LCD/Plazma TV-k
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
www.digimomentsvideography.com
Viszont annó mikor ez az egész szaggat, nem szaggat dolog beindult leteszteltem 1080i-s beltérivel, HDV 1080i kamerával és akkor se szaggatott, pedig egy amatõr rángatózó kamera képénél ki kellett volna jönnie sztem.
www.digimomentsvideography.com
A szemem nem csal... akár árulom, akár nem. 😊
46"-os árait irod?
www.digimomentsvideography.com
RMCF
Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐
Elhiszem, hogy nálatok jó 1080i jellel. De 400000 Ft-értén alaposan megnézem mit veszek. A Sony lcd tv-inek a problémáját sztem az egyik teszt verdiktjében láttam:
Seriously, the problem is so aggravating this time out that it's hard to believe these TVs are getting through Sony's quality control systems. In fact, if I hadn't now seen the problem on two separate W4500 TVs I might have suspected the 46W4500 was faulty.
Arra már nem él, hogy pl. "nem tetszik".
www.digimomentsvideography.com
Nálunk a mai napig megy az M2 HD, Eurosport HD, HBO HD, ugyanazzal a forrással és egy TV-n se akadozik. Van a boltba 3db W4000, 6db E4000 és egyiken sincs szaggatás, sõt az olimpia alatt se volt. Érdekes....
www.digimomentsvideography.com
"A 400-es sorozat meg a "szaggatásáról" híresült el."
W4000 sorozat gondolom. Én is hallottam szaggatásról, de biztosíthatok mindenkit fake az egész.
"Én speciel nem vagyok Sony ellenes, sõt szívesen vettem volna Sony tv-t, de annyi felhasználói(!) panasz van rájuk, hogy inkább hanyagolom õket."
Annyi felhasználói panasz? Na erre kíváncsi lennék, mármint hogy mennyi az a sok? Abszolút a legmegbízható márka, amit valaha árultam.
"Az ár-érték arányuk meg egyenesen nevetséges."
Az ár-érték arány véleményem szerint már nem létezõ fogalom, azaz max nagyvonalakban. Márpedig nagyvonalakban a Sony ár-érték arányban teljesen korrekt, max 5% a difi.
www.digimomentsvideography.com
---
teso007: nem shop/demo modban inditottad? 😉 olvass manual-t
Forza.
RMCF
sharpra en is raizgultam. megneztem. szerintem rettenetes kepe van. ez is velemeny, csak nem tul informativ. a sajat demoja is egy kasa volt.
jvc s90-et neztem hetvegen. sajat demojatol becsokiztam. de az analog tv adast a sony sokkal szebben tolja barmelyiknel, amit eddig lattam.
A második sony-s megszólítást szerintem nem nekem akartad címezni.
Az enyémet(vagy ezt a sorozatot) japánok fabrikálták szerintem, a dobozon legalábbis ez áll: Made in Japan
Egyébként a Sony javára szólva bár egy kicsit off......kicseréltettem a tv-t mivel hogy pixelhibás volt. Gondoltam, ha már ott vok veszek mellé egy HDMi-s playert míg nem jön meg a BRay.
És a Sony mellett döntöttem mert a kiszemelt Pio 410-bõl csak a kiállított darab volt, azt meg nem hozom el. megmondom õszíntén nagyon komolyan skáláz, az 1080p-re állítás után szinte más filmet néz az ember, úgyhogy egyenlõre meg vagyok vele nagyon elégedve.
Még annyit a témához, hogy Samuáknál már a megjelenés sem tetszik úgy mint régen. Sony-nál azért találni tetszetõs darabokat, de nekem inkább a Sharp,JVC,Toshiba féle prezentatív jellegû visszafogott ám mégis elegáns megjelenés jön be.
Üdv!
Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD
Csak ne lennék ilyen laikus a témához...
nézegettem egy két oldalt, de csak az LG - nél láttam kép a képbent (2 tunerest, vagy mit). relative kevesebb pénzért. Kérdezném, hogy milyen más gyártmányú,tipusú tvék vannak (plazma), amelyek szintén tudják a pipet, persze mondanom sem kell 😊 kevés sastojásért?
Kedves Locna!
A Sonyról korábban már belinkeltem 4 tesztet, egyik sem tesz említést szaggatásról és sem tapasztaltam. Fórumokon lehet, hogy találni ilyen hozzászólást, nem tudom. Lehet, hogy csak szerencsés vagyok, de nekem ennél nagyobb a bizalmam a Sony-ban. <#wink>#wink>
Sharp Aquos LC-32DH66E
A pc és hdmi mód az azt jelenti, hogy a tv-ben nincs két tuner, tehát a kép a képben nem tudod nézni az RTL-t meg a TV1-et, hanem az egyik csatorna lehet csak tv adás, a másiknak külsõ jelforrásnak kell lennie (mivel csak egy tuner van).
Tehát vagy az RTL sarkában megy az xbox/ps/dvd/szg. vagy fordítva.
Remélem érthetõ volt 😊
kép a képben 1 tuneres pc és hdmi üzemmódban. mit jelent? Fõleg a hdmi üzemmód?
Tanácsot, segítséget kérek tõletek. (tölem biztosan jobban otthon vagytok a témában )
Tv-t szeretnék, pénzem /nem túl sok 😞/ 150-200 között lenne rá. Nemtudom miért ,de plazma fele húznék, tágas nappaliban lenne.
Számomra a lényeg, a SZÉP KÉPHATÁS, a többrétû nagy tudás nem feltétel. kb. 94-106 cm körüli. (ha pipes , azt nem bánnám, de nem feltét).
Szóval, milyen tipust tanácsolnátok, esetleg, boltot, ahol megbizhatóak és számomra jó áron árulják.
Véleményeket, tanácsokat várnék. Segítsetek.
Elõre is köszönöm.
Szép napot nektek.
Egyértelmû, hogy arról beszél/kérdez az ember amilye van Ezt csak azért említettem meg mert nehezen hihetõ, hogy csak nekem lenne Sharp készülékem. Válaszok hiányában inkább az jön le, hogy nem is akarnak az emberek válaszolni mert úgyis lehúzzák õket azzal, hogy a Samu meg a Sony jobb és kész. Mert X-oldalon keresztül csak errõl tudott olvasgatni és szent meggyõzõdése, hogy ezek a nevek hiszen mindenki errõl ír.
Egyébként nagyon penge szerintem a TV. Analóg adók természetesen nem valami élvezhetõek de ma vettem alá egy HDMi-s playert és nagyon gyönyörû 1080p-ben.
-hát ha még jövõhéten meglesz hozzá végre a Sharp BR player is.............hmm-
LG-t tekintve meg igen, okozott már keserûséget.
én momentán 3dvd-írót és egy dvd lejátszót dobtam ki az említett márkából
Apám 2 dvd lejátszót, párom apja egy házimozit és egy tv-t
Ez mind durván benn van 3év leforgásában.
Az életben többet LG-t még csak látni sem akarok!
Minden jót!
Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD
Elmondanám az én esetemet.
Pénteken vettem egy Sharp 42"-os lcd-t, azonnal felfedeztük a pixelhibát. Ma visszavitteem MMarkt-ba ahol valamiért nem látszódott és hazaküldtek mondván, hogy találomra nem cserélgetnek. Holott a 3 NAPOS GARANCIA MINDENRE ÉL, MÉG ARRA IS, HA NEM VAGY MEGELÉGEDVE A TERMÉKKEL!!!!! Hatahoztam mivel ez a típús nekem kell, 2 óra használat után MEGINT ELÕJÖTT A HIBA! Nem tudom, hogy ez hogy lehetséges, de 20perc múlva viszem megint vissza azonnali cserére és mivel kb 70Km-re lakok a MMarkt-tól ezért egy 20liter benzinpénzel megeggyezõ összeget is ki fogok "verni" belõlük.
A lényeg az egészben, hogy ma megint okosabba lettem, és a 3napos cseregarancia márkafüggetlen és KÖTELES AZ ELADÓ AZONNAL CSERÉLNI VAGY VISSZAFIZETNI A PÉNZT, HA NEM ÁLL MÓDJÁBAN AZ AZONNALI CSERE!!! Ebben az esetben nem elfogadott, hogy a Samsung 2pixelre cserél a Sony meg 1re.............itt csak csere van semmi más!
Remélem sikerrel jársz!!
Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD
LCD TV-t szeretnék venni. A következõt néztem ki: SONY KDL-40U4000 (40")
Ha valakinek van tapasztalata vagy véleménye errõl a TV-rõl az légyszi írja le. Én még nem láttam élõben, egy ismerõs javasolta, mert szerinte nagyon jó a képe. A szobám elég kicsi, ez a TV meg elég nagy, de kb olyan 3 méterrõl nézném. Viszont az ennél kisebb Sony-k már nem FullHD-sek. Köszi a véleményeket elõre is.
6-os széria csak FULL-HD-ben van (lesz)?
Lehet nekem egy 32-es plazma kellene. Bár plazmára még nem próbáltam pc-t kötni.
Á, tényleg nincs jó válasz, de azértköszi a segítséget <#vigyor>#vigyor><#eljen>#eljen>
De hát mirõl beszéljenek, ha ez van nekik? De én pl. nagyon kíváncsi vagyok, hogy naked mi a vélemyéned errõl a Sharp masináról.
"...Samu,Sony, LG.....ez utóbbit nem minõsíteném."
Miért nem? Van valami rossz tapasztalatod vele?
Holnap megy majd úgyis többet tudok mondani a BR lejátszó után............
Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD
Jól mondtad, 200k-ért vettem és 2+1év garit kaptam rá. Megjelenés tetszik, kép hááát...........
Sajnos nincs viszonyítási alapon. Az elsõ LCD TV-m, monitorhoz meg nem hasonlítgatok. Természetes, hogy van ennél jóval jobb és jóval rosszabb is. Holnap veszem meg a BR Playert, márka hû maradok, és talán teljes "pompájában" majd azt fogom mondani...De szép képe van. Egyenlõre dvd-vel nyúzom, és sajna az nem a legjobb képet tekintve. Csak kíváncsi voltam ki, hogy vélekedik róla, elvégre viszaolvasgatva atopicot nagyban Samsung és Sony uralom van. Jó lenne, ha he nem csak a tömeggyártott, megszokott nevekrõl beszélne a nagytársaság. Bár ez teljesen egyértelmû, hiszen egy mûszaki boltban mit lát az ember.........Samu,Sony, LG.....ez utóbbit nem minõsíteném. Amikor rákérdez az ember egy Sharp,Hitachi,Loeve(egyéb vezetõn márkák) típusaira csak azt a választ kapja..."mi ilyet nem forgalamzunk, nincs felvilágosító információnk"
Egyszerûen arra voltam kíváncsi, hogy a hozzám hasonló gondolkodású emberek(jó árért, jó minõséget) találkoztak már a márkával, típussal és, hogy vélekednek felõle.
Egyébkélnt a "csak ki adtál érte 200 ezret" megnyilvánulásod célzó volt vagy csak én nem értem?
Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD
Sharp Aquos LC-32DH66E
Mennyiért vetted, milyen garanciát kaptál hozzá és Neked tetszik-e? Kb. ez dönt, nem az, hogy utólag mit hallasz. Csak kiadtál érte kb. 200 ezret! A Sharp egy nagyon megbízható, igényes japán gyártó.
Sharp Aquos LC-32DH66E
Valaki tud érdemben válaszolni arra, hogy jó vétel volt vagy sem?:
Sharp LC-42SB55E
Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD
ha használtál hdready-t böngészésre és tetszett, akkor ne vegyél fullhd-t, hiszen a pc játékok nativan a legszebbek és az 1360x768hoz még csak erõgép sem kell, a régebbi játékok meg mehetnek - szintén nativan! - 1024x768-ban, kétoldalt két csikkal, 4:3-ban. XBOX képe semmivel sem jobb 1920x1080-ra skálázva, mint 1360x768-ra skálázva - méretezés ugyanugy van mindkét esetben (1280x720asak ugye a játékok).
én végül azért szántam el magamat a fullhd-re, mert 1.) ebben tudtam biztosra, hogy jó panel van és 2.) nagyon közel ülök és netezni számomra az "aprobb méretü" betük is megfeleltek + ha itthonrol melozok, több remote desktop ablak kifér 😊
egyébként elég szépen skáláz a tévé, de azért jóval homályosabb, mint ha nativan hajtod 😊 ha kontrollerre játszol, max kicsit hátrébb ülsz, de bill+egér esetén ez nehézkes (pl nálam)
nincs jó válasz.
Forza.
http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W4000/
http://whathifi.com/Review/Sony-KDL-32W4000/
http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/Sony_KDL-32W4000.htm
Vagy a W4000-es sorozat pl. nem Sony? Vagy az véletlenül sikerült a legjobbra?
Sharp Aquos LC-32DH66E
Link
Segítséget kérnék olyantól, aki eléggé otthon van a témában:
Szeretnék egy tv-t venni, amit tvzésre és xboxozásra használnék. Rászánt összeg kb 90-100e Ft lenne. Ebben az árkategóriában 26" és 32"-os méretekben találtam. A tipusról fogalmam sincs, hogy melyik lenne jó, viszont sokaktól hallottam hogy nem vált be a tvjük xbox-hoz.
A másik, hogy érdemes-e ilyen nagy tv-t venni egy közepes méretû szobába...
Megköszönném, ha valaki hozzá értõ segítene, ajánlana egy jó fajtát!
Üdv