35049
  • DrRadon
    #15926
    Amíg nem találkozol tehenekkel vagy úton lecövekelt őzzel. Néha azok is úgy viselkednek mint az AI :D
  • D00M
    #15925
    Félreértettél, én itt csak és kizárólag az armára gondoltam. Nem is játszom mással, hogyan nyilatkoznék egyéb játékról?
  • n003
    #15924
    ha a tájra vagyok kíváncsi beülök az otóba vagy kerékpárra és pár kilóméter a bakony ott nincs gond az fps-l meg az AI-vel :DDD
  • Feró Flex
    #15923
    Én szeretem a SP és követelek "naormális AI-t",CooP alapja is egy normálisabb AI.szerintem...
  • tpM
    #15922
    ACE sok szerveren fut és egységes, tehát leszeded a legutóbbi verziót és felmész vele (kivéve ArmAhu-t :) )...

    Egyébként Marek Spanel ezt mondta: "Also, what is quite unusual is that some things happen completely differently every time I try a mission. I think the bugs do not kill the open nature of the game and that sheer scope, amount of content or beautiful country of Chernarus will more than compensate for these issues.
    "
    ~Elég furcsa, hogy néhány dolog teljesen másképp történik ahányszor játsszom a küldetést. Úgy gondolom a bugok nem "ölik meg" a játék nyitott természetét, a sokszínüség vagy a gyönyörű Csernarusz ellensúlyozza ezeket a problémákat.

    Tehát, basszátok meg a kampányotokat meg az AI-t, gyönyörködjetek a tájban! :D
  • [NST]Cifu
    #15921
    Igen, a Gears of War sikere, a Left 4 Dead sikere, és a többi Co-op játék általános igénye nyilván azt mutatja, hogy mindenki Player-vs-Playerre van kihegyezve.

    Egyébként azért voltak jó single/co-op küldik OFP-hez és ArmA-hoz is, bár az tény, hogy kevesebb. A co-op egyik nagy baja az, hogy nehéz az ideális létszámot megtalálni. Ugyebár ha 7 ember játszana, de 4 főre van kitalálva a co-op, akkor alapból bukó. Ha meg 10 emberre, akkor ott 4 ember fog vért izzadni, mert az AI (legalábbis eddig) általában nem állt olyan szinten, hogy effektíven tudjon hasznos lenni a csapat számára, mindig csak a gond volt vele.
  • DrRadon
    #15920
    "Ha a német kiadás valóban a végleges változat és tényleg ennyire bugos akkor te sem tagadhatod, hogy a játék egy nagy csalódás lesz."

    De tagadom. Mi az Armára mint MP-s platformra tekintünk, ami alapot adhat egy remek közösségi élményhez. Persze ez csak jól szocializálódott embereknek ajánlott.
    Téged biztosan kielégít az AI-val való tötymörgés, amit szobád homályában, emberektől elvonulva végezhetsz. Én viszont élő emberekkel szeretek játszani mert az ad igazi interaktivitást.

    2009-et írunk. Aki AI ellen szeretne jót játszani egy ekkora bejárható területen (ahol a térkép nincs bekockázva, beparaméterezve az AI-nek), az minimum várjon még néhány évet, amíg a Larabee-vektorerőmű féle hardverek széria tartozékok lesznek. Vagy játsz COD4-et. Ott minden AI tudja a dolgát, igaz azon kétszer ennyien dolgoztak és szépen megvonalkázták az összes bithalmaznak, hogy merre mozogjon, hova lőjjön. Itt ez nem történt meg, hála istennek.

    Az AI-t meg számtalanszor kitárgyaltuk már az előzetes videók alapján, de te ezt nem tudhatod, mert nem olvasod rendszeresen a fórumot, csak néha napján benézel ide, meglátod az utolsó pár HSZ-t és beröffentesz valami otrombát. Nem vagyok rád megsértődve, mert nem te vagy az első felületesen ítélő fórum troll, akivel összehozott a sors.
  • repvez
    #15919
    A multi, meg annyira szét van aprozva, sztem nagyon sok server van és mindegyik szinte más más moddal megy, lehetetlen olyan variáciot kihozni ami sokhelyre beengedne és igy a játékosok is eloszlanak.
    Ha lenne pár nagy server akkor rendszeresen tele lennének a pályák 100+ emberekkel a nap bármeyl szakába.

    tpM:ugy látom lesz munkád a hangokkal ismét.elsönek ez a lópatadobogást kéne cserélni :)
  • tpM
    #15918
    Arma 2 felpörgés és bortány by Cifu
  • D00M
    #15917
    Szerintem, azért foglalkoznak a multival és PvP-vel mert nagyobb a célközönség. Most a hasamracsapok, van 10 ember abból 9 a vs-t szeretné nem fognak annak az egynek a kedvéért AI-t hegeszteni. Ha szétnézel egy arma portálon, a letöltések top10-es statisztikáját a multis, többnyire PvP cuccok vezetik. Nincs rá igény. Szerintem.
  • tpM
    #15916
    Megvan! Lefogadom, hogy akiknél nem működik az AI azok nem figyelték a nehézségi beállításokat, ugyanis már OFP-ArmA-ban is alapból le van húzva és a Super AI is ki van kapcsolva. (mondjuk ekkora faszságot nemtudom hogy engedhet meg magának a BIS, de mind1)

    Itt egy kis multi akció, külső nézettel...
  • m1c1mack0
    #15915
    "Az OFP ota mindig hangsulyozták hogy 100 meg 1000 egység is mozoghat egyszerre a pályán, de még nem láttam egy pályán sem ezt demonstrálni, sem szingle sem multiba."
    Ha 1000-et nem is,de 100-150-200-at láthattál volna ha jobban szétnézel.
    Pl.: (Ic-arma PvP-ben, ZZ-cti AI-val)
  • repvez
    #15914
    Egyetértek, a modkészitok is mind csak a multis részét hegesztgetik és a single kampánnyal vagy esetleg egy uj kampány készitéssel senkisem foglakozik amit akár coopba is lehetne játszani.
    Pedig ha ez nem igy lenne már megoldodtak volna a hasonlo problémák a moderek által.
    Az OFP ota mindig hangsulyozták hogy 100 meg 1000 egység is mozoghat egyszerre a pályán, de még nem láttam egy pályán sem ezt demonstrálni, sem szingle sem multiba.
    A mostaninál sem irták azt hogy egy nagy háboru kis résztvevoje lennél ,tehát csak ott lesz harc a szigeten ahol te is vagy, nem az hogy a szövetségesek megkezdik a behatolást és töled fuggetlenül máshol is zajlanának a csaták és látnád azt ahogy a saját küldetésed helyszine felé visznek.
  • Adam II
    #15913
    Jajj de meg vagy sértődve.
    Ha a német kiadás valóban a végleges változat és tényleg ennyire bugos akkor te sem tagadhatod, hogy a játék egy nagy csalódás lesz. A repvez által linkelt videóban az AI nem reagál akkor sem ha a játékos közvetlenül előtte ácsorog és a sofőr továbbra sem képes kikerülni a jelzőtáblákat meg úgy egyáltalán az úton maradni. Tehát a BiS által beígért microAI nemhogy nem valósult meg de még azokat a hibákat sem voltak képesek kijavítani amik már az ArmA sőt az OFP óta fenn állnak, pedig két játék és ennyi fejlesztési idő után ez lenne a minimum. A grafika nagyon szép való igaz, biztosan lesz időm csodálni a tájat a Humvee-ből miközben a sofőr egy cserje kikerülésével küszködik hosszú perceken át. Jah és persze tök jó lesz a ballisztika, a virtuális lövedékek élethűen fognak becsapódni az út közepén mélán, tehetetlenül acsorgó ellenségbe, szimuláció felsőfokon.
    Persze téged nem érdekel a single player és látszólag a BiS-t se csak akkor nem értem miért nem csinálják meg csak multisra ahelyett, hogy fordulatos single player hadjárattal meg szuper microAI-val hitegetnek.
  • DrRadon
    #15912
    Adam I-et ugye lelőtték?
  • DrRadon
    #15911
    Édes anyanyelvünk...

    Most mit is akartál közölni? Egyébként folyamatosan kitárgyalunk mindent (AI, ballisztika, fizika, Adam II), most épp a ballisztika volt porondon. Igen is érdekel minket az AI is, de mivel többnyire vs-t játszunk, így ballisztika és az átütés rendszer jobban érint minket.

    Ha le vagy lombozva, szívj el egy jointot, bár attól sem fogsz tudni jobban fogalmazni, de legalább nem leszel ilyen szánalmasan kötekedő alak.

    Bocsánat a stílusért, de én is köcsög vagyok, mint itt szerinted mindenki.

    Na pá.
  • Adam II
    #15910
    Jajj de jó már megint a kikúrt ballisztikát meg lövés szimuláció az senkit nem érdekel, hogy ott ácsorogsz az AI előtt és észre se vesz vagy az AI képtelen egyenes hajtani az úton. Most eléggé le vagyok lombozva.
  • Adam II
    #15909
    A német kiadás még nem végleges verzió igaz? Én legalábbis a twitteres izéből azt szűrtem le, hogy majd a juniusi 505 games által kiadott játék lesz a full. Most akkor mi van?
  • repvez
    #15908
    hát ez alapján tényleg csak egy arma javitás.
    A videobol látszik , hogy az utkeresés maradt a régiben,
    -még mindig nem fogja a kormányt az ember,
    -nem hat rá a gravitácio, nem esik ki a korlátrol
    -a kisebb tereptárgyakban is megakad az auto
    -AI hulyeségek
  • tpM
    #15907
    Holnap elméletileg lesz patch is egyből itt a changelog, amit kiemelnék: Improved shot simulation - fejlesztett lövés szimuláció és effect for player near big explosion (beep in his ears, temporarily deaf) - közeli robbanásnál fülcsengés és részleges süketülés.
  • tpM
    #15906
    Nemtudom már mit gondoljak, az egyik ACE teszter itt azt írja, 7-8óra játék után (A2), hogy ez egy A1 + szebb grafikával, új szigettel és egységekkel. Minden maradt a régi, az AI nagyon hülye, viszont ha arra gondol, hogy lesz ACE 2 akkor mindenképen megéri megvenni :DDD
  • Solt
    #15905
  • Scottt
    #15904
    Cifu:Most már kezdek önállósodni és egyre több alakulatot szervezeti felépítését találom meg magamtól:)
    Viszont egy Ranger századot jellemezhetnél az eddig megszokott módon^^
  • MrJoe
    #15903
    Lehet hülyeség de most olvastam egy fórumon h. valaki a "holnap kijövő patch"-el kapcsolatban kérdezett valamit. Reméljük lesz is holnap patch és javít is.
  • Feró Flex
    #15902
    köszi Tempi ezek jó hírek,neked hiszek
  • ceaser
    #15901
    Válasz erre: #15872 Még vissza térve a videokártya témára, köszönöm Solt-nak hogy megosztottad velünk a VGA tapasztalataidat! Pont ezt tapasztaltam én is az NV - ATI közti különbséget nézve, csak én még az OFP-nél.... És innen jött az ötlet, hogy ez a mai napig így van.... és tessék! A szebb kép érdekében váltok Ati-ra .
  • tpM
    #15900
    Az AI-ról aztírták a cm pontosság; fedezékkeresés meg egyebek nagyon jók, akkor van gond, ha épületben van, meg átsétálnak a tereptárgyakon :D
    Viszont a német ACE komáimtól hallottam egy csomó pozitívumot is pl a kerekek leeresztenek, lehet távcsővel sétálni, 50. kaliberrel átlőhetsz dolgokon (járműveken is), az üveg rendesen törik stb stb
    A rettegett script korlát pedig annyiból áll, hogyha 1 script betöltése 1 képkocka alatt több, mint 3ms-ba tellik akkor áttolja a lefuttatását a másik képkockába.
    ACE 2-nek jó kis platform lesz ;)
  • Feró Flex
    #15899
    Irják hogy nyoma sincs annak az AI-nek amit igértek,semmi fedezék keresés,elakadnak és leszakadnak Tőled!Ballagnak az út közepén nem a szélén,rájuk lőnek és pislognak,semmi "szaladok fedezékbe mert ha itt maradok az út közepén meghalok" reakció.A BRDM kerekét kilővik és a személyzet kiszáll és rohangál ill.lefekszik mellé nem mögééé pedig szemből lövik a marháját
    Az AA1-hez képest(csapnivaló AI) jobb, na de nem erről volt szó az a AA2ben!!!
    Persze majd javitjuk majd.........

    "viszont játékmenetileg szinte játszhatatlan"
    Tempi itt a SP részére gondolsz?

    Torrentet linkejetek ne fizetőset
  • n003
    #15898
    a lassubb játékmenet a körülményesebb járműhasználat - ugyebár bf2-ben egyedül viszed a tankot mig itt ha komolyan veszed akkor 3an kellenek

    de szerintem nehéz összehasonlítani a két gémet kábé akkor a a szakadék a kettő között mint bf2 és cod4 között
  • tpM
    #15897
    "Viccesek" ezek az AI hibák, ugyanis külön 1 magot lefoglal, ezért elvárná az ember, hogy jól funkcionáljon, erre meg némely része nem is működik :S
  • lee56
    #15896
    Érdekes néha a sima arma (még aktualizálva) is "játékmenetileg szinte játszhatatlan", úgyhogy épp ideje kiadni, aztán jöhetnek a patch-ek hurráh, 1-2 év és jó játék lesz ebből is.. reméljük :)
  • tpM
    #15895
    Bár eddig úgy néz ki, hogy technikailag jóval az A1 felett van (moddolási lehetőségek és egyebek) viszont játékmenetileg szinte játszhatatlan.
  • TitaniumRR #15894
    ArmA miért nem? Mi az általános kifogás?
  • tpM
    #15893
    Aki nagyon nem bír már magával, az megveheti itt a német letöltős verziót.
  • Bogdogege
    #15892
    Én lehet ,hogy jövök majd
  • n003
    #15891
    tudom ;) mi még toljuk azta fos bf2-t de sajna a bősz vikinghordákkal szemben nemsok az esélyünk :D de legalább hősi halottak vagyunk
    próbálom protezsálni a népet armára de nemsok az esély .. :(
  • Pluskast
    #15890
    Jó tudni :) Ts-n néha szoktalak titeket látni. Én Garanddal meg Jeff-el szoktam Mow-ni :)
  • n003
    #15889
    még élünk és virulunk ;)
  • Pluskast
    #15888
    OFF
    Bocsi te még mindíg coRDHA-s vagy? :)
    ON
  • tpM
    #15887
    Kárpát Interactive Studio - KIS ;)