LCD/Plazma TV-k

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#8557
Kedves Body80! Szerintem a W4000 színvilága szép és van olyan képbeállítási mód, ami nem torzítja az analóg 4:3-as jelet amikor azt 16:9-re módosítja. Azt nem tudom, hogy konzollal hogyan viselkedik. Én (és CloudStrife) nem tapasztaltam interlace hibát, de sokan mások (pl. Cifu) igen. Nekem a Sharp képe jobban bejön, de a Sonyval az ég világon semmi baj. Azt pedig, hogy mi mennyibe kerül és mekkora méretben kapható, hadd ne mi nézzük meg Neked, ha már ott ülsz a net elõtt... :-)
ShaiHulud, olvass vissza CloudStrife egy bejegyzésére: a Sonyknál az Mpeg4-es tuner zavartalanul veszi a hangot.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8556
Toshiba 37RV555D (MPEG2)
Samsung LE-37A656 (MPEG2)
LG 37LG7000 (MPEG2) vagy 37LG7500 (MPEG4)
Árban is ez a sorrend (mármint emelkedõ).
Klemice
#8555
ez aranyos post..

itt találsz pár jelöltet, 94 cm fullhd

megnézegeted, hogy van-e 100 Hz

Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐

izsook
#8554
Hi!

Vásárolni akarok LCD TV, ami nekem kell
- Full HD
- 100 Hz
- 94 cm

várom a jelölteket.

#8553
azota en mar egy sharp d65n gondolkozom (H nelkul vagyis mpeg4 nelkuli verzio) aztan majd melle egy set top boxot. mondtak olyat nekem, hogy hang szempontbol nem biztos, hogy mindegyik tv mpeg4 dekodere jo lesz ha az antenna hungaria beinditja a digitalis dolgot tenylegesen, hogy erdemesebb egy olyan set top boxot venni amit az antenna hungaria jovahagyott. nem tudom pontosan mit akar ez jelenteni, mert egyelroe a duna tv hd adasanal votl hang. valaki esetleg tudja?

#8552
Közben nekem is visszaírtak a szervizesek:

"szervizcsapatunk már teszteli az Ön által leírt probléma létrejöttének okát.
Amint valami biztosat tudunk mondani Önnek ezzel kapcsolatban, azonnal jelentkezni fogunk Önnél.
Megértését és türelmét elöre is nagyon szépen köszönjük."

Sztem nem fog beletelni sok idõ, 1-2 hét és itt a jó szoftver a TVnkhez 😊)

ShaiHulud! Irány MM!!! Sharp DH66E-t venni 😊

#8551
Neked mik a tapasztalataid a w4000essel? Mennyire igaz, hogy vannak interface hibái 1080p-ben? Néztem valamelyik MM-ben, nekem tetszik a sony színvilága, élesek a képek, bár analóg adásnál nem tudom, mennyire elmosott, szemcsés. Amikor néztem, épp egy HD-s film ment, az elég meggyõzõ volt. Látom sokan dicsérik a sharpot. 40es méretben lehet ezt a típust kapni?
#8550
Sony W4000 teszt

link: http://www.avforum.hu/index.php?showtopic=1079
#8549
W4000.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8548
Szevasz ShaiHulud!
Én pénteken írtam e-mailt nekik, aznap visszahívtak. Ma kijött értem (!) egy szerelõjük, elvitt engem és a TV-t a szervizbe, majd hazahozott (oda-vissza majdnem 60km!). Végig nagyon segítõkészek voltak. Sajnos az én készülékem menüje is lelassult az ingyenes földi digitális adások vételekor, de messze nem olyan mértékben, mint a Tied vagy Freesas79-é. 3-4 illetve 6-8 mp-et késett a felbontástól függõen. Lehet, hogy késõbb még jobban lelassult volna, de felesleges volt próbálgatni, azonnal megállapították, hogy ez szoftverhiba, ami egy egyszerû frissítéssel orvosolható lesz. Hogy ez mikorra várható, azt nem tudták megmondani, de már tudnak róla Ausztriában, a Közép-európai központban is.
Szerintem menj vissza a boltba és vegyél egyet megint, mert ennyiért nem kapsz ilyen jó TV-t... De komolyan. Ez nagyon apró, szinte semmi kényelmetlenséget nem okozó, simán javítható hiba. Ezért lemondani róla botorság! Én kardoskodtam legjobban az Mpeg4 tuner mellett, erre vettem egy hibásat - de nem érdekel, mert a TV brutálisan jó.
Hiszen ami az adást illeti: az valami csodálatos. T-Kábeles elõfizetésen kapok egyszerû analóg jelet, de a TV torzításmentesen, részletgazdagon alakítja 16:9-re a 4:3-as képet, teltek a színek, élesek a kontúrok, még a hang is rendben van.
A héten fizetek elõ a T-Home Sat TV szolgáltatására (idõközben lemondtam a UPC megrendelésemet), a szervizesek szerint ez még a kábelnél is jobb képminõséget ad majd (hiszem ha látom). HD csatornákra egyelõre nem fizetek külön elõ.
A lényeg: engem meglepett, hogy a Sharp ilyen bagatell hibát követ el, (#8544 - Sorrow-nak: ugyanis a Sharp egy japán prémiummárka, az LCD fejlesztés területén 1970-tõl élen jár) de amilyen készségesen és gyorsan segítenek, az nagy-, a képminõség pedig teljes mértékben kárpótol.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8547
Sziasztok! Valaki tudna nekem segíteni, van egy LG 32 LB 76 tipusu tvm, kb egy hete vettem és nehezen barátkozom meg vele, illetve a képével, probáltam állítgatni össze-vissza, de csak nem akar olyan lenni a képe mint a boltban, valaki tudna segíteni hogy hol mit kell állítani?? a kép állításnál vam olyan h felhasználo 1 - 2, ott lehetne valamit csiszolni rajta, meg talán nagyobb az emberek fejei mint a boltban, idegesít h nem értek hozzá... mit állítsak??
#8546
Sziasztok,

Jelenleg két tv között vacilálok, nem tudom eldönteni, hogy melyiket érdemesebb megvenni. AZ egyik a Sony 40w4000, a másik a samu 40a676. Mindkettõ mpeg4 tuneres, a samu 100hz-es, de sztem a 100hz-nek nincs túl nagy jelentõsége, plusz a kontraszt aránya picit jobb, de nálam ez sem feltétlenül mérvadó szempont. A sony-ban jobban megbíznék, kicsit olcsóbb is mint a samu, a hátránya viszont, hogy eggyel alacsonyabb kategóriás, korábbi fejlesztésû. A sony-ról kinek mi a véleménye?
#8545
nah Sharpnak irt emailem-re, ahol leirtam ezt az mpeg4 belassulast jott egy sablon valasz:

"szervizcsapatunk már teszteli az Ön által leírt probléma létrejöttének okát.

Amint valami biztosat tudunk mondani Önnek ezzel kapcsolatban, azonnal jelentkezni fogunk Önnél.



Megértését és türelmét elöre is nagyon szépen köszönjük."

ha lesz valami fejlemeny majd irok rola.

#8544
Sziasztok

Sharp LC 46X8S tipusú tv-t néztem ki magamnak 235e-ért.
Nem nagyon ismerem se a sharpot se ezt a tipust (egyáltalán 2008-as)
Ha valaki tud némi infót adni azt megköszönném.

arty
#8543
gariba vele, én ilyet egyik samumon sem tapasztaltam 😊

Forza.

#8542
Üdv all.
2 napja vettem egy Samsung le40r51b tipusu lcd tv-t. A vétel napján már jelentkezett nála az , hogy egyszerüen elmegy a kép , mintha kilenne kapcsolva , hang viszont van. Ez valami hiba lehet vagy valami autómatikus beállítás a tv-nél ? Aki ért hozzá , kérem minél hamarabb válaszoljon. Köszi

GIGABYTE GA-MA785GT-UD3H, Phenom II 925, KINGMAX 2x2Gb+1x4Gb DDR3 1333Mhz, GIGABYTE GV-R577UD-1GD 1GB DDR5, Seagate 500GB+Samu 500Gb, CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W, Thermaltake V3 BE, Benq G2220HDA

#8541
Sziasztok! Kíváncsi lennék néhány hozzáértõ véleményére. LCD tv-t vennék, maximum 200e HUF jöhet szóba, 40", felbontás fontos hogy 1920*1080 legyen, de a többi paraméterhez nem igazán értek, viszont megtetszett egy samsung, méghozzá a LE40A536-os. 182e-ért lehet hozzájutni most. Fõleg DVD, PS2, és meccsnézésre kellene. 😊 a digitális TV adások annyira nem izgatnak.
Szerintetek ezzel jól járnék?
Segítséget nagyon megköszönném! Üdv mindenkinek,Orsi
#8540
én is a samsungra gondoltam, csak most láttam egy lg g5000-ret és annak is igencsak tetszett a képe. gondolom a g7000-res csak szebb meg abba már van elvileg 100hz is. philipsnél pedig úgy maga az a fényvilág tetszik amit a kávába építettek 😄

GIGABYTE EP45-DS3|CORE2 Q6600|CHIEFTEC CFT-750-14CS 750W|THERMALTAKE VI1000BNS M9|Asus 9600 GT|2X2 GB DDR3 KINGSTON|Samsung 32LH4000|LOGITECH X-540|XBOX360 Premium pack| Samsung 40b650

#8539
Nem is vetted meg, nem is használod, de már ajánlod? Fõ a bizalom...
:-)

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8538
én simán a Samsungot ajánlanám... én is azzal szemezgetek egy ideje, csak várok vele jan. végéig, bár az ára már nem nagyon fog lefelé menni :-D

Várom a többiek véleményét is!!!

Üdv.
#8537
Sziasztok!
Szerintetek melyik éri meg jobban?
LG Electronics 42LG7000 230e
Samsung LE-40A656 230e
Philips 42PFL5603D 197e
xbox360 ra és a késõbbiekben Blu-ray-re kéne.

GIGABYTE EP45-DS3|CORE2 Q6600|CHIEFTEC CFT-750-14CS 750W|THERMALTAKE VI1000BNS M9|Asus 9600 GT|2X2 GB DDR3 KINGSTON|Samsung 32LH4000|LOGITECH X-540|XBOX360 Premium pack| Samsung 40b650

#8536
Kedves Rezsõ és Leky!
Simán tévézésre a Sharp D65 (a DH-t az Mpeg4 tuner miatt kell meggondolni) tökéletes választás, mert torzításmentes, éles képet ad gyönyörû színekkel. Nem egyedül dícsérem... A 32"-os verzióhoz jelenleg kb. 140e Ft-ért juthatsz hozzá. Kicsit drágábban kapható a DH sorozat és a Samsung A656-osa.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8535
Paparazzi20 cimborám! Csak segítségnek, meg hogy mégis tipródj egy kicsit: Itt nézted már? Debreceni cég, tõlük rendeltem volna meg, ha a MM nem akciózza le... :-)

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8534
Gyerekek! A Toshiba 37RV555D-rõl van valakinek tapasztalata (Full HD, 100 Hz)? Ausztriában 800€ alatt kapható, itthon sajnos nincs. Látatlanban jó ár/érték aránynak tûnik.
#8533
Na! Csak megérte tépni a szánkat 😊))
#8532
Volt szerencsém nekem is személyesen megnézni milyen élõben egy sharp 65-ös,a debreceni euronicsban.Igaz ott csak D65-ös volt,a H-sat nem nagyon forgalmazzák ott.A 37D65 169.990 Ft-ér vihetõ ott. Az eladó srác nagyon korrekt volt, és bizony mondta, hogy bizony lehetnek problémák ezzel az mpeg 4-es tunerral,ha H-sat veszek,mert még ugye gyerekcipõben jár eléggé a dolog. Még mielõtt bármit mondtam volna arról hogy nekem a Sharp készülékre fáj a fogam, õ már akkor mondta, hogy ha LCD-ben gondolkodok és adhat egy tanácsot,akkor Sharp és Sony!Nem azt mondta hogy a többi nem jó,csak hogy õ ebbõl választana, a Samsung határeset,de az Lg-t ha a pénztárcám megteheti,akkor felejtsem el.Sajnos még ezen a környéken nincs digitális lefedettség,így ha lett volna H-s Sharp akkor sem tudtuk volna megnézni az itt tárgyalt problémát.Igazából a mai napig a H-s készülékben gondolkodtam,de olvasva a tuner esetleges problémáiról,illetve,hogy lehet mire kialakul ez az földi digi rendszer rendes hd csatornákkal,amik engem is érdekelnek, addigra már lehet emberi áron lehet majd venni set top box-ot is,meg úgyis lesz mellé elõfizetve más szolgáltatás,kábel tv vagy HD-s mûhold csomag, így aztán lehet beérem mpeg-4 es tuner nélkül is..egyébként tetszett a tv,mostmár tudom hogy ha hamarosan tv-t veszek,akkor Sharp lesz a nyerõ számomra!

#8531
Aranarth. Sztem a DH65-nek is hasonló bajai lehetnek mint a mienknek. Ha ugyanaz a "vas" az utolsó forrásig, nem hiszem h a szoftver módosított lenne. A http://www.sharp-eu.com/gpl/ oldalon találtam a nyílt forráskódú szoftverét a készüléknek. Beszúrom 😊

The GPL/LGPL compliant software for AQUOS® LCD Televisions (D65E / DH65E Series)
( LC-52D65E, LC-52D65RU, LC-52DH65E, LC-52DH65S, LC-52DH66E, LC-46D65E, LC-46D65RU, LC-46DH65E, LC-46DH65S, LC-46DH66E, LC-46D653, LC-46D654E, LC-37D65E, LC-37D65RU, LC-37DH65E, LC-37DH65S, LC-37DH66E, LC-37D653E, LC-37D654E, LC-32D65E, LC-32D65RU, LC-32DH65E, LC-32DH65S, LC-32DH66E, LC-32D653,LC-32D654E ) can be downloaded from the links below.

Download files:
kernel-2.6.21-mnc.tgz (50.4M😎 Click to Download
busybox-1.6.1.tar.bz2 (5.9M😎 Click to Download
uClibc-0.9.29.tar.bz2 (8.0M😎 Click to Download

Amelyikbe mpeg4-es a tuner az para!!! 😊
#8530
Ezek közül a típusok közül melyikkel járok leginkább jól Sd tv és vga csati-n keresztüli Xbox 360 használatra. Melyik az ami leginkább felejtõs modell. A legfõbb szempont, hogy jól nézzen ki az Xbox rajta és a gyors mozgás ne legyen gond a Tv-nek.

Sony BRAVIA KDL-32S4000 LCD televízió
Philips 32PFL5403D LCD televízió
Panasonic TX-32LX80 LCD televízió
LG 32LG5000 LCD televízió
LG 32LG5030 LCD televízió
Samsung LE32A451C1XXC LCD televízió

Intel Core i5 3570 3.4 Ghz, Nvidia 1050Ti 4GB, 16GB DDR3 1600 Mhz Ram. Le szoktál maradni a kedvenc m?sorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tinyurl.hu/7ZIA/

Törölt felhasználó
#8529
Üdv Mindenkinek!
LCD TV-t szeretnék vásárolni. Kb. 150 ezret szeretnék rászánni. Full HD-t szeretnék 32"- at. Elsõsorban TV-re lesz használva, de néha PC-t, kamerát is rácsatlakoznék. Ha Valaki tud tanácsot adni, tapasztalatait megosztani elõre megköszönöm.
#8528
OK, ezért volt a mosoly. Szerintem is a Freesas barátom által felsorolt 3 japán márka (a Sharp, a Toshiba és a Sony) a legjobb úgy általánosságban, de a Samsung 6-os szériája, vagy egy felsõbb kategóriás Philips sem rossz vétel, sõt!
Az én Sharpom pedig egy Aquos LC-32DH66E (ugyanaz mint a DH65E) és 169.900,-Ft volt az MM-ben. Most a 37" 199.900,-Ft ugyanott, erõsen leakciózva - normál esetben a Sony W sorozattal vannak egy árban).
Az EW most a DH65-öt adja ugyanennyiért, ott lehetséges, hogy az MPEG4-es probléma sem jelentkezik, mert korábban került a boltokba.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8527
ezekrõl tudtok valami mondani:
PS50A410C1
PS50A451P1

köszi

arty
#8526
félreértettél, arra céloztam, hogy egyetemlegesen nem lehet azt mondani, h csak az a 3 márka ér valamit, ha tévét keresel ...

egyáltalán nem a konkrét sharprol beszéltem 😊

amugy mennyi ez a sharp? (és mekkora?)

Forza.

#8525
Kedves Arty, ez méltatlan volt hozzád! :-) Legfosabb Sharp? A DH65/66 az X8 utáni legjobb masina az egyik vezetõ japán LCD gyártónál, kizárólag a parasztvaktó 100Hz hiányzik belõle. A Samsung A656-osénál tényleg szebb képe van (ezt a barátoméval alaposan össze tudtam hasonlítani), az LG-ket pedig nagyáruházakban nézegettem, de nem voltak olyan képminõségûek, mint akár a Samu.
Ennek a nem széria-, hanem szoftverhibás TV-nk olyan képe van, amit én LCD-tõl még nem láttam a kategóriájában. Hozzáteszem, hogy ami a problémája (vagyis az MPEG4 tuner), az a többi TV-ben benne sincs...(kivéve W4000-es Sony-t, +30ezerért és rosszabb (pl.válaszidõ), vagy ugyanolyan egyéb specifikációkkal.)

Sharp Aquos LC-32DH66E

arty
#8524
sd adás benagyitva sose lesz szép, fogadd el hogy ez ilyen 😊 nézz dvdrõl filmeket ... az antennaerõsitõk a hibákat is erõsitik, amit én eddig probáltam, csak rontott 😞

Forza.

#8523
Megnéztem a mindigtv-n: A kiválasztott helyen van tetõantennás vételi lehetõség

Köszi!
#8522
Tetõantennával talán jobb lenne, sõt sztem biztosan. Amit ShaiHulud is mondott, nézd meg h van-e lefedettséged a www.mindigtv.hu oldalon.
A másik kérdésedben én sajnos nem tudok segíteni, nincs még hasonló tapasztalatom.
#8521
Freesas és Shail:

Köszi a válaszokat. Szóval sima szobai antennával nekem a sony megtalált 4 adót: ATV, HírTV (kódoltak), a DunaTV HD-t és az Autonómiát már tudom nézni, de eléggé szakadozik az adás, lehet, hogy a kis mezei szobaantenna miatt..gondolom tetõantennával jobb lenne (?). a hang is és a kép is szakadozik, de a TV menüje ilyenkor is hibátlan.

Tehát ez a kérdés megoldódott.
A több, mint 100 csatornát úgy találta a tv, ha a digitális módban, kábel hangolást választok, ekkor ugye a rendes koax kábel van az antenna bemeneten. Na, ha ezeket szeretném nézni (le vannak kódolva), akkor kell szolgáltatót, vagy elõfizetési csomagot módosítani?

A másik megmaradt kérdésem pedig a dvd-s...

Köszi.
Tufa
#8520
Létezik szerintetek valamilyen fajta jelerõsítõ vagy zavarszûrõ analóg kábeltévéhez amivel kicsit javítani lehet a minõségen? Bizonyos adók gyönyörû szépen néznek ki (rtl néha, de a zone club pl mindig elég jól szokott kinézni). Az HBO mondjuk már nem annyira szép, fõleg ha kinagyítja a képet a tv. Pana PV8

#8519
dugj be egy sima szobaantennat, vagy ha van teton foldi antenna akkro azt. es persze nezd meg, hogy ahol laksz van e lefedettseg a foldi szorasu digitalis jelhez. ezek utan keresd a digitalis jeleket es meg kell, hogy talald a duna tv HD es az autonomia adokat, egyelore ezek sugaroznak kodolasmentesen.

#8518
sony 32w4000 nel nem votl lassulas dvb-t hasznalatakor, kizarolag ennel a sharp dh66e nel tapasztaltam eddig, pedig mar jo sok tvt megneztem 😄

#8517
egyik samunak es lgnek sincs sajnos olyan szep kepe mint a sharp D(H)65-66 szerianak. legalabbis ebben az arfekvesben semmikeppen.

#8516
Szia.

Set top box nem kell neked földi vételhez, mivel van DVB-T mpeg4-es tunered ami dekódolja azokat. A 100 csatornát én nagyon sokallom, mert összesen 2 indult el, és 2 pedig lefoglalta a helyet (HírTV, a másikat nem jegyeztem meg, de azok tényleg kódoltan fognak majd sugározni)A földi jelet ugyan olyan mezei antennával tudod fogni, mint nagyon rég mikor még nem volt elterjedve a kábelTV és egyéb dolgok.
Egyébként jó lenne ha be tudnád állítani a Duna HD, és Duna 2-t kiváncsi vagyok esetleg nem lassul-e be nálad is véletlen a TV-d menüje.
#8515
A másik dolog, amit kérdeznék még tõletek: Van egy Panasonic SA-HT 340 házimozi rendszerem, errõl néztem a dvd-ket még a régi csöves tv-men.
Csak scart kábellel tudom rákötni az új tv-re, mert a dvd-n csak scart kimenet van, így viszont ha dvd-t nézek a Sony tv-n, hááát, elég érdekes a képminõség.

Mit kéne tennem? Olyan dvd lejátszót kéne vennem, aminek van pl komponens kimenete?Vagy hdmi-s? Nem szeretném kidobni ezt a pana házimozit, mert tavaly vettem és amúgy nagyon jó.

Mit javasolnátok?

Köszi.
#8514
Sziasztok!

Új vagyok itt, de pár hete már olvasgatom a fórumot.
Tegnap vettem egy Sony KDL-32W4000-es LCD-t. Hát mit mondjak. Gyönyörû úgy ahogy van, minden jóval el van látva, mpeg4 tuner, full HD, stb.
Jelenleg kábeltv van itthon, az analóg adásokat szépen behangolta, bár még nem tudtam teljesen jól belõni a tv-t, hogy a legjobb legyen a képminõség. Amikor a digitális hangolást csinálta, akkor talált is több, mint 100 programhelyet, de egyik mûsort sem tudja megjeleníteni. Mindent kiír a talált csatornákról, de úgy látszik kódolt az összes.

Mi kellene nekem ahhoz, hogy ezeket tudjam nézni?Új elõfizetés?Vagy mi?Set top box? Az mpeg4 tuner nem erre van, hogy ne kelljen stb?
Bocs, ha butaságokat kérdezek, de nemigen értek még hozzá..

Minden hozzászólásnak örülnék.

Köszönöm, Toma
#8513
Én néztem a 7000-es LG-t... Hát...
arty
#8512
😊))

tehát a legfosabb sharp is szarráveri a 656os samut vagy a 7000es LG-t? ühüm ...

Forza.

#8511
Ez teljes mértékben igy van. Szín tökéletes, a fekete az tényleg fekete, a fehér az fehér... A lassulás különbsége a két csatorna között pedig az 1080i és az 576i jóval több képpont megjelenítés különbsége miatt lehet. Mivel 1080i felbontása 1920x1080 (félképes azaz interlész), míg az 576i hagyományos 720x576 felbontású digitális adás. Kevesebbet kell dolgoznia a tunernek, több ideje marad a "rossz szoftver" menüjének megjelenítésére. Bár ez csak az én szerény véleményem.
Egyébként ha vki új TV-t vesz ez a sorrend:
Sharp, Toshiba, Sony... a többi felejtõs. Nem azt mondom hogy a többi márka TV-i rosszak, de nézzétek pl. a szoftverhibás Sharpot + egy másikat egymás mellett. Én megvárom az új szoftvert ahogy aranarth barátom is irta, mert egyébként egy nagyon jól eltalált TV ez a Sharp.
#8510
Ha 2 digitális adásnál eltérõ mértékben lassul be a menü, ráadásul analógon továbbra is tökéletes, akkor az kizárólag szoftverhiba lehet. A frissítéseket a TV képes önállóan letölteni, úgyhogy errõl majd gondoskodik a japán gyártó - csak kell néhány bejelentés. Nálam nem jött ki ez a hiba, de a kényelmetlenség amit okozna a szoftverfrissítésig (elsõsorban a földi digitális adások egyelõre csekély száma miatt) olyan kicsi, hogy vissza nem vinném a TV-t. Ahhoz túl jó képet ad, hogy az Mpeg4-es tuner javítható hibájáért lemondjak róla. Viszont elismerem, hogy nem vártam volna a Sharptól egy ilyen figyelmetlenséget - rossz DTV/DVB-T szoftvert tenni egy amúgy tökéletes készülékbe - hülye egy hiba, mert errõl talán többet beszélünk, mint arról, hogy milyen éles, telt színeket ad még analóg adáson is - torzítás nélkül.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8509
Ha valaki szertné megnézni vagy összehasonlítani a kiszemelt TV-t, javaslom a http://www.lcd-compare.com/ weboldalt. Minden infot megtalál a TVjérõl.
#8508
Sziasztok.

Elsõsorban aranarth és ShaiHuludnak szól, és persze akik gondolkodnak a Sharp DH66E LCD TV-n. Én kipróbáltam ma, az én készülékem angliából jött még egy hónappal ezelõtt karácsonyi ajándék gyanánt. 2 heti nézelõdés után esett erre a készülékre a választásom, elvileg ki kellett volna birnom karácsonyig, de ma üzembehelyeztem, hogy kiderüljön van-e vele valami "turpisság". Csak analóg kábeltv-t, illetve a Duna HD és Duna 2 Autonómia adásokon teszteltem. A képe gyönyörû, nagyon jól kezelhetõ, a szoba dísze lesz 😊 A DVB-T tunere viszont tényleg problémás. Aranarth neked azért nem lassult be a menü, mert nincs képed. Kipróbáltam úgy is, hogy antenna elforgat, h gyenge legyen a jel és ne legyen kép, akkor a menü is tökéletes volt. A Duna HD 1080i adásánál volt a nagyon problémás, ott tényleg igaz volt a néha 30mp-es késés, a Duna2 576i adásánál ez kb. 2-3mp-es késére redukálódott. A kép mindkét adásnál eszméletlen volt, viszont különbség a két adás között semmi. Úgy olvasgattam, hogy a Duna HD adása csak fel van konvertvertálva. A szoftverhiba létezik, de a TV-t nem fogom visszavinni, megvárom a javítást 😊 Aki pedig ilyen TV-ben gondolkodik, sztem vegye meg... Annyira gyerekcipõbe van nálunk még a HD sugárzás, hogy mire lesz nézhetõ csatorna, lesz szoftverfrissítés is, mert a "vasnak" nem hiszem h baja van.