LCD/Plazma TV-k

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#7757
Sokáig szemezgettem a Sony46W4500-assal, de egy korábbi hozzászólásomban linkeltem egy tesztet amiben lehúzták. Egy újabb vélemény , amit az AVX fórumon linkeltek.

balla27
#7756
(4:3-16:9re) lg ha teljes képernyõre van rakva(tv adás.playstation2)magától váltogatja a formátumot,a sony ilyeneket nem csinál

#7755
Köszi,

látom nekedis ilyen monitorod van, amit én is kinéztem. Elolvastam az elõzõ 2-3 oldalon, amit írtál róla.
Érdekes, hogy szerinted ablack levellel van gondod, mikor mások meg azt emelik ki, hogy abban milyen jó a tv lcd-hez képest).
Persze ez a két dolog nem zárjaki egymást feltétlen 😊

Hogy boldogul a tv a felfelé skálázással?
Komolyan gondolkodom, hogy szükségem van-e fullhd tv-re. Ma megnéztem egy régebbi lcd tv-n (LG 32lx2r) és nagyon szép, tû éles rajta a szg. képe dvi-n és hdmi-n is. Böngészésre, videora, word/excelre elég 1366x768, nyúztam úgy vagy két órát a gépet.
Box is nagyon szép rajta.
Tényleg, a box képe hoz valami javulsát ha fullhd-n nézed?

Az egyetlen problémám (legalább is én így gondolom) a fullhd-vel, hogy azért még van egy-két pc-s gémem és a videom biztosan nem bírná a 1920x1080-at normálisan, tehát vissza kellene vennem a felbontást, tehát a tv felfelé skálázna.

Ez a felbontás gondolom desktopra sokkal szebb, mozira se lehet rosszabb.
Az a kérdés, hogy megéri-e a több pénzt, ha a box-ot is meg a pc-t is fel kell skáláznia?

Tv-t nem sokat nézek, fõleg böngészés/munka/film/box lenne a használat (nem is a tv-t akarom vele lecserélni, hanem a monitort).

Köszi.

#7754
Köszi a bizakodást, remélem én is, hogy nem fognak sza....i.
Ráadásul kb 70km oda-vissza.

Egyébként mennyire gyakori LCD TV-knél, hogy belefuthat az ember a pixelhibákba?
Remélem ez csak egyedi és nem ezért van akciózva a tipus.

Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD

Klemice
#7753
én samsung monitorral szívtam meg, mert pixelhibás volt.. hiába mondtam hogy 72 óra ccseregarancia van rá csak úgy húzták a szájukat, és több mint egy hete nincs még monitorom, mert még nem hozták az újat, de a régit visszavitték..
nem media hanem kisebb bolt :S ..

remélem minden rendben lesz!

Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐

#7752
Sharp LC-42SB55E és a MediaMarkt-ban vettem Tatabámyán.
Le volt értékelve 199-re.
Megtetszett hát elhoztam.

Attól félek csak, hogy kitalálják nekem a már ninsc több a raktáron dumát és felkínálják a kiállított darabot, amit persze nem fogok elfogadni.

A másik amitól tartok az, hogy elõrukkolnak majd õk is a monitoromnál hallottakkal. Acer monitort vettem és azon is volt/van pixelhiba. Hamar elintézték azzal, hogy 1fõ és 2alpixel hibánál van csak csere. Remélem tv esetében ez nem így van.

Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD

#7751
Az auo és samu panel egyforma input laggal rendelkezik,mivel az elektronika okozza és nem a panel.....egyedül a lednél van eltérés....,mert a led nem képes olyan gyorsan reagálni az elektronikára....

Debrecenben most volt kirakva a corában a 7-8-9es széria mindenki kedvére megnézhette...és élõben láthattam a 26colod sony oled tvt is......(új technológia kiállítás nov3-23ig) és a 7esre rá volt kötve a ps3 és eszméletlen játszhatatlan volt a 6oshoz képest.....nagyon lassan reagált.....a 9esen egy box volt kötve....valamivel jobban reagált,de még mindig éreztem,hogy lassú gondolkodású.
Klemice
#7750
milyen a tv és hol vetted?

Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐

#7749
origi csomagban adják a tv-t, remélem kicserélik egybõl és nem futok bele még1 pixelhibásba.

Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD

Klemice
#7748
3 napon belül mindenképpen vidd vissza!

Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐

Klemice
#7747
én is megnéztem múltkor a hátulján és S panel 😊
32A451
amúgy ilyenre lehet kötni xboxot pl mindenféle lagfélelem nélkül ugye

Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐

#7746
Sziasztok!

Tegnap vettem egy 42colos FH-s LCD-t. Szerinten jó ár volt érte a 199k.

A lényeg, hogy találtam egy hibás pixelt rajta.
Ez most azonnali cseét követel vagy el fognal hajtani a francba, mondván, hogy ez még bele fér a minõség ellenõrzés szórásába?û

Valakinek amúgy váleménye a készülékröl?

Üdv!

Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD

arty
#7745
Caine: ha monitorként is használod, és relative közel ülsz hozzá, sztem kell neked a fullhd 😊 (viszont tévézni, kanapébol fimet nézni felesleges 32" méretben a nagyfelbontás)

mustar: vegyél egy DVI-HDMI (vagy hdmi-hdmi + DVI átalakito) kábelt, a kép is sokkal jobb lesz és a hangot is át tudod vinni, ha az spdifet rá tudod kötni a geforce-ra.

---

amugy ma néztem teszkoban a 32A451-es samu lcd-t, abban is "S" jelzésü panel van ! (azaz a samutévék között a legjobb paneltipus allitolag)

Forza.

Csabesz100
#7744
Szerintem Sony! De nézzetek még szét, 120eFt-ért van még Panasonic és Samsung is! Bár én a Sony mellett raknám le a voksom a 4 közül akkor is!

PS3 ID: Csabesz82

Klemice
#7743
#7724

amúgy igen igazad van :\

Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐

#7742
nem tom volt-e linkelve,de azért

samsung 55a956 55a956 teszt

sztem szép is és keveset is eszik.....egy nagy hátrány a nézési szög csak 80fokos....viszont input lag még mindig magasabb,mint a 656osé tehát játékra továbbra is az lcd a nyerõ a led még "túl lassú hozzá".....,de mindenki olvassa el a tesztett és döntse el maga....

bevallom kicsit többet vártam a 9es szériától....
#7741
Hali szakik, lenne egy gyors kérdésem, mert én nemigen értek az LCD tévékhez.

Szüleim kinéztek két tévét, és nem tudnak választani, engem kértek döntõbírónak.
sony kdl32l4000 - 120.000 Huf
lg 32lg2000 - 100.000 Huf

melyik jobb, melyik éri meg jobban, és miért? indok?
#7740
Van egy kis problémám. Adott egy samsung le37m86os televízió és hozzá egy gforce 8800gts, köztük egy noname vga kábel oldja meg a jelátvitelt. A helyzet az, hogy hosszabb kábelre lenne szükségem. Vettem is egy 6 métereset (min. 4-5 kéne),amivel szépen meg is jelent a kép egészen addig, amíg a winxp fullhd felbontásra nem kapcsolt. Tehát a dos-os és win-es töltõkép azzal is bejön, viszont utána teljesen szétesik a kép, egy-egy pillanatra látom az asztalt "darabokban". Hogyan tudnám megoldani a problémát? Lehetõleg minél olcsóbban. Köszi a segítséget elõre is.
#7739
Köszi, visszaolvastam.
Nem tette könnyebbé a helyzetemet, de nagyon informatív volt.

Most már abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán szükségem van-e FULLHD tv-re (box+monitor, tv esetleg).

#7738
Kedves @Caine, olvass vissza 1 oldalt...

Sharp Aquos LC-32DH66E

#7737
Sziasztok!


Ezzel a tv-vel van valakinek tapasztalata?
Samsung LE32A656

Igazából rengeteget olvastam róla a neten és elég jókat írnak róla, de arra lennék kíváncsi, hogy milyen használatban és ami sehol nem derült ki (vagy csak rosszul kerestem), hogy lehet-e 1:1 pixelben hajtani, azaz lehet-e monitornak is használni (rendesen)?

Klemice
#7736
ilyenem van csak fekete színben, nekem tökéletesen megfelel
ha digitálisan küldöd rá a jelet (laptopról vagy géprõl, esetlegesen HDMI-s dvd lejátszóról) nagyon szép képet lehet kapni vele

Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐

Jericho19
#7735
Media Markt-ban 129000Ft

For the Empire!

Jericho19
#7734
Szerintetek EZ milyen?

For the Empire!

arty
#7733
100k körül nincs nagy választék ... talán az LG 32LG2000 lenne jó.

Forza.

Jericho19
#7732
Üdv!Xbox360-hoz tudnátok ajánlani vmi jó LCD tv-t kb. 100000FT környékén?

For the Empire!

#7731
szep spiral lett 😊
kar, hogy a JVC-rol nem tud senki. az S9 (vagy mi) nevu nagyon tetszetosnek tunt. es egy ujabb arlepcso. teszteken megsem istenitik annyira.
SgtChris
#7730
One for all DVB antenna Na ma láttam egy ilyen gyártmányú, ehhez hasonló antennát 9,9k-ért. Beltéri, a donóboza szerint analóg, és DVB jelet is tud venni, és HD ready. Ez most mit jelent? Egy ilyennel mit kezd az embergyereke egy HDReady TV-vel...???

ASUS ROG B350-F Gaming, Ryzen R5 1600, 8GB DDR4 3000Mhz, ASUS ROG Strix RX470 4GB, Adata 920SP 128GB SSD

#7729
Ámen. Bár decembertõl már a lakosság 60%-ának elérhetõ lesz a digitális mûsorszórás, az analóg várhatóan 2011 végéig még marad.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#7728
Jól írtad nem lesz. De még van, fõleg vidéken lesz soká az amikor már semmi analóg nem lesz. Amire odaérünk meg már szinte minden tvben lesz.

Én is ezt mondom mindenki saját maga miatt döntsön csak látom hogy egyeseket ez a kérdés foglalkoztatja mert annyira nem érik hogy most akkor mihez is kell a beépített tuner.

#7727
R4pt0r, nagyon félreértelmezel valamit: NEM LESZ analóg mûsorszórás. Azt váltja ki a digitális, tehát MPeg-4-es DVB-tuner nélkül még az ingyenes adókat is csak STB-szal fogod tudni nézni... És ez vidéken, vagy a tanyavilágban, a nyaralóban, a 2., vagy 3. TV esetében már lehet döntõ érv. Érdemes odafigyelni rá, még ha Neked jobban is tetszik a Samsung és nem foglalkozol vele. Mindenkinek érdemes megfontolnia - még mindig dönthet úgy, mint Te.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#7726
Nagyon impozáns, elegáns TV nagyon szép fogyasztással (és "szokás szerint" bumszli távirányítóval)! A betekintési szöggel kell még kezdeni valamit, mert az nagyon kicsi, 80°.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#7725
120w az szép. A LED megteszi a hatását.

#7724
SamsungLE55A956 teszt. Érdemes megnézni a méretéhez képest a fogyasztását.

#7723
Nem téged és nem is az embereket hanem a mûsort. Az hogy valaki nézi õket az a saját dolga. Valakinek lehet fontos érv az mpeg4 vagy a 100Hz de nekem egyik sem jelent semmi érdekeset hogy emiatt vegyek 1 TVt. Megnéztem mind a 2öt és a Samu lett a nyertes ennyi.

#7722
A Sony nem csak az MPeg-4-es DVB tunere miatt tetszett jobban, és le is írtam, hogy önmagában ez nem döntõ, de fontos érv - fontosabb, mint a Samu 100Hz-e. Hogy ebbõl mi lett itt, az más kérdés. De Te igényteleneztél... <#vigyor0>

Sharp Aquos LC-32DH66E

#7721
Én nem azt mondtam hogy nem lehet értelme de a mostani földfelszíni digitális tvért nem vennék mpeg4es tv-t mert retekbõl jó az analóg is. Persze ez az év véleményem meg van más is, én nem erõltetem senkire rá, viszont ha már itt annyira fényesítik a Sony tv-t akkor legyen olyan vélemény is ami más. Mert lehet ezért nem tud valaki dönteni hogy kell e neki vagy nem, de pl venne úgyis beltéri HD mûsorok miatt. Ennyi. Nem kell itt belemagyarázni semmit.

#7720
Kedves R4pt0r! Hogy az igényesnek nem éri meg az MPeg-4 DVB-tuner? A világ végén nem mindig van szolgáltató, ahogy pl. most is van ahol csak a 3 adót nézheted... Csak mert a T-Home/T-Kábel azt mondja, hogy a tanyára nem visz kábelt? Õ igénytelen? Vagy egy nyaralóba is elõfizetsz súlyos pénzekért? A lakásban minden TV-hez kell majd külön Set Top Box, (mindegyikhez külön távirûnyító, polc, kábelek) ha a nappaliban is és a hálóban is akarsz "igényes" mûsort nézni és "igényes" TV-t tartani. Pedig az egyiken akár elég is lenne a 8-10 ingyenes adó, nem? Vagy 2 elõfizetésed lesz? Ha Te még otthon laksz a szülõknél, akkor 3? Természetesen a Set Top Box pénzbe kerül, mert a szolgáltató legjobb esetben is beépíti az elõfizetõi díjba (most önmagában 30-35 ezerért vehetsz egyet).
Akkor ki az igénytelen? Aki most kiad 40 ezer pluszt egy Sony-ért, vagy "megspórol" az A656-an ugyanennyit? Merthogy a vita innen indult, hogy a személyes, otthoni tapasztalataim alapján összehasonlítottam a 2 készüléket.
Óvatosan igénytelenezzél le bárkit is!

Sharp Aquos LC-32DH66E

R0sc0
#7719
szerintetek 32LG3500 vagy 32LG5500? egy normális leírást nem találok a tvkrõl, összevissza van mindenhol :S

#7718
Én mindenképp megérdeklõdném vásárlás elõtt, hogy az adott terméket a bolt saját garanciájával, vagy gyári garival árulják-e. A saját garanciás nálam kizárja a vásárlást,baj esetén gondok tömkelege.

Ewergo
#7717
Én csak monitorrol veszem a példát...ha rossz az 1-2 napon belül kiderül és visszaviszed. Idö közben ezeknél már nagyon kicsi a meghibásodás kivéve ha hozzá vágsz valamit de akkor az nem a gép hibája.
A márka garis meg olyan mint a betörés elleni biztositás....fizeted a nagy pénzt, és csak akkor éri meg ha valoban betörnek addig meg várod hogy betörjenek hogy megérje az addig fizetett dijját? Picit tulzás de hasonlo....

arty
#7716
Mérlegelni kell. AVPlanet nem LG-s garjegyet ad, tehát ha behal, hozzájuk viszed vissza, õk meg godnolom kiküldik ... idõ.

Forza.

Ewergo
#7715
No itt egy nagyon jo példa az állitolagos ár-teljesitmény kérdésre 😊
159 790
149 990
140 800

#7714
ezekkel akkor van gáz ha beszarik a tv mert külföldre kell küldeni.jó pár hét tv nélkül.

eladó philips tv-ék:42-47-es méretben extra olcsón főleg mpeg4-es dvb-t.keress privátban

#7713
tapasztalatok szerint mennyire gazos olyan cegtol venni ahol 10-15%-al olcsobb, mint mondjuk egy mediamarktban vagy edigitalban? gaz? vagy a 10-15% mar megeri? egyaltalan beszarnak ezek a tv-k? ha igen javithatoak?
#7712
digitalko tudtommal olyan mint a pixelmania....

eladó philips tv-ék:42-47-es méretben extra olcsón főleg mpeg4-es dvb-t.keress privátban

#7711
tenyleg van. http://www.digitalko.hu/index.php?id=128&kat=2
#7710
plazmában eleve nem gondolkodtam soha😊bocs ez tényleg kimaradt😊

eladó philips tv-ék:42-47-es méretben extra olcsón főleg mpeg4-es dvb-t.keress privátban

arty
#7709
42" oké, de milyen modell? mert pl egy 42" SAMSUNG 😄 plazmát megkapsz 150ért... szal a 42" lehet 215ezerért drága is 😉

Forza.

Denes888
#7708
Olyat hallottam hogy az LG tv-knek nagy az input laggja. Ez igaz? Mert ilyen esetben nem lenne jó x360hopz venni lg tv-t.

BFBC2 Nick: Dervis X360 Gamertag:Denes888