35049
  • Papa01 #14046
    Sziasztok!

    B.Ú.É.K.!

    Szerintetek miért van az, h előremenetben folyamatosan nyomom a w billentyűt, ennek ellenére egyszer csak megtorpan a gyalogos...
    Marha idegesítő, tönkre teszi a játékélményt..


    Üdv:
    Papa01
  • Vargosz
    #14045
    B.Ú.É.K.
  • DrRadon
    #14044
    Hát akkor B.Ú.É.K. mindenkinek!



  • Feró Flex
    #14041
    kiráy
    B.u.é.k. harcosok,esete kiiszom a Nyevámból az alkohólt mint a régi szép időkben...
  • Vargosz
    #14040
    Na az Arma.hu szerveren mától ACE Mod fut!!!
  • m1c1mack0
    #14039
    armahu szerveren legyen-e ACE?
  • tpM
    #14038
    Nem futtatod véletlenül valami más moddal (nem hang)? Mert bizony itt is visszajön a heli vadászni meg bekerít az AI (egyébként SLX-es AI fejelsztett változata van benne)
  • Glo
    #14037
    Erre voltam kíváncsi, kösz! Királyság!
  • repvez
    #14036
    Teljes mértékben egyet értek veled,ezért is irtam hogy jó ötlet,de valahogy jelezni kéne hogy az az ellen csak sérült és még veszélyes lehet ránk nem pedig halott.Ilyenekre lenne jó amit lentebb irtam, hogy több animácio lehetne az AI számára.Ilyen esetbe használhatná hogy huzza a lábát és ugy probál elmenni vagy orditva fetreng a földön.
    A multira is igazat adok, hiszen ott kizárodik az AI minden hibája, ott tudod, hogy nem kell 360 fokban nézni, mert valaki fedez más szögekböl stb..
    Feltettem az SLXv3-at és olyan történt ami eddig még egyszer sem annál az SP missionnál ahol meg kell tisztitani a várost eddig mindig elment egy MI17-es ,de most visszafordul többször is és raksikkal jol megszor és az AI is körbevesz.Eddig bármit raktam fel mindig nekem kellett felkeresni az AI-t de most ő vadászik rám. Sajna ACE-ban sem történt ez meg eddig.
    Multira meg februárig nem tudok menni mert tanulnom kell 1000el utánna meg reméljük már a 2. részt kell játszani.
  • D00M
    #14035
    itt is megtudod oldani, legalábbis a harckocsinál úgy működik hogy lenyomva tartod a spacet miközben nyomod a fegyverváltó gombot
  • Glo
    #14034
    Az addig oké, hogy a pilóta nem fér hozzá. De az AI igazán használhatná, mert a valóságban is a pilóta mondja meg, hogy mikor milyen fegyverrel tüzeljen a gunner.
    Lehetne úgy, mint a régi Arma-ban, csak kiszednétek a "Switching to manual fire"-t. Ott is a pilóta a fegyverváltó parancsra mondta meg milyen fegyvert akar(Switching to rockets, Switching to Chain gun, Switching to Hellfire stb), és a tűzgombra azt, hogy lőjön, a gunner meg kicsit késésben volt de teljesítette, és ennyi.

    Itt viszont a single playeres repülés élvezhetetlen...
  • D00M
    #14033
    ezt még kiegészíteném egy tegnap esti példával, mikor megjelenik az ellenség a színen, valaki bejelenti és egyszerre kezdi el köhögni az ólmot 2 géppsuka, 2 m16-os puskagránáttal körítve, és egy Abrams ugyanarra a 20 négyzetméterre, kicsi az esély a túlélésre:D
  • tpM
    #14032
    'k hát te tudod... az embereim már úton vannak
  • Solt
    #14031
    Nem... már kijött... nem nyalizom tovább neked... én vs-re akarom használni! Kivagy rúgva! :D :D :D
  • D00M
    #14030
    Ehhez csak annyit fűznék, hogy a sérülés rendszer nekem kifejezetten tetszik, kicsit elnyújtja a tűzharcot, több ólmot kell pumpálni az ellenbe, bár -ne vedd magadra- a játék feelingjét ha csak singlizel, hírből se ismered. Legjobb lenne ennek a játéknak ha kifejezetten feltüntetnék, hogy multira termett. "Game experience may change during online game." ;)
  • tpM
    #14029
    sztem coopot akartál mondani...
  • D00M
    #14028
    Igen, le kell mondanod a Hellfireről, ugyanis ez így reális, az irányítatlan rakétékhoz csak a pilóta fér hozzá, az összes többit a lövész kezeli.
  • Solt
    #14027
    Állíts mindent maxra, különben ostoba az ai... gyere velünk onlány játszani egy CTF-et! ;) :D

    A sérülés rendszeren folyamatosan dolgoznak... nagyon nehéz az ArmA keretein belül ezt jól leszimulálni...
  • Glo
    #14026
    tpM: az én gondomra valami megoldás? Vagy mondjak le örökre single mission-ben a hellfire-ről?
  • tpM
    #14025
    Jóhát ez ArmA, nem kell csodákat várni az AI-tól (mondjuk én ilyet még nem tapasztaltam)
  • Glo
    #14024
    Ennyire nem vagyok gyík :)

    De úgy fest, h amit én befogok azt a lövész nem "látja", csak amit rádióba bemond. De arra se lő rakétával..
  • repvez
    #14023
    Kiprobáltam az ACE-t
    Hát hogy is mondjam nem érzek olyan nagy változást benne.A super AI-t bekapcsoltam igaz nem veteránon,de néha csak áll tölem 20 méterre és nem lö le.A sebesüléses rendszer jó ötlet,de igy inkább szivatos mint realisztikus hogy ha eltalálsz egy ellent az kiterül azt hiszed hogy meghalt mert nem mozdul elszaladsz majd nem tudod hogy miért haltál meg mert egyszercsak feltámad.Azthiszem az SLX vagy melyik modban legalább jobra balra fetreng ha megszérül és akkor tudod hogy még nem halt meg.
    Persze majd még tesztelem csak igy elsöre ez jött le nekem.LEgalábbis összehasonlitva a CSLA3-mal.Azt nem lehet hogy ami kijött hasznos és jol müködö kisebb mod azokat felhasználva belegyurni egy nagyobb modba?
  • Solt
    #14022
    Befogod a célt amit lőni akarsz? :D
  • Glo
    #14021
    Plusz, hogy nem is lövi, max én FFAR-al.

    Manual Fire-ben se tudom irányítani a lövészt, h mikor mivel lőjön, illetve lőjön-e vagy sem.

  • Glo
    #14020
    Hja.. de 1,5 km-ről a rakéta jobb (lenne, ha tudnám hogy kell rávenni a lövészt a használatára).
    És ha én lövöm a Shilkát a gépágyúval, ő is lő engem. És az nem egészséges.
  • Solt
    #14019
    Ne viccelj, a gépágyú darabokra szedi a shilkát...
  • Glo
    #14018
    Továbbá nem tudom rávenni Single-ben a lövészemet, hogy használja a rakétát. Shilkát lövi ezerrel gépágyúval, de az eredményt nem kell leírnom..
  • Glo
    #14017
    Jelentem megoldottam, a régi linkkel működik :)

    tpM, azt akarom kérdezni, hogy a helikopterben a hud-on a kiírás színét meg lehet változtatni? Mert ez a neonzöld olvashatatlan a világos háttérben. Az apache meg teljesen MP gép lett, manual fire-ben sem lehet használni a pilótával a gépágyút meg a Hellfire-t :) A NIR rakétánál a 7-es sorozatok közt van különbség? Vagy ugyanazt lövi, csak 7-esével adja?
    Van még ezer kérdésem, hol tehetem fel?

    Nagyon Nagyon NAGYON NAGYON TETSZIK!

    (Még akkor is, ha a single missionben akkor véreztem el, mikor már láttam a mentőhelit) :D
  • Glo
    #14016
    Urak, kérdezni szeretnék.

    Tegnap volt Xp reinstall, természetesen a játék reges beállításai elvesztek. Nosza elővettem az Arma Cd-t, feltettem, feltettem rá az Ace kieget. Mivel neten vettem a játékot a softwrap küldött regelő emailt, purchase kódot, miegyebet. Namost, mikor újra aktiválnám a licence-t neten, kiírja, hogy nem lehet újra felhasználni.

    Mi a teendő?
  • tpM
    #14015
    by tpM & Radon ;)
  • Vargosz
    #14014
  • Glo
    #14013
    Boldog KArácsonyt!

    Hajj, de rég nem il2-ztem már.. asszem kicsit kiégtem. De az Ah1-et nyúzom rendületlen :)

    Ki is próbálom még ma az Apache-ot!

    Mi24, úgy várlak már!
  • MrJoe
    #14012
    Boldog Karácsonyt mindenkinek :)
  • tpM
    #14011
    yea
  • D00M
    #14010
    na vendégek lekoptak nem tolunk valamit?:D
  • tpM
    #14009
    Dehát ACE csinál ikont alaphoz meg 1.15-höz is
  • Solt
    #14008
    Így néz ki az 1.15 beta + ace indítási útja a parancsikonban:

    "C:\Program Files\Bohemia Interactive\ArmA\beta\arma.exe" -nosplash -mod=beta;@ACE
  • repvez
    #14007
    most még simán ráfrissithetek 1.15-re ha már minden fenn van 1.14+ACE?
    És ha külön modként indul az 1.15 is akkor melyik iconnal inditsam vagy modositsam az ACE paraméterét az 1.15-ös modnak az eléréséhet?
  • Solt
    #14006
    Tedd fel az 1.15 betat... modként indul, tehát tudsz sima 1.14-t is indítani...
  • repvez
    #14005
    azt meg nem is kérdeztem kell neki az 1.15 mert csak 1.14re raktam fel de még nem inditottam el