LCD/Plazma TV-k

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Ewergo
#8007
Söt rosszul irtam a területi arányokat.: csak az átmérö 3x akkora viszont a területe kb.7x akkora!

Ewergo
#8006
Nem irtam olyat hogy magát a pixelt látjuk de ha te látod az eddigi hozzászólásomban nyugodtan idézd!
Pl. 43 cm-es 17" monitoron 1280x1024 pixel igaz közelebröl nézzük de kisebb is a képernyö és akármikor meglehet látni a hibás pixelt.
Egy 120 cm-es 47" tehát majdnem 3-szor akkora képernyön "csak" 1920x1080 pixel...!
Ugy látom te "nagyon vágod" ezeket a dolgokat akkor érdeklödnék hogy mivel magyarázod ezt az érdekes különbséget. Vajon hogy töltik meg ezt a nagy felületet majd ugyan annyi pixellel minöség romlás nélkül?
De ne hazudj vagy csusztass mint én!! 😊

arty
#8005
rá tudod kötni az 1080p jelet sugárzo (pc, bluray, hd-beltéri) eszközt, majd azt a tévé leméretezi a saját felbontására (pv70 esetén 1024x768-ra)

Forza.

#8004
az már lejött, hogy tavalyi modell...
mondjuk sokat sem akarnék rákölteni .... sajna 😞, kicsipénzért jót..😊
te megtudnád mondani nekem, hogy a hd-knál a 1080p jelfeldolgozás vagy mi, az mire jó, fontos, jó dolog e? na ezt jól leírtam, de biztos érted...
arty
#8003
karika1: ezek tavalyi modellek. max nagyonolcson vagy használtan ...

ewergo: ha te 3 méterrõl meglátsz egy pixelt egy 42" tévén ... akkor jo szemed van 😄 (értsd: hazudsz vagy csusztatsz, pl fullfehér háttéren 1 feketét)

Forza.

#8002
na, meg mire volna jó az nekem (1080p jelfeldolgozás HD-nál)??
#8001
mit jelent a pl. a panasonicnál "viera link 1080p felbontás megjelenítése 1080p"??
valaki biztos tudja, én nem 😞
Ewergo
#8000
Csak hogy szerintem itt is érvényes az, hogy minél nagyobb a képernyö, annál nagyobbak a pixel közötti "üres" helyek...vagy a pixelek nagyobbak ami ugyancsak ront az élességen. Hiába full hd, a szabványnál több pixel nem lesz a képernyön.
Pl. 82cm átlóban 1920x1080 pixel, vagy 120 cm átlóban 1920x1080 pixel...
Mind ezeket a pda kijelzökröl veszem mint tapasztalat.

#7999
hi!

panasonic 42pv70
samsung 42c91

Vélemény?
#7998
Én 15nm-en, 2-3 méterrõl nézem a ~120cm LCD-t. Tudod milyen klassz ez, ha full HD anyagot nézel<#eljen> 40-42" FullHD-be minimum, ez alatt
fölösleges 1080p, szerintem.
arty
#7997
"nem hiszem hogy ki tudnám használni a 40-42" tv-ket"

a méretet mindig ki tudod használni és ahogy irtam, a 40A656 nem csak nagyobb a 37"-esnél! +20ezer nem pénz érte, ha már ígyis 220 körül jársz ...

a fullhd-t, az mpeg4 tunert, az N+1 extraszolgáltatást már kevésbé biztos, h használnád, ezt neked kell tudnod (milyen messzirõl néznéd, milyen kábelszolgáltatod van, stb stb)

ha bigdigitnél meg tudsz nézni philipset, az is alternativa, hiszen jók az árai!

én avplanetnél vásároltam samsungot, nem gyári gart adnak, igy ha becsõdölnek/eltünnek, akkor nem tudod érvényesiteni a garit. viszont olcsóbbak, mint más. megint csak neked kell mérlegelned ...

Forza.

#7996
sajnos látnom kellene ezeket mûködés közben addig biztos nem fogok tudni dönteni.
jelenleg egy 16nm-es szobában vagyok ha költözök akkor is max.20nm lesz úgyhogy nem hiszem hogy ki tudnám használni a 40-42" tv-ket...
Samu 220volton most 218e nemtom mi legyen,ilyen nagy értékben még sosem vásároltam neten,valaki ismeri megbízhatóak?

#7995
nativ meghajtás tökéletes.

nálam a 42pfl7603h 225😊
vagy 47pfl7403h 300😊
azért itt már jelentõs képméret különbség is van😊

eladó philips tv-ék:42-47-es méretben extra olcsón főleg mpeg4-es dvb-t.keress privátban

arty
#7994
magyarán philipsnél is 24p = "60Hz", ergo semmi értelme 😊
pc-hdmi hajtás amugy megy nativan? (ha nem nagy fáradtság, képet tudsz róla linkelni? apámnak is kéne tv és most az mpeg4 tuner lett a mániája ... remélem azért letom rola beszélni 😄 )

Gabyee: 218ért 37"? a 40A656 234k "ugyanott". az azért sokkal jobb gép és valodi 24p-t kapsz ...

Forza.

#7993
Sony reakció a W4500-as felhasználói panaszokra:

To achieve a high level of performance and picture clarity, Sony utilises a very bright backlight setting. This helps deliver the brightest picture possible, as well as exceptional picture clarity even with the darkest image sources.

However, under certain dark viewing conditions, the setting may cause the screens on some of these televisions to exhibit a slight uneven uniformity, especially for a blank screen with no video source.

This condition is not normally visible under typical viewing situations, such as watching movies or television programmes, and should not affect viewing experience.

Should customers find that this condition affects their viewing enjoyment, we suggest adjusting the following settings to minimise this condition:

1) Setup Menu - select - Light Sensor: ON
2) Setup Menu - select - Power Saving: Low or High
3) Picture Menu -- Reduce the Backlight Level eg 'Standard' or 'Cinema
mode' (Factory Setting = 'MAX')

#7992
A 100Hz meg inkább marketing maszlag, mint kézzelfogható fontos paraméter, ez szerintem LCD-TVn ne legyen elsõdleges szempont.
Mondom ezt úgy, hogy volt nekem ilyen is olyan is.
42pfl7603H-s AUO 5ms <#eljen> paneles,gyönyörû telt szinek, éles kép és 3:2 pull és folyik, semmi röcc jellemezte.
Jelenleg is egy Philips van 47pfl9703H/2ms/S-ips van, de ennél is default 100Hz-off.
#7991
ezek majd mind okésak kivéva a valós 24p-ét.
a philips tv-ék 3:2 pulldownt használnak.valahol néz rajta valós 24 jelet.
ha zavar amit látsz akkor ne vedd meg.
nálam tegnap este is volt egy vevõ megnézni mit tud a philips ilyen téren😊
1 órát leste a filmeket de nem tudott mibe belekötni😊
H-és végû mpeg4 tunerest meg csak olyan üzletben találsz akik kintrõl hozták be mert hozzánk nem gyártanak H-ást.ha gond lesz a tv-vel akkor meg viszik külföldre ergo hetekig nem lesz tv-éd.
vagy veszel jóval olcsóbban jó helyrõl😊
mondjuk nekem 42-es a legkisebb de majdnem 37-es árban van😊

eladó philips tv-ék:42-47-es méretben extra olcsón főleg mpeg4-es dvb-t.keress privátban

#7990
Amúgy itt van,paraméterek ilyesmi.
Egy szempontot kihagytam hogy FullHD legyen bár már hallodtam olyat hogy bizonyos táv és mérettõl nem számít elég a HDReady,nemtom nincs összehasonlítási alapom😞

#7989
Megint én😊
Egyre szipibbek a Philips új szériái!Igazából egyolyan tv kellene nekem amely a következõket tudja:
-valós 24p támogatás
-100Hz
-mpeg4 tuner
-37"
Eddig egyet találtam ez pedig a Philips 37PFL7403H tipus,de sehol nem találok hazai infót,forgalmazót,árat mintha nem is létezne😞
Kérem aki tud valamit ne tartsa vissza köszi!
Fõleg az ára érdekelne meg hogy hol lehetne beszerezni

#7988
papíron támogatja.én sose próbáltam az enyémmel mert hdmi-t használok.

eladó philips tv-ék:42-47-es méretben extra olcsón főleg mpeg4-es dvb-t.keress privátban

tomsh
#7987
9703 VGAbemenete valóban támogatná az 1080p-t?

#7986
azt vedd ami neked tetszik...én csak azt mondom,hogy a samu 6os széria nagyon rendben van....akár csak a sony w4500-as modelje vagy a philips idei év modeljei....nagyon nagy különbséget szerintem nem fogsz látni megjelenítés között....mindegyiknek van pozitiv és negatív tulajdonsága és az alapján dönts neked mi a fontos,igazándiból én az lgket kerülném.(de ez is csak az én véleményem,abból igazán csak a lg6000es jó,de annak a designja elégé megosztja a népeket)

és így most totál nem voltam sztem részrehajló egyik márkára sem..

teáht samu 6os széria
sony w4500-as
philips idei tehát a végén a 3as szám,ha jól tudom

ezek mind jók,full hdk és marha okosak.
#7985
ugye-ugye a philips😊

eladó philips tv-ék:42-47-es méretben extra olcsón főleg mpeg4-es dvb-t.keress privátban

#7984
Az a baj hogy most nézek Philipseket és hát ismét elbizonytalanodtam😞
A "H"-okban benne van a mpeg4 tuner..

#7983
e ketto kozott mi a kulonbseg?
SONY KDL-40W4000
SONY KDL-40W4210
#7982
nekem 37a656osom van és igencsak jó...sztem megéri az árát...
#7981
Sziasztok!
Neten most van akciós 218e körül samu 37a656,szerintetek ez megéri vagy van valami hasonló más alternatíva?Kezdek becsavarodni ettõl a tvvásárlástól,ember legyen a talpán aki el tud igazodni hogy mit kellene venni.32" v.37",fullhd v. ready???Fene se tudja,félek hogy kicsi lenne a 32"...
Itt van egy 37" Toshiba(Toshiba 37XV550P)most akciós áron de nem találok sok infót róla.Hátránya a Samsungal szemben hogy nincs benne 100Hz.Nagyon kell az?Tudom hogy jó ha van de olcsóbban megúsznám.

#7980
szerintem is,ha ilyen jó áron van akkor a philipset venném...,de csak számlával és garival.
arty
#7979
ha ennyivel olcsobban kapsz egy nagyobb és jobb tévét, akkor mi is a kérdés? 😊)

Forza.

#7978
nem bigdigit😊
nekem most csak 47pfl9703h van eladó 97-bõl😊

eladó philips tv-ék:42-47-es méretben extra olcsón főleg mpeg4-es dvb-t.keress privátban

tomsh
#7977
<#confused> Melyik a nagyobb? A samu 40 coll, a philips 42 coll. Igazad lehet, ez is szempont.

#7976
bigdigit?
tomsh
#7975
#7971-re

tomsh
#7974
Jó persze igaz, de az 50000:1 kontraszt a Samunál jóval több mint a Philips gyengus 30k-ja. Adatokat tekintve is sokkal többet tud a 656-os mint a 9703-as,sõt a samsung ha jól tudom igazi 120Hz-s, nem csak 100Hz mint a philips, ja és faxa nagyon ez az embi. Szerintem is el lehetett állítva az EW-ben, mert nem csak a 656-ot hanem mindet gyakta ez a philips. (azért is kérdem mert nekem 290e lenne a 9703-as)

#7973
SZiasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy az 32LG5700 és 37LG5000 között van-e képminõség különbség? Mert ha mondjuk a 32"-os tv-nek jobbak pl a színei, akkor inkább azt választanám. Amúgy kb 3.5 méterrõl lenne használva a tv, ha ezen a távolságon a 37" "többet ér" mint a kicsit jobb színek, akkor azt választanám. Ahogy néztem a tulajdonságokat, nincs sok különbség méreten kívül, de ti jobban tudjátok😄

#7972
semmikép ne a 46colosat vedd....azokkal vannak a bajok,elvileg rossz panel került a legtöbbe ezért ez a sok beszürõdés,a többinél kevésbé észrevehetõ,bár ott is megfigyelhetõ!....egy 40w4500-ast vagy 52w4500assal elviekben nincs komoly baj....
#7971
mivel a két tv még csak közel sem egy árkategória így sztem felesleges is összehasonlítani...a philips 400k ba fáj a samu meg 230.....tehát két samut kapsz egy philipsért.....most tedd fel a kérdést magadnak tényleg annyival jobb volt????? Valamint a samu tutira nem volt belõve,mert annak is nagyon szép képe van,bár én nem várnám el,hogy egy majdnem 2szer annyiba kerülõ lcd tv-t alázzon le???
#7970
Most már komolyan kezdek összezavarodni, mit is vegyek mikor nálunk is megtörténik a digitális átállás. A teszt alapján nagyon meggyõzõ ez a tv, a 46" verzióra fáj a fogam, mindenképpen megnézem még egyszer élõben. Ha leesik 400e alá az ára, lehetséges beruházom egyre. A fogyasztása több mint jó, a smart képarány is fontos érv mellette (tekintve hogy sokat tv-zünk), 100Hz-es, és végülis bejön a Sony-k színvilága is. Kicsit zavarnak ugyan a fórumos clouding-bleeding jelzések, meg nagyon komoly ellenfele a Pana 46PY80, ami ugye jóval olcsóbb, baromi jó képe van szerintem, viszont sokat eszik, és nincs normális 4:3-at kezelõ képaránya. Piszok nehéz dönteni...

Pimpedli
#7969
Nem ezért írtam, de arról majd késõbb, mert olvasva a hozzászólásod megint rá kellett jönnöm, hogy a Digi most is le van maradva.
Jelen pillanatban 24 mûsort ad digitálisan, valamennyit SD-ben! (Még az m2-t is, amit ingyen adhatna HD-ben.) Ilyen programok mennek most (kész röhej): Romantica, Cool, Jetix, nem is folytatom... EPG nincs, az RTL Klub-hoz mono hang van, fellelhetõ néhány fizetõs csatorna is(HBO2, Cinemax, HBO Hungaria) de ezeknél kép természetesen nincs, viszont ha ügyeskedek a fekete képernyõn meg tudom jeleníteni a vetített film román feliratát... Néhány hete felhívtak, hogy rendeljek HBO Packot, hoznak hozzá STB-t, nem kértem. (CA modult akarok én is!)

Sony KDL-32W4000 Sony RDR-HX750

tomsh
#7968
Két TV közt vacillálok samu 40a656 és philips 42pfl9703 között.
Az érdekes, hogy a samsung dinamikus kontrasztja nagyobb mint a philipsé.
samu:50000, philips asszem csak 33000. Ránézésre a kisebb kontraszttal rendelkezõ de drágább Philips, gyalázta mezõnyt. (shrek 1080p) Baromi mély feketével és szebb élénkebb színekkel rendelkezett, simán hozott egy komoly plazma szintet ez a Philips, és nem láttam bevilágítást sem. Lehet, hogy csak el voltak állítva? Az 40a656-os legendás Samsung-nak jobbak kéne lennie nem?

#7967
és befutott a:sony w4500 teszt
cloud.strife
#7966
Hát ezaz, nem kerülne nekik semmibe, azaz (gondolom) sacperkb ugyanannyiba fájhat egy STB, mint egy CA modul (kb. 20e).

HDMI-s igen. Állítólag december 1-el a mindigtv-vel egyszerre fogják adni az új STB-t, aszondják +2000ft.
Vazz, az éves szinten 24e ft. Kapják be. Most hogy kódolatlan tökéletesen megy a HBO HD, Eurosport HD, M2 HD, mindegyiknek megy a hangja, az EPG-je, HBO HD a tv optikai hangkimenetén gyönyörûentolja az 5.1-et. Tehát simán ugyanazt adja a tv, mint a STB. Csak épp 20%-al szebb a képe.
Tököm tele, dec1-el gondolom kódolják és rá leszek kényszerítve arra a kínai szar STB-re... 😞

www.digimomentsvideography.com

cloud.strife
#7965
32"-t mx 3m-re szoktam ajánlani, 3-4m-re 94-102cm dukál szvsz, de ez megintcsak embere válogatja.

www.digimomentsvideography.com

arty
#7964
ráadásul nekik is jo lenne, mert pl egy digitvnél sem fizetek a beltériét, ergo azt megsporolhatnák!

amugy ezek az mpeg4-es stb-k hdmi-sek már?

Forza.

arty
#7963
"Full HD jó, jön a BD, ez elég érv, pláne ha monnyuk vki a laptopját rá tudja dugni ebben a felbontásban (márha a tv tudja😊"

pont ezt mondom, h nincs igy 😊

nincs szem, ami átlagos nézési távolságbol (3-4méter) 30-40" mellett megmondja, h egy 1080p anyag éppen hdredi vagy fullhd kijelzõn megy.

Forza.

cloud.strife
#7962
Nekem DVB-C tuenerem is van mpeg4-es, én Vidanet-es vagyok. Jelenleg megy pár adó tesztfázisban HD-ben, az SD adások, amire elõfizettem nem mennek. Van STB-m tõlük kártyával, a kártyát szeretném beledugni a tv-be, pont ezt vadászom mostanában, hogy hogyan lehetne. Conax kódolást használnak, de sajna most ott állt meg a dolog, hogy a kártyát hozzárendelik a STB-hoz, így hiába veszek olyan CA modult, ami Conax-os, ha nem tudom elérni a szolgáltatónál, hogy a CA modulomat párosítsák a kártyámmal, akkor valszeg nem fog menni. Vadászok egy Conax CA modult, se kicsit sajnálom a 20e ft körüli összeget érte.
Van nálunk a boltban tesztelésre az új STB-jük (HD-s mpeg4-es) ami ugye tök ugyanazt csinálja mint a tv-be szerelt tuner, mivel most korlátlan tesztelhetõ így egymás mellett tudom tesztelni a kettõt.
Azaz 2db 40W4000-est raktam egymás mellé, az egyiket STB-vel, a másikat a beépített tunerrel hajtva és láthatóan jobb az utóbbi. Szinesebb, élesebb a képe. 😞

Nem értem miért nem lehet úgy csinálni itthon, mint nyugaton. Ott az elõfizetés megkötésekor megkérdezik, hogy STB- vagy CA modult kérsz-e? Röhej ami itthon megy. Ráadásul beszéltem már mindenkivel a szolgáltatónál, 98%-a azt se tudta mirõl beszélek. Aztán egy technikussal összeakadtam. Õ vágta a dolgot, viszont nincs technikai hátterük arra, hogy a CA modult hogyan párosítsák a kártyával.

Bocs, lehet nem is emiatt írtál, de leírtam hátha más is ezzel küzd.

Szervezni kéne egy csoportos ügyfélszolgálat hívást, egy nap 10 percenként felhívni Õket ezzel a problémával, hátha leesik nekik, hogy több száz, akár több ezer TV tulajdonosnak nem is kéne a STB... 😊😊😊😊

www.digimomentsvideography.com

Pimpedli
#7961
Ha esetleg van olyan fórumozó, akinek beépített DVB-C tuneres tévéje van, s a Digikábel - volt EMKTV - a kábelszolgáltatója, jelentkezzen priviben. Köszi.

Sony KDL-32W4000 Sony RDR-HX750

cloud.strife
#7960
😄

Full HD jó, jön a BD, ez elég érv, pláne ha monnyuk vki a laptopját rá tudja dugni ebben a felbontásban (márha a tv tudja😊

Igen, ott elmegy, itt meg fõlesz hívva az a Zsolt... 😄

Kontraszt kérdésbe meg akkoris nekem van igazam... 😄

www.digimomentsvideography.com

arty
#7959
Nem voltak érveid, csak kinyilatkoztattad h jó a fullhd. Merthogy jön a bluray... de az önmagában nem érv.

cloud: ott elmegy 😉 itt meg igyekszem nem folytatni mostmár 😉

gabeszg: HDMI2-be dugd, windowsban (ha azt használsz) 1360x768-at állíts be. A másik HDMI bemenetek nem fogadnak nativan jelet a videokártyából.

Forza.

#7958
Én nem hiszem, hogy a plazma a süllyesztõbe menne mostanában. Sokkal fiatalabb technológia mint az LCD sok potenciál van még benne. Arról már nem is beszélve amit te is írtál, a Pioneer plazmáinál nem nagyon látok jobb tv-ket. A plazmák eladásai fellendülõben vannak, és a Pio-Pana szövetség is eredményezhet még érdekes dolgokat.