LCD/Plazma TV-k

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#8357
egy SHARP LC37ADE-t néztem ki magamnak, az eladók felmagasztolták az égbe,de gyanusan kevesnek tunik az 1200-as kontrasztarany. Szerintetek ez szamit valamit, vagy mindenki csak rair vmit? Amugy velemeny a tv-rol?
#8356
Sziasztok

Ma voltam az MM-ban és az eladó mindenképp egy JVC lt-46s90bu vagy JVC LT-47DV8BG ajánlott,hogy" jobb" tv mint a sony w4500- tény sima RTL-klub ment rajtuk és a jvc-nek sokkal szebb volt a képe.Kicsit furcsáltam,de ez van.Nektek mi a véleményetek a jvc-rõl?
#8355
Kedves tonnni, a kérdésedre a választ a tévéd használati utasítása tudja legkönnyebben megmondani.
Amúgy én most végeztem a Sharp Aquos LC-32DH66E beállításaival. Hosszabb beszámoló kicsit késõbb. Ha egyáltalán érdekel valakit...
<#kacsint>

Sharp Aquos LC-32DH66E

Klemice
#8354
lcd is jó lenne neki akkor így besegítek én is ..

Saddam Hussein &#9745; - Osama Bin Laden &#9745; - Moammer Kadhafi &#9745; - Kim Jong Il &#9745; - Tirexi &#9744; - DarkSector &#9744;

Klemice
#8353
haverom plazmát szeretne, 150 a keret, ilyen árban mekkorákat és milyen minõségben kapni?
100cm körül kellene neki
elõre is köszi

Saddam Hussein &#9745; - Osama Bin Laden &#9745; - Moammer Kadhafi &#9745; - Kim Jong Il &#9745; - Tirexi &#9744; - DarkSector &#9744;

#8352
Sziasztok!

Vettem egy LG 32 LB 76 tipusu tvt, és hát nem nagyon értek hozzá elõtte egy TESCOS alien tvm volt. Nagynehezen beprogramoztam a csatornákat, de nem tudom átirni a neveket, azt hogy kell?? Meg olyan nagyon furcsa a képe, nyilván azért mert ez nagyobb de itt mindenki kövérebb, majd megszokom.. és még valami az egyik csatorna 17 hangerõn ordít a másik csendbe van.. erre van megoldás??? és amikor léptetek kb 3 másodperc még átlép egyik csatornárol a másikra, ezt lehet gyorsítani??


Elõre is köszi: tonnni
Tufa
#8351
nekem is javasolták hogy készítessek házilag egyett, de az a baj hogy nincs lakatos ismerõsöm és szeretném gyorsan letudni a dolgot. Igazából az sem kell hogy forgatható legyen, dönthetõség sem fontos (bár egy pici dõlés jó lenne bele) de a lényeg hogy bírja el a tv-t, ne legyen gond. Legszívesebben polcra tenném de az pont a pc mögött lenne éshát úgy nemsokat látok belõle... 😞

desigo
#8350
Én most láttam két napja élõben Samsung LE37A551 -ast
bár kisebb mint amit írtál de full HDs és brutál szép képe van
és csak 169 ezer Ft

szerk: most látom,hogy a pana plazma ez meg lcd...
desigo
#8349
itt nézelõdj állvány ügyben

én elég sok családi házba járok és jópár házilag tákol tartót láttam
valamelyiket ki kell nézni és ügyes lakatos lemásolja fillérekért...
arty
#8348
euronicsban 9999ft volt a legolcsobb, nem forgathato fali-tartó

(forgathato olyan 15-18ezer vagy ha van lakatos ismerõs, 5 perc alatt csinál neked + 4 8as csavar + 4 tipli és megvagy 😊 )

Locna: sose hallottam róla, mi az? én annyit hallottam, h plazmáknál az elsp 1-200 orát érdemes alacsonyabb kontraszttal és fényerõvel használni, de még errõl sem vagyok teljesen meggyõzve h van-e értelme 😊

Forza.

#8347
Sziasztok!

Igazából mi ez a "pixel protector" dvd?
Érdemes ezt lejátszani egyáltalán és, ha igen akkor mikor, mennyi üzemóra után?
hoz némi javulást vagy ez is csak a parasztvakítás résue a dolognak?

Köszöntem, Üdv!

Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD

Tufa
#8346
Én is ezt a fajta panasonicot néztem ki (Panasonic - TH-42PV80). 181900ftért
Érdemes megvenni? Milyen árban mozog egy ehez jó fali állvány?

arty
#8345
megbánnád, de pusztán a pszicho miatt 😊) (huu, fullhd még ennél is jobb lenne, stb stb stb)

sztem +30ezret megér a jobb panel, bár pont ma néztem meg õket és már 3 méterrõl sem láttan az égvilágon semmi különbséget (euronics, hdmirõl hajtva minden, 1080p anyaggal - nem pont ideális tvteszt...).

apámnak ma vettünk tévét, panasonic 42pv80 plazma lett. az lcd-t sd anyaggal szétalázta (azonos méret/árban), szerintem õt is tedd be a lehetséges jelöltek sorába ... a felbontás nem minden 😊

zan: az árát abszolut megéri szerintem - feltéve h jó szemed van és 22" mellé nem zavar az elég apró pixelméret

Forza.

Zan
#8344
Sziszatok!

BENQ E2200HDA

Erröl a monitorról mit gondoltok?Megéri ilyet venni?olcsó és elég jó egy Iponos teszt szerint,bár még a ph-n nem néztem!

Asrock Z68 Extreme3 Gen3,Intel I-5 3570 @4.5 ghz, Gigabite Geforce GTX 670 OC, 8gb Kingmax 2000Mhz, Enermax 550W,Creative SB X-fi Platinum Fatal1ty Champion,Logitech Z-5500 + G35,Samsung UE40D5003

#8343
Sziasztok!

TV vásárlás elõtt állok. Kinéztem a LG 42LG3000-est 170k-ért, de mellette ott figyelt 200k-ért a 42LG5000-es. A különbség nagyjából az 5000-es javára a FullHD és pár képjavító fícsör.
Jelenleg analóg tévézésre (elsõsorban sport) és DVD-zésre használnám. Megéri-e rászánni azt a 30k-t? Megbánnám-e (3-4 éven belül), ha csak a 3000-es veszem?

#8342
136 ora utani burn in a pixel protector dvdt futtatva okoz nemi javulast szted?! van sok csik,fuggoleges,tok parhuzamosak,meg szabajossan hejezkednek el.. vkinek sikerult mar ezt eltuntetni korabban??42pfp5532d plazmarol van szo..

a rovidebb elettartam kb 30 hejett 20 at jelent nem?!vagy kb felevekben szamolando,ha nem akkor meg kit erdekel.. mert addig meg annyi minden tortenhet meg..
arty
#8341
avforumon találta egy srác:

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=10

Forza.

#8340
Én a kettõ közül biztos a Samsungot venném. A digitális kontraszt értékekkel ne foglalkozz különösebben. Még márkán belül sem mindig mérvadó., de két gyártót aztán végképp ne így hasonlíts össze.

Sharp Aquos LC-32DH66E

arty
#8339
ár/teljesitmény sztem rendben van. én fõleg a 3000-est néztem, szerintem teljesen nézhetõ képe van! (a feketéje nem a legjobb, de mi versenyez az áraival? kb. semmi)

Forza.

desigo
#8338
Samsung nagyon beerõsít plazma szinten...
egyre több típusa van
#8337
Aha! 😊)) Hát jól akkor jól van. Pedig megkönnyíteni a dolgot... Egyébként mi a véleményetek az LG-rõl (LG-krõl általában)?
#8336
Sziasztok.

Világosabb helységbe, jobb az LCD TV mint a Plazma, igaz !
Élettartalma is nagyobb az LCD TV -nek, jól tudom ?

Köszi !
arty
#8335
a samsung feketéje jobb lesz. a számok szart se számitanak, ha két márkát probálsz összehasonlitani 😊

Forza.

#8334
sziasztok!

véleményetekre lennék kíváncsi:
37' LG5000 - (50000:1 kontraszt)
Samsung 37' A551 - (15000:1 kontraszt)

Ezt a jelentõs különbséget a samsung jobb technikája ellensúlyozza? Ki, mit mond? Melyik felé hajlanátok vásárlásnál? .

Elõre is köszi a tanácsokat!
#8333
Hali!MI a véleményetek a SAMSUNG LE37M87BD-ról? Tudok olcsón 140e-ért és ha jó akkor megvenném
#8332
Havernak Plazma TV -je van és ha PC van rákötve RCA-RCA Filmnézéshez, van keresztbe halvány csík.
Ha kihúzza a kábel tv -t akkor jó.

Ez a jelenség elõfordulhat LCD TV -knél is ?
Csabesz100
#8331
2 tuneres PIP az LG 42PT81-es merevlemezes plazmában van!

PS3 ID: Csabesz82

Chrisx
#8330
Én 2 tuneres PIP-et nem nagyon látok mostanában csak egy tunereset, aminek nem sok értelme van hiszen pont a tv nél lenne jó hogy amíg a másik csatornán reklám van nem kell kapcsolgatni.

Tufa
#8329
Ugyanilyen feltételekkel engem is érdekelne egy ajánlás (bár nálam a méret nem lényeges, a bútor megy, tv jön a helyére), de nálam a plazma is szóba jöhet. 😊

#8328
Sziasztok.

Gondolkodok egy LCD TV vásárlásáról.
Nem tudom, hogy konkrétan melyik gyártótól milyet érdemes venni.

Kb. amikre gondoltam:
- 94 (90x) cm képátmérõjû, szélessége max 94 cm fix helyre menne.
- jó képjavító funkció, asszem jól mondom.
- kép a képbe funkció sem ártana, ez csak 2 tuneres (2 analóg tuner) TV -vel lehetséges, igaz !
- garancia lehet rajta bõven (pl. Euronics -be 5 év garanciát is tudnak adni bármelyik fajtára azt mondták)
- jó megbízható fajta legyen
- hosszú távra venném
- kábel tv van (tarr kft.), PC -rõl filmeket néznék még.
- kb. 160-200 Ezer -ig szánnák rá pénzt.

Én Samsungra gondoltam, de pl. Euronics -be nagyon ajánlották a Sharp -ot is.

Pontosan mit, (miket) tudnátok ajánlani ?

Köszönöm szépen elõre is a válaszokat !
#8327
Budapesti vagyok, ezért a Tv vásárlásakor nem a vidéki helyzet volt a mérvadó. A TV üzemideje 60.000 óra (ez gyári adat, tehát valószínûleg túlzó, de még az is lehet, hogy igaz). Addig használom, amíg tönkre nem megy, ami a Sharp és a Sony tekintetében feltehetõen nem 3 év lesz. Az Mpeg4 tuner pedig lehetõvé teheti (teszi), hogy ne kelljen mindenféle sz*r dobozt használni, mint azt Cloud (nem fõvárosi) példája is mutatja.
De kezdünk ott tartani, hogy magyarázzuk egy fejlettebb tuner létjogosultságát egy kisebb tudásúval szemben... Közröhej.

Sharp Aquos LC-32DH66E

cloud.strife
#8326
Mpeg4 tuner itt csinálja nekem az 5.1-es digitális hangot, amit a TV optikai hangkimenetével küldhetsz az erõsítõdbe.

Milyen okos szakértõ mondta már megint ezt a marhaságot? 😊

www.digimomentsvideography.com

cloud.strife
#8325
Speciel itt gyõrben nézem jóideje kábelrõl az HBO HD-t, M2 HD-t, EuroSport HD-t a hülye TV-m Mpeg4 tunetjával. Valamint ha bejön a nyugati szisztéma, akkor nem csak stb-ket adnak majd hanem lehet választani CA modult is. Akkor meg pláne jó lesz hogy nem kell mégegy doboz.

Lentebb meg az a 2014-es dátum az a DAB-ra vonatkozik.

www.digimomentsvideography.com

#8324
ha jol tudom az mpeg-4 tuner kepet fog tudni csinalni. a hangot az sem veszi majd. szal semmit se ernek ezek most. ettol meg mindig a w4000 nalam a befuto, csak idom nincs venni egyet.
Breki33
#8323
elárulnád te az ország melyik részén lax?




mert nagyon Budapest centrikusan nézed a dolgokat.


De biztosan 2012-214-ben is a mostani tv-t fogod használni.
Hiszem ha látom hogy ez megvalósul egész országban nézhetõen pár éven belül.
De legyen így.
cloud.strife
#8322
Te a DAB-ról beszélsz vagy mivan???

www.digimomentsvideography.com

#8321
Amik most fizetõs nagyobb csomagokban vannak (sport adók, hír tv-k) azok "természetesen" nem lesznek ingyenesek. Ezt tudom. Abban bízom, hogy amikor elõfizetek franctudja milyen csomagra, akkor nem kell STB, és hogy a nyaralóba nem kell elõfizetés se. Ez az esély nekem megér 20 ezret most.

Sharp Aquos LC-32DH66E

Breki33
#8320
Bocsánat túl optimista voltam

"Megnézve az NHH oldaláról átvett térképeket az ütemezésrõl, felvetõdik a kérdés: mit nyert, akinek mindezt meg is kell valósítania?

Jogosultságot a hálózat kiépítésére és üzemeltetési jogot 12 évre. Az lenne jövedelmezõ, ha minél hamarabb kiépítenék a hálózatot, hogy az ellátottsággal arányosan minél nagyobb arányban térüljön meg, a megtérülés után pedig csak "hozza a pénzt" a vállalatnak. A DAB+ hálózat 2014-re lesz országos. Ez az üzemeltetési jogosultság idõtartamának a fele! Addig nyilván arányosan kevesebb lehet a bevétel - igaz, az az erre fordított beruházás is. Eddig rendben is lehetne akár.

Viszont az utolsó 17 adóberendezést 2014-ben telepítik le. A beruházást kötelezõ megtenni, hiszen teljesíteni kell a tenderben elvállaltakat. Ezek az adók a megtérülésük után jóval kevesebb ideig fognak bevételt hozni. És nem látható, hogy 2009 és 2014 között milyen ütemben indul el a többi DAB-adó, de ha feltételezzük, hogy meg kell várni az analóg tv lekapcsolását (2012), akkor csak 2013-ban. Vagyis 34 adó mindössze 6-7 évig lesz üzemben. Ha 3-4 évet számolunk a megtérülésre, marad max. 3 év... (Amikor elméletileg lehetne akár 9 is- ahhoz, hogy igazi nyereség képzõdjön.)

A pályázati kiírásban az is szerepelt, hogy a jogosultság 12 év után megszûnik. Hosszabbítás nem lehetséges. Az utoljára telepített adók akkor még fiatalnak számítanak ahhoz, hogy ipari hulladékká váljanak. De semmi utalás nincs arra, hogy ez nem így lesz. "

#8319
10-12 adó jelezte, hogy az ingyenes csomagba szeretne kerülni.

Sharp Aquos LC-32DH66E

Breki33
#8318
Megbocsátom persze, csak így nem volt egyértelmû

Érdemes megnézni ennek a híres adásnak a lefedettségi térképét
http://sat.hu/al/hirek/hd_terkep.pdf

Érdekes módon ez most vhogy elmarad.

Szerintem nem lesz elkerülhetõ ha egyik dolgot megkerülöd lesz másik.
De ezt pontosan senki sem tudhatja elõre még a "hozzáértõk" sem

Ha azt várod, hogy földi sugárzással ingyen stb nélkül nézhetsz mondjuk 20-30 csatornát simán sztem csalódni fogsz.

És érdemes megnézni a pályázat lefedettségi térképeit melyik területeket mikorra vállalják vannak területek ahol csak egy vagy két év múlva lesz egyáltalán ilyen földi sugárzás a tervek alapján...

De kívánom hogy ne kelljen STB-t venned.
#8317
Remélem megbocsátasz, kedves Breki33 amiért nem a válasz gombot használtam, biztos öreg vagyok a fórumozás szabályaihoz. <#kacsint> Valószínûleg egyszerûen csak elbeszéltünk egymás mellett, mert értem mit mondasz. Azt viszont nem értem, hogy mit próbálok terjeszteni? Az STB Mpeg4 nélkül elkerülhetetlen, azzal TALÁN elkerülhetõ. Ha nincs más alternatíva, én is bekötöm az STB-t, de egy esélyt megadok magamnak. Többször leírtam azt is, hogy nem ez a nyavalyás tuner a mérvadó egy TV vásárlásakor.
Az Olimpia pedig az "említett" szempontból" korai volt, mert 2 év múlva ütött volna igazán nagyot és hozott volna sok tízezer elõfizetõt meg vásárlót. De majd a a foci VB...

Sharp Aquos LC-32DH66E

Breki33
#8316
és mi úgymon hozzá nem értõk is tudjuk mi jött és miért pl az Olimpia alatt
Breki33
#8315
francse vitatkozik csak más a vélemenyem

márha nekem írod mert válasz gombot nem használod
nem azzal van gond, hogy azt vetted, hanem ezt próbálod terjeszteni közben van másik oldal is.

Te pedig ezt nem akarod megérteni......
#8314
Vitatkozol, de mintha nem akarnád megérteni amit mondok. Lehet, hogy nem fogom tudni, de el szeretném kerülni a STB-t. Ezért vettem Mpeg-4 tuneres TV-ket. Cloud is leírta, hogy ezeken a kísérleti adás idején STB nélkül is jött a HD adás. Igen, veszek majd STB-t, ha máshogy nem megy, de ezek a Tv-k jelentik az egyetlen esélyt, hogy ne kelljen ronda és gagyi dél-koreai (ne értsd félre, nem SAMU!) STB-t raknom minden szobába.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8313
Én pl nem tudom kihagyni a boxot mert ami mûsort nézek, az csakis kábelen jön, és ide mindegy milyen tvd van.

Breki33
#8312
mint a #8300-ben írva vagyon a szolgáltató ugyis saját stb-t ad majd.

persze ha nem csak a földfelszíni sugárzás -t akarod nézni

akkor meg sokkal jobb egy olyan készülék amelyik rögzíti automatikusan az adást és akármikor megállíthatod visszatekerheted csúsztatva nézhetet az adót attól fogva, hogy átkapcsoltál rá.

Gondolom ezt egyik tv-d sem tudja.

Szval nem csak egy perspektívából lehet nézni a dolgokat.
Pár év múlva meg bejön egy új dolog és akkor hiába vettél ilyen tv-t vagy cserélned kell vagy nem úszod meg.

És egyszerûbb ilyet cserélni mint a tv-t a szisztémád szerint.

#8311
Éppen ezt mondtam, hogy lehet Mpeg4-es tuner és STB között választani, kinek mi kell, ki mitõl irtózik, ki mit tart fontosnak. Amúgy az Mpeg4-es tunernek az analóg adás kikapcsolásakor, 2 év múlva lesz jelentõsége, nem most, úgyhogy nem tudom kit lepett meg a linkelt cikk.
Én nem szeretném 2 év múlva cserélni a tévéimet, viszont most kellett 2, mert 1 tönkrement, és még a hálóba is kicsi az 51 centis. Vettem egy W4000-eset, 1-2 héten belül meg egy Sharp DH65-öt, mert megpróbálom elkerülni az STB-t. Ha valakit nem zavar a Box, joggal tesz az Mpeg-4 tunerre. Nem mondtam, hogy hülye döntés. De pl. A656 és DH65 között ugyanazon az áron semmi különbség tudásban, minõségben, csak ez a tuner.

Sharp Aquos LC-32DH66E

cloud.strife
#8310
Ne higyj senkinek (nem értenek hozzá😊

Várd ki a december végét, majd összeáll a rendszer (reméljük) és akkor megint lehet fogni a HD adásokat. Nem hülyeségbõl ment a nyári teszt, amikor is Mpeg4 DVB-T-ben ugye lehetett fogni az olimpia alatt az M1-et, aztán meg egész mostanáig az M2-õt HD-be. Kialakul ez, csak szokásos magyar okos, értelmes, profi megoldással csináljál ezt is... LOL 😊

www.digimomentsvideography.com

Klemice
#8309
épphogy jobb lehet mert jobb panel meg elektronika van benne

Saddam Hussein &#9745; - Osama Bin Laden &#9745; - Moammer Kadhafi &#9745; - Kim Jong Il &#9745; - Tirexi &#9744; - DarkSector &#9744;

Chrisx
#8308
Sziasztok!

Az igaz, hogy egy Full HD LCD tv-n rosszabb a normál tv adás mint egy normál HD Ready tv-n?