LCD/Plazma TV-k

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

arty
#8457
na, ez a vicc, h még szoftver frissitéssel sem képesek megoldani 😞 vszeg a hardver rossz tényleg 😞

Forza.

#8456
A Sharp DH65 és DH66 között nincs különbség az elnevezésen túl, legalábbis sem a Sharp ügyfélszolgálat, sem a promoterük nem tudott róla. Szériahibás készülékeket biztos nem hagynak forgalomban, de most már kipróbálom úgy is, hogy megy alatta a DTV adás, mert ez aggasztó. Basszus, pedig gyönyörû képe van!

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8455
azt volna jo tudni, hogy vajon a SHARP DH65 mentes ettol a hibatol vagy sem. nincs valakinek tapasztalata errol? electroworldben sajnos nem volt hozza dtv jel 😞 szal nem tudtam kiprobalni. MM-ben meg csak d65 van (ebben nincs mpeg-4), illetve a dh66e. ebbol a szeriabol.

#8454
marmint utolag mondtak, most hogy visszavittuk! ez a nem semmi! amig ott voltam ket vevot is lebeszeltem, hogy nehogy ezt vegyek. a kialitott darab is ezzel a hibaval rendelkezik amugy, akarki kiprobalhatja a budaorsi media marktban.

#8453
amugy az votl meg a fura, hogy hazahozatal utan, olyan 3 percig ment rendesen a DTV alatt is a menu, aztan szepen gondotl egyet es belassult, azota fos volt vegig (es nem nem valami beallitas miatt, mert nem allitottam at semmit, csak nezelodtem milyen lehetosegek vannak a menuben)

de mondom MM nel is tudnak rola, ok is mondtak szeria hibas a dh66e, szervizben is ezt mondtak, soot ott meg azt is mondtak hogy sharptol kaptak masik szoftvert hozza, de azzal is rossz volt.

#8452
pedig kerlek igy tett, probalj rakeresni neten a sharp dh66e -re. meglepodve fogod latni hogy se hire se hamva, megis lehet kapni. szerintem a sharp dh65 bol elbasztak egy szeriat es 66e kent aruljak, de gyanitom a sharp ceg ugy adta ki, hogy szoljanak az eladok hogy a digituner fos benne, ezert is kaphato olyan olcson. (persze MM-ben basztak szolni errol, de legalabb a penzt visszaadtak)

#8451
az osszes meretnel seriahibas, gyarto is tud rola. dtv-n ugy probaltad, hogy ment is kozben a dtv adas? szal pl szobaantennaval fogtad a duna tv HD-t amit tolnak mpeg4 rol DVB-T-n ? ha nincs jel akkor asszem nem is latni a lassulast, hisz akkro nem is kell a digitunernek dolgoznia. csak a digituner mukodese kozben lassul le az egesz 😞

#8450
Mielõtt megvettem, kb 1,5 hónapot filóztam. Pedig úgy- ahogy pedzem a dolgot.

Walk the Talk.

#8449
Azért mondtam, hogy vannak mûszaki analfabéták. Kb 70-80%.
És én nem reklamáltam, de meg is tehetném, ha akarnám.

Walk the Talk.

#8448
Azért remélem nem értettél félre😊)

Walk the Talk.

desigo
#8447
Ha már van valakinek 1-200 ezer Forintja vagy még több akkor talán kellene venni a fáradtságot,hogy azt a 4-5 féle ismeretlen fogalmat megkeresse és utána olvasson minimálisat.
Aki meg nem kíván foglalkozni vele az hagyja magát rábeszélni az eladótól valami raktári készleten maradt darabra az ne jöjjön ide reklamálni...
#8446
Amúgy kizártnak tartom, hogy a Sharp (vagy bármely más gyártó) - miután elvileg sorra cseréli a készülékeket ugyanazzal a hibával, - hagyná forgalomban a selejtet. Túl nagy presztízsveszteség lenne. De utánanézek, elvégre erre való a net...

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8445
Gondolod cloud, hogy mindenki tudja mik is takarnak ezek?
Te elhiszem, hogy otthon vagy benne. Szégyen is lenne, ha nem, hisz a munkahelyed is olyan.
De vélem azt is tudod, hogy a mostani TV-k beállításához szakemberek kellenek. Még Bp-n is. Tapasztalat. Vidéken ?
Nos akkor meg, hogy STB, full, HD ready, digitális stb mi a segg?
Tudom, hogy nincs megállás, és így a helyes.
De azért a "hülyébb" emberek szemszögébõl is kellene nézni a dolgot, s nem olyan cimkékkel telepakolni a TV-ket, amiket alapból nem fognak kihasználni.
Ezek persze nem e topic résztvevõinek szól.

Walk the Talk.

#8444
Holnap egy hete, hogy vettem egy Sharp Aquos DH66E-t a MM-ban, igaz 32"-osat. Rengeteget próbálgattam a menüjét, nekem nem állt be. Hátrányként írtam (#8362), hogy a csatornaváltás 2 mp (amit sokallok), de egyébként rendben van a menüje. Most megint átmentem a DTV menübe, 2 percig nyomkodtam, de semmi baj nem lett. Ezt a hibát minden D és DH modellre mondták, vagy csak a 37 colos DH66E-re? Kicsit felidegesítettél, hallod?! :-) Én eddig maximálisan elégedett vagyok a készülékkel, de most majd rosok állítgatni a DTV-ben a menüt...

Sharp Aquos LC-32DH66E

cloud.strife
#8443
Hello HD pl?

Annyira szeretem ezt a hozzáállást. Több mint fél éve lakhelytõl függetlenül lehet HD adást nézni.

Nem értem a problémát.

www.digimomentsvideography.com

#8442
de azért nem bántam meg, mert okés
csakhát 40-ért mást is tudtam volna venni
ez van, meg púpos teve😊

Walk the Talk.

#8441
32LG3000

Walk the Talk.

Klemice
#8440
mlyen tv-n buktál 40et ? 😮

Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐

#8439
LCD 19"
Tudom, hogy van különbség, de nem oly mérvû, hogy gigámba döfjem a bökõt.
Vettem egy 32"-os HD ready-t, amin egy hónap múlva 40kilát zúgtam.
Vertem a kobakom, hogy miért.................................
Érted?
Ekkor, hogy nyugtassam magam: a TV adók 1080i-ben fognak sugározni, amit a 720p tökéletesen megjelenít. Ha közelebb ülök a TV-hez mint 3m, akkor az HD ready éppoly minõséget fog produkálni.
Láttam a havernál 40"-os full HD-t BD-vel. Hát igen tök frankó!!! De mivel az mani tasekom nem BD lemezekre van tervezve, ezután is vagy torrent, vagy a normál 1080i TV adás.

Walk the Talk.

arty
#8438
pláne 4 méterrõl MEKKORA a különbség, igaz? <#hehe><#hehe><#hehe> nane, ugyanmár.

leky: konkrét tipust? samsung 32A451 vagy lg 32LG5000. 37" nem férne be? mert ebben a kategoriában egy 37lg3000 (avplanet 137ezer) a mérete miatt szerencsésebb lenne, bár azon is mulik milyen messzirõl néznéd ;-)

elsõsorban xboxozni elég a hdready. 130 körül fullhd ugyse nagyon van a 32lg5700on kivül

a kontraszt számokkal ne foglalkozz, semmit nem számitanak, hazudik minden gyárto, egymást licitálják tul ... MEG KELL NÉZNI!!!

patiang: ez az összehasonlitás igy nem sokat ér 😊 még az sd se nagyon látszik gyengébbnek, holott ... a cikk amugy nem rossz.

hd vs. sd:

http://www.cornbread.org/FOTRCompare/index.html (ha ezt valaki lcd monitoron nézi meg, reálisabb összevetést kap az és hd viszonyárol. a kérdés, hogy ezt milyen távolságbol látja vki ...)

Forza.

#8437
És most mikor ezt állítod, milyen felbontású monitorod amin ezt teszteled?<#vigyor0>
Egyébként mozgásközben, változó képtartalmak mellett, van ám rendes különbség a fullHD javára. (pláne ha nagy 42"/47"/52"...a kijelzõ)
#8436

Walk the Talk.

#8434
Sziasztok, olvasom a sok okosságot (ez nem gúny, én tök vagyok a témához) és szeretnék infót a plazma, vagy az lcd tv a hosszabb élettartalmú, ill. minõségi különbségek jellemzõi, stb.. Elõre is köszi. Egyébként iptv kapcsolatom van, t-homértól, és vásárlás elõtt állok, minden jó ajánlatot szívesen fogadok.
#8433
Szeretnék tanácsot kérni, hogy milyen Lcd Tv-t válasszak. 32", Samsung vagy LG, kontrasztarány 10000, de inkább 15000:1, ár max.: 130e ft. Elsõsorban Xbox 360-hoz lenne. Ha lehetne pontos típus kellene. Mennyire érdemes FullHD-ra beruházni vagy elegendõ lenne a HDready is?

Intel Core i5 3570 3.4 Ghz, Nvidia 1050Ti 4GB, 16GB DDR3 1600 Mhz Ram. Le szoktál maradni a kedvenc m?sorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tinyurl.hu/7ZIA/

arty
#8432
erre a célra egy plazma szerencsésebb lenne

Forza.

#8431
igen. nem. szal olyan tényleg nincs. de pl az én Ati 4830-amhoz adtak dvi-hdmi átalakítót, illetve van külön dvi-hdmi kábelem. mivel a digitális kapcsolat megoldott, ezért gondoltam, hogy te analóg PC-s kapcsolatot kerestél.
ok. téma lezárva. 😊

#8430
Én fõként azért vennék tv-t, hogy DVD-vel összekötve nézzek divx-es adásokat, filmeket. Szerintetek, nagyon csúnya lenne egy sima HD-ready-n, vagy azért élvezhetõ? (természetes a divx szintjén)
mrzed001
#8429
Elõzõt is így vettem, és pöpec.
Nem, inkább az zavar, hogy a 6000 és 6100-as szériájúaknál ugyanaz a tudásszint szerepel, és 100 ezressel többe kerülnek ugyanott (szállítás minden ugyanaz).
Szóval akkor valamiért ez a típus ilyen olcsó. Csak azt nem tudom, hogy miért ?

Star Trek fan vagyok, tehát egy IDEALISTA. Viszont magyar is vagyok, tehát egy HARDCORE REALISTA.

#8428
Sharp Aquos 37DH66E-tol ovok midnenkit, most lehet kapni mediamarktban.

minden szep es minden jo, gyonyoru kepe van, de amikor atkapcsolod DTV-re (digitalis tv mod) es barangolsz kicsit a menuben, akkor egy ido utan ugy belagzik az egesz iranyitas, hogy jo ha 30 masodperc mulva reagal arra amit nyomsz, kezdve a hangero szabalyzastol, a barmilyen beallitas modositasaig. mm azt mondta utolag, hogy tudnak rola, sajnos az osszes ilyen hibaval van 😞 szoval lehet visszavinni. kar erte, hogy ilyennel elbasznak egy tvt 2008ban.

Ewergo
#8427
Ugy érted hogy van rajta D-sub VGA bemenet? mert az üzletben néztem a teljes hátulját és nem találtunk. Aztán felhivtam a márka kereskedést, ö is mondta hogy valoban nincs rajta VGA bemenet...csak átalakitóval fogad. Aszem csak a "CV" tipusokon van.?

#8426
Ewergo hiányolta a PC bemenetet, hát kipróbálom azon keresztül is. De persze már megvan a DVI-HDMI kábel is.

arty
#8425
fullhd tévét miért akarsz vga-n hajtani? nyilván képes nativan fogadni az 1080p jelet vmelyik hdmi is és az legalább nem lesz homályos, szellemképes

Forza.

#8424
Pedig ezen ott fityeg a PC bemenet. Bár a "hogysmint"-nek nem néztem utána, de a csati ott van az tuti. Ma este terveztem PC-vel kipróbálni, majd jelentem sikerült-e.

arty
#8423
mivel neked ott az STB, a tévében levõ kihasználatlan lenne

hogy a kábelszolgáltatod ad-e a kábelen hd adást az STB-d felé, azt mi honnan tudnánk? 😊

Forza.

#8422
Nézegettem utána,arról hogy tv adás miatt,amik elõbbi hozzászólásoknál voltak,de nem nagyon értem,nekem van Set-top box,akkor én így is tudnám nézni HD minõségben?persze van rajta HDMI kimenete a STB-nek.Leírnátok hogy mi is különbözik pontosan?Érdemes,olyan tv-t venni ami DVB-T Mpeg4 van benne?vagy nem,mert ott van a STB nekem?
Klemice
#8421
ez külföldrõl jön több mint 20ezer szállítási költségért, és ha valami baja van, pl pixelhiba akkor nem tudom mi a helyzet :S

Saddam Hussein &#9745; - Osama Bin Laden &#9745; - Moammer Kadhafi &#9745; - Kim Jong Il &#9745; - Tirexi &#9744; - DarkSector &#9744;

mrzed001
#8420
Valaki linkelte korábban a LG 42LG7000 Full HD-s LCD TV-t, és hogy 236 ezerért lehet kapni (Ennyiért már vennék).
Valaki mondja már meg, hogy mi az átverés benne, mert nem találom, mitõl ilyen olcsó?
A többi azonos méretû LG LCD >100 ezerrel többe kerül, egyszóval mi lehet ezzel a típussal a bibi?

Star Trek fan vagyok, tehát egy IDEALISTA. Viszont magyar is vagyok, tehát egy HARDCORE REALISTA.

#8419
Én arra gondoltam, hogy aki olyan csomagot fizet elõ, vagy olyan lefedettségi területen él, ahol képes HD adást fogni, (és nincs DVB-T Mpeg4 tuneres TV-je), annak jól jön a címke - éppen mert nem tájékozott annyira, hogy egy sima STB-rõl meg tudja állapítani, hogy az most alkalmas-e vagy sem a digitális adások vételére vagy soha nem hallott arról, hogy mi az az Mpeg4.
Abban viszont teljesen igazad van, hogy így elõfordulhat, hogy sok olyan ember fogja megvenni az agyonreklámozott STB-t, aki majd csodálkozik, hogy a hagyományos analóg elõfizetésével az isten háta mögött nem kap szép HD képet.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8418
Mi, akik egxmástól is sok infót kapunk, szerencsések vagyunk. De nagyon sokan ezekrõl SEMMIT sem tudnak. A TV vásárlók kb 70-80%-a analféta ezen a téren.
Bár nem tartozok közéjük, de én is vettem egy HD ready LCD-t, amit igazából majd 4-6 év múlva tudom kihasználni. Attól, hogy egy adás digitális ( nekem stb kell), még nem HD. A CRT-t is lehet nézni stb-vel.
Persze aki rendelkezik bluer-el............
Lehet, hogy konvi vagyok.

Walk the Talk.

Csabesz100
#8417
Elég venned egy sima DVD lejátszót és azt összekötöd az elõzõvel (dvd és erõsítõ egyben)! Annyi, hogy annak csak az erõsítõ részét fogod használni, a lemezt az újba rakod! Ennyi!

PS3 ID: Csabesz82

#8416
Mi a baj ezzel a felirattal?

Sharp Aquos LC-32DH66E

Ewergo
#8415
Én is a Toshiba-t néztem ki valóban szépen muzsikálnak. Csak a VGA bemenet hiánya miatt mégsem azt választottam.

#8414
Köszi az outpuot srácok !
#8413
Jöhet a vevõszivatás.
Nem mindenki profi.

"A set-top-boxok ára kb. 10 000 forinttól kezdõdik, és aszerint nõ, hogy a vevõegység alkalmas-e HD adások vételére és/vagy a tévéadás felvételére, van-re rajta HDMI kimenet, stb. Az MPEG-4 kódolású DVB-T vételére alkalmas készülékeket a forgalmazók hamarosan MinDigTV matricával jelölik meg, a könnyebb tájékozódás érdekében."

Walk the Talk.

arty
#8412
domino: az ilyen egybelejátszokkal csak a baj van ... pc-t kell használni.

norbi7: én még nem találkoztam ilyen dvd játékossal

Forza.

#8411
Az elõbb egy kicsit bonyolultan írtam le:
Tehát egy olyan DVD lejátszó kellene, ami egy ben erõsítõ és megtudja szólaltatni az 5.1-et!
árulnak ilyet külön?

bocsi a dupla OFF-ért!

#8410
Sziasztok!
Tudom nem a témához kapcsolódik de remélem nem baj és tudtok segíteni!
Van egy házimozirendszerem, 5 hangfal plussz a mélynyomó és a lejátszó(erõsítõ). a kérdésem hogy lehet venni külön lejátszó(erõsítõ) hangfalak nélkül, mert régi és az avit nem kezeli.
- gondolom egy sima DVD lejátszó nem elég hozzá, csak olyannal megy ami egyben erõsítõ is. Lehet ilyet kapni külön??? elég lenne egy legalapabb csak szólaltassa meg az 5.1-et.
bármilyen segítséget köszönök elõre is!

#8409
Tegnap vettem egy Toshiba REGZA 42XV500P-t. Nagy örömmel vittem haza a FullHD tévémet. Kicsomagol. Beizzít. Egyszercsak úgy periférikusan a HD Ready feliratot veszem észre a dobozán. Pontosan: HD Ready 1080p. A beizzítás után jött a leizzadás. Mi van? Most akkor ez HD Ready vagy FullHD? A Toshiba nem ismeri ezt a típust, szal el tudom képzelni, hogy ide keletre csináltak egy lebutított típust. Mert ugye az xv sorozat elvileg full FullHD.
De minden elérhetõ linken FullHD-sként említik.
Na akkor járjunk utána mi is ez a HD Ready 1080p?
Megnyugtatásul: ez.

Szal nem kell megijedni a HD Ready 1080p logótól.

Néhány szó a tévérõl:
Szép, stabilan áll (at LG és a Samsung kevésbé), távirányítója és menüje könnyen érthetõ (bár nincs összehasonlítási alapom). Az analóg adások persze gyatrák, de így kell elfogadni. A DVD-t nézni is csak a méret miatt élmény. Még csak élményszerû benyomásaim vannak, de eddig teccik.
A tuti akkor lesz, ha megveszem ezt.

Info: itt

arty
#8408
kábelszolgáltatotol vszeg mindkettõt SD-ben kapod (hacsak nem valami csodaszolg., vagy fizetsz extrapénzt, stb)

Forza.