LCD/Plazma TV-k

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#8957
ez AGP-s és nincs benne! 10k ért vettük.

GIGABYTE EP45-DS3|CORE2 Q6600|CHIEFTEC CFT-750-14CS 750W|THERMALTAKE VI1000BNS M9|Asus 9600 GT|2X2 GB DDR3 KINGSTON|Samsung 32LH4000|LOGITECH X-540|XBOX360 Premium pack| Samsung 40b650

arty
#8956
Az ATI 3450-esbõl jön ki hang is. Kell a kártyához adott DVI-HDMI átalakito, hdmi kábel, és driverek jól feltelepitve.

Egyébként létezik átalakito, ami a HDMI-be közösiti a hangkártya vagy bármi spdif jelét. Drága. Nagyon 😊

Forza.

#8955
A Bovito tényleg király! Én a számítógépeimet veszem mindig ott - igaz a tulaj országos cimborám...

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8954
mi a bovito ba vettük a kábelt. és elég olcsó ott.

GIGABYTE EP45-DS3|CORE2 Q6600|CHIEFTEC CFT-750-14CS 750W|THERMALTAKE VI1000BNS M9|Asus 9600 GT|2X2 GB DDR3 KINGSTON|Samsung 32LH4000|LOGITECH X-540|XBOX360 Premium pack| Samsung 40b650

#8953
Sziasztok!
egyik rokonom vett egy 37LG5000 lcd tv-t összekötötte a számítógépével egy 10 méteres dvi-hdmi kábel segítségével a gond már csak az hogy vett egy új videókártyát ami egy ati 3450-est ami hangot nem küld ki dvi-n. így marad a hangkártyából való kivezetés de itt a probléma mert a tv-n csak rgb hez van hang bemenet. hogyan tudnánk megoldani hogy hdmni-n legyen hang? illetve nincs valami hdmi átalakító amibe hangot bele lehet dugni?

GIGABYTE EP45-DS3|CORE2 Q6600|CHIEFTEC CFT-750-14CS 750W|THERMALTAKE VI1000BNS M9|Asus 9600 GT|2X2 GB DDR3 KINGSTON|Samsung 32LH4000|LOGITECH X-540|XBOX360 Premium pack| Samsung 40b650

arty
#8952
DVI kimenet sincs a VGA-don? egy átalakito 1000ft (hdmi-re). ha DVI sincs, akkor vegyél 😊 használtan 5 ezerért biztosan kapsz, ennyit megér a drasztikusan jobb kép.

10+ méteren a VGA 1080p esetén durván romlik, egyáltalán nem ajánlom, h akár csak gondolatban kisérletezz vele 😊 nekem a vetitõhöz megjárja a padlást is a vga/hdmi kábel, elõbbi 6 ezer, utobbi 12 ezer volt(15m) és a VGA csak kisebb felbontásokban használhato, 1080p esetén eléggé szellemképes lesz.

a 40ezret nemtom honnan vetted, de brutális tulzás 😊 10 méteres hdmi kábel nem a világ árban ...

Forza.

#8951
Kedves asd16!
A "valós" 24p szinte minden nem belépõszintû TV-ben megtalálható, de hogy ténylegesen hogyan mûködik, az csak használat közben derül ki, mondjuk egy Blu-ray film lejátszásakor. Tapasztalataim szerint a Sharp DH65/66-os és a Sony W4000-es sorozat is jól csinálja.
Magánvélemény, de a 100Hz ne befolyásoljon a vásárláskor, mert nem katódcsöves készülékrõl beszélünk - vagyis az ilyen képfrissítésnek itt semmi értelme. Egy számítógépes algoritmus nem létezõ képet illeszt két valós képkocka közé úgy, hogy a környezõ képpontokat elemzi: nem azt látod, amit a kamerával felvettek, hanem egy számítógép által készített mûképet. Lehet, hogy folyamatosabbnak látható a kép, de olyan mozdulatok miatt, amik egyszerûen nem léteznek.
Kedves Marcell!
#8936 - az utolsó bejegyzésed utolsó kérdésére válaszoltam.
Szerintem - miután bementél egy multiba és mind blu-ray-en, mind analóg adáson is megnézted mindet - a Sharpot vedd meg (hacsak nem találod antipatikusnak valamiért), fõleg ha ilyen árkülönbség van a javára - vehetsz hozzá egy Blu-ray lejátszót és az Aquos linkkel együtt kezeled a kettõt.
Ha bizonytalan vagy egy-egy bolt saját leírásban, töltsd le a gyártó honlapjáról a használati utasítást és azt olvasd végig. Én így csináltam, megérte. Jó böngészést! :-)

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8950
ezt meg en irtam ezen a forumon par hete, de azota minden tisztazodott es mar nem all fent ez a gond.

Marcell
#8949
Koszi mindenkinek a segitseget!

Aranarth: tudom, hogy AZ nem Mpeg4-es. (Irtam is, hogy tetszik az a gep, de sajna csak Mpeg2-es). Mar ket napja folyamatosan az gyartoi es egyeb tv keszulekekkel foglalkozo oldalakat es a parametereket olvasom, de mindig minden informaciot nem talalok meg, ezert kerdezek.

Devergo Boy: en is nezegettem oket, 270-ert talaltam csak Mpeg4-es Samsungot.

Ime a 3 mostani jeloletem:
LG 37LG7500 (235.000 Ft)
Sharp LC-37DH65E (188.000 Ft - ez igen kedvezo aron van)
Samsung LE37A676 (269.800 Ft)

Meg lehet valahol nezni ezeket mukodes kozben? A legtobb keszulek csak webshopokban elerheto.

#8948
holla, haverék tv-t akarnak venni, azt mondta, hogy az LG Scarletet nézte ki, megéri megvenni, vagy van jobb is olyan kategóriában?
#8947
Üdv!

Esetleg kisebbekben is megtalálható ez a 2 dolog+100Hz+valós 24p?!
32 esetleg 37 esekben?!
#8946
Jelenleg ezekben a samsung lcd tvkben van mpeg4 dvb-t tuner (nem tudom, hogy neked mekkora méretben kellene, így a 40est vettem alapul):
LE-40A465, LE-40A466, LE-40A568, LE-40A569, LE-40A676, LE-40A756, LE-40A759, LE-40A796, LE-40A856.
Remélem, segítségedre voltam 😊
#8945
Hali! A 656-os Mpeg2-es tuneres. Sajna egyik samsung-nál sem találtam Mpeg4eset, pedig énis Samsung párti vok. Ma néztem itt neten a 7-8-9-es sorozatot és azokba sem láttam az Mpeg4-et!😞
#8944
Bocsesz, ez Marcellnek ment 😊
#8943
A philipsen valóban nincs PC csatlakozó, de nem is kell rá, hiszen ha szeretnél hangot is átvinni, plusz nem szeretnél minõségvesztést, akkor hdmi-dvi kábellel kéne összelötnöd a gépet a tv-vel. Lehet, hogy ez nem olcsó mulatság, de a PC kábelnél mindenképpen jobb megoldás.
#8942
Kedves Marcell, még egy válasz:
Az A656-os A1F verziója sem rendelkezik Mpeg4-es DVB-tunerrel. Egyébként www.samsung.hu - ha már netezel! <#vigyor0>

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8941
most már fölösleges visszaolvasnia már mindent leírtál 😄DD

GIGABYTE EP45-DS3|CORE2 Q6600|CHIEFTEC CFT-750-14CS 750W|THERMALTAKE VI1000BNS M9|Asus 9600 GT|2X2 GB DDR3 KINGSTON|Samsung 32LH4000|LOGITECH X-540|XBOX360 Premium pack| Samsung 40b650

#8940
<#eljen>

#8939
Megmondtam. <#nevetes1>

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8938
Kedves Marcell!
Más érdekes és hasznos infók miatt is megéri, de olvass vissza ezen a fórumon kérlek, hogy ne riogass feleslegesen, még ha nem is áll szándékodban. A tuner hibáját a Sharp DH65/66 sorozatnál itt is alaposan kitárgyaltuk, alig 7 oldallal ezelõtt (#8428-tól). A menü lassulása DTV módban jelentkezett, de mint utólag kiderült, nem a TV, hanem az Antenna Hungria adása volt hibás - a SonyW4000-eseket nem zavarta össze, a Sharpokat igen. Az AH bocsánatkérõ levélben tájékoztatta a Sharp szakszervizt, miután azok új szoftvert kértek Japánból - feleslegesen. A szerviz értesítette az összes tulajdonost, aki jelezte a problémát (köztük engem, és ezen a fórumon még 3 srácot). Azóta kifogástalanul mûködik az Mpeg4-es DVB tuner, úgyhogy ez ne riasszon vissza senkit.
Ezen a fórumon is olvastuk majdnem szóról szóra ezt a bejegyzést (itt Shaihulud-tól). Õ visszavitte a TV-t, majd 2 hét múlva vett egy újat. Ennyit a szériahibáról...
Én csak ajánlani tudom, gyönyörû képet ad.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8937
Ha jól rémlik közben kiderült, hogy a belassulás nem a tv, hanem az AH hibája volt,de majd az egyik itteni tulaj megmondja a frankót.

Marcell
#8936
Koszi a valaszokat!

A VGA a PC-hez kell, mivel HDMI out nincs a videokartyamon. A masik ok, hogy 10m-es kabel lett elvezetve a szegolecben, ami DVI kabellel kb. 40.000 Ft lett volna.

A Philips 37PFL7603H-ben nincs PC csatlakozo, szoval az kilove, de az LG parameterei eleg jok.

A SHARP-rol egy masik forumon ezt irta valaki.
„Sharp Aquos 37DH66E-tol óvok mindenkit, most lehet kapni mediamarktban:
minden szép és minden jó, gyönyörû képe van, de amikor átkapcsolod DTV-re (digitális tv mód) és barangolsz kicsit a menüben, akkor egy idõ után úgy belassul az egész irányítás, hogy jó ha 30 másodperc múlva reagál arra amit nyomsz, kezdve a hangerõ szabályozástól, a bármilyen beállítás módosításáig. mm azt mondta utólag, hogy tudnak róla, sajnos az összes ilyen hibával van sad.gif szóval lehet visszavinni. kár érte, hogy ilyennel elbasznak egy tv-t 2008ban.

az összes méretnél szériahibás, gyártó is tud róla. amúgy az volt még a fura, hogy hazahozatal után, olyan 3 percig ment rendesen a DTV alatt is a menü, aztán szépen gondolt egyet és belassult, azóta fos volt végig (és nem nem valami beállítás miatt, mert nem állítottam át semmit, csak nézelõdtem milyen lehetõségek vannak a menüben

de mondom MM-nál is tudnak róla, õk is mondták széria hibás a dh66e, szervizben is ezt mondtak, sõt ott még azt is mondtak hogy Sharptól kaptak másik szoftvert hozzá, de azzal is rossz volt."

A Samsung LE-37A656A1F -ban MPEG4-es tuner van vagy MPEG2?

#8935
Csak egy kis kiegészítés: a sony W4000 sorozatnál a 37 colos tv "csak" HD Ready. Ezekre a paraméterekre még amit ajánlani tudnék, az a Philips 37PFL7603H, illetve az LG 37LG7500.
#8934
Nem akartam én ajánlani, mert nekem is ez a sorozat van... De megfelel a paramétereknek a W4000-es Sony is, meg van LG is.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8933
2 tuneres LCD-t én még nem nagyon láttam, de ha ettõl eltekintünk, akkor a többi te általad felsorolt kritériumnak pl. megfelel a SHARP LC-37DH65E, LC-37DH66E

- 37" (94cm)
- PC/VGA csatlakozo
- 1920x1080 max. felbontas
- MPEG4-es DVB-T tuner

#8932
Igazad van, a vetítõ az igazi mozizásra, nekem is tervben van középtávon. Viszont jelentõs átalakításokat kell majd végrehajtanom a nappaliban ami most nem volt aktális, de 5 éven belül mindenképpen szeretném meglépni. Addig is jó kompromisszum számomra egy 46" tv, ami speciel nekem méretében nyugodtan mondhatom elég.

Klemice
#8931
orionban van 😛

Saddam Hussein &#9745; - Osama Bin Laden &#9745; - Moammer Kadhafi &#9745; - Kim Jong Il &#9745; - Tirexi &#9744; - DarkSector &#9744;

arty
#8930
VGA laptophoz kell? mert sima géprõl HDMI-n ésszerûbb általában hajtani (egyébként LCDken általában van vga, alsókategoriás plazmákról szokott néha lemaradni)

Forza.

#8929
2 tunerest nagyon nem fogsz találni, ritka mint a fehér holló.

Marcell
#8928
Letezik olyan TV, ami az alabbi parameterekkel bir?
- 37" (94cm)
- PIP (2 tuneres, vagyis 2 TV adot is nezhetsz egyszerre)
- PC/VGA csatlakozo
- 1920x1080 max. felbontas
- MPEG4-es DVB-T tuner

Eddig csak olyan keszuleket talaltam (ezt szemeltem ki), amiben MPEG2-es tuner van es csak light-os PIP funkcio. (Samsung LE-37A656A1F )

Es ugy altalaban csalodtam, mert keves marka latja el VGA csatlakozoval a tevejet, de az MPEG4-es vevovel hasonlo a helyzet.

arty
#8927
a hivalkodo szinvilág nem csak a samsungomra igaz - bár tény, h alapbeállításon samuk borzalmasan ripacsok és igazán állítani sem lehet azokban a módokban, ahol én használom (játékokban ez az én izlésemnek egyébként nagyon megfelel - de csak ott!)

vetitõ (sokszor nagy) kompromisszum, de össze sem hasonlithato az élmény egy 40-52" tévével. az emberek mégis inkább veszik a 46", méregdrága lcd-t, "mozizni" 😞

monitornak/konzolozni lcd
tévézni plazma
mozizni vetitõ

ez az én "hitvallásom" 😛

Forza.

#8926
Hivalkodó és túlszínezett? Nagy véleménnyel lehetsz a Samsungodról... Állíts rajta! <#kacsint>
Egy jó vetítõ persze tényleg jobb mozizásra, mint a TV, de ahhoz hely kell, falfelület, vagy vászon (szerintem még nagyobb, mint egy 42-46"-os készülékhez). Meg egy TV, amin tévézel (és esetleg egy monitor amin megy a PC).

Sharp Aquos LC-32DH66E

arty
#8925
egy jó vetitõ (optoma hd65) olcsóbb mint egy közepes lcd/plazma ... már, ha erre célzol 😉

Forza.

#8924
<#vigyor0> A corvin mozit vegyük meg inkább vazze. <#kacsint>
arty
#8923
"Igen, szerintem szûk szegmens, Arty. Én tévézésre és filmnézésre használom a FullHD LCD-met, konzolom nincs is, de nem hiszem, hogy egy plazmával jobban jártam volna (és ugye nem muszáj az 1080p). A Sharp gyönyörû feketét és fehéret ad, a beégés veszélye nem fenyeget, és már csak a képátló helyes megválasztása kell ahhoz, hogy analóg adáson is jó képet kapjak."

Ha bejön az LCD hivalkodo, tulszinezett képe, akkor nyilván nem jártál volna jobban egy plazmával. Kontrasztban nincs értelme hasonlitgatni, mert az LCD mindenféle képelcseszõ technikával oldja meg a "feketét", ami igy akár a plazma alá is tud menni, csak ez sztem túl nagy ár a képminõség oltárán 😊 Fehérben és fényerõben persze egyértelmûen jobb az LCD. Szerintem a méret is lényeg, egy 50" plazma árábol "pici" lcd-t kapsz azonos minõségben.

Beégés veszélye egy uj plazmán mamár elég csekély, ha nem konzolozol/pécézel rajta. Pana plazmákat kivéve viszont a fogyasztás még mindig a plazma rákfenéje 😞

Forza.

arty
#8922
plazma vs. lcd

Egyetértek.

Aki meg tudja oldani a sötétitést, annak nem kell tévé 😊

Forza.

#8921
A nappalink mérete 8x4.5m én akár 5 -6 méterre is el távolodni a tévétõl. A mozizás azt hiszem ezentúl itthon fog történni, meg üzemben van még 2 CTR is a lakásban, szóval annyira nekem nem gáz, hogy jelenleg nincs normális minõségû kábeltévém. Nemsokára lesz az is, és akkor használhatom arra is az LCD-t.

#8920
Ezt mondtam én is. A zaj nem fog jelentkezni, de a felbontás (a HD adókat kivéve) ugyanaz: PAL, 768x576, ennyi. Ez nem mutat sehogy Kimi23 46 colos Sony-ján, de egy 32" vagy 37"-os W4000-esen az is szép, mint ahogy szép egy komoly, kategóriatárs Sharpon, Samsungon vagy Philipsen is. Nem a TV túl jó (persze egy W4000-es azért király!<#worship> ), mert ennyi erõvel minden, a PAL-nál nagyobb felbontású TV túl jó... Kimi hatalmas TV-t vett egy gondolom nagy helységbe, hogy ne kelljen moziba mennie! <#smile> Ha lenne elég nagy szobám, én is beneveznék egyre - de 3m-rõl?

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8919
Nem vártam csodát az analógkábeltv-tõl, és semmiképpen nem beszélnék le senkit róla, egyszerûûen ez a tv túl jó az analóg forráshoz. Viszont a Blu-ray lejátszómba eddig bármit pakoltam attól kikerekedett a szemem, a Gyûrûk ura extra változatát (eredeti) olyan minõségben prezentálta, hogy bár csak bele akartam nézni, végig kellett néznem. Még csak 2 blu-ray filmem van, ezek közül a Batman:Kezdõdiket néztem meg, az tipikusan "mindjárt beszarok olyan gyönyörû" élmény volt. A 24P lejátszás teljesen jó volt, semmi akadozás. Nem tapasztaltam cloudingot sem, legalábbis zavaró mértékût semmiképpen nem.

#8918
Tudom milyen a digitális adás, hisz most is bejön 7 adó. Ami a felbontást illeti, ez 576p, vagyis dvd minõség, az analóg sztem ennél valamivel kisebb, de mindenképpen zajosabb és elmosódottabb, mint a digitális. Amikor Karácsonykor bejöttek a hd adók, hát õszintén szólva padlót fogtam a látványtól, valami eszméletlen élmény volt megnézni egy hd kamerával felvett természeti filmet...
#8917

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8916
Szia!
Nagyon nagy minõségjavulásra azért ne számíts egy jó analóg kábelhez viszonyítva, mert szerintem a felbontás maga nem lesz nagyobb, csak mert digitális a mûsorszórás! Annyi különbség lesz, hogy nem fog bezavarni semmi!

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8915
Szia

Igen, én is a minõségjavulás miatt döntenék a T-Sat mellett, mivel a digitális kábel tv elképesztõen drága, és mint lentebb írtam, minden egyes tv-re külön elõfizetési + box bérleti díjat kell fizetni. Ez az én esetemben azért drága, mert 3 tv-re szeretnék digitális elérhetõséget. Viszont az általad leírt feltételek nekem megfelelõek is lennének (1 db családi csomag elõfizetés=3tvre köthetõ+2box bérleti díj+kb 50adó), sztem jól hangzik.
Karácsonykor nálad is kódolatlanul jöttek a digitális adások?. Én most 7 darab dig adót találtam a dvb-c tunerrel, ami kódolatlanul bejön (természetesen analóg elõfizetésem van)..
#8914
Szia Kasanyi!
Milyen TV-t vegyek? címmel egy cikk, olvasgasd!
A képátlóhoz nem árt hangsúlyozni: azok a "kis távolságok" amiket a síkképernyõs TV-nél megadnak arra vonatkoznak, hogy milyen közel kell ülnöd ahhoz, hogy a szemed érzékelje a teljes felbontást (egyszerûen: ha blu-rayt nézel, max. ilyen távolságra lehetsz, hogy tényleg lásd a legapróbb részletet is). Viszont sima analóg, vagy hasonlóan kis felbontású digitális adásnál már messzebb kell lenned a TV-tõl, hogy ne legyen "szemcsés" a kép, lásd Kimi23 bejegyzését (#8903).
Én LCD párti vagyok, de szimpla tévézésre lehet, hogy egy kisebb felbontású plazmával jobban jársz, (ha viszont a PC-t is rákötöd, akkor már egyértelmû, hogy LCD kell).

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8913
Én több mint 2 hete elõfizettem a T-Satra, de még nem kötötték be.
Elõnye, hogy sokkal olcsóbb mint T-kábel, gyakorlatilag megegyezõ csatornakiosztással (a parabolával ingyen fogható adók között elvétve akad érdekes, úgyhogy ez nem oszt, nem szoroz). Hátránya a mûholdasnak, hogy 1 elõfizetéssel max. 3 TV-hez kapcsolható, minden TV-hez külön STB-vel, (ellentétben a jelenlegi analóg kábellel). Gond még, hogy nem biztos, hogy rá tudják kötni a már bekötött kábelekre és akkor vezetehetem falon kívül a kábeleket...
Elvileg azonban - és ez a lényeg - érzékelhetõ minõségbeli javulás lesz, mert mûholdas úton nem "veszik el" jel, nincsenek átjátszók, nem zavar be semmi, ilyesmi. Már várom, fõleg hogy az m1 és az m2, valamint az Eurosport2 elég gyakran ad HD...

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8912
Van valakinek esetleg tapasztalata a T-sat digitális csomaggal kapcsolatban? Van valami minõségbeli eltérés a kábellel összehasonlítva? Hihetetlennek tûnik számomra, hogy miért kerül sokkal többe a kábel elõfizetés, ráadásul minden tvhez külön boxot kell venni vagy bérelni és külön elõfizetést kell kötni. Mondjuk nyilván gazdasági okokra vezethetõ vissza, hiszen a mûholdra bárhol elõ lehet fizetni, ergo sokkal nagyobb verseny van (viszont itt nem tudom, hogy milyen a jel minõsége), míg a kábel tv szolgáltatóknál monopol helyzet van (egy helyen általában egy társaság van jelen)
#8911
sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Az érdekelne hogy tv vásárlás elõtt állok nem tudom plazmát vegyek e vagy lcd-t. egyszerû otthoni használatra kellene max pc- vel összekötni de amúgy csak tv zés!már van egy kinézett model:Samsung le40a551 szerintetek jó?Kérlek segítsetek elõre is köszi
#8910
Igen, szerintem szûk szegmens, Arty. Én tévézésre és filmnézésre használom a FullHD LCD-met, konzolom nincs is, de nem hiszem, hogy egy plazmával jobban jártam volna (és ugye nem muszáj az 1080p). A Sharp gyönyörû feketét és fehéret ad, a beégés veszélye nem fenyeget, és már csak a képátló helyes megválasztása kell ahhoz, hogy analóg adáson is jó képet kapjak.
Kimi23: szerintem ne beszélj le senkit a típusról, mert nekem anno a 32W4000 nagyon jó képminõséget produkált analóg jelen - valószínû, hogy ugyanolyan távolságból néztem, mint Te a 46"-os verziót! Nagyon jó kis készülék! Már megbocsáss, de akkora TV-t (hacsak nem blu-ray-t játszol le) a felbontás és a képpontok mérete miatt kb. 5 méterrõl kell nézni, ha gyenge analóg, vagy akár nem HD digitális jelet fogsz. Egyszerûen túl nagy ahhoz, hogy ne legyen szemcsés a képe (a barátom 40"-os Toshibáján UPC kábel van, 2m-rõl borzadály). Ha viszont berak egy Blu-ray-t, besz*rsz olyan gyönyörû. A méret nem önmagában, hanem a körülmények összességében számít.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8909
Ezt én is meg tudom erõsíteni, analóg adásnál is szép a kép, már amennyire lcd-n szép lehet, persze a digitális már jóval élesebb, ott nincs semmi elmosódás, és ugyebár annyi zaj sem megy át, mint az analóg kábelen... Az lcd-ket nem analóg adások nézésére találták ki, ez tény.
arty
#8908
szerintem meg amit kimi23 átél, tipikus jelenség, amikor valaki egy nagy LCD-n meglátja a tévéadást, ami esetleg nem is éppen a legtökéletesebb 😊

kimi: majd hozzászokik a szemed/agyad és simán tullépsz az ocsmány képen 😊)) pár hét...

Forza.