35049
  • Prince23
    #17169
    Na látod:) épp linkeket akartam dobálni ide...
  • Neoncsoves
    #17168
    Mondjuk az igaz, hogy van jópár bug :)
  • Neoncsoves
    #17167
    lol mi bugos? én akárhány vidit néztem, nem nagyon volt bug benne... 1-2 bug van amit kijavítanak úgyis. OFP2 meg árkád lesz, szal ennyi
  • Prince23
    #17166
    Láttam youtuben vidiket. hát ez kurva bugos, már elnézést. Így kiadni, szóhoz se jutok. remélem ofp2 nem lesz ennyire bugos, bár kitudja.
  • a.carkey
    #17165
    Anno ezért írtam, hogy hunglish .)
  • a.carkey
    #17164
    Szuper! Köszi!
  • Papirzacsi
    #17163
    Nálam kb. ilyeneket mondanak, hogy "ellenséges katona 2 óránál, far". Nem tudtam, hogy van magyar-angol vegyesfelvágott verzió is. :-)))
    Amúgy a single küldik szövege is itt ott érdekes. G-t felcserélik K-val meg hasonlók.
  • [NST]Cifu
    #17162
    Ezzel 100%-ig egyetértek, de az alant olvashatóak alapján én is elkezdtem annak a lehetőségét vizsgálgatni, hogy lehetne majd visszaállítani angol nyelvre a játékot (még van időm, ma hozzák csak meg). :S
  • m1c1mack0
    #17161
    Uraim lehet habzó szájjal háborogni, de az eredetei játékkal azt vásárolod meg, hogy gond nélkül tudsz multizni, valamint nem kell baszakodnod minden egyes új update megjelenésekor, semmivel sem többet.
  • ekre
    #17160
    ezeket gondolom, hogy ismeritek, de biztos, hogy van, aki nem:

    -winxp, xp esetén javasolt, vista és 7 esetén több GPU esetén ajánlott
    -nosplash, játék gyorsabban indul, nincs bohemia és stb splash screen, egyből a menüt tölti be
    -world=empty, menü gyors betöltése érdekében, nem tölti be a menü hátterében zajló események egy nagy részét
    -maxmem=2047, maximális (virtuális??? /fixme) memória mérete. 2047 a max beállítható érték, ehhez már ~4gb ram ajánlott
    -window, ablakos módban futtatja
    -noCB, több magos rajzolás kikapcsolása, lassít a renderelésen, de a renderelési hibákat kiküszöböli (passz, hogy ezek mik )
    -cpuCount=X, hány magot használjon a játék

    nem teljesítményt befolyásoló opciók
    -mod=XYZ XYZ helyére a mod könyvtár neve, ami az arma2 telepített könyvtárában van, a modokat egymás után kell felsorolni, pontosvessző elválasztással. a mod neve = az a könyvtár név, amiben a mod van.
    -profiles=profiles, megadott profil néven, ilyen nevű könyvtárba tárolja a profilra vonatkozó adatokat (arma2\profiles könyvtár alatt)

    pl.:
    "C:\Program Files\Bohemia Interactive\ArmA 2\arma2.exe" -nosplash -world=empty -maxmem=2047 [email protected];@mods;@littlebirds
  • ekre
    #17159
    asszem az 1.02-vel fog érkezni. fixme
  • Gascan #17158
    Ahogy igy olvasom a visszajelzéseket, mostmár asszem örülnöm kéne, hogy az English verziót rendeltem meg..

    Egyébként mi van a Demóval? Kéne irni a bohémiának, hogy hallották-e azt a közmondást, hogy : Annyi vagy, amennyit a szavad ér :)
  • ekre
    #17157
    a magyar tényleg elég light lett, rengeteg a félrefordítás. tegnap multiban kb 10 percen csak azon röhögtünk, hogy milyen fordítások kerültek be (ettől függetlenül minden tiszteletem a fordítóké, nem egyszerű munka ez, minimálisan volt benne részem).
    elég sok a félrefordítás, ill a szituáció ismeretének hiányában történt fordítási hiba (itt nem a dinamikus rádiózást értem, hanem mondjuk a campaign fix szövegeit.)
    illetve pár helyen még maradt az angol szöveg.
    a kézikönyv lektorálása viszont gázosnak tűnik, igaz kb 10 másodpercig vetettem rá a figyelmemet, de kapásból szemet szúrt, hogy 1-1 szó helytelenül lett leírva, konkrétan betűk hiányoznak :)
    nem kukacoskodás, engem ez egyáltalán nem zavar, de akit igen, az jobb, ha tud róla.

    ami miatt viszont lábon kihordtam 1, de inkább 2 szívinfarktust:
    a cd key csak úgy be van ragasztva egy kis kivágott cetlire (magyar játékokat nem szoktam venni, egy cimbi mondta, hogy ez itthon így szokás. asszem maradok a külföldi rendelésnél).
    ez még hagyján, de a kulcs 2 sorban volt, aki meg kivágta ezt a kis cetlit, az sikeresen levágta a második sor első karakterének a felét. jó, persze, sok lehetőség nincs, kitaláltam volna, de ha egy szám kitalálós játékot akarok venni, akkor azt veszek, nem arma-t :))

    amitől egyébként totál okádni tudok, minden játékkal kapcsolatosan:
    iszonyat szegényesek manapság a játékok dobozában található tartalmak. már azt gázosnak tartom, hogy egy dvd tokot kapsz, benne 1-2 igen silány cetli, oszt szevasz.
    régen jóval olcsóbbak is voltak a játékok (bár az arma2 esetében alkalmazott, helyfüggő árazás nagyon tetszik!), de a játékhoz adott doboz tartalom jóval több volt, mint ma egy collectors edition esetében szokott történni.
  • Gascan #17156
    lol :) ... ez is csak azért van mert nem használnak vesszőt.. igy persze, hogy ez az értelme .. ha az lett volna, hogy : Contact, plane at 2 oclock akkor már rendesen forditották volna.. úgyhogy ez nem a forditok hibaja
  • Vorpal
    #17155
    Eddig ami überelt mindet :

    Contact plane at 2'o clock - Lépj kapcsolatba a repülőgéppel két óránál
  • Cactus73
    #17154
    Problémázom ? 2001 óta megszoktam valamit, amin már nem kivánok változtatni. Vállrándítással benyelem a tengernyi bugot is, de a megmagyarításból adódó fejtörőkkel már nem szeretnék szívni.
    Ennyi.
  • Adam II
    #17153
    Járműről van szó.
  • tpM
    #17152
    Ezért kell várni a hivatalos kiadásra, azzal jön a patch ami ezeket javítja :)
  • Icebird
    #17151
    izzófej:)
  • koschwarz
    #17150
    annyira elviselhetetlen a headlights-fejlámpa? mármint ha tényleg egy sisakra szerelt fényforrásról van szó? mert ha viszont egy járműről van szó, akkor iszonyatosan gázos fordítási baki. mert akkor fényszóró.
  • Neoncsoves
    #17149
    Ennyit problémázni azon, hogy magyar egy játék... Majd lehet angolosítani, csak várni kell az EU megjelenést azt csá...
  • Cactus73
    #17148
    Nagyon vártam az Arma2t. Eddig az összes részét megvettem. A Flashpointot kétszer, mert mikor kijött a Gold, azt is elhoztam.
    Mikor az Armát külföldröl kellett berendelnem, az még belefért. De ha az itthon vásárolható verziót nem lehet átpattintani angolba, akkor én itt átmenetileg lemorzsolódtam...
    És az az ijesztő az egészben ,h ha most nem nézek rá a forumra, lehet h jóhiszemüen pénzt adtam volna látatlanban a holmiért. Hiszen a cseh változat ARMA 1em meg se nyikkant csehül. Angol volt a Default benne.
    Ezekután joggal gondoltam, h hát a magyar változat is biztos igy müködik.
    De nem. Pedig ebben a formában ez valóban ERŐLTETÉS, ahogy valaki előttem fogalmazott.
    Csak remélni merem ,h a késöbbi patchekben majd lehetővé teszik a nyelvválasztást. Ahogy az Armában is 1.05 től úgy emlékszem.
    Persze ennek is van jó oldala. Ennek a hiányosságnak a korrigálásáig nem kell új gépet vásárolnom. Addig meg Armázunk tovább.
    Jah, és persze első dolgom volt most ,h akkor sebaj tóbiás, majd a Supergamerről megrendelem nyóc helyett tizenkettőért a cseh verziót ha van nekik. Ott meg nem tudom miért ,de nem töltődik be az oldal.
  • Adam II
    #17147
    Lehet majd angolosítani? Elég érdekes néhány helyen a fordítás headlights például fejlámpa lett.
  • Neoncsoves
    #17146
    nem...
    mivel ha leszeded netről ugyanúgy tudod használni mert az alapgame keyét nézi
  • koschwarz
    #17145
    egyébként szerintetek érdemes megvenni a queens gambit kieget? mert azt is lehet kapni a cdgalaxisban. mármint single player szempontból, megéri az a 10 küldetés?
  • koschwarz
    #17144


    ha 8/10-et kapott ilyen állapotában, akkor mit kapna majd az x-edik patch után?
  • Vorpal
    #17143
    Neked igen.És arról szólt a történet, hogy miért érdemes megvenni. Bonyolult - tudom.
  • alma2
    #17142
    Igen igem koszi.
    ----
    Amit meg par hete irt Baluman, hogy ket joystickot is kezel, repulesnel igen jo, tenyleg igy van, nem gondoltam volna, hogy az egyben nincs ra lehetoseg.
    Pl a bf2-ben sem lehetett beallitani, de egy kis config file turkalassal ra lehetett venni azert.


  • tpM
    #17141
    Készülődik az ArmAHu Arma 2 szerver, ha erre gondolsz.
  • alma2
    #17140
    Egyetertek. De talan jobb lesz igy mindenkinek :p
    ---
    A magyar arma server uzemeltetoi nem valtanak ?
  • n003
    #17139
    ok thx ;)
  • Neoncsoves
    #17138
    A játékba elérhető lesz majd szerintetek a rókalyuk vagy lövészárok készítése? :P Védekezésnél nem rossz ha van...
  • ekre
    #17137
    benne van. hiába is szednéd le, a jelenlegi 1.01 patch a német verzióhoz van :)
  • n003
    #17136
    hi :)
    1.01 benne lesz a magyar verzióba vagy töltsem le?
  • Neoncsoves
    #17135
    király :)
  • tpM
    #17134
    Aha. 2-höz is lesz majd.
  • vandyke
    #17133
    Sziasztok!

    Elvileg pénteken jön az 1.02-es patch.

    üdv,
  • kelemenlajos
    #17132
    ezt ismeritek?
    http://dslyecxi.com/armattp.html
  • [NST]Cifu
    #17131
    Ki játékoldalak/újságok bemutatója által dönt egy játék vételéről, sikeres ember nem lehet. :)

    Emlékszem anno milyen bemutató és ismertető cikkek mentek az OFP-ről. Ha azok alapján döntöttem volna, sose nyúlok bottal sem a játékhoz. Ehhez képest... :)
  • Prince23
    #17130
    Ezt nem egészen értem, nekem akartad írni a kommentet?