LCD/Plazma TV-k

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#6106
http://www.digitalmix.hu/index.php?datasheet=10700
#6105
Én meg azt ajánlanám: Philips
#6104
Én ennyiért (350k)tudnék egyet jó szívvel ajánlani. Méghozzá a ScarletLG-t
Minden földi jóval ellátva oda-vissza, remek paraméterek és 42"-107cm. Dizájn valakinek bejön valakinek nem. Nekem különösebben nem problémás a "Scarlet design" a háttérvilágítás meg príma. Nagyon szemezek vele, jó tévének tartom, legalább olyan jó mint a legendás 40" A656 samu.
#6103
Ja és ha dvb tuner nélkül veszem akkor majd ha lesz digitális tv akkor set box kell?
#6102
Valamilyen készüléket nem tudnál ajánlani?
hykao
#6101
Az Xbox360 "tudja" az 1920x1080-as felbontást ha jól tudom, viszont a dvd filmek nem túl jól fognak mutatni egy full HD tévén.

Talán tökéletes megoldás még mindig nincs (arra, hogy egy-két éven belül ne cseréld le és full HD és kisebb felbontású tartalmak tekintetében is tökéletes legyen a választás)

Egy-két év alatt sokminden történhet, szerintem jelenleg hosszú távra (5-10 év) még mindig nem érdemes tervezni.

Mindenesetre inkább LCD ajánlható, mint plazma, ha a jövõben az 1920x1080-as felbontás fog dominálni nálad. (Xbox360 és HD tv) A dvd gondolom azért játszik mert azt is az Xbox-szal vagy asztali lejátszóval nézed, ha van PC-d és LCD mellett döntesz, akkor javaslom a HD filmekre való áttérést. 😊

Általánosságban szerintem (alkalmassági sorrend):
CRT: "analóg" tévézés, dvd (és akörüli felbontású xvid, divx)
HD Plazma: 720p HD filmek, HD tévézés, dvd (és akörüli felbontású xvid, divx), "analóg" tévézés
Full HD LCD: PC-konzol játék 1920x1080-as felbontásban, Full HD filmek, Full HD tévézés...és csak végsõ esetben dvd (és akörüli felbontású xvid, divx), "analóg" tévézés

Pozitívumok: (CRT kiesik, Plazma és LCD viszonylat)
Plazma: élethûbb színek (élethûbb fekete), szebb kép nem "natív" felbontásokban is
LCD: élesebb-tisztább kép natív felbontásban (közelrõl)

Negatívumok:
Plazma: nagy fogyasztás (4-500W!), egyes típusok képernyõje beégésre hajlamos
LCD: rosszabb képminõség nem "natív" felbontásban (analóg tévéadás, dvd és akörüli felbontású xvid-divx filmek), kevésbé élethû színek, "világos" fekete

Hozzátenném gyorsan, hogy a legújabb és méregdrága LCD-k esetén már talán már nem igazak az elõbbi negatívumok!!! ...de akkor valószínûleg jobban a zsebedbe kell nyúlnod!

Mindenesetre amint írtam: számodra inkább az LCD ajánlható, a részletek tekintetében viszont valaki nálam sokkal jobban tájékozott tud segíteni neked, pl. Cifu.
#6100
Három méterröl nézem és 100 cm felettire gondoltam. Persze ha nem kevés a távolság ilyen nagy tévéhez.
#6099
Mondjátok meg légyszi, miért van az, hogy állítólag független német magazinok ugyanazt a TV-t a kielégítõtõl a kiválóig osztályozzák? Ezek spec szaklapok.
Most akkor kinek higgyek?

Bár már döntöttem. CIFU számomra elég hiteles.

Walk the Talk.

hykao
#6098
Milyen messzirõl néznéd az új tévét, mekkora képméretben gondolkozol?
#6097
Srácok szeretnék egy tv-t venni, lenne rá kb. 350.000 ft-om. Sajna semmit se értek a mostani tv-khez. Amit mindenképp szeretnék hogy legyen full hd. A tv-t dvd nézésre illetve xbox360-ra használom legtöbbet, bár nem szeretnék 1 év múlva nem szeretnék új tv-t venni a digitális tvg csatornák miatt. Szerintetek melyik tv lenne nekem az ideális, elöre is köszönöm.
tep
#6096

\"SLICE of LIFE\"

#6095
Utolsó mondatod nagyon nem szép és nem ide való.
#6094
ÉN anno 3-4 hónapja pontosan így jártam a Szombathelyi MM-ben,hasonló volt a történet,sony samu szar szerinte a jvc a király,Na ennél a pontnál ott is hagytam,nem vagyok annyira türelmes,hogy elkezdjek vitatkozni vele.Levágtam egybõl,hogy ki van adva nekik,hogy most a jvc-t kell nyomatniuk.
cloud.strife
#6093
Soxor van olyan akció (eladói) ezeknél a multiknél, hogy az eladó a munkabére mellé annyi 5.000 ft-os kajajegyet kap, ahány xy tv-t elad. Ennyi. Ez a multi. Ha sokaknak ez kell, hajrá, gazdagítsák õket. Nem baj, vegyen mindenki ott, az a nyereség, pénz úgyis kivándorol az országból, gazdagítsuk a németeket, stb... Rohadjon meg ez az ország..... 😞

www.digimomentsvideography.com

PyRex
#6092
de a Sharp legalább nem szar (sõt), de a JVC...? lol

| | ClearBox JS > http://www.clearbox.hu > (referencia: www.iwiw.hu :) |

#6091
Hát ez az esettanulmány durva volt😄😄 de mondjuk tényleg ez megy sok helyen én amikor vettem a tévét engem is hülyére akartak venni sajnos. Az eladó váltig állította hogy nincsen full Hd tévé és ne vegyek Samsungot mert az sza.. Sharpra akart rábeszálni .Én sem vagyok nagy LCD tévé szakértõ csak azokat tudtam elmondani, amit itt tanultam cifu-tól a fórumba de a srác mindenre rácáfolt. Végülis rájött hogy nem fogom megvenni a Sharpot de már közel álltam hozzá hogy összevágjam az eladót.<#gonosz2>

#6090
<#nemtudom>
vagy JVC értékesítési verseny volt, vagy a JVC embere volt.. <#smile>
és igen megy a lobbi, de ez nem csak a tvknél, sõt nem is csak a MMnál van így <#wink>

-tRs-Landor

PyRex
#6089
lol... azaz nem lol, inkább szánalom.
errõl az jut az eszembe, hogy egy nemrég vettünk egy akciós tv-t a mm-ban (169 ezres 42 collos Samu plazma) és odajön egy vadidegen (vásárló)... megkérdezi, hogyaszongya: ebben van digitális tuner? Ránézek.. Elõször is mi a franc köze van hozzá, ugye nem is ismer, másrészt fogalma sincs, hogy miért, kinek, hova és fõleg mire vesszók a tv-t. Mondom neki: nincs! - és már fordultam volna el, amikor elkezdi, hogy akkor ezt milyen butaság megvenni, mert rövid idõ múlva NEM LEHET MAJD HASZNÁLNI! Aztán rövidre zártam azzal, hogy ahova lesz, ott kábel van, ergo HA majd egyszer digitális adás lesz, akkor set top box, ergo tök 8...

OMG 😞

| | ClearBox JS > http://www.clearbox.hu > (referencia: www.iwiw.hu :) |

[NST]Cifu
#6088

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

#6087
égek ,mint a reistag.... 😄

Guer
#6086
mér azok hány hz-esek szted? 😊

#6085
a le378x tipusú tvknél mennyire nagy külömbség van auo és samu panle között....úgy értem nagyon látható vagy csak éppenhogy?
#6084
ha volna....a lakásban már lapos kijelzõk vannak.
[NST]Cifu
#6083
Nézd meg monitoron 60Hz-en. Na, olyan lesz. ^^

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

#6082
na ez a mondat most értelmetlen lett...szóval,ha sázmítógéprõl játszok le hd-ripeket amik 24psek...és dvi-hdmin összekötöm egy 24p-t nem támogató tv-vel lesz-e egetrengetõ látványba változás vagy sem....amúgy notebooknál én nem látom akkor tv-n miért fontos ez?
#6081
vki leírná nekem,ha számítógéprõl hajtom meg a lcd-tvt ami nem tud 24p-t...le-3782b akkor fogok látni vmi eltérést?
Atika :o)
#6080
Koszi szepen az infot 😊 es igazat adok neked mert mire bejon a digitalis adas addigra elavult lesz csak kerdeztem mert olvastam minden felet mar es nem volt vilagos 😊

(&#175;`&#8226;.¸¸.&#8226;´&#175;`&#8226;.¸¸.&#8226;~>

#6079
igy készül a plazmaTV

gondoltam megosztom az érdeklõdõkkel...discovery felvétel magyar szinkron...

akinek nem visszi a mediaplayer classic az bsplayerrel lejátszatja.
[NST]Cifu
#6078
Igen. De elárulod minek neked DVB-T tuner? Még mindig nincs eredmény DVB-T tender terén, az Antenna Hungária pedig mindösszesen az M1, M2, Duna Televízió és Autonómia Televíziót sugározza Budapest és Veszrém környékén, kísérleti adásként. Erõs kétségeim vannak, hogy azért veszel egy 300e Ft-s TV-t, hogy M1-et nézz. Amíg nem tisztázódik a DVB-T piac (pl. hogy a V3000-esben lévõ MPEG-2-es tuner egyáltalán jó lesz-e a rendes szolgáltatáshoz), addig nem érdemes a digi tunerrel veszõdni szvsz. Amire meg letisztul a piac, már valószinüleg le is cseréled a TV-det...

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

Atika :o)
#6077
Sziasztok meg tudna engem erositeni valaki abban hogy a SONY BRAVIA KDL-40V3000AEP tartalmaz analog es digitalis tunert is?? Koszi

(&#175;`&#8226;.¸¸.&#8226;´&#175;`&#8226;.¸¸.&#8226;~>

#6076
Na közben kiderítettem a leírt problémám okát.
Mégpedig az, hogy ugye az erõsítõ már van vagy 7 éves. Szóval nem bírkózik meg a BD-n levõ hanggal (legalábbis ami true DD, DTS).
Fasza, válthatok erõsítõt, ezt a 340eft-at meg dobhatom a kukába. De örülök, hogy így fejlõdik a technika.
Ebbõl kifolyólag marad a 46W4000, decemberben meg egy új erölködõ kb 150eft-ért.
Így úgymond "olcsón" megúszom a tv-t meg az erölködõt.

Sony KDL46W4000 Denon 3802, Jamo 7.1 THX PSN id és Xbox live: Wasp00

#6075
Hétvégén írok róla.És igen hivatalos kereskedésben vettem,mert itt 3 év teljeskörû gari van.
#6074
OKÉ

Sony KDL46W4000 Denon 3802, Jamo 7.1 THX PSN id és Xbox live: Wasp00

#6073
Hivatalos Sony boltban vette. Ott van most ilyan akció...
#6072
Beteszem ide is, hátha tud valaki okosat mondani a problémámra (bár tudom nem ide tartozik).

Kérdés:

A bluray filmeknél számít, hogy rá van írva, hogy ps3 compatible??
Csak azért kérdezem, mert most kezdtem el venni bd filmeket. Eddig 4db van, ebbõl egyre volt ráírva, hogy ps3 compatible annak a hangjával nincs is baj, de a másik 3 iszonyatosan pattog, sõt volt olyan, hogy egyik pillról a másikra a párbeszéd sáv eltûnt, és csak a zene maradt meg.
Játékoknál, dvd, zenei cd stb... nincs gond természetesen.

Na erre ki tud okosat mondani.
Az erõsítõ egy Denon3802.

Sony KDL46W4000 Denon 3802, Jamo 7.1 THX PSN id és Xbox live: Wasp00

#6071
Hát megmondom õszintén én egy nagyon jó minõségû tv-t szeretnék venni. PS3 és bluray a fontos számomra.
De megmondom õszintén az ew-ben volt kint egy 46"sony, még gyengébb kiadás volt mint a 46V3000, bluray ment rajrta és majd bef*stam olyan szép volt a képe.
Szóval már az is bõven megfelelt nekem (nyilván vannak szebb képvilágú tv-k is, de a véleményem az, hogy amit pl júniusban megveszek az szeptemberben egy elavult szar lesz kb fél áron, tehát tartósat sehogy nem tudok venni).
Tehát nem tudok dönteni. Ha lemegy a samu ára 500 alá akkor az lesz. Még van egy hónapom.

Sony KDL46W4000 Denon 3802, Jamo 7.1 THX PSN id és Xbox live: Wasp00

#6070
És mik a tapasztalataid a tv-vel kapcsolatosan.
Jó lenne ha írnál róla pár sort.
De hol vetted 500eft-ért. Minden netes boltban 405 eft. És nem is akciózva.

Sony KDL46W4000 Denon 3802, Jamo 7.1 THX PSN id és Xbox live: Wasp00

#6069
én eladók egy 26colos tv-t 65.000ért...érdeklõdni privben...
#6068
Na nekem péntekem jön meg a 46w4000,hosszú volt ez a másfél hét várakozás.500ról lealkudtam 470e ft-ra az árát,a hozzákapott 20colos tévét meg továbbadom 70 ezerért,már ki is fizette a haver a gyerekeinek jó lesz.Így végül 400 ezer forintomba lesz.Meg az eladó rábeszélt egy pioneer DV-600as DVD lejátszóra,azt mondta ezzel jobban járok mint a sony-val,
[NST]Cifu
#6067
Azt dönstd el, hogy mi a fontosabb. Ha ár/értéket nézzük, akkor a W4000-es jobb vétel. De az A656-os jobb képminõséget nyújt, ez nem vitás. Hogy annyival-e, hogy megérjen ~25%-os árkülönbséget, az már elég szubjektív dolog. Ez a képminõség része a dolognak.

Ha azt nézed, hogy a Samu elég merész desinggal bír, viszont rohadtul meglátszik rajta a por, és az ujjlenyomat, amivel nagyszerûen az õrületbe lehet kergetni a tisztaságmániás barátnõt/feleséget. ^^
A Sony távirányítója egyszerûbb, ergonomikusabb, a Samsungé már inkább gicces, viszont kapott háttérvilágítást. A Sony menüje a PS3-aséra hajaz, a Samsungé ilyen téren inkább konvencionálisabb - valakinek ez tetszik, valakinek az.

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

#6066
De szerinted akkora a képkülönbség minõségben, hogy megérné azt a 110eft-ot.
Pénz van rá, de én sajnálomrá már az 500eft-ot.
Ha viszont akkora egetverõ a különbség a samu javára akkor inkább azt veszem.

Sony KDL46W4000 Denon 3802, Jamo 7.1 THX PSN id és Xbox live: Wasp00

[NST]Cifu
#6065
A Samu egy kateógriával feljebb van, ha kell a 100Hz, és az Ultra Clear Panel (jobb kontraszt, de tükrözõdõ képernyõ), akkor a Samu, ha nem, akkor az ára miatt a W4000-es.

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

#6064
Szerintem nem!
#6063
Ha neked nem kicsi, akkor nekem sem. 😉
Ha akarnék venni, akkor ócsó. Egyébként mindegy.

:: ballor.hu :: gt.ballor.hu :: gow.ballor.hu :: ballor.hu/titanquest ::

cloud.strife
#6062
Kicsi? Nem kicsi,32"-ost cseréltem le, szal a méret maradt.

Nemtom mennyi volt... mennyi legyen? 😊

www.digimomentsvideography.com

cloud.strife
#6061
ÁÁ, a százas izzó gagyi, pórias. Mi újgazdag parasztok már csak ráviával világítunk!!! 😊))))

www.digimomentsvideography.com

#6060
http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/Sony_KDL-40W4000.htm

Ezek szerint ez is egy jó tv.

Sajna nem tudom, hogy a samu A656-t vegyem vagy ezt a sony-t. Az átmérõ 46-s lenne.
A samu 523eft ez a sony viszont csak 415eft. Megéri ez a cirka 110eft azt a képkülönbséget???

Ps3, bluray, dvd, tv nézés (ez a sorrend).

Valaki adjon választ.

Sony KDL46W4000 Denon 3802, Jamo 7.1 THX PSN id és Xbox live: Wasp00

PyRex
#6059
"világít a nappaliban" - zavart érzek az erõben! 😊

| | ClearBox JS > http://www.clearbox.hu > (referencia: www.iwiw.hu :) |

#6058
Toshiba rulez....
Pedig az nem is mai sorozatbol való 😊
#6057
Olcsóbb lett volna egy 100-as égõ! 😉

Nem kicsi az? Milyen ára volt?

:: ballor.hu :: gt.ballor.hu :: gow.ballor.hu :: ballor.hu/titanquest ::