35049
  • Solid Snake
    #16889
    Sztem ezt a Fade dolgot bekéne vezetni a többi játékba is, így ha elrontanak valamit, programozást ai, textura stb. azt mondhatják jahát ugye a fade miatt ilyen. Ergó a fade mutálódott, erről nem tehetünk.
  • Shep
    #16888
    Hát ilyen nincs. Mondom újrakezdem már a küldetést, hátha megszűnik a libegő kép, hát az megszűnt, csak éppen akármit csinálok nem tudom a tetveket a járműbe ültetni, mert emberem mindig Rearmed parancsot ad ki a Get in helyett. ÁÁÁÁÁ
  • tpM
    #16887
    hogy klasszikusokat idézzek: "Többet ACE-szel, mint erővel!" - tpM, 2009, Április 27
    ;)
  • tpM
    #16886
    :D
  • Solt
    #16885
    Idézet egy másik topikból... :)
  • tpM
    #16884
    1.05-től választható már
  • Neoncsoves
    #16883
    Nekem nincs doboz :D Egyelőre... :P
    Amúgy ha német verziót vennék (mármint ArmA1-ből mert csak 10ejró) azt lehet valahogy angolosítani? vagy az 1.14ben már választható az angol nyelv?
  • tpM
    #16882
    Ne feledd, hogy ez van ráírva a dobozra: "The Ultimate Military Simulation" :)
  • lee56
    #16881
    Ja, ja :D
  • Neoncsoves
    #16880
    hopp na bazz össze-vissza beszélek:D Nem ArmA-ban, hanem IL-2ben vannak ilyen kapcsolók!
  • Neoncsoves
    #16879
    Ja... Olyan kapcsolók mint van pl az ArmA-ban :) De akkor nem szabadna azt hagyni, hogy valaki "túlbutítsa" a játékot. Tehát legyen egy alapnehézség (pl ami most van) és ezen lehetne még fokozni
  • lee56
    #16878
    Mondasz valamit, de attól még hogy megírnák úgy a játékmotort hogy ezek a reálisabb dolgok benne legyenek, szerintem megoldható lenne egy kapcsoló amivel igény szerint elérhető lenne a fejlettebb realism, mondjuk elhiszem hogy nem egyszerü, de talán majd arma3, addigis hajrá ACE
  • Neoncsoves
    #16877
    Szerintem ez a szint egy egészségesen realisztikus szint... Ennél szimulátorosabb lenne, szerintem megfelezné az így is aránylag "csekély" játékos közösséget. Pl: ha lenne irányzék/optika állítás, meg minden ilyen hülyeség, valószínűleg én se játszanék vele, mert az már túl bonyolult lenne... Nekem legalábbis... Bár az tény, h az ilyen apróságok (súly rendszer, meg amiket még felsoroltál) jól jönnének, biztos megdobnák a feelinget.
  • tpM
    #16876
    Az sajnos még mindig ACE dolga. BIS lefektette a maga kis élethűségi szintjét 8 éve és attól nincs sok eltérés, nincs: súly rendszer, egylövetű páncléltörők (holott mind a 3 részben erőltetik: M72, RPG 75, AT4, RPG18 - csak újratölthetően! stb), túlnyomás (nem rohangálna mindenki olyan bátran a harckocsik körül), a páncéltörők elsütésekor halálos hajtósugár hátul, FLIR járműveknél, fegyver letámasztás/pihentetés felületeken, irányzék/optika állítás és még sorolhatnám... :(
  • lee56
    #16875
    Sőt, még jobb az lenne ha jobban eltávolodna ezektől, mert azért még van hova fejlődni armának realizmus téren, asszem ezzel nem mondok újat, elég csak a hp alapú járműsebrésre gondolni, vagy a házak/épületek sebzésrendszere, már ha lehet annak nevezni :)
  • lee56
    #16874
    Hát mivel a codok meg bfek eléggé más dimenzió, szerintem nem kéne egybeolvaszgatni, még felrobbanna a világegyetem :) , jól van ez igy ahogy van, legyenek külön szépen :)

    @ DrRadon : no problémó :)
  • Neoncsoves
    #16873
    de modként még belekerülhet
  • DrRadon
    #16872
    "beszéltek itt ballisztikáról meg mindenről "

    Ballisztikáról pont nem esett szó :)
  • VRSDM
    #16871
    húde okos mindenki. beszéltek itt ballisztikáról meg mindenről :D
  • DrRadon
    #16870
    Ember! Sorry! Most már leesett.:)
  • Gascan #16869
    a bordatörést vagy a kemény zúzódást nem védi ki a mellény ... dehát, jobb mint az ólom :)
  • Scottt
    #16868
    Viszont a józan ész szerint elég 5-5-5 perc 3 játék közül és egyertelmű lesz, hogy az Arma2 úgyis elveri őket ha egybeolvasztanánk a jó tulajdonságaikat^^
  • wardogzombie
    #16867
    mint a doxa
  • shootaboy
    #16866
    Editor nektek működik?
  • tpM
    #16865
    Nincs mivel itt USMC van US Army helyett, ami nem használja (mondjuk az M1A2-t sem, dehát ez BISnek a fassága :)).
  • Neoncsoves
    #16864
    Szerintetek a 2-ben lesz/van Little Bird (MH-6)?
    Vagy az 1-ben csak modként van jelen? Meg valami sivatagos mapra van esély? :P
  • lee56
    #16863
    Ember, szerintem egyértelmü hogy mit írtam, prince23 azt irta hogy mint a bf-ben hogy 2fejlövés kell, cod2-ben egyse kell néha, itt meg egy is bőven elég, ez így matematikailag is pontosan a kettő közt van, szerény tudásom szerint :)
  • Scottt
    #16862
    Hát pont úgy kell megadni a vastagságot stb, hogy "szétmenjenek"Tempike:D
  • tpM
    #16861
    Armában a lövedékek erejénél a következők számítanak: hit = találati erő, indirect hit = mikor melléd csapódik be (ezzel szimulálják a repeszt meg robbanásokat stb, indirect hit range = ez az előzőnek sugara, initspeed = csőtorkolati sebesség, typical speed = átlagsebesség (ezzel asszem a lassulási rátát szabályozzák) aztán A2 óta van a titokzatos caliber ami talán az átütőerőt jelentheti. Anyagoknál van sűrűség, vastagság, durvaság, meg még egyebek. Tehát, a katona modellen belül a ballisztikai mellénybe modellezhetünk ilyen "anyaggal" ellátott lemezeket (SAPI), a gond ott van, hogy ezek igazából szétmennek pár találat után ill. attól még, hogy megállítja a lövedéket mögötte gondolom eltörik a csontod.
  • DrRadon
    #16860
    Azért bátorkodtam az előbbi hsz-t írni, mert azt vettem észre, hogy több száz méterről a MELLÉNYT VISELŐ célok leküzdése nehezebb feladat egy ACOG-gal, aminek ugyan közepes erősségü a távcsöve, de azért simán kivehető a becsapodást jelző vérköd. (vagyis megkülönböztethető a fej, a felsőtest és a végtagok találata)

    Ezért most nem voltam rest és pár önként jelentkező AI-vel (mellényt viselő orosz, mellény nélküli lázadó és egy civil részvételével) elvégeztem jópár nagy távolságu gyilkosság tesztet.

    A lábuknál mindhárom célalany esetén 2-3 találat kellett a jobb létre szenderüléshez. A felsőtestet célozva a mellényt viselő alakba nem ritkán 4-5 lövés kellett, míg a civil 1-2-től elhalálozott. Fejlövést nehezebb volt, és nem is volt türelmem hozzá, de a védtelen civil ismét kevesebb töltényt fogyasztott mint a sisakos.

    A tesztet néhány méterről elvégezve mindegyik kifeküdt az első lövéstől.

    Vagyis, szerintem az ArmA2 számolja a lövedék becsapdási erejét a távolság függvényében, de a mellény és a sisak armor értékét alacsonyra állították, ezért van az, hogy csak a távoli lövéseknél mutatható ki létezésük statisztikai módszerrel.

    Ha már a tudományos alapossággal kivitelezett teszteknél tartunk, akkor itt egy másik, aminek főszereplője az új UAZ :)
  • Icebird
    #16859
    Meglehet oldani kis trükkel, de egyszerübb lenne ha realtime támogatná a Material cseréjét!
    De hát mióta reménykedem hogy a BIS megdob vele.
  • ekre
    #16858
    hátööö szerintem egyértelmű, hogy a postom az utolsó gondolatmenethez kapcsolódik (bulletproof chest) :)
  • Icebird
    #16857
    Mi az az erre, és arra, és mire nem?:)
  • ekre
    #16856
    azt olvastam, hogy az engine még mindig nem képes erre. fixme
  • tpM
    #16855
    Ezek szerint 2 óta :)
  • blash
    #16854
    Miota van armaban mukodo lovedekallo melleny?
  • DrRadon
    #16853
    Ember!!! Miket írsz te itt?! Mi az hogy a kettő között van?!

    A sebzés rendszere közelít a valósághoz. Fejlövés=halál. Láblövés= hernyó üzemmód. Törzs találat= lehetőségek nem túl széles skálája (halál, vagy fetrengő hullajelölt). Mindezeket befolyásolja a sisak és a mellény, de nem csak random, hanem közel pontos ütközés vizsgálattal.

  • lee56
    #16852
    ..De nem is mint cod2-ben, ahol ellövik a kislábujjad távcsövessel akkor meghalsz, ez valahol a kettő közt van... :D
  • n003
    #16851
    omg zúmolni tudsz?
  • Prince23
    #16850
    Ehgyébként mien a sebzésrendszere? Remélem nem olyan hogy 2 fejlövés kell mint a bf-ben