LCD/Plazma TV-k
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
#7657
aranarth: ez korrekt velemeny. hangjukrol valami?
#7656
:-) Látod, Scooby? Ízlések és pofonok. Amúgy Te milyet nézel? Nekem a W4000-es szuper, a barátom az A656-át már cseréltette - bocsánatot kértek, és azonnal kapta az újat. Megbízhatóságban ég és föld a 2 márka. A másodiknak már semmi baja, de: a Bravia Engine 2 összehasonlíthatatlanul jobb képet ad sima analóg jelen (kevésbé torzít, nem simítja olyan homogénre a képet) mint a Samu. DVD-n szintén jobb a Sony. Blu-ray-en nincs (mi és az oldalbordák legalábbis nem láttunk) különbséget. A menü az A656-nál kicsit gyorsabb és szebb is mint a Sony-é. Én nem használok konzolt, van egy szimpla 22 colos (amúgy Samu és tökéletes!) monitorom, tehát számítógépet se kötök rá a TV-re, így nem tudom, hogy ott hogyan teljesítenének. De - leszámítva a Samu gyönyörû dizájnját - a lényeges dolgokban a Sony nyerte az "összehasonlítást". Szombaton náluk ömlengtünk a Samuról, de vasárnap délelõtt már megállapítottuk, hogy a Sony még jobb. Hogy megéri a 40e pluszt? Az már csak pénztárca kérdése. Sztem ha lehetõség van rá, érdemes a Sonyt venni, ha nincs elég zsé, senki nem lesz szomorú a Samuval se. Csak ne fogjon ki egy sz@r panelû szériát.
Sharp Aquos LC-32DH66E
#7655
Scooby87: hogy mered le, hogy melyik a jobb? van esetleg amire ez vagy amire az? (game, pc, dvd, tv). vagy csupan adatok? van 100Hz nincs 100Hz? melyiknek jobba hangja? (tudom vessenek a mokusok ele ha egy tv-hez nincs 5.1 hangrendszer, de akkor is). kezelhetoseg? (menu, csatlakozok, egyeb feature). komolyan kerdezem. 2 honapja probalok rajonni.
#7654
Na hát én ehhez nem értek... szóval a tv-hez kértem rgb kábelt, az ugye a képet adja a tv-re, azzal minden ok... aztán kaptam audió kábelt, amibõl egy megy a laptopba a s/pdif lyukba (ahova a fülhallgató is) a másik kettõ meg a tv-be megy a helyükre (pirosat a pirosba, feketét a fehérbe). Semmi hang. TV hangszóró bekapcsolva. Ha a tv-re sima alap hangszórót kapcsolok, az mûkszik, és megy a film, viszont a hangfal nagyon alap, tehát halk ahhoz hogy élvehetõ legyen... Ötlet?
#7652
tuti tévedsz....a w4000es sztem meg gyengébb,mint a 656os...a sony nem is az ellen küldte harcba....ha össze akarod mérni a két tudást akkor 656os vs w4500-as...talán ott már lehet különbséget tenni a w4500as talán 5%al jobb,de hogy a 656 vs w4000asnál ki a nyerõ egyértelmû a 656os és nem csak ár /érték arány miatt,hanem minden tekintetben jobb....
#7651
ejj hajj, kellett nekem megnezni a plasmakat. mar eppen eldontottem,h ogy sony 40w4000. erre latom, hogy azert az erert (sot!) kaphatnek Panasonic TH-50PV8P-t. 25%-al nagyobb atlo, biztos impozans. (kb itt van a lelektani arhatar nalam. most). tenyleg mi a kulonvseg a ketto kozott? oke, az altalanossagokat tudom, de azert legyen ez a kerdes.
Ezt nem értem..milyen kábeled van? A TV oldalán analóg jack dugós, míg a laptopnál meg optikai??? Érdekes... ILyenrõl még nem hallottam..
ASUS ROG B350-F Gaming, Ryzen R5 1600, 8GB DDR4 3000Mhz, ASUS ROG Strix RX470 4GB, Adata 920SP 128GB SSD
#7649
Lehet vitatkozni, hogy Sony, vagy Samsung, de hogy az A656 nem olyan jó, mint a W4000-es, az azért elég nagy biztonsággal kijelenthetõ. Én is e két modell (meg a Sharp X20-as szériája) között vacilláltam. Ha úgy fogalmazol, hogy a japán nem jobb 40 ezerrel a koreainál, akkor közelebb jársz az igazsághoz. Szvsz a vitának inkább az ár/érték aránynál van igazi értelme. És igen, az árkülönbség egy része valószínûleg maga a "brand", a márkanév, de nekem még így is megéri.
Sharp Aquos LC-32DH66E
#7648
Sziasztok
Szeretném összekötni a laptopomat az LG5000-es tv-mel. Vettem hozzá kábelt is, viszont ha összekötöm kép van, hang nincs. Pedig vettem olyan jack dugós kábelt két audio kimenettel, be is dugtam õket a tv hátuljába a pirosat a piros helyére, a feketét a fehér helyére (mivel fekete nincs rajta), ahova Audio L - R van írva. A laptopba az s/pdif kimenetbe dugtam bele, mivel onnan szoktam a hangfalra is kötni... Ennek ellenére semmi hang. Valami tipp?
Koszi
Szeretném összekötni a laptopomat az LG5000-es tv-mel. Vettem hozzá kábelt is, viszont ha összekötöm kép van, hang nincs. Pedig vettem olyan jack dugós kábelt két audio kimenettel, be is dugtam õket a tv hátuljába a pirosat a piros helyére, a feketét a fehér helyére (mivel fekete nincs rajta), ahova Audio L - R van írva. A laptopba az s/pdif kimenetbe dugtam bele, mivel onnan szoktam a hangfalra is kötni... Ennek ellenére semmi hang. Valami tipp?
Koszi
40A656-nal akkor siman lehet jatszani pc-rol? Ha rakotom ott is van tobb lehetosegem felbontast valtoztatni ?
#7646
lehet,csak input lagos...elégé 70 fölötti....a 656os 30körüli és a sony 20köeüli.....a 20-30 azt nem nagyon venni észre....esetleg egy két hardcore gémer....,de a 70estmár minden ember megérzi.....
#7645
A samu786-os ledes.Akkor nem lehet rá kötni pc-t?vagy ps-3-mat?
#7644
viszont,ha játszik is vele nem vehet ledest mert ott tényleg nagy atz input lag.
37esben nem samsung panel van vagy mi a szösz
mármint a samsungban
mármint a samsungban
Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐
#7642
az a LE370451 természetesen LE37A451😊
#7641
Sziasztok!
32 colos tv-t szerettem volna,de végülis az itt olvasottak után úgy döntöttem hogy a 3m-es távolság miatt inkább a 37 col-ban gondolkodok.A következõ típusok között válogatok elsõsorban ezek férnének bele a pénzügyi keretbe,érdekelne a véleményetek:
LG-bõl 37LG2000,37LG5000
Samuból LE370451,LE37A551P2R,LE37A615
ELsõsorban tv nézés,többségben sportesemények,és dvd filmekre kellene a tv..konzolt nem kötnék rá,max pc-t,de akkor is csak filmek végett!
köszi a segítséget elõre is!
32 colos tv-t szerettem volna,de végülis az itt olvasottak után úgy döntöttem hogy a 3m-es távolság miatt inkább a 37 col-ban gondolkodok.A következõ típusok között válogatok elsõsorban ezek férnének bele a pénzügyi keretbe,érdekelne a véleményetek:
LG-bõl 37LG2000,37LG5000
Samuból LE370451,LE37A551P2R,LE37A615
ELsõsorban tv nézés,többségben sportesemények,és dvd filmekre kellene a tv..konzolt nem kötnék rá,max pc-t,de akkor is csak filmek végett!
köszi a segítséget elõre is!
#7639
mondjatok plasma tv-t kb ilyen elvarasokkal:
- 42"
- 150E ft koruli ar
- dvd bamulas/tv nezes
en valami panasonicra tippelnek, ajandek lesz, a sajat lcd dilemmam mellett nincs erom ezt is piackutatni.
koszi
- 42"
- 150E ft koruli ar
- dvd bamulas/tv nezes
en valami panasonicra tippelnek, ajandek lesz, a sajat lcd dilemmam mellett nincs erom ezt is piackutatni.
koszi
mediaban láttam 42 colos samsung 4es szériás plazmát 140 ezerért
helyhiány miatt csak 32 fér be 😞
helyhiány miatt csak 32 fér be 😞
Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐
sony 2olcsobb" tv-it csak a név miatt veszik az emberek. Multkor voltunk mediába és nézegettük a tv-ket és ott volt mellettünk egy csávó és mondja az eladónak hogy sony tv-t szeretne. Az eladó kérdezi hogy kizárólag sonyt? erre igen-igen sonyt másba nem is gondolkozom...
#7634
A Sony W4500-asok szerintem jelen állás szerint nagyon túl vannak árazva. A Samsung-nál legalábbis nem ér 80000 Ft-al többet.
#7632
Hát igen valaki a samut más a sonyt ajánlja.Nem könnyü dönteni,de köszi neked is a hozzá szólást Scooby87
#7631
lehet,hogy 4500lesz!!!!megnézem majd valahol samu 786-ost is,hogy milyen,de eddig ugy nézki 4500 lesz.köszönöm a válaszod!
#7630
sztem a 656os is van olyan jó ,mint a w4500 v. a w4730......egyedül ami sztem a sony mellett szólhat,hogy nem tükrözödik....,de más eltérés nincs a kettõ között sztem...mind2 készülék jó választás....
#7629
az AV fórumon,hirdet ATI egy 52W4730 at a helyedben megnézném jó áron adja.
#7628
az A786os samut nem láttam,de a w4500 mindent tud amit tudni kell,nekem 46w4000esem van már 6hónapja és hát nem bántam meg,hogy ezt vettem,ha most kellene vennem tévét akkor a w4500öt venném,ebben már benne van a 100hz meg kicsit fel van turbózva a w4000hez képest,én teljesen megvagyok elégedeve a tévével,hozzátenném nem vagyok sony fan,eddig panasonic crt-m volt,dvd-bõl pionnert vettem,több hónapig nézegettem a vásárlás elõtt még a d,v,sorozatokat aztán kijött a w,és innentõl eldõlt a kérdés,nem fogod te sem megbánni ha a sonyt választod.Mondjuk teljes mértékben nem lehet az áruházak polcairól választani beállítások,fények,tévéjel stb miatt,otthon azért más lesz a kép,én pozitívan csalódtam.
#7627
Azért filozok ennyit mert, nem vagyok egy SONY rajongó, de hátha valami jó azt elismerem és hogyha ugy van szívesen megveszem a SONYT is.
#7626
Köszönöm válaszod
Én láttam egymás mellett mindkettõt a SONY nekem is egy picit jobban tetszett, de nem volt elég meggyözõ. MÉg annyit kérdeznék, hogy SAMSUNG 46A786 és SONY 46W4500 nál is inkább a SONYT ajánlod? Az ár külömbség 20 000 ft kb.
Én láttam egymás mellett mindkettõt a SONY nekem is egy picit jobban tetszett, de nem volt elég meggyözõ. MÉg annyit kérdeznék, hogy SAMSUNG 46A786 és SONY 46W4500 nál is inkább a SONYT ajánlod? Az ár külömbség 20 000 ft kb.
#7625
Természetesen sony46W4500 ezen nincs mit gondolkodni<#wave>#wave>,ez nem lehet kérdés szerintem,de nézd meg mindkettõt ha lehet egyszerre és azt válaszd amelyik neked tetszik,vagyis a sonyt<#nevetes1>#nevetes1><#nevetes1>#nevetes1>
#7624
Sziasztok!
samsung 46a656 és sony46w4500 között vacilálok kérnék egy kis segitséget melyik legyen valaki azt mondta 7-8samu azmár kicsit drága nekem sony vagy samu!!???és miért?véleményeket köszönöm
samsung 46a656 és sony46w4500 között vacilálok kérnék egy kis segitséget melyik legyen valaki azt mondta 7-8samu azmár kicsit drága nekem sony vagy samu!!???és miért?véleményeket köszönöm
Ok 😊
Amugy csináltam teszteket 7végén, mindkettõ gépre ugyan azt a filmet (Black Hawk Down 1080p) kinyomtam és lássuk 3.6 méterrõl mi a nagyobb felbontás plussza: semmi. Odaültettem még 3-4 embert, tulképp nekik demoztam h (mivel tv-t akarnak venni) nem feltétlen kell a fullhd.
Ebben a méretben semmi extra nem látszik. Viszont odaülve a 656 elé ... hihetetlen - látványosan jobb, mint az 1360x768as R8 😊 Ha lesz erõm megpróbálok fotozni is - már ha van értelme ilyesminek.
Hja és a dynamic kontrasztot feltoltam mediumra mindkét tévén, bizony a feketék sokat javultak, de az R8-ason nagyon sokhelyen becsukodtak a sötét tonusok, kevesebb részlet látszott. Ráadásul a 656 talán még éjfeketébb volt, nemtom milyen jelzõt is használhatnék: mint 1 fekete lyuk 😄 NEmtom hogy oldották ezt meg, elég imressziv. Kár h ezt csak büvészkedéssel tudja, ami NÉHA sajnos negativ következményekkel jár. Nyilván mivel 80 centire ülök a 656-tól, fokozottan észreveszek minden egyes hibás pixelt 😄
Amugy csináltam teszteket 7végén, mindkettõ gépre ugyan azt a filmet (Black Hawk Down 1080p) kinyomtam és lássuk 3.6 méterrõl mi a nagyobb felbontás plussza: semmi. Odaültettem még 3-4 embert, tulképp nekik demoztam h (mivel tv-t akarnak venni) nem feltétlen kell a fullhd.
Ebben a méretben semmi extra nem látszik. Viszont odaülve a 656 elé ... hihetetlen - látványosan jobb, mint az 1360x768as R8 😊 Ha lesz erõm megpróbálok fotozni is - már ha van értelme ilyesminek.
Hja és a dynamic kontrasztot feltoltam mediumra mindkét tévén, bizony a feketék sokat javultak, de az R8-ason nagyon sokhelyen becsukodtak a sötét tonusok, kevesebb részlet látszott. Ráadásul a 656 talán még éjfeketébb volt, nemtom milyen jelzõt is használhatnék: mint 1 fekete lyuk 😄 NEmtom hogy oldották ezt meg, elég imressziv. Kár h ezt csak büvészkedéssel tudja, ami NÉHA sajnos negativ következményekkel jár. Nyilván mivel 80 centire ülök a 656-tól, fokozottan észreveszek minden egyes hibás pixelt 😄
Forza.
#7622
na mindegy én felajánlottam 😊 ha esetleg mégse kéne akkor pm 😄
amúgy azért szebb szerintem a box képe(csak be kell állítani szépen)....sztem több a szín és a dinamik kontraszt sem zavaró alacsony beállításon sem.
amúgy azért szebb szerintem a box képe(csak be kell állítani szépen)....sztem több a szín és a dinamik kontraszt sem zavaró alacsony beállításon sem.
az nem oldja meg, h a párom a kanapéból véletlenül elkapcsolja az én "monitoromat" is az R8as távjával 😊 (vagy én hangerõt adok a 656-ra és az R8 is felhangosodik)
Forza.
#7620
ha gondolod jutányos áron megvehetm a 656os távkapcsodat 😊
az igazi para, h mindkét távom vezérli mindkét tévét ... 😄 (656 a monitorom, R8 lett a tévé tévé, nincsenek tul messze egymástól)
(jahh, a képével meg naprol napra elégedettebb vagyok, de igy volt ez az R8-assal is, amit elsõ nap el akartam adni a CRT után 😊 )
(jahh, a képével meg naprol napra elégedettebb vagyok, de igy volt ez az R8-assal is, amit elsõ nap el akartam adni a CRT után 😊 )
Forza.
#7618
de gondolom neked is a jobb felsõ sarokból azért egy enyhe fénybeszívárgás van...engem az zavar kicsit,korábbi r8-as modelnél mind2 oldalon volt és legalább szimetrikus 😄...itt meg alig látni,de olykor bizony igen 😞...
amúgy hidd el kicsit barátkozol a tvvel és nagyon fog tetszeni,mert összeségében nagyon jó tv...
a távkapcs még parás,de elöbb utobb úgy is karcos lesz.
amúgy hidd el kicsit barátkozol a tvvel és nagyon fog tetszeni,mert összeségében nagyon jó tv...
a távkapcs még parás,de elöbb utobb úgy is karcos lesz.
mivel az elõtte töltött idõ 99.999%-ában semmit sem látni belõle, annyira nem foglalkoztat 😊
Forza.
#7616
ha ez megnyugtat az a foltosság idõvel kevésbé lesz látható....sonynál is samunál is kb 100óra üzemóra után kevésbé látható....
nem tudom mi a tech háttere,de sokan emlegetik.
nem tudom mi a tech háttere,de sokan emlegetik.
jah, fullfeketében látszik, h mennyire foltos 😞 más 656 tulajtol is olvastam már h foltoska, szal nem egyedi ...
nem arról van szo, h nekem ne tetszene és a képe kis dinamikus kontraszttal jobb is, mint a r8 - viszont azt várnám h évrõl évre azért haladunk elõre ebben is, nem csak elektronikában (szolgáltatásban)
boxnál nem tünt fel h jobb lenne, a 720p-nek mind1, h 768p-re vagy 1080p-re méretezed szvsz. de legalább készen állunk a következõ generációs konzolokra is 😄
nem arról van szo, h nekem ne tetszene és a képe kis dinamikus kontraszttal jobb is, mint a r8 - viszont azt várnám h évrõl évre azért haladunk elõre ebben is, nem csak elektronikában (szolgáltatásban)
boxnál nem tünt fel h jobb lenne, a 720p-nek mind1, h 768p-re vagy 1080p-re méretezed szvsz. de legalább készen állunk a következõ generációs konzolokra is 😄
Forza.
#7614
boxra is jobb sztem a 6os széria,mint a tavalyi..legalábbis én ezt tapasztaltam(hdmivel kötve)
#7613
hüm...elégé felhõs akkor a 656od....szép fehér paca van a baloldali kép joboldalán....na az elégé csúnyácska...
nekem 37a656os van és nekem tetszik.....sztem jobb,mint a korábbi r82es....szóval az az állítás nem igaz,hogy 40tõl kezdpdik az élet...lehet csak gyenge darabot fogtál ki vagy a 6os széria 37tõl kezdõdik....(tudtommal a 32esben 100hz sincs...a 37esben meg már van)
nekem 37a656os van és nekem tetszik.....sztem jobb,mint a korábbi r82es....szóval az az állítás nem igaz,hogy 40tõl kezdpdik az élet...lehet csak gyenge darabot fogtál ki vagy a 6os széria 37tõl kezdõdik....(tudtommal a 32esben 100hz sincs...a 37esben meg már van)
scooby: jobboldali a régebbi modell (32R82)
mindkettõ 5-ös háttérvilágitással ment, minden beallitasuk azonos volt. (minden elektronikai büvészkedés OFF)
cifu: mindkettõ háttérvill 5ösön volt, és a 32A656-nak ELVILEG a speckok szerint kisebb a fényereje ... gondolod h ezek ellenére ötösön a 656os erõsebben nyomja a fényt? Nemár ...
mindkettõ 5-ös háttérvilágitással ment, minden beallitasuk azonos volt. (minden elektronikai büvészkedés OFF)
cifu: mindkettõ háttérvill 5ösön volt, és a 32A656-nak ELVILEG a speckok szerint kisebb a fényereje ... gondolod h ezek ellenére ötösön a 656os erõsebben nyomja a fényt? Nemár ...
Forza.
#7611
amugy ezt ismeritek?
www.hdtvtest.co.uk/selector.php (mekkora okorseg, hogy 30 napig nem tehetek be url-t. kabare)
ha valaki tud ennel szofisztikaltabbat mutassa.
osszehasonlito teszt is erdekel, csak sajnos azok altalaban eleg gyengek. nem tudnak minden tv-hez minden adatot, raadasul ami nincs benne azt nem szeretik mutatni, mint negativum.
www.hdtvtest.co.uk/selector.php (mekkora okorseg, hogy 30 napig nem tehetek be url-t. kabare)
ha valaki tud ennel szofisztikaltabbat mutassa.
osszehasonlito teszt is erdekel, csak sajnos azok altalaban eleg gyengek. nem tudnak minden tv-hez minden adatot, raadasul ami nincs benne azt nem szeretik mutatni, mint negativum.
#7610
de hozzáteszem hogy nem tudom melyik tv milyen beállításon volt...
#7609
nekem nem jön le melyik tv melyik most?.....
nekem a jobboldali tünik jobnak....
nekem a jobboldali tünik jobnak....
#7608
Sziasztok!
Philips 42pfl5603 és Samsung 40a551 között vacilálok árban specifikációban elvileg egyeznek. Tudtok tapasztalatot, hogy a 2 készülék (márka)közt van-e érdemi különbség?
Gondolkodtam még Samsung 40A656-on is, de nem tudom megéri-e a +40e ft-ot. Abszolút laikusként észreveszek-e egyáltalán különbséget.
Philips 42pfl5603 és Samsung 40a551 között vacilálok árban specifikációban elvileg egyeznek. Tudtok tapasztalatot, hogy a 2 készülék (márka)közt van-e érdemi különbség?
Gondolkodtam még Samsung 40A656-on is, de nem tudom megéri-e a +40e ft-ot. Abszolút laikusként észreveszek-e egyáltalán különbséget.