LCD/Plazma TV-k

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#8907
UPC analógkábeltv, a logók körül látok néhány csatornánál szellemképet.

nismoka
#8906
Ha szellemképes akkor egyértelmûen az antenna hálózatod a gyenge láncszem.

#8905
Valószínû, hogy a jel is gyenge, mert kontrasztalan, tompa, sokszor szellemképes amit látok, elég régen kábeleztek nálunk, valószínû februárban amúgy is újra kábelezik a lakást.

nismoka
#8904
Akkor elég gyenge jeled lehet mert messze nem ilyen borzasztó az analóg adás képével.

#8903
Na emberek sikeresen beüzemeltem a Sony 46W400-est, majd rittyentek egy kis beszámolót, ha lesz rá igény. Egyenlõre annyit elöljáróban hogy ha valaki analóg tv nézésre akarná használni, azt sürgõsen lebeszélném róla, egyszerûen kiábrándítón szerepel ezen a fronton (még szerencse, hogy februárbam végre itt Nyíregyházán is indul a UPC digitális kábeltv-je).

arty
#8902
szûk szegmens? mármint a "tévézõk" szegmense? az annyira azért nem szûk 😛

csak itt mindenki játszani, konzolozni akar ... arra persze, h lcd a választás 😊 de ha valaki mozizni vesz megjelenitõt, a plazma jobb.

Forza.

#8901
cfhbenyo: ne nagyon gondolkozz, hanem vidd szervizbe, mielõtt nagyobb baja lesz. Adnak egy újat, ha az is rossz, visszakapod a zsetont - ha még idõben vagy.
Jobson: szerintem a plazma már csak egy nagyon szûk szegmensben képes egyértelmûen jobb teljesítményre. Nem véletlen, hogy itt a felhasználók java LCD-t néz.

Sharp Aquos LC-32DH66E

arty
#8900
nekem is pokoli meleg árad a samsung 32a656bol 😞 hibakod: hivd fel a thomson szervizet ...

jobson: igen. én szoktam plazmát ajánlani, ha "olyan" valakinek az igénye ...

Forza.

#8899
itt mindenki LCD párti?

#8898
sziasztok.
vettem 1 thomson lcd tv-t.
a bajom az az h. melegszik a kijelzõ. kb 45-50 fokosra.ezt a hõmérsékletet kb 1 óra alatt éri el. nem tudom h. ez normális vagy sem.
és még annyit hogy a led küldi a 14 es hibakódot. az mi lehet?
ha valaki tudja segítsen. elõre is köszönöm
#8897
BUÉK mindenkinek.
#8896
Na, ha ilyen nagy a pangás, akkor boldog és LCD TV-ben gazdag, képhibától mentes új évet kívánok mindenkinek!

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8895
Nyugi Locna! Tudom, hogy tudod mi az a kupon. 3 év garid lesz, hidd el! Privátban írtam.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8894
Üdv!

Csak a tisztánlátás kedvéért: Tubom mi az kupon, itt van elõttem, de kód nincs rajta semmi. Az már nem kérdés, hogy van rajta vagy nincs, hanem már csak az, ki a ludas a hiányban. A Sharp maga, vagy a MediMa..-ban sumákoltak.

Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD

#8893
Ez teljes mértékben igy van, annyival egészíteném ki, h TV függõ is ami támogatja az egyes frekvenciákat. Mint irtam az nVidiánál alapból van ilyen probléma h szaggat gyors mozgásnál a kép legyen az akármilyen TV.
arty
#8892
24p = 24hz (vagy 48, netán 72, hiszen pécérõl állitgathatod is)

videokártya és driverfüggõ h megy e. ujabb kártyákon általában igen, minden gond nélkül. persze a szaggatásmentes kép igy sem garantált, hiszen ez mégiscsak PC 😊)

Forza.

#8891
Hello Locna! Rá van nyomtatva a vonalkód alá egy kuponszám (Coupon-No.). Egy 3 oldalas, fekete-arany színû, minõségi, vastag és fényes papírra nyomtatott, kihajtogatható "prospektus". A honlapon is megnézheted a fotót róla, a garanciapapírok mellé van ragasztva egy nejlon borítékban.
Vazul001: meglep, de lehet, hogy tévedtem. Eddig errõl nem tudtam, fõleg nem a FullHD panelekkel kapcsolatban.
Bullit! Csak a Samsung? Ilyet ki mondott? Itt a fórumon Sharpból és Sonyból szerintem több van, mint Samsungból. Kinek mi kell, ki mire használja és mennyit áldoz rá. Nem szabad egy márkában gondolkozni: olvass teszteket, leírásokat és a paraméterek alapján döntsd el, hogy milyen készülékre van szükséged (felbontás, képátló, garancia, méret, csatlakozók, tuner, esetleg válaszidõ, kontraszt, gyártó ország) és utána nézd meg, hogy a különféle gyártók milyen típusokkal vannak jelen a piacon. Elmész egy nagy mûszaki áruházba és megnézed a kiválasztottakat (mondjuk 37" FullHD 200e alatt), összehasonlítod õket, hogy melyiknek tetszik a képe, a menüje, a külseje. Utána hazamész és megkeresed a legszimpatikusabbat egy árkeresõben olcsón. Mi nem tudjuk helyetted Neked megmondani a tutit, csak segíthetünk.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8890
Köszi a gyors választ, még annyit azért kérdeznék, hogy LCD-be is csak Samsungot érdemes, vagy esetleg van más jó márka, ami tényleg megéri. Mert pl. LG-ben van ugyanekkora, és nagyobb felbontású képpel, de a kontrasztaránya sokkal rosszabb.

#8889
Itt Azt írják, hogy a sharp nem gyárt 37-es panelt.

Sharp 32DH66E, Sony KDL50W815, Sony BDP-S480, Xbox360

#8888
Még valami. Minõségromlás... VGA-nál minél rövidebb kábel, és nem lesz különbség h VGA vagy HDMI kábellel kötöd össze.
#8887
Üdv aranarth!

Na épp ez a bajom, sehol, de sehol nincs benne semmilyen kód.
Nehezen tudom elképzelni, hogy a Sharp-nál hagyták volna ki, inkább hiszem el, hogy a MM-ban sumákoltak a papírokkal.
Minden esetre felhívom a MM-ot is és a Sharp-ot is, hogy mi a teendeõ ilyen esetben.

Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD

#8886
Sziasztok.

Olvasgatom itt a 24p-s hozzászólásokat. Én a kis Sharp TV-mbõl tudok kiindulni. Ha HDMI kábellel kötöd össze a PC-t és a TV-t (tök mind1 h DVI-HDMI vagy HDMI-HDMI) A TV érzékeli h 24p-s jelet kap, és automatikusan átáll. Ha VGA kábellel kötöd össze, akkor viszont a 48hz-et kell beállítani a videokártyának. Ha mázli van, akkor menni fog 48hz-en, ha nincs, akkor sajna marad a 60hz. Sok függ még a telepített kodektõl is, és h milyen lejátszóval próbálkozol. Nvidia kártyák hajlamosak gyors mozgásnál alapból "rángatni" ha van 24p ha nincs. Viszont ott van módosított driver, ami 1360x768-nál támogatja a 48Hz-et ami Ati kártyánál nem tudom van-e. 1920x1080 VGA kábellel sajnos ugyancsak felejtõs.
#8885
Apámnak a 37"-os A330-as TV-je van. Elegáns, jó a menüje, kényelmes a távirányítója, meglepõen jól szól a 2x5 watt. De belépõszintû modellként a képe bizony csak átlagos. Nem Samsung panellel szerelik és elég jelentõs mértékben torzítja 16:9-re a 4:3-at. Árkategóriájában összességében szerintem még mindig jó vétel. Megnéztem Neked, az AVPlanet most 80.400,-Ft-ért adja, 93-94e-ért már hozzájutsz a 32"-oshoz.

Sharp Aquos LC-32DH66E

Szasza20
#8884
Ha (HDMI - DVI) kábellel kötöm össze a PC-t meg a TV-t ott nem lesz minõségromlás? szóval a HDMI - HDMI kábel az jobb lenne vagy mindegy?
Köszönöm....

i7-3770+Hyper TX3 EVO / Asrock B75 Pro3 / Sapphire 280X Vapor-X Tri-X / 16GB DDR3 1600mhz cl9 / Samsung 850 Evo 250Gb SSD / LG 42LB650V Cinema3D | Logitech Z-5500

#8883
Épp TV vásárlás elõtt állok, és ha már új tv-t veszek, akkor egy LCD-t szeretnék, elég hosszú távra. Nézegettem én már mindenfélét, de a szûkös keret (80, max 90 rugó) miatt nem nagyon tudom, melyiket érdemes megvenni. Fõleg Samsung érdekelne, jelenleg ezt néztem ki, de szerintem van ennél jobb is ilyen árban, csak én nem találok. Remélem tudtok segíteni, thx elõre is!

#8882
az cirka 24.....tehát jó lesz.
Ombika
#8881
46" es 1080p filmeket huztam le, amibe azt irja 23.9... az fps!

#8880
Raul723 nem off ez egy kicsit? Beijesztesz itt ezerrel.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8879
Ombika igen, feltéve, ha nem 32"-os TV-d van és maga a megjelenítendõ anyag 24 képkockás.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8878
Ombika
#8877
Magyarul Samu 656-oson beallitok a pc-nel 1920/1080 24Hz-et es mar tolhatom is a 24p filmet szaggatasmentesen?

#8876
Szeva Locna! Ha kihajtod az arany-fekete tájékoztatót, akkor a 2. és a 3. oldal alján is találsz egy vonalkódot egy kuponszámmal (Coupon-Nr.). Ezt a számot kell regisztrációkor megadni.
Vazul001! A Sharp kizárólag Sharp panelokat használ. Annyi az egész, hogy a nem FullHD készülékeinek egy részét nem a világ legmodernebb üzemében, Kameyama-ban, hanem Lengyelországban szerelik össze. (Van üzem Mexikóban is, de az európai vásárlókat értelemszerûen a lengyel gyárból szolgálják ki.) Szóval csak az összeszerelés történik máshol, nincs semmilyen "beszállító". És igen, Samsug esetében a nem "S" paneles készülékek hátránya a gyengébb képminõség és a rövidebb élettartam - hozzáteszem, hogy ez nem saját tapasztalat!

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8875
Én éppen ma hívtam meg telón a téhómot rákérdezvén, hogy akkor ugye box nélkül is elõfizethetek a digi csomagra, mert már annyian beszélik, hogy ez a lehetõség megvan Önöknél is... Az a debil ügyfélszoláglatos csak hümmögött, és mentegetõzött, hogy ez nem így van meg így meg úgy. Én erre csak annyit tudtam mondani neki, hogy jaaaj hát dehogynem, ma már ilyen világot élünk 😊
#8874
Keresem még mindig a TV-met és elég sokat volt említve itt a fórumon, hogy a 4-es és 5-ös sorozatú Samuknál esélyes, hogy külsõ szállító panelje van benne, nem saját gyártású és hogy azok a panelek „gyengébbek”. Ez miben nyilvánulhat meg? Sz.rabb a kép vagy tönkremegy hamarabb, vagy mi a gond vele. Ha ilyen lehet, akkor inkább kihagyom ezeket a típusokat a kalapból. Mondjuk akkor a Sharpok is felejtõsek, ott is külsõ szállító van a 37 collosoknál.

Sharp 32DH66E, Sony KDL50W815, Sony BDP-S480, Xbox360

cloud.strife
#8873
Lszi te is írj nekik egy levelet, hogy CA modult kérsz, meg egy elõfizu kártyát, a dobpzukat meg dugják fel vhova... 😄

Ha elküldted a mailt, utána meg egybõl telefonálj rá az ügyfélszolgálatra ugyanezzel. 😄

www.digimomentsvideography.com

#8872
Ja és még annyi hogy lehessen rajta nézni a kábeltévés adásokat is!
#8871
Üdv!

Valaki tudna ajánlani egy jó FULL HDTV-t elsõsorban XBOX 360 konzolhoz és 7köznapi használatra?!
Keret: max. 200k
#8870
Közben javítanám magam!
Körbenéztem és megtaláltam a kupont, de kód az nincs rajta akárhogy is nézem.

Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD

#8869
Na ahhor nekem most kezdõdnek a gondok.
Ugyanis a dobozon, az említett helyen nem volt semmiféle kupon, pedig a zacsi "elméletileg" sértetlen volt, elõttem nyitotta ki az ügyfeles csaj.
Remélem van valami más megoldás is mert mérges leszek, ha ilyen miatt úszik plusz 1 évem....
Végül is, ha felhívom a sharp ügyfeleseket és bedigtálom a kért dolgokat csak elhiszik, gogy én igen is Sharp tv-t vettem nem pedig mondjuk Sony-t.

Ettõl függetlenül köszönöm a segítséget aranarth!

Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD

cloud.strife
#8868
emmiféle szaggatás és deinterlace probléma nincs, felejtsétek már el ezt a faszságot de komolyan!!!

www.digimomentsvideography.com

cloud.strife
#8867
24p-t fog kitolni a kártya? Ez már megy? 😊

www.digimomentsvideography.com

cloud.strife
#8866
24p-t kizárólag BD lejátszóról kapsz.

www.digimomentsvideography.com

arty
#8865
igy van 😞

Forza.

#8864
Ez már nem is fura Scooby87, mert a gyártók egyazon sorozatban a kisebb képátlójú készülékekbõl sokszor kispórolnak egy-egy - szerintük - kevésbé fontos elemet - lásd kimaradó 100Hz, fel nem ismert 24p, 1-2 ms-mal nagyobb válaszidejû panel. Mindennel megpróbálnak a nagyobb árfekvésû, komolyabb modellekre orientálni - abból van igazi hasznuk.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8863
Kis kiegészítés: én reklamáltam náluk, mert nem kaptam értesítést a mehrwert-tõl a sikeres garancia-hosszabbításról, de másnap megjött az e-mail a Sharptól, hogy regisztráltak. Szóval ha regisztráltál, azonnal írj a Sharpnak is, hogy legyen dokumentumod amivel igazolod a 3 évet. Nekem összesen 5 percembe került.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8862
37a656os tudja már a 24p-t tökéletesen..teszteltem ps3mal és pcvel egyaránt....a casino royal filmmel......

32esbõl fura,hogy kimaradt.
#8861
Szia Locna! A teljes körû garancia meghosszabbítására nincs határidõ, ráérsz vele a 2. év 364. napjáig, de inkább elmondom: a TV dobozának oldalára mûanyag fóliában felragasztva, a garanciapapírok zacskója mellett megtalálod a PremiumService 2+1 kupont is, benne egy kódszámmal. Abban megtalálod az útmutatót is - egyébként egy 2-3 perces regisztrációs folyamat a www.mehrwert-registrierung.com oldalon. Mindössze a TV modellszáma, gyári sorszáma és a már említett kuponszám kell hozzá. Ha elakadnál, a [email protected] e-mailre írj, ott készségesen segítenek.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8860
Üdv aranarth!

Erról jut eszembe, hogy tudtad a 3. plusz egy évet aktiváltatni?
Én nem igazán találtam erre vonatkozó utasítást a honlapon.
Vagy csak vak voltam megint.😞

Gigabyte GA M55S-S3 V2,AMD64X2 7750+,4X1Gb Kingmax/800Mhz, Gigabyte HD4890, HKC 550W, WD 320GB-WD 1TB, SB X-Fi, Sharp Aquos 42\"-FullHD

#8859
A W4000-esnél - már sokszor leírtam - én anno nem tapasztaltam szaggatást. A "nem tulajdonosok" és a szakértõk egy része is azt mondja, hogy egyszerûen szerencsém volt. Lehet, hogy így van, de a TV nagyon rendben volt és van is, csak nem nálam. Mondjuk - a távirányítót leszámítva - a Sharpomat jobban szeretem, és még olcsóbb is 30 (nemrég még 50) ezer jó magyar forinttal. És mindegyikhez 3 év a garancia! Szerintem ez a két legjobb TV a piacon ebben a kategóriában, de elismerem, hogy elfogult vagyok.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8858
Szia hdmi!

Semmi szaggatás nem fordult elõ, egyszerûen hibátlannak mondanám a képminõséget😊
Azt viszont észrevettem analóg adásnál (csak smart üzemmódban és csak analógban, amikor a képet megnyújtja), hogy gyors horizontális mozgásnál a kép két szélét kicsit széthúzza, középen nem..ez kicsit zavaró, de a sony azt mondta, hogy állítólag ez normális ennél az üzemmódnál. 4:3-nál, 16:9-nél nem csinálja, úgy tökéletes.