35049
  • JanáJ
    #19062
    próbáltam, de nem engedi :-S
    bizonyítékot honnan szerezzek?
  • repvez
    #19061
    a szöveget le tudja valaki forditani és leirni, mert nem mindent értem csak hogy bétatesztelni akar :)
  • tpM
    #19060
    Hát ez egyenesen... GYÖNYÖRŰ :D
  • repvez
    #19059
    óda a Bohémiának :D
  • lerboy
    #19058
    Kutasd át csempészek holtestét.
  • JanáJ
    #19057
    Sziasztok!

    Hogy a csudában tudom elvégezni a Manhattan c. pályán a fegyvercsempészés és bizonyítékgyűjtéses küldetést? A fegyvercsempészt hiába lövöm le a társával és a toyotával, nem lesz semmi. Bizonyítékot meg sehol sem találok. :-S
  • DrRadon
    #19056
    Illetve, annyival egészíteném ki Cifu művét, hogy ilyet számos játékban láthatsz, pl GTA IV., Gothic3, stb. A lényege, hogy az egy bizonyos távolság után kezdődő objecteket egy bazinagy, képernyőt kiöltő háttértextúrára rendeli alacsonyabb felbontással.Az már játéktól függ, hogy ennek a háttértextúrának a frissítése FPS-enként történik (ArmA2-ben igen) vagy csak minden 2. 3. FPS után esetleg csak másodpercenként.

    Az ArmA2-ben a háttértextúra méretét változtathatod, hogy a VGA-d kapacításának megfelelően skálázd az FPS-t.
  • DrRadon
    #19055
    Óóó, nem is egy embernek szokott lenni ilyen élménye. Ők a camperek a vs pályákon. Általában megvetendő, mert ugye nem zászlóra meg terület foglalásra játszanak, de ha jobban belegondolunk, ők zok akik életszerűen játszanak és nem azok akik fedezékről fedezékre rohangálva írtják az ellent, és a legjobb esetben is csak 2-3 fraget szereznek mielőtt meghalnak. Bezzeg a camperek, ők 10-20 enemyt is leszednek mielőtt nagynehezen megölik őket.
  • Scottt
    #19054
    Nem,pedig igérték, hogy az AI most már többet fog puffogtatni nem úgy mint A1-ben
    Apropó mi a frászt keresnek Drog ellenes ügynökök Afganisztánban(Tudom, hogy nagyon sok része a drogoknak ott készül de azért ez nekem meredek^^)
  • Vorpal
    #19053
    Elgondolkodtam, volt már valakinek ilyen élménye ARMA2 ben?

    http://www.youtube.com/watch?v=BnOVNHEw7P4

    Én arra emlékszem mindig az egészből, hogy pakk-pakk és respawn. Arra gyanakszom, hogy ez igy az árkád ellentéte - ultraradikális-hardcore?
  • [NST]Cifu
    #19052
    Nem hülyeség az, inkább éppenséggel egy nagyon is ötletes és épkézláb technikai megoldás a kijelzők felbontása és a játék futási sebessége illetve látványa összehozásából.

    Az egyik felbontás a kijelző felbontása. Ez nagyon okos megoldás, ha még nem találkoztál olyannal, hogy egy adott játék nem futtatható az LCD monitorod natív felbontásán. Ilyenkor vagy lejjebb veszed a felbontás, de csak olyanra tudod, amit egyfelől támogat a monitor, másfelől a monitor natív felbontásának képarányát megörzi.

    A másik felbontás a 3D motor számolási felbontása. Ez teljesen független lehet a monitor által támogatott felbontásoktól, és lehet csökkenteni, ha gyorsabb futtatást akarsz (cserébe a kép egyre többet veszít az élességéből), vagy lehet feljebb rakni, ha jobb minőségű képet akarsz (aféle FSAA built in...).

    Ezután a 3D motor felbontását simán átméretezik (ha nem azonos a kettő egymással) és kirakják a kijelző felbontásán.

    Ha PC-n újdonság is, konzolokon régóta használják, ott ugye van a felbontás, amiben a hardware lerendereli a képkockát, majd átméretezik arra a felbontásra, ami a kimeneti szinten meg van adva.

    Példa: vagy egy PS3-ad, hozzá egy FullHD (1920x1080 pixel) felbontású LCD TV-d. A fejlesztő választhat, hogy a grafikus motor az adott szinten milyen FPS-t képes kinyomni, és arra lövi be a motort, erre optimalizálja az egész játékot, hogy ezen a felbontáson folyamatosan fusson. Tegyük fel a szép effektek és a grafika miatt ez legyen 1280x720. A játék ebben renderel, de például a bevezető videó ettől még lehet 1920x1080-as CGI videó. A kimeneti szinten egyaránt 1920x1080 pixel lesz a képfelbontás, de persze neked feltűnhet, hogy a kép játék közben nem lesz olyan éles...
  • Scottt
    #19051
    Egyébként ennek mi értelme volt?Más játékokban nem látni ilyen hülyeség...-.-"
  • [NST]Cifu
    #19050
    Két felbontást lehet kiválasztani a videó opciók alatt, legyen mindkettő ugyanakkora.
  • RiCSi1234
    #19049
    Van valami érdekes elmosódás a játékban, ezt ki lehet kapcsolni?!
  • Shep
    #19048
    Hát ilyet még láttam, a térképen jelöli, hogy előttem kb. 100m-re mozog két csapatszállító, csak éppen hiába nézem távcsővel is, marhára nem látom őket, pedig ott vannak, mert már egyszer lelőttek (akkor sem láttam (őket) lehet, hogy álca módra kapcsoltak?
  • Yula
    #19047
  • DOGMAN
    #19046
    http://www.youtube.com/watch?v=sV6xWi9BjK0
  • JanáJ
    #19045
    SLI-hez senki nem szól hozzá?
    Állítólag az új patch-el hasít, bár amilyen vasakkkal mászkálnak itt, nem tudom miről ugorhattak nagyot...
    link
  • dezsolti78
    #19044
    Sziasztok emberek!
    Azt szeretném kérdezni, hogy demo-val multizik vki?
    Nekem sajnos még csak az van meg, de néha nagyon jó csapat jön össze, csak én szeretnék magyarokkal játszani.
    Köszi!
  • JanáJ
    #19043
    Nagyon sokat tölt lemezről a játék. Ha egy lemezen van a swap fájl, a rendszer és a játék is, akkor hiába rakod külön particióra. :-)
    Dogman írta lejjebb, hogy szét lehet több lemezre tenni az addon mappát. Tegnap beüzemeltem a dolgot, de még nem teszteltem mennyivel gyorsabb.

    Amúgy meg az enyémnél gyengébb konfiggal másnak jobban megy, sokkal erősebbel meg szinte alig. Csak a vas nem old meg mindent. :-S
  • ekre
    #19042
    konkrétan nem tapasztaltam, mert nem játszottam módosított exe-vel. viszont elég sok helyen olvastam (bohemia fóruma, gamecopyworld.com fórum, nfohump.com), hogy a fade az nézi azt is, hogy az exe eredeti, vagy sem. persze, reloaded stb meg tudja csinálni, hogy a fade ne aktiválja magát, de ha én csak úgy belepiszkálok, szerintem az már elegendő lehet - gondoltam én. de ha azt mondod, hogy ez nem akitválja, nos, meglesem! :)
  • Naxos
    #19041
    mond milyen infóra van még szükség hogy tudj segíteni.
  • Yula
    #19040
    Tegynap 43vs43-ban szektor foglalás. A helire futottunk, mint gyöngytyúk... ;)
  • blash
    #19039
    Ez aztan baromi sokat segit.
  • Naxos
    #19038
    remélem mostmár sikerül és bocs még egyszer.
  • Icebird
    #19037
    singlebe igen, de multiba serial ütközés van!
  • alma2
    #19036
    ha ez igy lenne, akkor eleg lenne egy embernek megvenni a jatekot es mindenki jatszhatna egy seriallal. Ami ugye nem volt mukodokepes megoldas,.
    Ezert nem tartom valoszinunek.
  • Icebird
    #19035
    Igazából a >2gb feletti címzésnél 1 értéket 03->23 nyomja át.
    Mi bizonyítja hogy fadel, egyáltalán hogy bármiféle fájl módosítás fadet aktiválna?
    OFPbe kizárólag a serial okozott fadet, és tarom magam ehhez míg valami/valaki megnem győz az ellenkezőjéről!
    Mert pl. módosítás után sem szór a fegyver...
  • potyi21
    #19034
    Igen egy merevlemezen van ! talan az lenne a gond ?
  • alma2
    #19033
    A rudder meg marad digitalis ? Vagy csak engem orvendeztet meg ezzel ? :)
  • macleody
    #19032
    Törölted?

    Én is szeretnék kérdezni. Letöltöttem a heli hangokat armaholicról de nem tudom, hova kell betenni őket. Tud valaki segíteni?
  • macleody
    #19031
    Az előző jobb volt, csak egy ? kell a végére.
  • Naxos
    #19030
    http://img198.imageshack.us/i/nvtelenleb.jpg itt a kép még egyszer és bocs.
  • Naxos
    #19029
    valaki tudna adni segítséget hogy ez miért van? a vas megvan a játékhoz, próbáltam már sp2,sp3-as xp-n is friss és régi driverrel de mindig ezt a hibát kapom. mi a gond?
  • ekre
    #19028
    akit esetleg érdekel, CFF explorer-el így lehet rávenni a 2gb feletti címzésre (az eredeti exe-ről csináljatok egy másolatot, ill erősen fade aktiváló!)

    http://img269.imageshack.us/i/2gb.jpg/
  • ekre
    #19027
    beszéljen helyettem P. Taylor, csak hogy kerüljük a fogalmazásbeli pontatlanságokat :)
  • [NST]Cifu
    #19026
    Nálam (Vista 64bit, 4 giga fizikai memória) felment 1,4-1,6 giga környékére, 2 gigát még nem érte el, amikor néztem, igaz nem is álltam neki a decensebb küldiknél tesztelgetni, csak az alap kampány küldiknél néztem rá, miután olvastam ekre hozzászólását pár hete.
  • ekre
    #19025
    jaj, akarom mondani, "gyanítom, hogy" :)
  • ekre
    #19024
    nem a konkrét memóriahasználat a lényeg. a windows egyik hülyesége. 32 bites alkalmazás, alkalmazásoknak helyt adó 2gb limit felé nem mehet. erre van létező megoldás, akár utólagos exe módosítással, akár a program fordítása során egy kapcsolóval.

    win32 esetén 2gb rendszernek, 2gb alkalmazásoknak. hiába 64 bites a rendszer, ha az alkalmazás 32 bites, ez a korlát szintén él.

    nem gyanítom, hogy pontatlan a megfogalmazás, hulla vagyok ettől a rohadt melegtől :)
  • ekre
    #19023
    ráadásul nem kevés bugot köszönhetünk ennek. out of memory, cannot commit, bad request, stb.

    ami miatt főleg gáz, hogy hiába javítod ezt otthon (megfelelő programokkal az exe headert módosítva rávehető a 2gb-nél nagyobb címzésre), ha megteszed, aktiválja magát a fade.

    egyébként nem értem, hogy miért nem úgy fordítják, hogy >2gb felett is címezhessen, nagyon sok játék esetében ez a kis malőr okoz crasheket (pl ms fsx, gothic 3, stb. ezeket otthon lehet javítani, mert ezekben nincs fade :))