35048
  • Solt
    #29359
    Akkor meg főleg használt... újonnan nem tudsz olyat venni, ami ebbe az összegbe belefér, és jó is! :) Mondanám, hogy AMD cpu-t vegyél, de ilyen kis felbontáson egyértelműen jobbak az INTEL cpu-k...

    Hidd el jobban jársz egy használt, de még garanciális konfiggal... :)
  • Scottt
    #29358
    A mostaninál szarabb nem hiszem, hogy összejön,és nem muszáj Ultrán 300 Ai-val tekernie a 60fps-t :D
    Elég Very High-on 200 Ai-val 45
  • Solt
    #29357
    Újonnan nem sok jó tud kisülni 150K-ból sajnos! :( Csak az alaplap meg a processzor 100K jelenleg, és akkor hol van még a többi?

    Ha figyelsz arra, hogy normális embertől vedd meg a cuccot, amin még garancia is van, akkor nincs mitől tartani! Arra kell figyelni, hogy normális üzletbe szóljon a garancia, ne magánszemélyhez, meg nagykerhez, meg ki tudja hova...

    Például... Jelenleg ez üzletben közel a duplája! :S
  • tpM
    #29356
    Stance indicator addon.
  • V43 1105
    #29355
    Ott is velünk, velem fogsz találkozni garantálom
  • Scottt
    #29354
    Őszintén szólva eléggé ódzkodok mind az Nvidiától mind a használt cuccoktól,számítástechnikai cuccoknál pedig főleg.

    De akkor beírom a milyen gépet vegyek most topicba, hogy intel alapú nvidia GPU-s teljes rendszer kerestetik 150k értékben.Aztán meglátjuk mi sül ki
  • Solt
    #29353
    Jól fut, de eléggé mostohán kezelték a programozók, ráadásul az ügyességüknek hála be is fuccsoltak, több tapasz már nem jön hozzá, viszont ATI-n még így is maradt benne grafikai hiba, amit az AMD nem tud javítani, mert a fejlesztők baszták el. :S

    Együtt lehet élni ezzel a hibával, nem tragikus, csak ha most vesz VGA-t, akkor inkább már olyat, amin ez nincs. Főleg, hogy a használt cuccoknál eléggé eltűnnek az új árak közti szakadékok.
  • V43 1105
    #29352
    Azért írtam 7970-et mert nálam az muzsikál, és ATI .. és szóval lehet ATI-t kéne venned, de aztán Solt útbaigazított, hogy te bizony CloD-ozni is akarsz, ami nem tudom ATI karikon hogy fut
  • Solt
    #29351
    Neked egy használt i5k kéne, azzal pár évig elvagy. 8GB ram, egy SSD, meg egy használt GTX560...
  • Solt
    #29350
    Igen, ezt mondom én is, bár egy ilyen lista esetén felmerülnének újabb problémák! :DD Úgy kéne csinálniuk, hogy lenne egy alap lista, amik biztosan belekerülnek és tervben vannak, és egy olyan amik nem biztosak, csak szeretnék... :)
  • Scottt
    #29349
    Már csináltak ticketet, ha jól emlékszek egy stance indicator-ért..

    Esetleg még a Rome 2, de az még messze van,a közeljövőben ez a 2 játék,de ebből is az A3 ami érdekel,ilyen biszem-baszom BF3 meg ezek nem nagyon mozgatnak meg.
    A 7970-t túlzásnak érzem ehhez a felbontáshoz,meg nem is fér bele a keretbe :DD
  • V43 1105
    #29348
    That's true buddy..
  • DancZer
    #29347
    Ez még csak alfa, nincs fícsör freez, tehát még kerülnek bele új funkciók.
    Jó lenne ha nyilvánosságra hoznának egy listát, vagy ütemtervet ami szerint haladnak. Magukat is megkímélnék a felesleges ticket-ektől, viszont nem volna meglepi. Nem is tudom melyik volna jobb?! :D
  • Solt
    #29346
    Őt csak a CloD meg az ArmA3 érdekli... a CloD a tehetséges orosz programozóknak köszönhetően csak NV-n nem produkál grafikai hibát. ( fehér vonalak ) Na most, ha e mellé még kétesélyes az ArmA3 is, akkor máris jobb választás az NV...
  • V43 1105
    #29345
    Én ATI VGA-t vennék .. jó tudom 7970, de nálam gyönyörűen muzsikál a játék alatt..
  • Solt
    #29344
    CPU-ból INTEL, VGA-ból NV, vagy AMD, kategóriától függően. ( No meg ki kéne derülni 100%-ra, hogy most akkor miféle pisix van alatta.
  • Solt
    #29343
    A letámasztás hiánya tényleg gáz...
  • Scottt
    #29342
    Nyilván natívban fogok játszani.
    Nem tudom, Solt 2hsz alatt megemlítette mindkettőt(Mindenképp Intelt vegyek, de az AMD-n jobban futnak a DX11-es játékok, akkor most Wie Bitte? )

    Minden kell,cakompakk.Monitor-egér-billentyű van csak hozzá(Meg mint mondtam a külső winchester,de hát attól még az SSD kell bele.)
  • Solt
    #29341
    Alaplap, cpu, ram, vga, ssd? Erre van 150K bruttó?
  • V43 1105
    #29340
    Van. De még kérdeznék! Mekkora felbontás, ATI,AMD,NVIDIA? Moncsid,billed,egered gondolom van .. :-)
  • Scottt
    #29339
    150k-t,a lényeg, hogy belső SSD legyen ~60gb,azon lesz az A3,Clod meg a winfos,egy külsős winchesterem meg már van azon meg elférnek a többiek.
    Ja és 1366x768 a monitor natív felbontása,szal afölé nem fogok menni.

    Ötletek?
  • Solt
    #29338
    A pisix NV GPU-hoz kötött része annyit csinál, hogy NV kártyákon engedi a GPU-t számolni, AMD alatt pedig a számításokat a CPU egy szálára kényszeríti, ezért zabálja az FPS-t AMD rendszeren. A pisixnek ez a része a látványért felel... emiatt lobog szebben batman köpenye, vagy lengedezik szebben a zászló...

    Ha az állításuknak megfelelően a pisixnek azt a változatát használják amely nincs NV GPU-hoz kötve, akkor nem lehet gond. ArmA2 jobban futott például AMD-n, de egyébként is a DX11-s játékok alatt általában jobban teljesít az AMD.

    Nekem volt mindkettő, elég sokat váltogattam őket, és azt kell mondanom, hogy egyértelműen az ár/érték, valamint a kedvenc játékunk igényei alapján kell választani.
  • Petko
    #29337
    na én is megvettem az A3A-t és látom a fejlődést, de megint nem a (számomra) fontos dolgokat észlelem főként...
    - Nem igaz, hogy nem tudnak egy letámasztást belerakni, csak az ACE-sat kellene átvenni
    - A kocsiból továbbra se lehet kilátni, a 6dof (trackirrel vagy gombbal) elengedhetetlen lenne
    - Megint a hapsi beszorul a fedezéknek használt kövek tövébe, végül pedig a szép kis 9 új stance ellenére fogja magát és feláll önhatalmúlag nehogy túléljem

    A többi dolognak viszont örülök, a hangok sokkal jobbak lettek, a mozgásdinamika sokkal jobban esik, az új map színtónusa (vagy engine filter) sokat segít az észlelésben, ez a stance dolog is jó irány de valahogy még nem az igazi. Inkább lenne egy gomb amit nyomva tartok és közbe ahogy az egeret mozgatom fel-le úgy folyamatosan begörnyed, illetve kiegyenesedik. Most gőzöm nincs hogy éppen milyen pózban vagyok.
    Azt meg továbbra is az én személyes véleményem, hogy jó-jó, de az alapkoncepción is változtatni kéne hogy a dolog előre lépjen, nem csak a meglevőt mindig finomítani. Továbbra is úgy tartom hogy ha harci szimulátort akarnak akkor ne az AI-ra meg singleplayerre építsenek, hanem MMO architektúra, és legyen olyan mint a Planetside de Arma motorral. Bár ez az imám szerintem sose talál meghallgatásra.
  • macleody
    #29336
    Sok a duma, senki nem multizik? :)
  • Hogthar
    #29335
    Én véleményem szerint meg, bár lefognak szólni miatta.
    Régóta Nvidiákat veszek csak, nem azért mert jobbnak tartom, hanem egyszerűen jobban támogatott játék téren.
    Egyébként ha jól tudom ez a physx egy külön beépített grafikus kártya függetlenül a videokártyától tehát átveszi az ilyen jellegű számításokat.
  • Solt
    #29334
    Elvileg arról volt szó, hogy nem a GPU fogja számolni, ergo fizika szempontjából mindegy milyen VGA-t veszel! DE, én ezt csak akkor hiszem el, ha látom! :D

    Mindenképpen Intel cpu-t válassz... VGA terén meg a pénz dönt... mennyit szánsz rá?
  • Hogthar
    #29333
    hát szerintem ha már gránátról beszélünk akkor azt is megoldhatnák, hogyha eldobod a gránátot egy épület emeletén, akkor ne essen le a földszintre padlón keresztül.

    De akkor is levívlak titeket
  • Scottt
    #29332
    Pont ma írtam az addon request topicba, hogy lenne igény egy Star Warsos modra,kedvem támadt lelőni pár lázadó mocskost.. : D

    Új gépet veszek az A3-hoz igazítva,megérné esetleg egy Nvidia alapú rendszer, hogy a Physx-et arra terheljem,ne a CPU-ra? Lehet egyáltalán ilyet,vagy GPU márkától függetlenül a CPU számolja?
  • tpM
    #29331
    Én lejtőkön visszaguruló gránátokat szeretnék látni először. ACE 2-ben is meg van oldva, pedig ott nincs PhysX.
  • Hogthar
    #29330
    Na hogy be van építve a Physx lesznek bőven módok.
    Ezek után egy Jedi módon se lepődnék meg, de ha úgy alakul szétváglak és megfojtalak az erővel titeket.
  • Hogthar
    #29329
    Minden játéknál van egy objektum láthatóság, aminek az értéke változó, például a fű csomó látóhatára kicsi, míg egy szikladarabé magasabb.
    Egy Skyrimba mivel a harcok nem 600 méteren zajlanak és nincs stratégiai jelentősége hogy az ellent megfigyeled kilométerekről, így a karakterek és egyéb objektumokat nem jelenít meg 300-400 méter után.

    Na most Armába csak a fű van lebutítva egy sziklát 2 kilométerről is megjelenít, mert ha valaki mögötte rejtőzködne nem érne semmit.
    Ha minden objektumot megfigyelsz az azért jobban hatványozódik és máris érthetőbb a nagyobb gépigény Skyrimmal szemben.
  • DancZer
    #29328
    Armánál az AI kezelés teljesen más mint a játékok többségénél. Komplex gondolkodásmód és soha nincs kikapcsolva. Ha a pálya másik végén van egy AI akkor is ugyan azt csinálja mint mikor a játékos közelében van.
    Egyes FPS-eknél meg sem jelennek addig az ellenségek míg a játékos a közelébe nem ér. Nyilván nagy részt a küldetés szerkesztőjétől is függ, hogy hogyan kezeli az AI-t, mert Arma-ban is lehetne olyat csinálni hogy ha beérsz a városba akkor jelennek meg az ellenséges erők.
    Szóval ez is sokat elvesz a teljesítményből, és még sok más hasonló dolog. Pl, a levegőbe lőtt golyók,gránátok nem tűnnek el egy adott távolság után, hanem csak a becsapódtak, vagy megáltak. Egyszer csináltam egy olyan scriptet ami követte a kilőtt lövedéket, nagyon durva. :D
    Arma 3 meg jelenleg Alfa stádiumban van, amikor még közel sem az a cél, hogy gyorsan fusson valami hanem inkább az hogy stabilan és hiba nélkül.
    Csomó beragadás van(falba, sziklák közé), animációk beakadnak, fagyások, nincsenek hangok, szétcsúszott modellek. Amíg ilyenek lesznek benne, nem fognak optimalizálni és szerintem jól is teszik.
  • Solt
    #29327
    Ezért mondom, hogy valami nem kerek... egyszer jó, egyszer nem... szerintem valami indokolatlanul fogja a gépet ilyenkor, rá kéne jönni, hogy mi. :)
  • Fehercsoki
    #29326
    A búváros pályán jól fut de ott ugye nincs semmi:) Aztán volt a helikopteres ott kapásból kevés az fps ~15, aztán még toltam az autóst, ott elloptam az autót addig játsztható, utána amikor az autóval kellene bemenni egy bázisba/városba ott kb. 5 fps.
  • Fehercsoki
    #29325
    Nálam nagyon nem így néz ki:) Ez valami low beállításokkal készült kép. Skyrim topicba raktam be képet, hogy nálam milyen.(nem is olyan nagyon régen, ha gondolod keresd meg...)
  • Solt
    #29324
    Ez nem igaz! Az ArmA2 OA az utolsó tapaszokkal már teljesen jól futott!
  • Solt
    #29323
    Nekem meg legyen lottó ötösöm...

    Kész programhoz meg akkor hasonlítsuk, amikor kész lesz. Egyelőre ez egy alfa állapotú program, ami valahol jól működik, van ahol szarul. Ugyanazon beállítás mellett az első pályán van 60FPS-m, az utolsón 35 úgy, hogy a VGA kihasználtság a felére esik. Ennek oka van, reméljük javítva lesz...
  • DrRadon
    #29322
    Így van, nem is tudunk velük játszani immár 5-6 éve, mert olyan tetü lassú.
  • DrRadon
    #29321
    Mi az hogy "játszhatatlan"? Azt ne mond, hogy körönkénti stratégiai játék érzésed van a lassúság miatt. Milyen géped van? P4?

    Nem játszottam a Skyrimmel, de ahogy néztem a screenshotokat nincs valami nagy látótáv, és az azontúli terület elég elnagyolt.
    skyrim01
  • Shep
    #29320
    Mondjuk én annyira nem lepődtem meg, mert ez ilyen védjegy náluk ,hogy nem fut rendesen egyik darab sem a harcolós szériából :)