35049
  • fkubi
    #16409
    Tanulj nyelveket. Eloszor persze a magyart...
  • tpM
    #16408
    Namajd A3-ban... :)
  • Sanyix
    #16407
    Nem videokártya igényes? Miért szerinted több 100000 ojjektumot mi jelenít meg a látótérben?

    Nehéz feltenni vistát vagy 7-et? Igazából az is nagy okosság ha valaki legalább dx10-es kártya vagy 2 magos proci mellett xp-t használ...
    Akinek meg nincs dx10-es kártyája ne is akarjon armázni, mert kb min grafikán is szaggatna, még így is ahogy most van. gf8xxx-től és radeon x2xxx-től van dx10, több mint 2 éve.

    Meg milyen gáz is lenne ha fizikára gpu-t tudna használni, tuti csupa hátrány lenne ám...
  • Sanyix
    #16406
    Hát nem, mivel eddig 2db dx10-es játék van, a stormrise (ami egyébként állítólag ezen kívül béna), és a battleforge. Ettől még sokkal gyorsabb...
  • Sanyix
    #16405
    És ez csak a dx10-es aa egy szaros dx9-es alapon.

    De ott van egy tényleg dx10-es játék, ahol bizony egy hd4850 egyedül ver egy gtx260 sli-t :)
  • [NST]Cifu
    #16404
    A Dx10 10-20% pluszt jelent felbontás és FSAA-tól függően, ugyan Google-val (vagy Bing-el, kinek hogy :D) fél perc alatt annyit találsz, amennyit nem szégyellsz, de tessék, gyors példák:

    Far Cry 2 teszt /w Radeon 4870
    Far Cry 2 teszt /w GTX280

    Sajnos a játékfejlesztők egy része nem foglalkozik vele, főleg azért, mert (viszonylag) sok munka a DX9 és a DX10 út beépítése párhuzamosan (a Dx10-től kezdve lépcsőzetesen épülnek egymásra az újítások, bővítményként, tehát egyszerűbb a kezelésük), és csak részlegesen használják ki a felhasználók (XP és Dx9-es hardware miatt). Valószínűleg még el fog telleni egy kis idő, amíg a Dx9 kikopik, de reméljük azért egy év múlva már nem lesz olyan meglepő, ha egy játékban nem a Dx9, hanem inkább a Dx10 / Dx10.1 / Dx11 renderingre fekszenek rá, és nem a Dx9-re....
  • Balumann
    #16403
    Visszavonom amit a szórásról írtam. Beírtam a kulcsot regisztriben, mostmár nekem sem szór szét.
  • CrowbaR
    #16402
    Köszi!
  • koschwarz
    #16401
    nem igazán látok példákat arra, hogy dx10-ben jobban száguldoznának a játékok...
  • Balumann
    #16400
    Jah, motion meg a sima blur egyáltalán nem kéne, hihetetlen zavaró. Max grafon ha jól fut lehet, hogy jó, alacsonyabb grafikával viszont szörnyű.
  • Dopii
    #16399
    Srácok! Beállítottam ezt ugy ahogy Brenyó írta és magyar lett a játék!
  • blash
    #16398
    Bloom effektre nincs is semmi szukseg, kar eroltetniuk.
  • Balumann
    #16397
    Mert nincs mindenkinek dx10-es kártyája, és Vista/Windows 7-e. Még mindig inkább proci igényes a játék, kevésbé videókártya... lenne, ha tiszta lenne a kép, és nem lenne tiszta homály meg izé a kép alacsonyabb fillrate opt mellett... Hogy miért az eszi a gépet annyira azt nem fogom megérteni.
  • Sanyix
    #16396
    Miért ölné meg a játékot ha 3232 fps-el menne 2 helyett? :D
  • D00M
    #16395
    Játszottak a gondolattal, de elvetették viszonylag hamar.
  • blash
    #16394
    Aze' az jellemzo a bisre, hogy baztak ujrairni es maradt a takolas. Nehez lehet igy dx10-es megcsinalni. Pedig ezt (is) igertek.
  • koschwarz
    #16393
    a steam sosem irányadó, sokszor drágább, mint a boltokban.
  • koschwarz
    #16392
    hmmm, most lehet kapni nálunk is boltokban az első részt, érdekes.
  • n003
    #16391
    15e huf átszámítva :O
    cd galaxis 8e-re taksálta! :| bár ez gyanúsan alacsony ár
  • Balumann
    #16390
    Hmm, akkor nálatok tényleg jó. Én bármivel lövök (3 fegyót próbáltam mondjuk), fekvésből (!), van hogy méterekkel arrébb porzik mint ahova célzok. Pisztojjal 3 méterről lőttem egy házfalra, ház közepére célozva, hasalásból, és volt, hogy földbe lőtt, volt hogy a ház másik sarkába. Mindenhova, de oda ahova célzok oda egyáltalán nem. Aimpontos fegyverrel már jobb a helyzet, 3-4 méterről gy 1 méteren belül porzik, de szintén nem ott, ahova célzok. Mivel az 1. részt jól ismerem, elég valószínű, hogy ennek nem ilyennek kell lennie :P
    Ti YASU-val indítottátok, vagy crackel? (sry a warezkérdésért, csak a tisztázás képpen, még úgyse kapható nálunk a teljes :S)
  • DrRadon
    #16389
    Az az igazság, hogy nem láttam a jelenséget, ami szerint össze vissza lőne. Azt el tudom képzelni egyeseknél, hogy állva próbálja kiírtani a fél világot egy M240-essel, fél perces futás után, full sorozattal. Mert ilyen esetben tényleg mindenhova megy a lövedék, csak a képernyő közepe felé nem.

    Néhány jó tanács, hátha nem a FADE-del van gond:
    - nehéz fegyverrel hasalva érdemes lőni(mint a valóságban)
    - sok futás után a ziháló baka nehezen tart célra (mint a valóságban) ezért egy kicsit érdemes pihenni, mielőtt kiugrunk a sarok mögül,
    - valamint mivel a fegyvert a test középvonalától jobbra tartja az ember ezért a nagyon közeli céloknál egy kissé jobbra kell tartani a célkeresztet.

    Nálunk minden faszán működött, úgy lőjjük fejbe az AI-kat mint a huzat.

  • koschwarz
    #16388
    biztos jogos a felháborodásod, de gondolom ismered annyira ezt a sorozatot, hogy tudd, mindig is durva gépigénye volt. egyszerűen csak azért, mert kis túlzással, itt nem 100 méterre látsz előre, itt keményen kell számolni a ballisztikát, stb. stb. rengeteg mindent kell számolni és megjeleníteni, ez a játék ilyen szempontból soha nem volt hasonlítható bármilyen átlag FPS-hez, de még pl. a crysishoz sem. ráadásul szerintem a dx10-zel megölnék a játékot.
  • CrowbaR
    #16387
    Hello,

    Bemásoltam a Német ,Angolosított verzió megfelelő mappáiba a Magyarosítást ,de továbbra is minden maradt Angol.
    Valaki segítsen a megoldásban plz.

    thx
  • Balumann
    #16386
    Miért, akinél jó, az hogy csinálta hogy jó lett?

    ACE coop nekem nem jött be, bár lehet hogy az ilyen sokan játszva tényleg jó. GL3 -al vagy ECS-vel, revive küldetések nagyon jók :-)
  • DrRadon
    #16385
    Nem haragszik senki, de ne írj zöldségeket. VAN AKINÉL nem oda lő ahova céloz. VAN AKINÉL diszkonnektál kis idő múlva. Hibák vannak, de VAN AKINÉL minden faszán játszható és az editor is használható. Sőt még magyarul is van. Na. :) ArmA1 ACE COOP tényleg jó. :)
  • Sanyix
    #16384
    Melléssaccoltam? Talán megírtad dx10.1-re az armát? Vagy esetleg jól ismered, részeletesen a képességeit?

    Ja ne sírja tele az a fórumokat aki 1 magos procival szórakozik 2009-ben 3650-el. Bár nemtudom ki az, de rohadjon meg hogy nem cseréli le a szar 1 éves videokártyáját csúcskártyára. Ilyen csak egy szar alak lehet :D A lusta programozók viszont istencsászárok!
  • Balumann
    #16383
    Nah akkor összegzem (remélem nem haragszik meg itt senki ezért).
    ArmA 2 tört verziója egyelőre nem alkalmas a játékra, törtverziós "trigger" vagy fade miatt nem oda lő ahova kell, meg egyéb hibák vannak, ha jól hallottam coop-nál kis időn belül disconnectál (és ki írja, hogy nem eredeti a játék) (ezt erősítse meg valaki, mert én még nem próbáltam).

    Az ArmA 1 coop viszont nagyon jó. 1.14 -es patchet tegyétek fel, ez mellett javaslom a Group Link 3 addont.
    Itt van egy olyan, hogy TG missionpack (regelni kell először), abba van sok "revive" misszió (amiben ha meghal vki, másik újra tudja éleszteni), vannak 2-4 és többfősek is.
  • crossy104
    #16382
    Szasztok! Igazán segithetnétek, hogyan sikerült megoldani a magyar feliratozást.Előre is köszönöm!
  • Tiensin
    #16381
    Sziasztok!

    Lanon beiktatnánk némi ArmA co op ot (3 an). Milyen modokat, patcheket kell/érdemes leszedni a játékhoz? Arma2-re érdemes ránézni ,vagy az 1 jobb co op élményt nyújt?
  • Balumann
    #16380
    Külön coop pályák vannak, többnyire olyan küldetéseket játszunk, amibe van revive (újraélesztés). Küldök privit.
  • grebber
    #16379
    Sajnos 3 műszakba melózok kevés időm van gamezni.De ha szombatom jó nektek akkor kipróbálnám!
    Coopba single player pályák vannak vagy vagy külön coopra készített?
  • Balumann
    #16378
    Csatlakozz hozzánk arma 1 coophoz (hamachin), akkor szerintem belejössz :D
  • DrRadon
    #16377
    Rendben. Délutántól fent leszek, ha gondolod...
  • Icebird
    #16376
    Egyébként ha gondolod valamikor TSn összegyülhetünk ArmA2 sufnituningra!:)
    Megnézni mit lehet kihozni ebből a szutyokból!:D
  • Icebird
    #16375
    ArmAII comref
  • Shep
    #16374
    Annak idején Csocso volt aki azt mondta,hogy az OFP szar játék, mert állandóan lelövik. :)Gondolom nem is játszott vele sokat.
  • DrRadon
    #16373
    Nézd, a nagy bejárható területnek és a multi lehetőségének hátrányai is vannak.
    Ha nem előregyártott rombolást használsz, hanem azt a lövésnek megfelelően kiszámíttatod (mondjuk a szerverrel) és létrehozatod az új polygonokat (új vertex és indfex buffer) akkor először is ennek memóriát kell kerítened ( az első 1-2 száz rombolt épület még elmegy), másrészt ezeket a valós időben keletkező információkat meg kell osztanod a hálózatban lévő többi géppel is, lehetőleg a rombolás pillanatában.

    Egyébként ezeket a parancsokat hol nézed?
  • fkubi
    #16372
    Jo is lenne, ha kiadnak a motor forraskodjat :)
    Ha lesz egy kis idom, beleasom magam az uj parancsokba.
  • Icebird
    #16371
    Ja egyébként amit mondasz arra ott a VBS2!:)
    Vagy tényleg egy új engine, mert pbon keresztül sok mindent kilehet hozni belőle, de maga az enginehez nem férni hozzá hogy normálisan meglehessen csinálni:)
  • Icebird
    #16370
    Parancsokat nézegetve, az A1hez képest elég sok új dologra van lehetőség.
    Mondjuk az vicc hogy ház rombolásnál mindegyik háznál külön definiálták ugyanazokat a találati pontokat, ahelyett hogy származtatták, vagy létrehoztak volna egy normális sérülés rendszert.