35048
  • JanáJ
    #23437
    Frenetikus újdonságokra én sem. Mondjuk ez a hollós dolog meglepett, bár sok értelme nincs.

    Az a baj, hogy csak városban megyünk (amíg én láttam) és ott csak kevés egység fér el, mert megeszi a város a vasat.
  • Gascan #23436
    folyamatosan azt mondja a rádió, hogy a madarak alatt vannak az emberkék .... egyébként egy épületben én találtam egy holtestet, akitől egy térképet vettem el... aztán meg irány az extraction point
  • Gascan #23435
    csak szólok, hogy ott az épület sarkán egy létrán kell felmenni :) én nem is feltételeztem, hogy elvárják tőlem, hogy azon a lyukon az ural mellett kell bejutni :)
  • JanáJ
    #23434
    Az első pályának mi a lényege? Mert hogy én nem találtam a fickót...
  • ToMy_
    #23433
    Sokkal egyszerűbb lett volna, ha megkerülöd az épületet sunyítva, és hátulról análisan inzultálod a tetőn lapuló orvlövészt egy 5.56-ossal.

    Egyébként meg éppen ezért kell jönni VS csatákba. Itt van példának okáért rögtön a Frontlines. Epic battles, borotvált lábak, fröcskölő vér, nemzetközi társaság, esténként az úri közönség táncol...
  • Hogthar
    #23432
    Bizonyos helyzetekben igen jó az ai, de ha a te társad iszonyatos. Ha te vagy a fönök akkor azért mert miközben az ai commander folyamatosan adja a parancsokat te ezt nem teszed(nem is lenne rá módod, annyi gombot kellenem megnyomni egyszerre), ha nem te vagy a fönök akkor meg az a gond ,hogy nem pont úgy viselkedsz ahogy az ai és így a többi társnak is torzul hozzád képest a mozgása.

    PMC kampány első pályája nekem iszonyatos volt, keress meg az információt(nem kapsz rendes kordinátákat) miközben jön az ágyú tűz megállás nélkül és ha ez még nem elég az aikat is folyamatosan küldi rád.

    2. pálya reptér, itt legtöbbször találkozok egy igen kedves dologgal ami tényleg jó ötlet, de itt kifejezetten rosszul jön: Ha az ellenfél egységeit leamortizálod elég gyorsan, akkor bepánikolhatnak páran.
    Nos amíg minden ellenfelet el nem teszel láb alól a reptér nem lesz tiszta, és mivel sok ellenség jön, így nehéz elkerülni ezt a dolgot, másrészt az ai parancsnok folyamatosan oda küldi a csapatot ahol utoljára látták a célpontot.
    Amikor 3. szorra játszottam ezt el gondoltam megnézem a többi missziót.

    Öld meg a mesterlövészt a toronyban címszó.
    elindultam a toronyhoz aminek a bejáratában egy szétzúzott urál állt keresztbe. Láttam egy rést és hát gondoltam ott át tudod ugrani. Tudni illik nálam az átugrás a C van és a beszál kiszál és a használ az F gombon. Gondolom már sejtitek hogy félrenyomtam és végeredményben magamra csuktam az ajtót olyan erővel, hogy agytekervényeim reptibe felkenődtek az urán motorháztetőjére. Ekkor már rájöttem hogy igazából erre nekem nincs szükségem.

    A bohemiának szerintem a multiplayert kellene erőltetni jó kis coopokkal és egyéb multis játékstílusokkal.
  • tpM
    #23431
    Úgyhogy én szerintem egész jó az AI, ha nem épületben kell mozognia. Rendesen be kell állítani a nehézségi beállításoknál, és kész.
  • tpM
    #23430
    Ma nyomtunk egy coopot, igaz ACE-szel, de az taktikailag nem igazán befolyásolja az AI-t (vagy ezek szerint igen, nem tudok róla). Álca ruhás mesterlövész küldi, egy célszemélyt kell kinyírni. Nem láttunk rá rendesen az ablakára, oké, közelebb kúszunk, ~300m-ről lelőttük, a környező egységek hallották a csattanást (igaz hangtompított puskáink voltak, de rendes lőszer volt hozzá, nem szubszonikus), lesprinteltünk a ~30m-re lévő istállóba. Kinézek az ablakon, csatt! elhúz a fejem mellett egy lövedék, gyorsan összehúzom magam, pufpufpuff jön a fedezőtűz egy RPK-s csapattámogatótól, kimennénk az ajtón, látjuk kerülnének mögénk, lelövünk párat, de 1 már ránk lát, elkezd lőni, beszorulunk az épületbe, ajtó felől és az ablakon át is jön az áldás rendesen, páran adták a fedezőtüzet míg a többiek jöttek egyre közelebb...
    Halálfélelmem volt. :D
  • Gascan #23429
    elég uncsi szerintem is... bár én nem számitottam sokkal jobbra igazából... én nem erőltetném az AI-s dolgokat a BIS helyében
  • JanáJ
    #23428
    Jól. Még egy kurva háttért sem tudtak betenni.

    Az első pályát meg tudtad csinálni. Én a 10. ember után meguntam.
    A reptéren meg azt hittem agyonlövöm a csapatom annyira hülyék voltak.
  • Hogthar
    #23427
    Sima arma 2 végig
  • Rc panzer
    #23426
    Javítások meddig jók hogy az enyém magyar nyelvű? Mert szeretem ha magyar.:) Most szedem le az 1.5 de nem rakom még fel.
  • Gascan #23425
    jól látom, hogy a PMC-ben nincsenek scenárió missiók csak kampány?
  • Rc panzer
    #23424
    Köszi és semmi baj. Majd meglesem a bujkálót. :)
  • Hogthar
    #23423
    Elnézést kérek nem tudhattam, van egy célpont balra a sziklák alatt(egy bunker)van, egy szembe kb 11 órára az úton, a hídon szokott átkelni(egy páncélos) és jobbra 1 órára egy épület körülötte gyalogosokkal.
  • Rc panzer
    #23422
    Annyira nem vagyok kezdő.:) A jelölő megvan csak egyet nem találok. De akkor majd meglesem ott. Köszi!
  • macleody
    #23421
    Ha lefelé nézel a hegyről, balra feléd a városon kívül van egy tank álcaháló alatt.
  • Hogthar
    #23420
    Ha az első pályán vagy, b vel előveheted a lézermegjelölőt(amennyiben az elején felvetted a Heliből amikor mondta a boss) és azzal lehet megjelölgetni a célpontokat egér kattintással.
  • Rc panzer
    #23419
    Hát még nagyon a fő küldetések elején vagyok, sőt a játéknak is. Tankokat kell megjelölni de egy nem tudom hol van. Vagy valami randa bug. Mert nem tudok tovább menni sem.

  • Rc panzer
    #23418
    Köszi.
  • macleody
    #23417
    Num Enter.
  • Rc panzer
    #23416
    Helló!

    Egy ostoba kérdés. Valahogy kimentem külső nézetbe, de nem találok semmit hogy lehet visszamenni. Vagy valamit félre értelmeztem. :P

  • bbchris
    #23415
    Köszi , nagyon is sokat segített a link . A megoldás player , remélem bejön .
  • Gascan #23414
    megvan valakinek esetleg a PMC DLC?
  • tpM
    #23413
    Kedves bbchris! Sajnos az Arma 2-es briefinget még nem igazán tapasztaltam ki, de ez talán segíthet.
  • bbchris
    #23412
    Kedves tpM ! Elsősorban tőled kérdezném mert látom te nagyon benne vagy a szerkesztésben , hogy mit állítsak be a briefing.sqs-ben hogy coop módban állandóan lássam a feladatokat ? Mert ha meghalok egyszer és hiába éledek újra akkor már nem látom a feladatokat a játék során .
  • Petya306
    #23411
    A pálya vagy is térkép az Nicosia,igaz,hogy csak ezen próbáltam,de meg is nézem egy másikon,köszi,hogy felhívtad a figyelmem erre...
  • macleody
    #23410
    Milyen pályán? Nem mindenhol lehet beszállni a kocsikba.
  • Solt
    #23409
    Csak szétnéztem... ha lesz időm rendesen játszani, első utam a TS-re fog vezetni... már csak azért is, hogy halljam a csengő-bongó hangodat húsom! :)) ( A ctf-ért meg kár... :( )
  • Petya306
    #23408
    Ez az,hogy nem az jelenik meg,ha nem egy stukker és a Gear felirat,minden ajtónál próbáltam már,de semmi...
  • m1c1mack0
    #23407
    Pl tudnád, hogy teának (pálya+mod) és szepynek(szerver) köszönhetően van magyar tourney, amiről arma1 idején csak álmodtunk. Szóval eljöhetnél legalább kipróbálni, mert már régen láttunk :)
  • m1c1mack0
    #23406

    Azért van még élet (a ctf valóban kihalóban van), de a tourneyk élnek és van berzerk is esténként 60-80 emberrel, csak már nem berzerk a pálya neve. Inkább jönnél fel TS-re, akkor könnyen megtudhatnád merre hány méter.
  • Gascan #23403
    mindig annál az ajtónál kell próbálkozni ahová be szeretnél szállni, és ha ránézel az ajtóra akkor meg fog jelleni a beszálló ikon is ... - bocs, hogy ezt mondom, de valakinek ez sem világos :D
  • Petya306
    #23402
    A helyzet az,hogy csak a Gear felirat jelenik meg,görgethetek én akármerre akkor sem jön elő semmi más hol ott egy kormánynak kellene megjelennie a járműnél,ha beakarok szállni,de semmi.
  • Solt
    #23401
  • Gascan #23400
    az azért van mert egy görgetősávot kell keresni, és te ott rögtön rányomtál a Gear menüpontra, sajna ilyen béna az action menü de gyakrolhatsz még eleget :D
  • tpM
    #23399
    Tudod, az emberi gonoszság határtalan... :P

    ó erről mindig ez a szám jut eszembe...
  • Solt
    #23398
    Én is erre gondoltam... esetleg lehetsz még Te is az oka...
  • Petya306
    #23397
    Köszi,de nekem így nem megy mert,ha az egér középső gombját megnyomom akkor egy zöld ablak jelenik meg amiben iránytű,térkép,fegyver meg stb. van...
  • tpM
    #23396
    Akkor biztos ennek is ACE az oka, tudni illik, szétrombolta a közösséget.