35049
  • JanáJ
    #20663
    A szemüveg jó is valamire, vagy "csak" külsőség?
    Ez a "jelző rakáta" ez hatalmas. :-)
  • Dark Geo
    #20662
    Szép napot! Tegnap este végre eljutottam oda, hogy a magyar arma2 szerveren játsszak és láttam, hogy mindenki használ különféle addonokat. Eddig ugye főleg külföldi szervereken voltam és ott nem voltak engedélyezve. A kérdésem a következő: Milyen addonokat érdemes itt használni illetve melyek azok amik engedélyezettek? Ha esetleg valaki erről tudnak írni azt megköszönném.

    Van két problémám: Néha kidob a kliens, szerencsére ritkán, de nem jöttem rá, hogy miért történik. Az utolsó patch óta van ez...
    A másik a joypad miatt: Beszállok repülőbe vagy helibe semmi probléma. DE ha kiszállok vagy lelőnek és meghalok akkor azonnal elkezd szaggatni a játék, tehát mikor újraéledek kb játszhatatlan csak egy gyors taskolás segít (alt+tab és vissza). Érthetetlen számomra!
  • Hogthar
    #20661
    Hello igen velünk játszottál, iylen battlefied 2 es szerű pályán, nem vagyunjk mi rosszak csak Vuckie - k voltunk és Statégiai szempontból megfelelő volt ha a mi egységünk egyből az ellenség bázisát támadja be míg a többi tank meg ilyen egységek a többi zászlót támadták.

    írtad az elérhetőséged de pont pálya váltás volt és csak az elejét sikerült elolvasni azért nem írtunk, valami eszki... os volt, ha sikerült msnt Kreáldon vegyél fel: [email protected]
  • Hogthar
    #20660
    Na tudom még egy utolsó szó a Freetrackerről, tehát ha veszel kamot nem kell semmi ilyet eltávolítani én se tettem, nem érdemes tönkretenni a camod miatta és nem is szükséges, csak ha infra ledet használsz de szerintem használj sima ledet és azzal nem lesz gond, még valami, ha kiválasztottad a megfelelő kamot kérdezgess utána topicokban hogy müködik e rendessen mert nem minden kamot szeret a Freetracker.
  • szarfaszúcsirke
    #20659
    sziasztok!

    csirke vagyok, a szarfaszú!

    nemrég játszottam Wardoggal és Hoghtarral online és élményem volt, hogy magyarokkal is lehet találkozni külhoni szervereken.
    rögtön meg is hívtak a klánjukba. szerintem ilyetén módon ők jó emberek, mert barátságosak voltak első látásomra is. bár azt hiszem Wardog kilátásba helyezte, hogy lőni fogja az east respawnt. ezt szerintem nem szabad - de javítsatok ki, ha armában mégis - és különösképpen azért is érintett mélyen a kijelentés, mert én east voltam, bár nem respawn.

    teamspeakre is meghívtak, de előirányoztam, hogy sokat káromkodok, mert néha nagyon felbaszódok idegileg és akkor ömlik belőlem az epe (azt olvastam, hogy legjobb kiadni magunkból az ideget, különben elrákosodhatunk! szerintem fokozott háborús környezetben teljesen érthető a hirtelen magatartás!) és kérdeztem, ez baj-e?
    még nem tudom a választ, szóval addig nem merek teamspeakelni.
    általában ugyanazokat a csúnya szavakat használom, tehát könnyű követni! (ez nem tudom, mennyire szempont)
    és ne gondolja senki, hogy bárkit is meg szeretnék majd bántani, mert a világhoz szólok, ha rohamom van és semmi személyes, hiába illesztem be a nevet is bárhová a szövegbe!
    tudom, ez jellemhiba, de dolgozok rajta és megnyugtat, hogy fejlődőfélben lévő szervezet vagyok és még bármi lehet!
    feszültségmegelőzőnek is szoktam használni a káromkodást, szóval még nem vagyok ideges, de hogy ne is legyek, káromkodok! aztán úgyis ideges leszek, mert káromkodtam és ezen bepánikolok, hogy milyen ember vagyok már...na ettől ideges leszek és káromkodok, de csak később döbbenek rá, mekkora szarfaszú voltam (innen is a nickem)!
    olvastam azt is, hogy van efféle betegség, azt hiszem Turette-szindróma, amikor hirtelen kibazmegol például az ember és ez teljesen akaratlan.
    na ott még nem tartok! bár szépen haladok.

    az arma2-vel csak most ismerkedem, régebben OFP-ztem, ám csak LAN-on a barátommal nyomtunk néhány koopot hétvégenként, mielőtt megostoroztuk volna a húgát.

    rohadt gyom, deutálom!

    a kampánnyal nem játszottam, de a DMR a legjobb fegyver, lőttem már vele kőszáli amerikait is!!
    (ott hasalt a túlparton egy sziklán, én meg a 20-as tárból 18 lövésből eltaláltam! ő beírt, hogy látott engem és fussak, mert noob vagyok! na ezen annyira felbasztam magam, hogy káromkodtam!)


    ha esetleg a klánból vagy ts-ről kirúgnának a szalonképtelen arcom miatt, akkor saját klánt alapítanék, ha nem baj, mondjuk [HÁZTÁJI] és olyan emberek jelentkezését várnám, akik élvezeti káromkodósak, nagyon. és akkor nem is zavarnánk senkit a mocskos szájunkkal, mert elmennénk külön szobába.
    remélem, a klánalapításnak nincsen semmilyen speciális bürokratikus útja itt, hanem maholnap már [HÁZTÁJI]-ban nyomulhatok!

    több kérdésem nincs!

    ja és hetero vagyok, mielőtt bárki belémkötne, mert volt már ilyen is!
    nagyon nem szeretem az ilyen parttalan vitákat, csak azért szóltam előre!

    mindjárt megnézem a magyar honlapot is!

    köszönöm szépen előre is a válaszokat!
  • DancZer
    #20658
    Volna rá igény csinálnék is! :) De most vizsgaidőszak lesz, sztem majd csak jövőre.:)
  • tpM
    #20657
    Aztán itt vannak Aushilfe kolléga AH-1 Super Cobrái (a fegyverzet cserélhető).

    Kép1
    Kép2
  • tpM
    #20656
    Gyerünk TáncZi, úgyis fejlesztő akarsz lenni, scriptelj ilyen menüt :D
  • DancZer
    #20655
    Ezzel néha nekem is gondjaim vannak. Nekem eszembe jutott egy olyan, még VBS 2 videóban láttam( mikor be akarsz szállni a helibe a tag előjött egy UI és rákattintott, hogy hova szeretne beülni) sztem ilyen megoldást lehetne fegyverre is, előjön egy ablak ahol gombok vannak és rákattint a játékos amelyikre akar, pl gránát gurítás, ez relatíve gyorsabb mint a görgővel keresgélni, aztán kitudja :) (úgy képzelem el mint a Crysis ben a fegyver opciók váltását, persze nem olyan profi módon :))
  • ceaser
    #20654
    Bocsánat!
    Tényleg kicsit elkanyarodtam a topik témájától!
    Mindenkinek köszönöm a segítséget!
  • repvez
    #20653
    Jo csak mondjuk tegyük fel befordulsz egy sarkon és meglátsz egy csoportot, akkor ha egy gránátvetös fegyo van nálad akkor végig kell léptetni a single a brust a granatvetö majd a gránát opcioig azután még hogy milyen modon dobja el az egy kicsit macera és ráadásul ott is marad nem áll vissza a fegyverrel ujra tuzkész álapotba.Pedig ugy tanitják hogy a robbanás után még löni kell a maradékra.

    Valahogy az egész játékmenetet egy kicsit dinamikusabbra kellene szerkeszteni.
  • tpM
    #20652
    Nem hiszem, azt viszont be tudod állítani ACE-nél, hogy a gránátmódot megjegyezze. Tehát pl ráváltasz gurításra akkor azon marad, nem kell dobásonként végigmenni rajtuk.
  • repvez
    #20651
    Néztem a videot és ezek a promo anyagok mindig meghozzák a kedvem ,de mikor nekiállok a játékkal játszani teljesen elmegy töle még a maradék is.
    Tényleg nagyon hiányoztak ezek az opciok a gránátnál,de jobb lenne ha egy kicsit gyorsabban lehetne a kivánt opciot elérni és magát a gránát használatot is.
    Nem lehetne egy dedikált gránát gomb mint a többi játékban?Ha nyomvatartja az ember akkor az egér gorgovel lehetne választani a dobásmodokat a gomb felengedésekor meg eldobná.
    A HDR efektet nem lehet kivenni az épületek és a zárt terü játmüvekbol?Mert hihetetlen hogy a BMP-be is besüt a nap és elsötétedik minden.Meg ugy általában a HDR-el kezdeni valamit mert igy egyrészt lassan is vált másrészt nagyon nem jo
  • repvez
    #20650
    van itt az SG-n is topicja a freetracknek.Ott sokminden ki lett már tárgyalva, de annyit tudok segiteni, hogy nem kell kivenni az IR szüröt csak olyan esetben ha olyan erös hogy nem látja egyáltalán az IR fényt.Egyszerüen le lehet tesztelni ha a távirányito ledet látod akkor nem kell bántani.És igen 25 fps-t minimum amit stabilan kéne tudnia, de minél több annál jobb .
  • ceaser
    #20649
    Köszönjük

    A webkamerát illetően: minden esetben el kell távolítani az IR szűrőt?
    A min. 30FPS, az elegendő, vagy jó ha van több.... A kamera miatt kérdem, mert egy 10ezres webkamerát nem szívesen buherálnék meg... Gondolom az IR szűrő szét szedéséhez szét kell szedni......
  • Hogthar
    #20648
    http://www.arukereso.hu/webkamera-c3113/philips/spc2050nc-p31611177/
  • Hogthar
    #20647
    Igazából hülye vagyok mert eddig nem vot rendessen beállítva tehát vannak olyan webkamok amik tudnak 60 fpst produkálni, és ha valakinek van elég pénze vagy hozzám hasonlóan kapna egy ilyet van egy érték a webkam beállításokon belül ami zabálja az fpst Exposure neve lehetőleg lekell vinni a lehető legalacsonyabb értékre amíg még érzékeli a lámpád fényét.

  • tpM
    #20646
    szegény Tempit :D
  • Cactus73
    #20645
    A helikopter rotorja bedarálta szegény Tibit :)

    Rohadt AI harcosok pedig imádják ám közelről nézegetni a farokrotort.
  • tpM
    #20644
    Íme.
  • tpM
    #20643
    Youtube-éknál karbantartás volt...
  • Hogthar
    #20642
    Na tehát a 4 ledes megoldást majdnem úgy kell összerakni mint a 3 ledest csak középen van + 1 lámpa, és igazából tényleg nagyon jó a 3 lámpás is, de ha modjuk mozgó széked van és arrébb gurulsz úgy elmozdul az egész és ezt a 4 lámpás kiküszöböli pontossabban meghatározza hol a fejed... a trüközés semmi extra, ahogy hazaérek(olyan 7 körül) leírom pontossan
  • m1c1mack0
    #20641
    A 4 ledesről azt írja a free-track honlap, hogy:

    "4 Point cap - still available but obsolete."

    Sajnos most nem találom hol, de mintha azt olvastam volna róla, hogy kezdetben volt 4 ledes verzió, de az idő múlásával rájöttek, hogy 3 led is elég, így a felesleges 4.-et elhagyták.

  • ceaser
    #20640
    Gratula!

    nekem is szimpatikusabb a webkamerás megoldás, mert azt legalább ismerem.... :) Köszi, hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat!
    Lehet, hogy kicsit jobban utána nézek és kipróbálom....pontosabban megpróbálom megépíteni a sajátom.....
    A 4 ledes verzióról is van valami leírás?
  • m1c1mack0
    #20639
    "az enyém kiviszi a 60 fpst egy kis trüközéssel"
    Szóval hogy is van az a kis trükközés?
  • Hogthar
    #20638
    Webkamerás megoldást csináltam meg, jól müködik csak más fények néha bezavarnak meg az érintkezés hiba is mellesleg a freetracker 2.2 nél már belehet állítani a webkamerád fpsét és az enyém kiviszi a 60 fpst egy kis trüközéssel. Egyébként jól müködik csak ha helyezkedsz máris nem pont középre néz, összekellene rakni a 4 lámpássat is arról azt írták kiküszöböli ezt is, egy lámpást meg semmiképpen nem ajánlom senkinek, jó meg minden de hátráltat a célzásban, például ha megdöntöd a fejed balra azt is balra fordulásnak veszi
  • tpM
    #20637
    Hajnalban lesz meg kb.
  • Scottt
    #20636
    Hol a vidi TPM?!
  • tpM
    #20635
    Hmmm, vajon hova kerülhetnek ezek a felvett fegyverhangok?
  • DancZer
    #20634
    Bocsi itt: beta 60588
  • DancZer
    #20633
    Készítettem egy tesztet látótávolságról amit az új beta 60588 javítottak: http://www.youtube.com/watch?v=YphUDCB9GNk
  • DancZer
    #20632
    WiiMote a Wii távirányítója. 100FPS tud kezelni, de vigyázni kell vele a vásárlásnál mert az után gyártott verziók csak 2 pontot érzékelnek úgy lehet megkülönböztetni(legalábbis én ezt olvastam), hogy az amelyik képes több mint 2 pontot érzékelni azon erősebb a felirat míg a másikon halványabb.
  • ceaser
    #20631
    Hát a web kamera helyett lehet alkalmazni WiiMote-ot. Na erről fogalmam sincs mi az?
    Itt van bővebb leírás a témáról
  • blash
    #20630
    Mi fele masikat?
  • ceaser
    #20629
    Te is barkácsoltál magadnak egy ilyen freetrack-et? Nem semmi! működik rendesen? Melyik megoldást választottad? a webkamerásat, vagy a másikat?
  • lac coo
    #20628
    THX !!!!
  • blash
    #20627
    letezik, me'g pedig a tanyalapon:
  • lac coo
    #20626
    Haliho !

    ARMA (1) -hez létezik magyarosítás ?

    THX !!!!
  • Hogthar
    #20625
    Na leteszteltem a Free trackert, nos nálam alapból 2 szer érzékenyebbre teszi mint megszokott volt, de jobban kezeli mint az 1. részbe, sajnos pont egy deathmatch - ben próbáltam ki, még a repülőnél nem zavart anyira de amikor harc volt sokszor volt az ,hogy rá akartam nézni az ellenre és elkeztem az eget bámulni és mire visszatudtam volna húzni már késő volt... de most levettem az érzékenyéget 3 körülire(aki használ freetackert az érteni fogja) és így már tökéletes nagyon ponton
  • ceaser
    #20624
    Nem olvastam vissza nagyon,így már lehet hogy volt róla szó....
    Armed Assault 2 is támogatja a több GPU-t!

    Ebben a tesztben látszik, hogy szépen együtt dolgozik a két 5770....
    A lap alján le van írva, hogy keltették életre