35048
  • tpM
    #24118
    Amúgy ha belegondolunk... a Black Shark meg egyéb heli/repcsi szimek mire valók? Hogy pilótának érezhessük magunkat. Steel Beasts mire való? Hogy harckocsiszemélyzetnek érezhessük magunkkat. Akkor egy program, melynek dobozára bazi nagy betűkkel rá van írva, hogy "ULTIMATE MILITARY SIMULATOR", az mégis mire való, ha nem arra, hogy katonának érezzük magunkat? :)
  • Wampa
    #24117
    Én nem tartozom ugyan a közösséghez,de én bevallom,azért játszok vele,hogy katonának képzelhessem magam:)Lehet hogy van aki kondásnak képzeli közben magát,lehet hogy van aki megáll lépésenkét,és üti fel a szakkönyveket.nincs ezzel gond,de a legkevésbbé az a pszichotikus,aki katonának képzeli magát,ugy játszik:)
  • Wampa
    #24116
    Lol:)

    Ugyanezen röhögtem tegnap,nem tudtam ugy kitenni az SAS osztagomat,hogy az egyik ne tolasson neki a farokrotornak:)
    Elég kiábránditó,mikor szerkesztgetek egy félórát,a csomagokból felfegyverezem a
    patrololom,aztán már kiszálláskor megdöglik egy hülye A1,kiadom a poziciót,az meg sasszézik a nyilt terepen össze vissza.
    Néha fedeznek,mikor előre rohanok,az uj,tetszik,valahogy mintha pontosabbak lennének és nem nagyon hallottam még hogy kifogytak a lőszerből,mert az első 10 mp ben kilőnek mindent.De közel sem olyan pontosak mint a ruszkik

    Van hangtompitós fegyver több is,a modokban meg kismillio.
    A példához visszatérve,az hogy az első lövésnél tudjuk valaki lő ránk,az ok.Mondjuk
    én speciel befutnék fedezékbe nyilt terepről,de lehet hogy a ruszki módi más.
    Az viszont esélytelen hogy álcaruhában,400 ról,erdő szélén aljnövényzetben,tüz alatt kiszúr a mandzsó,és egyből be is lő egy sima AK val.De lehet hogy valami ruszki elitkommandót tettem be,a modban az arabok hülyébbek hálistennek.
    Mindenesetre füves,dombos terepen idegölő.
    Ja az emlitett lövészkedésemkor rájuk repült egy kommandó ellenkező irányból,de pár g..i mégis engem lőtt inkább:(

    Kicsit jön a FP feeling,ott volt egy UAZ lopós pálya,a torkomban dobogott a szivem ,mikor rohantam az életemért:)
    Vagy volt egy lődd le a 3 tisztet,ott egy egész tábort lelőttem néha,mert nem ismertem fel a három kismalacot:))

    Nekem az is elég nehezités lett volna,ha csak találomra megsoroznak olyan helyeket ,ahonnan jöhetett a lövés.

    Amugy az A1 csuszka mit takar?Lehet hogy nem huztam fel az embereimét azért ilyen bambák?
    Lenne valahol egy leirás,hogy elvileg mik változtak az A1 ben,fizikában stb?
    Ugyanis még mindig látok egy puskalövéstől repülő Mi-8 ast
    Illetve nem tusok rájönni (armanál se ment:)hogy lehetne megoldani,hogy egy gép vigyen el a DZ ig és ott ugorhassak az alkalmazottakkal.
  • DrRadon
    #24115
    Nem, nem tudom mimet. Nem a játékról alkotott véleményed érdekel (szerintem se tökéletes), hanem az, hogy élből elküldted az egész közösséget a zárt osztályra, mivel mi - szerinted - katonáknak képzeljük magunkat. Ezért írtam a végére azt, amit írtam.

    Jó lenne, ha kicsit mértékletesebb lennél, mert ezen a fórumon ez már a második idióta és obszcén kirohanásod...
  • JanáJ
    #24114
    Ez tényleg egy fos, ezért szerintem ne is ragozd, mennyé' COD-ozni.
  • smusher
    #24113
    A befejezetlensége miatt állítom, hogy trágya. A tejszínt hozzákeverve csak rontunk a dolgon. Egyébként nekem is fent van a gépemen, és jól elszórakozom vele (a szerkesztővel) - na de azt sem teljesíti, amit megígért a dobozán :-) Aszem, pont a Bohemia egy főokosa mondta még jóval a megjelenés előtt, hogy "logikus lépés nyitni az ikszboksz irányába, mivel f.sztuggya hányszor annyit adnak el ott", de a MS kib.szta őket, mert nem felelt meg a munka az elvárt színvonalnak :-) Erre az 1.08 után is megtörténik velem, hogy egy bajtárs baromnak a fejét leválasztja a transzport heli :-) Szóval a Te (egyébként bizonyára tiszteletreméltó) tudod midet :-)
  • wardogzombie
    #24112
    a fegyverhez kell viszonyítani szerintem
  • JanáJ
    #24111
    Úgy érted ahonnan elkezdek futni?
  • Gascan #24110
    nem a föld pontjához kell ilyenkor mérni, hanem a kiindulóállapotból :)
  • JanáJ
    #24109
    Mé? A föld egy pontjához képest lehet hogy 20-al futok. Mondjuk ennyi erővel egy szembe jövő ICBM-hez is viszonyíthatnék.
  • Gascan #24108
    a futastol a kezdosebesseg meg nulla marad :)
  • JanáJ
    #24107
    Köszi.
  • JanáJ
    #24106
    Ez most, hogy jön ide? Én a játékot kérdeztem, nem az életet. Ki beszélt itt lövedék (nem lőszer) sebességről? A kezdősebesség meg nulla, ha csak nem futsz lövés közben.
  • repvez
    #24105
    attol hogy kisebb a kaliber még nem azt jelenti , hogy lassabb is a löszer.A kezdösebessége a lélnyeg, hogy az ne haladja meg a hang terjedésének a sebességét.
  • tpM
    #24104
    Igen.
  • JanáJ
    #24103
    Ez mit jelent? Ha pl 7.62-el lövök, akkor 300m-ről hall meg, ha 5.56-al akkor meg csak 200m-ről?
  • JanáJ
    #24102
    Szvsz nagyon nehéz megállapítani a lövés irányát, hogy honnan jött. Max a becsapódásból. Nem véletlenül kezdtek az amik mikrofonos érzékelőket szerelni a járművekre.

    Hangtompító van pl a ruszki romboló/AM puskán is. A hangrobbanás ellen nem véd, ellenben a porfelverést/hang irányának behatárolását csökkenti.
  • JanáJ
    #24101
    Olvass vissza picit.
  • tpM
    #24100
    Erről a visszhangosról jut eszembe, ugye tavaly csináltunk DancZerrel egy ilyen visszhangkezelő "motort" (de jól hangzik :D) - aki nem emlékszik annak: [URL=http://www.youtube.com/watch?v=K5xHACzZdDc&hd=1]vid #1[/URL], [URL=http://www.youtube.com/watch?v=KGCXAJhP3I0&hd=1]vid #2[/URL] - csak ugye leálltunk vele, egy Arma 2-es szigeteken működő valami lett belőle. Na úgy döntöttünk, hogy újra nekiállunk (új kód, hangok stb) és nyárra megcsináljuk Arma 2+OA szigetekre. Persze nem ígérünk semmit. Hogy AI-t meg lehet-e tanítani, hogy ilyenektől összezavarodjon azt nem tudom, minden esetre jó ötlet.
  • 42nd Intruder
    #24099
    Aki hozzám hasonlóan lusta volt beszerezni az Arma 2-őt, az most 2000 Huf-ért egy PC Guru társaságában beszerezheti... Játék, plusz olvasmány... Nadeakkor milyen modok is kellenek? :D
  • tpM
    #24098
    Én már megedződtem :D. Ezért nem is baszott fel különösebben Smusher meg Zero játékról való véleménykifejtése. Alap Arrowheadben pl. szinte alig van valami esése a rakétáknak. Egy RPG-vel 400m-re alig kell pár milimétert fölé céloznod valaminek, hogy eltaláld, pedig OFP/A1/A2-ben azért még nehezebb volt...
    És még van egy-két ilyen egetrengető dolog, aminek a kijavításához nem kell semmiféle különösebb technológiai újítás, mégis benne van már évek óta...
  • repvez
    #24097
    tpM ez most sziven ütött és gondolom ez csak a jéghegy csucsa,ez azért hihetetlen , mert gondolom ez sokkal bonyolultabb megoldás mintha a hang észlelésétre programozzák az AI-t.
    Ha modomba állna én az egész játékbol csak a modelleket tartanám meg minden mást kicserélnék.hangmotor, animáció, fizika(ja az nincs is benne :D),AI.stb..

    Visszatérve az elöbbi eszmefuttatáshoz márcsak azért is nem szabadna az AI-nak észrevenni ha hangtompitó nélkül is lövök, mert ha erdöbe vagy házak között lönek olyan viszhang lenne, hogy azt hihetné hogy egy egyész raj támadta meg és lehet pont az ellenkező oldali viszhangot itélné meg valos hangforrásnak.
  • tpM
    #24096
    Armában az AI nem a fegyver által kiadott hang, hanem a lövedék configban megadott, AI-ra vonatkozó adatai alapján hall meg. Tehát, ha egy hangtompított fegyverbe "sima" (nem szubszonikus) lőszert töltesz, úgy olyan, mintha nem használnál hangtompítót. Így alapjátékban teljesen értelmetlen a hangtompított fegyver, ha nincs hozzá SD lőszered. ACE-ben ez a probléma meg lett oldva, de hangtompított fegyverekhez továbbra is szubszonikus lőszer javasolt, mivel sokkal csendesebb, mint a szuperszonikus.
  • Gascan #24095
    nekem nem tanitották szóval ha neked igen, akkor tuti jobban tudod..


    asszem van benne egy orosz hangtompitós mesterlövészpuska
  • repvez
    #24094
    nem probáltam,de nagy hiba volna ha nem lenne benne hangtompitos fegyver.
    Sztem meg jol irtam, de ezen mnem veszünk össze.
    Mert ami kijön a csö végén az a torkolat tüz, de ami a csö végén van alkatrész az vagy lángrejtő vagy kompenzátor.Fegyvere válogatja hogy éppen milyen kell hozzá.Legalább is nekem igy tanitották.
  • Gascan #24093
    van hangtompitos mesterloveszpuska arma 2be? szerintem torkolattuzet akartal irni nem langok :)
  • wardogzombie
    #24092
    polgári peres eljárás?
  • repvez
    #24091
    ott bukik a valoság alapja, hogy ha a mesterlövész lángrejtös/hangtompitos puskával lö 400m-röl akkor eleve 1mp-el késöbb hallják a lövést és általában a golyó is elöbb odaér minthogy hallanák.A torkolat tüzet meg nem biztos hogy kiszurják ha nem arra figyelnek.Álcarugában meg ha az elsö lovés után nem mozdul sztem még 50m-röl se lehetne észrevenni a valoságban.
    A másik ha nem tudod hogy pontosan honnan és milyen messziröl lönek rád akkor nyilt irányzékos AK-val 2 lövésböl ne szedjen már le, mikor az alapfegyver 300m-re van belöve
  • Gascan #24090
    szerintem abban lehet valami valosag hogy ahogy elereszted az elso golyot akkor 400m-en belul meg tudnak talalni meg alcaruhaban is
  • Gascan #24089
    mostmar mondjatok el nekem is h mi az a flem mert mar annyiszor elhangzott itt h kivancsi vagyok :)
  • Wampa
    #24088
    Üdv J

    Őszintén szólva ez a nem látok ki a fűből dolog kisérti a játékot,meg ma pld dombról lőttem álcaruhában (nem Transformersnek öltöztem:),nem felém néző ellenfelekre,és kiszurtak(kiszurtAK:) bakker,de nem is hogy megláttAK:),le is lőttek.pedig voltam 400 méterre és dombon.Következő alkalommal átkusztam a domtakarásba,én nem tudtam lőni őket ,mert nem láttam senkit,ők lelőttek.

    Ellenberger elkezded lőni őket, hasalnak(-3 után)de 10 sec mulva fel is pattan a barom.Lehet hogy ez az egyensuly.Illetve az alkalmazottaim sincsenek a topon:))
    Viszont volt egy UAZ az behajtott a hangárba ,mikor utánamentem nekem hajtott.Ez tetszett.

    Ettől függetlenül a vitára reflektálva,ez egy egyedülálló játék,bár az is igaz,hogy pár bosszantó dolgot kijavithatnának,fontosabb lenne mint a grafika,
    szerintem kevés árkádiai tolja.
  • uwu hun
    #24087
  • repvez
    #24086
    az a baj hogy jelenleg OA nincs még meg igy az sokat nem jelent nekem.Az már szomorubb, hogy SP alatt semmi érezhető különbség sincs ACE2vel mint nélküle.
  • kifli
    #24085
    az "Szerver és egyébb infokért: Arma2.hu"
    még mindig rosz helyre mutat :) (már nem lehet kifogás, hogy most volt domain váltás :D)
  • tpM
    #24084
    ACE 2-ben több dolog van mint anno ACE 1-ben. Ha minden jól megy estére fejezem be az OA-s ACE leírását, abban talán találsz pár újdonságot.
  • Solt
    #24083
    Ez még tőled is nagyon gyenge! Szedd össze magad, légy szíves! ( mondjuk úgy, hogy megint elmész árulkodni a moderátor topikba... jelentsd fel most csak magadat az állandó flém keltésed miatt )
  • uwu hun
    #24082
    Pedig már azon kezdtem volna gondolkozni, hogy én is beállok vazallusnak.
    Majdnem elképzeltem hogy én is lehordom mindenfélének ezt akinek nekiugrasz.
    De nem tűnik jó mókának. Szerintem az embereid se érzik így jól magukat.

    Egyébként ez a csatlósság elég népszerű viselkedési forma. Egyszerű, és gondolkozni sem kell.
    Csinálhatnánk statisztikát, ki az aki igazán ebbe a kategóriába illik.
    Te mondasz rám valami rondaságot, aztán számoljuk hány kutyus kezd el ugatni jó?
    Az is beleszámít aki előre vakkant. Pubi nem, mert ő az egyezség előtt már rákezdte. Ennyi hiba egyébként is belefér. Azért annyira pontos nem lehet a felmérés, mert páran biztos szégyellősek, vagy épp nem tudnak írni mert más dolguk van.
    Csak ha végül kiderül nem is annyira hűségesek hogy kiállják a próbát, ne legyél ám szomorú. Nem vérre megy, csak kisebb intenzitással tudsz majd trollkodni, mert meginog a kissé kétes tekintélyed amit a nyomulásoddal kitapostál az itteniekből.
  • repvez
    #24081
    Nézem, hogy lassan kijön az 1.8RC ACE2-böl, de valahogy nem találni semmit sem abbol a fejlesztésekbol amik megvalosultak.Az elsö ARMA ACE modnál szinte tele volt a youtube videokkal, most alig találni , ami meg van abbol nem derül ki hogy olyan nagy változás lenne az alaphoz képest.
    Az már egy másik történet, hogy amik az elsö ACE-be belekerültek azt miért nem leetett az ARMA2-be alabol benne, igy most ugyan azokat ujra meg kell csinálni.

    Tudom, hogy pársszor átrágtuk már ezeket,de néha elkap az érzés hogy játszanék vele, de multira nincs sok idöm singlébe meg játszhatatlan.
  • beci43
    #24080
    Valakivel összekeversz,pubi!
  • Solt
    #24079
    Pedig a 6950 a jobb összességében! :)