35049
  • Shep
    #16449
    Az össze vissza lövés a FADE műve, Kapcsold ki a postprocess-t és nem lesz homályos.
  • sgteam
    #16448
    Sziasztok!!
    Akik a tört arma 2 verzióval játszanak azoknál is össze vissza lőnek a fegyverek? És a kép sem az igazi mintha ellenne egy kicsit mósódva pedig 1680*1050 felbontásban full grafon tolom mégis csúny a kép mintha low graf lenne 640*480ba.
  • Shep
    #16447
    Hidas téma, ultra gáz volt mikor a tank a híd alá ment aztán egyszer csak felbukkant a túloldalon :)
  • Shep
    #16446
    Tévedtem, nagyon nagy hangulata van a kampánynak azzal ,hogy választhatok mit vállalok be mit nem azzal sokat dobtak a játékon, a lézer megjelölős móka is mekkora volt már. Ja nálam előjön olyan hiba, hogy ha fókuszálok akkor egyes fák ilyen fehéres aurát kapnak. Kicsit zavaró. Másnál is van ilyen?
  • Samurai84
    #16445
    Nálam C2D 2,6-on, 4Gb RAM, 9600GTn olyan vánszorgósnak érzem. Szűrők nélkül toltam, de nem éreztem azt sem hogy szaggatott volna, azt sem hogy repült volna. Nem egy erős config, de a Crysist DX9ben "megette". Amúgy tetszene, csak zavar hogy mindíg kilőnek, és nem látom honnan...
    Én szerintem ettől függetlenül beruházok egy eredetire, mert valami bu*i madárrá változtam menet közben :D
    Kérdés: az ellenséges APCket BRDMeket hogy tudom kilőni?
  • Skyline
    #16444
    Szerintem akkor amikor boltban 10-15 pénzért utánnad vágják a 2magos procit és 20-30 pénzért az erős középkategóriás kártyákat amik mindent kivisznek legalább mediumon,de kisebb felbontásokban akár fullon is addig kár azon fröcsögni hogy ez szarul van optimalizálva,mert nincs.
    Sőt a crysis részletessége és látótávolsága kutyafasza ehhez képest mégis épphogy jobban (???) fut..:)
    Remegjetek miatta ott,de én kérek elnézést hogy 1magos procival meg elavult kártyákkal nem fut minden tökéletesen.
  • tpM
    #16443
    észkettő
  • [NST]Cifu
    #16442
    A félreértések elkerülése végett szerintem a legelfogultabb rajongók is fél napig sorolnák, hogy mi mindent kéne még rendesen megcsinálni a játékban (fél nap után a kiszáradás és fáradtság miatt esnének össze, nem azért, mert a lista végére értek). A gond az, hogy jobb nincs ebben a kategóriában. Vagy ott vannak az arcade játékok, mint a CoD4 és hasonlók, vagy, ha egy reálisabb szintű játékot akar az ember, akkor marad ez. Melyik kezünket harapjuk meg tipikus esete...
  • [NST]Cifu
    #16441
    Ha példának okáért 1 gigás VGA kártyám van (odaírtam), akkor ugye alapból már csak 3 gigát lát, különféle okok miatt ez tovább csökken. Vagyis mind XP 32 bit, mind Vista 32 bit alatt maradt 2,5 giga címezhető ramom, hidd el végigjátszottam.

    De természetesen ha nekem egy 32 bites windows alatt csinálsz egy 4 gigás ram és egy 1 gigás videókártya mellett 3,5 gigányi címezhető rendszer memóriát (a videókártya ramját korlátozni nem ér ^^), veszek neked egy bocicsokit.
  • fkubi
    #16440
    Lehet, hogy ez a szar hidkezeles ficsornek szamit, es nem bugnak...
  • Amery
    #16439
    Hogy a játékhoz is hozzászóljak.

    Láttam 1 humve-t hídon átmenni...
    Bár ne láttam volna...
    Szokásos érkezés oldalon belesüppedek az aszfaltba, majd kipattogok belőle nagy nehezen.
    Szal ez sem sikerült :)
    És nehogy azt mondjátok, hogy FADE :)
  • Amery
    #16438
    Na megen televagyunk a játékkal kapcsolatos "feltétlenül szükséges" hozzászólásokkal.
    DX9 v 10? olyan amilyen. Ha tetszik megveszed, ha nem, hát nem.
    Ilyen meg olyan kellett volna... pfff.
    Ha a nagyanyámnak vaskerekei lennének, Ő lenne a 6-os villamos...
  • blash
    #16437
    "Egyébként lehet 1 játékban mind2."

    Es melyik megjelent jatek tud ilyet?
  • Sanyix
    #16436
    Hogy lenne már kompatibilis egy elavult szarral? Különben ugyanolyan látványfoltozgatás lett volna mint addig volt. Egyébként lehet 1 játékban mind2.
    Én meg használtam 3/4 évet vistát hogy lássam mi a helyzet bizony, gyorsabb főleg a multi-core kezelés TÉNY.
    A nemmegy a dzsunka szar tv kártya meg egyébb kínai sufnigyártmánynál ugyan az a helyzet mint amikor linuxon nem mennek ezek... ki kell dobni a kukába mindet. a 7 meg pont annyira lesz gyors mint egy vista, ugyanis ugyan az pár hibajavítással.
    6év xpzés, 1/4 év xp64-ezés után, és 3/4 vista x64 sp1-ezés után elmondhatom hogy a vista jobb (már amennyire egy alapjaiban fos rendszer amilyen minden win lehet).
  • Balumann
    #16435
    Nagyon jól tudom, hogy mi a DX10 lényege, köszi. Ott elrontották, hogy nem kompatibilis a Dx9 -el, nem lehet egy játékban mind 2.

    Vista-val kapcsolatban meg épp eleget olvastam forumot, hogy lássam mi a helyzet. Legtöbb gépen lassabban futnak rajta a játékok, és az egész lassabb. Ezt én is megtapsaztaltam a 64 bites Vista-n, persze tudom, gyenge a gépem, meg láma vagyok hozzá...
    Inkompatibilitás meg igen is van régebbi szoftverek terén, pl. nekem a webkamera, tv tunerrel is voltak problémáim, és még bizonyos szoftverek. Úgyhogy megkérlek, ne magyarázzál nekem olyat, amiről saját tapasztalatból tudom, hogy nemigaz. Van akinél lassabb, van akinél normális. Az XP -nél nem stabilabb és nem gyorsabb. Win 7 lehet, hogy az lesz.
  • blash
    #16434
    Harom es fel gigat.
  • Shep
    #16433
    Hát ez a játék semmit nem változott azt hiszem ezzel sem fogok sokat játszani, annak idején az OFP is durva volt, de azt azért végigtudtam vinni és elég sokat játszottam vele. De ez meg az első rész ááá . Az aljnövényzetnek annyi haszna van ,hogy én nem látok, de az ellen mindig észrevesz, ráadásul több száz méterről kiszúr, hogy én a bozótosban kúszok. Ennyi jó volt az OFP-ban ott nem volt aljnövényzet és észre lehetett venni az ellent na de itt ha kúszok nem látok ha állok látok csak ép lelőnek. Nesze neked szimuláció :)
  • fkubi
    #16432
    2 GB ram es 512MB video memoria :)
    Ja, es a vinyon sincs szabad hely a sok OFP addon mellett...
  • shootaboy
    #16431
    Regeditben Bohemia Interactive -> ArmA2, és ott kell valamit átírni?
  • shootaboy
    #16430
    Mit írtál be és hova? El tudnád magyarázni nekem is? Köszi!
  • [NST]Cifu
    #16429
    Egy gyorsabb gépen szűz installnál simán megvalósítható.
  • [NST]Cifu
    #16428
    No offense, de már a Win95 SP2 is "kibírta" az alaplap/CPU váltást anno. A Vista is kibírja, tanúsítom. :)

    Személy szerint azért váltottam Vistára, mert a 64bites XP sajnos hulladék, a 64bites Vista SP1 viszont beton stabil és ami nem futott eddig rajta (nekem talán ha 2-3 programmal volt ilyen gondom), az a 64 bit miatt nem futott. A 32bites Windows meg sajnos a múlté, az 1 Gbyte-os videókártyák és a 4+ giga ramok idejében az, hogy lát kemény 2,5 giga ramot, egy kabaré...
  • TaRka0107
    #16427
    Nekem a Windows7-et gyorsan felrakta! Nagyon csodálkoztam! Leültem megenni egy tányér műzlit és nem értem a végére mert már felrakta!:D
  • Sanyix
    #16426
    nedves álmaiban :)
  • Prince23
    #16425
    Lol
    ez komoly??
    csak 10 perc? xdd
  • Sanyix
    #16424
    dx10 vs látványt felejtsd el, meg azt is hogy ilyen sírós játékokat kapcsolatba hozol vele. A dx10 és utódai lényege a hatékonyabb működés, ami jelenthet szebb látványt mivel több erőforrás marad szabadon, de nem pont erről szól. A sírós játékok meg olyan távol állnak a dx10-től mint makó jeruzsálemtől. Akárhogy verik magukat, ugyanúgy egy 1db dx10-es képességet használó full dx9-es játék lesz.

    Teljesítménybeli problémák az xp-vel vannak, mivel lassabb mint egy vista, a gagyi kezdetleges multi-core támogatás miatt. Driverproblémák egyáltalán nincsenek, kb 2006-ba még helytálló lett volna ez az állítás. Kompatibilitás meg annyi hogy eddig csak a 98-as kiadású nfs high stakes-t nem sikerült vista x64-en elindítanom, még a 2000-res nfs5 is lazán megy rajta, még kompatibilitási varázsló nélkül is.
    Nagyon el vagy tévedve ezekkel kapcsolatban.
  • TaRka0107
    #16423
    Hát mivel 10 percig telepít a Win7!:D
  • VRSDM
    #16422
    te szupermen vagy hallod-e!
  • Icebird
    #16421
    Arról nem is beszélve hogy annyira zavaró megfájdul töle a fejem.:)
  • Balumann
    #16420
    Szerintem patchben már lesz kikapcsolás opció. Elég sokan panaszkodnak ez miatt a hivatalos forumba :-)
  • RedRiot
    #16419
    Motion blur és bloom engem is zavarnak. Nem lehet őket vhogy teljesen kikapcsolni?

    A blur így alacsonyabb részletesség mellett néha olyan érzetet kelt, mintha a felbontás átváltott volna 640x480-ba. Rettenet. A bloom meg úgy hülyeség ahogy van. Osonok egy árnyas erdőben, az AK-m csöve meg vidáman foszforeszkál, mint vmi aura. :) Van amikor a kevesebb a jobb. :)
  • Neoncsoves
    #16418
    én 1 óra alatt feltettem driverekkel együtt a win7et!
  • Balumann
    #16417
    Ha maxra állítod az nyilván vga igényes is, azonban a legtöbb munkát ebben a játékban a proci végzi (pálya, AI, fizika, ballisztika számolás, stb.). Gyengébbre állítva a grafikát nem olyan igényes, és ezerszer szebb játékok vannak.

    Jah és megnyugtatlak, nekem Ati x1950 pro -val és core2duo -val, 1100-as látótávolságon, low-medium beállításokkal teljesen akadás nélkül megy, stabilabban mint az első (annál ha sok ellenség volt, és nagyobb városnál, akkor beakadt, még 640-es felbontás teljes very lowon is, mind1 mire állítottam!). Ha kilehet kapcsolni majd a motion és sima blurt is, akkor nekem személy szerint nem is kell jobb.

    DX10-et meg felejtsd el, dx9 bőven elég még, h anem elég neked a Crysis, Far Cry 2 meg a mai játékok látványa, akkor nem tom milyen igényeid lehetnek. DX10-ről Far Cry 2 esetén inkább ne beszéljünk, az még sm2 -t is használ, sm4 -et és dx10-et messze nem.

    Jah és igen, nehéz Vista-t meg 7-et felrakni, mert még mindig vannak kompatibilitási és teljesítménybeli problémák, mind2 platformon. XP sp3-al, jól beállítva még mindig stabilabb, mint bármelyik, persze ha 1 éve használt, régi driveres sp1-es xp-vel hasonlítod, akkor persze hogy gyorsabb a Vista... Talán a Win7 stabilabb és jobb lesz ha teljes lesz, és akkor mindenki átvált (mivel van winxp mód is, bőven esélyes). Addig ne erőltessék.
  • Sanyix
    #16416
    cuda kit érdekel? Az valami gagyi nvidia fosch ami csak nv-n megy. Jobb olvasgatni az opencl dokumentációit :D. Jó hogy nem assembly-be akarsz armát írni :)
  • fkubi
    #16415
    Szerintem nezz utana picit. Ajanlom a CUDA dokumentaciojat...
  • fkubi
    #16414
    Aha, es szopodjak orakat, mig felteszem, es beizzitok minden drivert. Eleg volt az XP. Kibirta, hogy AMD-rol Intel-re valtottam. Es ez volt a szerencseje, kulonben mar nem lenne a gepemen...

    A fejlett operacios rendszerrol meg picit eltero velemennyel vagyunk szerintem :)
  • Sanyix
    #16413
    Amúgy ha vindózt kell használni, márpedig sajnos a játékokhoz az kell, tök mindegy hogy vista/7-e vagy xp, szarnak szar. De a vista legalább fejlettebb mint az xp, ami már lassan csak simán szar.
  • blash
    #16412
    mer bugosxar1111
  • Sanyix
    #16411
    Tudom hogy bugos szar, de miért tartana sokáig feltölteni meg kinyerni az adatokat?
  • fkubi
    #16410
    Ha vista-t vagy win7-et kene raknom, akkor az elkovetkezendo par evben nem latnam ezt a jatekot :)

    Azert ne varj csodakat a GPU-tol a fizikai szamitasok teren. Gyorsan szamol, az igaz, de sokaig tart kinyerni az adatokat, es ujakkal feltolteni. Meg aztan ugyse marad eroforrasa a sok objektum es textura mellett.

    Amugymeg: bugosszar!