LCD/Plazma TV-k
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Sharp Aquos LC-32DH66E
Csak Arty stílusa..... na de hagyjuk.... 😄
www.digimomentsvideography.com
vagy vmit rosszul látok?
www.digimomentsvideography.com
Forza.
"Mintha nem akarnád megérteni, hogy mit mond a másik, szajkózod a saját önigazolásodat. Szerinted baj és általánosítás, ha valaki lát differenciát a dinaikus kontraszt értékei között. Ez miért lenne lehetetlen?"
Hol irtam, hogy nem látni különbséget a dinamikus kontrasztok közt?
"Szerinted baj és általánosítás, ha valaki a FULL HD-t többre tartja a kisebb felbontásnál. Neked nem 1080p a tévéd, tehát másnak is felesleges?"
Igen, baj: általánositás és félrevezetõ. Mégis mi értelme pl 32" méretben a fullhdnek, ha nézed 3 méterrõl? Mi értelme 40"-ben, ha nézed 4 méterrõl (pláne plazmán mondjuk)? Én fullhd-t vettem, mert én monitorként használom és 60-80 centirõl van értelme a fullhdnek.
És igen, a legtöbb embernek felesleges. Mert a legtöbb ember nem 46"-ost vesz, nem blurayt néz általában és nem 2 méterre ül a tévétõl.
"Szerinted baj és általánosítás, ha valaki számol a 24p-vel? Sokaknak bejön, és még mûködik is!"
Mármegint... hol irtam ilyesmit? Arra akartam felhivni a figyelmet, h a 24p feltöntetése önmagában semmit nem ér: tipusonként van eltérés h igazi 24p-t kapsz vagy csak ad képet a tévé és szart sem ér az egész.
"Vagyis, ha bárki nem te vagy és nem olyan Samsungot vesz mint Te, akkor az általánosít, hülyeségre költi a pénzét, hiszen Te tudod a tutit. "
Hol esett szó konkrétan arrol h XY samsungot vegyen mert más nem jo?
"De nehogy már kioktass, hogy miért rosszabb vétel a W4000-es Sony-m, mint a Te tavalyi Samud!"
Ez megint honnan jön ... 😮
"Miért a Te érveid a jók, az enyémek (és máséi) meg az általánosítások?"
Konkrétan hol irtál érvet a fullhd mellett?
---
Cloud: sztem is hagyjuk, boltod van de ... tipikus 😊
---
Scooby87: bárcsak lenne valodi 3-5000:1 kontrasztu lcdtv 😊 Simán 2000 alatt lehetünk valahol még mindig ... 😞 (ha kikapcsolsz minden elektronikát, jön a szürkület... már ahol TELJESEN ki lehet kapcsolni a dinamikus bûvészkedést...)
Forza.
"A hozzáértõk az LCD-plazma vitában a plazmára esküsznek, ezek ugyanis több feketeárnyalatot képesek megkülönböztetni (viszont van egy "ciripelésnek" csúfolt halk alapzörejük, de ez már tényleg csak a fanatikusokat idegesíti)".
ez úgy ahogy van csak blabla...az lcd már van olyan jó feketében,mint a plazma....ráadásul sokkal szeb képet is eredményez részletgazdagabb.....szóval nem tudom milyen hozzáértõ mondta ezt(valszeg jól megfizetett),de az lcd,led,oledé a jõvõ a plazma mehet a sülyesztõbe.(lásd nagyon sokan már nem is készítenek plazmát,kivételt képez ez alól a kuro mely no.1 tv,de rajta kívül nincs még egy olyan jó)
amúgy az indexes kollégák szakmai hozzáértését ebben a témakörben kétkedve fogadom...láttam már igazán nagy balgaságokat és jól megfizetett cikkeket is az index oldalán.
nem konkrétan erre a cikre gondoltam,nem mintha ebben nem lenne butaság.
mind2en ugyanazt írjátok,csak a közös nevezõ nincs meg....
szólók elõre én is értek a "lapos"-tvkhez 😄 jópár darabbal volt már tapasztalatom.
a lényeg,hogy valóban nem szabad a kontrasztot amit megadnak a gyártók komolyan venni.... a samu 15.000-es paneljei között is van különbség...(erre jó példa a 32a656os vs 37a656os ahol papiron mind2 15.000es,de a 37esé egyértelmûen jobb)Vagy ott van a 37a656 vs 40a656os azaz 15.000 vs 50.000 kontraszt ahol ismét csak nagyon szemmeresztõsen lehet észrevenni a különbséget a két panel között. Most úgyebár csak a 6os szériáról írtam,de nyugodtan lehet általánosítani a samunál....ugyanis a kontraszt a panel és elektronika közös bûvészekdése. Ezek a panelek meg továbbra is 3000-5000 VALÓS kontraszttal rendelkeznek.
A panelgyártóknál kell keresni az igazságot ugyanis onnan jutnak a panelek a különbõzõ gyárakba legyen szó sonyról,samuról,lgrõl vagy akkár orionról.
Azt meg sztem mindneki megértheti,hogy a sony papaíron írt 30.000es kontrasztja nem jobb,mint a samu 15.000es kontrasztja....ezt úgy lehetne esetleg teljes mértékben állítani ha minden tíust,modellt összehasonlíthatnánk egymás mellett,de sztem erre csekély a valószínûség. Nekem 37a656osom van és amikor vettem egy sony 40w4000essel hasonlítottam össze és a távkapccsal sokat trükköztem,de nem láttam egetverõ különbséget a kettõ között közel azonos volt.(itt jön képbe az elektronika amit teljes mértékben egyik modellnél sem lehet kiiktatni).
Ezért összeségében elmondható,hogy nem papíkontraszt alapján kell vásárolni és abban is van vmi igazság,hogy papíradatú tv lehet,hogy nagyobb kontraszttal bír akkor lehet,hogy tényleg nagyobb is(AZONOS TÍPUSON BELÜL),de márkákat és modelleket így nem lehet összehasonlítani.
Vagyis, ha bárki nem te vagy és nem olyan Samsungot vesz mint Te, akkor az általánosít, hülyeségre költi a pénzét, hiszen Te tudod a tutit. Gratulálok, és jó tévézést! De nehogy már kioktass, hogy miért rosszabb vétel a W4000-es Sony-m, mint a Te tavalyi Samud! Nekem ez volt a jó, Neked az - olvass vissza: nem akarlak se Téged, se mást meggyõzni semmirõl, csak elmondom, hogy az én tévém milyen. Miért a Te érveid a jók, az enyémek (és máséi) meg az általánosítások?
Sharp Aquos LC-32DH66E
Forza.
Egymás mellett van 8 tv, AZONOS jellel, tehát abszolute nem érdekel, hogy épp mekkora kontrasztot mutat a TV, az se érdekel, hogy mi van ráírva, csak az, hogy 2 perc alatt lehet látni, hogy amire nagyobb kontraszt van írva az tényleg jobb kontrasztot ad. Ennyi."
Értem, hogy hülyeségeket beszélsz, mivel okádod az általánosságokat 😊
Én annyit állitottam eddig is, h a számok SEMMIT sem érnek, maximum az adott év adott gyártó modelljei között állit fel valamiféle erõsorrendet. Valósághoz nincs közük, két márkát ez alapján szintén nem lehet összeveztni, ill. a különbözõ évjáratok speckoi szintén nem vethetõk össze.
Te meg jössz a marhasággal, h a szám mérvadó.
---
aranath:
"És én is leírtam már több hsz-ban, hogy bizonyos célokra felesleges a FULL HD. De szerintem érdemes azt venni. Ezzel mi a bajod?"
Ez igy megint általánositás. Mire érdemes? Mekkora átlo/nézõtávolság mellett? Cseszheted a bluray-t, ha pl. 40"-en nézed 4 méterrõl ... a homályosabb plazmák esetén pedig még "rosszabb" a helyzet.
Forza.
Az Edigital-nál 105 000.
Minden elképzelhetõ csatival rendelkezik. 3 db HDMI.
A gépemmel azonnal minden erõlködés nélkül együttmûködik.
A normál TV adás is tökéletes.
Ez két hónapi tapasztalatom.
Walk the Talk.
Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐
Ha valaki találkozott hasonló problémával,kérném,segitsen! Segitségetek elöre is köszönöm!
Én a fosos LCD-mel 30K buktam egy hónap alatt. Árcsökkenés.
No és persze jön az OLED. Akkor meg kinek kell a full HD.
Walk the Talk.
amúgy amikor vettem a tv-m nyáron samu 431 meg 451 jött számításba ugye 8500 és 10000 kontraszt, láttam egymás mellett a két tv-t és volt látható különbség, így 10ezerrel többet megért a jobb tv
Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐
Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐
Így már értem, azt gondoltam ennyire nem lehet köcsög egy cég, hogy ugyanarra a tv-re más kontrasztot ír 3-4 hónap leforgása alatt... LOL
www.digimomentsvideography.com
Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐
Hát aminek az ára -megvan-, azok közzül könnyü jót keresni. De ez majd 300 rugo és csak 5000:1 a kontrasztja? Legalább is a legtöbb oldalon ennyi.
http://www.argep.hu/product_444530.html
http://www.shopmania.hu/shopping~online-audio-video-szorakozas-televiziok~vasarlas-lg-47lf65~p-627675.html
http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=21123
http://www.edigital.hu/LG_LCD_televizio/LG_47LF65_LCD_televizio-p32482.html
Külalakra ugyanaz mint a Samu 7-es kategóriás LCD-je.
Tottenham, XBOX360, PS3, kisfiam Trisztán :)
24p lejátszás mit jelent? (panasonicnál olvastam)
Ha tudod, hogy kizárólag csak tévézni fogsz rajta amíg csak élsz, akkor nem kell. Ha másra is tervezed használni - márpedig lesz blu-ray lejátszód, mert 2 év múlva sz*rért-h*gyért megkapod, mint most a dvd-t - akkor meg kell a FULL HD, hogy tényleg gyönyörû képet kapjál. Nem erõszakoskodom, mert nekem tök mindegy, hogy ki milyen TV-t vesz, csak nem értem, hogy egyesek nem gondolkoznak mondjuk 2 egész évet elõre - vagy vesznek majd egy új TV-t, amikor látják, hogy a havernál mennyivel tisztább és kontrasztosabb a kép?
Sharp Aquos LC-32DH66E
-LCD
-119cm képátló
-full HD
Igaz az ára megven, de megéri!
Intel i7 950@3,07 , Foxconn Flaming Blade GTI , ATI HD5870 , 1665GB HDD, Logitech G15 billentyűzet, Icon7 Z500,Samsung 920NW monitor, Logitech Z-5500 5.1 hangszóró
Samsung Le32A451
Samsung Le32A431
Lg 32Lg3000
"Ha sikerült a plazma vagy az LCD mellett lerakni a voksunkat, akkor újabb probléma jön: Full HD vagy HD Ready? Sokat foglalkozunk vele, pedig igazából nincs jelentõsége. A High Definiton - nagyfelbontású tévéadásokat a 720p (1280X720 pixel) vagy az 1080i (1920X1080 pixel) jelölésnek megfelelõ minõségben sugározzák, amelyek mindegyikét képesek megjeleníteni a HD Ready készülékek. Egy 1024X768-os plazma tévé ezt természetesen némi rontással teszi, de a kép így is szebb lesz, mint egy DVD vagy sima tévéadás esetén.
A Full HD kijelzõket az 1080p jelölés díszíti, ami az 1080i-vel azonos felbontást, de valamivel jobb minõséget takar. Ezt a különbséget csak egy Blu-ray lejátszóval, esetleg egy Full HD-s kamerával tudjuk kihasználni, minden egyéb esetben teljesen haszontalan lesz számunkra.
Ha ezen eszközök egyikével sem rendelkezünk, akkor pénzkidobás a Full HD, mivel az akár 50 százalékkal is drágább lehet egy HD Ready készüléknél."
Én is ezen filóztam két hónapig.
Walk the Talk.
Valamit nem értesz !!!!
Én nem beszéltem olyanról hogy a 3évvel ezelõtti TV és a mostani között nincs különbség !!!! Hol olvastál te ilyet az írásomban?!?!?!
Én arról beszéltem hogy a Samsung 2008ra kiadott A4 szériájában megjelenõ modellt amit év elején megvehettél a boltokban 10000:1 dinamikus kontrasztaránnyal most ugyan azt a modellt 30000:1 dinamikus kontrasztaránnyal árulja a Samsung!!!! Pedig a gyártásában változás nem történt !!!! Na ez között garantálom hogy nem fogsz látni külömbséget csak papíron !!!! A hazai boltokba nem tudom hogy bekerültek e már ezen példányok, de a nyugatabbi országokban már csak így szálítja a Samsung, de gondolom kishazánkban is fellelhetõ már egyes helyeken.
Hogy olyan kontrasztarányt írnak a gyártók a TVre amit csak akarnak? A válasz IGEN! Persze bizonyos kereteken belül !!!! de ez több tízezres ugrás is lehet manapság számokban.
Abban meg nem kételkedek hogy a boltotokban az egymás mellé pakolt különbözõ kontrasztarányú TVk között különbséget látni képi megjelenítéseikben! bár itt a különbségeket sokban befolyásolja a kijelzõpanelek minõsége is, de ez már megint más dolog...
Egymás mellett van 8 tv, AZONOS jellel, tehát abszolute nem érdekel, hogy épp mekkora kontrasztot mutat a TV, az se érdekel, hogy mi van ráírva, csak az, hogy 2 perc alatt lehet látni, hogy amire nagyobb kontraszt van írva az tényleg jobb kontrasztot ad. Ennyi.
www.digimomentsvideography.com
olvasgatom itt a beszélgetéseket. nem nagyon vágom , hogy mit is dumcsiztok, de nem rossz. Pl 24p az mit jelent? egy tévénél?
A másik meg: egy 2007-es közép- vagy felsõ középkategóriás TV simán tudhat annyit, mint egy 2008-as belépõ alapmodell, hiszen más panellel szerelik. De hogy egy 3 évvel ezelõtti típus nem vetekedhet egy mostani kategóriatásrásval, az szinte biztos. Egy akkori csúcsmodell és egy mostani csúcsmodell között ég és föld a különbség, ezt te is tudod... Ez nem digitális kontraszt kérdése, hanem a technika gyors fejlõdése. Nézz rá a feketékre, a válaszidõkre, a kontrasztra, a méretekre (vékonyság).
Sharp Aquos LC-32DH66E