35048
  • tutituti
    #29239
    nem mai darab de itt látszott a különbség:
  • alma2
    #29238
    Hat igen, ez is a tipikus parasztvakitas, ha megnezed a kocsi szekrenye ugyanugy reagal a toltenyekre, az uveg eugaynugy torik, ugyanugy robban fel, a fal ugyanugy esik szet, egyedul egy ket "reszcske", "darab" hianyzik ami teljesen kamu szinten kiesik belole nvida kartya eseten. (ami anelkul is lehetne, de akkro mit mutogatnanak? :) Pl a tuz terjedese legalabb figyelembe venne, vagy tobb test fizikaja hatna egymasra stb, arrol csak almodozhatsz.
  • Hogthar
    #29237
    Aha, igazad lehet
    majd a végleges verziónál kiélvezzük rendesen
  • alma2
    #29236
    Gyorsan rakerestem a temara, de csak 2012-es nyari bejegyzesek vannak, ahol azt emlitik, hogy az arma ala beteszik az uj 3-as verzioju nvida physixet. Aminek pont az az egyik lenyege, ha nem irtak hulyeseget, hogy processzorokon is jol fusson sse-vel, multithreadbe, vagyis ne kelljen hozza nvidia gpu. Mondjuk furan hangzik, de ezeket irtak.
    Szoval lehet, hogy a kod mar implementalva van, csak egyszeruen ki van kapcsolva, mert meg tul nagy kaoszt okozott, netan csak valami alapjaraton duborog, azert ilyen szegenyes es bena. Ha mukodne benne, mar tele lenne a net vele/nelkule videokkal abban biztos lehetsz.
  • JanáJ
    #29235
    Ilyen már a Maffia 2-nél volt. pl
  • JanáJ
    #29234
    Vagy a pk, vagy az irányzó. A többi szvsz ott maradt. :-(
    Nekem fura, hogy a másik kettő nem csinál semmit. A kopasz 72-es ennyit tud. :-( A többi videó vicc, gyalogosok nélkül hk-val városba bemenni...
  • Hogthar
    #29233
    Hú nem követtem a reklámokat ezeknél a játékoknál.
    De pl az első ahol élveztem az a Graw 2 volt, használtam még a Batman játékoknál, a Mirror Edgenél, Maffia 2 nél és a Borderland 2 nél. Próbáltam még a Metro nál is, de ott úgy akadt tőle, hogy inkább hagytam.

    Armánál is reklámozták egyébként, hogy az nvidiás fizikát akarják használni, ezért gondolom, hogyha még az nvidia nem is pénzelte őket lehet egyelőre nem tudták átrakni Ati kártyákhoz is.
  • alma2
    #29232
    hat... pl valamelyik batman, huha repult a szemet a foldon... aztan alice aztan kb kifujt, de ezt mar megjelenes elott fel evvel reklamoztak mindenfele dologgal, legfokepp zold nvidia logoval:) Utobbinal is ment szoftveresen a dolog.
    Ha nincs letiltva, szinte mindent bekapcsolhatsz, csak baromi lassu lesz.
    De ha mondasz konkret jatekokat, ahol "titokban" tartottak, hogy penzelte az nvidia oket, hogy egy-ket haszntalan funkcioval bovitsek a jatekokat akkor legalabb te ne titkold :)
  • Gascan #29231
    ha jobban megnezed lehet latni h amikor becsapodik a raketa rogton kinyitja - vagy kinyitodik - a tank teteje es mikozben fustol es mikor mar meggyullad kiugrik belole

    volt szerencsem tankban ulni, kisebb hely van mint a koporsoban.. ugyh k*rvara nem lennek a helyukbe amikor eltalaljak a tankot

    raadasul nyaron ultem benne es k*rva meleg volt, szoval nyilt teto nelkul pont 95 fok lett volna benne :D
  • Hogthar
    #29230
    Majd én következő héten.

    Rengeteg játéknál van olyan, hogy akinek Nvidája van az plusz tartalmat kap e végett.
    Sehol sem kavart nagy port, mert ez csak plusz látványosságként funkcionál ezeknél a játékoknál és ha valamilyen szintű fizikát beletesznek az Ati számára is, akkor máris le van a gond a részükről.
  • JanáJ
    #29229
    Nem éri meg, de arma 2 free-re is tudod tenni. OA-el.
  • alma2
    #29228
    a linkelt videonal valaki picit csunyat mond, vagyis megmondja az oszintet, eleg hamar eltunik a megjegyzese :)

    "What about new particular effects or proper sound effects? What about blood effects? Its war simulator.. ;/ What about those shitty ragdolls? And all of this physics mess? I think carmageddon has better physics than this ;/ All you do mostly is just improve the graphic.. im disappointed by arma3 for now, of course alot can change until full release.. I mean cmon Bohemia its ARMA "3" ;/ using old effects from arma1 i think its not the way to create new game.. this game have so much potential.."

  • simon7108
    #29227
    Steamen azt írja, hogy kell hozzá mind2. Akkor ezek szerint nem.
    De nem éri megvenni csak az OA-t mert +5-ért megkapom a full packet amiben benne van minden.
  • alma2
    #29226
    Szerintem ez eleg nagy port kavarna, ha igy lenne, de nincs itt egy nvidias aki ezt meg tudna cafolni?
  • tpM
    #29225
    Mindkettő.
  • Hogthar
    #29224
    Nekem van egy olyan sanda gyanúm, hogy az physx egyelőre csak nvidia kártyákon működik jól.
    Szerintem az alfában akinek ati van, csak azoknak előre meghatározott animációval halnak meg az ellenek.
  • JanáJ
    #29223
    A dayz-hez az OA kell és jó ha van BAF és PMC dlc-d. De ez csak mod, a standalonet megint meg kell venned majd... :-(
  • alma2
    #29222
    Amugy ki ez a csoka, a hivatalos marketingesuk, vagy csak egy tul lelkes fanatikus?
    A video eleg jo ettol fuggetlenul.
  • tutituti
    #29221
    na kipróbáltam( a csúnya verziót)
    hát az öreg kétmagos procim3600+,2GB ram és hd4650 alatt arányaiban 20fps-t produkált.bár erősen standard beállítások alatt plusz a rengeteg effekt kikapcsolva és sp-ben nem pedig az editor résznél.

    Tehát a minimum sysreq tényleg el van találva ahogy írták(alfához képest)
  • tpM
    #29220
    Íme egy nagyon jó összegzés Dslyexci-től.
  • simon7108
    #29219
    Én igazából a DayZ végett akarom megvenni, meg egyéb modok végett.
  • Feró Flex
    #29218
    Szerintem a tank pk.lehet és a robbanás kikatapultálja szó szerint, ezért nincs rajta jóformán ruha sem mert letépi a légnyomás.Elképesztő "jelenet" de még érdekes hogy más búvónyilás nem is nyilík ki tehát nyitva lehetett az emberünknek.Oroszok Afganisztánban általában már nyitva hagyták a búvóajtókat hasonló okokból.
  • alma2
    #29217
    Hasonlo gondolatok vannak a fejemben nekem is, ha ez megnyugtat.
    egyszeruen verciki dolgokkal van tele, ami 10 eve is minden mas jatekban megoldott volt, vagy legalabb nem volt ilyen botranyos. De minden mas jatekban meg pont az nincs ami itt megvan oldva, szoval ilyenkor becsukom a szemem, vagy csak masfele nezek :)
    Bar a csodakban nem hiszek, ha egyszer valaki felvasarolna oket, kirugna a fel bandat, vagy csak ujra irnak a felet, akkor lenne itt erezheto valtozas.
  • Feró Flex
    #29216
    Szerintem igen...
  • repvez
    #29215
    Nemm akartam fikázni ,mert tisztába vagyok hogy ez egy alfa verzió és azt tényleg nem vettem figyelembe, hogy milyen beállitáson lehet a játék.

    Csak az a furcsa számomra, hogy a grafikai tuningot leszámitva még nem igazán vettem észre a phisix és ragdoll hatásokat még alfa stádiumba sem.
    Az én olvasatomban egy alfa stádium az ugy néz ki hogy nagyvonalakban benne van minden olyan opció ami a végleges fog tudni csak bugosan és sok rendszer összeomlással füszerezve.De mivel nem irták teljesen ujra a rendszert ezért a rendszer osszeomlástól most annyira nem kell tartani, de a phisix által minimálisan elvárható rombolásokat nem nagyon látom vagy a katonákkal történö interakciókat .
    Mert lehet hogy be lehet löni mostmár az üveget,de mondjuk egy mellette felrobbano gránát már nem biztos hogy ugyan ugy betörné vagy bármilyen kisebb tárgyat odébbdobna.
    A katonák animációja már nagyon tetszik , kivéve azt , hogy ragdoll ide vagy oda ugyan ugy hallnak mint A2ben és nem érdekli hogy 2 lövés érte a lábát áll tovább mig a hit értéke le nem nullázódik,semmi érzelmi reakció, hogy elesne jajgatna vagy csak elkapná a lábát ha találat éri ,de akár a társai sem reagálnak a lövésre vagy hogy a társon segitsenek maguktól fedezékbe vinni.

    Tudom, hogy nem éppen jó példák itt a régebbi FPS-ek,de ott is jobban meg volt csinálva phisix és ragdol nélkül a találattól megsérült katona vagy éppen egy felrobbanó gránát hatása a környezetre.
    Egyenlöre mégcsak a feltöltött videokból tudok levonni következtetéseket, gy ha valaki meg tud cáfolni, nyugodtan megteheti elfogadom és én őrülnék legjobban ha nem lenne igazam a végére.
  • Gascan #29214
    26-ik percnel mikor kilovik a tankot.. jol lattam h az emberke a tankbol menetkult?
  • [UNQL]Echo
    #29213
    Szerintem ebben a verzioban semmi vagy csak minimalis hardware optimalizaltsag van.Ultra/very high beallitasoknal (ezeket magatol allitotta be) a 4 cpu magbol mind max 50%-on megy a 2 vga-bol (crossfire) pedig kartyankent 40% a kihasznaltsag.Szoval mind cpu mind gpu oldalon van meg mit finomhangolni.Persze gondolom az Ati reszerol is varhato driver oldalrol support mert eddig annak sincs nyoma.
  • Feró Flex
    #29212
  • macleody
    #29211
    Nincs, úgy kb. 30% a GPU is meg a CPU is.
  • DancZer
    #29210
    Értem. A rossz programozás ellen, mint programozó mondom, nem lehet a végtelenségig párhuzamosítani a dolgokat. Vannak olyan részek amiknek mindenképpen egymás után kell történnie. Ha sok ilyen van az nem jó. Ezek szerint DCS-ben és Armában is sok az ilyen jellegű dolog. Persze az sem kizárt, hogy bénák, de 10 év tapasztalattal túl bénának nem nevezném a BIS-t. CPU-t és GPU-t könnyű leterhelni, de az nem azt jelenti hogy jó a kód.
  • Solt
    #29209
    Nem, dehogy... a GPU-t kéne olyankor maxon tekernie.

    Az a fura, hogy sok esetben nincs kihajtva rendesen a GPU... ezt onnan venni észre, hogy mondjuk ráteszed a 8x élsimítást, és nem, vagy csak minimálisan csökken az FPS. Ez elvileg CPU limitet jelent, vagyis a CPU nem képes kihajtani a VGA-t... Ezt okozhatja gyenge CPU, vagy rossz programozás. ( mint a DCS-ben )
  • JanáJ
    #29208
    Nekem is ilyen érzésem van. Pl heli tiszta arma 2, de nem hiszem el, hogy nem tudnák beletenni a TOH motorját.
  • DancZer
    #29207
    Mit értesz 100% kihasználtság alatt? Azt, hogy CPU-t pörgesse 100%-on?
  • Amery
    #29206
    Én még kitartok, helyetted is :)
  • Solt
    #29205
    Ha a hétvégéig tudsz várni, akkor szerintem már várd meg a lite verziót, és az alapján döntsd el, hogy adsz-e érte pénzt jelen állapotában! :)

    Egyelőre ez egy öszvér, sok még benne az ArmA2... kíváncsi leszek mihez nyúlnak még hozzá. Jó lenne, ha lenne valami road map, vagy valami, hogy mégis mik a terveik... :)
  • Solt
    #29204
    Most délután teszteltem kicsit, valami nem kerek... irdatlanul fogja valami a cpu-t... ha leveszed 500 méterre a látótávot, akkor sincs meg a 100% kihasználtság ultrán?
  • Solt
    #29203
    Tudod, hogy én elég kritikus szemmel tekintek rájuk, de egyelőre nincs igazad. A linkelt videón látszik, hogy nem elite beállításon van a játék... nem lepődnék meg, ha ez lenne az oka annak, hogy egy fejlövésbe nem döglik bele... Nálam ilyen gond nincs, ha arcon lövöm, fekszik... azonnal...

    A többi kritikánál pedig vedd figyelembe, hogy ez egy alfa állapot, és ehhez képest mérlegelj. Ha végig ilyen marad, akkor teljes mértékben igazad lesz, de addig szerintem nincs.
  • Gascan #29202
    Solt, megéri megvenni? mert akkor a hétvégére már én is beszerzem :)
  • JanáJ
    #29201
    Arma 2 kampánya egy halom fos szerintem. Az OA-nek már jó, az kb egy tech demo, hogy mit tettek a játékba.
    Az OA-es pályák jobban fognak futni, mert minimális a növényzet. Ugye ez lenne Afganisztán.
    Ha SP kampányt akarsz játszani, akkor pl a Bárdosi (?) félét javallom armaholicról. (De az AI itt is hülye lesz.)
  • simon7108
    #29200
    Kipróbáltam a 2. rész demóját.
    Hát, szerintem egész jól ment. Jobban mint a tört verzió megjelenéskor.
    Az első pályát ami a demóban kipróbálható(helikopterrel érkezünk és be kell venni a repteret) simán ment akadásmentesen közepes beállításokkal, viszont a második pálya már nem volt olyan jó, és hiába vettem le mindent minimumra ugyan úgy futott mint normalon.
    Elgondolkodom rajta szerintem, hogy megveszem e. Még van pár nap az akcióból.