35049
  • Scottt
    #16006
    Mivel a tesztelők nem írtak nagy gépigényről ezért az a sanda gyanúm, hogy olyanok csinálták ezeket a cikkeket akiknek fingjuk sincs mi is az a látótávolság ezért felcibálták 10k-ra "me az úgy igazán very hájgh"szóval gondolom, hogy értelmes beállításokkal jól fog futni..(Ha nem akkor irány Csehország és játszunk TV székházasat^^)
  • macskássy
    #16005
    hi.bika gépem van, hozá cod4es
  • m1c1mack0
    #16004
    én meg a tepsit a kemencébe
  • m1c1mack0
    #16003
    erről beszélek én is :D
  • macskássy
    #16002
    hi, hónan szedted ,le a gámet .adsz hozá, Cimet tólnám a harcot
  • Solt
    #16001
    Na elkezdődött! A régieket üdvözlöm, és szépen csendben kattintok a kis szürke csillagra jobb felül... ehhez nekem nincs türelmem...
  • Shep
    #16000
    Jó kicsit túloztam de a lényeget érted nem? :)
  • DrRadon
    #15999
    A területből adódik, Vannak helyek, ahol a VGA-t máshol a CPU-t izzasztja meg, ahol meg mindkettőt, ott a minimum FPS nagyon le tud esni. ArmA1-ben a legnagyobb városban 25-30-ra is le ment, míg nyílt terepen 75-fölötti értékek is előfordultak. (4850, CD E5200, 3000m látótáv, med/high)

  • grebber
    #15998
    Én most próbálom tréningezek éppen itt minden "sehr hoch"-on azaz very highon semmi akadás nincs 30-50 fps.Amúgy meg itt a tréningen elég csúnyácska szegény!

    Szerintem nem innen volt ezt a teszt a tréningről :D
  • DrRadon
    #15997
    Egy kicsit szerintem túlzásba viszed a degradációt. Az első Armával 6600GT-vel meg Ati 2600-al (egyik sem egy erőmű) is simán játszottunk 120 fős vs. partikat, normál látótávval.

    Vannak dolgok, amin csak minimális mértékben lehet optimalizálni. Persze megteheted, hogy a távolabbi tájat 10-20 FPS-enként lerendereled, textúraként kivetíted, és máris nő a sebesség. De ez nem jó egy olyan játéknál, ahol 1-2 km-rel arébb is zajlik az élet.

  • m1c1mack0
    #15996
    Az arma topik itt maga az anyatermészet digitális leképzése, ahol a hozzászólások a természet ciklikus folyamatait imitálják. Ahogy a nyarat követi az ősz, azt a tél, a telet a tavasz és utáná ismét a nyár, úgy itt a végtelen körfolyamat elemei az "alacsony fps" -> "de a nagy terep" -> " majd ha kijön a patch" -> "jön az ofp(arma)x".
    Hasonló körfolyamatokat bőven fel lehetne még sorolni.
    Pl: arcade vs szimulátor, mocsok bis vs vbs stb.
  • zeus89
    #15995
    Sziasztok, letöltöttem a játékot, feltettem a frissitést, majd az angolositást! letöltöttem a gamecopyworldról a mini imaget, inditásnál clockoltam a yasut! és mégis emulációs gondja vannak, legújabb yasu és daemon tools van fent pedig!
    Mi lehet a gond? :P
  • m1c1mack0
    #15994
    bla bla bla bla bla
  • kirol
    #15993
    Valaki kipróbálta már a saját gépén?
  • Shep
    #15992
    Ja és mint írtam mit érsz az über realisztikussággal, ha nem látsz csak 50m-re és akkor is épp, hogy csak van 20fps-ed. Élvezetes játék lehet. Na majd pár patch vagy 2-3 gépfejlesztés után már lehet játszani is. :D
  • DrRadon
    #15991
    #15920
  • Shep
    #15990
    Mindenki érti/tudja miről van szó de optimalizálni nem tudnak és kész. Ugyanaz az endzsin ami már x éve is zabálta a gépet azóta növelték a poligon számot, a textúra részletességet az objektek számát, javítottak a fizikán, Ai-n csak éppen az optimalizálást felejtették el. Lehet, hogy ez a szó nincs is a szótárukban.
  • tpM
    #15989
    Itt nem csak a nagy terepről van szó (egyébként mutass más játékot, ahol ~230 négyzetkilométeren ilyen részletesség van), hanem pl a ballisztikáról meg hangrendszerről is...
  • Shep
    #15988
    Azért a teszt is jópofa, gyanítom emberek millióinak van a háztartásában i7. Na mindegy remélem az OFP2 -nek nem lesz ilyen gépigénye. Igaz elvileg árkádosabb lesz de hát mit érünk a szimulációval ha nem fut a gépen.
  • Pretorian
    #15987
    Abban a "csőjátékban" olyan fizika van, hogy pfűűű (ha már AI nincsen)...és lehet, h a mapok negyed akkorák sincsenek mint Chernarus, de attól még igen tekintélyes méretűek, sőt...és vagy kétszer részletesebb minden mint az ArmA 2-ben lesz. Mondjuk ezt én leszarom, mert szép játékból van sok, viszont jó, de még elfogadható AI is csak nagyon-nagyon kevés játékban van.
  • Shep
    #15986
    Hát azért a Crysis nem éppen csőjáték, és van rengeteg olyan játék amiben nagy nyílt terek vannak jó grafikával és nem kell hozzá 4 magos proci meg 100e FT-os kártya. Ez is olyan, mint az OFP majd 3-4 év múlva lehet élvezhető sebességgel futtatni. Játékot tudnak készíteni a srácok ezt már bizonyították jó pár évvel ezelőtt de optimalizálni na hát azt nem.
  • n003
    #15985
    azért az aki egy csőjátékhoz hasonlít egy teljesen nyílt terepes 'szimulátort' az nem teljesen normális :|
  • kirol
    #15984
    Köszi
  • Pretorian
    #15983
    Jahh az alap, patch nélküli Armára gondolok...
  • Pretorian
    #15982
    Ezen nincs mit csodálkozni, nekem egy olyan konfigon, amin a Crysis elszaladt High beállításokkal 1280@1024-ben, az Arma első része 10 (!) fps-t produkál full beállításokkal. Megint botrány lesz, és megint kurva sokat kell majd várni a peccsre.
  • grebber
    #15981
    Brutális gépigény

    VGA teszt róla

    Hehe a 8800GT Very highon azért konkrétan bírja a 8 fpst Nem hittem volna ahogy a Crysist lehet überelni!De ezek szerint ennek sikerült!
  • Pretorian
    #15980
    Single, multi, és kooperatív módban is játszható.
  • kirol
    #15979
    Ez multiplayer játék? Vagy single -ben is játszható?
    Nem ismerem első részét se.
  • Pretorian
    #15978
    Majd ha megjelennek az első 128 magos procik, és az azokra optimalizált játékok, akkor majd biztosan képesek lesznek olyan AI-t írni, amely minden igényt kielégít. lol.
  • tpM
    #15977
    A hiv. fórumot meg lekapcsolták, hogy a weboldalról tölthessék a patchet (ugye ugye mondom, hogy sokat javít :D)
  • Scottt
    #15976
    4% már lejött,3napos ünnep alatt végig menni fog a gép ha szükségesnek érzem^^
    Így szemre tűrhetőnek tünik a német elektronikus kézikönyv^^
  • ceaser
    #15975
    Igazad van! Reménykedem én is! Nem is höbörögnék ha ebben a mostani formában lett volna tálalva a sok előzetes... Így is szép, szebb az első résznél.... csak már beleéltük magunkat a sok kis hiba javításába!
    Neked legyen igazad A kedvenc játékom!!!
  • tpM
    #15974
    Azér várjunk egy demót meg itthoni kiadást, ez az 1.01 patch állítólag nagyon sokat dobott rajta, meg sztem itt sem volt beállítva az AI :)
  • ceaser
    #15973
    Hát már nem bírom ki, és semmi újat nem tudok közölni, de nekem is az a véleményem, hogy csúnyán átvertek minket! Javítsatok ki ha tévednék, de a fejlesztés alatti időszakban jöttek ki már olyan video foszlányok, hírek, amik azt sugallták, hogy ennél azért profibb lesz! Lehetne sorolni a hibákat, de felesleges....szembe tűnőek. Vesstek meg, lehet túlzottan szkeptikus vagyok, de szerintem ha a fejlesztőkön múlna lenne (lehet van is - induljunk ki a VBS-ből) egy ennél sokkal jobb verzió..... Csak hát az érdekek mást diktálnak....hagyjuk, mert megint csak felbaszom az agyam....
    Elnézést a hangnemért, és hogy semmi újat nem tudtam hozzá tenni a topichoz, de ez a véleményem!

  • tpM
    #15972
    á...ó
  • Solt
    #15971
    Ha 10 év ennyire volt elegendő, akkor szerinted mi fog változni a következő 20 napban? :D Egyre viccesebb ez az egész... még szerencse, hogy amúgy sem lenne időm játszani...
  • tpM
    #15970
    Van rá 20 napjuk :)
  • DrRadon
    #15969
    Azért lesznek majd érdekes anomáliák. 5:50-nél a baka simán a falat bámulja a beugróban. Viszont 4:40-nél láttam egy sarok mögül kihajolást amit az AI egyedül hajtott végre!!! Ez pozitív :)

    Mindig 1 métert tartanak a faltól, és néha érdekes irányokba sasolnak, pl a hangár belsejébe, ahol a játékos állt vagy a levegőbe. Ez utóbbit hason fekve. Elég szórakoztató látvány.

    Azért az látszik, hogy a fű csak előled takarja el a látványt hasalás közben, téged nem az ellenség elől.

    Az bakák megint úgy forognak hasalás közben, mintha pálcikára lennének tűzve, és az sem zavarja őket, hogy forgás közben átfedésbe kerülnek a mellettük hasalóval.

    Szóval nem mindenben 2009-es színvonal.
  • tpM
    #15968
    1.01-ben már sokkal jobb az AI
    vid
  • NeBby
    #15967
    ARMA II [GERMAN] No-DVD/Fixed Image