35049
  • tpM
    #16288
    Ebben alapból van Warfare amit Mike Melvin (gondolom nem kell bemutatni, a CTI "feltalálója") segítségével csináltak :). Az AI 1.00-ben nem nagyon működik, mert volt ez a bizonyos változó probléma, de videókban látni, hogy pl. már az út megfelelő sávján haladnak és nem a közepén.
  • chris jericho
    #16287
    lehet hogy nem egy fehér házat hanem A Fehér Házat nézték meg.
  • [NST]Cifu
    #16286
    Ha egyre gondolunk, akkor kicsit más szavak voltak használva, ám kétségkívül jól röhögött mindenki vagy 10 percig a poénon, miszerint az elit és rettenthetetlen spec. egység hős katonái, kinek szemei előtt csak a célpont leküzdése kellene, hogy lebegjen, félórás kitérőt tettek, hogy megvizsgáljanak egy teljesen érdektelen és jelentéktelen fehér házat.
  • Balumann
    #16285
    De, vársz a crackre ami lehet, hogy kb. 1 év mulva (vagy több) fog kijönni. ArmA-hoz kb. annyi kellett ha jól tudom.
  • DrRadon
    #16284
    Mi ez a sok "köhh"? Sokat köhögsz, menj a háziorvosodhoz. Remélem nem mond olyat amit nem szívesen hallanál. Biztos a megrögzött arrogancia teszi...
  • Balumann
    #16283
    Egyet értek, ez a fade miatt rengeteg embertől elveszik a lehetőséget, hogy megismerjék, megszeressék aztán megvegyék a játékot. Ez tipikusan az a játék, ami sok időt igényel, megszeretni igazából csak sok játék után lehet (vagy egy jó kis közösséggel, akik sokat játszanak multiban, és a kezdeti nehézségek ellenére is élvezik :P), miután megismeri az irányítást, a járműveket, és rájön miért is hihetetlen élvezetes.
  • [NST]Cifu
    #16282
    Amiben teljesen egyetértünk, hogy a játéknak ilyenkor nagy betűkkel kellene az "Original games do not FADE!" szöveget a játékos orrába tolnia. Ezt tényleg belerakhatták volna.

    Amiben a FADE modell egy "mókás" dolog, az az, hogy anno az OFP-ben is így ismerkedtünk meg vele. Az A-10-es GAU-8 gépágyújával nemhogy egy járművet, de egy várost sem lehetett eltalálni, olyan szórása volt. A gránátvetős AK-val folyamatosan saját magamat robbantottam fel, mert az orrom elé lőttem vele. Nem azt mondom, hogy akkor élveztem, mert én is kígyót-békát mondtam a BiS-re, de utólag belátom, hogy azért az ő szemszögükből igenis van létjogosultsága. A játékot megláthatja az ember, és ha a communityt figyeli, akkor azt is tudja, hogy mi miatt "szenved".

    Nem a tömegeknek szánt játékot csinálnak, és maradjunk annyiban, hogy a "tört játék alapján eldöntöm megveszem-e" legfeljebb mentségnek jó. Erre a célra a demó való, várható az is hamarosan, ha minden igaz.

    Amiben a BiS hibázott, és nem is kicsit, az a 3 héttel korábbi német megjelenés. Ez az, ami miatt tényleg ütni kellene a fejüket, teljesen jogosan...
  • Vorpal
    #16281
    "Én mondjuk jót kuncogok a sok bugok miatt síró egyén miatt. A FADE kétségkívül a legjobb warez-elleni megoldás, csodálom, hogy csak a BiS játékaiban találkozni vele. :)" - az áru piacrontása végett nem.

    Ebben a mondatodban tökéletesen körbe is írtad, hogy mi a gond a FADE el - ti enyhén szólva sem vagytok mainstream játékosok (köhh) de az aki úgy általában ezeket meghallja az nem veszi meg a játékot, mert az a hír terjed róla, hogy nem jó - tehát a kiadó feláldozta a játék piacát a jobb védelem oltárán. És ezt nagyon nehéz korrigálni.

    Rajtatok kívül a FADE ről a játékosok 95% alig tud valamit és még itt is csak olyanoat irtok, hogy furcsa dolgokat - amit nem szívesen hallanék pl. a háziorvosomtól és ez elbizonytalanít.

    Valami önjelölt piackutató - mondja el már egy lámának (mindenki más - köhh) - miért jó piaci modell ez?
  • Cefre
    #16280
    De ha nem akarom megveni nincs rá valami megoldás?
  • DrRadon
    #16279
    Khm... hát van úgy, hogy összejön.

    A legutóbbi eset, egy esti pályán, ACE móddal:
    Megy a csűrhe a cél felé, jobb oldalt a messzeségben egy nagyobb épület fehér falai derengenek.
    - Ott egy ház, nézzük meg! - mondja m1c1, mire a csapat fele megindul arra felé. ( Köze nincs a küldetéshez, hosszú perceken át gyalogoltunk, és bölcs vezérünk engedve puszta szeszélyének ilyeneket talál ki ) A csapat másik fele egy helyben marad és a pokolra küldi micit.
    Nagy nehezen újra összeáll az alakzat nélküli csürhe, mire a Romániából származó, Norvégiában élő ismerősünk: "Tipikus magyarok. Kóborolnak, kalandoznak."


  • fkubi
    #16278
    Jo, hat vannak igenyeim :)
    Tudtok mar fegyelmezetten haladni ossze-vissza rohangalas es "hol vagyok" sikitozas nelkul?
  • m1c1mack0
    #16277
    " Mire osszeall egy rendes kozosseg"

    A tiedét kubi :D
  • fkubi
    #16276
    Sajnos kell. Mivel tisztesseges, elfogulatlan review nem jelenik meg egyik jatekrol sem. Raadasul meg ha meg is jelenne, akkor se biztos, hogy egyezik a velemenyunk az irojaval.

    Az ARMA-ert az elso nap mentunk Pozsonyba. Ha osszesen 10 orat jatszottam vele, akkor sokat mondok. Itt nem kovetem el ezt a hibat.
    Zsakbamacskat nem veszunk, az vidamparki szorakozas. Ha tetszik, azonnal megveszem, ha nem, akkor szepen elfelejtem. Es elhiheted, nem az fogja eldonteni, hogy milyen szinu a sapkaja a gyalogosnak :)

    A bugok nem erdekelnek, azokat az ARMA-ban is szepen javitgattak. Mire osszeall egy rendes kozosseg, addigra mar hasznalhato is lesz a jatek.

    Viszont mivel CTI fanatikus vagyok, szamomra sokkal tobbet jelent a scriptelhetoseg (azert beiratnam oket egy programozasi nyelvek kurzusra) es a scriptek hatekonysaga sok egyseg eseten stb. A konfig opciokrol (cfg fileok) mar ne is beszeljunk. Csinaltak egy tisztesseges, es jol parameterezheto serulesmodellt?

    Es persze ott vannak (remelem lesznek) a toolok. Szemely szerint szigeteket szoktam kesziteni. Het, sirogorcsot kaptam az ARMA szigetszerkeszto tooljatol...

    Ha ezekre (es meg van bennem par kerdes:) a dolgokra kiterne egy review, amely felsorolja es bemutatja a kepessegeit es a hianyossagait, akkor talan megvennem latatlanban. De addig marad a "kell".
  • grebber
    #16275
    Arma 1-hez ha jól tudom van magyarítás. Ezt honnan lehetne beszerezni?
  • shootaboy
    #16274
    Érdekes...nálam a tiednél éppen hogy picivel erősebb konfigon high/very high beállításokkal 1280x1024-ben 25-40 fps-el szalad a játék, nagyobb konfliktoknál sem nagyon esik 20-25 alá. És rohadt jól néz ki, vagy háromszor részletesebb mint az ArmA. Jahh, én a Fade-ből eddig csak az armor training alatt kaptam. Az AI viszont teljesen hülye, 1.0 van fent, és észre sem vesznek, csak ha közvetlenül mellettük állok. Az AI-t leszámítva viszont minden szinten nagy az előrelépés az első részhez képest.
  • RedRiot
    #16273
    "bugfixelnek, fejlesztenek, de valahogy mindig bugos, optimalizálatlan lesz a végeredmény :D"

    A GTAIV azért optimalizálatlanságban olyan rekordot állított fel, ami mellett az Arma igencsak kispályás: átlaggépeken megy max. 25-30fpst, és nmindezt úgy, hogy az élsimítás teljesen hiányzik a játékból.
  • RedRiot
    #16272
    "Szerintem meg "A reggeli csúcsforgalomban megyek a pijacra csirkefarhátért, kéziszekérrel" küldetést lehetne csinálni :D"


    A reggeli csúcsforgalomban megyek a pijacra csirkefarhátért, kéziszekérrel és közben megtámad egy Szpecnaz alakulat. :)))
  • Sanyix
    #16271
    Szerintem meg "A reggeli csúcsforgalomban megyek a pijacra csirkefarhátért, kéziszekérrel" küldetést lehetne csinálni :D

    Viszont az arma2-ben csalódtam, hogy ennyire elavult szarság (csak dx9) mellett is olyan rohadtul optimalizálatlan, hogy ejha. Ezt is majd pár év múlva lehet csak normális grafikán játszani, mint az armát, (mert én nem veszek új gépet míg ezen kívül minden más játék grafikájában max az aa-ról kell döntenem, meg arról hogy most 4x aa és 8x af legyen vagy 0xaa és 16xaf)...
    Na meg a a szomorú hogy pont srapnelék szerint nem elég jó a dx10 és 10.1 aminek az újításai PONT olyanok mint amiket egy arma szerű játék 100%-ban ki tudna használni, és amikor végigolvastam az újdonságait simán mondtam hogy ezt itt lehetne az armában használni, ezt meg ott...
    srapnel, oleg (il2-s), és egy drake nevű mmorpg szerver fejlesztő mintha barátok lennének. Utóbbi 2 állandóan 2 hét múlvázik, aztán 1-2 év mire valóraválik, de ami mind3-ban közös, hogy folyamatosan optimalizálnak, bugfixelnek, fejlesztenek, de valahogy mindig bugos, optimalizálatlan lesz a végeredmény :D
  • [NST]Cifu
    #16270
    Kétélű penge. Először is igen, ez a BiS bűne, ő akarta, nyelje is le, minek kell kivételezni a német vásárlókkal. Másodszor szerintem akit komolyan érdekel a játék, az már jó pár dolgot maga is megtapasztalhat (grafika, hangok, irányítás, stb.). Ha teljes élményt akar, vegye meg a teljes játékot. A FADE erre teljesen jó, az alaphangulat ezen is átjön, de a teljes élvezettől megfoszt (egy pikáns példát hoztam volna fel, de kitöröltem inkább. :D).

    A két és feledik oldal pedig az, hogy mint (szinte) minden esetben, így itt is, várni kell pár patchra, amíg rendbe teszik a játékot. Én az X3TC-t most vettem meg, a 2.0-ás patch után, nem is csalódom benne, nagyszerűen elvagyok vele. :)

    Az ArmA2 is meg fog élni pár patchet, kell majd hozzá pár addon, hogy végre olyan legyen, amilyennek igazán szeretném - és akkor elleszek vele majd.

    Őszintén szólva az nem érdekel, hogy mások hogy élik meg a FADE-el való szélmalomharcot, és ordibálják tele a világot, hogy milyen bugos már ez a játékt. Nevezz emiatt önzőnek, helytálló megállapítás lehet. :)
  • RedRiot
    #16269
    Mi a címe? A "Baromfiudvar réme" ? :)
  • DrRadon
    #16268
    Van remek tyúkos küldetés is, két percig kell túlélni :)
  • RedRiot
    #16267
    Én is az editorral szórakoztam tegnap. Már az OpFlashben is az volt a mániám. Jó ha egy órát kisérletezgettem, addig egy érdekes dolog történt: három amcsi vs. három gerilla gyalogos. Az első kettőt leszedték az amerikaiak szépen, a harmadik jómadarat én találtam meg: egy kerítés mögött hasalt, és 20 centiről nézte a kerítést. Biztos eszébe jutott a Vékony deszka kerítés c. magyarnóta, és próbált leskelődni a kis kommer, amíg tönkre nem tettem a szórakozását egy kis ólommal. (FADE ide vagy oda, vhogy csak pofánlőttem a kerítés felett bekukucskálva :)))

    Egyébként az én gépemen vhogy olyan furán megy: a legtöbb opciót normalon hagytam, a látótáv 3km körül, és így elmegyeget 1280x1024-ben. Nem szaggat be, nem darabos, inkább kicsit olyan nyúlósan/kelletlenül fut, FPSt még nem mértem. Így normalban elég fosul néz ki, és vmi komolyabb városi küldinél valszínűleg már be is szaggatna rendesen.

    Ja a gépem: Athlon X2 6000+, Ati 3850 512M, 2GB RAM. Az 512-es vga kevés neki: mikor felnyomtam highra a textúrákat, egy-kettőt elfelejtett betölteni. Így Lada helyett a levegőben ülve csapatott a rockergyerek, akit az editorban kiválasztottam. (Tök jó, lehet mindennel lenni, pl. öregasszonnyal is: megy körülbelül 1-el, full begörnyedve. Kéne vmi jó kis "elméntem a bótba' kenyéré'" küldit csinálni. :))

  • DrRadon
    #16266
    Ezzel az a gond, ha nincs megfelelően propagálva, akkor nem csak a warez felhasználónak hanem saját magának is keresztbe tesz azzal, hogy a csalódott játékos bugosnak könyveli el a játékot.

    Állítólag a héten jelenik meg a demó, akkor mindenki ferdítés nélkül kaphat képet a játékról. Csak ezt a megjelenés előtt kellett volna, akkor nem szenvedne ennyi ember a warezzal és nem kiabálnának kígyót-békát a játékra. (eltekintve persze a "little variable" próblémától, hogy rogyna rájuk a plafon, amatőrök)
  • DrRadon
    #16265
    1.0-ás tapasztalatok:

    Híddal még nem találkoztunk. Az AI vezetői képességeiről: láttunk úton szakszerűen közlekedő autót, meg olyat is, aki keményen levágta a kanyart és berongyolt a mezőbe.

    A helikopter pilóta hosszas tépelődés után a erdő legsűrűbb pontján akarta letenni a gépet (nem sikerült neki, de nagyon látványos volt a robbanás:) )

    A harcközbeni rész: most még többnyire bugyuták, de volt olyan, hogy fedezékbe rohant amikor rálőttünk. Használják a sarkokat, az egyik videón volt AI általi kihajolás. Előfordul, hogy a falat vagy valami beugrót kémlelnek, ahol nem lehet ellenség.

  • [NST]Cifu
    #16264
    Pedig a tort verzio alapjan kell eldonteni sok mindent.

    Pardon. De nem kell. Lehet. Különbség.

    Én mondjuk jót kuncogok a sok bugok miatt síró egyén miatt. A FADE kétségkívül a legjobb warez-elleni megoldás, csodálom, hogy csak a BiS játékaiban találkozni vele. :)
  • fkubi
    #16263
    Pedig a tort verzio alapjan kell eldonteni sok mindent. Pl, hogy kiadok-e erte akar egyetlen forintot is. Foleg, hogy az nvidia 7950-em es az intel 2140-em valoszinuleg keves lesz hozza.

    Az ARMA-val csunyan eljatszottak a bizalmamat, nehez lesz visszaszerezni. A kampany erdekel a legkevesbe. Viszont halalra tesztelem editorbol es scriptekkel.

    Megnezte mar valaki, kepes atmenni egy AI squad a hidon? Foleg, ha masik squad is ott koborol a kornyeken, es esetleg meg lonek is rajuk...
    Tud mar autot vezetni az AI, vagy meg mindig otletszeruen nyom egy kezifekes fordulot a hazfalnak az egyenes uton?
  • grebber
    #16262
    Nem.Miért az okozna még több gondot vagy micsoda?
  • DrRadon
    #16261
    Igen, mondta is Marek, hogy az AI egy kicsi, jelentékteleny változó miatt nem volt helyzete magaslatán az 1.00.5xxx verzióban. De ugye nem az 1.00-ás crack-kel használod az 1.01-es patchet, igaz?
  • grebber
    #16260
    Feltettem a patchet és van AI szóval ez nem a védelem miatt volt!Trainingen szét is lőttek.
  • morfondőr
    #16259
    Köszi a gyors választ!!
  • grebber
    #16258
    Numerikus bill résznél ENTER gomb!
  • morfondőr
    #16257
    Üdv! Egy rövid kérdés: hogyan kell TPS nézetbe váltani? Videókon láttam,h lehet, meg egyszer sikerült is, de nem tudom reprodukálni... :S
  • grebber
    #16256
    De megfogadod a már lentebb leírt tanácsunkat és nem játszol vele csak ha megvetted eredetibe.Mert a védelem érdekes dolgokat művel!
  • Cefre
    #16255
    Hello

    Lenne 1 olyan problémám hogy az anyahajón az 1 pályán nem jön oda hozzám a tiszt és nem fojtatódik a játék .nem tudtok rá valami megoldást?
  • Hogthar
    #16254
    ha már a teszt verziót enyire dicséritek eltudom képzelni milyenl esz a teljes:P, remélem a fegyvereket amiket modelleztem hozzá áttudom majd konvertálni a 2. részbe, egy kérdés valaki véletlen nem tudja hogy tudom berakni az alap animációkat a saját fegyvereimhez?, pl hogy eltünjön a tár amikor táraz?
    pár kép tánha valaki a tudás birtokában van de kezdőkre nem szeretné fecsérelni az idejét:P
    m249:
    m249 célzó
    g36c
    g36c célzó
    ak47 cobrával
    ak47 cobrával célzó:
  • Solt
    #16253
    Akkor sajna nincs ötletem... :S
  • Solt
    #16252
    Hmmm... nyam, nyam! :) Epekedve várom a magyar kiadást! :)
  • Shep
    #16251
    Na jó az alapokhoz nem kell, de ha rendesen akarsz mindent használni akkor elkélne még 1-2 plusz kéz :)
  • repastam
    #16250
    Háát 4 kéz ?? én egy gombot állítottam át csak ,a keritésen átugrást felcseréltem a zoomra a V a num0-ra :S ,a többi egyén függő dehát ki mihez van szokva...
  • Shep
    #16249
    Eszméletlen, hogy még mindig 101 gombot kell használni ennek a játéknak az irányításához. Azt hiszem megint rá kell szánnom az időt és beállítgatni a lényeget, mert ami alapból van azt szerintem legalább négy kézzel rendelkező egyéneknek találták ki.