LCD/Plazma TV-k

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Faterx
#8807
Elõször a dvd-én állítsd be az outputot
#8806
Próbáld meg kihúzni az antennakábelt a tv-bõl, mikor blu-ray filmet nézel. Ha eltûnnek a csíkok akkor földhurok probléma lesz.

#8805
Sziasztok nekem egy fullhd sams. le 40A551 tv-m van és ha blue-ray filmet nézek rajta akkor a sötét jeleneteknél vizszintes szellem csikok mennek rajta! Találkozott már valaki ilyennel vagy van valakinek ilyen tv-ja mert ez nekem már a 2. az elsõt kicseréltem de ez is azt csinálja!Mi lehet a baj? Válaszokat elõre is köszönöm
arty
#8804
15 tüs a vga/d-sub (két neve is van)

sima vga kábelt vehetsz a legelsõ teszkoban is 😊 svideot lapostévéhez már nem érdemes használni, borzalom képet ad és csak SD felbontást (se!) tud ...

zsolt: és a felvevõn a hdmi kimenet mire van allitva? 576p ? 576i ? vagy 720p ? vagy 1080i vagy 1080p ? ha van allitasi lehetõség, tedd meg, próbálgasd!

Forza.

#8803
van 1 s-video kimenet és 1 15 tüs kimenet
zsolti001
#8802
Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni szakértöktõl!!!

Van nekem egy Samsung LE27S71-es LCD HD ready tv-m és egy LG RH277H asztali felvevõm.
Vettem kétféle HDMI kábelt is egy APM 1.3b és egy Panasonic 1.3a.
A készülékeke összekötése után (bármelyik kábel) a TV a következõ üzenetet irja ki : "NEM TÁMOGATOTT ÜZEMMÓD" és akkor itt meg is állt a tudományom, mit is hogyan kéne tenni a müködésre birás érdekében?


Elõre is köszönöm mindenki válaszát!

arty
#8801
Leky: szerinte nem lesz szép. ezekre a sonykre inkabb HDMI-t használj!

warlok76: vga vagy HDMI kimenet van a laptopodon? ahoz valo kábelt vegyél ... 😉

Forza.

#8800
Sziasztok.
Most vettem egy sony kdl 40w4000 lcd tv.Ráakarom kötni a laptopomat,és ehez milyen kábelre van szükségem.

hali
#8799
Arty, milyen lesz a kép ha veszek egy Sony KDL-32S4000-es Lcd-t és mondjuk vga-n keresztül kötöm rá az Xboxot, de a Tv így csak 1280*768-at tud. Nagyon szar lesz a felbontás, képminõség?

Intel Core i5 3570 3.4 Ghz, Nvidia 1050Ti 4GB, 16GB DDR3 1600 Mhz Ram. Le szoktál maradni a kedvenc m?sorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tinyurl.hu/7ZIA/

Szasza20
#8798
Köszöntem...

i7-3770+Hyper TX3 EVO / Asrock B75 Pro3 / Sapphire 280X Vapor-X Tri-X / 16GB DDR3 1600mhz cl9 / Samsung 850 Evo 250Gb SSD / LG 42LB650V Cinema3D | Logitech Z-5500

arty
#8797
pc-hdfilmre, játékra jo a samu!
és igen, játékokban be tudod állítani az 1360x768at

Forza.

#8796
Most még este megpróbáltam újra és most Shop módba volt, átraktam Home-ra és azóta minden rendben 😊remélem így is marad. Kössz még1x a segítséget
Szasza20
#8795
Ha rákötöm a PC-t akkor be lehet lõni a játékba a TV natív felbontását és akkor elvileg 1366 x 768 -ba fog menni a játék?

i7-3770+Hyper TX3 EVO / Asrock B75 Pro3 / Sapphire 280X Vapor-X Tri-X / 16GB DDR3 1600mhz cl9 / Samsung 850 Evo 250Gb SSD / LG 42LB650V Cinema3D | Logitech Z-5500

Szasza20
#8794
Rákötni PC-re játszani rajta meg PC-rõl HD filmeket nézni! Kb erre venném!

i7-3770+Hyper TX3 EVO / Asrock B75 Pro3 / Sapphire 280X Vapor-X Tri-X / 16GB DDR3 1600mhz cl9 / Samsung 850 Evo 250Gb SSD / LG 42LB650V Cinema3D | Logitech Z-5500

#8793
Home módra állítottam elõször is, de most megcsináltam újra az egészet csatrona kereséstõl kezdve mindent és beállítottam Home-ra, de sajnos még mindig ugyan ez a gond...nem értem mi lehet a gond. Egyébként kössz a választ!
arty
#8792
Natív hajtásról

---

pero001 - vszeg 'shop' módban van a tévé ... inditsd el ujra az 'initial setup'-ot, nemtom magyarul mi lehet. olvasgasd a manualt 😊

---

szasza: mire vennéd? (amugy hol láttad 150ért? 160alatt sehol nem látom)

Forza.

Szasza20
#8791
mi a véleményetek errõl: samsung
Ezt néztem ki olyan 150 körül!

i7-3770+Hyper TX3 EVO / Asrock B75 Pro3 / Sapphire 280X Vapor-X Tri-X / 16GB DDR3 1600mhz cl9 / Samsung 850 Evo 250Gb SSD / LG 42LB650V Cinema3D | Logitech Z-5500

#8790
Szevasztok!

1 hete vettem egy Samsung PS42A411 típusú plazma TV-t és mivel a gyári kép és szín beállítások nem a legjobbak, ezért kézzel állítottam be, de ha kikapcsolom és aztán újra be mûár újra a gyári beállítások vannak meg. Sõt van olyan, hogy nézem a filmet és egyzser csak elsötétül a kép kb. 2mp-re és újra gyári beállítások jönnek vissza. A kézikönyvet végig böngésztem de semmit nem találtam ami megoldaná a problémát. Mi lehet a gond? Aki tudja írja meg nekem.


Kössz elõre is

Üdv Peró
#8789
Csak a Sharpról tudok nyilatkozni, annak gyönyörû képe van - ráadásul tapasztalataim szerint a legjobb programmal rendelkezik, ami a kép "felkonvertálását" illeti. Minden nehézség és torzítás nélkül alakítja 16-cé a 4:3-at. Ugyanarra használom mint Te, úgyhogy megnyugtatlak: a 24p-t is kezeli, nem is rosszul. Ezt amúgy a hivatalos honlapon is megnézheted. Csak töltsd le a használati utasítást. Így a legegyszerûbb tájékozódni, mert mindenre pontos választ kapsz.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8788
Sziasztok! Mit jelen a natív HDMI?

TV: Samsung 32B450, HD Player: WD TV HD, Merevlemez: WD MyBook Essential 2.0 1TB, Erősítő: Denon AVR-1705, 5.1: JBL SCS-178, Kábelek: Inakustik

#8787
Üdv mindenkinek. LCD tv-bem gondolkodom, 150-180K kategóriában, 37-es átmérõben. A Samu 37A550-es sorozat és a Sharp 37D65-ös tûnik szimpatikusnak. Nekem eddig Samsung tv-im voltak, vannak (igaz CRT-k) és igazából meg vagyok velük elégedve és ezért is és az ár-érték arányuk miatt is gondolkodom bennük. A Sharp elég jól ki lett tárgyalva itt a fórumon az elmúlt hetekben, sajnos a saját szememmel nem láttam a képét, mert a Békéscsabai MM-ben, ahol legutóbb terepszemléztem, egy darab Sharp sem volt (lehet annyira jó, hogy viszik , mint a cukrot?). A Samu tudja a 24p-t, a Sharpról nem tudtam kideríteni. Ezeken kívül érdekel más típus is, hasonló paraméterekkel, az árkategórián belül.
Egyelõre leginkább T-Sat-os adás menne rajta és DVD. A HD adások néhány éven belül várható elterjedése miatt vennék Full-hd-t (valószínûleg elõbb-utóbb be fog esni egy Blu-Ray lejátszó is). Egyébként ezeknek a tv-knek az elektronikája képes az SD adást felkonvertálni úgy, hogy szebb (de legalább minimum olyan) legyen a kép, mint egy HD-ready tv-n? Vagy az már egy másik kategória?

Sharp 32DH66E, Sony KDL50W815, Sony BDP-S480, Xbox360

#8786
bocsma..
#8784
beeges miatti permanent 8 fuggoleges csik nem tunt el kb 10-12 ora nagyabol fojamatos pixelprotector dvd meg pixel fixer javas ize hasznalata utan sem.. nyilvan nem is fog.. mennyiert venned meg a 42pfp5532d tv t??

8 db kb 1 mm es zold csik... vilagos ,fak,fu atterben laccik,feketen nem, feheren nem,pirosban feketenek stb...

http://www.uploadhouse.com/viewfile.php?id=3226843
#8783
Igen, az TV-n lévõ USB portra gondoltam, én már kipróbáltam, gyorsan tölti be a képeket és kristálytiszta a képe. Remélem meg tudod oldani máshogy, mivel ez Nálad ez nem járható út.
Békés Ünnepeket mindenkinek!

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8782
Lcd tv-vel gazdagított szép karácsonyt mindenkinek.😊
cloud.strife
#8781
Éles, szinhelyes, FullHD-ben gazdag karácsonyt mindenkinek!!!! 😄😄😄😄

www.digimomentsvideography.com

repvez
#8780
Jol érted a problémát.A pendrive dolgot nem egészen értem,mert ha arra gondolsz hogy a tv-be vagy dvd-be bedugva nézegessem az nem megy mivel USB is csak a PC-men van igy visszajutunk az alap problémához.kiirva lemezre a képeket meg lemegy a nap mire a dvd képet vált egy 8mpixeles képnél
#8779
Ha rendesen akarok HD filmet nézni akkor nem netezek közben, ha meg tv-t akkor meg ott a PIP. Mondjuk az indokod még érthetõ is, én még azért fiatal vagyok az ilyen gondolatokra. 😄

#8778
De akkor hogy netezel egy jó film közben? Nekem marha jó a nappaliban meccset nézni, míg asszonka a neten lóg, az egy teljes éves kislányom meg játszik a mittoménmilyenplüsslovával... Mindenki csinálja amit szeret, mégis együtt vagyunk és remekül tudjuk egymást kommentálni! <#vigyor0>

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8777
Nekem inkább 1 legyen mind2, azért 40" játszani jó dolog. 😄

#8776
Kezdetek átalakulni egy számítógépes hardverszoftverhogykössemössze fórummá... :-) Ehhez mondjuk lövésem sincs. Nekem a Tv az TV (ha konzolt kapcsol rá valaki, azt még megértem), a monitor az pedig monitor. Mindegyikbõl kell venni egy jót, és az egyiken filmeket nézni, a másikon meg számítógépezni. Mennyivel egyszerûbb az élet.
Amúgy repvez azt szeretné elérni, hogy amíg õ mondjuk Mortal kombatozik vagy autóversenyez, addig mások, azt a tévén nézhesék? Csak hogy egyáltalán értsem a problémát... Merthogy sima fényképmutogatáshoz elég egy pendrive.

Sharp Aquos LC-32DH66E

arty
#8775
mind1, h nálad hogy néz ki 😉 én betette, h hogyan _kellene_ kinéznie (nálad)

A játékok az elsõdlegesnek jelölt képernyõn fognak menni, a másodikon desktop lesz. Ill lesz játék ami igy behal ... 😊)

Tehát csinálj szépen két profilt a catalyst centerben, egyik esetén CSAK a monitorod legyen aktiv, annak nativ felbontásán, második profilon csak a TV legyen aktiv, annak nativ felbotnásán. Rendelj hozzájuk bill. kombináciot és akkor könnyen váltogathatod.

Forza.

#8774
Hát ezt így szerintem nem lehet megcsinálni. Mert a 2nek nem ua a felbontása. A játékok meg nem igazán támogatnak 2 felbontást. 😄

repvez
#8773
Igen tehát mintha mind a 2ön ugyan azt látnám mindig csak hogy be tudjam mindegyiket a saját nativ felbontására állitani,mert jelen pillanatban vagy fekete keret lesz a tvn vagy nem teljesen szép éles lesz a képe, mivel nem a rendes felbontásán megy ki a kép
#8772
Most akkor nem teljesen értem, azt akarod hogy mind a 2ön a játék legyen?

repvez
#8771
És itt jön a svédcsavar akkor a monitoron nem lesz semmi ,viszont én ott játszanék és a nézok meg a tv-n követnék figyelemmel.
#8770
Elvileg ha ablakban indítod a játékot, majd áthúzod a tvre és ott nyomsz egy teljes képet oda teszi.

repvez
#8769
nálam igy néz ki
Amugy valami hasonlora gondoltam hogy minden megjelenjen a tvn is csak mindegyik a saját nativ felbontásában.
Amugy HDMI vel van összekötve a VGA egyik DVI csatija és a TV HDMI2-es csatija.Erre értettem a tvoutot.Kiterjesztett modban be tudom állitani a különbözö felbontásokat,de olyankor az asztal háttérképen kivül nem jön be más, de ha bejönne akkor is csak video jönne rajta elviekben,de nekem a játékok és a fényképek nézegetése is a tvre kéne hogy menjen.
#8768
Akit érdekel: mától az Antenna Hungária megkezdte az M1 és az M2 földfelszíni digitális sugárzását országszerte a lefedett területeken.
Jó tévézést! Talán egyszer ennél jóval több adásnak is örülhetünk!
arty
#8767
így:

Forza.

arty
#8766
tehát klonozott legyen, de mégse egyforma? 😉 (paradoxon)

kiterjesztett módban nem tudod beallitani a tévére az 1360x768at? (tvout ugye csak elirás? rendes VGA kimenet van a tévére kötve, ugye?)

Forza.

#8765
A legtöbb lejátszó progiban meg lehet mondani hova tegye a teljes képet.

repvez
#8764
mihelyt megmondod hogyan tudom a tv kimeneten 1360x768-as felbontást társitani a tvhez ugy hogy minden funkciot ki tudjak küldeni tv-re akkor azon fokom használni.
Mivel ezt csak clone modban tudom megtenni, ott meg csak egyformán engedi a felbontást állitani mind a monitor mind a tv-nél és mivel a monitor 1680x1050-es igy a kilöve hogy a tv nativba menjen.
Ha kiterjesztve állitom a tvoutot akkor csak a video menne ki a tv-re,de a játékok és a kép nézetek nem, ha menne egyáltalán mert ennél a beállitásnál csak és kizárolag a háttérkép jelenik meg a tv-n és hiába inditok videot akkor sem változik.Pedig itt külön tudom állitani a tv és a monitor felbontását is.Egy olyan beállitás lenne jo ha a clone modnál tudnám mindkét monitor felbontását külön külön állitani.
arty
#8763
de a tévét miért nem 1360x768on hajtod? 1280x720 és 1920x1080 soselesz jó egy hdredin ...

Forza.

#8762
1080i. Bocs.
Talán azért, hogy a kevésbé jártas vásárlók figyelmét is felhívják arra, hogy nem igazi FullHD-rõl van szó? De õk mondjuk azt sem biztos, hogy tudják (mert egyszerûen nem érdekli õket, nem néznek utána) hogy mi az, hogy 1080p meg 1080i.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8761
OK, értem, csak azt nem, hogy minek írogatják, hogy "no 1080p compatibilaty", amikor ezt el lehet intézni annyival, hogy 1080p. :-)

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8760
Úgy tudom, hogy még folynak a tárgyalások az Antenna Hungáriával, szerintem még senki nem tudja a pontos dátumot.
#8759
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni hogy számítógéprõl mivel vihetek át hangot a legjobb és legegyszerûbb módszerrel, az optikai kábel erre a célra jó-e kb:10m-e van a tv a számítógéptõl
#8758
Köszi a választ. Pesten lakom, így van lefedettségem, csak amikor beállítottam az automatikus hangolást, a digitálisnál nem találta meg a duna tv-t, de még próbálkozom vele 😊 Az m1 és m2 nem tudod mikor fel a digitális szórásra?