LCD/Plazma TV-k
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
ilyen méretben egyelõre nem 😊
32"-t leszarják a gyártók ... és késõbb még jobban le fogják, szal nincs para 😄
32"-t leszarják a gyártók ... és késõbb még jobban le fogják, szal nincs para 😄
Forza.
Hát nem irigyellek...mindennap azon parázni, nehogy kiadjanak jobb tipust mint a tied.
Kezdhetsz bosszankodni biztos hogy már most találsz jobbat ugyan ilyen méretben. 😄
Hajrá!
Kezdhetsz bosszankodni biztos hogy már most találsz jobbat ugyan ilyen méretben. 😄
Hajrá!
vannak ilyenek is 😊)) (remélem nekem sok sok sok évig nem kell ujat vennem, köszönhetõen annak, h jól utánajártam 😄 )
Forza.
Ha minden apró kis "szöszmöszt" chipet, kondenzátort, alaplapvezérlöbütyköstengelyt figyelembe vesz és ugy vásárol az ember, biztos megvan elégedve a készülékével...ugy pár hónapig aztán kijön egy ujabb tipus amiben már +-0,14,3%-os az ellenálás és jobb képet eredményez de azt szabadszemmel nem lehet látni, Akkor eladja az uj tv-t és megveszi azt az ujabbat mert különben rosszul van?! 😊
Müszaki idiotizmus!
Müszaki idiotizmus!
Azt olvastam, az XV sorozat nem rossz Toshibából (bár "állítólag" a valódi 24p nem megy nekik).
Ettõl függetlenül nem megnézni, mit veszel: konzumidiotizmus. Egy 'nagyobb üzletben' a lényeget sajnos nem fogod látni, szükség van a megelõzõ tájékozódásra. Persze tisztában vagyok, hogy az átlag juzer leszarja azokat az aproságokat, ami engem bosszant és ugyérzem tõle, h átvágtak. Nem is az átlagnak van a forum ... õ bemegy a teszkoba és leveszi a tévét, amit megengedhet magának.
Ettõl függetlenül nem megnézni, mit veszel: konzumidiotizmus. Egy 'nagyobb üzletben' a lényeget sajnos nem fogod látni, szükség van a megelõzõ tájékozódásra. Persze tisztában vagyok, hogy az átlag juzer leszarja azokat az aproságokat, ami engem bosszant és ugyérzem tõle, h átvágtak. Nem is az átlagnak van a forum ... õ bemegy a teszkoba és leveszi a tévét, amit megengedhet magának.
Forza.
Figyu ez nem beszólás csak segitö jotanács mert látom hogy te igen kemény mostmár kétségbe esett posztoló vagy.: Vannak itt olyan userek akik lehet jobban döntenek és azért nem esnek pofára, mert nem "nyomulnak".
Én mostmár tuti hogy a Toshiba "Ragza" valamelyikénél fogok kikötni mert elmentem egy nagyobb üzletbe (adatok + méröszallag) és láttam amit láttam. Nincs szükség nagy okoskodásra a tv vásárláshoz. <#wave>#wave>
Én mostmár tuti hogy a Toshiba "Ragza" valamelyikénél fogok kikötni mert elmentem egy nagyobb üzletbe (adatok + méröszallag) és láttam amit láttam. Nincs szükség nagy okoskodásra a tv vásárláshoz. <#wave>#wave>
scooby87: értem. ezesetben megrendült a bizalmam az avsforumban is, eddig nekem az volt a szentírás (feltéve h többen is megerõsítették ugyan azt).
namost ezekután mi alapján vásároljon bárki is, ha Én aki veszi a fáradtságot és körüljárja a témát is pofára eshet?
aranath: kardoskodok ?? 😊 szerintem a 100hz a legnagyobb átb****s az lcd iparban: a leggázabb mûfícsõr a gusztustalan nagyobb=jobb=konzumidiotizmus világában.
namost ezekután mi alapján vásároljon bárki is, ha Én aki veszi a fáradtságot és körüljárja a témát is pofára eshet?
aranath: kardoskodok ?? 😊 szerintem a 100hz a legnagyobb átb****s az lcd iparban: a leggázabb mûfícsõr a gusztustalan nagyobb=jobb=konzumidiotizmus világában.
Forza.
#8049
Arty, jól leírtad a 24p értelmét, de ha az zavar benne, hogy nem létezõ képkockát hoz létre az elektronika, akkor miért kardoskodsz a 100 Hz mellett? Ott is az elektronika dupláz és mesterségesen "találja" ki, hogy 2 képkocka között mi lehet.
Összességében persze igazad van, mert sokszor tényleg nem valós 24p-rõl beszélümk és a legtöbb ember nem is érzékeli. Engem nem zavar, mint ahogy egy dvd vagy egy sima HBO film nézésekor sem zavart...
Összességében persze igazad van, mert sokszor tényleg nem valós 24p-rõl beszélümk és a legtöbb ember nem is érzékeli. Engem nem zavar, mint ahogy egy dvd vagy egy sima HBO film nézésekor sem zavart...
Sharp Aquos LC-32DH66E
Hát akkor dobd ki a szolgáltatódat.
A UPC Direct után a hagyományos kábeltévés analóg SD egy rakás kaki. Maszatos, színtelen, életlen, amit akarsz.
Hidd el 3 évig néztem a UPC-t, most a helyi csodakábeltévét nézem analóg és digitális SD-be, illetve pár HD adó bejön a TV DVB-C tunetjával. Van viszonyítási alap. Pláne, hogy a boltomba van magán DVB-S mpeg4, van UPC Direct, meg a kábeltv SD analog, SD digit, HD adások. Lehet válogatni. 😊
A UPC Direct után a hagyományos kábeltévés analóg SD egy rakás kaki. Maszatos, színtelen, életlen, amit akarsz.
Hidd el 3 évig néztem a UPC-t, most a helyi csodakábeltévét nézem analóg és digitális SD-be, illetve pár HD adó bejön a TV DVB-C tunetjával. Van viszonyítási alap. Pláne, hogy a boltomba van magán DVB-S mpeg4, van UPC Direct, meg a kábeltv SD analog, SD digit, HD adások. Lehet válogatni. 😊
www.digimomentsvideography.com
#8047
elhiheted ismerem a recegést...mivel ezelött samsung r8x szériás tvm volt és láttam rajta.
azt eddig is tudtam 😊
de a "kamu" 24p csak akkor látszik, ha pl a kamera szépen lassan oldalaz, akkor veheted észre, hogy nagyon finoman 'riceg' a kép (azaz NAGYON NAGYON NAGYON ALIG meg-megakad másodpercenként párszor)
ez abból adidik ugye, hogy a film 24 képkocka/mp, a tévé pedig 60 képkocka/mp-et akar kitenni. 60 ugye nem többszöröse a 24-nek.
Ilyenkor a tévé 24 képkockábol kreál 30-at és azt kiteszi duplán.
A módszer:
Namost van aki azokat a "fura" kockákat kiszurja. Mondjuk az emberek 1%-át zavarja és ha megmutatod nekik, mit nézzenek, akkor is csak a 10%-uk látja. Ezért van, hogy egy-egy ember megállapitását kétkedve kell fogadnom, amig sok-sok helyen nem olvasom, h valoban tudja a tévé. Köszönet a mocskos gyártóknak!!!! 😞
Igazi 24p tudás esetén a tv 48/72/96Hz-en megy ilyenkor és nincsenek kamuképkockák létrehozva az elektronika által.
de a "kamu" 24p csak akkor látszik, ha pl a kamera szépen lassan oldalaz, akkor veheted észre, hogy nagyon finoman 'riceg' a kép (azaz NAGYON NAGYON NAGYON ALIG meg-megakad másodpercenként párszor)
ez abból adidik ugye, hogy a film 24 képkocka/mp, a tévé pedig 60 képkocka/mp-et akar kitenni. 60 ugye nem többszöröse a 24-nek.
Ilyenkor a tévé 24 képkockábol kreál 30-at és azt kiteszi duplán.
A módszer:
Namost van aki azokat a "fura" kockákat kiszurja. Mondjuk az emberek 1%-át zavarja és ha megmutatod nekik, mit nézzenek, akkor is csak a 10%-uk látja. Ezért van, hogy egy-egy ember megállapitását kétkedve kell fogadnom, amig sok-sok helyen nem olvasom, h valoban tudja a tévé. Köszönet a mocskos gyártóknak!!!! 😞
Igazi 24p tudás esetén a tv 48/72/96Hz-en megy ilyenkor és nincsenek kamuképkockák létrehozva az elektronika által.
Forza.
#8045
már le volt írva....talán olvasd vissza.(ps3+casino royal) pedig olvastam a box topic faq kijelzõ részt és elég jó írás....itt meg nem tudom mi van veled.
az, hogy van kép, semmit nem jelent ... attól az még lehet kamu-24p is. hogyan/mivel tesztelted?
ewergo: ne szólj bele a 'nagyok' dolgába ;-)))
ewergo: ne szólj bele a 'nagyok' dolgába ;-)))
Forza.
Ha digitálisan kapod a hagyományos SD csatornákat, az szinte ugyanolyan mintha analógba kapnád. (576 sor így is, úgy is.) Nálam legalábbis minimális a különbség mondjuk a digit Viva és az analóg Viva között(Digikábel). Sõt az analóg RTL Klub sztereóban jön, a digit monoban.
Erre gondoltam, csak ezek szerint nem volt egyértelmû.
Erre gondoltam, csak ezek szerint nem volt egyértelmû.
Sony KDL-32W4000 Sony RDR-HX750
Hát Ide is kéne már egy moderálás...sok a hazugság meg a csusztatás. Khmm... 😊<#ravasz1>#ravasz1>
#8041
Odaírtam,hogy nálam ps3mal tesztelve, felfogod??????illetve szervizes spanom meg ért hozzá...
de,feladom.....
"Ne vitatkozz a hülyékkel, mert lealacsonyodsz a szintjükre és legyõznek a rutinjukkal!"
de,feladom.....
"Ne vitatkozz a hülyékkel, mert lealacsonyodsz a szintjükre és legyõznek a rutinjukkal!"
😊)
hogy adjak hivatalos linket, ha az egyik samu oldalon ez van, a másikon meg az? melyik az igaz? ha meg felhivom a zöld számukat, akkor elismerik, h a netes speckók mind szarok, hiányosak és dolgoznak a jobbitásán. és mondanak egy harmadik verziot, joestben. rosszesetben megkérnek, h szedd le a juzer manualt (amiben aztán végképp semmi sincs)
szervizes haverom nincsen 😊
(ha nem olvastam volna róla - számomra - "megbizhato helyen", h szar a 37es 24p támogatása, akkor szted mi a francnak vergõdnék itt az dezinformálással? nem azt mondom, hogy az avsforum a csucs, de sajnos nem tudok jobbat. a samsung magyarország az utolso akihez fordulhat egy átlagos vásárlo 😞(( )
hogy adjak hivatalos linket, ha az egyik samu oldalon ez van, a másikon meg az? melyik az igaz? ha meg felhivom a zöld számukat, akkor elismerik, h a netes speckók mind szarok, hiányosak és dolgoznak a jobbitásán. és mondanak egy harmadik verziot, joestben. rosszesetben megkérnek, h szedd le a juzer manualt (amiben aztán végképp semmi sincs)
szervizes haverom nincsen 😊
(ha nem olvastam volna róla - számomra - "megbizhato helyen", h szar a 37es 24p támogatása, akkor szted mi a francnak vergõdnék itt az dezinformálással? nem azt mondom, hogy az avsforum a csucs, de sajnos nem tudok jobbat. a samsung magyarország az utolso akihez fordulhat egy átlagos vásárlo 😞(( )
Forza.
Köszi! Pedig már az is megfordult a fejemben, hogy oda dugom! :-) Akkor jó, este le is tesztelem. :-) Kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz! Remélem nem lesz csalódás HD Ready után! Ugyanis pár helyen ezt olvastam! :-/
PS3 ID: Csabesz82
#8037
fura,hogy pont azt az oldalt említed ugyanis ott én meg pont azt olvastam,hogy ugyanaz,csak a panel más.
magyarul,csak olvastál róla vhol vmikor egy hzást...pfff na ez nem mérvadó....amikor hivatalos linkkel alá tudod támasztani akkor rendben van...
de a kedvedért felhívtam a samsung magyarországi képviseletet,ahol megerõsítették az infokat valamint a samsungos szervízes ismerõsõmet is és õ is megerõsítette,hogy csak a panelban van eltérés a két modell között,elektronika ugyanaz....ha gondolod te is felhívhatod a samsung oldalán megtalálható zöld számon.
Mint már korábban írtam ps3mal meghajtva akár nálam is megnézheted,hogy a 24p funkció tökéletesen megy a 37a656os tvn.
Szóval sztem befejezhetnéd a téves infokat,mert már engem dühít a hülyeséged.
magyarul,csak olvastál róla vhol vmikor egy hzást...pfff na ez nem mérvadó....amikor hivatalos linkkel alá tudod támasztani akkor rendben van...
de a kedvedért felhívtam a samsung magyarországi képviseletet,ahol megerõsítették az infokat valamint a samsungos szervízes ismerõsõmet is és õ is megerõsítette,hogy csak a panelban van eltérés a két modell között,elektronika ugyanaz....ha gondolod te is felhívhatod a samsung oldalán megtalálható zöld számon.
Mint már korábban írtam ps3mal meghajtva akár nálam is megnézheted,hogy a 24p funkció tökéletesen megy a 37a656os tvn.
Szóval sztem befejezhetnéd a téves infokat,mert már engem dühít a hülyeséged.
http://www.avsforum.com/
nekem ez a mérvadó, de megkeresni még1x nem fogom, elég volt amikor a sajátomat akartam megvenni ... 😊
de ha gondolod, linkelhetsz te is, ahol irják h ugyan az az elektronika van mindkettõben 😉
nekem ez a mérvadó, de megkeresni még1x nem fogom, elég volt amikor a sajátomat akartam megvenni ... 😊
de ha gondolod, linkelhetsz te is, ahol irják h ugyan az az elektronika van mindkettõben 😉
Forza.
#8035
3 tv-t használunk, szépen falban vezetett kábelekkel (UPC analóg kábeltv). Nem szívesen kábeleznék megint, meg ugye a digitális tv sava-borsa a HD adók lenne, na abból egy sincs a Direct-en. A Hello HD pedig nekem nem alternatíva a szûk programválasztékával. Már kivárom míg átáll a UPC itt is, arra az idõpontra igazítom a "lapos tv" beszerzést is.
#8031
mindegy, mert a PS3 720p vagy 1080p jelet ad ki, amit mindegyik HDMI-n felismer a TV.
(nem láttam hogy erre lett volna válasz eddig)
(nem láttam hogy erre lett volna válasz eddig)
#8030
az auo panel téren van olyan név,mint a samu és ilyen kategoriánál már nem is engedheti meg,hogy gyengébb panelt rakjon a tvibe...errõl ennyit.
amúgy tényleg nagyon dühítõ vagy,csak tudom hogy mit látok.....linket kérek ahol azt írják,hogy a 37es 656os nem tudja jól lejátszani a 24pt,mert erre aztán kiváncsi vagyok....mivel a panelen kivül ugyanaz az eélektronika dolgozik a 37esben is mint a 40esben már csak ezért is hülyeség amit írsz....,mert ha a 37es nem tudja akkor a 40es sem.
amúgy tényleg nagyon dühítõ vagy,csak tudom hogy mit látok.....linket kérek ahol azt írják,hogy a 37es 656os nem tudja jól lejátszani a 24pt,mert erre aztán kiváncsi vagyok....mivel a panelen kivül ugyanaz az eélektronika dolgozik a 37esben is mint a 40esben már csak ezért is hülyeség amit írsz....,mert ha a 37es nem tudja akkor a 40es sem.
ok, nincs 100hz, de legalább samu panel van benne (mint a 40-esben) 😊)
(24p-t egyelõre csak Te mondod, hogy tökéletes, neten mindenhol mást irtak. ettõl még el tudom képzelni, hogy mások tévednek, csak ...)
(24p-t egyelõre csak Te mondod, hogy tökéletes, neten mindenhol mást irtak. ettõl még el tudom képzelni, hogy mások tévednek, csak ...)
Forza.
#8028
képzeld a 32esben 100hz sincs,de gondolom ezt tudod te is.....a 37esben van 100hz.....valamint a 37esben tényleges 24p van....mivel jómagam teszteltem egy ps3mal és a casino royal filmmel....
még valami a 37esben nem samu panel van ,hanem auo....
amúgy most már tényleg fejezd be a hülyeségek irkálását...nem vagyok elvakult....elötte alaposan megvizsgáltam a 37est is a 40estis mielött vettem.....
még valami a 37esben nem samu panel van ,hanem auo....
amúgy most már tényleg fejezd be a hülyeségek irkálását...nem vagyok elvakult....elötte alaposan megvizsgáltam a 37est is a 40estis mielött vettem.....
nem 1024x768-asok a plazmák, van 1360x768-as és 1920x1080-as is! viszont a nagyobb képpontméretûeket olcsóbb gyártani és csak igy tudtak versenyképesek maradni a zuhanó lcd árakkal
Forza.
amikor a 32a656-ot vettem, utánaolvastam a 24p VALÓDI támogatásának, amit csak a 40" és afeletti 656osok tudnak
emellett a a 32/37 panelje gyengébb kontrasztot és rosszabb válaszidõt is tud
tehát valóban ugyan az a két tévé, ha eltekintünk az elektronika és a panel különbözõségétõl 😊) jah, meg attól, hogy a 40" tükrözõdik, ami brutálisan jobb képérzetet ad, ha jók a fényviszonyok - ha meg nem, akkor nem samsungot kell venni. az biztos nem jó megoldás, h a kissebbet veszi vki csak ezért, nem csak a samu gyárt jo lcd-t és a méret bizony itt is lényeges 😛
ugyhogy a read-only módot inkább neked ajánlom. legalábbis a 37a656-al kapcsolatban mindenképpen, hiszen elfogult vagy, nem tudod objektiven megitélni a tévédet.
r4pt0r: 32/37/40... 656-jaiban mindben samu panel van 😊
emellett a a 32/37 panelje gyengébb kontrasztot és rosszabb válaszidõt is tud
tehát valóban ugyan az a két tévé, ha eltekintünk az elektronika és a panel különbözõségétõl 😊) jah, meg attól, hogy a 40" tükrözõdik, ami brutálisan jobb képérzetet ad, ha jók a fényviszonyok - ha meg nem, akkor nem samsungot kell venni. az biztos nem jó megoldás, h a kissebbet veszi vki csak ezért, nem csak a samu gyárt jo lcd-t és a méret bizony itt is lényeges 😛
ugyhogy a read-only módot inkább neked ajánlom. legalábbis a 37a656-al kapcsolatban mindenképpen, hiszen elfogult vagy, nem tudod objektiven megitélni a tévédet.
r4pt0r: 32/37/40... 656-jaiban mindben samu panel van 😊
Forza.
#8025
Nagyobb és drágább plazmákat találsz Full HD felbontással. A Panasonicnak pl. van 150 centis Full HD-ja is, 30.000:1 valós kontraszttal. Azért kíváncsi lennék a képminõségére, nem lehet semmi.
Sharp Aquos LC-32DH66E
#8024
csakhogy nekem van is egy 37a656osom....szintén rendelkezel te is egy 6os darabbal?
Van egy olyan furnyákos dolog hogy egy márkán belül, két széria közt a tipusszám kis mértékben eltér netalán még alig az ára is de a tudásuk teljesen egyforma...ott ne keressen senki minöségbeli különbséget ugyanis a tv talpában van a megoldás....más formájú.
#8022
Én is láttam már mind2öt azért csodálkozom. 😄
#8021
nekem elhiheted...láttam már mind2t eleget...😄....a 40es nagyon minimallal jobb csak nagyon mereszteni kell a szemedet,hogy lásd a különbséget.
na akkor most megkérdezem a fél éve fennálló problémámat
a plazmák miért 1024x768-as felbontásúak?
a plazmák miért 1024x768-as felbontásúak?
Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐
#8019
Azért a 40esben jobb panel van mint a 37esben már csak azért is mert Samu, de meg kell nézni.
#8018
képzeld a 37a656os 218e és a 40a656os 234e ugyanazt tudja,tehát valós 24pt kezel és a 40es semmivel sem jobb azon kívül,hogy nagyobb....valamint elégé tükrözödik a 37es meg nem....és ezért vettem a 37est mert azt minden fényviszonyban eltudom olvasni szépen!
szóval ez megint csak olyan,hogy kinek mi a szempont ha ablakkal vagy lámpával szemben van akkor 37es,ha meg nem zavar a tükrözödés ....
inkább csak olvasója legyél ennek a forumnak,mint hogy balgaságokat terjesztesz.
szóval ez megint csak olyan,hogy kinek mi a szempont ha ablakkal vagy lámpával szemben van akkor 37es,ha meg nem zavar a tükrözödés ....
inkább csak olvasója legyél ennek a forumnak,mint hogy balgaságokat terjesztesz.
#8017
Mi a véleményetek az 37LG5500-ról?
Mondjuk egy 37PFL7603 és Samsung 37A656-hoz viszonyítva.Lehet hogy kicsit gyengébb paraméterek de ebben vav mpeg4 tuner és most 180e körül hozzá tudnák jutni.Kicsit olcsóbb mint a többi
Mondjuk egy 37PFL7603 és Samsung 37A656-hoz viszonyítva.Lehet hogy kicsit gyengébb paraméterek de ebben vav mpeg4 tuner és most 180e körül hozzá tudnák jutni.Kicsit olcsóbb mint a többi
fogalmam sincs mi az a 0.270 a speckókban 😊
karika1: avplanetnél 189ezer egy pana 42pv80 😊 igaz, hogy csak 1024*768 a felbontása, de ennyiért a legjobb képet kapod tévé vagy dvd esetén, ráadásul kellemes méretben (42"!). Mielõtt megveszed, MINDENKÉPPEN nézd meg valahol !! És nézz meg mellette LCD-ket is - lehetõleg TV adással! Nem ismerhetjük az izlésedet, van akinak jobban bejön azok képi világa.
karika1: avplanetnél 189ezer egy pana 42pv80 😊 igaz, hogy csak 1024*768 a felbontása, de ennyiért a legjobb képet kapod tévé vagy dvd esetén, ráadásul kellemes méretben (42"!). Mielõtt megveszed, MINDENKÉPPEN nézd meg valahol !! És nézz meg mellette LCD-ket is - lehetõleg TV adással! Nem ismerhetjük az izlésedet, van akinak jobban bejön azok képi világa.
Forza.
Így van. Pillanatnyilag nálam egyetlen egy HD csatorna sem fogható. (A DVB-T decemberig szünetel, kábelen csak SD van. A DVB-S meg igen drága.
Sony KDL-32W4000 Sony RDR-HX750
#8014
Sajnos a digitális adás nézhetõsége erõsen lakóhelyfüggõ...
Szia!
Ha jól látom, Te Sony-ban eléggé otthon vagy. Ma megjött a 40W4500-am. Olyan kérdésem lenne, hogy a PS3-at mindegy, hogy melyik HDMI-be dugom? Csak azért, mert olvasgatom egy ideje a fórumot és láttam, hogy a pc-t nem mindegy, hogy melyikbe dugja az ember.
Elõre is köszi!
Ha jól látom, Te Sony-ban eléggé otthon vagy. Ma megjött a 40W4500-am. Olyan kérdésem lenne, hogy a PS3-at mindegy, hogy melyik HDMI-be dugom? Csak azért, mert olvasgatom egy ideje a fórumot és láttam, hogy a pc-t nem mindegy, hogy melyikbe dugja az ember.
Elõre is köszi!
PS3 ID: Csabesz82
Hát igen. Viszont hál istennek manapság már nem olyan bonyolult digitális adást nézni. 😄
www.digimomentsvideography.com
"Kábelen keresztünli tévézésre lenne."
A jelenlegi SD csatornák, fõleg analóg üzemmódban valamennyi LCD tévén eléggé rosszak. Jelentõs minõségi különbséget csak HD mûsorok nézésekor tapasztalhatsz.
"...szép, tiszta, úgymond élvezhetõ képhatás..."
Ha a kábelszolgáltatódtól csak SD csatornákat kapsz, akkor inkább más szempontok alapján dönts.
A jelenlegi SD csatornák, fõleg analóg üzemmódban valamennyi LCD tévén eléggé rosszak. Jelentõs minõségi különbséget csak HD mûsorok nézésekor tapasztalhatsz.
"...szép, tiszta, úgymond élvezhetõ képhatás..."
Ha a kábelszolgáltatódtól csak SD csatornákat kapsz, akkor inkább más szempontok alapján dönts.
Sony KDL-32W4000 Sony RDR-HX750
#8010
Értem RT.
Végülis, annyira nem fontos nekem, bár bluray terén egyszer majd a késõbbiek folyamán lehet, hogy jól jönne. Pc nem kell, Hd-beltérit meg nem vágom, alapjában véve akkor nem rossz dolog.
Nagy dili nekem ez a tv vásárlás.. 😊 pláne, hogy nem értek hozzá.
odáig már eljutottam, hogy plazma, de max. sajna felsõ hang a 200 ,(de jobban örülnék a 16-170 ezernek) meg valamiért a panasonic felé húzok, na de ennyibõl 😊 minél jobbat, nem egyszerû.
Olyan "õrült" nagy tudás nem szükséges. Kábelen keresztünli tévézésre lenne. Amit fontosnak tartanék a szép, tiszta, úgymond élvezhetõ képhatás, és a tartosság.
Vélemény a panasonicról?
vagy te mit tennél a helyemben, vagy más tipus a "fenti " paraméterekkel, szerintem, az tuti , hogy neked nagyobb a rálátásod , mint nekem.
Negatív, pozitiv vélemény, érdekel.
Végülis, annyira nem fontos nekem, bár bluray terén egyszer majd a késõbbiek folyamán lehet, hogy jól jönne. Pc nem kell, Hd-beltérit meg nem vágom, alapjában véve akkor nem rossz dolog.
Nagy dili nekem ez a tv vásárlás.. 😊 pláne, hogy nem értek hozzá.
odáig már eljutottam, hogy plazma, de max. sajna felsõ hang a 200 ,(de jobban örülnék a 16-170 ezernek) meg valamiért a panasonic felé húzok, na de ennyibõl 😊 minél jobbat, nem egyszerû.
Olyan "õrült" nagy tudás nem szükséges. Kábelen keresztünli tévézésre lenne. Amit fontosnak tartanék a szép, tiszta, úgymond élvezhetõ képhatás, és a tartosság.
Vélemény a panasonicról?
vagy te mit tennél a helyemben, vagy más tipus a "fenti " paraméterekkel, szerintem, az tuti , hogy neked nagyobb a rálátásod , mint nekem.
Negatív, pozitiv vélemény, érdekel.
#8009
itt valami lehet,hogy nem stimmel vagy én nem értem😊
adott hp 2475w monitor.1920x1200.
Képponttávolság
0,270 mm
akkor hogyis van ez?vagy rossz eleve a viszonítási alap?
adott hp 2475w monitor.1920x1200.
Képponttávolság
0,270 mm
akkor hogyis van ez?vagy rossz eleve a viszonítási alap?
eladó philips tv-ék:42-47-es méretben extra olcsón főleg mpeg4-es dvb-t.keress privátban
17" lcd:
1280x1024 = 1310720 pixel
terület: 337mm x 270mm = 90990mm2
1 pixel mérete = 0.0694mm2
32" lcd:
1920 x 1080 = 2073600 pixel
708mm x 398 mm = 281784mm2
1 pixel mérete = 0.1358mm2
Azaz az 32" lcd-n kétszer akkorák a pixelek, mint a 17" monitoron, így ha ELMÉLETBEN(!!!) a szokásos monitornézési távolság duplájárol néznéd, akkor ugyanugy meglátnád az egy fekete pixelt a fehér alapon. Hogy ez mennyire van így a GYAKORLATBAN(!!!), fogalmam sincs, mivel nem vagyok szemész, de feltételezem, hogy távolra egyre rosszabbul fokuszálsz, ergo hiába 2x akkora a pixel, duplatávolságbol sem látnád azonosan jól. Viszont az tuti, h már az egyenes arányosság sincs meg, amikor a 42"-t nézed 3,5 méterrõl 😊
1280x1024 = 1310720 pixel
terület: 337mm x 270mm = 90990mm2
1 pixel mérete = 0.0694mm2
32" lcd:
1920 x 1080 = 2073600 pixel
708mm x 398 mm = 281784mm2
1 pixel mérete = 0.1358mm2
Azaz az 32" lcd-n kétszer akkorák a pixelek, mint a 17" monitoron, így ha ELMÉLETBEN(!!!) a szokásos monitornézési távolság duplájárol néznéd, akkor ugyanugy meglátnád az egy fekete pixelt a fehér alapon. Hogy ez mennyire van így a GYAKORLATBAN(!!!), fogalmam sincs, mivel nem vagyok szemész, de feltételezem, hogy távolra egyre rosszabbul fokuszálsz, ergo hiába 2x akkora a pixel, duplatávolságbol sem látnád azonosan jól. Viszont az tuti, h már az egyenes arányosság sincs meg, amikor a 42"-t nézed 3,5 méterrõl 😊
Forza.