35049
  • tiburon26
    #16849
    fegyvertarban nem lehet valami cheatcode-al feloldani a dolgokat?
    par napja csak ezen faradozom es az elejen meg eleg normalis küldetesek voltak,de mostanaba nagyon felhuzott.par kedvenc:
    -vedd meg a területet ugy hogy a geppuskaalvany kb 20fokot forog es hatulrol jönnek 8-10en+egy bmp!raadasul korom sötet van ejjelato nuku
    -vadaszgeppel öld meg a celpontot(satorban tartozkodik fegyvertelen stb-stb)kora hajnal lehetett 10m latotav.ja es ha bombazol vagy valami elbuktad mert tul sok embert öltel meg
    -es vegül a kedvencem!kerekparral akadalypalyn nekimentem egy kis bozotnak erre irja:-küldetest elbuktad mert lefulladt a jarmüved!!!
  • Gascan #16848
    Ezt nem is láttam.. felesleges a térkép.. megnyomom az M betűt és már ott is van.. szal nincs sok értelme

    felvidéki vagyok, magyarországról meg nem postáznak ide.. úgyhogy nem volt más lehetőségem, mint hogy UKból rendeljem
  • ekre
    #16847
    azonnali halálra értettem, hogy azt 1 kézen meg tudom számolni :) ofp1-ben ill arma1-ben rengetegszer haltam az arma2-höz képest. :)
    amúgy igazad van, a pontos fogalmazás nagyon fontos! :)
  • kelemenlajos
    #16846
    "T&Cs: UK ONLY. Limited Offer while stocks last. Customers who have already preordered this product will also receive the bonus item. The map will be a pdf so you will need the required software to open it."

    Legalábbis ha a térkép a lényege...
  • tiburon26
    #16845
    "speciel ha én, vagy bármely csapattag akár egy karcolás sérülést kap, már nyomom is a revert-et"...
    "egyébként szerintem nem vészes a játék, 1 kezemen meg tudom számolni a halálozásokat"-hat ha minden karcolasnal revert-et nyomnek ense halnek meg soha
  • Gascan #16844
    Tudomásom szerint 5 méter a hadseregben rendszerezett követési távolság... játékban nincs lehetőség ezen módositani
  • o0tomy0o
    #16843
    Ha van olyan parancs (formáció) hogy szétszóródás, tehát ne 5 méter legyen a csapattagok közt hanem kicsit több, de ugyan úgy kövessenek, az melyik?
  • Scottt
    #16842
    A Bravó Kettő Zéró maximum 250 irakit intézett el de még az is sántít..Az meg nem az ő hibájuk, hogy felfedezték őket de ez most tök mindegy^^
    o0tomy0o:Nem tudom te hol látsz ilyet,ha valaki meghal akkor azt írja ki, hogy a Razor Teamet azonnal kivonják a helyszínről-->Csak ezt a csapatatot nem pedig az egészet-.-"
    Illetve nem végig verekszi magát ha nem erőszakos felderítést hajt végre(És nem csak egy sima fire-team hanem egy Force Recon csapat ami az Elit tengerészgyalogságon belül még elitebb-.-"]Pl az első küldetés ott is csak minimális tűzharc volt mert elvileg minden OPFOR a parton várja a partraszállást mi meg a hátukban tevékenykedünk..
  • Gascan #16841
    Elég szomorú, hogy egy felderitő csapat tűzharcba keveredett, nem gondolod? Akkor valahol még se jól végezték a dolgukat..
  • ekre
    #16840
    felfogás kérdése, speciel ha én, vagy bármely csapattag akár egy karcolás sérülést kap, már nyomom is a revert-et. a mentési rendszer meg szerintem túl könnyűvé teszi, elveszti azt a feelinget, hogy itt az életed a tét (szimulációs mivolta miatt ez pedig egy fontos tényező, szerencsére a mentés testreszabható, mint mindig).
    egyébként szerintem nem vészes a játék, 1 kezemen meg tudom számolni a halálozásokat, jóval könnyebbnek tűnik, mint anno az ofp1 és az arma1 (egyébként erre a játékra feltétlen igaz, hogy van betanulási ideje)
  • Solt
    #16839
    Szerintem meg legyen egyénre szabható, és akkor minden lelkes szobakatona a saját terepszínű fantáziájának árnyalatától függően lovalhatja bele magát a történetbe...

    Akárhogy is erősködsz, szerintem az 1 mentés is sok! Ha meg annyiszor menthetne az ember ahányszor csak akar, akkor még több CoD szökevény zúdulna a nyakunkba, és még többet kéne hangsúlyozni, hogy ez "elvileg" szimulátor, ergo a lehetőségekhez (!) mérten minél inkább a valóság felé hajaz...

    Az pedig, hogy a szobakatonásdi milyen hátrányokkal jár meglehetősen relatív kérdés... lehet, hogy szűk a látótér, cserébe viszont nem töri a lábadat a bakancs, nem kapsz hőgutát, nem fagynak le az ujjaid, és 50 kilónyi felszerelés sem húzza a válladat... no meg ugye azért csak előröl kezdhető minden küldetés... lehet, hogy a háborúba igyekvő bakák szívesen cserélnének velünk... ;)
  • blash
    #16838
    Sivatagi viharban a hiresse valt nyolc fos Bravo Two Zero egyseg ezer fo koruli iraki katonat intezett el.
  • o0tomy0o
    #16837
    Jótanács (legalábbis nálam ilyen 1.01 el):

    Ha fegyvert vesztek elöbb ammo-t vegyetek hozzá, vagy bepirosítja a fejetek a balalsóban miután félholtra parázta magát a lőszerhiány miatt.
    (azt nemtom hogy ettől 1 hit halál e)
  • o0tomy0o
    #16836
    Én javaslom hogy hagyjuk a mentési rendszert, mert akárki erősködhet, szar. Azért lássátok be, hogy nem egyszer a szerencsén múlt hogy sikerült e egy küldetés rész. Nem hiszem hogy lenne bárki aki megcsinált egy pályát is annélkül hogy rálőttek volna egyszer is.
    Akkor tegyük fel, hogy nincs mentés, és ha meghalsz akkor kezdheted elölről a missziót. DE nem csak a te életeden múlik, hanem még 3 hülyén. Azokat meg nem te vezérled (persze, adhatsz 5-6 utasítást, meg némely pályán a bőrükbe is bújhatsz, de más játékban érzésem szerint kifinomultabbak a lehetőségek). Szal ha egyik csapattagod meghal, baszhatod. Ennyi erővel mondjuk csak azért lehessen több mentést létrehozni egy misszióban, hogy a csapattársaid hülyeségét kompenzálhassa. Mert ugye kezdő ponton nem hagyhatod őket és rambózhatsz le 150 katonát meg a nehéz tüzérséget... Ez is tipikus amcsi dolog, 4 fős csapat végigverekszi magát a fél CCCP-n...
    Jah, legjobb az a szöveg amit ír mikor megölik a csapattagod, 1 ember halála miatt US kivonul és magára hagyja a felkelőket. LOL

    És télleg u.i: Minnél tökéletesebb és életszerűbb egy szimulátor, annál életszerűbbnek kell lennie a vezérlésnek is. Mert kivi lennék, hogy a harcmezőn a legjobb katona mit kezdene egy egérrel egy billel és egy 22" os monitor látóterével... Szal a fizika legyen életszerű, de a "játékmenet" könnyedebb.
  • Balumann
    #16835
    Én úgy tudom, hogy menteni csak a checkpointokon, illetve kilépéskor ment. A kilépés utáni mentést 1x tudod visszatölteni, de ha meghalsz, akkor az utsó checkpointhoz mész vissza szerintem. Ha újra kilépsz akkor meg megint ment ugye, tehát akkor meg onnan fogsz menni.
  • o0tomy0o
    #16834
    Igazad van, csak nekem az volt a felállás, hogy volt egy egész jó helyen mentésem, majd jött az átvezető és az automentés, de a "resume" a legutolsó mentést veszi elő ha jól sejtem, így hiába van egy jó (saját) mentés 1 percel utána lévő hibás automentés szétk*rta az egészet. (Mert ugyi ha jól tudom a "resume" on kívül nincs lehetőség betöltésre, azaz mondjuk hogy direkt a saját mentésem szeretném betölteni játékba lépéskor...)
  • Gascan #16833
    Nem kell újra kezdeni minden esetben.. nekem volt amikor kifagyott de mikor újra inditottam az utolsó mentésnél lehetett nyomni "resume"-t
  • spcs
    #16832
    Köszi a segítséget! Megpróbálom elkapni.
  • o0tomy0o
    #16831
    Bocs a floodért, de ha van valakinek egy jó taktikája a "Badlands" részre, szívesen olvasnám. Szopok vele.
    Jah, mindenki tartogasson elég idegszálat, nálam már mentett rosszul a játék, úgy hogy akárhányszor is be akartam töltetni az auto mentést kifagyott a játék hibaüzivel (Pont a Badlands-nél), szal lehet kezdheted újra.
  • o0tomy0o
    #16830
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha jól emlékszem, de pontosan nemtom merre lenne nálad, de a 2. X környékén keress az utakon egy szürke skodát vagy egy piros golfot, szorítsd le és elkaptad. Nálam szürke skodában repesztett.
  • o0tomy0o
    #16829
    Ahh. Ez tényleg igazi szimulátor. Abszolut profik csinálták. Basszus belekerült olyan is amit sosem gondoltam volna...
    A hős, Stg. Rodriguez állandóan megszegi a parancsom. Hiába szeretnék macskaügyességgel az ellenség mögé lopakodni míg ők a szövetségesekkel vannak elfoglalva, az a f@sz állandóan elkezd lődözni, de nem azonnal mikor meglát egy ellent, hanem a lehető legtisztább helyen. Egyszerűen nem értem miért. Nem kap lövést, nem lőnek felénk, kúszva megyünk, mindenki át van húzva pirossal szal tuti hogy fire hold van nekik. De csak elkezd lődözni és felfed minket, de csak ő, a másik kettő ugyan úgy áthúzva marad és kussol, én sem adok le lövést ofkosz. Szabotál a mocsok. Grrr. Nesze neked taktikázás.
  • Scottt
    #16828
    Baszki nekem meg háttérbe szólt az aranyeső-bódi guszti és a fekete szemek,meg is ijedtem mondom ki aki ennyire unatkozik, hogy Arma2 alá berakjon egy ilyen zenét
    Amúgy egy igazi F/A-18 pilóta nyilatkozta, hogy az a legvalósághűtlenebb F-18as film[Master arm on mondja és felkapcsol valami tök más kapcsolót meg stb]
  • tpM
    #16827
    A Függetlenség Napja :D
  • spcs
    #16826
    A Razor Two nevű küldetésben tudna valaki segíteni? Köszönöm előre is.
  • Gascan #16825
    Esetleg aki angol verzióra vágyik annak ajánlom figyelmébe.. http://www.game.co.uk/PC/Strategy/~r340775/ArmA-II/
  • Cefre
    #16824
    És utána mi fog történni?
  • ekre
    #16823
    akinek esetleg új lenne: a menüben nyomjatok egy alt+e párost. jó szórakozást :)
  • spcs
    #16822
    A helikopter beszállásra rájöttem, nem jó a "Get in .." parancs, mert akkor fegyvert akarnak felvenni, bal ALT-gomb és a "move .." parnacs átváltozik "watch .." parancsra, no ekkor lehet a járművre mutatni és oda be is szállnak.
    A Razor two küldetés kicsit problémás nekem. Elmegyek a nagytáborba a tiszt bejelöl 3 piros X-et a térképen, mindhármat terepjáróval bejártam, a harmadiknál volt is ellenség, ott egy sátorban találtam fotókat(bizonyítékokat), de ennyi, ott áll a csapat a harmadik helyen és nem tudom sajna merre kellene mennem. Tudna valaki segíteni. Előre is köszönöm.
  • kamaszaki
    #16821
    Nemrég tettem föl az ARMA-t és lenne egy kis problémám. Nem akadozik, semmi grafikai hiba nincs, mennie kéne max grafikán, de ha minimumról feljebb veszem a beállításokat, akkor a kurzór pár másodperces késéssel reagál csak. Mi lehet a probléma?
  • Cefre
    #16820
    Már nem fontos továbbléptem
  • Cefre
    #16819
    Még mos sem találom a lázadóvezért a lázadó tábor magvan még a bizonyitékokat se találom
  • Cactus73
    #16818
    Helytállo lehet amit mondasz. Talán az aktuális felülettöl is függ, ami éppen közöttetek van. Flashpointban volt egy speciális sisnya, vagy nád, vagy, hivd aminek akarod, amin TÖKÉLETESEN átláttak, mig te szart se. Kész szerencse h csak vizparton nött, és ott se egybefüggően.
    Ettöl függetlenül tetszik az AI viselkedése abban a videóban, még akkor is ha csak "ugy tesz" mintha nem látna.
    Az illuzio a fontos. Ha elhiteti velem ,h nem lát, én már annak is örülök.
  • Solt
    #16817
    Mert ezt szimulátornak becézik... én egy mentést sem engednék... ( legalábbis kikapcsoltatnám HC modban )
  • o0tomy0o
    #16816
    Istenem de fos ez a mentési rendszer. Miért nem lehet pl 5 mentést csinálni? Mert így vagy belekerül az ember egy olyan helyzetbe, hogy csapda és élve nem kerül ki senki, mertha nem is engem de az egyik csapattagom így is úgy is lelövik. Lehet újrakezdeni az egész pályát. Vagy valami bug elött ment neked automatice (nekem pl mentett ugye egy beszélgetés elött a helyiekkel, de párbeszéd közben állandóan megakadt, szal ugrás vissza 2 órával a játékban és kezdhettem elölről.
    Ez is, hogy ugyan olyan mint a többi játék, a csapattársak legtöbbször csak nyűg a hátunkon, egy hasznuk van, hogy 500 méterről az erdőn keresztül meglátják az ellent, amit te sosem, csak ha 20 méterre van tőled és lő. Ellenben állandóan lelövik őket, nemtom, sztem abszolut nem mennek fedezékbe, állnak az út közepén... van erre valami parancs? hogy ha lőnek csapódjanak már egy fal mögé vagy egy bokorba. IDEGESÍTŐ
  • Cefre
    #16815
    Nem hagy beszállni

    Az embrrek nem tudnak beszálni mind azt mondja negativ
  • Gascan #16814
    Görgesd le oda, hogy "Board ..heli.." és klikk a középső egérgombbal. A csapatot pedig úgy kell beültetni, hogy kijelölöd a tagokat (f1,2,3,4..) és ha megjelenik a helin a Get in opció akkor középső egér klikk..

    .. másik lehetőség kijelölöd kivel szeretnéd, megnyomod a 0-át, ezután 4-et, és az itt megjelenő listán megkeresed melyik lehetőség kell neked és a mellette lévő gombot megnyomod
  • Gascan #16813
    Aha.. akkor még is jól tudtam a kordinátákat, mivel én még az 1.00-ás verziónál jártam ott
  • Cefre
    #16812
    Hogy lehet beülni a helikopterbe ?
  • Icebird
    #16811

    ezeknél sincs még HD adás:)
  • ekre
    #16810
    ezen az oldalon (még) van szó róla.
    olvasd el sgteam hozzászólásait, a linkelt térképét, majd azt, amit 3 hsz-el előbb írtam neki.