LCD/Plazma TV-k

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Ewergo
#7857
Igen ahogy irtam az lcd tv-knél (16:9) nem is az átló hanem a láthato kép magassága számit mert igen csaloka. Nekem most egy 67cm átloju 4:3-as tv-m van aminek a kép magassága 41 cm.
Egy 32"-s (81cm) lcd-nek a kép magassága nem egésszen 40 cm. Ugy hogy én is áttértem a 37"-re.

arty
#7856
samu 431-est ne! akkor inkább 451! vagy lg, ha tévére lesz! avforumon egy srácnak volt lg, de szgépre is kellett neki és cserélte samura, õ irta h a tévés képe jobb volt az lgnek! szüleid gondolom fõleg tévéznek majd rajta ... nagyobb méret amugy nem fér bele a büdzsébe? 😊 nemtom mennyi idõsek a szüleid, milyen a szemük, stb, én mondjuk apámnak 40" alatt nem ajánlok tévét már 😄

Forza.

Ewergo
#7855
Én ugy látom a Toshiba-nál kötök ki. Még a külsö megjelenése is szinvonalasabb (már amennyire lehet egy lcd tv burkolata) mint a többié. A Saturnban meg aztán tényleg van összehasonlitási alap "sajnos".
A kontraszt arány (****:1) mellett rájöttem hogy a 100Mz-et is és a fényes képernyöst is figyelembe kell venni.
Mindig tanul az ember.

#7854
Sziasztok,

karácsonyra szeretnék venni az õsöknek egy LCD-t, kinéztem 3-at de az a helyzet, hogy lövésem sincs a tévékhez 😊, tudna valaki tippet adni melyiket vegyem? (100 körül szánok rá) köszi

Philips 32 pfl 3403
Samsung LE 32 A 431
LG 32 LG 3000
#7853
minden tiszteletem azoke akik donteni tudnak a tv temaban.
ma elmentem donteni. nem dontottem. ez egy csapda.
a jvc csodas. ennyit tudok hozzatenni.
de lattam 46"es daewoot. tok jo kepe volt. meg most lattam sharpot is ami tetszett, meg toshibat, meg sonyt. a samsungokbol kiabrandultam. es beszeltem lokott eladoval is. csodas nap volt.
cloud.strife
#7852
A TV-d tudja.

www.mindigtv.hu

www.digimomentsvideography.com

#7851
Kérdés:

Valaki fogja már az m1, m2hd-t?? Mert azt olvastam hogy nov 1-tõl 60%os legfedettséggel már szórják. Én meg pesttõl 30km-re lakom. Szal furcsállom, hogy itt BP közelében se tudom befogni, vagy szar a tv-m tunerje. antenna meg minden rendben van. December végére meg állítólag 80 % lesz a lefedettség. Akkor meg már muszály megtalálnia ennek a szarnak.
Gondolom.

Sony46W4000 a típusa.

Sony KDL46W4000 Denon 3802, Jamo 7.1 THX PSN id és Xbox live: Wasp00

Morpheus
#7850
Sziasztok srácok! Egy apró kérdés. LG vagy Panasonic LCD?😊 LG típusa: 42LG 5000, Panasonic típusa: TX 37 LZ 8.

Köszönöm elõre is a választ.

Üdv:

Morpheus

..::Welcome to the Real World::.. \"...Egy korszak lezárult... 2005.12.05 17:19:41 : \'\'És egyáltalán mi az a DOS?\'\' (egy PH! user...)\"

#7849
Srácok kaphatnék akkor véleményt a sony 32s4000-rõl mert érdekelne hogy szakavatottak mit gondolnak.
cloud.strife
#7848
Egyetértünk. 😄

Olyan hatása van a filmeknél, mintha hómvidejó lenne. Olyan sima a kép. Pláne 200Hz-en.
TV adásnál nem rossz.

www.digimomentsvideography.com

arty
#7847
"Az igy eloallitott kep valami alomszep folyamatos, a samsung eseteben nem tudom pontosan 4 vagy 5 kepet szur be ket kepkocka koze, el lehet kepzelni az eredmenyt, jobb mint a moziban eloallitott 72 kepkocka 😊 Jo azert teljesen mas a megkozelites, mas technika, kar hasonlitgatni, de jol hangzik."

A moziban 24 képkockát látsz, simán duplázva 2x, azaz 48hz-en. A bûvészkedett több képkocka olyan szinten agyonvágja a moziélményt, h sose jutna eszembe használni. Szeretem azt látni, amit és ahogyan a készítõk megálmodtak. Ez jelenleg 24 képkocka másodpercenként, trükkök nélkül!

Forza.

balla27
#7846
sziasztok!most akarom eladni a hdr gx 210-es sony dvd felvevõmet,mert merevlemezesre akarom cserélni,amin van hdmi kivezetés is.1 kérdésem lenne.most kiprobáltam a gx 210-en hq-ban vettem fel 30 mp-t,majd a ps3 3-on lejátszottam ami hd kábellel van kötve a v3000 sony lcd-re,hogy milyen felskálázva.hát elég rossz.ilyen lesz a képem,akkor is,ha az új ,saját maga fogja felskálázni nekem a képet?köszönöm

cloud.strife
#7845
😄

LOL

Sony Center-ekbe régóta 219e a 32W és még 3 év gar is van rá. Na de reklám off... 😊

www.digimomentsvideography.com

#7844
Ez így igaz!
Ha az Euronics-ban veszem a tévét akkor most nincs HDMi-s playerem.

Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD

#7843
A Sony KDL-32W4000-et én 219.000,-Ft-ért vettem. Ha nem lettem volna ilyen "hülye", akkor potom 279.000,-Ft-ért is megkaphattam volna a híres MM-ben... <#vigyor1> Javaslom mindenkinek, hogy ne csak ezt a fórumot, de a teszteket és az árösszehasonlítókat (depo, argep, olcsobbat) is böngéssze! Blu-ray játszónyi pénzeket lehet megspórolni...

Sharp Aquos LC-32DH66E

cloud.strife
#7842
Jav:
"Mpeg4 tuneres"

www.digimomentsvideography.com

cloud.strife
#7841
Sony KDL-32V4500 180e, KDL32W4000 meg olyan 215e körül van. Mindkettõ Mpge4-es tuneres, elõbbi HD Ready, utóbbi Full HD.

www.digimomentsvideography.com

alma2
#7840
Akkor csak roviden par het utan par szemelyes tapasztalat ez a vegleges kep, a velemenyem mar nem fog valtozni 😊
Ha pl egymas utan teszed ki a tv-re ugyanazt a filmet csak 720p-ben illetve 1080p-ben kicsi az eselye, hogy barmifele kulonbseget lassal, foleg a szokasos tv nezesi tavolsagokrol. konkrean en pl kb 2,5 m-nel semmi kulonbseget nem latok 40 "-nal. Termeszetesen, ha egymas mellett lenne a ket film biztos feltunne ez-az. Ha ugyanolyan jo minosegu konktrasztu panelt kapnek csak 720p-ben, azt vasarolnam.
Annak erdemes csak "100 Hz"-es 24p-s tv-t venni akit pl egy ujabb lcd monitoron, zavar a rocogos mozgas filmeknel. AKi nem tudja mirol beszelek az azzal egyenlo, hogy nem zavarja 😊 Ha csak jatszol rajta, teljesen felesleges beruhazas foleg, hogy pc modban be se engedi kapcsolni a kepkocka sokszorositast. Ha pc-rol nezed a filmeket, samsung esetben, nekem a hdmi 1 csatin jott igazan jol a jel. Aki 24p-s tv-t valasztott megis a rocoges megszuntetese remenyeben, fontos, hogy a leirassal ellentetben, ha pc-rol megy a film, 24 hz-re allitsd a grafkartyan a kimeno jelet. A tv csak igy tud megbirkozni a bejovo jellel, hogy ne akadazzon x masodpercenkent veletlenszeruen es persze tedd pl bluray forrassra vagy hagyd uresen, hogy tudjon mukodni a 100Hz-es uzemodja. Talan be is kell kapcsolni egybol high-ra, mert alapallapotban ki van kapcsolva. Az igy eloallitott kep valami alomszep folyamatos, a samsung eseteben nem tudom pontosan 4 vagy 5 kepet szur be ket kepkocka koze, el lehet kepzelni az eredmenyt, jobb mint a moziban eloallitott 72 kepkocka 😊 Jo azert teljesen mas a megkozelites, mas technika, kar hasonlitgatni, de jol hangzik.
A dinamikus konktraszt jo talalmany, akinek picit is erzekeny a szeme a szinekre annak abszolut hasznalhatatlan. Sotet jeleneteknel kiemeli a kepet, tegyuk fel ez hasznos, de pl nappali jeleneteknel valami szornyen kiegett lesz a kep, hatalmas mu erzest keltve ezzel. Tobbszor adtam neki eselyet, sajna borzaszto a vegeredmeny. Akinek nem tunik fel a kulonbseg az persze hasznalhatja batran bekapcsolva 😊 Movie modban ez alapban, ha jol emlekszem ki is van kapcsolva, szoval gondolom a gyarban is rajottek erre, nem tokeletes 😊
Az analog tv kepe pocsek, de ki az a hulye aki tv-t nez egy tv-n ugye 😊
Hirtelen ennyi, remelem valakinek segitett.

szerintem

nismoka
#7839
Mondjuk Sony KDL32V4500.

nismoka
#7838
Ha Plazma akkor Panasonic vagy Pioneer! 😊

#7837
hi
Vélemény Panasonic th -42px8e vagy az LG 42pg200r plazmákról valakinek?
Esetleg a panasonic th 42pv8p-rõl?
Pana vagy LG? Ez itt a kérdés...
nismoka
#7836
1080i lesz mivel az 1080p-t sugározni nagyobb sávszélességgel lehetne csak és nem gazdaságos.

#7835
Csáó biboros én most vettem egy 32-es sony lcd-t kds4000 a pontos típus igaz hogy nem fullhd de 129999ft volt és így még 150 alatt is maradnál nekem nagyon bejön barom jó a kontrasztja (30000:1) van rajt 3 hdmi és baromi jó képet ad mikor a boxon játszom azonkívül sima kábeltv közben is tök szépek a színek meg minden pedig az csak sima sd adás. Egyébként ti mit gondoltok errõl a típusról mert én meg vagyok elégedve de azért érdekel mások véleménye is
#7834


Sziasztok,
32-es LCD szeretnék venni milyen tipust preferáltok 150000-200000ft között inkább a minõséget helyezném elõtérbe az árral szemben.
Sharpról mi a véleményetek vagy más tipus ami szerintetek jó és a fekete szin is megfelelõ.
#7833
köszi , hogy válaszoltál
Épp most nézegetem a panasonicokat, árban is elfogadhatóbb , a pioneer már egy kicsit drágább mulatság . A panasonic egyes tipusainál olvastam a "beépített tuner"-t. Ok, de az mit is tud, jelent? Nekem fogalmam sincs.

na meg még mindig a kérdésem, hogy mit kell nézni, milyen paraméterét a plasmáknál,hogy a minél szébb, élesebb tisztább képet adjon? Szerinted?
VAGY HA VALAKI SEGÍTENE EBBEN A más számára lehet egyértelmû kérdésben.Nekem sajnos még nem az 😞
#7832
A MM-ban néztem egy elég új samsung plazmát, 3 logó is be volt égve...Szóval a samsungot nem javaslom. Több helyen is azt mondták, hogy a panasonicnak a legjobb a beégésvédelme, én plazmában mást nem nagyon vennék. Maximum pionirt.
#7831
még valami.
A beépített tuner mit jelent? Az mit tud, mire jó?
#7830
halisztok
kérdésem: a szép, éles, tiszta képhatás érdekében milyen paramétereit kell nézni a készüléknek a plazmánál. NEM ÉRTEK HOZZÁ.
Segítsetek!
De tipust is mondhatnátok,hogy mit "érdemes" venni. minden véleményre kíváncsi vagyok.
köszi elõre is.
#7829
a mûsoruk 98% upscale most is.miért adnák 4:3-ba a cuccost ha HD lenne?
ami nem upscale ott ki is van írva,hogy HD.

eladó philips tv-ék:42-47-es méretben extra olcsón főleg mpeg4-es dvb-t.keress privátban

arty
#7828
M1 nem lesz upscale, ott már van teknika HD-re - a mostani adások is azzal készülnek 😊

Forza.

#7827
upscale vagy nem upscale mindenesetre a jelenleg sugárzott SD adás az mtv1-en kenterbe vágja bármelyik szolgáltató minõségét.az 1080I-s HD adás meg tökéletes csak még kevéske.

eladó philips tv-ék:42-47-es méretben extra olcsón főleg mpeg4-es dvb-t.keress privátban

arty
#7826
és az m2, dunatv is sima upscale lesz 😊 (...és az állam mégis fizet milliárdokat a hádéért, miközben az antennahungária csinál egy sima upscalet az SD adáson...)

nismoka: biztos 1080i lesz, nem p?

Forza.

#7825
a HD adások...rtl,tv2 szerintem nem lesz ekkora elbontásban egyenlõre..

eladó philips tv-ék:42-47-es méretben extra olcsón főleg mpeg4-es dvb-t.keress privátban

nismoka
#7824
1920x1080i-ben

R0sc0
#7823
a magyar digitális mûsorszórás dec 1-tõl milyen felbontásban fog adni?

cloud.strife
#7822
Saturn és MM egy cég, megspórolhatsz egy utat.... 😄

www.digimomentsvideography.com

nismoka
#7821
Az X360 játékok 99% ban 720p felbontásúak, ezért nem jobb 1080-as Tv-n.

Ombika
#7820
A problema Xboxnal kezdodik! 😊

#7819
Akkor visszaveszem a lehetséges jelöltek közé. Köszi az infókat.

#7818
Nekem 6 hónapja van egy sony 46W4000 em és nem tapasztaltam rajta deinterlacer hibát pedig van pár HD adóm,az enyimén kívül még 2db-ot láttam azokkal sem volt semmi gond <#integet2>
nismoka
#7817
Üdv! A W4000 szaggatás téma számomra is érdekes mert nem tapasztaltam még pedig jó pár W4000-et tesztelgettem ez ügyben. Direkt 1080i jellel hajtottam meg egyszerre több fajta tévével egy idõben HDMI elosztón keresztül, és semmi szaggatást nem tapasztaltam. Amikor szaggatott az mindegyik tv-n látható volt tehát nem csak W4000-en hanem pld samsungon is, ilyenkor maga a HD anyag volt kicsit akadozós. Nap mint nap használok W4000-et és még soha nem jött elõ ez a szaggatás probléma.

Ewergo
#7816
LG - 37LG2000-röl Toshiba 37AV500-ra.(150 ezer) De volt ott egy Grundig 37-7850 Full HD 175rugóért ami bezavart nekem. 😊

#7815
És konkrétan melyik LG-rõl akarsz váltani melyik Toshibára?

#7814
ma neztem en is egy toshiba 42A3000 (talan) nevu tv-t. le van ertekelve tobbhelyen is ha jol latom. egesz szep kepe volt nekije.
Ewergo
#7813
Aha Értem. A Box témát akkor valoban csak szerintem...! Csalokák ezek az üzleti videok. A sok tv képeit nézve egyböl szembetünöek a különbözö minöségek persze a rajta futtatott müsortol is függ.
Aszem LG-röl váltok Toshiba-ra. (ajánlat!) Nagyon vékony keretü és ez a fényes vagyis sima képernyüjü.100Hz Akár hova kapcsoltam, mindegyik müsor szebben jelent meg mint akármelyik LG-n (ami idáig a listámon szerepelt)

#7812
Érdekes én is ma voltam terepszemlézni 😊
Bevágtam a boxomat a hónom alá és megnéztem 2 boltban egy csomó tv-t.

Nekem ugye boxozni kell fõleg és a szg. is errõl fog menni, néha bejátszik majd tv is biztosan.

Én is arra voltam azonnal kíváncsi, hogy 720 vagy 1080. Rá is kötöttem a boxot egy-egy ilyen tv-re és az volt a tapasztalatom, hogy nem egyértelmûen jobb a FULL HD-n a box. Mintha a textúráknak jót tett volna a nagyobb felbontás, de ahol nagy kontraszt van egy object szélénél (sötét háttér elõtt valami világos, vagy fordítva) ott meg nagyon elõjöttek a "lépcsõk".

Tehát nem egyértelmûen jobb a FULL HD boxra (szerintem), inkább csak más.
Viszont a mérleg másik serpenyõjében van 40-60e plusz kiadás.
Nekem ez nem éri meg. Persze ha más másra használja a tv-jét (hd adások, bluray) akkor nyilván másmilyen tv-t választ.

Most már megvan a méret (32) és a felbontás is (720) már csak ki kell választani egy tv-t.

Gondolkodtam rajta, hogy veszek FULL HD-t mert az mégis csak jobb befektetés, de a mostani tv is már vagy 6 éve bírja és még szeretném nyúzni másik 3-4-ig, tehát majd veszek FULL HD-t (vagy bármi is lesz akkor) amikor szükségem lesz rá.

Még a héten futok egy kört egy MM-ban, megnézek más tv-ket is, szerintem 5-10 nap múlva meglesz nekem is az új tv-m 😊

Ewergo
#7811
Ma terepszemlén voltam a Saturnban. Hát nagyon szomoru lettem mikor megláttam, hogy a full HD határozottan szebb volt.
Nincs mese emberek a majd kétszer annyi pixel összezsúfolva, márcsak fizikailag is egyértelmüen szebb képet ad. Szerintem még akkor is, ha nem nativ felbontásu jelet adunk rá. Gondolok itt az Xbox-ra. Vagy kisebb pixelek, vagy kisebb a pixelek közti hézag ezért mindennemü adás mód 1 vagy több fokkal jobb amit "sajnos" látni lehet. A másik dolog pedig ez a bizonyos 100Hz és a simább, "fényesebb" képernyö...ezt ugy néztem meg, hogy ujjal megsimiztem és érdekes módon amelyik simább volt, szebb volt.
Ugy hogy most teljesen át kell gondolnom az idáig biztosnak hitt tipus tippeimet.

#7810
Igen bocs elfelejtettem írni, hogy a 46"os árairól volt szó.

tesó07
#7809
Ok,kösz,megpróbálom.

RMCF

arty
#7808
Amikor bekapcsolod elõször a tévét, rákérdez, h otthoni vagy bolti/demo használat lesz. Ha bolti verziot állitottál, akkor minden kikapcs stb után felejt.

Talán van a menüben egy olyan pont, h az alapállapotban hozhatod a tévét, s akkor ujra be tudsz mindent allitani.

Forza.