LCD/Plazma TV-k

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#7957
Sziasztok van egy samsung 32r81b tipusú lcd tv-m és szám.géppel szeretném összekötni (videokártya asus eah3650, dvi hdmi átalakítóval)és az a baj hogy a kép nagyon kásás állítgatom a felbontást össze vissza de semmi.Valakinak valami ötlete, hogy mit kéne beállítani, vagy mien progival kéne használni ezt a funkciót??!!!!elõre is köszi

#7956
Na, Arty, most kellene befejezned, mert röhejes kezdesz lenni. Az érveimet a korábbi hozzászólásaimban elolvashatod, ha gondolod. Nem mintha kíváncsi lennél bármire, ami nem a Te fejedbõl pattant ki. Ha valaki dícsér valamit, Te azonnal lefikázod. Legyen meg a Te örömöd, még az utolsó szó is a Tied lehet! <#eljen> Ráadásul Scooby87-nek még igaza is van. Csak ne néznél hülyének másokat.

Sharp Aquos LC-32DH66E

cloud.strife
#7955
Sztem jól összefoglaltad.

Csak Arty stílusa..... na de hagyjuk.... 😄

www.digimomentsvideography.com

#7954
?....én ezt vettem ki a beszélgetésbõl...és mind2ötöknek megvan a maga igaza,ezért is kár rajta vitázni.

vagy vmit rosszul látok?
cloud.strife
#7953
Monnyuk az se semmi amit Dzsonival mûveltek a másik fórumban...... röhejes...

www.digimomentsvideography.com

cloud.strife
#7952
Mivan kistesó, mi a bajod?

www.digimomentsvideography.com

arty
#7951
Tetováltasd akkor a sony kontraszt számait a homlokodra, hiszen alapvetés minden egyes betü a speckokban.

Forza.

cloud.strife
#7950
Hát igen.

Tipikus topikozó vagy..... részvétem... 😊

www.digimomentsvideography.com

cloud.strife
#7949
Ajámlom olvasd vissza az egész beszélgetést. 😊

www.digimomentsvideography.com

arty
#7948
elolvastad Te egyáltalán amit én irtam? 😉

"Mintha nem akarnád megérteni, hogy mit mond a másik, szajkózod a saját önigazolásodat. Szerinted baj és általánosítás, ha valaki lát differenciát a dinaikus kontraszt értékei között. Ez miért lenne lehetetlen?"

Hol irtam, hogy nem látni különbséget a dinamikus kontrasztok közt?

"Szerinted baj és általánosítás, ha valaki a FULL HD-t többre tartja a kisebb felbontásnál. Neked nem 1080p a tévéd, tehát másnak is felesleges?"

Igen, baj: általánositás és félrevezetõ. Mégis mi értelme pl 32" méretben a fullhdnek, ha nézed 3 méterrõl? Mi értelme 40"-ben, ha nézed 4 méterrõl (pláne plazmán mondjuk)? Én fullhd-t vettem, mert én monitorként használom és 60-80 centirõl van értelme a fullhdnek.

És igen, a legtöbb embernek felesleges. Mert a legtöbb ember nem 46"-ost vesz, nem blurayt néz általában és nem 2 méterre ül a tévétõl.

"Szerinted baj és általánosítás, ha valaki számol a 24p-vel? Sokaknak bejön, és még mûködik is!"

Mármegint... hol irtam ilyesmit? Arra akartam felhivni a figyelmet, h a 24p feltöntetése önmagában semmit nem ér: tipusonként van eltérés h igazi 24p-t kapsz vagy csak ad képet a tévé és szart sem ér az egész.

"Vagyis, ha bárki nem te vagy és nem olyan Samsungot vesz mint Te, akkor az általánosít, hülyeségre költi a pénzét, hiszen Te tudod a tutit. "

Hol esett szó konkrétan arrol h XY samsungot vegyen mert más nem jo?

"De nehogy már kioktass, hogy miért rosszabb vétel a W4000-es Sony-m, mint a Te tavalyi Samud!"

Ez megint honnan jön ... 😮

"Miért a Te érveid a jók, az enyémek (és máséi) meg az általánosítások?"

Konkrétan hol irtál érvet a fullhd mellett?

---

Cloud: sztem is hagyjuk, boltod van de ... tipikus 😊

---

Scooby87: bárcsak lenne valodi 3-5000:1 kontrasztu lcdtv 😊 Simán 2000 alatt lehetünk valahol még mindig ... 😞 (ha kikapcsolsz minden elektronikát, jön a szürkület... már ahol TELJESEN ki lehet kapcsolni a dinamikus bûvészkedést...)

Forza.

#7947
akkor ide is...

"A hozzáértõk az LCD-plazma vitában a plazmára esküsznek, ezek ugyanis több feketeárnyalatot képesek megkülönböztetni (viszont van egy "ciripelésnek" csúfolt halk alapzörejük, de ez már tényleg csak a fanatikusokat idegesíti)".

ez úgy ahogy van csak blabla...az lcd már van olyan jó feketében,mint a plazma....ráadásul sokkal szeb képet is eredményez részletgazdagabb.....szóval nem tudom milyen hozzáértõ mondta ezt(valszeg jól megfizetett),de az lcd,led,oledé a jõvõ a plazma mehet a sülyesztõbe.(lásd nagyon sokan már nem is készítenek plazmát,kivételt képez ez alól a kuro mely no.1 tv,de rajta kívül nincs még egy olyan jó)


amúgy az indexes kollégák szakmai hozzáértését ebben a témakörben kétkedve fogadom...láttam már igazán nagy balgaságokat és jól megfizetett cikkeket is az index oldalán.

nem konkrétan erre a cikre gondoltam,nem mintha ebben nem lenne butaság.
#7946
Oszt
ennyi.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#7945
már én is hozzászólnék ehhez a témához...

mind2en ugyanazt írjátok,csak a közös nevezõ nincs meg....

szólók elõre én is értek a "lapos"-tvkhez 😄 jópár darabbal volt már tapasztalatom.

a lényeg,hogy valóban nem szabad a kontrasztot amit megadnak a gyártók komolyan venni.... a samu 15.000-es paneljei között is van különbség...(erre jó példa a 32a656os vs 37a656os ahol papiron mind2 15.000es,de a 37esé egyértelmûen jobb)Vagy ott van a 37a656 vs 40a656os azaz 15.000 vs 50.000 kontraszt ahol ismét csak nagyon szemmeresztõsen lehet észrevenni a különbséget a két panel között. Most úgyebár csak a 6os szériáról írtam,de nyugodtan lehet általánosítani a samunál....ugyanis a kontraszt a panel és elektronika közös bûvészekdése. Ezek a panelek meg továbbra is 3000-5000 VALÓS kontraszttal rendelkeznek.

A panelgyártóknál kell keresni az igazságot ugyanis onnan jutnak a panelek a különbõzõ gyárakba legyen szó sonyról,samuról,lgrõl vagy akkár orionról.


Azt meg sztem mindneki megértheti,hogy a sony papaíron írt 30.000es kontrasztja nem jobb,mint a samu 15.000es kontrasztja....ezt úgy lehetne esetleg teljes mértékben állítani ha minden tíust,modellt összehasonlíthatnánk egymás mellett,de sztem erre csekély a valószínûség. Nekem 37a656osom van és amikor vettem egy sony 40w4000essel hasonlítottam össze és a távkapccsal sokat trükköztem,de nem láttam egetverõ különbséget a kettõ között közel azonos volt.(itt jön képbe az elektronika amit teljes mértékben egyik modellnél sem lehet kiiktatni).

Ezért összeségében elmondható,hogy nem papíkontraszt alapján kell vásárolni és abban is van vmi igazság,hogy papíradatú tv lehet,hogy nagyobb kontraszttal bír akkor lehet,hogy tényleg nagyobb is(AZONOS TÍPUSON BELÜL),de márkákat és modelleket így nem lehet összehasonlítani.
cloud.strife
#7944
Reménytelen vagy, hagyjuk szvsz....

www.digimomentsvideography.com

#7943
Arty! Mintha nem akarnád megérteni, hogy mit mond a másik, szajkózod a saját önigazolásodat. Szerinted baj és általánosítás, ha valaki lát differenciát a dinaikus kontraszt értékei között. Ez miért lenne lehetetlen? Cloud sem mondta, hogy az a mérvadó, csak hogy érzékelhetõ a különbség. Szerinted baj és általánosítás, ha valaki a FULL HD-t többre tartja a kisebb felbontásnál. Neked nem 1080p a tévéd, tehát másnak is felesleges? Szerinted baj és általánosítás, ha valaki számol a 24p-vel? Sokaknak bejön, és még mûködik is!
Vagyis, ha bárki nem te vagy és nem olyan Samsungot vesz mint Te, akkor az általánosít, hülyeségre költi a pénzét, hiszen Te tudod a tutit. Gratulálok, és jó tévézést! De nehogy már kioktass, hogy miért rosszabb vétel a W4000-es Sony-m, mint a Te tavalyi Samud! Nekem ez volt a jó, Neked az - olvass vissza: nem akarlak se Téged, se mást meggyõzni semmirõl, csak elmondom, hogy az én tévém milyen. Miért a Te érveid a jók, az enyémek (és máséi) meg az általánosítások?

Sharp Aquos LC-32DH66E

arty
#7942
Hozzáfûzném, h hiába szerepel egy tévé képességeinél az 1080p/24p, semmi nem garantálja, hogy valodi, akadásmentes képet kapunk és bármi értelme is lesz 60hz helyett 24p-ben hajtani a megjelenítõt.

Forza.

arty
#7941
"Nem érted. És továbbra is hülyeségeket írsz, ugyanis 0 tapasztalatod van etéren... ( 2 TV-bõl nem következtetnk semmire)

Egymás mellett van 8 tv, AZONOS jellel, tehát abszolute nem érdekel, hogy épp mekkora kontrasztot mutat a TV, az se érdekel, hogy mi van ráírva, csak az, hogy 2 perc alatt lehet látni, hogy amire nagyobb kontraszt van írva az tényleg jobb kontrasztot ad. Ennyi."

Értem, hogy hülyeségeket beszélsz, mivel okádod az általánosságokat 😊

Én annyit állitottam eddig is, h a számok SEMMIT sem érnek, maximum az adott év adott gyártó modelljei között állit fel valamiféle erõsorrendet. Valósághoz nincs közük, két márkát ez alapján szintén nem lehet összeveztni, ill. a különbözõ évjáratok speckoi szintén nem vethetõk össze.

Te meg jössz a marhasággal, h a szám mérvadó.

---

aranath:
"És én is leírtam már több hsz-ban, hogy bizonyos célokra felesleges a FULL HD. De szerintem érdemes azt venni. Ezzel mi a bajod?"

Ez igy megint általánositás. Mire érdemes? Mekkora átlo/nézõtávolság mellett? Cseszheted a bluray-t, ha pl. 40"-en nézed 4 méterrõl ... a homályosabb plazmák esetén pedig még "rosszabb" a helyzet.

Forza.

#7940
Ha ez segít, nekem ez van: Lg 32Lg3000
Az Edigital-nál 105 000.
Minden elképzelhetõ csatival rendelkezik. 3 db HDMI.
A gépemmel azonnal minden erõlködés nélkül együttmûködik.
A normál TV adás is tökéletes.
Ez két hónapi tapasztalatom.

Walk the Talk.

#7939
Na az jó 😊)))))) Örülj neki ha így történt.
Klemice
#7938
én kifogtam egy samsung paneles 451et

Saddam Hussein &#9745; - Osama Bin Laden &#9745; - Moammer Kadhafi &#9745; - Kim Jong Il &#9745; - Tirexi &#9744; - DarkSector &#9744;

#7937
Egyszerû hogy néhány ember köztük én is miért nem gondolkozik elõre 2 évet. Nem tudom hogy másoknak milyen fizetése van, de hogy egy 200-400 ezer Ft-os tv-re nem olyan könnyû félre tenni. Pláne hogy ez csak tv, van ettõl sokkal fontosabb dolog is. Nekem ez a 451-es 130 ezres ára is iszonyat sok. Ez van. Van akinek az olcsóbb jut. A mostani 10 éves Lg 52 cm-es tv-émhez már szinte bármi csúcs.

#7936
Sziasztok! Segitségetek kérnék! Tegnapelött vettem egy Samsung LE40A536 tipusu full HD-s tévét! Minden jó és szép,csak egy olyan problémával ütköztem,hogy számitógéppel való csatlakozáskor bárhogy is probálkozom,max 1280x1024 felbontásra képes! Neten,üzletben,gyártó hoinlapja szerint 1980-as felbontásra képes a kézikönyve szerint csak 1280x1024 a maximális felbontása....
Ha valaki találkozott hasonló problémával,kérném,segitsen! Segitségetek elöre is köszönöm!
#7935
Van a két TV között igen egy kis külömbség ha jobban megnézzük õket, de nem igazán a kontraszt közti külömbséget vetted észre azokon a készülékeken hanem azt hogy a 431-ben CMO vagy rosszabb minûségû panel van a 451-ben meg álltalában valamivel jobb AUO esetleg Samsung kijelzõ. Ezen kijelzõk közti minõségkülömbség pedig...hát eléggé érzékelhetõ.
#7934
Igen sajnos csinál ilyet a Samsung 😞 és sajnos nem csak a kontrasztal 😞
#7933
#7932
Igazad van. Akinek van rá tehetsége tegye. Azonban soknak nem csak a TV a problémája. És itt jön be az, hogy amikor majd a blu-ray-t stb-t ßarért húgyért lehet kapni, a mostani full HD is detto.
Én a fosos LCD-mel 30K buktam egy hónap alatt. Árcsökkenés.
No és persze jön az OLED. Akkor meg kinek kell a full HD.

Walk the Talk.

#7931
köszi.... a segítséget
Klemice
#7930
elég nevetséges az tény 😊

amúgy amikor vettem a tv-m nyáron samu 431 meg 451 jött számításba ugye 8500 és 10000 kontraszt, láttam egymás mellett a két tv-t és volt látható különbség, így 10ezerrel többet megért a jobb tv

Saddam Hussein &#9745; - Osama Bin Laden &#9745; - Moammer Kadhafi &#9745; - Kim Jong Il &#9745; - Tirexi &#9744; - DarkSector &#9744;

cloud.strife
#7929
Nem figyeltem, sorry..... 😊

www.digimomentsvideography.com

Klemice
#7928
errõl már régebben volt szó 😊

Saddam Hussein &#9745; - Osama Bin Laden &#9745; - Moammer Kadhafi &#9745; - Kim Jong Il &#9745; - Tirexi &#9744; - DarkSector &#9744;

cloud.strife
#7927
Nahát ilyen faszságot is csak a Csmcsung tud csinálni, gratulálok ismét nekik.... 😄

Így már értem, azt gondoltam ennyire nem lehet köcsög egy cég, hogy ugyanarra a tv-re más kontrasztot ír 3-4 hónap leforgása alatt... LOL

www.digimomentsvideography.com

Klemice
#7926
kalkuláld bele hogy milyen képet fog adni 2 év múlva egy két éves és egy új tv

Saddam Hussein &#9745; - Osama Bin Laden &#9745; - Moammer Kadhafi &#9745; - Kim Jong Il &#9745; - Tirexi &#9744; - DarkSector &#9744;

Ewergo
#7925
"Igaz az ára megven, de megéri!"

Hát aminek az ára -megvan-, azok közzül könnyü jót keresni. De ez majd 300 rugo és csak 5000:1 a kontrasztja? Legalább is a legtöbb oldalon ennyi.
http://www.argep.hu/product_444530.html
http://www.shopmania.hu/shopping~online-audio-video-szorakozas-televiziok~vasarlas-lg-47lf65~p-627675.html
http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=21123
http://www.edigital.hu/LG_LCD_televizio/LG_47LF65_LCD_televizio-p32482.html

Csabesz100
#7924
Nekem is volt L4000-em, én is nagyon meg voltam vele elégedve!

PS3 ID: Csabesz82

#7923
Sziasztok ! Nem tudtok valamit az Samu plazma PS50A656 típusról ?

Külalakra ugyanaz mint a Samu 7-es kategóriás LCD-je.

Tottenham, XBOX360, PS3, kisfiam Trisztán :)

#7922
meg a 1080p jelfeldolgozás is mit jelent egy hd-ready plazmánál??
#7921
Segítsetek már!😊
24p lejátszás mit jelent? (panasonicnál olvastam)
#7920
De mit kell ezen filózni, tényleg nem értem.
Ha tudod, hogy kizárólag csak tévézni fogsz rajta amíg csak élsz, akkor nem kell. Ha másra is tervezed használni - márpedig lesz blu-ray lejátszód, mert 2 év múlva sz*rért-h*gyért megkapod, mint most a dvd-t - akkor meg kell a FULL HD, hogy tényleg gyönyörû képet kapjál. Nem erõszakoskodom, mert nekem tök mindegy, hogy ki milyen TV-t vesz, csak nem értem, hogy egyesek nem gondolkoznak mondjuk 2 egész évet elõre - vagy vesznek majd egy új TV-t, amikor látják, hogy a havernál mennyivel tisztább és kontrasztosabb a kép?

Sharp Aquos LC-32DH66E

#7919
Nekem LG 47LF65 van, és nagyon meg vagyok vele elégedve!!
-LCD
-119cm képátló
-full HD
Igaz az ára megven, de megéri!

Intel i7 950@3,07 , Foxconn Flaming Blade GTI , ATI HD5870 , 1665GB HDD, Logitech G15 billentyűzet, Icon7 Z500,Samsung 920NW monitor, Logitech Z-5500 5.1 hangszóró

#7918
Nekem L4000-em van és perfekt 😊

Csabesz100
#7917
32A451, de annyiért már lassan kapsz Sony 32L4000-et!

PS3 ID: Csabesz82

#7916
Ezeket néztem ki. Ti melyikre szavaznátok? Igaz nem sok esélye van hogy idén veszek...

Samsung Le32A451
Samsung Le32A431
Lg 32Lg3000

#7915
Esetleg aki nem akar rákattintani:
"Ha sikerült a plazma vagy az LCD mellett lerakni a voksunkat, akkor újabb probléma jön: Full HD vagy HD Ready? Sokat foglalkozunk vele, pedig igazából nincs jelentõsége. A High Definiton - nagyfelbontású tévéadásokat a 720p (1280X720 pixel) vagy az 1080i (1920X1080 pixel) jelölésnek megfelelõ minõségben sugározzák, amelyek mindegyikét képesek megjeleníteni a HD Ready készülékek. Egy 1024X768-os plazma tévé ezt természetesen némi rontással teszi, de a kép így is szebb lesz, mint egy DVD vagy sima tévéadás esetén.

A Full HD kijelzõket az 1080p jelölés díszíti, ami az 1080i-vel azonos felbontást, de valamivel jobb minõséget takar. Ezt a különbséget csak egy Blu-ray lejátszóval, esetleg egy Full HD-s kamerával tudjuk kihasználni, minden egyéb esetben teljesen haszontalan lesz számunkra.

Ha ezen eszközök egyikével sem rendelkezünk, akkor pénzkidobás a Full HD, mivel az akár 50 százalékkal is drágább lehet egy HD Ready készüléknél."

Én is ezen filóztam két hónapig.

Walk the Talk.

#7914
Amikor vettem az LCD-t ez rengeteget segített volna.

Walk the Talk.

#7913
Hello !!!!

Valamit nem értesz !!!!
Én nem beszéltem olyanról hogy a 3évvel ezelõtti TV és a mostani között nincs különbség !!!! Hol olvastál te ilyet az írásomban?!?!?!

Én arról beszéltem hogy a Samsung 2008ra kiadott A4 szériájában megjelenõ modellt amit év elején megvehettél a boltokban 10000:1 dinamikus kontrasztaránnyal most ugyan azt a modellt 30000:1 dinamikus kontrasztaránnyal árulja a Samsung!!!! Pedig a gyártásában változás nem történt !!!! Na ez között garantálom hogy nem fogsz látni külömbséget csak papíron !!!! A hazai boltokba nem tudom hogy bekerültek e már ezen példányok, de a nyugatabbi országokban már csak így szálítja a Samsung, de gondolom kishazánkban is fellelhetõ már egyes helyeken.

Hogy olyan kontrasztarányt írnak a gyártók a TVre amit csak akarnak? A válasz IGEN! Persze bizonyos kereteken belül !!!! de ez több tízezres ugrás is lehet manapság számokban.

Abban meg nem kételkedek hogy a boltotokban az egymás mellé pakolt különbözõ kontrasztarányú TVk között különbséget látni képi megjelenítéseikben! bár itt a különbségeket sokban befolyásolja a kijelzõpanelek minõsége is, de ez már megint más dolog...
nismoka
#7912
Ezt én is megerõsítem!

cloud.strife
#7911
Nem érted. És továbbra is hülyeségeket írsz, ugyanis 0 tapasztalatod van etéren... ( 2 TV-bõl nem következtetnk semmire)

Egymás mellett van 8 tv, AZONOS jellel, tehát abszolute nem érdekel, hogy épp mekkora kontrasztot mutat a TV, az se érdekel, hogy mi van ráírva, csak az, hogy 2 perc alatt lehet látni, hogy amire nagyobb kontraszt van írva az tényleg jobb kontrasztot ad. Ennyi.

www.digimomentsvideography.com

#7910
halisztok
olvasgatom itt a beszélgetéseket. nem nagyon vágom , hogy mit is dumcsiztok, de nem rossz. Pl 24p az mit jelent? egy tévénél?
#7909
Arty! Dehogynem megjeleníti, de nem olyan szépen. Egyszerûen azért, mert nincs annyi képpontja. Ennyi. És én is leírtam már több hsz-ban, hogy bizonyos célokra felesleges a FULL HD. De szerintem érdemes azt venni. Ezzel mi a bajod?
A másik meg: egy 2007-es közép- vagy felsõ középkategóriás TV simán tudhat annyit, mint egy 2008-as belépõ alapmodell, hiszen más panellel szerelik. De hogy egy 3 évvel ezelõtti típus nem vetekedhet egy mostani kategóriatásrásval, az szinte biztos. Egy akkori csúcsmodell és egy mostani csúcsmodell között ég és föld a különbség, ezt te is tudod... Ez nem digitális kontraszt kérdése, hanem a technika gyors fejlõdése. Nézz rá a feketékre, a válaszidõkre, a kontrasztra, a méretekre (vékonyság).

Sharp Aquos LC-32DH66E

arty
#7908
Az pedig szintén tény, h az R8-as samsungom egy évvel ezelõtti 8000:1 kontrasztja jobb, mint a mostani samu A43x 8000:1 kontrasztja. Tehát márkán belül sem lehet hinni a számoknak, ha nem azonos az évjárat.

Forza.