35048
  • DancZer
    #28839
    Dyslexi közzétett pár képet az Arma 3-ról, illetve Március 4.-én egy videóval is meglep minket. Azt javasolja, hogy aki tervezi, hogy megveszi az alfát az ne hagyja ki.
  • Sith
    #28838
    Alpha lite ingyen (kb félig closed béta)
    alpha (kb a normál játék) 24,99
    digital deluxe (soundrtack térkép egyéb letölthető izék+ OFP)39,99
    supporter (mint fent minden DLC ingyen+ ARMA X credits lista bégén név)69,99
    És persze mind euró


  • DancZer
    #28837
    Írták twitteren, hogy túlterhelt az oldaluk. Ha jól emlékszem a béta lesz 35 euró, a teljes az 45 euró.
  • antgecc
    #28836
    Na ránéztem erre a free-re. Egyelőre csak a tutorialt csináltam, de amit észrevettem, az az, hogy esc megnyitása után fél percekre megfagy a game, alt+tab sem működik ez idő alatt. BF3 és egyéb csillivilli játékok rögtön kijönnek win-be. Nem sejti vki mi lehet a hiba? Általános probléma esetleg?
  • tutituti
    #28835
    Nos az oldal behalt:)
    Steam only lesz.

    be kell rendelni asszem.(én is a drágulástól tartok!)
  • Scottt
    #28834
    Steam exkluzív,és 25 most még mindig jobb mint 35 később :D
  • JanáJ
    #28833
    A 25 júró csak nekem tűnik soknak.

    Ez most steames lesz? Mert ha nem akkor szívás ha amúgy csak steamen lesz pl dlc :-)
  • Scottt
    #28832
    Na végre,kezd izgalmassá válni a történet,A3-hoz lesz a gépfejlesztés igazítva.Szerintetek kb mi az a szint amin már az alfa is jól futna? ( A monitor 1360x768-as,szóval ennél nagyobb felbontásban tuti nem játszok)
    Sajnos egyáltalán nem vagyok gépben a mostani hardver piaccal.

    Ahogy nézem már az alfától kezdve lehet gyártani a modokat,mire kijön a rendes addigra remélem már lesz 1 ACE Beta is mellé! : )
  • DancZer
    #28831
    Előrendelhető az Arma 3 alfa. Megjelenés jövő héten!
    http://www.arma3.hu/80-arma3/117-elorendelheto-az-arma-3

    A teljes verziót nem adják ócón. Sztem 2013 egyik legdrágább játéka lesz. Akinek kell majd adok Lite meghívót. :)
  • Hogthar
    #28830
    elég Az alap arma 2 őt és a Arma 2 Operation arrowheadot, a kiegészítőket szinte nem is használják online.
    Vagy ha mégis akkor se kerülsz szorult helyzetbe, mert belekerült az alapjátékba is csak butított textúrával.
  • antgecc
    #28829
    És ha megvételre kerül sor, akkor elég az alap játékot és ezt a kiegészítőt megvenni, vagy az összes többit is ajánlatos? A weblapjukon úgy láttam elég rendes számban jelentek meg.
  • Hogthar
    #28828
    Gondolom meglehetne sriptel oldani, hogy amikor vállra veszed a Pipen belül lenne a normális poligonszám és a eddigi környezetet meg a butított változat lenne ugye?
  • Hogthar
    #28827
    Ingyenes verzióval elméletben lehet játszani teljes verzióval rendelkező játékosokkal, de a legtöbben már a kiegészítőjével játszanak az operation arrowheaddal, így szerintem csak olyannal fogsz találkozni online leginkább aki szintén ingyenes verzióval játszik.
  • antgecc
    #28826
    Üdv!

    Először járok itt. Már régóta szemezek a játékkal, de sose mertem belevágni (megvenni). Most azonban megtudtam, hogy van egy free verziója is, amit szívesen kipróbálnék. Azonban míg ez megtörténik (este), szeretném megkérdezni a nagyérdeműt, hogy mit várhatok a free verziótól. Játszanak vele a népek? Találok majd csapattársat/ellenfelet? Nálam csak a multi jöhet szóba, single nem érdekel. Free player csak másik free playerrel tud játszani, vagy esetleg lehet közösködni a teljes verziójú játékosokkal?
  • DancZer
    #28825
    A PIP-nél általában nem a teljes környezetet renderelik, mert azzal feleződne az FPS. Sok esetben nincsenek rajta kisebb vagy távoli objektumok, árnyékok illetve nem olyan minőségűek mint a fő nézetben.

    Fórumon már elég sokat beszélgettek erről, és ott volt egy elég jó javaslat az optikákra. Azt javasolták, hogy ne az optika belseje legyen a PIP, hanem a prespektív. Ha ezt elmosnék, akkor nem látszódnak a fent említett butítások és így megmarad az FPS a fontos részen és a perspektívában is lehetne látni ha valaki mozog ott.
  • Gascan #28824
    hmmmm..... es en meg kozelebb is vagyok .. erdekes h eddig nem volt gondom.. koszi
  • Solt
    #28823


    De ettől függetlenül nálam is vannak anomáliák mostanában... RO2 szerintem a tapasz óta szar, botrány lagok vannak benne...

    Ráadásul weboldalak is egyszer egy szemvillantás alatt betöltődnek, aztán meg másodpercekig tölt, majd a nagy semmi következik.
  • Gascan #28822
  • Gascan #28821
    meg tudna valaki pingelni az itt talalhato brnoi szervert?

    az utobbi par nap mintha nem ugy menne a UPC-s net mint eddig szokott, minden laggol ... ossze-vissza ugral a ping ... red orchestraban 88-126 kozott

    neha jo neha nem, itt 1x 75 (65-85) .. rogton utana 95 (85-125)

    http://www.pingtest.net/
  • JanáJ
    #28820
    Nem értem, de hagyjuk. Lényeg hogy jó lesz. :-)
  • Hogthar
    #28819
    Nem úgy lett megoldva
    Fix a zoom nem lehet még ráközelíteni.
    Másrészt azért jó mert 2D esetben egyszerű ezt belőni ellenben a 3D nél ha kicsit előrébb van a képernyő(ahogy tpM is írta) a szálkereszt máris pontatlan lesz.
  • tpM
    #28818
    Nem olyan nagy durr, mert ACE-ben is meg van oldva (alapjátékban nem hiszem, de ettől még lehet), csak a többi hasonló megoldásnál erre nem figyeltek. Mondjuk az a probléma gondolom Hogthar megoldásánál is fennáll, hogy ha ebbe még belenagyít (jobb egérgomb nyomvatart), akkor "eltolódnak" ezek az arányok.

    ACE-ben ez úgy lett megoldva a 2d-s szálkereszteknél, hogy a nagyításhoz igazodik a szálkereszt.
  • JanáJ
    #28817
    Tök hülye vagyok a kérdéshez, de miért nagy durr hogy megcsinálta? Eddig úgy tudtam a G36, ACOG, SVD mind használható így.
  • Hogthar
    #28816
    Arma 3 ban rengeteg helyen használni fogják, jármű tükör, a tengeralattjáró kis kamerája, szerintem egy acog nem fog jobban erőforrást igényelni és remélhetőleg a DX 11 miatt nem fog annyira gépigényes lenni mint a TOH ban.
  • tpM
    #28815
    Aha, szóval te megoldottad, hogy a szálkereszten a beosztások használhatóak is, tehát a lövedék oda csapódik be adott távon. Így tényleg jó. :)

    Arma 3-ban meg gondolom a PIP miatt tartod megoldhatónak. ToH-ban is benne van már ez a feature, de állítólag annyira erőforrásigényes, hogy nem éri meg...
  • Hogthar
    #28814
    Hát igen de van bőven funkciója realitás végett.
    A teljes reális változatot arma 2 ben nem nagyon lehet megoldani, kivéve ha belenyúlsz a motorba magába.
    egyébként itt látható hogy néz ki:

    Viszont kevés játékot ismerek ahol meg van oldva rendesen, eddig a red orcha 2 ben láttam, a insurgency source motoros játékában és a Black mesa nevű modifikációjában.
    Bizonyára van még más játékokban is, de nem túl gyakori megoldás.
  • tpM
    #28813
    Hát erre gondoltam. Ezzel a megoldással az a gond, hogy maga a lencse így olyan, mintha egy sima üveglap lenne.
  • Hogthar
    #28812
    Alap acognál egy külön modelt nyit meg célzásnál, ami egy 2D kivágott lap.
    Az én esetemben nem nyit meg külön modelt, hanem a fegyvert veszi vállra és arra közelít rá.
    A gond vele, hogy nem csak a lencsén belül közelít, hanem oldalt is.
    Igazából úgy van megoldva, mint a legtöbb játéknál.
    Viszont reálisabb mert amikor megnyit egy másik modelt olyan mintha a szemed a lencsére lenne tapadva, pl ha kifáradsz az egész képernyő fel alá mozgolódik.
    Az én esetemben nem a a képernyő mozgolódik hanem csak a fegyver, ami ugyebár rendjén van, hisz ha fáradt vagy a kezed nem tudod megtartani egyenesbe, és nem a tested himbálózik mint egy lufi
    A gyaloglásról nem is beszélve, alap megoldásnál mintha a fejed rá lenne ragasztva a lencsére. Csak képzeld el ahogy egy gyalog úgy jár hogy a feje tökéletesen követné a fegyver lencséjét, ezen az illuzió képen én már annyit szakadtam


    Arma 3 ban viszont már vannak megoldások amik lehetővé teszik hogy csak a lencsénél közelítsen, szóval ha nem is egyből a bis, de módkészítők tuti megcsinálják majd.
  • tpM
    #28811
    Egyszerűen csak egy térbeli modell a lencse, vagy PIP-pel meg van csinálva a nagyítás? Másképp sajnos nincs értelme. Arma 1 alá is csinált olyat valaki, és semmi funkciója nem volt.
  • Hogthar
    #28810
    Na igen én se kezdtem volna bele az új fegyver pakkba, ha hittem volna benne hogy megjelenik 2013 elején.
    Szerintem valahogy úgy 2014 májusa környékén fog, még akkor is ha át térnek steamra.
    Ui.: kezd elterjedni a 3D acog változat amit kiügyeskedtem, több fegyver készítő is csinálja már a saját változatát remélem felkelti majd annyira a figyelmet, hogy a bis is megcsinálja a saját verzióját
  • tpM
    #28809
    Az is volt mondva, hogy 2012-ben jön. Itt vagy már annyi ideje, hogy ne dőlj be ezeknek a BI-dátumoknak. :D
  • Gascan #28808
    mivel jatszotok mostanaban?

    meg regen nem az volt mondva h Arma 3 2013 ev elejen jon ... most inkabb ugy fest h oruljunk ha ev vegere ki tudjak adni
  • Hogthar
    #28807
    Terepszínű eotech:

  • JanáJ
    #28806
    Az AS-t felejtsd el. Nem véletlenül vannak számozott railek. Ha tudod honnan vetted le és ott már egyszer be volt állítva, akkor nincs gond. Az más kérdés, hogy nem életszerű, hogy több legyen nálad.
  • DancZer
    #28805
    Szerintem ahhoz,hogy az arma populáris legye nem kell sok. Ne legyen bugos, ne legyenek buta animációk és súlyos grafikai hibák. Nagy esély van rá,gift végre összehozzák admire régóta várunk.
  • Hogthar
    #28804
    Őszintén nekem ez a Crysis fegyverspecifikáció nyúlás is kicsit túlzás. Tehát oké még egy hangtompítót, fegyver lámpát, vagy egy elülső markolatot útközbe cserélgetsz, de egy optikát, egy IR lézert vagy gránátvetőt csak úgy nem fogsz cserélgetni, ezeket mind be kell állítani, hogy pontos legyen a fegyvernek.
    Nem is tudom hogy gondolták a fejlesztők, hogy útközbe cserélsz egy optikát és pontos lesz, miközben airsoft fegyverre nekem több óra tökölés míg beállítom 10! méteres lőtávra az aimpointomat.
  • tpM
    #28803
    Az újabb CoD-okban még hangot sem lehetett moddolni. :'(
  • Solt
    #28802
    Csak nem mindegy, hogy milyen alapotok van... kíváncsi vagyok, hogy egy CoD-ra milyen ACE születne! :D
  • tpM
    #28801
    Amíg nem törik fel a mi kis ACE fészkünk jelszavát, addig engem nem érdekel. <3 :D
  • Solt
    #28800
    Elég, ha csak "populárisabbá" teszik, nekünk már akkor is szívás szerintem...