LCD/Plazma TV-k

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#8857
Paparazzi20, nyugodj meg, a TV jól kezeli a 24p-t. A manuálban le van írva hogyan állítsad be. Mellékelték ugyan a TV-hez, de akár le is töltheted itt (stílszerûen a 24. oldalon találod meg a Film módot).
Tomaki: a Sharp DH65/66 modelleknél VOLT menülassulás, de ilyen már nem jelentkezik, a probléma megoldódott - a legjobb példa rá ShaiHulud, aki visszavitte a TV-t, majd rá 2 hétre újra megvette - nincs semmi baj sem a tunerrel, sem a menüvel.

Sharp Aquos LC-32DH66E

arty
#8856
látván, h más azt irta, h 24p képes a tv, megpróbálhatod a pc-n lehet be tudsz állítani 24hz-et is. akkor a 24fps filmek tökéletesek kell h legyenek 😊

(viszont sajnos pl az én samsungomon ez a 24p támogatás ugy néz ki, h a tévé 24hz-et is belül visszakonvertálja 60hz-re és ugyan ugy szaggat a kép, mint 60hz-en 😞((( reménykedj h a sharpod nem ilyen ... nagyon sok tévé csak ilyen kamu 24p-t tud, azaz "megjeleniti", de nem frame-pontosan/szaggatásmentesen = mintha nem is lenne, "vásárlo megtévesztése" 😞 )

Forza.

#8855
Nos a téma engem is érdekel , mivel holnaptól én is W4000-es tulajdonos leszek. De van egy érdekes hhozzászólás a sat.hu fórumán:
"Erre a sorozatra sokan írták azt, hogy a sony elektronikája nem tud megbírkózni a gyors jelenetek megjelenítésével, zavaró és sok az utánhúzás a képen.
Ezt én is tapasztaltam, de egyszerûen a digitális zajszûrés szintjét lejjebb kell állítani és a gond megszûnik."
Én hajlok arra miután ezt a kérdést alaposan körüljártam, hogy népmesének nevezzem ezt a szaggatás témát. Legalábbis minden tulaj határozottan cáfolja, hogy neki szaggat...

#8854
Szia, amikor nézted a digitális adást, akkor nem találkoztál a deinterlacer problémával, idõnként nem szaggatott a kép amikor 1080i jellel etetted?
#8853
Hölgyek/Urak!

Csak egy kis élménybeszámoló, tapasztalat, ha valakit érdekel:

Úgy durván 3 hete vettem egy Sony 32W4000-es zsír kis TV-t!
A TV esztétikailag gyönyörû, a távirányítón minden kézreáll, könnyû megszokni. T-home-os analóg adásnál is nagyon jó a kép, kontrasztos, éles, stb. Mivel mpeg4 tuner is van benne, dec. 24-én nagy meglepetés ért: levették a kódolást az ünnepekre, és több, mint 100 digitális adást talált a kis drága😊 ...amikor megláttam pl a HBO-t HD adásban, vagy az Eurosportot, stb, azt hittem leesek a székrõl..iszonyatosan tûéles, gyönyörû, egyszerûen jobb, mintha dvd-t néztem volna...

Régebben kérdetztétek, más típusnál ugyan, de digitális módban is nagyon gyors a tv (csatornaváltás, stb), szal nem lassul be a menüje, semmi...

Mindenkinek csak ajánlani tudom a tv-t, nekem nagyon bejüött. Ja, és a Sonycenterben vettem (nem reklám, csak hátha valakit érdekel), 3 év teljeskörû garival.

Sajnos a t-home 3 nap elteltével már kódolta is a digitális adásokat (fákk), gondolkozom valami elõfizetésen.
Valami okosított set top box létezik vajon?Vagy kártya bele, amivel tudom fogni a digitális adásokat?

Sorry, ha hosszú lett, de én pl. pont az ilyen beszámolókat kerestem, amikor tv vétel elõtt álltam😊)

Üdv mindenkinek, és BUÉK!

Toma
#8852
Nekem megvan a Sharp 2008-as termékkatalógusa. Eszerint kezeli a 24p-t: „1080P HD jelek (24, 50, és 60Hz-es) támogatása".
#8851
Sharp 37D65..

#8850
Elfelejtettelek kijelölni. Milyen sharp tv-d van?
#8849
Milyen Sharp tv-d van?
#8848
tehát akkor ez általános jelenség.....mondjuk a fényerõt magasabbra véve kevéséb látszik....csak akkor meg a fekete nem fekete....hát igen....mondjuk a hdmi szintet mindig normálon kevésbé feltünõ,bár akkor is látsszik egy kicsit.
#8847
Visszatérve erre a 24 fps támogatásra, gyakorlatilag ha nem tudom teljesen szaggatásmentesen megjeleníteni az új sharp tv-men a többnyire 24 fps hd-rip filmeket,révén hogy 50 és 60 hz-en tudom járatni a tv-t,akkor késõbb a blu-ray lejátszóknál sem fog mûködni ez a dolog,ugye?
Ha jól értelmezem..ezt a 24 fps támogatást nemigazán vettem figyelembe tv-választáskor,lehet nem lett volna az rossz ezek szerint..

arty
#8846
nekem ugyan 32" van, de ... a pc/box bemenetet nevezze el PC-nek, hajtsa 1920x1080/60hz-en (1080p), kapcsoljon ki mindenféle fos "képjavito" marhaságot, dinamikus kontrasztot szintén nem árt leszedni low/med állásba

minimális utánhuzás igyis lesz, hiszen a Samsung (SPVA?) panelos, nem 2 ms-os TN 😊

Forza.

#8845
akinek van 40a656osa...az megnézhetne nekem vmit....ismerõsõm vett egy 40a656ost és az alábbi beállításokkal hasnzálja..háttérvilágítás 4-5 kontraszt 85-90....fényerõ 40-45....élesség 0....szín 55...részbeállítások magas magas....valamint hdmi szint alacsony...(pcre kötve vagy box mind2nél ugyanaz)
és azt mondja,hogy fekete útánhúzás van.....tehát egy fps játékkal játszva sötét pályán forgolodva a kép lemarad de tpsnél is a karakter lábainál..gyors kameramozgatásnál....világosban nem annyira észrevehetõ......valamint gyors kameramozgásnál a fekete lemarad filmeknél is...például sötétszem száj orrlyuknál megfigyelhetõ 1-1,5mrõl ez a jelenség....és sötét jelentél elégé feltünik neki....hdmi normálon is látható csak kevésbé zavaró.....
ez másnál is így van?
#8844
köszönöm a választ,megmondom õszintén a téma ezen szegmensében még nem igazán mélyedtem el😊

arty
#8843
tévéden gondolom 60hz-en jelenik meg a 24fps film. az akadozás ebbõl adódik. ha a tévédet 24 többszörösén hajtanád, megoldodna. a 24p támogatás (részben) errõl szól

techno háttér

Forza.

arty
#8842
rövid távra (pár méter) mind1, hosszabb távra érdemes minõségibben esetleg

kábel esetén nincs "szabvány", az jonagy KAMU. vezetékszám és lábkiosztás ugyan az 1.0 és 1.3b esetén is.

Forza.

#8841
elsõsorban azoktól kérdezném,akik pc-vel összekötve használják a tv-t, hogy vajon hol kell keresnem a hibát,ha a 720p-s filmeknél az asztali géprõl (dvi-hdmi-vel, geforce 6600 GT vidikariról)és a laptop-ról (vga kábel-el)kivezetve is nagyon minimálisan a mozgó jeleneteknél van egy nagyon kicsi alig észrevehetõ,de azért észrevehetõ szaggatás? Viszont mind a két gépen gond nélkül,akadánymentesen mennek ugyanazok a filmek..csak a tv-re kivezetve észlelhetõ a probléma..annyira nem zavaró,de mégis jobb lenne ha ott is ugyanúgy jelenítené meg...nem klónként hanem egyetlen megjelenítõként használom
a pc-kel összekötve..Szóval hol,miben kell keresnem a hibát?Már jópár lejátszót kipróbáltam,de gépen gond nélkül viszi mindegyik...Tipp??

Szasza20
#8840
Rendeltem egy ilyen TV-t: Samsung
Az lenne a kérdésem hogy milyen HDMI csatlakozót vegyek mert valami 1.3-as HDMI-rl is halottam csak az mibe külömbözik a símától? És hogy ehhez a TV-hez melyik jó?
Köszönöm....

i7-3770+Hyper TX3 EVO / Asrock B75 Pro3 / Sapphire 280X Vapor-X Tri-X / 16GB DDR3 1600mhz cl9 / Samsung 850 Evo 250Gb SSD / LG 42LB650V Cinema3D | Logitech Z-5500

#8839
Na, végre Te is túl vagy rajta! :-) Látod, az elsõ szerelem... A tunert egy kicsit sajnálhatod, de a képminõség kárpótol, igaz? A Sharp nagyon kitett magáért ezzel a D/DH sorozattal! Gratulálok és újra üdvözöllek a klubban.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8838
jah ize amugy vegul sharp d65 lett es melle egy settopbox. nagyon kafa minden 😊

#8837
Sziasztok! Mi a különbség a Samsung LE37A451 és a LE37A456 között? Melyik a jobb? Elõre is kösz!

TV: Samsung 32B450, HD Player: WD TV HD, Merevlemez: WD MyBook Essential 2.0 1TB, Erősítő: Denon AVR-1705, 5.1: JBL SCS-178, Kábelek: Inakustik

cloud.strife
#8836
Biztos jól.. 😄

Viccet félretérve nem hiszem hogy bármi gond lenne vele. XBOX 720p kiemet és csókolom. Az eredmény kifogástalan. Ennyi. 😄

www.digimomentsvideography.com

cloud.strife
#8835
Ejha. 2 millió cuccot kötöttem már össze, de ilyet még nem tapasztaltam... 😄

www.digimomentsvideography.com

#8834
Cloud.strife: Arty ajánlotta, hogy kérdezzelek meg a Sony KDL32S4000 Lcd és az Xbox360 hogyan viszonyul egymáshoz?

Intel Core i5 3570 3.4 Ghz, Nvidia 1050Ti 4GB, 16GB DDR3 1600 Mhz Ram. Le szoktál maradni a kedvenc m?sorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tinyurl.hu/7ZIA/

#8833
Vettem, így OK.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8832
Én nem a földi digitális adókról beszéltem, mert azokat problémamentesen be tudom hangolni, lévén, hogy a tvmben van mpeg4es tuner kártya. A digitális kábelre gondoltam, erre írtam, hogy bizonyos szolgáltatónál el lehet kerülni a set top box használatát, ha csak a smart kártyát kéred az elõfizetésed mellé. Csak hát mivel mifelénk a t-home a kábel szolgáltató (amelyik csak boxxal adja a csomagot), így ez az út egyelõre járhatatlan számomra...
#8831
Cloud.strife: bizony-bizony, rágjuk a fülüket, mert az stb nem más, mint egy ronda, - sok esetben - felesleges kiadást és távirányítót jelentõ, általában kínai sz*r. Bár én most a T-kábeltõl a T-Sathoz írok alá, úgyhogy nem úszom meg.
Body80: szerintem összekeveredtél. Lehet, hogy tévedek, de szerintem a földi digitális adások vételéhez szükséges Mpeg4-es DVB-T tunert nem tudod kiváltani a CI kártyával. Azzal csak a STB kerülhetõ el, ha elõfizetésed van és a szolgáltató rábólint a kérésedre, hogy Neked (és bárki másnak) kártyát adjon.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8830
Az egyik ismerõsöm a notebookját kötötte a plazmája HDMI bemenetére. Mikor a notit töltötte becsíkozódott a kép, ha levette a töltõrõl ez a jelenség megszûnt. Vett egy földhurok leválasztót és azóta semmi gondja. Szóval miért is nem rondít a földhurok a HDMI bemeneten?

#8829
Van már egy két szolgáltató, amelyik nem köti az elõfizetés feltételéhez a set top box megvételét, választhatsz hogy kártya vagy box (ha jól tudom ilyen pl a tvnetwork). Sztem ez lenne a legkorrektebb megoldás mindenkinél. Az a debil T-Home meg köti az ebet a karóhoz...
Aranarth: köszi a kiegészítést, az mpeg4 digitális tuner kártya lemaradt, de azt hittem, hogy ez egyértelmû 😊)
cloud.strife
#8828
Az elég érdekes lenne, hogy a földhurok a HDMI bemeneten is rondítana...

www.digimomentsvideography.com

cloud.strife
#8827
Na ezt vadászom egy ideje, csak nekem a Vidanetessel kell összehozni.
Elvileg Conax-ot kell tudnia a CA-nak, csakhát egyenlõre párosítják a kártyát a STB-hez, így egyenlõre nem megy.

Viszont azt hallom egyre többen érdeklõdnek náluk emiatt, így mindenkit csak buzdítani tudok, kapjanak csak egyre több ilyen jellegû kérdést, elõbb-utóbb csak megoldják ezt is.

www.digimomentsvideography.com

#8826
Kedves Warlok76! Ha veszel egy TV-t, a használati utasítását is érdemes ám átlapozni, vagy felugrani a hivatalos honlapra, ahol részletes leírást találsz. <#vigyor0>
Body80 hozzászólásához pedig egy kis kiegészítés: Mpeg4 formátum vételére képes DVB-T kell az ingyenes földi digitális adások vételéhez. (A CI foglalat nyugaton és reményeink szerint kis hazánkban is a STB-ot válthatja ki, mert a szolgáltatónál (tehát nem ingyenes, hanem elõfizetéses programcsomag esetén!) kérhetsz a doboz helyett kártyát is.)

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8825
oda kell behelyezni a CA modult a szolgáltatótól kapott smart kártyával. Ha a tv-dben van digitális kábel(DVB-C)tuner, akkor így tudod nézni a dig adókat set top box nélkül.
#8824
Udv!
Szeretnem segitsegetek kerni, hogy mire használható a LE32A451 típusú készülékemben található Common Interface lyukazat ?

#8823
szia

Itt olvashatsz a 24p-rõl: http://www.hazi-mozi.hu/cikkshow.php?cid=1106
#8822
szia

nekem a 40w4000 van a sony-tol
nagyon szép,tökéles a képe.ugyhogy én azt mondom: SONY

nekem bevált,csak bátran.
#8821
hali

nekem is ez van,valoban tökéletes.csak egy kérdésem volna:24p True Cinema™
ez mit jelent?
köszi

warlok
#8820
Kimi, Las vegas, Body, kösz szépen!
Megnézem a Sharpot is mert a technikai leírások elég biztatóak.
Szal vagy a Sony vagy a Sharp lesz.
#8819
Vagy vegyél DH65/66-os Sharpot, még spórolsz is a Sonyhoz képest.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8818
még egy szavazat a Sony-ra. Azén 46w4000-m kedden érkezik<#vigyor4>

#8817
zsolt320i mindenképp a sony-t vedd nem fogsz benne csalódni nekem 46w4000em van már fél éve és nagyon meg vagyok vele elégedve az lg közelébe sem érhet.
#8816
nekem a sony nagy testvére, a 40w4000es van. Nagyon megvagyok vele elégedve, egy nagyon jó választás volt, csak ajánlani tudom. A kontrasztaránya teljesen jó, szép, éles a képe...
#8815
Sziasztok megvan a megoldás visszavittem a sam.Le40A551-et és hoztam helyette egy sam.Le40A656-ost. Három különbözõ tv és fullhd-ban szellemcsíkos, nem tudom ajánlani az 5-ös szériát semmiféleképp de viszont ez a 6-os na ez LCDTV a javából!!! Tényleg komolyabb!!!
#8814
sziasztok,

szeretnék LCD tv-t venni, és ehhez szeretnék tanácsot kérni tõletek.
A keret 180K
Film és sport nézésre + játszásra használnám.
Jó lenne ha nem kéne majd hozzá setup box meg minden kutyafüle digitális tv nézéshez, olyan tv-t szeretnék amibe már ezek a tulajdonságok be vannak építve.
Az eddig kiszemelt áldozatok a :
Sony KDL 32 W 4000
LG 32LG5700

Az LG vel az a baj hogy nincs benne mpeg4 tuner, viszont sokkal jobb az ára, és a kontrasztaránya, mint a Sony-nak.
A fenti két tv közül melyiket ajánlanátok, esetleg van e valakinek tapasztalata ezekkel a tv-kell, illetve milyen tv-k jöhetnének még számításba a fenti igényeket figyelembe véve?

Kösz!
#8813
Nem tudja valaki, hogy milyen CA modullal lehet összeegyeztetni egy T-Home-os smart card-ot? DVB-C Sony tv-m van, már csak egy megfelelõ modul kellene bele...
schrank
#8812
#8792

schrank[HUN] \"kiakirály\" \"jobb ha az okos hülyéskedik mint ha a ....\"

Szasza20
#8811
Full HD tv-re ha kirakok HD ready felbontásba játékot akkor az csúnya lesz?

i7-3770+Hyper TX3 EVO / Asrock B75 Pro3 / Sapphire 280X Vapor-X Tri-X / 16GB DDR3 1600mhz cl9 / Samsung 850 Evo 250Gb SSD / LG 42LB650V Cinema3D | Logitech Z-5500

#8810
Sziasztok nálam ez a jellenség csak 1080p-be jelenik meg ugy, hogy már hd kábelt is cseréltem mindent kihúztam csak a playst.van vele összeköttetésben és elindul a blue-ray vége mindennek jönnek a csíkok!
schrank
#8809
csá
ilyen faqotok nincs HD filmekhez mert gondolom nem ugyan az a sztori mint a játékkal <#help><#worship>

schrank[HUN] \"kiakirály\" \"jobb ha az okos hülyéskedik mint ha a ....\"

Chrisx
#8808
Nálam is ugyanez a probléma, de csak a tv adásnál. Engem is érdekelne hogy mit lehetne ellene tenni, fel kellene hívni a szolgáltatót?