LCD/Plazma TV-k

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#8157
én is így vagyok vele.....amúgy nem minden tvnél van ez a jelenség,de mint eshetõség meg kell említeni.
kifli
#8156
köszi asszem a samu lesz 😊
cloud.strife
#8155
1080i és p lamerákkal dolgozom idestova 3 éve. Kb. 4x raktam már ki a kamerám képét W4000. E4000 tv-kre. Speciel nekem is E4000 van itthon.

Soha semmilyen szaggatást nem láttam a tv-ken. Valamint az itt és máshol is forumozók se számolnak be ilyen hibáról. Amíg nem látom nem hiszem el. Ez van. 😊

www.digimomentsvideography.com

#8154
40w4000 teszt

azért ez elég neves tesztlap...és itt is megemlítik összegezésképpen lap alján.
#8153
hogy mutassam meg neked?....ezt nem én találtam ki...avforumon is írják....és a teszt oldalak is....valamint én is láttam(egy hd kamerás felvétel visszajátszásakor....és tudtommal azok 1080i-s jelet nyomnak ki)
#8152
Köszi.
#8151
akkor neked a 37es jó választás lesz...tényleg jó tv....amúgy sosincs elég nagy tv...mindig nagyobb kell...nekem is elöször nagynak tünt...most meg már egy nagyobb is jöhetne....de ez örökön öröké mehetne....sajnos az ember ilyen..
cloud.strife
#8150
Honnan veszitek ezt az interlace problémát?

Mutassa már nekem meg valaki ezt de komolyan!!!!

www.digimomentsvideography.com

#8149
Ja és kb 3m-rõl nézem nem sok a 40"-42" a 29" crt-hez képest.
#8148
A 37A551-t állítgattam mert egy 451 állt mellette (utánna LG) és probáltam egyformára állítani a keettõt. Az 551 feketébnek tünt.
#8147
,de babráltál is vele?....mert lehet valamit direkt elállítottak a samun,hogy az lgt vedd...ez bevett szokás sajnos...ezért kell neked piszkálgatnod....amúgy én is inkább samu párti vagyok...mondjuk a sony is bejõvõs....csak az árcetli nem indokolja a tudásukat....talán a sony lejebb visszi az árait jó alternatívák lesznek....de addig én samu mellé teszem a voksom.
#8146
Egy boltban néztem 37" LG és Samit. Az LG-nek a szinei jobbnak tüntek. De valahogy Sami párti vagyok annak ellenére, hogy van egy 2-3éves 29" CRT TV -ém amivel sok a gond. Köszönöm szépen a segítségedet.
#8145
Talán csak annyi, hogy az egyik 2HDMI a másik 3HDMI.
Bár lehet, hogy tévedek.
Ekkora méretben nem lenne jobb a FULL?

Walk the Talk.

#8144
42-es az 😊
tehát egy ilyen ütközetre gondolsz?

40a551 vs 42lg5000? ár mind2nél 200

37a551 vs 37lg5000 ár mind2nél 170


az 5ös széria paneljának a feketéje jobb,mint az lgé,valamint jobb a tv képarány módja. (kevesebbet vág le a képbõl tehát a 4:3as adás élvezhetõbb a samun)

az lg menüje jobb,valamint igényesebb a távkapcsa is,valamint 2 collal nagyobb ugyebár a 42es kontra 40es.....

nehéz lenne igazságot tenni mind2 jó...szerintem nézd meg élõben. Azonban mindenképp a 40a551 és 42lg5000 között döntenék.... márcsak azért is mert nagyobb 😄
#8143
Sziasztok.
Meg tudná mondani nekem valaki, mi különbség van az LG2000 és LG3000 típusok között? Melyik a jobb? 42-es méretben gondolkodom.
Köszi elõre is.

AMD X4 9550, 4gb Ram, Ati Radeon HD4890 1Gb, Pioneer 108 Xbox360 Premium, PS3, 42LG3000 PSP Fat, Ipod Touch 4

#8142
Az igazság az, hogy 170e Ft körül gondoltam (37A551) de olvastam 1-2 hsz-t és úgy gonddoltam legyen egy kicsit nagyobb. Meg itt van ez a panelkérdés is és ezért gondoltam a 40A551-re (200e). Persze tényleg jónak tünik a 656-os de az már sokkal több (kár). Esetleg az LG37", 40" 5000-rõl tudsz valami +, -? Vagy a Sami jobb mint az LG?
#8141
de ha mondasz egy árat mennyit szánsz rá....könnyebb segíteni.
#8140
a samu 37,40es ugyanazt tudja....csak a 37es auo panellal van szerelve a 40es meg samu panellal....sokan azt mondják,hogy a samu panel jobb...lehet,hogy jobb,de annyira minimális a különbség,hogy nagyon kell mereszteni a szemet,hogy észrevedd.....

azonban itt él a nagyobb jobb szabály....tehát,ha az 5ös szériát tüzted ki célul akkor a 40est venném...

az 5ösben nincs 100hz...nem egészen valós az a 24p kezelés sem(hiába írják oda a speckóba) ugyanis a tv 3:2 pulldownnal dolgozik ,csak elég ügyesen...valamint a feketéje gyengébb,mint a 6os szériának..

37a551 =170e
40a551 =200e

ha fontos a kéklemez és az idõtállóság akkor elgondolkonzék a helyedben egy 6os szériás tvn...bár nem tudom mennyit szánsz rá.....
37a656 218e,40a656os 233e .....ha belefér akkor a 40a656ost ajánlom jó vétel...egyedüli nagy hátránya a tükrözödés...idõtállóbb,mint az 5ös széria.....
,de ha max 200 a keret akkor a 40a551esre tenném a voksom,az is nagyon jó vétel.
#8139
Szia Scooby87. Látom te járatos vagy az lcd tv-k terén. A Samsung LE37", 40" 551-rõl tudsz valamit?
#8138
ja és a w4000esnél ott van még a deinterlance probléma is...ami azt jelenti,hogy oldalirányú pásztázánál hajlamos akadozni a tv képe.
#8137
szerintem a felsoroltak közül mind jó készülék!...igazán nem lõhetsz mellé egyikkel sem....
azonban,ha pcre és konzolra is tervezed használni a tv-t érdemesebb az lcd-t venni mivel nem ég be a kép és kevesebbet is fogyasztanak...

40w4000 vs 40a656os mind2 nagyon jó mind2nek megvan az elõnye és hátránya....

csak párat említek
w4000 jó képarány tvnézéshez,szép színek, kép nagyon egyben van ,jó fekete, alacsony input lag,jó távkapcs,matt kijelzõ,nincs 100hz,valós24p hang az kevésbé jó. Van viszont mpeg4es tunere földi digitális müsor fogásához.Árához képest a 656os többet tud.

40a656os szebb a képe,mint a w4000es,szép desing(bár ez egyénfüggõ),100hz-es ,valós 24p,szebb fekete.

Hátránya ,hogy a távkpacs gyengébb és tükrözõdõ felületû...ablakkal szemben nem szerencsés,magasabb input lag,bár nekem 37a656os van,de én annél sem érzem az input lagot(ráadásul szoftver frissitéssel mostmár az javult)....


szóval mind2 lcd jó vétel...neked kell dönteni....és érdems mindenképp megnzéni vétel elött mind2t.
kifli
#8136
már kérdeztem tudom de mindjárt itt a karácsony és akkor venném a tv-t, de nemtudom melyik legyen
a lehetõségek:
Samsung LE-40A656 (LCD)
Panasonic TH-42PZ8E (PLAZMA)
Sony KDL-40W4000 (LCD)

legszívesebben a samut venném de igazából nem tudtam összehasonlítani élõben ezeket a tvket. A sony 8ms válaszideje soknak tûnik de a samujét nemtudom. Légyszi segítsetek a döntésben!!
elõre is köszi
#8135
engem megvett kilóra az új sony....ha ez a 400k-s ár lejebb csúszik valaha 300 körülire esetleg alá...megvan a csere.
#8134
sony 40z4500:
teszt

Ogrus
#8133
philips 5603 tv-m van.amikor a képtartalom változik,a din.contr.korrigálja a képet.rettentõen idegesítõ ahogy villog a kép.próbáltam kikapcsolni,de így sem történt változás.már az activ controlt is kikapcsolom,de semmi

Taraka főboszi Levél 66 Overlady Ogrus levél 64 Bounty Hunter \"need mats or recipe?\"... már ne, diszidáltam (köszi mindenkinek, élmény volt)

#8132
Üdv. Szeretnék venni egy 37"-40"-os LCD-ét, SAMSUNG vagy LG jöhet szóba az ár miatt (200.000Ft).A Sam.-ról azt olvasom, hogy van több típus ami panel "problémás" 4es 5ös szériában. Az LG-rõl sok infóm nincsen. A kérdés melyik Sam. vagy LG legyen?
Bucser
#8131
Láttál mostanában svájci alapkamatot? kb 2 szeresére emelkedett 1 év alatt -> rengeteg CHF adós nehéz helyzetben van (közép kelet európában a vezetõ finanszírozási pénznem a chf volt)+ az árfolyameltolódás hatása. Ha bedõlnek a chf hitelek akkor tömeges chf értékesítés következik a piacokon amik magukkal rántják az chf árfolyamot is.

"Whether you Kill or get Killed it is just a way to Kill time" Zaraki @ Bleach #36 SC SQ42: "Give in to the Hype, It is worth it" https://robertsspaceindustries.com/enlist?referral=STAR-NVZF-5CZF

#8130
Szia!
nagyon szívesen! <#integet2>

arty
#8129
(beomló CHF??)

Forza.

Bucser
#8128
Nem mindegy honnan származik a termék.

USA, Kína, Japán, EU...

A DELL amerikai termék. Dollár árfolyamhoz kötõdik az ára. Év közben volt már 140 Ft is a dollár meg 200 is.

"Whether you Kill or get Killed it is just a way to Kill time" Zaraki @ Bleach #36 SC SQ42: "Give in to the Hype, It is worth it" https://robertsspaceindustries.com/enlist?referral=STAR-NVZF-5CZF

Bucser
#8127
Nem látom megalapozottnak a forintromlásra való spekulációdat. ha az Euro és a dollár gyengülni kezd akkor a forint erõsödik miután a beomló CHF miatt a fejlõdõ országok valutái jelenleg safe havenként funkcionálnak. (ráadásul a tõzsdérõl menekülõ tõke szintén a pénzpiacokra és az árupiacra ugrik.)

"Whether you Kill or get Killed it is just a way to Kill time" Zaraki @ Bleach #36 SC SQ42: "Give in to the Hype, It is worth it" https://robertsspaceindustries.com/enlist?referral=STAR-NVZF-5CZF

#8126
Köszi a kimerítõ válaszod!
Na ilyen hozzászólások kellenek az átlagos tévévásárlóknak. Még az S4000-el szemezek meg a Philips 32PFL 5403D. Majd meglátjuk!

Köszi még egyszer!
arty
#8125
"egyik nap úgy keltem fel hogy én most Sony-t akarok"

😄

"a videokártyám csak 1280x768-ban tudja kirakni"

milyen videokártya nem tud manapság 1360x768-at? uj driver fentvan? manuálisan hozzáadni a felbontásokhoz az 1360x768/60Hz-t probáltad?

Forza.

#8124
ha nem tudsz mondani akkor mondok neked egyet...a múltkor erõsen vakartam a fejem mikor a Dell 1525 notik amik olyan 113eFt körül alakultak már hirtelen felmentek a válság kezdeténél olyan 165eFtre most már esett az áruk egy kicsit, de még mindig nem állt vissza. 😞 de lehetne még sorolni egy két terméket.
#8123
Na ja ingyen😊 Ne feledd hogy a Forint ebben a helyzetben romlani fog ezálltal drágulnak a dolgok. A raktárak meg tele vannak....hát igen, de még mindig vannak raktáron múltévi Samsung M8 és R8 modellek is. Kérdem én ingyen adják ezeket felétek hogy kikerüljenek végre a raktárakból? 😊)))
#8122
Szia!

Sony KDL 32L4000 -------> ahogy én látom.
Nos, összességében nem bántam meg hogy ezt a TV-t vettem. Megmondom õszintén, egyik nap úgy keltem fel hogy én most Sony-t akarok és már csak az volt a kérdés hogy melyik típusát. 140-150 ezernél nem akartam többet szánni rá. Tisztában voltam vele hogyha még rádobnék egy 20-ast akkor egy fullhd-s Samsungot is kaphattam volna, de úgy voltam vele, hogy ezt beáldozom, és más tulajdonságokat részesítek elõnyben.

- A kinézete nagyon szép, alul ahol elkezdõdik a hangszóró van egy kis ívelés, így szembõl még vékonyabbnak tûnik mint amilyen. a hangszóró legalján pedig végigfut egy króm csík, a jobb sarkán rajta a TV típusának feliratával. Ami talán negatívum lehet, bár ez egyén függõ, hogy nem magas fényû a borítása, mint pl. a Samsungoknak stb..., hanem matt. (én nem is láttam elõtte a TV-t csak mikor otthon kibontottam a dobozt, az elõzõ Samsungom miatt kicsit fura volt, de már megszoktam.)

- Az analóg TV adás szerintem szép, bár nagy tapasztalatom nincs a témában. Ebbõl adódóan én teljesen megvagyok elégedve vele. Elmosódásról annyit hogy van, annyi mint minden LCD TV-n, amin a jó kis analóg adás megy, ehhez hozzá kell szokni. 😊 Utánahúzás sportprogramok esetén észrevehetõ (foci, tenisz inkább), de csak akkor ha félméterrõl néztem. Biztos ott van ha 2.5 méterrõl nézem is, de én onnan már nem látom. A feketéje szerintem nagyon korrekt, nincsen felhõsödés, de ez el is várható. Viszonylag sokszor nézek Xvid filmeket, sorozatokat rajta, szerintem szépek, bár én nem vagyok túl érzékeny ilyen téren. A DVD-k, HDrip-ek és a PS3 játékok pedig lenyûgözõek, szépek a színek. Hang terén minden rendben van vele, de gondolom valamennyi márka esetén ez így van.

- PC-vel is össze van kötve, bár nemigazán sokszor használom, mert a videokártyám csak 1280x768-ban tudja kirakni és így két oldalt fekete csíkom van. (erre egyébként valaki tud valamilyen megoldást, pl. frissíteni a vga kártyát vagy valami hasonló?)
A korábbi Samsungommal nem volt ilyen, ott egyszerûen széthúzta és szép is volt a kép.

- Be és kikapcsolásnál kattog 1-2-t, de gondolom ez a teljesen normális mûködés eredménye (bátyámnak is ilyen TV-je van és neki is csinálja, gondolom nem fogtuk ki mind a ketten rosszat), csak fura volt mert az elõzõ TV-m meg sem mukkant. 😊

Összességében tehát nagyon jó választás, amennyiért pedig belehet szerezni, annyiért bõven jó vétel. Remélem tudtam segíteni!

Ombika
#8121
DE ba...ki, te ezt nezd mar,hogy 4 hete milyen hardver arak voltak , mert en rendszeresen es nagykerek is zarva voltak ,mikor a kavarodas volt! Nah ha igen ,akkor aszem nemtudod mirol beszelsz! 😊

#8120
PC hardver?
2x akkora külsõ vinyót kapsz annyiért, mint fél éve. Egy dvd-író 5.000,-Ft. Minden, ami most drágább, modernebb is jobb. Ha most megvennéd a konfigurációdat, amit jelenleg is használsz, kb. 25% maradna a zsebedben! Viszont a konyhai gépeket tényleg kihagytam a számításból, azok tényleg õrzik az árukat. De itt most TV-rõl beszélünk... <#vigyor0>

Sharp Aquos LC-32DH66E

Csabesz100
#8119
Persze, tudom, hogy erre alapoztak!

PS3 ID: Csabesz82

Ombika
#8118
Akkor nezd meg a PC hardver arakat es rajossz! 😊

Bucser
#8117
Azért árultak árrés nélkül, mert jutalékszerzõdéseik voltak a szállítókkal.

A Jutalékszerzõdések jó dolgok egy növekvõ piaci környezetben... Mo nem az.

"Whether you Kill or get Killed it is just a way to Kill time" Zaraki @ Bleach #36 SC SQ42: "Give in to the Hype, It is worth it" https://robertsspaceindustries.com/enlist?referral=STAR-NVZF-5CZF

Csabesz100
#8116
Én tudok mondani! Igaz, hogy a barna áruknak (tv, dvd, kamera, házimozi stb.) folyamatosan esik az ára, de a fehér áruk (hûtõ, gáztûzhely, mosógép, mosogatógép) vagy tartják az árukat vagy emelkednek!

PS3 ID: Csabesz82

#8115
Természetesen csak illusztrációként mondtam a magas árréseket, hogy érthetõvé tegyem a mondanivalóm lényegét, ráadásul nem a kis magyar vállalkozásokról beszéltem, hanem a multikról. Szerinted egy MM mekkora árréssel dolgozik, ha egy 219.900,-Ft-os tévét (amin mondjuk még így is keres az eladó) 279.900-ért ad? Nagy tételben, olcsón vásárol és mégis marha drága. Te sem fogsz árat emelni, mert a kutya sem venne tõled. Ha meg megbeszélnétek, hogy egyszerre emeltek árat, jöhet a Versenyhivatal.
A Ft. árfolyama évek óta ugrál, de tudsz mondani akár egyetlen mûszaki cikket, aminek felment az ára? Projektor, TV, BD lejátszó, PSP, számítástechnikai kütyük, tök mindegy. Szerintem nincs ilyen. Úgyhogy szerintem semmi emelkedés nem lesz. Persze nem vagyok Nostredamus és lehet, hogy Neked lesz igazad...

Sharp Aquos LC-32DH66E

Csabesz100
#8114
Írtam priv-t! Ha van egy kis idõ, nézd már meg! Köszi!

PS3 ID: Csabesz82

#8113
Ok. Köszi szépen.
Csabesz100
#8112
Igen, a sok büntetésnek, meg annak, hogy árrés nélkül árultak! Nullán vagy mínuszban minek árulnak?! Ne a banki bónuszokra és a beszállítók bónuszaira alapozzanak! Megérdemelték! Én csak örülni tudok neki! :-)

PS3 ID: Csabesz82

Klemice
#8111
nem tudom, nekem 32a451 van samu panellal, nem vágom a nagyobb méreteket és full hd kategóriát, csak itt olvasgattam azokat amiket mondtam, ezért mondom hogy hátha tud valaki jobban segíteni

Saddam Hussein &#9745; - Osama Bin Laden &#9745; - Moammer Kadhafi &#9745; - Kim Jong Il &#9745; - Tirexi &#9744; - DarkSector &#9744;

cloud.strife
#8110
EW az kamunak bizonyult, szal õk nem mennek sehova, EP-nek meg már csak a végeredménye volt a készletfinanszírozás. Volt ott minden ami nem etikus magatartásnak bizonyul, saját maguknak köszönhetik (meg annak a pár10-100milliós versenyhivatali bûntetésnek. Mocskos, tetves multi volt (mint a többi).

www.digimomentsvideography.com

Bucser
#8109
Az igazán lényeges az lesz, hogy hány nagy hálózat fog még beomlani készletfinanszírozási problémák miatt (lásd Elektropont vagy ElectroWorld aki kijelentette, hogy lehet távozik a magyar piacról jövõre).

"Whether you Kill or get Killed it is just a way to Kill time" Zaraki @ Bleach #36 SC SQ42: "Give in to the Hype, It is worth it" https://robertsspaceindustries.com/enlist?referral=STAR-NVZF-5CZF

cloud.strife
#8108
XBOX etéren is elég LOL számomra... 😞

www.digimomentsvideography.com