35049
  • tpM
    #17049
    Ezeket én csináltam, a sörétesnél ugye "gauge" van, azthittem az magyarul sörétméret... :)
  • Gascan #17048
    Én olyat láttam, hogy a kölyök a házból lőt ki az ablakon át.. és mivel 4-5 golyó az ablakkeretet találta el ezért leomlott az egész ház :)
  • tpM
    #17047
    Remélem ez az itthoni kiadásban már javítva van :D
  • [NST]Cifu
    #17046
    Ahh, tehát akkor valószínűleg az IDEA intézi nekik a kiadókkal való kapcsolatot. :)

    Ami fordítási dolgokat illeti, ott igazából szép munkát végeztetek, amivel én találkoztam, az az ArmA2 weboldalon olvasható (a játékkal még nem játszottam), de gondolom ennek is van köze hozzátok:

    -Ka-52 Alligator / Fekete Cápa (a járműveknél és az Orosz erőknél van említve Fekete Cápaként, ami az együléses Ka-50 elnevezése, a Ka-52 elnevezése Alligator / Aligátor)

    -géppisztolyok résznek csak a bevezetője van lefordítva, a maradék:

    MP5

    A HK MP5 egy német géppisztoly, mely megbízható működése és nagy pontossága miatt etalon lett a géppisztolyok között. Ezen fegyver mellett döntött a katonai és rendfenntartó különleges erők legtöbbje. Az MP5SD változat egy igen hatékony beépített hangtompítót kapott, de az elsütőszerkezetét is áttervezték, hogy teljes csendben működjön, ezáltal e fegyver a tökéletes választás gyors, feltűnésmentes bevetésekhez és épületharcokhoz.

    PP-19 Bizon

    A Bizon egy páratlan géppisztoly, melyet messziről fel lehet ismerni a 64 lőszert befogadó, cső alatt elhelyezett helikális (spirális) tárjáról. Alapja az AKS-74U gépkarabély és működése is nagy vonalakban megegyezik vele, ám a kisebb 9x18mm-es pisztolylőszer az átütőerő és a lőtáv árán a nagyobb lőszermennyiség és a sorozatlövés közbeni jobb kontrollálhatóságot biztosít.

    VSS Vintorez

    A VSS Vintorez (magyarul kb. hajszál vágó) egy orosz gyártmányú hangtompítós mesterlövészpuska. Könnyen szétszerelhető kisebb darabokra, hogy feltűnésmentesen lehessen szállítani egy kis méretű táskában, és ezen képessége miatt a Szpetnaz elsődlegesen a titkos akcióknál használja. A beépített hangtompítója, és speciális 9x39 mm-es lőszere miatt nagyszerű akkor, ha csendben, de biztos távolságról kell valakit eltenni láb alól. Egyetlen hátránya a mesterlövészfegyverekhez képest szerény, 400 méteres hatásos lőtávolsága.

    (megj.: A Bizon-ról itt egy kicsi ismertető)

    -Sörétes puskánál az adott fegyvereknél 12-es kaliber használatos (például itt 12-es sörétméret van írva).

    (megj.: a sörétes puskák kaliberjelzése eltér a megszokott kaliberjelzéstől, itt a kisebb szám jelent nagyobb űrméretet, a 12-es kaliber űrmérete 18,2 mm, a 16-osé 16,8 mm, míg a 20-as 15,7 mm. A háttér az egységesítés, sorozatgyártás korai példája, mikor Angliában a különböző fegyvergyártók által puskacsöveket és a hozzájuk való lövedékeket kellett valahogy szabványosítani. A lövedék alapanyagául szolgáló ólom lett a mérce, a kalibert úgy határozták meg, hogy egy font (~0,43kg) ólomból az adott csőátmérőhöz való golyókat öntöttek, a 12-es öbnagyság (kaliber) esetén ebből a nem egész fél kiló ólomból 12 darab ~18,4mm-es golyót lehetett kiönteni. Így a golyók darabszáma adta meg a kaliber vagy az öbnagyság fogalmát, egy darab golyó átmérője pedig a csőátmérőt. A sörétméret az adott sörétes patronban lévő sörétszemek méretét jelenti.)

    Később majd a járműveket is lefordítom, ahogy nézem azok még például hiányoznak, de most más dolgom akadt (illetve be kellene már fejezni egy cikket ^^)
  • a.carkey
    #17045
    Akkor ok.
  • Neoncsoves
    #17044
    ArmA1-hez is internesönel peccsek voltak...
  • vandyke
    #17043
    A magyar patchelés párhuzamos lesz az összes nyelvi változattal. Ugyanúgy, mint a Sacred 2-nél. Ez csak így működhet, ráadásul ebben állapodtunk meg.
  • a.carkey
    #17042
    Remélem.
  • a.carkey
    #17041
    Én is ezt a vonalat képviselem, de erre az itthoni vétellel nem látok esélyt.
  • Gascan #17040
    Mondjuk nálam ez volt az egyik szempont, hogy olyan verzióm legyen ami pecsselés szempontjából is előnyt élvez - angol verzió!
  • a.carkey
    #17039
    Viszont nagyon várom ...
  • Neoncsoves
    #17038
    Ha visszaolvasnál, látnád, hogy a patcheléssel foglalkozni fognak...
  • a.carkey
    #17037
    Én speckó nem mindig örülök, ha egy játék magyarosítva jelenik meg. Legutóbb pl. belefutottam a War Leadersbe, és megfogadtam, hogy nem veszek többet magyarosított gamét, mert a magyar változat ott ugyan 1.3 (azóta se jött ki új), de még azzal is gázabb, mint a németnél volt az 1.2 (töltési idők pofátlanul magasak maradtak, ezzel szét is cseszték az egész játékot, valamint a hunglish fordítások, megspékelve totális baromságokkal). Erre itt a Arma2, és ismét magyarul jelenik meg. Annyira szar megint a forintunk, hogy nem tudom, érdemes-e egyáltalán külföldről megrendelni?
    Szerintetek patch oldalról itthon komolyan fogják venni a játékot, vagy hozzák a magyaros formát?
  • Gascan #17036
    Ha kiürül a büdzsé, és a befektetők eredményket várnak akkor is tolják ki a megjelenést? Egy tökéletes világban talán.
  • vandyke
    #17035
    Na most hívott a PC Dome, hogy hamarosan jön a rendelés. Tehát, aki eddig megrendelte az lehet, hogy holnap, de legkésőbb pénteken megkapja.
  • Gascan #17034
    Innen rendeltem> http://www.game.co.uk/

    A cseh verziót megjelenését kitolták 24-ére nálunk
  • tpM
    #17033
    Meg ezzel a Community Awards-szal is mióta pöcsölnek már...
  • Neoncsoves
    #17032
    Ja, értem...
  • vandyke
    #17031
    Itt nálunk nem lehet megvásárolni. A futárszolgálatos kiszállításhoz az kell, hogy a cég aki végzi ma 12-ig lerendelje, mert akkor holnap el tud menni érte és elkezdheti a kiszállítást. Ebben az esetben péntekig tuti. Ha csúszik a rendelésük a kiszállítás annyival tovább tart.
    Elvileg a futár 24 órára szállít.
    Egyébként a kiszállításainkat és postázást a PC Dome intézi nekünk.
  • Neoncsoves
    #17030
    Ja még annyi, hogy: Futárszolgálat másnapra hozza ki, vagy hosszabb időintervallum? Vagy ezt ti nem tudjátok, csak a futárszolgálat?
  • Neoncsoves
    #17029
    SevenM-től mikortól lesz rendelhető? Nem előrendelésre gondolok, mert azt látom, hogy már van :)
  • vandyke
    #17028
    Közvetlenül az Idea-val vagyunk kapcsolatba, ott is egy bizonyos Jan Kunt-tal.
    Mivel a marketing és a fordítások ütemezése és kiosztása nem az én feladatom így nincs rálátásom, hogy a kolléganőm hogyan osztotta ki a munkát, de amint az mondtam nagyon szívesen veszünk minden észrevételt, mert tényleg hajmeresztő meló volt/lesz. :)
  • vandyke
    #17027
    na ilyennel én is találkoztam a lépcsőfordulókba :)
  • [NST]Cifu
    #17026
    A BiS egy érdekes csapat. :)

    Az Operation Flashpointtal beírták magukat a realizmuspárti harci szimulátor rajongók kiskönyvébe. Számtalan téren lehet őket kritizálni, az egyik (szerintem) a kaotikusan kezelt hibajavítás/frissítés dolgok, és a kapcsolattartás a rajongóközösséggel.

    Tudni kell, hogy a BiS az OFP kijötte után létrehozott egy leányvállalatott, a BiS:A-t, amelyik az anyavállalattal együtt dolgozik a professzionális változaton, a Virtual Battlespace-n (VBS), amit kifejezetten a hadsereg és fegyveres testületeknek szánnak. A VBS-ben sok olyan dolgot megcsináltak, ami sem az ArmA-ban, sem az ArmA2-ben nem jelent még meg, és úgy lehet tekinteni, hogy alapvetően a VBS mellett a játékpiac mintha kicsit a háttérbe szorult volna.

    Még két megjegyzés:

    -Lehet arról tudni, hogy milyen úton vagytok ti kapcsolatban a BiS-el? Közvetlenül, vagy az 505 Games-en keresztül? Hogy született a kapcsolat? Örülök annak, hogy aki felügyeli a játék hazai kiadását (alant említettem, hogy az első résznél ez milyen szinten volt), és személyes kíváncsiság hajt.
    -Ha valamiben segítség kell, szóljatok a közösségnek akár itt a fórumon, akár az Armed-Assault.hu oldalon, mert ha tudunk, szívesen segítünk. Anno én is felajánlottam, hogy szakmai fordításban tudnék segíteni, kijavítani a pontattlanságokat, például hogy a Ka-52 elnevezése 'Alligator' és nem 'Black Shark' (Fekete Cápa).
  • Neoncsoves
    #17025
    Mondjuk még mindig néha rámjön a frász épületen belül amikor futok, és olyan mintha ki akarna zuhanni a 2.ról :)
  • vandyke
    #17024
    Csapat munka volt. A fordítók - nem hazudok - tavaly ilyenkor kapták meg az anyagot és a mai napig kapják, mert folyamatosan változtatnak valamit.

    Solt: valahogy én nekem is ez jött el :(

    no mind1 én azon vagyok, hogy folyamatosan dolgozzunk a javításon
  • tpM
    #17023
    VBS2-ben érdekes módon nincsenek ilyen problémák :)
  • DrRadon
    #17022
    Sajnos a főbb kritizált pontokat sohasem javítják.

    Animációs, ütközésvizsgálati és fizika szimulációs problémák, amelyek végig kísérték mindkét elődöt és amelyek a harmadikban is jelen vannak. Ezek a hibák nem csak látványra elrettentők, hanem játszhatósági szempontból is idegesítőek. Gondolom lőttek már rongyá úgy, hogy hason kúszásból hirtelen felpattant az embered, mert hozzáért egy tereptárgyhoz...

    Azt hiszem az engin bizonyos rutinjai hétpecsétes lakattal vannak lezárva és ahhoz szigorúan tilos hozzányúlni. Mint ahogy a bounding boxokhoz is. Vagy ennyire lámák lennének a modellereik?

    Mindegy, a harmadik jónak ígérkezik és ez a lényeg

  • Neoncsoves
    #17021
    Uh... hát akkor elég sok munkád van benne az ArmA2-ben... :) Grat hozzá. Az, hogy a Bohemia nem csinált meg egyes kéréseket, legyen az Ő bajuk, te elvégezted a munkádat :) Majd rájön a Bohemia, hogy nem ők az istenek :P
  • Solt
    #17020
    Minden rossz szándék nélkül csak azt tudom mondani, hogy amatőrök... persze ettől még szereti az ember a játékaikat, csak az a nagyon bosszantó, hogy minimális odafigyeléssel klasszisokkal jobb lehetne minden... olyan az ember érzése, mintha direkt játszanák a hülyét...
  • vandyke
    #17019
    én is ezt vallom
  • vandyke
    #17018
    elvileg megoldottuk, de ha nem (mert az új patch még nekem sincs meg), akkor mindenképpen számításba venném a segítséget.
  • vandyke
    #17017
    Szomorú. Mivel már nincs embargó megosztok néhány infót veletek. Lassan 3 hónapja foglalkozom az ARMa2-vel. Ezelőtt a Bochemia Interactive-vel nem volt dolgunk semmilyen játék kapcsán. Módfelett furcsálltam, hogy 4x-5x kellett jeleznem hibákat, melyből még most is van olyan, ami nem lett kijavítva. Hetente jött új verzió és minden héten teljesen más volt a játék szerkezete (küldetések és helyszínek teljesen eltértek a korábbi változattól.) Ebből az következett, hogy minden héten újra kellett kezdene a játékot, mert kitudja milyen szövegváltozatok kerültek bele. Aztán a már előbb említett rádióüzenetek. Egészen múlthétig nem kaptunk semmilyen segítséget ahhoz, hogy ilyen és ehhez hasonló szövegek ne legyenek benne: "Vedd fel a kapcsolatot, Ellenséges ember, veszélyesen közel tőlem ide: Délnyugat" no commnet...
    Mindezeket leszámítva nekem bejön a játék.
  • [NST]Cifu
    #17016
    Ha követed a játékait a BiS-nek, akkor láthatod, hogy bár tényleg dolgoznak a játékon, de még is olyan dolgok nincsenek benne kijavítva, amiket a közösség már az OFP-ben megoldott addonokal és scriptekkel.

    Nem látok bele a kiadók és a BiS magánszáma mögé, nem tudom, hogy a BiS mi alapján határozza meg a kiadási döntéseit, és mi alapján a patchelési dolgot.

    Nem azt mondom, hogy szeretek várni, de úgy vagyok vele, hogy ha már kijönnek a játékkal, akkor reálisan közelítsék már meg. Most itt van a "hivatalos" megjelenés a küszöbön, de például a Demo is sietősen lett összerakva, most tesztelik (gondolom belső tesztelésről van szó), közben dolgoznak az 1.02-es patchen, ami ugye effektíve a már megjelent német változat és az ahhoz kijött 1.01-es patch tapasztalataira épít.

    Ha nincsenek készen, akkor inkább csúsztassanak egy hónapot még...
  • Solt
    #17015
    Szerintem ne hiányold a tpM körébe tartozó "arcokat"... addig jó nektek amíg nem térek vissza... ;)
  • Icebird
    #17014
    Ha van rá igény a menüt megtudom csinálni hogy ne lógjon ki a szöveg!
  • Neoncsoves
    #17013
    Még mindig jobb, ha 16 patchben kijavítják a hibákat, minthogy leszarnák és hagynák az egészet úgy ahogy van...
  • [NST]Cifu
    #17012
    Sokkal nehezebben, mert a játékfejlesztő csapat úgy indult, hogy keresnie kellett kiadót a Codemastersel való szakítás után. Ez vezet oda, hogy például itthon a fanatikusok (mint mi :D) Csehországból behozott verziókkal kezdtünk játszani. A közösség jött rá aztán, hogy lehet angolosítani a cseh verziót, és a többi. Egy "hétköznapi" játékos ugyebár az ilyen dolgoktól tud a falra mászni, és vágja a játékot a kukába azzal, hogy ez egy bugos hulladék... És hozzá kell tenni, hogy nem teljesen jogtalanul. :(

    A saját véleményem, hogy a BiS sajnos messze nem viselkedik professzionális a kereskedelmi vonalon. Elég belegondolni ebbe a megjelenési dátum problémába, vagy a patchek helyzetébe (az ArmA esetén az utolsó két patch (1.15 és 1.16) már csak béta formátumban lett kiadva, hivatalosan (rendesen letesztelve) nem adták ki őket...

    Amúgy igen, az OFP és az ArmA után az ArmA 2 sem szakítja meg a hagyományokat, valószínűleg még jó pár patch ki fog jönni, amire a játékmenet és a főbb kritizálható pontok rendbe jönnek...
  • Neoncsoves
    #17011
    Mind1, amíg nem lesz ArmA2-m, addig tudok AA3azni. Bár annak az open betaja elvileg kva bugos :|
  • Neoncsoves
    #17010
    Hát... ja. Nézd meg hány patch van ArmA-hoz, és hány megásak ...