35049
  • Solt
    #13844
    NEM! Illetve 20 ajró kb az átírása! Mondjuk ezzel a regnvvel lehet, hogy 50 ajró! :D
  • Solt
    #13843
    Jogos, kiábrándító! :D
  • Mr Csé
    #13842
    regedit-el átlehet irni a serial számot valahogy ? hogy tudjam multiba is használni 1.14 et?
  • D00M
    #13841
    fene a jó dógód :D
  • tpM
    #13840
    pfff alap ArmA hangokkal nemkell :S
  • Cactus73
    #13839
    Errol beszeltem az iment...

    Azt mar igazabol nem tudom honnan vettem h ez replay, de nekem annak tunt mikor eloszor lattam. De akarmi is, nekem tetszik a dolog.
    Esetleg valaki a benfentesek kozul kepben van, h mi ez az opcio ?
  • Cactus73
    #13838
    Hat ja, a megfelelo balansz megtalalasa az eletszerusegre torekvesben nem lehet egyszeru. Mig mi egy kave mellett elmerengunk rola milyen jo volna ha lenne benne ez meg az, valoszinuleg az alkotok az elhangzottak egy reszet ugyanugy felvetettek majd elvetettek mar egyszer. Nekik ez uzlet is. Arra is torekedniuk kell, h ne csak a - mar meglevo - fanok oruljenek, hanem azok szamara is vonzova tegyek a jatekot, akik csak most kapcsolodnak be a sorozatba. A megoldast az options menuben ki-be kapcsolhatosagban latom.
    Nekem tetszene pl. ha a ram vadaszo geppuskasnak "akadalya" lenne, es amig a tokfedelet feszegetne, odasetalhatnek "segiteni neki".
    Forditott esetben egyaltalan nem talalnam viccesnek a dolgot
    De konkret (letezo) peldaval elve, itt van a kulso nezet. Multiban kinyirja a jatekelmenyt, nem tanacsos bekapcsolni. Viszont ha egyedul jatszom en hasznalom, ( kovezzetek meg )mivel a rohadt botok is csalnak. Ezert nem kivanom jobban szivatni magam a szuksegesnel.
    Lattam a Youtubeon egy videot a VBS rol. Lehet h rosszul ertelmeztem, de mintha lenne benne "replay" funkcio. Tudom h valoszinuleg sok eroforrast megeszik az ilyesmi, de milyen hasznos volna visszanezni sokszor,h az adott szituacioban mi tortent valojaban? Mi kerulte el a figyelmemet? Mit rontottam el ? Mit csinalnek mashogyan ?
  • Solt
    #13837
    Halad az szépen az útján... türelem! :)
  • MrJoe
    #13836
    Anno az OFP: Elite nemvolt ám rossz. Én szerettem és végigvittem Xbox-on.
  • Adam II
    #13835
    Azért te se legyél már ennyire okos csak mert most ArmA-val játszol.

    Nem azt mondtam, hogy legyen olyan mint a CoD4 de attól függetlenül, hogy tudom, hogy a valóságban egyenként kell betöltögetni a tárba a lőszert marhára nem akarom ezt a műveletet végigcsinálni minden küldi előtt egy játékban. És IGEN az ArmA is csak egy játék élethűbb mint a többi de csak egy játék. Fogd fel, hogy nem fogja tudni a valóságot 100%-ban de még 90%-ban sem visszaadni mert végül is te a szobádban ülsz egy székben és egy virtuális katonát irányítassz akit nem tudsz úgy mozgatni mint ahogy te mozognál a valóságban és az érzékszerveid és a reakcióidőt is le van korlátozva.
    Ez a futópados meg USB-s fegyver ötlet meg ne haragudj de röhejes. Menj inkább Paintballozni vagy Airsoftozni ott lesz fegyver a kezedben meg ki is fogsz fáradni ha sokat sprintelsz.
    És hidd el engem is idegesít a sok VérPisti néha aki azt hiszi, hogy értenek a fegyverhez pedig még egy sem volt a kezükben és egy betűt sem olvastak el a témában de az olyan szimulátorosok is idegesítenek akik felsőbbrendűnek érzik magukat és lenéznek minden más játékot és játékost aki nem hajlandó szimulátorral játszani.
  • Scottt
    #13834
    Ingyó gém.Az US Army csinálta, hogy népszerűsítse a Sereget^^
  • tpM
    #13833
    AA az ingyenesen letölthető nem?
  • TitaniumRR #13832
    Bizony az Arma2 fog jönni Box-ra is, akárcsak az OF2 is.
    Megnéztem az utóbbi egyik ingame-video-ját. Szép lesz az is.

    Hozza még hasonló játékként a Shadow Harvest-et, Dog Tag-et, Rogue Warrior-t, Underwater Wars-t, Raven Squad-ot.

    Tudja-e valaki hol lehet beszerezni Magyarországon az America's Army-t PC-re?
  • Scottt
    #13831
    Ha 1x kiadnátok wazze
  • tpM
    #13830
    Milyen jó a lejjeb említett modban van pörgő hüvely, fekve lövéskor felverődő por meg súly alapú fáradás :). Talán nemcsak én leszek az egyetlen magyar aki játszani fogja :>
  • [NST]Cifu
    #13829
    A realizmust bizonyos határok között kell tartani, illetve egy részét a jelenlegi technikával elég nehéz lenne normálisan visszaadni. Gondolok itt a visszarúgásra, a fegyver dörejére (zárt térben elsütni egy komolyabb fegyvert - tuti jó ideig jeltolmács kell, ha meg akarsz valakit érteni). Az akadály is sokkal több rétűbb dolog, mint amit pl. az AA-ban mutatnak. Nem csak olyan akadály létezik M16/M4 esetén, amit két mozdulattal elháríthatsz. Legalábbis legutóbb teljes vagy részleges szétszerelést igénylő akadályt nem láttam benne. ^^

    Maradnak az olyan apróságok, amik azért igényességről árulkodnak. A fekvő pozícióban a csőtorkolat előtt felverődő por például ilyen. Nekem az ArmA2-ben viszont hiányzik az, hogy kivetésnél a hüvelyek megperdülnek. Ez az, amit az OFP2 videójában nagyon hatásosan megmutattak. Persze kérdés, hogy benne lesz-e ilyen módon a játékban... :(
  • Cactus73
    #13828
    Jah, meg ket dolog. Az elakadt fegyver. IGEN partolom ! Masik mikor 2 meterre allok a fickotol es kifogyok. Tok mindegy h a tarbol vagy kompletten, es nem csaphatom arcon puskatussal, illetve a hidegfegyver hasznalat is ki van csavarva jatekos kezebol az eddigi reszekben
  • Cactus73
    #13827
    Azert kell reagalnom a hozzaszolasodra, mert magam is sokat gondolkodtam ilyesmiken. De valoban van egy hatar a realizmusban, ami mar komolyan a jatszhatosag rovasara megy. Ez a futopados dolog kompletten nem megvalosithato, es szuksegtelen. Mert futopadot a fitnesszterembe, nem nekem a szoba kozepere. Viszont abban kurvara igazad van h zavaro ez a "nyomom a gombot azt szaladok kinaig" metodus. Ok h farad meg liheg meg remeg a keze, de ezt en inkabb ugy kompenzalnam,h a nalad levo cuccok tomege korlatozzon a mozgasodban. ( ezt egyebken a Stalkerben kurva jol megoldottak. Masik ami nekem meg hianyzik, az a karakter toketlensege, amivel keptelen alacsonyabb falakon, vagy barmin keresztulvergodni. Az AK tarazasa nekem is emlekezetes. Foleg hidegben fagyott ujjakkal. De Egyesevel gombkombinaciokkal ? Na neeee :) Viszont az meg beleferne h mikor eppen nincs mas dolgod ( armaban gyakori a nem hentelos missionokban ) akkor az ammo truckokbol, vagy ladakbol valoban csak omlesztett loszert tudnal vetelezni, amit egy darab "actionmenu legordul ,tarazas funkcio bekap" es akkor szepen elkezd tarazgatni komotosan a harcos, de magatol. Es a szivatas kimerulhetne abban h ilyenkor nem tudsz mozogni.
    De jobban belegondolva evvel is hamar tele lenne am mandulank
    En amugy elegedett vagyok a latottakkal, mert nekem hianyoztak pl. a kezjelek, es a dinamikus epuletrombolas. Szemlatomast megadatik a folytatasban. Mindez maganvelemeny, nem offence.
  • [NST]Cifu
    #13826
    Minek a második része? Az OFP:Elitet ugyanaz a BiS csinálta, aki az OFP-t és az ArmA 1-2-őt. Az OFP2 a Codemasters saját fejlesztőcsapata csinálja.

    Követem eléggé mindkettő játékot, kiváncsi vagyok mit hoz ki a CM, nem biztos, hogy ártana egy rendes konkurens az ArmA-nak. A játék topicja erre található.
  • TitaniumRR #13825
    Nem szimulátor és egy abszolút felejthető játék lenne. Az EA (nem csípem őket, mint játék kiadót) ott nagyon ráment a fegyver animációra.
    Vannak benne így is hibák bőven, de fegyverek megjelenítése, torkolattűz és a HANG miatt számomra emlékezetes

    Cifu,

    Ha igaz februárban jön a második része, s tetszetős a trailer :-)
  • Solt
    #13824
    Black? Hmmm... nem..
  • Solt
    #13823
    Jogos, már keverem itt a dolgokat! "Csak" csőcsere van! :)
  • TitaniumRR #13822
    Tényleg szép az RO. Láttad már a Black-et?
  • TitaniumRR #13821
    Már meg ne haragudj érte, Kedves Adam II, de kérlek nézz utána, hogy biztos jó helyen használtad-e az egyébként közhasznú közmondást. ;-)

    Ajánlom ezt a video-t neked mikulásra a 6,5 perc utáni résztől: : - D

    Még azt érdemes átgondolni, hogy vajon melyik születik meg előbb: egy újító elképzelés vagy végtermék. Fontos lehet. :-)

    Még egy dolog: Igazad van. Ha játékról beszélsz.
    Nem is mondtam, hogy tömegtermékre gondoltam. Én egy ideje mosolygok rajta, hogy (ne vedd magadra) 1-2 FPS játék topicjának résztvevői úgy osztják az észt, mintha valami fogalmuk volna arról, hogyan megy ez ÉLES helyzetben. Azért mert megnézett egy pár youtube-os "pú-pú" felvételt, meg ért programozáshoz, akkor ő neo-rambo. A valóságban, ha egy ilyen előtt felhúznak egy éles, töltött AK-t, szerinted (elnézést) bepisil vagy bekakil?
    Ha kezébe adnád ugyanezt a fegyvert (nem kell betáraznia, betöltenie, biztosítani - csak lőni), szerinted mekkora piros folt lenne arccsontján, amikor a recoil során az AK orcáncsapja, mert "tudja" hogyan helyesen célra tartani? :-)
    Maradjunk a céltáblánál /az nem lő vissza :-)/. Hány köregységet lőne, mert a helyes célzást "is begyakorolta"?

    Nem, én már nem (csak) játékról beszélek - valódi szimulátorról.
  • [NST]Cifu
    #13820
    ArmA stílusú játék sosem fog kijönni konzolon, egyszerű fizikai korlátok miatt - ez biztos.

    3 éve kijött az OFP: Elite az első X-Boxra...

    Homályosan látom, hogy lehetne 4 magos CPU-ra optimalizálni egy játékot 2009 márciusában, miközben azt követően még jócskán fognak kijönni olyan gammák (másik platformra persze), ki tudja meddig, amik összképben verhetik az ArmA-t.

    A 4 (!) magon van részemről a hangsúly. Az nagyon-nagyon sok.


    Amíg nincs legalább valami normális review a játékról, rendes HW tesztel, addig csak találgatni tudunk. Lehet, hogy az ajánlott 4 mag lényege "csak" annyi, hogy egy 2 magos, 4Ghz-es Wolfdale C2D nyújtja csak azt, amit egy 4 magos, 2,2Ghz-es C2Q.
  • priluki
    #13819
    Tényleg nagyon jo a RO de sajna nincs fegyo elakadás csak az Mg melegszik tul és csöcsere:D sztm a legjobb 2.vh-s fps ami eddig napvilágot látott!
  • [NST]Cifu
    #13818
    Kicsit morcos voltam, mikor a Red Alert 3 megvétele után kiderült, hogy 64bites oprendszeren nem is indul el. A gépigénynél fel van tüntetve, de én nooblet vagyok, és nem olvastam el. Tény persze hogy ma már ritka az ilyen...
  • Adam II
    #13817
    JAAA akkor vágom.
  • D00M
    #13816
    Red Orchestra, gondolom :)
  • Adam II
    #13815
    Mi az az RO?
  • Solt
    #13814
    Van bizony... az RO-nak a fegyver animációja nagyon jó! :)
  • Scottt
    #13813
    Nem szégyellem az FC2-t ugyan is nem arra gondoltam:)Én az Americas Armyra gondoltam konkrétan.De talán a RO-ban is van fegyver elakadás^^
  • Adam II
    #13812
    Erről már a "sokat akar a szarka de nem bírja a farka" mondás jut eszembe.
    Néha én is eljátszok a gondolattal milyen lenne az álom játék de amikor a sokadik apróság jut eszembe belegondolok, hogy valószínűleg mind a játszhatóság rovására menne. A sok kis apró tevékenység hosszúvá és nehézkessé tenné a játékot másrészt még ezt a keveset amit most nyújtanak a játékok legtöbb esetben képtelenek hiba nélkül megvalósítani akkor mi lenne ha mindezt megpróbálnák belenyomkodni.
  • DrRadon
    #13811
    Sőt, van benne fűlbántó tachycardia (szapora szívverés), ami gyengébb procikon arrhythmia (szabálytalan szívverés) kísérhet. Jó hír a narkotikumok kedvelőinek, hogy morphium is akad tisztességes mennyiségben, az adrenalinról nem is beszélve. Ez utóbbi benned keletkezik, mivel iszonyat jó ez a mod. Csak az a hülye szívverés ne lenne...
  • Sanyix
    #13810
    "1. mag: Micro AI

    2. mag: ballisztika, átütés rendszer

    3. mag: dinamikus kampány, hang

    4. mag: egyéb.."

    GPU: AI, ballisztika, grafika
    Aztán procimagokra mind külön szálon a többit, azt hogy mi melyiken, és hány fut, az os elrendezi. Így lenne a legjobb :) ja és fullos dx10.1 kihasználás.
  • Solt
    #13809
    Többet én sem mondhatok, mert tempi kivégez... ízelítőül csak annyi, hogy elakadás lesz benne! :)
  • tpM
    #13808
    A lényeg, hogy nagyon részletes élethűségre törekszik (persze még játszható szinten). A béta 1 héten belül várható.
  • TitaniumRR #13807
    Scott, azé' nem kell szégyellni, mond ki nyugodtan: Far Cry 2 (mint a savanyú cukor) :-)

    Solt,
    Kétértelmű volt - a kánya akarja, hogy az életben lenyiszálja a játék az ujjaimat. Ha terepen "harchoz" veted magad a valóságban és éles fegyverrel lősz - na, akkor kell helyesen fogni a mindkét kézzel, különben... :-)
    A jelenlegi ArmA-ra érted a mod-ot?
    Mikorra várható és mit szabad elmondanod róla?

    Priluki,
    10-15 év és talán. :-)
  • priluki
    #13806
    ezt támogatnám nagyon fain lenne :D
  • Solt
    #13805
    Ezek már tényleg bilibe lóg a kéz kategória! :) Viszont készül egy mod, abban majd lesznek finomságok! ;) (kereteken belül! értelem szerűen nem fog eltörni az ujjperced! :))