LCD/Plazma TV-k

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

cloud.strife
#7807
Szoba antenna, tetõ antenna, szerencsésebbeknél egy méter koax kábel... 😄

www.digimomentsvideography.com

cloud.strife
#7806
Ja az igaz. 😊

Viszont annó mikor ez az egész szaggat, nem szaggat dolog beindult leteszteltem 1080i-s beltérivel, HDV 1080i kamerával és akkor se szaggatott, pedig egy amatõr rángatózó kamera képénél ki kellett volna jönnie sztem.

www.digimomentsvideography.com

cloud.strife
#7805
Nem él sehogysem. 😞

www.digimomentsvideography.com

cloud.strife
#7804
😄😄😄

A szemem nem csal... akár árulom, akár nem. 😊

46"-os árait irod?

www.digimomentsvideography.com

R0sc0
#7803
az MPEG4 DVB-tuner az azt jelenti hogy minden kábel és csatlakozó nélkül a tv fogni a fija az ingyenes digitáli adásokat? teszem azt még antenna se kell hozzá? köszi

tesó07
#7802
Shop/demo az mit takar?Amúgy csak beüzemeltem,és bekapcsoltam,nem állítottam rajta semmit.Használati utasításba se találtam semmit.....

RMCF

arty
#7801
de ott mpeg4/1080p-t néztek, nem fos mpeg2 1080i-s hdtv adást - gondolom 😊

Forza.

#7800
Kár, hogy gyõri vagy akkor Tõled szívesen vennék, ha nálatok semmi gond velük.

Klemice
#7799
úgy tudom él a nem tetszik dolog, csak akkor ha nem bontod ki 😄

Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐

#7798
Valószínûleg nekem is hasonló véleményem lenne ha árulnám😊 De az élcelõdést félretéve azt elismerem otthoni környetben nem láttam se a 4000-est, se a 4500-ast. Egy MM-ben pedig ember legyen a talpán aki megmondja melyik is igazán a számára ideális adott pénzért. Múlt héten 20 percig locsogtam 2 eladóval ott, az egyikükrõl tudom hogy régóta árulja a Sony tv-it. Megnézhettem több forrásból a4000-est, és tetszett(1080i jellel sajnos akkor nem sikerült mint a nyáron). Az ár 469000 Ft volt. Mondom a faszinak okés a tv de az ára itt a bibi. Elvonult, mondja megnézi esetleg változott az ár. 5 perc visszajön azt mondja 404000Ft(!). Ez még mindig nem jó mondom neki a Sony Közp. Szalon 399000-értadja 3 év garival (ami még elfogadhatónak nevezhetõ, tekintve a garancia hosszát) . Ennyiben maradtunk.
Elhiszem, hogy nálatok jó 1080i jellel. De 400000 Ft-értén alaposan megnézem mit veszek. A Sony lcd tv-inek a problémáját sztem az egyik teszt verdiktjében láttam:
Seriously, the problem is so aggravating this time out that it's hard to believe these TVs are getting through Sony's quality control systems. In fact, if I hadn't now seen the problem on two separate W4500 TVs I might have suspected the 46W4500 was faulty.

cloud.strife
#7797
Kizárólag akkor van a csere, ha egyértelmûen bebizonyosodik hogy a készülék rossz.

Arra már nem él, hogy pl. "nem tetszik".

www.digimomentsvideography.com

cloud.strife
#7796
Érdekes......

Nálunk a mai napig megy az M2 HD, Eurosport HD, HBO HD, ugyanazzal a forrással és egy TV-n se akadozik. Van a boltba 3db W4000, 6db E4000 és egyiken sincs szaggatás, sõt az olimpia alatt se volt. Érdekes....

www.digimomentsvideography.com

cloud.strife
#7795
Semmi, igazából tisztelem mások véleményét, csak nekem egészen más tapasztalatom van.

"A 400-es sorozat meg a "szaggatásáról" híresült el."

W4000 sorozat gondolom. Én is hallottam szaggatásról, de biztosíthatok mindenkit fake az egész.

"Én speciel nem vagyok Sony ellenes, sõt szívesen vettem volna Sony tv-t, de annyi felhasználói(!) panasz van rájuk, hogy inkább hanyagolom õket."

Annyi felhasználói panasz? Na erre kíváncsi lennék, mármint hogy mennyi az a sok? Abszolút a legmegbízható márka, amit valaha árultam.

"Az ár-érték arányuk meg egyenesen nevetséges."

Az ár-érték arány véleményem szerint már nem létezõ fogalom, azaz max nagyvonalakban. Márpedig nagyvonalakban a Sony ár-érték arányban teljesen korrekt, max 5% a difi.

www.digimomentsvideography.com

arty
#7794
a PV80 megéri a plusz pénzt, de h mennyit konzoloznál rajta (beégés) azt neked kell tudni.

---

teso007: nem shop/demo modban inditottad? 😉 olvass manual-t

Forza.

tesó07
#7793
Van egy Samsung lcd-ém.És az a probléma hogy beállítom a fényerõt meg ilyeneket,és egy idõ után mindig visszaáll a gyári beállítás...Mi lehet a probléma?

RMCF

#7792
nekem LG hutom van. jo nagy es mar sok eve hibatlanul mukodik 😊

sharpra en is raizgultam. megneztem. szerintem rettenetes kepe van. ez is velemeny, csak nem tul informativ. a sajat demoja is egy kasa volt.

jvc s90-et neztem hetvegen. sajat demojatol becsokiztam. de az analog tv adast a sony sokkal szebben tolja barmelyiknel, amit eddig lattam.
#7791
Kedves aranarth!
A második sony-s megszólítást szerintem nem nekem akartad címezni.

Az enyémet(vagy ezt a sorozatot) japánok fabrikálták szerintem, a dobozon legalábbis ez áll: Made in Japan

Egyébként a Sony javára szólva bár egy kicsit off......kicseréltettem a tv-t mivel hogy pixelhibás volt. Gondoltam, ha már ott vok veszek mellé egy HDMi-s playert míg nem jön meg a BRay.
És a Sony mellett döntöttem mert a kiszemelt Pio 410-bõl csak a kiállított darab volt, azt meg nem hozom el. megmondom õszíntén nagyon komolyan skáláz, az 1080p-re állítás után szinte más filmet néz az ember, úgyhogy egyenlõre meg vagyok vele nagyon elégedve.

Még annyit a témához, hogy Samuáknál már a megjelenés sem tetszik úgy mint régen. Sony-nál azért találni tetszetõs darabokat, de nekem inkább a Sharp,JVC,Toshiba féle prezentatív jellegû visszafogott ám mégis elegáns megjelenés jön be.

Üdv!

Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD

#7790
na és persze szép képhatással
#7789
Érthetõ volt Caine. Köszi.

Csak ne lennék ilyen laikus a témához...
nézegettem egy két oldalt, de csak az LG - nél láttam kép a képbent (2 tunerest, vagy mit). relative kevesebb pénzért. Kérdezném, hogy milyen más gyártmányú,tipusú tvék vannak (plazma), amelyek szintén tudják a pipet, persze mondanom sem kell 😊 kevés sastojásért?
#7788
Kedves Locna! Úgy értettem, hogy elvégre kiadtál érte 200.000,-Ft-ot, vagyis Neked biztos bejön - tehát ne idegesítsed magadat utólag. Nem akartam malíciózus lenni, bár én jobban körbejártam a témát és sok TV-t összehasonlítottam, mielõtt vásároltam volna. A Sharp X20, a Samsung A656 és a Sony W4000 közül az utolsó nyert. A korábban Japánban összeszerelt Sharpok a legjobb minõséget képviselik. Hogy a jelenlegi, lengyel gyártósor hasonló minõséget produkáljon, úgy látszik, még várni kell.
Kedves Locna!
A Sonyról korábban már belinkeltem 4 tesztet, egyik sem tesz említést szaggatásról és sem tapasztaltam. Fórumokon lehet, hogy találni ilyen hozzászólást, nem tudom. Lehet, hogy csak szerencsés vagyok, de nekem ennél nagyobb a bizalmam a Sony-ban. <#wink>

Sharp Aquos LC-32DH66E

#7787
A kép a képben gondolom megvan, hogy mi.
A pc és hdmi mód az azt jelenti, hogy a tv-ben nincs két tuner, tehát a kép a képben nem tudod nézni az RTL-t meg a TV1-et, hanem az egyik csatorna lehet csak tv adás, a másiknak külsõ jelforrásnak kell lennie (mivel csak egy tuner van).

Tehát vagy az RTL sarkában megy az xbox/ps/dvd/szg. vagy fordítva.

Remélem érthetõ volt 😊

#7786
Sziasztok! Nagy gondban vagyok és szeretném a segítségeteket kérni... Végre összejött egy kis pénzem, és rászántam magam, hogy veszek egy frankó tv-t. Hosszas utánajárás után végre sikerült eldöntenem, hogy plazmát veszek(a boltok többségében az LCD-t ajánlották) De most gondban vagyok mert nem tudom eldönteni, hogy a panasonic pv 8-at vagy a pv 80-at vegyem meg. Igazából a késõbbiekben egy xbox-ot is szeretnék majd használni mellé, meg hamarosan egy laptop is vételre kerül a tv-hez amin hd filmeket szeretnék nézni. Ahogy nézegettem fõleg 720p ben lehet filmeket letölteni, meg nagyon kemény laptok kéne, hogy a full hd-s filmek ne szaggassanak rajta. Ezért is felesleges számomra a full hd-s tv. A gondom az, hogy árban jobban tetszik a pv8, viszont azon csak 2 hdmi csatlakozó van így nem tudom, hogyan tudom majd rákötni a leendõ gépemet. A pv 80 ra elvileg ez könnyebben megoldható. De volt olyan eladó is, aki azt mondta, ha játékra meg géprõl filmezésre lesz használva, akkor ne plazmát vegyek, mert beég... Bár tudtommal a panáknak az egyik legjobb a beégésvédelme. Remélem tudtok segíteni a döntésben:S Vagy válasszak mégis LCD-t?
#7785
hali
kép a képben 1 tuneres pc és hdmi üzemmódban. mit jelent? Fõleg a hdmi üzemmód?
#7784
Hali! Köszi a segítséget. Felhívtam a boltot mondták vigyem vissza azonnal kicserélik. Mondom addig oké csak 150km-re lakom,igy nem egykönnyen megyek fel Bp.-re. Kérdeztem hogy mivan ha felviszem és amit hoznak azis ilyen lessz,azt mondja ez benne van. igy mondtam neki engem igazán nem zavar mert szinte nemis lehet látni csak ha közel hajolok és elkezdem keresni hogy hol van. De amúgy nem lehet észre venni.
#7783
Sziasztok!
Tanácsot, segítséget kérek tõletek. (tölem biztosan jobban otthon vagytok a témában )
Tv-t szeretnék, pénzem /nem túl sok 😞/ 150-200 között lenne rá. Nemtudom miért ,de plazma fele húznék, tágas nappaliban lenne.
Számomra a lényeg, a SZÉP KÉPHATÁS, a többrétû nagy tudás nem feltétel. kb. 94-106 cm körüli. (ha pipes , azt nem bánnám, de nem feltét).
Szóval, milyen tipust tanácsolnátok, esetleg, boltot, ahol megbizhatóak és számomra jó áron árulják.

Véleményeket, tanácsokat várnék. Segítsetek.
Elõre is köszönöm.
Szép napot nektek.
#7782
sziasztok
kifli
#7781
nekem a monitorom lg eddig semmi baj vale ez spec teljesen jó
Ombika
#7780
Kizartnak tartom,h benzint kifizetik az mar nem rajuk tartozik,h te mennyire messze laksz!!

#7779
Szia!

Egyértelmû, hogy arról beszél/kérdez az ember amilye van Ezt csak azért említettem meg mert nehezen hihetõ, hogy csak nekem lenne Sharp készülékem. Válaszok hiányában inkább az jön le, hogy nem is akarnak az emberek válaszolni mert úgyis lehúzzák õket azzal, hogy a Samu meg a Sony jobb és kész. Mert X-oldalon keresztül csak errõl tudott olvasgatni és szent meggyõzõdése, hogy ezek a nevek hiszen mindenki errõl ír.

Egyébként nagyon penge szerintem a TV. Analóg adók természetesen nem valami élvezhetõek de ma vettem alá egy HDMi-s playert és nagyon gyönyörû 1080p-ben.
-hát ha még jövõhéten meglesz hozzá végre a Sharp BR player is.............hmm-

LG-t tekintve meg igen, okozott már keserûséget.
én momentán 3dvd-írót és egy dvd lejátszót dobtam ki az említett márkából
Apám 2 dvd lejátszót, párom apja egy házimozit és egy tv-t
Ez mind durván benn van 3év leforgásában.
Az életben többet LG-t még csak látni sem akarok!

Minden jót!

Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD

#7778
Szia!

Elmondanám az én esetemet.
Pénteken vettem egy Sharp 42"-os lcd-t, azonnal felfedeztük a pixelhibát. Ma visszavitteem MMarkt-ba ahol valamiért nem látszódott és hazaküldtek mondván, hogy találomra nem cserélgetnek. Holott a 3 NAPOS GARANCIA MINDENRE ÉL, MÉG ARRA IS, HA NEM VAGY MEGELÉGEDVE A TERMÉKKEL!!!!! Hatahoztam mivel ez a típús nekem kell, 2 óra használat után MEGINT ELÕJÖTT A HIBA! Nem tudom, hogy ez hogy lehetséges, de 20perc múlva viszem megint vissza azonnali cserére és mivel kb 70Km-re lakok a MMarkt-tól ezért egy 20liter benzinpénzel megeggyezõ összeget is ki fogok "verni" belõlük.

A lényeg az egészben, hogy ma megint okosabba lettem, és a 3napos cseregarancia márkafüggetlen és KÖTELES AZ ELADÓ AZONNAL CSERÉLNI VAGY VISSZAFIZETNI A PÉNZT, HA NEM ÁLL MÓDJÁBAN AZ AZONNALI CSERE!!! Ebben az esetben nem elfogadott, hogy a Samsung 2pixelre cserél a Sony meg 1re.............itt csak csere van semmi más!

Remélem sikerrel jársz!!

Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD

#7777
Hali! Bocsi hogy nem ide tartozik. A 3 napos pixel garancia hogy mûködik? Ha pl. veszek egy lcd monitort akkor hány pixelnek kell lenni hogy kicseréljék? Üdv.Lackó
#7776
Tudtommal minden HDadás interlace jeles.

arty
#7775
jah, a deinterlacerrel vannak gondok csak. mamár azért ritka az interlace jel ...

Forza.

#7774
Az olimpia idején nézegettem a 4000-eseket az MM-ben , hát bizony én 1080i jelnél felfedeztem akadozást az úszóversenyek közvetítése közben, ezt ha utánaolvasol több külföldi, és magyar fórumon is megerõsítik. Szerencsés vagy ha nem tapasztalsz ilyet, elhiszem hogy jó a Sony-d örülök is neki, viszont szigorúan saját véleményem szerint nem szeretnék "belenyúlni" egy nem frankóba. A 4000-es képminõsége egyébként nekem nagyon bejött, jó tévének tartom, de azért a pénzért úgy gondolom jobbat vehetek.

#7773
Melyik része LOL neked?

#7772
Sziasztok!

LCD TV-t szeretnék venni. A következõt néztem ki: SONY KDL-40U4000 (40")
Ha valakinek van tapasztalata vagy véleménye errõl a TV-rõl az légyszi írja le. Én még nem láttam élõben, egy ismerõs javasolta, mert szerinte nagyon jó a képe. A szobám elég kicsi, ez a TV meg elég nagy, de kb olyan 3 méterrõl nézném. Viszont az ennél kisebb Sony-k már nem FullHD-sek. Köszi a véleményeket elõre is.
#7771
Köszi,

6-os széria csak FULL-HD-ben van (lesz)?
Lehet nekem egy 32-es plazma kellene. Bár plazmára még nem próbáltam pc-t kötni.

Á, tényleg nincs jó válasz, de azértköszi a segítséget <#vigyor><#eljen>

#7770
"Csak kíváncsi voltam ki, hogy vélekedik róla, elvégre viszaolvasgatva atopicot nagyban Samsung és Sony uralom van. Jó lenne, ha he nem csak a tömeggyártott, megszokott nevekrõl beszélne a nagytársaság."

De hát mirõl beszéljenek, ha ez van nekik? De én pl. nagyon kíváncsi vagyok, hogy naked mi a vélemyéned errõl a Sharp masináról.

"...Samu,Sony, LG.....ez utóbbit nem minõsíteném."
Miért nem? Van valami rossz tapasztalatod vele?

#7769
Holnap viszem vissza pixelhibával egyenlõre ennyit a nagy Sharp névrõl.
Holnap megy majd úgyis többet tudok mondani a BR lejátszó után............

Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD

#7768
Kedves aranarth!
Jól mondtad, 200k-ért vettem és 2+1év garit kaptam rá. Megjelenés tetszik, kép hááát...........
Sajnos nincs viszonyítási alapon. Az elsõ LCD TV-m, monitorhoz meg nem hasonlítgatok. Természetes, hogy van ennél jóval jobb és jóval rosszabb is. Holnap veszem meg a BR Playert, márka hû maradok, és talán teljes "pompájában" majd azt fogom mondani...De szép képe van. Egyenlõre dvd-vel nyúzom, és sajna az nem a legjobb képet tekintve. Csak kíváncsi voltam ki, hogy vélekedik róla, elvégre viszaolvasgatva atopicot nagyban Samsung és Sony uralom van. Jó lenne, ha he nem csak a tömeggyártott, megszokott nevekrõl beszélne a nagytársaság. Bár ez teljesen egyértelmû, hiszen egy mûszaki boltban mit lát az ember.........Samu,Sony, LG.....ez utóbbit nem minõsíteném. Amikor rákérdez az ember egy Sharp,Hitachi,Loeve(egyéb vezetõn márkák) típusaira csak azt a választ kapja..."mi ilyet nem forgalamzunk, nincs felvilágosító információnk"
Egyszerûen arra voltam kíváncsi, hogy a hozzám hasonló gondolkodású emberek(jó árért, jó minõséget) találkoztak már a márkával, típussal és, hogy vélekednek felõle.

Egyébkélnt a "csak ki adtál érte 200 ezret" megnyilvánulásod célzó volt vagy csak én nem értem?

Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD

#7767
Kedves Kimi, milyen szaggatást kellene látnom a W4000-esem?

Sharp Aquos LC-32DH66E

cloud.strife
#7766
LOL-e amit írsz? 😊

www.digimomentsvideography.com

#7765
Kedves Locna!
Mennyiért vetted, milyen garanciát kaptál hozzá és Neked tetszik-e? Kb. ez dönt, nem az, hogy utólag mit hallasz. Csak kiadtál érte kb. 200 ezret! A Sharp egy nagyon megbízható, igényes japán gyártó.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#7764
Hali!

Valaki tud érdemben válaszolni arra, hogy jó vétel volt vagy sem?:
Sharp LC-42SB55E

Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD

arty
#7763
a 656os feketeszintje az elektronika nélkül gyenge csak, dinamikus kontrasztot kapcsolva drasztikus a javulás! (és sokkal kevésbé kompromisszum, mint az elõdöknél)

ha használtál hdready-t böngészésre és tetszett, akkor ne vegyél fullhd-t, hiszen a pc játékok nativan a legszebbek és az 1360x768hoz még csak erõgép sem kell, a régebbi játékok meg mehetnek - szintén nativan! - 1024x768-ban, kétoldalt két csikkal, 4:3-ban. XBOX képe semmivel sem jobb 1920x1080-ra skálázva, mint 1360x768-ra skálázva - méretezés ugyanugy van mindkét esetben (1280x720asak ugye a játékok).

én végül azért szántam el magamat a fullhd-re, mert 1.) ebben tudtam biztosra, hogy jó panel van és 2.) nagyon közel ülök és netezni számomra az "aprobb méretü" betük is megfeleltek + ha itthonrol melozok, több remote desktop ablak kifér 😊

egyébként elég szépen skáláz a tévé, de azért jóval homályosabb, mint ha nativan hajtod 😊 ha kontrollerre játszol, max kicsit hátrébb ülsz, de bill+egér esetén ez nehézkes (pl nálam)

nincs jó válasz.

Forza.

#7762
A 400-es sorozat meg a "szaggatásáról" híresült el. Én speciel nem vagyok Sony ellenes, sõt szívesen vettem volna Sony tv-t, de annyi felhasználói(!) panasz van rájuk, hogy inkább hanyagolom õket. Az ár-érték arányuk meg egyenesen nevetséges.

#7761
Ezt ugye nem gondolod komolyan!? Olvasd el a többi típus tesztjét, azokat meg dícsérik. Nehogy már egyetlen teszt alapján egy egész márkát lehúzzál... <#wink>

http://www.hdtvtest.co.uk/Sony-KDL40W4000/
http://whathifi.com/Review/Sony-KDL-32W4000/
http://www.hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/Sony_KDL-32W4000.htm

Vagy a W4000-es sorozat pl. nem Sony? Vagy az véletlenül sikerült a legjobbra?

Sharp Aquos LC-32DH66E

Ewergo
#7760
Ebböl a tesztböl is kitünik hogy a Sony valójában csak hangtechnikában jó mivel az a alap projektje. Tv-nél meg csak másodlagos dolog a hang....ha hallani akarunk valamit, akkor teszünk rá hagrendszert. (ami már lehet Sony) 😉

#7759
Bizony lehúzzák a 46W4500 és sokan csodálkoznak is rajta hogy a 40" és 52" milyen jó volt a 46" meg teljesen off. Nagyon rosszul választott a Sony kijelzõt 😊 Lehúzzák más helyen is egyébként:

Link
#7758
Hali!
Segítséget kérnék olyantól, aki eléggé otthon van a témában:

Szeretnék egy tv-t venni, amit tvzésre és xboxozásra használnék. Rászánt összeg kb 90-100e Ft lenne. Ebben az árkategóriában 26" és 32"-os méretekben találtam. A tipusról fogalmam sincs, hogy melyik lenne jó, viszont sokaktól hallottam hogy nem vált be a tvjük xbox-hoz.
A másik, hogy érdemes-e ilyen nagy tv-t venni egy közepes méretû szobába...

Megköszönném, ha valaki hozzá értõ segítene, ajánlana egy jó fajtát!
Üdv