35049
  • [NST]Cifu
    #16969
    Végül is ha jobban belegondolok, egyetlen félszeg beszóláson kívül semmi hivatalos nem volt a demóval kapcsolatban. Én kezdem azt feltételezni, hogy nem jön ki a játék megjelenése előtt... Tehát ma már biztos nem jön...
  • [NST]Cifu
    #16968
    Továbbá ki mondta, hogy az átlalam felvázolt P2P rendszernél nem lehet később is letölteni máshová a játékot és akiválni újra, bárhonnan? Csak azért nem tetszik, mert ezt nehezebb nyomon követni? A különbség abban van, hogy ehhez nincs szükség felesleges költséghalmozó eszközökre - igen, itt a Steamre gondolok :)

    Még 1x: hogy biztosítod a megfelelő letöltési sebességet és a hosszú távú rendelkezésre állást P2P-ben? :)

    Ha már felhoztad a P2P hátrányait.. akkor csak emlitsük meg - maradjunk a Crysisnál, mivel erről van "pontosabb" információm - a hatékonyságát. Minden egyes eladott Crysisra 25-40 (nem emlékszem pontosan, ezen az intervallumon belül) illegális másolat jutott, amiknek a 80 százaléka P2P rendszereken keresztül jutott el a felhasználókhoz.

    Jó része pedig pár hónap múlva halott torrent lesz, seeder nélkül. :)

    Steammel kapcsolatban: meg fekete listára tesz, ha valami nem tetszik neki.. És a játék a Steam tulajdona marad, nem a tiéd! Te csak bérled a játékot addig, amig rendelkezel Steam rendszerrel is.

    Azóta használom a Steamet, amióta kijött vele a Valve, a My Games listám pedig szép hosszúra nyúlt már. Mindezt úgy, hogy az első két évben úgy szidtam mint a bokrot. Most viszont már azt mondom, hogy ami hátránya van, az nekem nem akkora gond, ellenben az előnyeit teljesen ki tudom használni.

    Megjegyzem a hosszú évek alatt egyszer volt csak problémám (a bankkártyámat valamiért nem fogadta el, a support 3 nap után sűrű bocsánatkérések közepette oldották fel a zárlatot, ennyi időn át nem tudtam vásárolni rajta). Nem állítom, hogy a Steam tökéletes, messze nem az (én leginkább amiatt ostorozom, mert a legtöbb kiadó számára 1 euro = 1 US dollár, illetve az esetek többségében nem látni az online disztribúció olcsóbbságát a vételáron). De per pillanat a Steam a mintája a netes disztribúciónak, minden hasonló rendszert hozzá hasonlítanak, ha tudsz jobbat létrehozni, akkor hajrá. :)

    A licenc dolgot a többiek már kivesézték. :)
  • tpM
    #16967
    btw... hol a demó?
  • Neoncsoves
    #16966
    A licensz kicsit más... :)
    A licensz tartalmazza magát a játék motorját, a fegyverneveket, a játék nevét, stb...
    Amit te megveszel az egy "használati licensz". Tehát használhatod, de nem terjesztheted saját néven, ergo nem adhatod el... (ugye, smsweb...) és egyéb sok ilyen dolog :) De a lényeg az, hogy vegyétek!!! :D
  • Vorpal
    #16965
    Bármelyik szoftvernél a licencet veszed meg.
  • Nesu
    #16964
    Cifu az ArmA2 dobozos verziója igazi rajongóknak és gyűjtőknek van!És dupla pénzért miért vegyek egy játékot?Szal jó harcot és szép halált mindenkinek!
  • Neoncsoves
    #16963
    Ja. Te azzal, hogy "megveszel" egy játékot, te csak használati jogot veszel. Nem magát a játékot...
  • ekre
    #16962
    emeld le bármely eredeti szoftveredet a polcról, legyen az játék, irodai alkalmazás, bármi.
    olvasd el az eula-t.
    töröld az előző kommented utolsó mondatát :)
  • Gascan #16961
    Pro-contra.. azt tudjuk, hogy a jelenlegi rendszer költséges és támogatja a kalózkodást.. Tudjuk, hogy az játék árának nagy részében nem valós értéket fizetünk meg, hanem veszeteséget. (A játék teljes disztribúciós folyamata, adó.. egyebek)

    Továbbá ki mondta, hogy az átlalam felvázolt P2P rendszernél nem lehet később is letölteni máshová a játékot és akiválni újra, bárhonnan? Csak azért nem tetszik, mert ezt nehezebb nyomon követni? A különbség abban van, hogy ehhez nincs szükség felesleges költséghalmozó eszközökre - igen, itt a Steamre gondolok :)

    Ha már felhoztad a P2P hátrányait.. akkor csak emlitsük meg - maradjunk a Crysisnál, mivel erről van "pontosabb" információm - a hatékonyságát. Minden egyes eladott Crysisra 25-40 (nem emlékszem pontosan, ezen az intervallumon belül) illegális másolat jutott, amiknek a 80 százaléka P2P rendszereken keresztül jutott el a felhasználókhoz.

    Steammel kapcsolatban: meg fekete listára tesz, ha valami nem tetszik neki.. És a játék a Steam tulajdona marad, nem a tiéd! Te csak bérled a játékot addig, amig rendelkezel Steam rendszerrel is.
  • Grifidos
    #16960
    Azé' hogy ne legyenek tele vele a torrent oldalak...
  • tiburon26
    #16959
    ahogy nagybatyam mondana..."minden miertnek van egy azertja"
    csak mi nem tudjuk hogy mi az
  • tpM
    #16958
    Mi értelme volt AI mentes verziót adni a sajtónak?...
  • [NST]Cifu
    #16957
    A probléma pont az, hogy a BiS-nek nem volt ideje a demóval foglalkoznia. A német kiadással, és az 1.01-el voltak elfoglalva. A demóval csak az 1.01 után kezdtek el valamennyire foglalkozni. :)

    A miértet senki sem érti, de a BiS-nél ezt már megszokhattuk. Lásd mi értelme volt 3 héttel a "normális" megjelenés előtt kiadni a német verziót, mi értelme volt az ArmA esetében "béta" patchként kiadni az 1.15-öt, és miért nem adták ki normális patchként, stb...
  • [NST]Cifu
    #16956
    Drágább a termék, és kevesebb értéket kapsz.

    Viszont nem kell elmenned sehova a programért, nem foglal helyet a doboza, nem hagyhatod el hagyományos módon. Az accountodhoz van kötve, bárhol, bármilyen gépen aktiválhatod, letöltheted. Magyarul sokkal kényelemesebb. BTW, éppen ott a probléma, hogy a dobozos játékok árához lövik be a forgalmazók a Steames árakat. Érdekes módon a csak Steamen megjelenő játékok tudnak rohadt kedvező árakon megjelenni alapból. :)

    Másfelől sokan nem is tudják, hogy milyen káros műveleteket végez a Steam a háttérben

    Figyeli azt, hogy mivel játszol, és figyeli a teljesítményt, illetve a stabilitást. Whaooo, micsoda csúnya dolog. :)

    Ha nem töltesz vissza 0.4 arányig, akkor nem tölthesz többet.. kész, meg van oldva! De szerintem nem ezen kéne filózni.

    Bocsi, de nyilván véletlen, hogy minden komolyabb torrent oldalon szankcionálják az alacsony arányt. Biztos véletlen, hogy a nyilt torrent oldalakon folyamatosan mennek a sírások, hogy seedert!

    A P2P nem csak előnyökkel rendelkezik, hanem hátrányokkal is, ezt már a sikeres és sikertelen P2P rendszereket megvizsgálva is nagyszerűen lehet látni.

    A játékok fogyasztói ára kb. igy oszlik meg:
    -Fejlesztő: 10-20%
    -Kisker: 40%
    -Adó: 20-25%
    -Nagyker: ami marad


    Először is játéka válogatja, éppen a Steam-es disztribúció az, ahol a fejlesztő (ha maga rakja fel a játékot), gyakorlatilag viszonylag szerény összegen (egy normális fogyású, teljes árú játéknál cirka 10%) és az adókon túl minden pénz az ő zsebébe megy. Nem véletlen, hogy a forgalmazók szépen megjelentek a Steamen.

    A 2-3% már eleve hülyeség.. az még a munkabért se takarja arra az időre :)

    A BiS a Demón konkrétan legfeljebb egy hete dolgozhat.

    Továbbá azt gondolom, hogy erre a módszerre azért nem gondoltak a Bohemiánál, mert kiadói nyomás alatt vannak. Újitáshoz mindig több bátorság kell, mint a régi rendszerek fenntartásához.

    A BiS az ArnA megjelenése előtt nem rendelkezett kiadóval. Teljesen a maguk urai voltak, ők döntöttek arról, hogy miként és hogyan jelentetik meg a játékot. Máig nem értem, hogy miért nem álltak neki a saját digitális disztribúciónak, vagy miért nem ők vitték a Steam-re a játékot (az ArmA első részét az amerikai forgalmazó rakta fel, ebből voltak is problémák az első időben).
  • tiburon26
    #16955
    csakhogy a demo-t is hogy adjak ki!aminek reklam kellene hogy legyen,hogy ugye megtetszik es megveszed,a kiadas napjan annyit lehet rola tudni hogy kb 2gb lesz.ez am a reklam!
  • Gascan #16954
    működőképes lenne-e * - ne ezen lovagoljunk :)
  • Gascan #16953
    Nézd.. a 2-3 éves játékok már egyébként is csak olcsó kategóriákban szerepelnek a boltok polcain. Ki mondta, hogy ezen változtatni szeretnék?

    A kiadók erősködnek, mivel védik a saját érdeküket.. a Steam-et ne soroljuk ide, mert szerény véleményem szerint az egyik legnagyobb átverés a buta fogyasztók ellen, amit kitaláltak. Drágább a termék, és kevesebb értéket kapsz. (Nem arról beszélek, amikor akciók keretében valamit leértékelve árulnak, vagy éppen ingyen! - Másfelől sokan nem is tudják, hogy milyen káros műveleteket végez a Steam a háttérben)A P2P pedig teljesen más technológiai és fogyasztói szempontból is. Ha nem töltesz vissza 0.4 arányig, akkor nem tölthesz többet.. kész, meg van oldva! De szerintem nem ezen kéne filózni.

    A játékok fogyasztói ára kb. igy oszlik meg:
    -Fejlesztő: 10-20%
    -Kisker: 40%
    -Adó: 20-25%
    -Nagyker: ami marad

    Szakértői forrásból tudom, hogy ez igy van. A Demo készités költségéről pedig nem rendelkezel helyes információkkal. A költségek igen is meghaladhatják a 10-20%-ot, nem is beszélve arról, hogy az energiákat is feleslegesen lekötik. A 2-3% már eleve hülyeség.. az még a munkabért se takarja arra az időre :)

    Arról meg, hogy működőképes-e lenne vagy sem.. meg nem lehet információd, csak találgatásod. Abból meg tudjuk mennyi van :)

    Továbbá azt gondolom, hogy erre a módszerre azért nem gondoltak a Bohemiánál, mert kiadói nyomás alatt vannak. Újitáshoz mindig több bátorság kell, mint a régi rendszerek fenntartásához.
  • [NST]Cifu
    #16952
    A per pillanat előttem lévő gépen is van olyan pénzügyi szoftver, amit a fejlesztő cégtől letöltöttem, a befizetés után kaptam e-mailben egy kulcsot, azóta meg folyamatosan küldik a frissítéseket.

    A probléma tényleg csak annyi, hogy egyfelől az ő vásárlóközönségük legfeljebb pár ezer ember, továbbá a szoftver nem 8+ Gbyte, hanem ~25 Mbyte. :)
  • [NST]Cifu
    #16951
    Sőőőt.. fkubi ötlete márt csak azért is helytálló - egy kicsit más megvilágitásban, mert igy a játékok lényegesen olcsóbbak lennének. Figyelembe véve a tényt, hogy a játék fogyasztói árából csak 10-15 százalék üti a fejlesztők markát, érdemes lenne elgondolkodni, hogy a többi pénzt minek fizetjük ki feleslegesen más cégeknek, akik a disztribúciót intézik?

    10-15 százaléknál azért jóval több. Ám eleddig akárhogy is nézzük, az internetes disztribúciók nemhogy olcsóbbak, de a legtöbb esetben inkább drágábbak, mint a bolti dobozos verzió. Lásd még Steam, ami a legsikeresebb netes disztribúció játékok terén.

    Képzeljétek el, milyen lenne, ha Torrenteken letölthetnénk legálisan a játékot, ahhoz azonban, hogy elinditsuk valóban egy kulcsot kell megvásárolni.... itt jön képbe, hogy a P2P terjesztés valójában a fejlesztőknek tök ingyenes, csak a központi trackert kell fenntartani, ami meg nem kerül sokba.

    Ahhha. A P2P árnyoldalaival is számolj azért légyszíves. Úgy mint letöltési sebesség, a usereket rávenni, hogy akkor is hagyják a gépüket bekapcsolva, ha már végeztek a letöltéssel (ie.: seedeljenek is, ne csak leecherkedjenek), és tartsd egészségesen a torrentet a megjelenés után 1-2-3 évvel is (ie.: akkor is legyen seeder).

    Tehát azt töltesz le, amit akarsz. + ha fizetős tartalom van, mint most példának okáért az Arma 2, akkor letöltheted, ki is próbálhatod.. 1 napig megy a játék minden akardály nélkül... ezt követően viszont már, ha tetszik akkor vedd meg a lényegesen olcsóbb CD kulcsot. Ami az Arma 2 esetében csupán 800 forint lenne...

    Aligha 800 forint marad a vételárból a BiS zsebében alaphangon. Másodszor, a BiS az ArmA esetében kismillió opciót megvizsgált, ha gondolod, lapoz vissza a topicban azokra az időkben, ott elég szépen ki lett vesézve a téma.

    Nos, igy mit gondoltok?????

    Azt, hogy ha működőképes lenne, akkor már alkalmaznák. :)

    Jah igen.. tegyük még hozzá.. hogy egy ilyen lépéssel megspórolható lenne a DEMO készités költsége, ami a teljes játék költségvetésének a 10-20%-a .. ez a Crytek vezérigazgatója mondta

    Crytek játékról beszélünk? Nem. A Demo költségei a játékfejlesztés teljes árából ez esetben ~2-3%-ot tesznek ki. A játék motorját le kell csupaszítani, megfosztani minden "felesleges" dologtól, bele kell rakni 2-3-4 küldetést, és kész van. A BiS ugyanis így csinálja. :)

    Mellesleg én a 10-20%-ot is erős túlzásnak tartom.
  • fkubi
    #16950
    Mi pl igy adjuk el a szoftvereinket. Vesz egy (vagy per feature egy) kulcsot a kedves vevo, aztan letolti.
    Mondjuk picit mas a celkozonseg :)
  • ekre
    #16949
    ugyan nem torrent alapú, de a steam, direct2drive and so on épp ezt csinálja. tőlük veszel egy kulcsot, kapsz egy dload linket oszt uccu neki (steam saját klienses, d2d meg fileplanet downloaderes)
    évek óta így vásárolok, azon játékoknál ahol nem érdekel a doboz, kézikönyv, stb.
    az arma is lesz steam-en, az már a bohemia hülyesége, hogy mikor (egyébként ez a ahány kontinens annyi kiadási dátum * 2 valami agyfasz, csodálkoznak, hogy sokan töltik a német warezt)
  • Gascan #16948
    Jah igen.. tegyük még hozzá.. hogy egy ilyen lépéssel megspórolható lenne a DEMO készités költsége, ami a teljes játék költségvetésének a 10-20%-a .. ez a Crytek vezérigazgatója mondta

    Ezt a pénzt pedig fordithatnák hasznosabb célokra is.. nem kell mondani, hogy mire gondolom
  • Gascan #16947
    Inkább csak mondjatok nekem próbálkzásokat ebbe az irányba.. mert én még olyat se láttam.

    Egyébként érdekes, hogy a torrenten a disztribúciót sokkal hatékonyabban meg tudják oldani, mint a nagytőkés kiadók. Ráadásul sokkal olcsóbb, és több emberhez eljut a termék kevesebb idő alatt. Van ennél jobb módszer? (persze figyelmen kivül hagyva azt, hogy a fejlesztők ebből nem kapnak semmit). Szerintem érdemes lenne a kiadóknak valamit tanulni a torrentektől.

    Sőőőt.. fkubi ötlete márt csak azért is helytálló - egy kicsit más megvilágitásban, mert igy a játékok lényegesen olcsóbbak lennének. Figyelembe véve a tényt, hogy a játék fogyasztói árából csak 10-15 százalék üti a fejlesztők markát, érdemes lenne elgondolkodni, hogy a többi pénzt minek fizetjük ki feleslegesen más cégeknek, akik a disztribúciót intézik?

    Képzeljétek el, milyen lenne, ha Torrenteken letölthetnénk legálisan a játékot, ahhoz azonban, hogy elinditsuk valóban egy kulcsot kell megvásárolni.... itt jön képbe, hogy a P2P terjesztés valójában a fejlesztőknek tök ingyenes, csak a központi trackert kell fenntartani, ami meg nem kerül sokba.

    Tehát azt töltesz le, amit akarsz. + ha fizetős tartalom van, mint most példának okáért az Arma 2, akkor letöltheted, ki is próbálhatod.. 1 napig megy a játék minden akardály nélkül... ezt követően viszont már, ha tetszik akkor vedd meg a lényegesen olcsóbb CD kulcsot. Ami az Arma 2 esetében csupán 800 forint lenne...

    Nos, igy mit gondoltok?????
  • Sanyix
    #16946
    Szekarom van benne? Na akkor mégsem veszem meg. tdu-nál megfogadtam hogy nem veszek többet olyan játékot, azt is 6x-ra lehet elindítani eredeti lemezzel,és egyszerűbb miniimaget használni, mert azzal rögtön indul...
  • [NST]Cifu
    #16945
    Tudsz nekem mutatni egy olyan játékot, ahol ez az üzleti modell már bevált? :)
  • Icebird
    #16944
    Persze, nem azért pakoltak SecuROM-ot bele hogy utánna kidobják!:)
  • Scottt
    #16943
    És akinek nincs paypal/kártya?
  • fkubi
    #16942
    Sose ertettem a marketing osztaly mukodeset. Dobjak ki torrentre a fileokat, es lehessen venni egy kulcsot paypallal/hitelkartyaval.
    Lefogadom, hogy vilagszerte millio darabot eladtak volna mar...
  • blash
    #16941
    #16895 es
  • Gascan #16940
    Úgy néz ki, hogy: nemtudni :) Remélem hamar megérkezik mert kiváncsi vagyok :)
  • tiburon26
    #16939
    demo-rol mit lehet tudni?single lesz vagy multi?esetleg mindkettö?
  • Icebird
    #16938
    Ha nincs eredeti egyedi serial akkor cseszheted, főleg a multit!
  • [NST]Cifu
    #16937
    Találd meg a warez topicot ez esetben, és ne itt rontsd a levegőt...
  • werkfilm
    #16936
    ilyen odahazudott gépigények miatt is alap a warez
  • Neoncsoves
    #16935
    CDGalaxis

    A játék megjelenése a héten várható.
    Elképzelhető, hogy már június 17., szerdai nap folyamán megérkezik.
    Aki előjegyez, azt a beérkezéskor azonnal értesítjük e-mailen erről.
  • Sanyix
    #16934
    aham, csak ahhoz kéne egy másik alaplap is, ugyanis a mostani az nem aktiválgatós, azt még úgy is zsákbamacska.
    lehet akár hd5650-es is, bár az még akkor lehet nemnagyon lesz elérhető.
  • DrRadon
    #16933
    Öröm hallani, hogy végre van valami, amit dicsérsz. Ez ritkaság tőled:D

    Vegyél egy X2 550-est és aktiváld a másik két magot is. Ha az egyes szériát fel tudod tornázni 2,3-ról 3,5 fölé NASA kellékek nélkül akkor ez is menni fog :D

    Ja, remélem nem HD 5650-esre gondoltál...
  • tpM
    #16932
    Meg bizony, kettőt is :D
  • D00M
    #16931
    Igen :)
  • Sanyix
    #16930
    hát asszem ez az arma2 megér egy gépújítást, uh betervezek egy egy phenom 2 x4-et meg egy hd5xxx-et őszre. Addig is feltornázom a 2,3 ghzs x2-t remélhetőleg 3,5 ghz fölé :D na meg megveszem a gémet.