LCD/Plazma TV-k

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

[NST]Cifu
#7607
Ha teheted ne csak azt hasonlísd, össze, hogy a fekete képe milyen, hanem azt is, hogy a fehér mennyire világos. Ott is lesz eltérés. Továbbá ne felejtsd el, hogy a fekete terén a háttérvilágítás fényereje nagyon durván befolyásolja az eredményt. Vedd vissza 0-ra a háttérvilágítást, és nézd meg úgy is. 😊

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

arty
#7606
Na, megvolt a teszt, beigazolódtak a félelmeim: a Samu 32R82 a specko szerinti 8500:1-hez kontrasztjával lepipálja a papiron 15000:1-et produkáló Samu 32A656-ot. Basszus, még a párom is észrevette, képeken annyira nem látszik, de 'ordit' a különbség a sötét szobában. Sajna csak ez a kis kompakt gépem van ...



Persze kezdem megszokni a képét, már tetszik, igy h bekapcsoltam a dinamikus kontrasztot mediumra, ez a funkcio jobban mûködik az uj modellben: több részlet marad a sötét részeken is.

Forza.

tep
#7605
pedig a technikai adatai nem rosszak......persze meg kell nézni boltban a képét összehasonlítva a többi készülékkel

köszönöm, Cifu

\"SLICE of LIFE\"

[NST]Cifu
#7604
Ez sajnos egy ördögi kör. Az emberek jó része az olcsóbb, vagy népszerûbb márkákat vásárolja inkább a drága szórakoztató elektronikai eszközök terén. Itthon az olcsóbbak között fõleg a Samsung és az LG népszerû, a 'népszerûbb' alatt a Sony és a Panasonic a jellemzõbb. Hiába néz ki szépen XY márka AB típusú készüléke papíron, a normális, otthoni tapasztalatokat nem lehet ezekbõl leszûrni. Tehát ha valaki oda jut, akkor felteheti a kérdést, de mivel az "egzotikus" modellekbõl relatíve kevesen vesznek, kevés vele a tapasztalat, visszajelzés, emiatt õ is inkább olyat fog venni, amirõl sokan írnak.

A Sharp egyes elektronikai megszállott emberek szemében nagyon pedigrés név. Tény, hogy minõségérõl híres a japán gyártó. Ugyanakkor arról is, hogy rohadtul nem foglalkozott az Európai piaccal, például az idei és elején kapható modellekben sem volt magyar nyelvû (angolon túl más se nagyon). Nem tudom biztosan, hogy a mostani új sorozatoknál ez már változott-e, elvileg igérték, hogy igen. A vásárlócsalogatás másik fele az információ. Nézd meg a Philips, a Sony, az LG vagy a Samsung oldalát. Igényesen kivitelezett, látványos, és kellõen informatív, a legtöbb esetben a kézikönyveket is le lehet egybõl tölteni. A Sharp, JVC, Toshiba ilyen téren egy éve még nagyon le volt maradva, minimális információ (sokszor csak a legalapvetõbb mûszaki adatok voltak két sorba odaírva), iszonyú puritán desing. Látható, hogy jönnek fel, igyekeznek, töltik fel adatokkal az oldalaikat, de ezen a téren még mindig nagyon látványos a lemaradásuk. Elvileg a japán hármas igyekszik betörni az európai piacra, jobban oda akarnak figyelni rá. Hát nem tudom, sok sikert kívánok hozzá, mert némelyik modelljük anno engem is megigézett, és nem csinálnak rossz készülékeket. De ilyen háttér mellett nehéz lesz a már eddig is gõzerõvel dolgozó konkurensek nyomába érni.

Személyesen anno 2007-ben nézegettem komolyabban Sharpokat, akkor a Sharp 42X20E, a Samsung LE-40M86 és a Sony KDL-40V3000 versenyzett, és végül a Sony-t választottam. Alapvetõen annyit tudok még mondani róla, hogy általában a Sharp márkát megbízhatónak tartják, igényesnek, de a szervízhátterével kapcsolatban vannak kérdõjelek (egy esetben németországba küldtek ki 52X20E-t, és hónapok óta rajta ülnek).

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

tep
#7603
<#szomoru1>

\"SLICE of LIFE\"

#7602
engem ez a sharp izgatott fel: SHARP LC-46X8E. elmentem. megneztem. remiszto volt. a sajat teszt videoja is egy borzalomkent futott.
tep
#7601
<#wave>senkinek?

\"SLICE of LIFE\"

#7600
a sony 40w4000 nekem jobbnak tunik mint a samu 40A656. es nincs 40% kulonbseg, mondjuk 10%. ugy altalaban a sony hangulata riaszt. szubjektiv remkep.
Ewergo
#7599
A Sony mint márkanév mindig is befog zavarni ugyan is ez a négy betü kb. 40%-ot rátesz az árra. A meghibásodás aránya viszont semmivel sem kisebb mint a többié. Ugy hogy én pl. kerülöm a Sony-t.
Ugy láttam hogy a Toshiba és az LG az olcsobbak.? Bár a Toshiba-n csodálkozom mert nagyon jo képernyöket készit.

arty
#7598
nem hinném, h Szlovákia mpeg2 mellett döntene a jövõben (hiszen már ma is elavult) 😊

jamesholden: nincs ilyen.

Forza.

#7597
szerintem olyan nincs is. a sony 40w4000-et neztem, mint mar elfogadhato aru es mpeg4-re is alkalmas tv. csak ez a sony markanev... ez ne zavarna annyira.
james69holden
#7596
melyik amúgy a legolcsóbb (úgymond belépõ szintû) mpeg4-re is képes LCD TV?

Live! gamertag: Holden HUN | Forza Juve!

#7595
az mpeg4 fejlettebb idõtálló megoldás.ettõl még tudja az mpeg2-õt is😊

eladó philips tv-ék:42-47-es méretben extra olcsón főleg mpeg4-es dvb-t.keress privátban

#7594
Az a helyzet Arty hogy én Szlovákiából származom. Egy itteni szaküzlet szakembere mondogatta nekem hogy ha már vacilálok, akkor õ mindenképpen a 7es kategóriás lcd-t ajánlaná az mpeg2 végett. Közben kapcsoltam tegnap este, hogy amikor Elmerfudd,és Cifu is írták nekem hogy " az mpeg 2 nem nyerõ itthon, mert mpeg 4 ben fognak adni." akkor ugrott be hogy az itthon alatt õk Magyarországot értik, én pedig Szlovákiából vagyok és talán ez nálunk majd máshogy mûködik. Ezért is emlegette nekem a szaki az mpeg2-t.
Utána kérdezek majd még itthon is, mert azért nem mindegy. Szerintemm 1-2év és már mind Magyarországon és Szlovákiában is HD minõségben nézhetjük az összes tv-adást.

Tottenham, XBOX360, PS3, kisfiam Trisztán :)

#7593
ha már mpeg4-rõl és magyar HD-ról is esett szó van pár magyar mpeg4-es HD adás fogására is képes lcd-ém eladó😊
47PFL9603H(mpeg4 dvb-t) 385eft
47PFL9703H(mpeg4 dvb-t) 410eft
52PFL7203H(mpeg4 dvb-t) 360eft
42PES001H (mpeg4 dvb-t) 320eft

bocs az offért de hátha valakinek segítség.

eladó philips tv-ék:42-47-es méretben extra olcsón főleg mpeg4-es dvb-t.keress privátban

arty
#7592
Cifunak volt igaza, amit linkeltem 50/60Hz témában - baromság 😞 50Hz esetén a sharpness rá volt kapcsolva, azt 0-ra szedve ugyan azt a képet láttam, mint 60Hz esetén. Elnézést mindenkitõl a dezinformációért!

Ami viszont pozitiv, a 32A656-os samsung a HDMI1-2-3 bemeneten is hajthato nativan, nem csak a HDMI2-n!

---

Paparazzi: sztem 3 méteres távolságra gondolkodhatsz nagyobban is, ha anyagilag belefér! 100hz-nek semmi értelme - én legalábbis eddig nem tudtam rájönni, h LCD esetén miféle pluszt nyujt. CRT/plazma esetén nyugodtabb lett a kép tõle, LCD-nél ez megvan 50/60Hz mellett is.

---

James69holden: 102ezerért LG 32LG3000? 118ért van samu 32A451 még ebben a kategoriában... SONY tunerjét szokták dicsérni, de ahoz többet kell rá szánnod - DVB-T-t felejtsd el, itthonra mpeg4-es kell, az meg egyelõre nem nagyon van beépitve az alsóbb kategoriákban 😞

---

vili27: mpeg4-re képes DVB-T tuneres készülékkel tudsz majd csak itthon tévézni! mpeg2 itthon semmire nem lesz jo.

az általam is linkelt teszt ellenére, a plazmák tévé képe nekem is jobban tetszik, de ez izlés kérdése (és persze hogy a különbözõ tipusoké...)

Forza.

#7591
Hát szerintem hogy melyiken jobbak a tv adások az megint csak típustól függ.
Artytól kaptam egy jó kis összehasonlítást egy plazma es egy lcd készüléket teszteltek. Itt az lcd-t favorizálták a tv adások szempontjából, és sok másból.

http://www.avforum.hu/index.php?showtopic=838

Tottenham, XBOX360, PS3, kisfiam Trisztán :)

#7590
A két készülék között nincs nagy difi. Az analog adástól ne várj sokat, akár milyen hiper lcd-t veszel.
Plazmán jobban mutatnak a tv adások.
#7589
Hát az mpeg 2 nem nyerõ itthon, mert mpeg 4 ben fognak adni.
#7588
Köszi szépen az infót Arty! Majd jelzem hogy melyik típusra esett a választás. Azért decemberig még várok, hátha elcsípek valami jó kis akciót.

Már bevallom odáig jutottam hogy fontolóra vettem a LE40A756(red) masina megvásárlását, az MPEG 2 végett, amihez nem értek de állítólag kell, ha majd egyszer HD -be fogják sugározni a tévéadókat, mint ahogy ezt ma megkezdték Franciaországban.

Tottenham, XBOX360, PS3, kisfiam Trisztán :)

tep
#7587
<#integet2>srácok....van vkinek tapasztalata a SHARP LC-37D65E lcd-vel???
csak azért, mert FULLHD és most láttam az egyik reklámújságban 150k-ért!!!<#integet2>

\"SLICE of LIFE\"

Bucser
#7586

"Whether you Kill or get Killed it is just a way to Kill time" Zaraki @ Bleach #36 SC SQ42: "Give in to the Hype, It is worth it" https://robertsspaceindustries.com/enlist?referral=STAR-NVZF-5CZF

james69holden
#7585
Sziasztok!

Szeretnék venni a közeljövõben egy LCD TV-t, amiben ki szeretném kérni a véleményeteket...
Elsõsorban játékra (Xbox360) ill. TV és DVD nézésre (PC-vel nem lesz összekötve) lenne használva!
Kikötéseim: 32" col, min. 2 HDMI, DVB-T, lehetõleg ne kifutott darab legyen, dizájn mindegy
max 100-110K lenne rá a keret!
Ebben az árkategóriában mit ajánlotok? Mi most a "best buy"?
üdv és köszi a segítséget

Live! gamertag: Holden HUN | Forza Juve!

#7584
Hali!

Szeretnék a következõ pár hétben,de még karácsony elõtt LCD tv vásárolni,ehhez szeretném a tanácsotokat kikérni.
Elsõsorban tv-nézésre, fõleg sportközvetítésekre és még dvd nézésre használnám,meg talán pc-vel összekötve fõleg filmek nézésére.
Halószobába lenne a tv,és kb olyan 3 m-es távolságban lenne.
Két modeltt néztem ki:
Philis 7403 és Sony V4500, mindkettõ a 32-es méretben..
mennyire jó cuccok ezek? a philipsnek ez a 100 hz-es paramétere tetszik,a sonynak meg úgy látom elég sok cucc bevan építve,bár kicsit tartok tõle,hogy analóg tv adások mennyire adnak majd szép képet.

Egy másik kérdésem, hogy ilyen kisebb méretû lcd-knél van e olyan lehetõség,hogy az usb-s csatlakozó usb-s cuccokról ne csak képeket hanem mondjuk avi-t is lejátsszon?

arty
#7583
vili27: fényerõvel ne foglalkozz, LCD kiégeti a szemed ha kell 😄 pláne sötétben! De a hatalmas ablakokkal rendelkezõ nappaliben, ha oda is süt a nap, még akkor is simán elég. A plazmák általában gyengébben teljesitenek, hiába nagyobbak a számaik! itt egy avforumos teszt példának: KATT

Gyors mozgásokkal 50/60hz esetén sincs gond, az max a zajcsökkentõ áramkörök miatt lehetett. Ez ma is megvan ugyan igy. Én mindig kikapcsolom a zajcsökkentést, inkább zizegjen a kép, mint az emlitett elmosodás/kásásodás.

Sötétben az LCD feketéje szürkésebbnek/világosabbnak tünt, mint a plazmáé, ez mamár nincs igy - elsõsorban a dinamikus kontraszttal valo trükközés miatt is. Tehát ha én a PC mellett kikapcsolok minden trükközést, a fekete ma is csak sötétszürke.

Nem vagyok elégedett, mert többet vártam! Nem rossz tévé a 32A656, de Cifu 40A659-esa teljesen más világ: nagyságrendekkel jobb a tévé: sajnos a kis méretet samu is lesz@rja, hiába a legfelsõbb kategoria a méreten belül 😞 Ha nagyobb tévét veszel, ezzel nem kell számolnod, tehát 40 colra fel! 😄

Forza.

#7582
http://www.sg.hu/cikkek/63641

Elindult a HD mûsorszórás Franciaországban.

Na tessék. Kíváncsi vagyok mikor jut el ez hozzánk is. Remélem nem 2020-ba.

Tottenham, XBOX360, PS3, kisfiam Trisztán :)

kifli
#7581
tv tuneres monitor kellene mert nem akarom bekapcsolni mindig a gépet amikor tv-t nézek
#7580
Igen világos hogy a PS42.... az plazma. Ami kicsit nyugtalanít, hogy az lcd tévéknél állítólag fontos a háttérvilágátás. Sokkal gyengébb a fényereje mint a plazmáknak. Plazma 1500 , lcd 500cd/m2 fényerõ. Aggaszt hogy milyen lehet a kép ha egy sötétebb szobában nézed. A másik dolog, hogy az öregebb lcd tévéknél a gyors mozgásoknál megjelent a szellemkép, vagy minek nevezik. Olvastam hogy ezt már kiküszöbölték a dupla 100Hz beiktatásával. Korábban azt is olvastam az lcd-rõl, hogy nagy csalóka amikor lcd-t kiválasztasz és látod a jól kivilágított boltba, de amikor hazaviszed a kép minõség egészen más otthon. Ez csak az öreg lcd-knél volt így ? Te hogy vagy megelégedve a tiéddel? Ahogy visszaolvastam nem igazán. Pedig tiéd is ugyanaz a kategória, mint Cifué.

Közben megkérdezem Cifut.

Tottenham, XBOX360, PS3, kisfiam Trisztán :)

#7579
Sziasztok!

A napokban szeretném a meglévõ tv-met lecserélni, csak egy kicsit bizonytalan vagyok.
A kérdésem csak annyi lenne, hogy melyik lenne a legjobb választás a felsoroltak közül? Az árak durván egyformák, viszont a Samsungot mint márkát szándékosan hagytam ki.

Sharp Aquos LC-42B20E
Toshiba 42XV505DG
Sony KDL-40W4000K

Megmondom õszintén egy kicsit(nagyon) talán inkább a Sharp felé húz a szívem.

Üdv!

Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD

arty
#7578
sd456: legalább pár hsz-t olvass vissza a 431 vs. 451 kérdésben ... 😉

Cifu: sharpness 0-n áll emlékeim szerint 😞 de ma ujra megnézem.

egyébként elirtam, az S betü jelentése Samsung panel és nem SPVA - annyira benéztem ezt, pedig leirtad h mit jelent 😊

mg8248: dede, randán tele van elirásokkal a samsung.hu 😞((

kifli: sztem is 22", a 20"-n az én szememnek is pokoil kicsik a pixelek/betük (utobbi orvoslása sem 100%-os)

Forza.

Sharks
#7577
Hy Kifli. Sztem nem kell várnod, én most néztem meg neten és már 60 körül vannak gyönyörü 22-es monitorok. Nem tudom mennyire ragaszkodsz a Samu-hoz, de az is van köztük. Nekem 931BW-m van és elégedett vagyok vele, a wild az nemhogy nem zavaró, hanem nagyon kellemes, fõleg ha filmet nézel, de egyébként is, viszont hamár filmrõl van szó, akkor én mindenképp ajánlanám a 22-est, sztem annyi kell, ha gyakran mozizol rajta.

A képzelőerő sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás behatárolt, még a képzelőerő felöleli az egész világot. És csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.

kifli
#7576
Nemsokára itt a karácsony és úgy gondoltam a mostani monitorom helyett megörvendeztetem magam egy Samsung SyncMaster T200HD-vel aT220HD jobb lenne de az már 90e és azt nem engedhetem meg magamnak még úgyse ha a mostanit eladom, mert sajnos a nyári munkából származó pénz elment az aláírásomban lévõ konfigra 😊. A mostani monitorom szintén rendelkezik beépített tv tunerrel ez egy lg flatron m1917a. Jó kis monitor eddig semmi bajom nem volt vele csak ugye a samunak nagyobb a felbontása és egy teljes collal nagyobb 😊 Mondjuk az nemtetszik benn hogy wide, és eddig azt halottam hogy nagyon picik a képontjai a 20-asnak. Ti mit tanácsoltok? Maradjon a mostani spóroljak egy kis pénzt és vegyem meg a 22"-osat?
(azért ide írom mert beépített tv tunere van és tv-nek is használnám)
#7575
Amúgy nincs véletlen elírva a LE32A431 specifikációja a Samsung honlapján? 1920*1080 felbontás és 15.000:1-es kontraszt????

TV: Samsung 32B450, HD Player: WD TV HD, Merevlemez: WD MyBook Essential 2.0 1TB, Erősítő: Denon AVR-1705, 5.1: JBL SCS-178, Kábelek: Inakustik

#7574
Természetesen nem félévre... 😊 Köszönöm a segítséged!

TV: Samsung 32B450, HD Player: WD TV HD, Merevlemez: WD MyBook Essential 2.0 1TB, Erősítő: Denon AVR-1705, 5.1: JBL SCS-178, Kábelek: Inakustik

[NST]Cifu
#7573
Ha 50Hz-en akarod használni (bár nem tudom miért tennéd) az élességet vedd le a TV menüjében, a miatt van fehér keret a kontrasztos betük körül.

A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is l?hetnek!

SD456
#7572
Hi all!

Van két Samsung LCD TV ami jó választásnak tünik Xbox 360-hoz. Az egyik a LE37A431T2 Nem értek ezekhez a dolgokhoz csak amit itt olvasok annyit tudok. Azt tudom, hogy minél kisebb legyen a válasz idõ, meg a kontraszt arány magas legyen. A másik pedig a LE32A454C1 ami tetszik. Szerintetek melyik lenne a legjobb választás ? Vagy esetleg tudtok ti ilyen ár kategóriában ajánlani valamilyen LCD TV ?

PS3 ID: SDani456

arty
#7571
A 40A656 a beszámolók alapján nagyon jó kis tévé lett, de remélem láttad, h FullHD! Sajnos a samu csak a 40" és feletti méretekbe rak mamár igazán jó panelt/elektronikát 😞 Ha anyagilag belefér, ezt vedd! (40A656 vagy 659 - Cifunak is ez van ha jól tudom)

Amit még irtál, a PS42A457 sztem plazma, nem LCD. Konzolozni én nem venném, mert van kis ghosting biztosan ill. a beégés is kérdés.

Amugy a hdtv itthon még elég messze van, nameg a mûsor ugyis szar. Viszont a bluray miatt, esetleg a következõ generácios konzolok okán már megfontolandó - de ahogy irtam is, 4-5 méterrõl nem sokat 'élvezel' a nagyobb felbontás adta örömökbõl (részletek!). Viszont hdready modellek között nincs olyan jó, mint a 656os 😊

Forza.

arty
#7570
ismét magamat idézném avforum.hu -ról:

csináltam két nem tul jo képet az 50/60hz-rõl! Láthato h ha nem 60hz-en (hanem 24/25/30/50-en) megy a TV, akkor hiába van MINDEN 'képjavitás' kikapcsolva, valamiféle élesités látszik (betük körül nagyon látni!), azaz 'javit' ez a rohadt 32A656-os samsung 😞

és valoban eléggé tükrözõdik a 656 panelja is, pár nap után könnyedén ki merem jelenteni, hogy gyengébb a kontraszt kikapcsolt képjavitás mellett, mint a 32R82 esetén.

szép volt samsung! ez volt az utolsó tévém a gyártótól ... (és amugy a harmadik)

különálló S betü, azaz SPVA (thx infoért Cifu!) paneles


60Hz


50Hz

Forza.

tep
#7569
#7568
"A másik dolog hogy elõbb-utóbb, az összes csatornát szerintem már hd-be fogják sugározni, tehát kell a jövõre is gondolni, hogy két év múltán ne kelljen megint a zsebbe nyúlni."

pont ezen orlodok en is. most akkor mpeg-4 tuner kell? az sony. csakhat sony... valahogy sosenem jott be. de ha fel ev mulva emiatt kell cserelni tokonszurom magam. persze azt is hallom, hogy ugyis ram akarjak eroltetni a set-top-boxot. akkro meg mindegy. foleg, hogy akkor inkabb kidobom a tvt 😊
#7567
Köszönöm szépen a választ Arty!

Tulajdonképpen az xbox végett akarom az új tévét. Fõként most, mert jönnek a nagy game-ek amikre még várok vagy vártam. A Fable 2 c. játékot nyomom, ami hála égnek magyar felirattal játszható, de a 72cm es sony tv-men nem a legjobban látni a feliratokat. Nem beszélek angolul, tehát nekem dupla élmény úgy játszani hogy simán értek mindent. Fõleg ennél a stílusnál azért kell is. Nem beszélve Gears of war2, Silent Hill 5, és Alien Colonial wars, amikre már hónapok óta várok.

Azt hiszem nem is gondolkodom tovább, és beszerzek egy sima hd ready készüléket. Azt hiszem ez konkrét a Samsung PS42A457 lesz. Vaciláltam hogy a full hd végett nem-e kéne egy komolyabb lcd, de hát mire a full hd-t élvezni tudjuk majd úgy igazán, az még minimum 2-3év.

Na most hogy közben utánna néztem 1-2 árnak az Samsung lcd LE40A656 se volna rossz választás.

Melyiket választanád ? Igaz az lcd 50ezerrel drágább, de ahogy írtam is xbox, divix, dvd, és digi-tv, amire kell.

A másik dolog hogy elõbb-utóbb, az összes csatornát szerintem már hd-be fogják sugározni, tehát kell a jövõre is gondolni, hogy két év múltán ne kelljen megint a zsebbe nyúlni.

Tottenham, XBOX360, PS3, kisfiam Trisztán :)

arty
#7566
a boxos topikban feltett kérdésedre válaszolva: a digitv képét, ugy egyáltalán: a tévé képét szokni kell lcd-n. CRT-tõl váltva én azt éreztem, hogy eladom a francba és jön vissza a CRT, annyira rossz volt a kép. aztán pár hét után megszokod 😊

CRT tévén általában jobban néz ki minden SD felbontású anyag.
LCD-n viszont minden HD felbontásu anyag szebb. Azaz a konzoljáték, a bluray, a hd-rip, stb mind az ujabb tévéken szebb.

Forza.

arty
#7565
az x360-on a játékok szinte kivétel nélkül 1280x720-as felbontásban futnak, ezt a konzol képes átméretezni a kijelzõd felbontására. tehát az xbox képe nem lesz jobb egy fullhd tévén, mint egy hdready-n!

divx és dvd szintén nem lesz jobb a fullhdtv-n.

bluray és minden más 1080p hd anyag lesz jobb, de az is csak megfelelõ távolságból: azaz egy 40"-es tévén sem veszed feltétlenül észre a felbontásból adódó elõnyt, mondjuk 4-5 méterrõl 😊

Forza.

#7564
Sziasztok !!!

Valakinek van tapasztalata Samsung plazma PS42A417 vagy A457 típuosokkal ???

Egyébként azt is megköszönném akinek tapasztalata van bármilyen samsung lcd vagy plazma tv-kel.

Ami érdekelne fõként hogy ha 1026x768 as felbontáson gondolkodom. Az egyetlen amin ezt is ki tudom használni az Xbox360 ami full hd -be sugároz. A dvd filmek, és a digi-tv képe egyformák szerintem full hd, és hd ready tévén is.

Sokan panaszkodnak hogy lecseréték a hagyományos 30" tévéjüket, és váltottak egy 40-42" plazmára és lcdre, és csalódtak a képminõségben.

Na persze ha a tv nem kapja a képet csak digi tévés minõségbe nincs mit csodálkozni. Én fõként divixes filmekre használnám, xbox360 játékra, és digi-tv re.

Tottenham, XBOX360, PS3, kisfiam Trisztán :)

arty
#7563
pontosan, a kontasztértékbõl (ami amugy nyilvánvaló kamu mindkettõnél) tudsz következtetni rá, h milyen benne a panel az adott márkánál a többi modellhez képest. tehát egy LG 32LG2000 speckoinál levõ 15000:1 értelemszerüen semmit nem jelent a samsungos modellek számaihoz képest 😊

ugyan az a széria, 32A4xx, manualokat le tudod szedni samsung.hu-rol! pontosan nem tudom h mivel lehet jobb egyik a másiktol ... óriási különbségek nem lehetnek, de ilyen "kicsi" árkülönbségnél miért ne vennéd a lehetõ legjobbat a hdready-k közül? 😉 nem félévre veszed, gondolom.

Forza.

#7562
Kösz! Jobb panel alatt mit értesz? Bocs, de láma vagyok... 😊 Azt látom, hogy a kontasztja 10.000:1-hez a 8.500:1-hez képest... Újabb széria, mint a LE32A431 vagy régebbi? Vagy ez nem számít? Miben jobb még?

TV: Samsung 32B450, HD Player: WD TV HD, Merevlemez: WD MyBook Essential 2.0 1TB, Erősítő: Denon AVR-1705, 5.1: JBL SCS-178, Kábelek: Inakustik

Ewergo
#7561
Valaki letudná irni a 16:9-es tv-k (82, 94 átlóju) látható kép magasságait? A mostani 4:3-as tv-m kép magassága 40 cm. Szeretnék legalább ilyen magasságut.
Köszi!

chalezlopez
#7560
Philips 42PFL3312 Errõl mi a vélemény? 150k és új. Öcsém szeretné megvenni, valakinek van vele tapasztalata?

Vamos Argentina!

arty
#7559
Inkább 32A45x-et nézz, jobb panel van benne 😊 (edigitnél 10e-el drágább, sztem megéri a plusz pénzt)

PC-re tökéletes, HDMI2 bemeneten nativan, 1360x768-ban monitorként is mûködik.

Forza.

#7558
Majd el felejtettem... Fõként dvdzésre használnám, valamint pc-rõl szeretnék divx, illetve HD filmeket nézni...

TV: Samsung 32B450, HD Player: WD TV HD, Merevlemez: WD MyBook Essential 2.0 1TB, Erősítő: Denon AVR-1705, 5.1: JBL SCS-178, Kábelek: Inakustik