35049
  • TitaniumRR #15886
    :-) Ha lenne benne perspektíva már alapítottam volna.

    Viszont egy játékszoftver-fejlesztő cégen már többször gondolkodtam. Az Eidos Hungary a jó példa.


  • n003
    #15885
    de az akkor csak készlet és nem aktív szolgálatot teljesítőnél van!?
  • repvez
    #15884
    ugy valahogy gondolni kell egy esetleges mozgositás alakalmával a tartalékos emberek felfegyverzésére is .Vagy már talán nincs is tartalékos rendszer ?
    Akkor az ellenállásnak :)
  • DrRadon
    #15883
    Inkurrens = nehezen értékesíthető. Mert most nincs a szomszédban háború
  • n003
    #15882
    ok ezt így értem csak a darabszámok nem világosak mit takarnak .. 7.700 a "fontos" egységeknek .. 7.700-45.000 a "nem annyira fontos egységek" és 45.000-72.000 az mi - tartalék?
  • DrRadon
    #15881
    Igen, a BI így döntött, mert az Arma jól szerepelt a németeknél annó, meg közelebb is van hozzájuk, meg nagyobb az érdeklődés a keleti technika iránt, meg nagy piac, meg lóvés piac, stb-stb.

    A lövöldözős játékok tényleg jól szerepelnek a németeknél. Ők nem vesznek annyi Sims-et meg WoW-ot mint pl az amcsik (volt olyan TOP 10-es lista, hogy 2 WoW és 3-4 Sims kiadás szerepelt rajta az NHL meg az NBA mellett:)) , de nem hiszem, hogy ez a hadsereg miatt lenne, bár érdekes megközelítés. Neked piackutató céget kellene alakítanod.:)
  • TitaniumRR #15880
    Mindketten rendelkezünk adatokkal, mégis a Bohemia így döntött. :-)

    Hogy a Budeswehr vesz-e :-D ArmA2-t, nem tudom. :-))

    A német hadsereg társadalmi imázsa viszont igencsak kedvező, s ez befolyásolhatja a komolyabb pú-pús játékok iránti keresletet.
  • repvez
    #15879
    ez azt jelenti hogy csak 7700 darab lesz modernizálva a külszolgálatosoknak meg a müveleti csapatoknak , a nem annyira fontos egységek meg maradnak a sima AK-val.Tehát mind szolgálatban van csak abbol egy kisebb részt modernizálnak.
  • n003
    #15878
    ezekszerint még mindig darabonkénti 1mihály :O

    "Ebből az első pontban említett tartalékokkal együtt meglévő mennyiség mintegy 45 000 db (az inkurrenciával együtt kb. 72 000 db)"
    ez miut jelent pontossan? 7700 van szolgálatban ~38k tartalék lezsírozva tárolva és még ezenkívül még ~27k "alkatrész" vagy miarák?
  • DrRadon
    #15877
    Magyar gépkarabélyok modernizációja.
  • DrRadon
    #15876
    Csak egy 2007-es adattal és az akkori előrejelzésekkel tudok neked szolgálni. A 2007-es értékesítést és a növekedési előrejelzéseket figyelembe véve még 2011-re sem előzi meg az angolt. Igaz akkor még nem kalkulálták bele a válságot.

    A Bundeswehr is vesz ArmA2-őt?



  • TitaniumRR #15875
    Dá, kányesno. :-)
    Akkor hadd pontosítsak. Az adott időszak értékesítési növekedése nagyobb a Fritzeknél és arányaiban bizony üti a Tommykat.

  • DrRadon
    #15874
    Az inkább az angol lesz nem a német. Így van ez már 1985 óta.
  • TitaniumRR #15873
    A legnagyobb vásárlóerő a játékszoftverek szegmensében Európában. Plussz húzóerő náluk a Bundeswehr és GSG-9.
  • Solt
    #15872
    Én teszteltem 8800GT-n, HD3870-n, és HD4870-n. Ami kapásból feltűnő, az az, hogy NV esetén több lehetőség van az élsimítás állítására a játékon belül. Low, normal, high, és very high után még van az 5x, 6x, 7x, 8x élsimítás. Ez ATI esetén nincs, viszont ami NV alatt high beállítás, az kb az ATI normalnak felel meg. Tehát, ha egyforma erősségű kártyákat feltételezünk, akkor az NV több fps-t add, de cserébe rondább...
  • Solt
    #15871
    Maradjunk annyiban, hogy egyeseknek nem ment! :) Nekem semmi gondom nem volt a Vista64bit + ATI + 4gb ram kombinációval! :)

  • DrRadon
    #15870
    Van értelme, de ha jól akarsz kijönni akkor veszel egy 4770-est, majd - ha kell - akkor még egyet. Két 4770-es a tesztek szerint csodákra képes, és nem eszik annyit mint a 4870x2-es.
  • ceaser
    #15869
    Köszönöm mindenkinek a segítséget
  • tpM
    #15868
    A2 beszámoló
    Azt kiemelném, hogy "High" beállításokon folyamatosan fut ilyen konfiggal:
    Vista Home 32Bit
    Intel Core2Duo E8400 3,0GHz
    2 GB Ram
    Nvidia 8800 GT
  • lee56
    #15867
    Jah most nézem csak x2ről beszélsz, hát végülis azis CF, csak egy kártyával, még nagyobb mérettel, ön dönt mire van szüksége :)
  • tpM
    #15866
    Az egyik boltból már el is kapkodták mindet... szép kis eredmény a kiadás előtt 2 nappal :)
  • lee56
    #15865
    De jó kérdéseid vannak, ha úgy érted hogy megéri-e, a hatékonyságuk változó játékonként, de mostanában már egyre jobb a támogatottság, és a CF úgy általában is valamivel jobban dolgozik mint az SLI szóval igen, de megjegyezném hogy EGY ilyen nagyobb teljesitményü kártya is rendesen be tud fűteni télen-nyáron, szóval áramszámla, melegedés, házba befér-e, ilyeneket nem árt megvétel előtt mérlegelni :)
  • tpM
    #15864
    Mert a kiadó meg akar fejni pár fant, gondolom egy csomóan rendelik majd tőlük a szomszédos országokból.
  • repvez
    #15863
    csak tudnám hogy miért mindig a németeknél jelenik meg a legtöbb játék elöbb, mikor ök sz@roznak a legtöbbet a játékok ellen meg a cenzurázással.
  • ceaser
    #15862
    Köszi!
    A két gpu-s kártyáknak van értelme??? 4870x2????
    Aztán befejeztem,nem akarok tovább offolni!
  • lee56
    #15861
    Az attól függ mennyit szánnál rá, ha nem számít az ár nagyon akkor 4890-t, ha igen 4770-t vegyél :) úgy naggyából 60-30ezer HUF a két kártya jelenleg.
  • Icebird
    #15860
    Hát igen mennyivel könnyebb dolgunk lenne, ha egy adott kártyán stabil is, gyors is, szép is a játék.
    Nem véletlenül írtam ezt a sorrendet.
  • tpM
    #15859
    Hoppá, Németországban meg is lehet már venni, mert némely kisebb bolt nem tartja be a kiadási dátumot...
  • ceaser
    #15858
    Köszönöm Szépen!
    Arma 1-re gondoltam...:) Szóval a jó pár évvel ezelőtti tapasztalataim a mai napig érvényesek a két vga gyártó közti különbségre....Szomorú vagyok, mondjuk nem azért mert nVidia fan vagyok, hanem mert lehet cserélni... Nekem mindig is az volt a fontosabb, hogy szép legyen a kép (full beállítás semmi szaggatással), minthogy most valamnelyik vga gyártó mellett letegyem a voksom. Azért ez nagyon szomorú, hogy csúcs kategoriás kártyák közt ilyen különbség legyen....Ati -t már nem követtem jó rég óta, (tudom nem itt kéne kérdeznem) de milyen ati vga-t ajánlanál?

    Remélem nem lesz gond Arma2 - ati párosítással....:)

    Köszönöm Szépen!!!!
  • [NST]Cifu
    #15857
    Az ArmA2-őt kétlem, hogy itt bárki kipróbálta Vendykén kívűl.

    Az ArmA1 esetén én azt tudom mondani, hogy általánosan tapasztaltam, hogy az ATi képminőség terén az nVidia felett áll (és mindig is állt) bizonyos szinten. De ez általános jelenség, a legtöbb játékban tapasztalható. Amiben az ATi olykor problémákkal bír, az a játékok és a driver kapcsolata, lásd az ArmA1 esetén is az 1.15 béta patchig nem lehetett Vistán, 4 giga ram mellett teljes képernyőn játszani, csak ablakban.
  • ceaser
    #15856
    Sziasztok! Lenne olyan technikai kérdésem....Volt már valakinek szerencséje kipróbálni nVidia kártyával és Ati Kártyával is a játékot? Még az OFP korszakban tapasztaltam az akkori középkategoriás kártyák terén, hogy az ati kártyával ugyanolyan beállítás mellett (full) , mint nvidia, szebb volt a kép az ati kártyával....(tisztábbnak, élesebbnek, konturosabbnak tűnt) Azért kérdezem, mert kíváncsi lennék, hogy ez igaz-e az arma-ra???? Jelenleg nVidia karim van elég jó (fullon simán megy a játék)
    Köszönöm!
  • tpM
    #15855
    Aztmondják kiadáskor egyből lesz hozzá patch :)
  • [NST]Cifu
    #15854
    Roppant érdekes mondjuk, hogy Vandyke nem éppen erről számolt be, plusz a pre-release demo-val kapcsolatban se voltak ennyire kritikusak a megállapítások...

    Opciók:
    a.: Itt egy célzott lehúzás folyik, hogy eltántorítsák az embereket a német nyelvű verziótól.
    b.: Valóban ilyen rossz állapotú a német verzió...
  • tpM
    #15853
    Hát csak tudod, ilyenkor megint felteszi az ember a kérdéseket:
    Mi a szart csináltak eddig?
    Miért követik el 3x-ra ugyan azt a hibát?
    MIÉRT?
  • Kvázi
    #15852
    Mi ebben a hír Tempi? Eddig is bugos volt kiadáskor az összes. :)
    Majd egy év múlva a 6. javítás után talán menni fog.
  • tpM
    #15851
    BIS fórumon meg épp arról van szó, hogy a német kiadásra szánt verzió (ami 2 nap múlva jön ki) szinte játszhatatlan, bugos a kampány, az AI meg egyebek... :S
  • Héeder
    #15850
    Azért köszönöm szépen.
  • DrRadon
    #15849
    Wrong CD-key?

    Nos nálunk ilyen hiba nem szokott előfordulni. Éppen ezért az elhárításáról sem tudunk érdemben segíteni neked.
  • [NST]Cifu
    #15848
    Namost a papír állapotokról tudok nyilatkozni, arról is úgy, hogy kiegészítem a hiányos részleteket, ugyanis sehol sem említik, hogy is épül fel egy MH lövészszázad. Lehet, hogy egy hiv. katonától kellene megkérdezned. :)

    Az MH5/1(/2 és /3) zászlóaljak elvi felépítése a következő (zárójeles részben az, amit én próbálok kipótolni):

    -Parancsnokság
    Törzs:
    Személyügyi és munkaügyi részleg
    Felderítő részleg (egy felderítő szakasz, 8 fő, ebből egy rajvezető és egy helyettes van)
    Hadműveleti részleg
    Logisztikai részleg
    Híradó és informatikai részleg
    Kiképzési részleg

    Zászlóalj Tűztámogató részleg (méretére saccolni sem tudok (feltehetően szakasz), ide tartoznak a Konkursz és Metisz pct. rakéták, illetve a Gepárd rombolópuskák és a nehézgéppuskák is)

    Törzstámogató század (?)

    Három lövészszázad

    (századonként 3 Szakasz, szakaszonként 3 raj, egy raj 8 fő, ami két tűzcsoportból (fireteam) egy tűzcsoport két párból áll. A szakaszt egy hadnagy vezeti, helyettese egy tiszthelyettes (szakasz-tiszthelyettes), a rajokat egy rajparancsnok (tiszthelyettes), egy szakasz 28 emberből áll (3x8 + 4 fős parancsnoki raj))
    Aknavető szakasz (3 raj, 6db(?) 82mm-es aknavető)

    Logisztikai század (?)
  • Héeder
    #15847
    #15831
    ????