35048
  • repvez
    #24398
    OFF
    pár játékmenet video a red riverböl is
    elég béna a srác,de mit várjunk konzollal :P
  • Solt
    #24397
    Azok az árnyékok, mozgások, hangok... odab@sz.
  • Gascan #24396
    nekem a mozgás tetsszik a legjobban.. állitollag azzal a technologiaval keszul amivel a 2011es fifat modelleztek

  • tpM
    #24395
    Ez a hangkezelő motor valami eszméletlen...
  • Solt
    #24394
    A látvány nem szar...
  • Sanyo
    #24393
    Nagyon érdekes, köszi! Érdemes lenne lefordítani...
  • repvez
    #24392
    valaki összetudná foglalni mirol beszélnek ?
  • Fürtös
    #24391
    Na itt látszik a különbség az elméleti szekember meg a gyakorlati szakember között:D
    Had emlékeztesselek a kinyithatalan konyakosüvegre Balatonfüreden!
    Odamehettem volna és mondhattam volna azt: Nem jó a jobb kéz irányvektora,és különben is az a forgatónyomaték nem megfelelő értékű amivel a kupakra hatsz!Ehelyett kivettem e kezedből és kinyitottam én:D
    Mondjuk megkaptam az azóta is emlegetett szösszenetet miszerint:Na nehogymá erősebb legyél mint 2 informatikus!
    Ahelyett ,hogy bepötyögnéd:na ezt ird be pupi és akkor működni fog!
    És akkor én hálaimát rebegnék a nagy Kubibának aki kiigazodik a bitek világában,neeeem te ehelyett elhintesz itt egy rakás felesleges infót amivel szart nem érek mert nem értem a zárójelek miértjét?
    Mer értem én hogy setpos meg getpos meg if meg then de mi ez a kavarás a zárójelekkel?
  • fkubi
    #24390
    Az kizart.
  • Fürtös
    #24389
    És nem lenne egyszerűbb ha csak simán leírnád mit írjak be?
  • fkubi
    #24388
    Tok mindegy. A triggerbe is scriptet irsz :)
    MEgint nem talalt :)
    1) A feltetel majdnem jo. nem [] hanem ()
    2) then { s1 setpos [ akarmi ] } Merth ogy poziciot akarsz allitani, nem csak ugy lekerdezni a semmi kedveert :)
  • Fürtös
    #24387
    Na igen,de scriptet nem szeretnék írni,az alább közölt utasítássor csak simán a trigger "bekapcsoláskor" mezejébe írom.
    Odáig tök jól müködik,hogy pozicionálja 10 méterrel feljebb.
    De az if paramétert nem eszi meg.(mondjuk a then kiterjeszést még nem próbáltam)
    Az általad leírtak alapján esetleg így?:
    if [s1 getpos s1 select2 <10;]then [getpos s1 select2], 10;

    Köszi a segítséget azért,de ha külön script nélkül nem lehet megoldani akkor hagyjuk a francba.
  • fkubi
    #24386
    Ezeket tanulmanyozd:
    http://community.bistudio.com/wiki/if
    http://www.ofpec.com/COMREF/index.php?action=details&id=167&game=All

    Szoval
    if (feltetel) then { parancs1; parancs2 }
    A parancs2 utan nincs ;
    Itt van egy kis leiras az SQS es SQF fileok szintaktikajarol:
    http://community.bistudio.com/wiki/Control_Structures

    Mondjuk, nem egeszen ertem, hogy miert kellett kulonbozore csinalni oket. Imadom, amikor onjelolt programozok feltalajak a melegvizet...
  • fkubi
    #24385
    Nem hat :)
    Most melo, de majd...
  • Fürtös
    #24384
    Kubi ez így ebben a verzióban nem működik:
    s1 setpos [getpos s1 select 0, getpos s1 select 1,(getpos s1 select 2) +10];if (getpos s1 select 2 <10)
  • repvez
    #24383
    sajna nem csak harmadszorra is megvetetik az emberekkel az alapjátékot némi kiegészitéssel.
    Bár arrol nem irnak hogy a arrowheadet is tartalmazza e vagy kombinálhato lesz e vele.
    azért pár látványos javitást vagy uj featuret beletehetnének
  • tpM
    #24382
    Mikor megláttam ezt a borítót egyből az jutott eszembe, hogy készül az Arma 3 :D
  • repvez
    #24381
    Uj standalon pack ami tartalmazza az másik 2-t DLC-t is.
  • Fürtös
    #24380
    Így már értem!
    Köszi a segítséget!
    Igazából csak az öregem gépén bohóckodom mióta az enyém megdöglött,de az a vas meg nem alkalmas online játékra.
    2-3 fős cooperativokat még nagy röcögve elbír:D

    Tegnap beteszteltem egy haverommal a pályát működik így is szépen,csak néha fél másodpercre látszik az épület belseje de az még belefér:D
    Viszont valamiért a BIS parachute scriptje miatt meghülyül az ernyő irányítása,felcsrélődnek az irányok aztán helyreáll...
    Na de ha egyszer lesz időm beleásom magam ebbe a scriptelésbe.
  • fkubi
    #24379
    A triggernek szerintem nincs Z koordinataja. X,Y koordinatak es kiterjedes ertelmezheto annal a triggernel, amelyik belegyaloglasra/repulesre sul el.
    De ha jol ertem, neked nem is kell (jo lenne, ha lenne Z koordinata) trigger. Siman csak a script fusson az ejtoernyoson (vagy parhuzamosan tobb script tobb ejtoernyoson).
    Felrakja 1000 meterre a csokat (setpos, flyinheight), majd leejti (0 kezdosebesseg minden iranyban). Gondolom egy darabig gyorsulva esik, aztan eleri a vegsebesseget (arma motor dolga). Majd egy adott magassagban nyilik az ernyo, majd 9 meteren leesik a csokarol.

    object setpos [x,y,z]
    getpos object --> [x,y,z]
    [x,y,z] select 0 --> x
    [x,y,z] select 1 --> y stb
    Szoval az adott setpos-nal lekerdezi az aktualis koordinatakat, X-et es Y-t beken hagyja (getpos this select 0), Z-hez hozzaad 1000-et.
    Hogy miert hasznalja a flyinheight parancsot, vagy miert nem csak azt hasznalja a setpos helyett, azt nem tudom. Lehet, hogy mindketto kell az ejtoernyo miatt.
  • Fürtös
    #24378
    Köszi Kubibá!
    Az az igazság hogy ez így nekem ebben a formában már magas.
    A késleltető scriptet is ebből ollóztam össze:
    this setpos [getpos this select 0, getpos this select 1,(getpos this select 2) +1000];
    this flyinheight 1000;
    this setvelocity [0,0,0];
    [this] exec "ca\air2\halo\data\Scripts\HALO_init.sqs";
    Ezt a bohemia forumon találtam ebből kiszedtem ami nekem kell és átirtam a neveket:
    (s1 az egység neve)
    this setpos [getpos S1 select 0, getpos s1 select 1,(getpos s1 select 2) +10];
    9 méter magas az épület,a tetőre érve véget ér az ernyő script és elsötétül a képernyő,a trigger 3 sec késleltetése pont jó és a tetőre rak vissza fekete képernyő után.
    Frankon nem értek a scripteléshez de azért rájöttem hogy hogy müködik,mondjuk ezt a setpos,getpos-t nem értem illeve értem csak nem tudom mi a müködési rendszere.

    Namost simán a trigger x,y,z kordinátáival nem lehet variálni?
    Vagy valami egyszerübb mód? Rendes ernyővel simán landol a tetőn,szerintem az alap HALO script miatt esik be a házba,meg ezzel nem lehet megcsinálni ,hogy gépből ugorj.
    Van külön Halo ernyö is:(Side:Empty, Class:Air, Unit:Steerable parachute)
    De ezt nem tudtam sehogyse hozzáadni a felszereléshez.
  • Petko
    #24377
    valami összegabalyodott a fileokkal, patcheléssel
    telepítsd újra
    másrészt meg nem tudom milyen magyarítást hiányolsz, amikor magyar nyelven árulták itthon
  • fkubi
    #24376
    En nem lattam a triggerben ilyen parametert. Valami ilyesmit csinalnek (szintakitikailag nem helyes):

    trigger -> start script

    _buildingheight=20
    ; epulet magassaga
    #scripteleje
    _pos=getpos _unit
    ; [x,y,z] koordinata
    if ( _pos select 2 < 5) goto scriptvege
    ; leesett a foldre, vagy eleve nem is ugrott, rohadjonmeg
    if ( _buildingheight-5 < _pos select 2 < _buildingheight+5) { ernyo eldob, tetore odarak, orulunk Vincent? , goto scriptvege }
    ; a +-5 meter lehet, hogy sok, de lehet, hogy keves. Az esesi sebessegtol es a ciklus varakozasi idejetol fugg. Minnel kissebb a tartomany, es minnel gyosabb a script ciklusa, annal simabb lesz a landolas

    ~0.5
    ; vákicsit
    ; ha le tudod kerdezni az esesi sebesseget, es a magassagot, akkor korrigalhatod a varakozasi idot, hogy ne fusson foloslegesen a script, de szep finoman landoljon

    goto eleje

    #scriptvege

    Ha jofej vagy, meg azt is megteheted, hogy a teto fele iranyitod az ernyot. Hasznalhatod a setpos parancsot, de ehhez jo gyorsan kell futnia a scriptnek, hogy szepen finoman mozgassa az ejtoernyost.
  • mate14
    #24375
    hali! nekem eszt írja ki:
    ha valikai feltudja tölteni a fájlt akkor megköszönném vagy a magyarítást. THX
  • Fürtös
    #24374
    srácok némi script help kellene!
    Megoldható az hogy egy trigger csak akkor aktiválódjon amikor az aktiváló egység bizonyos magaságban van?
    Érthetőbben:
    HALO ugrás után tetőn kellene landolni,de landolásnál mikor véget ér a script akkor fekete képernyő és mire visszajön a kép már bent vagy a házban.
    Jelenleg meg van oldva egy késleltető scriptel ami vár 5 secet és utánna 10 méterrel feljebb rakja a katonát,ez igy müködik de nem az igazi,mert ha ugrás közben érinted a script területét akkor is aktiválódik.
    Esetleg nem lehet külön irányítható ernyőt berakni a felszerelésbe?
    Előre is köszi!
  • fkubi
    #24373
    Nekem meg ennel is gyengebb konfigon elindult, de valamiert a gyermekkori diavetitesekre emlekeztetett leginkabb a jatek.
    Intel c2d 2.0? GHz, ATI 9600pro kb 10 FPS-t produkalt, de leesett 5 ala, ha nagy fust volt, vagy suru bokros videk. Az atportolt Everon szigeten volt 15 FPS is, ha Morton varosaban setaltam :)


    De amig be nem szerzek egy eromuvet, maradok az OFP-nel. Minden nap van egy-ket 25-30 fos CTI meccs. Ez is jo idorablas :)
  • Atesz91
    #24372
    Igen arra gondoltam, hát mindegy, majd nyáron akkor már kétmagos procit tudok beszerelni azzal már remélem jó lesz.
  • Petko
    #24371
    az arma2 már nem lenne élvezhető
    az arma1 szerintem elmenne... a népszerűségre vonatkozó kérdést nem igazán értem. Ha arra gondolsz hogy multiban hányan játszanak vele, bizonyára nem sokan.

  • Atesz91
    #24370
    Sziasztok!

    Érdekel az Arma 2, de nem tudom, hogy indulna e a gépemen, ha lejjebb kell venni a configot nembaj amíg élvezhető a game, szóval Proci: 2,7ghz-es 1 magos AMD Sempron 140, 3 giga ddr2-es RAM, 512MB ATI RADEON HD 4350 videó kártya, Win7 oprendszer.

    Ha ezzel a felállással nem is futna az Arma 2, az első rész működne?
    Iletve, az első rész még mennyire népszerű?
  • tpM
    #24369
    De legalább fejenlőhetett volna...
  • fkubi
    #24368
    Ugy tunik, nem tanulsz valami gyorsan.
  • Béla9248
    #24367
    Jah,értékes! És jó az a felkiáltójel! Értelmeset nem tud írni és az iskoláról beszél! A probléma megoldva köszöntem! Megy ez laposon is és nem AlienWare! Az ezek szerint annyit nem ér! Meg is rendeltem! ...fkubit fejen lövöm majd ezért!
  • JanáJ
    #24366
    Nem értem. :-(
  • m1c1mack0
    #24365
    Inkább most nem törlöm ki kedves béla hozzászólását, maradjon meg ez az utókornak emlékbe, hogy lássák a társadalom milyen értékes tagja volt ő.
  • DrRadon
    #24364
    Szerintem a procidba épített GPU-n akar futni az Arma. Biztos nem tudja mi az az "1 giga vidkari".

    Egyébként meg a 2600Xt-m is "1 giga vidkari" volt, a többit már rakd össze magad.

    Ja, meg vegyél vissza. Az "Ezt pont te mondod!" mondat végén inkább kérdőjelet használj, úgy korrekt.
  • Béla9248
    #24363
    Ezt pont te mondod! Húzz a vérbe kis kancsó!
  • fkubi
    #24362
    Miert! kell! a! !!! ?
    Elobb iskola, azutan arma...
  • Béla9248
    #24361
    Köszöntem srácok meg minden! De akkor az hogy lehet hogy a havernak corei3,4g ram, 1g kari és müxik lapos az is! ???
  • JanáJ
    #24360
    Ha nem alienware a noti, akkor felejtsd el. :-)
  • Petko
    #24359
    gyárilag is szarok szoktak lenni, telerakják mindenféle szeméttel, vírusirtóval stb.
    de valószínűleg itt egyszerűen nem megfelelő videokártya driver van fennt, illetve directx nincs updatelve
    másrészt a notebookokon a videokártya ha egy giga vidmemoriásnak is írják töredék teljesítménye van az asztaliakhoz képest... általában azt az egy gigát is a rendszermemóriából határolja le. Notebookra az arma nem ajánlott szerintem.