35049
  • tpM
    #15846
    ACE 1.09
  • tpM
    #15845
    Csernarusz flashtérképe
  • marja
    #15844
    Látom termőtalajra hullt a mag. :-))
  • tpM
    #15843
    Az rendfokozat, nem rang :P

    (ugye, marja?)
  • n003
    #15842
    rangokkal kapcsolatban mindég az jut eszembe amit egy rokonom mesélt: soproni faipari egyetemre volt hivatalos egy magas rangú rendőrtiszt akinek a rangjelzése egy tölgyfalevél .. portás meg felszól a titkárságra hogy "egy erdész kér bebocsátást" :DD
  • Scottt
    #15841
    Cifu mester ha már így belelendültél akkor a Magyar Honvédség szakasz/század stb felépítését is leírhatnád:)
  • Solt
    #15840
    Utánvételben nem tudok segíteni... :(

  • TitaniumRR #15839
    Még a végén felértékelődik az I. rész a II. részhez képest. :-)

    Kérdés:

    Régebben fellelhető volt egy szlovák forrás, ahonnan postai utánvéttel lehetett rendelni a Gold Edition-t. Most sajnos nem találom.

    Tudtok segíteni, hogy honnan tudom utánvéttel manapság beszerezni?
  • Héeder
    #15838
    ?
  • Héeder
    #15837
    Valaki tud megoldást erre:#15831
  • repvez
    #15836
    Részben emiatt nem lettek külön anim modok az ARMA-hoz?Mert OFP-hez voltak ilyen irányu javitások.Remélem A2-ben is lesz ilyen bövités hacsak AI számára is.
  • tpM
    #15835
    Gyorsított gránát dobás ACE-ben is van, A2-ben meg már külön lesz a felsőtest animáció, tehát újratöltés közben futhatsz, leguggolhatsz meg amit akarsz... :)
  • DrRadon
    #15834
    "Meg kérdem én aki vs multira vágyik az mit kap az ArmA2től?"

    - Talán megkapjuk az intelligensebb ütközésvizsgálatot (ha a 10 centis raklap is átléphetővé válik az már maga a gyönyör)
    - Átmászhatunk a kerítésen,
    - Talán fejlettebb lett a sérülések megjelenítése (láblövés esetén nem borul vérbe a felsőtest)
    - Talán most nem kell fölbegyökerezett lábbal várni, amíg a gránát leesik (hihetetlen, hogy gránátdobás után nem lehetett mozogni a bakával) Hányszor haltam meg ez miatt...
    - Talán a tárcserét az ArmA2-ben meg lehet szakítani (mert természetesen nem lehetett mozogni, amíg tárat cserélt) Hányszor haltam meg ez miatt...
    - Talán nem lesz benne az a bug, hogy amikor futás közben a földre akartad vetni magad, még lépett egyet-kettőt-hármat. Hányszor haltam meg ez miatt... (meg az őkempersége tempi is amikor ilyen miatt esett le a tetőről)

    De ez mind nem fontos. A lényeg a társaság, akivel játszol.
  • Icebird
    #15833
    Nem azt mondom hogy a VBS2 minden pozitivumával legyen jelen az ArmA2ben, persze nem lenne rossz. Mert valószinű lesz majd VBS3.
    De azért nem kellene direkt módon butítani, elvenni belőle ami eddig megvolt, és bugokat bent hagyni, amik VBS2ben nincsenek jelen (sőt VBS1ben sem).
    Mert így olyan érzésem van hogy az ArmA egy demo és a VBS2 a full játék.

    Meg kérdem én aki vs multira vágyik az mit kap az ArmA2től?
    Mert az elmondottak alapján szinte semmit!
    Az tartotta életben annyi ideig az OFPt is, nem az SP/coop!
    MicroAI ide vagy oda, sosem fogja azt a hangulatot visszaadni amit a vs multi kommunikációval együtt nyújt!
  • obe
    #15832
    szevasztok..nem tudjätok värhato e az arma 2-böl special edition, ha lesz az is vajon honositva jelenik meg mint a sima verzio?...köszi
  • Héeder
    #15831
    Hellosztok
    Lenne egy kis problémám.
    Van egy nem eredeti armám,és mikor indítom vSTerrian miatt kidobb.
    Fel patchelni se tudom, mert Wrong CD KEY baja van.
    Megoldás?
    Előre is kösz!
  • [NST]Cifu
    #15830
    Ne feled, hogy az editorok terén sincs még válasz, hogy lesznek-e induláskor, vagy megint várni kell rájuk... Szóval e téren még kellemetlen dolgokat tapasztalhatunk.

    A VBS2 "erényeit" ne várjuk az ArmA2-ben, valószínűleg úgy van vele a BiS, hogy nem fogja a jól tejelő VBS2-őt levágni azért, hogy a "kommersz" játékosok igényeit maradéktalanul kielégítse. Lehet, hogy a script reguláció mögött is ez áll, hiszen valljuk be, azért jó kis scriptekkel az ArmA2 sok olyan dolgot kapott, amit a VBS2 bírt csak...
  • Solt
    #15829
    De de... alap játékkal nem fogok idétlenkedni... marad az arma1 + ace! :)
  • tpM
    #15828
  • Solt
    #15827
    Ha pedig így van, akkor részemről felejtő... legalábbis hosszútávon...
  • tpM
    #15826
    Erről a script korlátról volt régebben szó, tulajdonképpen úgy néz ki, hogy amely scriptek komolyabb FPS veszteséggel járnának azokat nem veszi figyelembe. Tehát pl az Operation Mongoose küldi esetében ugye van a fantaszikus AI ami szakaszonként kommunikál, erősítést hív stb stb... ennek a rendszernek a beolvasása a játék elején kb -10 FPS-t eszik, (tehát pl küldi kezdeténél leesik 50-ről 40re az FPS és 1mp múlva visszaáll, ennyi.) így nem biztos, hogy ezt le engedné futtatni. És innentől kezdve ACE meg minden komolyabb dolog halálra van ítélve.
  • DrRadon
    #15825
    Még ne temesd el. Lehet, csak a szintaktika változott valamelyest, és csak az akad fent amit nem tudott átfordítani.
  • Icebird
    #15824
    Londoni bemutató Angol, számomra érthetetlen formában még lelkesedésre adott okot, kiemelve ilyen szavakat hogy VBS2, de aztán Magyarra fordítás után jött a csalódás, főleg ez a rész:

    "Ami biztos, hogy a VBS2 és az ArmA2 között továbbra is lesz egy szép szakadék, nem csak editor, de más téren is.
    A modderek élete csak félig könnyű, ugyan az ArmA-s modok és addonok viszonylag könnyen átemelhetőek lesznek az ArmA2-be, egészen addig, amíg a súlyosan scriptelt dolgok fennt nem akadnak a szűrőn."

    Csak remélni tudom, még ha nem is az alap verzióban, de patch után mindenképp lehetőség lesz kikapcsolni ezt a szűrőt!
    Mert ezzel a játék lelkét veszik el!

    Arról a jó pár dologról, amit lassan 1 évtizede várunk, már említést sem teszek. Aminek egy valamire való játékban alapnak kellene hogy legyen!
    És nem ilyenekkel tartva mesterségesen 2 projekt és azok árai közt, minél nagyobb különbséget!


  • tpM
    #15823
    Ja egyébként egy kis érdekesség a hiv. fórumról:
    "Suma : Infinite land will be basically empty, no roads, no buildings, no plants, only hills and grass in ArmA 2. Futhermore, while the technology for infinite terrain is "almost ready" and result look very good, we experienced some minor issues with it and we had to disable it before finalizing German master, therefore you will not see it in the first release of the game. Unless something unexpected happens, you should get in a patch sometimes later, though."

    Tehát mikor kiérnénk Csernarusz szárazföld részéről akkor végtelen, random generált terep lesz dombokkal és fűvel, nem lesznek rajta épületek, erdők, utak stbk. Ez a technológia már "majdnem kész" és egész jól néz ki, viszont mivel akadt pár apró probléma így nem kerül bele a német verzióba, talán egy patchben valamikor később.

    Kérdés akkor mi van a határolással?
  • tpM
    #15822
    "Fullra húzva" azt jelenti, hogy a látótáv 10km volt ugye?
  • vandyke
    #15821
    Nos könnyen lehet, de akkor nem volt időm ezzel bíbelődni. Mint most megtudtam ma megkapom az új verziót, majd akkor megnézem.
  • Icebird
    #15820
    water off
  • [NST]Cifu
    #15819
    Köszi az infokat! A legutolsó verziónál, ahol a parton belassult, nem lehet, hogy a vízfelület megjelenítése okozta a problémát? Mert ha máshol nem jelentkezett, akkor erre gyanakodnék. :S
  • vandyke
    #15818
    Sziasztok!
    A 7végén befejeztük a tesztelést. Ma vagy holnap kapunk egy teljesen magyar telepítővel ellátott változatot. Ezt még gyorsan leellenőrizzük, mert és ha "minden" oké, akkor megy gyártásba. A tervezett időpontok tehát tartva vannak, tehát aggodalomra semmi ok. Hozzáteszem minden attól függ, hogy milyen lesz a master verzió. A fordítóink egész hétvégén dolgoztak, csiszolgattak annak érdekében, hogy minél jobb legyen a végleges verzió.

    Néhány személyes tapasztalat pro és kontra:
    A menüje maga volt a pokol. Nagyon rövid minden, alig férnek el benne a magyar szövegek és mondatok. Szinte nem volt olyan hely ahol ne lett volna ilyen problémánk.
    A kiadó folyamatosan változtatott minden (szövegek, küldetések menete), aminek értelmében szinte soha nem volt ugyanaz mint korábban. A párbeszédek egyes kifejezéseit egy listából húzogatja be a játék, melynek értelmében néha nagyon értelmetlen ragtalan mondatok jöttek össze. Ez is igen nagy kihívást jelentett a fordítóknak.
    Bugok vannak még mindig, de SZERINTEM nem olyan eget rengetőek, mint az elején és a játékmenetet egyáltalán nem befolyásolja, mint egyes játékoknál. Bár a minap még mindig találkoztam olyannal, hogy az ellenség lazán elfutott mellettem, amin én is meglepődtem.
    No, és most lehet kövezni! :) Ismertem a korábbi ARMA játékot, láttam videókat is, de soha nem játszottam vele. Egy biztos! Ez a játék sztem nagyon jó lett és nem csak azért, mert mi adjuk ki és ezt kell kifelé súlykolni. Iszonyatosan tetszik a realisztikussága a bejárható óriási területe, a táj és tereptárgyak, valamint a részletekig kidolgozott eszközök és járművek széles skálája.
    A beta tesztek során az AI nem volt a helyzet magaslatán. Igaz megmondta a kiadó, hogy nem is lesz a végleges verzióig. Ezzel annyit értek el, hogy nem volt akkor a gépigénye mint legutóbb, mikor már bekapcsolták. No és el is érkeztem a rendszerkövetelményhez:
    Én egy Core 2 Duo 8500, 4 GB 1066 MHz RAM, Gigabyte 9800 GTX+-os, Vista Business gépen teszteltem fullra húzva.
    Nem tudom miért, de az utolsó verziónál már volt olyan problémám, hogy a part menti területeteken lagolt a játék, de nem kicsit... :( idővel igen bosszantóvá vált, jeleztem, de eddig még nem reagáltak. Lehet, hogy annyi lenne a megoldás, hogy kicsit visszaveszek a felbontáson és néhány grafikai beállításon.
    Azt hiszem egyelőre ennyi. Természetesen igyekszem tájékoztatni titeket, hogy mi lett az új verzió sorsa és hol tart a gyártás. A hazai megjelenés jelen állás szerint június 19-én lesz.

    üdv,
  • tpM
    #15817
    Special: In Formation helyett None legyen.
  • Scottt
    #15816
    Ilyen nincs,ha lerakok 3raj egyesével behúzgálom őket, hogy mindenkit én irányítsak.Irány a terep,erre minden kit teljesen logikátlanul bepakol egyetlen hatalmas ék alakzatba:'(

    Ez a rész tök homályos számomra nem lehet valahogy beállítani Editorban, hogy olyan alakzatban legyünk ahogy leraktam őket.Mert úgy egy fokkal könnyebb egyesével kijelölgetni őket aztán berakni őket 3darab rajba(Teamok a parancsoki izében)Mert azt szerettem volna, hogy a 3rajból csinálni egy szakaszt aztán azokat 3teambe szervezve lehentelni a lázadókat de így képtelenség-.-"
  • tpM
    #15815
    BTW 505 azt is mondta, hogy még az EU kiadás előtt (Jún 19) lesz demo!
  • tpM
    #15814
    Mondjuk szerintem a jó öreg FADE bent maradt...
  • Solt
    #15813
    Csak egy alternatívát vázoltam sebtiben... :)
  • [NST]Cifu
    #15812
    Hogy nektek mindenre van válaszotok...
  • Solt
    #15811
    Pár nap alatt feltörik... amíg nálunk nem jelenik meg, addig játszunk a feltört verzióval! :)
  • [NST]Cifu
    #15810
    És nyálcsorgatva nézed a képeket, videókat, ahogy játszanak? Nem vagyok elvakult (na jó, nem nagyon), pár napot még én is kibírnék, de három hét az nekem kicsit sok... :S
  • n003
    #15809
    ez azér megnyugtató (nekem e6630 880gts 2gb ram) mert akkor max ramra kell majd költenem :) amúgyis csak 1440/900ban tudom futtatni
  • tpM
    #15808
    3 hét alatt az ACE pár német fejlesztője felméri a terepet :)
  • [NST]Cifu
    #15807
    BTW találtam egy mókás kis infót. Placebó elejtette, hogy milyen gépen játszik:

    AMD 63 X2 4600+ (helyesbítés: AMD Athlon 64 X2 4600+ akar szerintem az lenni)
    6 giga ram
    ATi/AMD Radeon 4870
    Windows 7 64bit RC1

    1680x1050-as felbontásban Very High részletességgel szórakozott az editorral, nulla "lag" (én szaggatásnak mondanám...) és gyarolatilag nulla LOD töltögetéssel (a LOD töltögetés az, amikor a gép egy objektum nagyobb felbontású/részletességű modelljét tölti be ha közelebb mész hozzá - hozzá kell tenni, hogy 6 giga ram mellett ez nem is olyan meglepő hír...).