LCD/Plazma TV-k
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
#8307
Szóval akkor ,hogy is kéne beállítanom , hogy megjelenjen a film az LCD tévén? mert még midíg ugyanott járok monitoron megy rendesen tv-n viszont a filmen kívûl minden bejön...
#8305
sharp tv-krõl tapasztalat?
dh65 egész jónak tûnik...
dh65 egész jónak tûnik...
Set Up Box-on nem romlik a kep a tv-ig, mintha sima MPEG 4 lenne benne? Mellesleg, ha beindul lehet vki azt meg plusz penzert nemakar venni! 😊
#8303
Tudom nem tartozik szorosan a fórumhoz, de valaki fogja már a HD adásokat. Elindult már??
Én továbbra se tudom befogni.Megnéztem a honlapon utca házszámra azt írja ki, hogy van lefedettségem.
Mi a f*szért nem akarja befogni a sonykdl46w4000-em az adást.
Szar a tunerje vagy mi?? Antenna rákötve, ha simán analogra hangolok, akkor befogja a 3 alapcsatornát, tehát antenna rendben van.
Hogy lehet kiszûrni, hogy jó-e tuner rész.
Elõre is kösz a segítséget.
Én továbbra se tudom befogni.Megnéztem a honlapon utca házszámra azt írja ki, hogy van lefedettségem.
Mi a f*szért nem akarja befogni a sonykdl46w4000-em az adást.
Szar a tunerje vagy mi?? Antenna rákötve, ha simán analogra hangolok, akkor befogja a 3 alapcsatornát, tehát antenna rendben van.
Hogy lehet kiszûrni, hogy jó-e tuner rész.
Elõre is kösz a segítséget.
Sony KDL46W4000 Denon 3802, Jamo 7.1 THX PSN id és Xbox live: Wasp00
#8302
Hát de nyaralóban nem tvzni kell. 😄
#8301
Láttam én már drágábbat is nyaralóban😊
ok, legyen 1 év
mpeg4 = feleslegesen kidobod egy stb árát ... mivel a kábelszoltáltatod ugyis saját STB-t ad majd.
nyaraloba persze jo ... de oda nem 400ért vesz senki tévét 😉
mpeg4 = feleslegesen kidobod egy stb árát ... mivel a kábelszoltáltatod ugyis saját STB-t ad majd.
nyaraloba persze jo ... de oda nem 400ért vesz senki tévét 😉
Forza.
ha egy viszonyleg új teknikát veszel már ahogy megvetted sokkal kevesebbet ér
természetesen nem ez új árát kell nézni
ugyanaz mint a számítástechnika, de lehet szavakba belekötni....
természetesen nem ez új árát kell nézni
ugyanaz mint a számítástechnika, de lehet szavakba belekötni....
így pont nem spórolsz
veszel 400-ért tv-t ami pár hét múlva fele annyit sem ér majd egykét éven belül meg cserélheted. Akát tetszik akár nem, szerintem pedig ez a pénzkidobás
"Magyarországon az analóg mûsorszórást az Mpeg4 formátumú digitális adás fogja felváltan"
Pont errõl szól a belinkelt cikk, hogy ebbõl mi valósult meg talán érdemes lenne elolvasnod
Jelenleg egy igazi HD adást sem lehet fogni azzal a tunerrel!
veszel 400-ért tv-t ami pár hét múlva fele annyit sem ér majd egykét éven belül meg cserélheted. Akát tetszik akár nem, szerintem pedig ez a pénzkidobás
"Magyarországon az analóg mûsorszórást az Mpeg4 formátumú digitális adás fogja felváltan"
Pont errõl szól a belinkelt cikk, hogy ebbõl mi valósult meg talán érdemes lenne elolvasnod
Jelenleg egy igazi HD adást sem lehet fogni azzal a tunerrel!
Hello mindenkinek!
Egy kis segitseget szeretnek kerni a hozzaertoktol!Eppen Tv vasarllas elott allok ,de nem tudom eldonteni melyik lenne a jobb megoldas.
Hosszas keresgeles utan ez a ket keszulek maradt: LG 47LG5010 (47LG5000) 47" HD Ready 1080p Digital LCD TV a masik versenyzo pedig ez: LG 50PG3000 50" 100Hz HD Ready Digital Plasma TV
Leginkabb XboX360 futna rajta es filmek. Ezek a tipusu plazmak meg hajlamosak a beegesre??
A valaszokat elore is koszonom! =]
Egy kis segitseget szeretnek kerni a hozzaertoktol!Eppen Tv vasarllas elott allok ,de nem tudom eldonteni melyik lenne a jobb megoldas.
Hosszas keresgeles utan ez a ket keszulek maradt: LG 47LG5010 (47LG5000) 47" HD Ready 1080p Digital LCD TV a masik versenyzo pedig ez: LG 50PG3000 50" 100Hz HD Ready Digital Plasma TV
Leginkabb XboX360 futna rajta es filmek. Ezek a tipusu plazmak meg hajlamosak a beegesre??
A valaszokat elore is koszonom! =]
#8294
Kösz az infót aranarth!
#8293
Az LCD TV-k döntõ többsége az Mpeg2 formátumú digitális adások vételére alkalmas tunerrel rendelkezik, de már eldõlt, hogy Magyarországon az analóg mûsorszórást az Mpeg4 formátumú digitális adás fogja felváltani. Vagyis ha ennek vételére nem alkalmas a tévéd tunerje, akkor csak egy Set Top Box segítségével lesz lehetséges az ingyenes 8-10 csatorna (most ugye 3 van), illetve az elõfizetéses digitális csatornák vétele. Utóbbi csak valószínû, mert lehet, hogy a szolgáltató valahogy megoldja, hogy mindenféleképpen kelljen venned egy STB-t.
Az STB problémája (már akinek) elsõsorban az, hogy 20-30ezer forintért, vagy az elõfizetéseddel együtt elég gagyi minõségût kapsz, ami egyesek szerint ront a képminõségen (ezt én nem tudom, nem használtam soha), illetve +1 távirányítót kezelhetsz, +helyet foglal ráadásul nem ez lesz a szoba éke... Ha ezek nem zavarnak, nem kell törõdni a TV-tunerrel. Nem ettõl lesz jó egy TV, de szerintem azért jó ha van. Más tojik rá, lehet, hogy nekik van igazuk. Ezt akár mellékes paraméternek is tekintheted a vásárláskor - bár 2 jó TV között sokszor pont az ilyen nüanszok döntenek...
Az STB problémája (már akinek) elsõsorban az, hogy 20-30ezer forintért, vagy az elõfizetéseddel együtt elég gagyi minõségût kapsz, ami egyesek szerint ront a képminõségen (ezt én nem tudom, nem használtam soha), illetve +1 távirányítót kezelhetsz, +helyet foglal ráadásul nem ez lesz a szoba éke... Ha ezek nem zavarnak, nem kell törõdni a TV-tunerrel. Nem ettõl lesz jó egy TV, de szerintem azért jó ha van. Más tojik rá, lehet, hogy nekik van igazuk. Ezt akár mellékes paraméternek is tekintheted a vásárláskor - bár 2 jó TV között sokszor pont az ilyen nüanszok döntenek...
Sharp Aquos LC-32DH66E
#8292
Hali! Ment az üzi!
#8291
ha bejönnek a 40 colos oledek jövõre akkor csak lentebb mennek az árak, nem?
GIGABYTE EP45-DS3|CORE2 Q6600|CHIEFTEC CFT-750-14CS 750W|THERMALTAKE VI1000BNS M9|Asus 9600 GT|2X2 GB DDR3 KINGSTON|Samsung 32LH4000|LOGITECH X-540|XBOX360 Premium pack| Samsung 40b650
#8290
aha néztem ezt is. jó cuccnak tûnik. ezen van hangszóró? mert közben eszembe jutott hogy ha így oldom meg a tvzést akkor arra is szükség lesz. 😊
ilyen árban van az ACER AT-2245DTV is, ami 2x HDMI-s.
ilyen árban van az ACER AT-2245DTV is, ami 2x HDMI-s.
#8289
Nem vágom ezt az Mpeg4-es tuner témát!
Valaki le tudná nekem írni mi is ez pontosan, hogy mûködik, mire jó stb.?
Valaki le tudná nekem írni mi is ez pontosan, hogy mûködik, mire jó stb.?
#8288
Te évente fogod cserélgetni a tévédet? Én igenis hosszabb távra tervezek, mert idén pont 400-et költök LCD tévére (Sony W4000: 220e, most meg egy Sharp DH65: 180e) és rohadtul nincs kedvem 2 év múlva megint ennyi pénzt kiadni. Egyszerûen szeretném elkerülni az STB-t. Vagy sikerül, vagy nem. De ha nem Mpeg4-es DVB tuneres tévét veszek, akkor biztos, hogy kell a box. Van akit nem zavar, az figyelmen kívül hagyja és spórol a tévéjén. Engem zavarna, de így TALÁN megúszom.
Sharp Aquos LC-32DH66E
#8287
Hali! Miért nem veszel Samsung T220Hd-t monitornak? nekem ilyen van és megvok vele elégedve,és van benne tv tuner.
#8283
Az árak várható alakulásáról már volt vita, megoszlanak a vélemények. Szerintem nem lesz emelkedés, de a többség szerint - épp az árfolyamváltozás miatt - lesz. Olvass vissza, elég sok érv elhangzott mindkét oldalon.
Digitális mûsorszórás, politika, STB. Az Mpeg4-es tuner szerintem nem hülyeség. 200 ezerért nem 1 évre veszed TV-t, hanem lehetõleg hosszabb távra. Nekem gyerekem van és kifejezetten rossz sok távirányítót használni, mert nem tudod hova dugni, hogy ne tegye tönkre. A nyaralóba nem akarok drágán elõfizetést vagy STB-t venni. Nem ettõl lesz jó egy TV (lásd A656), de nem is felesleges. Jövõre valószínûleg a Samsung, az LG és a Philips is azzal szereli a tévéit (vagy legalábbis egy részüket), nem csak a Sony meg a Sharp. Ez sem véletlen.
Digitális mûsorszórás, politika, STB. Az Mpeg4-es tuner szerintem nem hülyeség. 200 ezerért nem 1 évre veszed TV-t, hanem lehetõleg hosszabb távra. Nekem gyerekem van és kifejezetten rossz sok távirányítót használni, mert nem tudod hova dugni, hogy ne tegye tönkre. A nyaralóba nem akarok drágán elõfizetést vagy STB-t venni. Nem ettõl lesz jó egy TV (lásd A656), de nem is felesleges. Jövõre valószínûleg a Samsung, az LG és a Philips is azzal szereli a tévéit (vagy legalábbis egy részüket), nem csak a Sony meg a Sharp. Ez sem véletlen.
Sharp Aquos LC-32DH66E
Terminalon mast irnak! 😊 Szerintem attol fugg milyen kategoriat veszel, bar ha megnezed Samu 40a656 miota tarja 235 korul az arat!! Akcio nuku!: )
#8281
Sziasztok!
Tudja-e valaki?: Most érdemes-e tévét venni, vagy karácsony után?
Én azt hallottam, hogy 2009-tõl drágábbak lesznek a mûszaki cikkek, mert a magyar láncok már nem 235- eurós áron, hanem majd 270-280 eurós áron szerzik be a cuccokat!
Errõl tud valaki valamit?
Tudja-e valaki?: Most érdemes-e tévét venni, vagy karácsony után?
Én azt hallottam, hogy 2009-tõl drágábbak lesznek a mûszaki cikkek, mert a magyar láncok már nem 235- eurós áron, hanem majd 270-280 eurós áron szerzik be a cuccokat!
Errõl tud valaki valamit?
#8279
megint én.
néztem monitorokat, találtam egy elég frankót. 22"-os és full HD:
http://www.argep.hu/product_781025.html
viszont nincs benne tv-tuner. van olyan megoldás, hogy számítógép nélkül kötök rá egy külsõ "dobozt", ami tv-tunerként funkcionál? 😛
nem vagyok túl tájékozott ilyen téren.
Ez pl arra való?
néztem monitorokat, találtam egy elég frankót. 22"-os és full HD:
http://www.argep.hu/product_781025.html
viszont nincs benne tv-tuner. van olyan megoldás, hogy számítógép nélkül kötök rá egy külsõ "dobozt", ami tv-tunerként funkcionál? 😛
nem vagyok túl tájékozott ilyen téren.
Ez pl arra való?
#8278
Normálisabb helyeken államilag támogatott stb-ket forgalmaznak, jelképes összegért. Na arra itthon várhatunk, ráadásul ami számomra külön undorító, hogy a politika nyakig belemászott ebbe is...
A december elsején induló digitális földfelszíni sugárzás egyelõre nem azt nyújtja, amit ígértek. Nincsenek olcsó dekóderek, nincsenek kereskedelmi csatornák. Csak a Duna televízió nagy felbontásban, de nem igazi HD-minõségben. Ha az Antenna Hungária számításai nem jönnek be, akkor is tizenkét évig fizethetnek az adófizetõk.
http://index.hu/kultur/media/minidigi9690/
Kiváncsi lennék azok képére akik annó szinte lehülyézték itt azokat aki nem DVB-T tuneres tévéket mertek venni.
Fõleg az a samsung ellenes gyerek volt iritáló...P
http://index.hu/kultur/media/minidigi9690/
Kiváncsi lennék azok képére akik annó szinte lehülyézték itt azokat aki nem DVB-T tuneres tévéket mertek venni.
Fõleg az a samsung ellenes gyerek volt iritáló...P
magyarázd már el miért nem szabad LG-t venni 😊
Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐
#8274
Samu!😊 Szerintem Lg-t nem szabad venni! De ez az én véleményem.
#8273
37 colos méretben melyik a jobb vásár, Samu 656 vagy az LG 7000??
#8272
Az emberek többségét nem érdekli a digitális hókuszpókusz, majd akkor vesznek stb-t ha az analógot lekapcsolják (de addigra valószínûleg az új tv-k többségében mpeg4 tuner lesz)
Na, ez Magyarország!
Fél éve hitegetik a jónépet, hogy december elsejétõl indul a földfelszíni digitális mûsorszórás, s mára kiderül, hogy nincsenek is érvényes szerzõdések!
Még jó, hogy nem rohantak az emberek ész nélkül STB-kat venni, jól rá is faragtak volna!
Ez hihetetlen...
Fél éve hitegetik a jónépet, hogy december elsejétõl indul a földfelszíni digitális mûsorszórás, s mára kiderül, hogy nincsenek is érvényes szerzõdések!
Még jó, hogy nem rohantak az emberek ész nélkül STB-kat venni, jól rá is faragtak volna!
Ez hihetetlen...
Sony KDL-32W4000 Sony RDR-HX750
az az LG nem tavalyi modell? ha az, akkor inkább a samu!
(idén az LG-k így számozódnak pl: 37LG6000 vagy 37LG5000 stb)
(idén az LG-k így számozódnak pl: 37LG6000 vagy 37LG5000 stb)
Forza.
#8269
problémádra segítséget nem tudok.
Amúgy most nézegettem ezt a tipust. /valamit kéne venni/ Megrémítettél 😊. Mennyi idõ után jött elõ ez a probléma?
Ha valaki tud segíteni , magáról a Philisrõl vélemény, esetleg a 42pfp 5332d-rõl?
Köcce
Amúgy most nézegettem ezt a tipust. /valamit kéne venni/ Megrémítettél 😊. Mennyi idõ után jött elõ ez a probléma?
Ha valaki tud segíteni , magáról a Philisrõl vélemény, esetleg a 42pfp 5332d-rõl?
Köcce
#8268
ja egyébként mit ajánlotok, melyik üzletbe menjek el tájékozódni? Madiamarkt az jó? Soha nem voltam még 😛
#8267
Viszont konzolhoz azért csak jobb lenne egy nagyobb méretben lcd tv-t venni! 22-esben nem fogod élvezni,szerintem! Viszont ha veszel egy 26-osat az már mindjárt másabb!😊
#8266
megnéztem a samsungodat, ez is tetszik. hogy mit veszek azon viszont még agyalnom kell. várok valami szuper karácsonyi akcióra. 😊
#8265
Hali!Karácsonyra vásárolnék szülõknek Full HD-s LCD TV-t.37"-ost szeretnék fõleg tvzésre és xbox360-hoz.Az ár az kb. 160e.
kettõt láttam eddig 160-ért :Samsung LE37A568 és LG 37LY95.Tudnátok jókat ajánlani vagy ezekrõl véleményt nyilvánítani?
elõre is köszi
kettõt láttam eddig 160-ért :Samsung LE37A568 és LG 37LY95.Tudnátok jókat ajánlani vagy ezekrõl véleményt nyilvánítani?
elõre is köszi
#8264
Hali! Én pl. 3 hete vettem egy 22"-os Samsung T220Hd lcd monitort amiben van tv tuner és nagyon megvok elégedve vele. Nagyon jó, netezek rajta és tv-zek is,bár azt ritkábban csak mikor az asszony mást néz a tv-n.😊 Énis gondolkoztam hogy rákötöm a ps-t de még nem tettem meg. Neked kell eldönteni mennyi lóvéd van és mennyit szánsz rá!
#8263
Sziasztok,
Vélemények LG PG3000 plazma?Nagyon jó árban láttam.
Karácsonyra lenne.
Üdv
Zs
Vélemények LG PG3000 plazma?Nagyon jó árban láttam.
Karácsonyra lenne.
Üdv
Zs
Üdv!
Philips 42pfp5532d plazma monitornál mi okozhat 8 darab, nagyjából szabályosan elhelyezkedõ függõleges csíkot a képernyõn, és hogyan javítható? Elõre is kösz.
Philips 42pfp5532d plazma monitornál mi okozhat 8 darab, nagyjából szabályosan elhelyezkedõ függõleges csíkot a képernyõn, és hogyan javítható? Elõre is kösz.
"részeg gólya - kecsapos szója" [11 évezsek kluplya]
#8261
hát akkor lehet gyüjtögetek még... 😛
nehéz dolog dönteni.
nehéz dolog dönteni.
#8260
Artynak maximálisan igaza van. Monitor kiváltására az LCD jobb, de 32, fõleg meg 26 col alatt nem is kell TV - elég a monitor egy tunerrel, még olcsóbb is.
Sharp Aquos LC-32DH66E