LCD/Plazma TV-k

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#7407
HI!

A pc-t összekötöttem hdmi-dvi csatlakozóval,és ma filmet néztem rajta.Az audio kábelt is átdugtam a tv R-Audio-L csatlakozójába,hogy majd a tv-n keresztül jöjjön a hang,de semmi.Nem szólt.Mi lehet a gond?KÖszi
#7406
Lehet sokféle a hiba.

Pld. Driver esetleg lehet hibás maga a HDMI kábel ,vagy túl régi a VGA-d(a 8600GT sem egy mai darab,lassan már 3 havonta bármilyen VGA régi lesz).

A PC-vel ez a baj,hogy sokféle hiba elõfordulhat.

Mondjuk én elsõkörben driver gondra tippelnék(próbálj ki többfélét),de nem ártana beszerezned egy olyan VGA-t ami normálisabban kezeli már a HD-s dolgokat és felbontásokat.Pld Ati HD-s széria.;-)

#7405
#7403 ra tud valaki segiteni?

Computer:Intel Core 2 Duo 2.66ghz,2028mb ram,ASUS EN 9600GT Silent HTD 512MB DDR3 ,Win 7 home premium Shows:Weeds,My Name Is Earl,24,,LOST,Two and a half men,Californication.

#7404
Egyetértek veled.A plazma ebbõl a szempontból tényleg sokkal jobb választás lehet.De az LCD technológia is folyamatosan fejlõdik vele párhuzamosan.Elõször én is plazmát akartam venni,de végül meggondoltam magamat.

A gyári filmek nem DVD5-ösek (4.7G😎 hanem legtöbbször DVD9-es(8.8 G😎 nagyságúak.Nem a turis nullfilléres filmekrõl beszélek.😊
A DVD filmek (PAL) felbontása 720*576 és valóban jogos a félelmed.Az új generációs TV-k mivelhogy jóval nagyobb felbontásúak ennél sajnos a gyengébben masterelt filmek hibáit felnagyítják.A gyengébb filmmásolatok,de sokszor némelyik gyári film is pixeles és életlen rajtuk.

Persze vannak kivételek.A Star Wars DVD pld még egy nagyképernyõs LCD-n is gyönyörûen mutat.Fõleg 720p-re vagy 1080-i-re felskálázva.😉

Ezért is kell rajtuk HD filmeket vagy HD adást nézni,mivel arra is lettek kitalálva.Ne félj egy nagyfelbontású BD (Blu-ray) vagy egy HD DVD lemezt nézve akármelyik ilyen TV-n, tátva marad a szád a látványtól...
Én amióta gyûjtök kéken filmeket egyre kevesebbszer veszem rá magamat a hagyományos DVD-k újranézésére.

Csak egy kis hasonlat.😊

Egy gyári PAL DVD film többnyire átlag 7-8 MB-es tömörítésû MPEG2-es képet tartalmaz 720*576-os felbontásban.

A DivX-et ne is elemezgessük.Olyan amilyen.😊

Ellenben egy gyári HD-30(30 G😎 HD DVD már átlag 20 Mbit tömörítésû képet foglal magában 1920*1080-as felbontásban ,plusz egy gyári BD50-es (50 G😎Blu-Ray lemez még ezt megfejeli egy 30 Mbit-es kódolású képpel és tömörítetlen PCM vagy TrueHD hanggal.Ja és persze ezek már nem az oldschool MPEG2-es kódolást használják,hanem VC1-es vagy más hasonlóan fejlett kodekekkel tömörítik õket.

Ezekre találták ki a HD-t,meg az LCD-t.Plusz a digitális televíziózásra,ami szépen lassan be fog indulni.😉

Remélem segítettem ezzel valamicskét.
#7403
Toshiba 32AV500P típusú tv-mre rákötöttem a sz.gépet hdmi-dvi csatlakozóval és pl játék közbe néha elmegy a kép egy pár pillanatra. Mi lehet a hiba oka? A vidikarim egy geforce 8600gt. Válaszotokat elõre is thx

Computer:Intel Core 2 Duo 2.66ghz,2028mb ram,ASUS EN 9600GT Silent HTD 512MB DDR3 ,Win 7 home premium Shows:Weeds,My Name Is Earl,24,,LOST,Two and a half men,Californication.

#7402
Most megvan!!Addig állítgattam mindent,tettem vettem a driver-eket és catalyst center-eket,hogy most sikerült 1366×768-ba tennem így elértem a max felbontást😊
Szvsz sz.tem kellett hozzá az Omega MultiRes.progija mert csak így tartja meg ha fennt van ez a progi,na mind1 lényeg,hogy +van,ty!

★ 汤姆 李

#7401
Hmm neten keresgéltem és nem találtam semmit hogy ne tudná, akkor nézd meg a legfrissebb drivert hátha.

#7400
De engem az állítólag nem érdekel, pl. nézd meg a kézikönyvben hogy mit tud.

#7399
Állítólag igen,tudja..

★ 汤姆 李

#7398
Tudja pcrõl is ezt a felbontást? Nem mindegyik tv tudja.

#7397
Sziasztok!
Miért nem tudok pc-röl nagyobb felbontást állítani tv-mre mint 1024×768?
1366×768-at pedig tudja a tv csak azt írja,hogy hatósugaran kívül.
Köszi ha kapok help-et..

★ 汤姆 李

#7396
Nekem R51B-m volt és õ sem tudta megjegyezni, legalábbis nem jöttem rá ha igen. <#wave>

DöflingR
#7395
CSõ!

Van egy Samsung LE-26S81B tévém, hogyan tudom azt beállítani,hogy mindíg a PIP-ben szóljon a hang és ne az alap képen? Mindíg beállítom,de mindíg elfelejti😄

Ombika
#7394
Jah addig a megmaradt ratyik lesznek kb marciusig, mert addig senki se szallit! 😊

#7393
ja és szerintem a toshiba lcd-nek szuper a képe, én is most vettem egy 32"-os, és karácsony után ha lemennek az árak tervezek egy 42"-os full hd-t is a nagyszobába. És szerintem nem elhanyagolható, hogy 2*25 Wattos hangcucc van benne, ami a Samuk és Lg-k 2*10-sét magasan veri. Én nem mindig kapcsolom be a házimozi rendszert, ha éppen egy elkapott klippet akarok meghalgatni a vizión.
#7392
figyu hitch.

dvi-hdmi kábelnél a tv-t monitoként használod, ezért hangot nem kapsz. Ahhoz, hogy a tv-t önálló monitorként használd a videókártya beállításoknál a "klón" beállítástahsználd. Ja és ha a kép akadozik, elõször is szedd le a videókártyádhoz a legfrissebb drivert, mert nekem is ez volt a problámám és az segített
SD456
#7391
Hi all!

Mi a véleményetek a Samsung - LE-32A551P2R -rõl ?

PS3 ID: SDani456

#7390
Miért nem tudom a felbontást beállítani mikor Pc-röl használom??
Miért teszi alapból 1024×768-ra mikor ez abszolúte nem passzol egy 32"-os 16:9-es képarányu tv-hez<#fejvakaras>
Sok felbontásra + ilyet ír,hogy "hatósugaron kívül"😞(help!!

&#9733; &#27748;&#22982; &#26446;

Klemice
#7389
40 colos
elnézés a tripla post-ért

Saddam Hussein &#9745; - Osama Bin Laden &#9745; - Moammer Kadhafi &#9745; - Kim Jong Il &#9745; - Tirexi &#9744; - DarkSector &#9744;

Klemice
#7388
helyesbítek 0 colos samsung 5ös széria 230 ezer

Saddam Hussein &#9745; - Osama Bin Laden &#9745; - Moammer Kadhafi &#9745; - Kim Jong Il &#9745; - Tirexi &#9744; - DarkSector &#9744;

Klemice
#7387
32es full HD-t kapsz 200 körül ami 81-2 centis
106 centis full hd kategóriát ilyen árban szerintem elfelejtheted

Saddam Hussein &#9745; - Osama Bin Laden &#9745; - Moammer Kadhafi &#9745; - Kim Jong Il &#9745; - Tirexi &#9744; - DarkSector &#9744;

kifli
#7386
ja meg engem nem csak lcd hanem plazma is érdelkelne
kifli
#7385
nekem is punt ugyanilyen paraméterekkel rendelkezõ kéne vagis 100 cm +-6cm
#7384
Hali.
200eFt körül milyen LCD TV-t lehet venni? Légyszi segítsetek, de lenne pár kritérium aminek örülnék, full HD és 106cm-es képátló, a kontrasztról és a fényerõségrõl nem tudok mit mondani mert nem tudom melyik milyen, ezért is szeretném a tapasztaltabbak tanácsát kérni.

#7383
Oké, köszi!

#7382
Hali lehetõségem nyílt venni egy Thomson 107 centis plasma tv-t 130000 Ft-ért. Vadi új egyik ismerõsömnél van most, mindenképp elmegyek megnézni mert fogalmam nincs hogy sima hd-ready vagy full hd-s(ha egyáltalán plazmából van ilyen?) Mindenesetre szertném megkérdezni hogy mit gondoltok a magáról a plasmáról és szerintetek milyen a minõsége egy ilyen thomson plasma tv-nek és hogy ez megér-e szerintetek 130k-t. A Tv elvileg teljesen új modell még szerintem ma este megnézem addig légyszi ha valaki tud irjon nekem választ elõre is köszönöm!
#7381
sziasztok !
Most szeretnék venni egy nagy képernyõs tv-t és ezzel kapcsolatosan lenne egy-két kérdésem. Igaz-e hogy a plasma jobb választás mint az LCD akkor ha az ember kisebb felbontású filmeket, mûsort akar rajta nézni
( divx, xvid és társai)no meg a tv adás??? <#fejvakaras>
Úgy tudom hogy a gyári DVD5 sem éri el az 1024*768-as felbontást mely ma már alap követelménye a tv-knek. Tehát attól tartok és nem alaptalanul, hogy a nagyfelbontású LCD-en (1366*768)a divx,xvid,tv anyagok, de még talán a DVD5 is rosszabb képet fog adni mint a hagyományos tv-n mivel annak a felbontása jóval alacsonyabb az elõbb eliteteknél.
Kérlek segítsetek e témában, esetleg link mely technikailag is
eligazítana engem.


#7380
Hello rég jártam erre, van egy LG 37 LC51 tv-m.
Ha játszok vele pc-n és 1280*720-ra állitom a felbontást, akkor szétcsúszik a kép. Ennek mi az oka?
PS3-mat vagy xbox360at szeretnék venni, csak jó lesz valamelyikhez nem?

PS3 ID: hdcsaba

#7379
Van benne elvileg egy fémlap és azokba megy a csavar, ás ez tartja meg nem a mûanyag.

#7378
Sziasztok!
Egy Samsung LCD-t akarok a falra tenni és az lenne a kérdésem attól aki vett már falitartót, hogy csavarokat adnak a TV tartóhoz való rögzítéséhez is vagy csak a tartó falhoz való rögzítéséhez? egyébként kicsit tartok hogy nem bírja a tv hátulja, hiszen mûanyagból van, nyugtassatok meg lécci hogy bírja! 😊

#7377
köszi az sikerült.de még mindig játéknál néhány mp-re elmegy a kép.ha netezek vagy filmet nézek a tv-n akkor nem csak játéknál.valaki más nem tud segiteni mi lehet a gond?

Computer:Intel Core 2 Duo 2.66ghz,2028mb ram,ASUS EN 9600GT Silent HTD 512MB DDR3 ,Win 7 home premium Shows:Weeds,My Name Is Earl,24,,LOST,Two and a half men,Californication.

R0sc0
#7376
köszönöm válaszod, igazábol rákötném a gépemre és hd filmeket néznék, illetve talán majd egy boxra vagy egy wiire ruháznék be!

athlon7
#7375
Értem, köszi. Viszont a neten ahogy néztem az árakat az U mindenhol drágább egy 20-30 ezerrel az S-nél, na mind1.

cloud.strife
#7374
Utolsó infónk szerint ugyanaz a 2 tv. Vmi csatlakozásbeli különbség, meg a design a difi.

32S4000+dvd+vezetéknélküli füles 149 990Ft
www.sonycentrum.hu


www.digimomentsvideography.com

#7373
nekem játéknál nem volt gond.Hang megoldás,dugd be a tv-be a hangfalad csatlakozóját.
#7372
sikerült meg minden de hang még mindig nincs a tv-n és a játéknál 10mp-enként elmegy a kép és utánna jön vissza.

mit csináltam rosszul?

Computer:Intel Core 2 Duo 2.66ghz,2028mb ram,ASUS EN 9600GT Silent HTD 512MB DDR3 ,Win 7 home premium Shows:Weeds,My Name Is Earl,24,,LOST,Two and a half men,Californication.

#7371
KÖszi.MEgvan.
#7370
De lehet menüben a hang almenüben ki lehet választani minek legyen hangja. Fõkép vagy alkép.

#7369
Ha jól értelmezem,akkor a tv-n nem látod az ikonokat,csak a hátteredet.Igaz?Nekem is ez volt a gondom,de csak egy sima restart megoldotta az egészet.
#7368
Sziasztok.ma vettem egy hdmi-dvi kábelt.nagyon jó kiadja a képet is meg minden csak hogyan lehetne azt megoldani hogy 1 képernyon adja ki az ikonokat meg a start menût mert ugy van hogy van egy sima 19 colos monitorom és ott mindig át kell nyulnom a másik oldalra a képernyõnél hogy lássam a kurzort is de ott nem látom az ikonokat meg a start menût.valaki tud segiteni.

a választ elöre is thx.

Computer:Intel Core 2 Duo 2.66ghz,2028mb ram,ASUS EN 9600GT Silent HTD 512MB DDR3 ,Win 7 home premium Shows:Weeds,My Name Is Earl,24,,LOST,Two and a half men,Californication.

#7367
Jah és még vmi.PIP-nél nem lehet hangot adni az adásnak?Mert nálam nincs neki.
#7366
Srácok!

Köszi a tegnapi segítségeteket,ma megvettem az átalakítót.NAgyon állat tv-n keresztül netezni.Már csak egy billentyûzet hosszabbító kábelt kéne vennem, és akkor nem fájdul meg a nyakam.😊Ezer kössz mégegyszer.Jah és igen,így már mûködik a PIP is.
#7365
Megis van,elhoztam és sz.tem nagy vétel volt!Szép kép,szép design olcsó ár(Made in Europe hálistennek😊
Viszont abban kérnék segítséget,hogy milyen progival lehet összehozni azt,hogy csak a tv-n legyen kép ha pc-röl megy és elszeretném érni a full felbontást is de a windows alapból 1280×800-nál többet nem enged.
Köszi!

&#9733; &#27748;&#22982; &#26446;

athlon7
#7364
Helló!

A Sony KDL–32S4000 vagy a Sony KDL–32U4000 LCD Tv a jobb??

#7363
Ne elmegyek érte holnap,megveszem.Állítólag PiP-es.Én úgy gondolom,hogy ebben az árban megfelelõ ez a tv,mást nemtaláltam.
Ha valakinek mégis lenne rossz tapasztalata az ossza meg légyszi velem,ty!

&#9733; &#27748;&#22982; &#26446;

Klemice
#7362
nem hinném hogy a tv hibája.. a lejátszóban keresd a problémát

Saddam Hussein &#9745; - Osama Bin Laden &#9745; - Moammer Kadhafi &#9745; - Kim Jong Il &#9745; - Tirexi &#9744; - DarkSector &#9744;

#7361
Az mitõl van hogy Samsung LE-40A559-es lcd tv-n barátoméknál néztük a jégkorszak 2-t dvd -rõl és nekem úgy tûnt mintha gyorsabban játszaná le a képet szal nem szaggatott meg ilyesmi hanem szép folyamatosan de gyorsabban ment a film :S

GIGABYTE EP45-DS3|CORE2 Q6600|CHIEFTEC CFT-750-14CS 750W|THERMALTAKE VI1000BNS M9|Asus 9600 GT|2X2 GB DDR3 KINGSTON|Samsung 32LH4000|LOGITECH X-540|XBOX360 Premium pack| Samsung 40b650

#7360
Csak akkor lehet választani ha érzékel valamilyen bemeneten jelet.

#7359
Amúgy ATI radeon 9600 a videókártyám.
#7358
Másik kérdésem is lenne.Elvileg a tv tudja a kép a képben funkciót,legalábbis a kézikönyv szerint.Megkeresem a beállításokban ezt a PIP-et, meg is van,csak nem tom kiválasztani.Nem engedi.Nem ír semmit a könyv,hogy mit kéne még elõtte beállítani.Lehet,hogy akkor mégsincs benne?