LCD/Plazma TV-k

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Klemice
#9007
más a panel, 451-ben ki tudsz fogni samsung paneleset
saját példámra utalnék láttam egymás mellett a két tv-t és meggyõzött, hogy 10 ezerrel többet megér a 451

Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐

woodbear
#9006
Megtudnád mondani, hogy miért rossz, amúgy nézegettem, 32A451 est is, ha ennyi plusz pénzt megér akkor mindenképp jó.

Ez egy aláírás!

Klemice
#9005
32A451-et vegyél 431ben rosszabb panel van

Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐

woodbear
#9004
még egy kérdésem lenne! ha ezzel befognám a földi jelet PC-n, és a PC-t össze kötöm a TV-vel, akkor azon is az mpeg4 képet kapom? vagy full hülyeséget mondok? 😄 nem nagyon vágom a témát! köszi a választ elõre is!

Ez egy aláírás!

woodbear
#9003
hali! tv vétel elõtt állok, nem túl sokat szánnék rá, szóval a kettõ közül melyiket érdemesebb venni? Csak PC-vel és XBoxxal használnám. És a 32" bõven elég.
Tehát a két versenyzõ:
Samsung LE32A431T2XXC és LG 32LG3000

légyszi indokokat is mondjatok!😊 vagy ilyen árkategóriában jobbat😊 köszi szépen!!

Ez egy aláírás!

#9002
Hali!A Samsung LE37M87 le tud játszani MPEG4-et?
#9001
A már bent lévõ kábel miatt sok kedvezmény járt a T-Sathoz: 2eFt a családi csomag, a UPC Direct itt 5,5e lett volna. Ha majd lesz UPC kábel, váltok, de a Direct (és a DigiTV) most nem érte meg.

Sharp Aquos LC-32DH66E

cloud.strife
#9000
UPC Direct se drága és azt is odakötteted ahova akarod. 😄

www.digimomentsvideography.com

#8999
Meglepõ, de sokkal olcsóbb volt, a net és a telefon pedig továbbra is kábelen jön - azon viszont a T-Home monopolhelyzetben van nálunk... Korábban UPC Chello-n voltam, ég és föld. Ez van. 1 év múlva talán már elérhetõ lesz, addig marad a Magyar Telekom.

Sharp Aquos LC-32DH66E

cloud.strife
#8998
Miért nem UPC Direct-et köttettek be? A T-Sat igenkomoly sávszélje röhej.

www.digimomentsvideography.com

#8997
Sziasztok!

Pár hete szemezek egy Sony KDL-37V4500-as tévével, de egyelõre a 220 ezer körüli ára túl sok nekem. Ráadásul a magyar oldalakon véleményeket sem találok róla. Nincs esetleg valakinek valamilyen konkrét tapasztalata ezzel típussal?

Remélem, hogy esik valamennyit az ára egy-két hónapon belül.

Papesz

#8996
A legjobb (nem webshop) áron Budapesten az AVPlanet kínálja õket, de a Samu 12e Ft-tal olcsóbb. Bár nem tudom, hogy milyen panellal készül, én a Samsungot ajánlanám, elvégre a Pana felségterülete a plazma. Majd a Samusok megmondják, hogy arra, amire használnád, mennyire felel meg.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8995
Sziasztok!

Segitséget szereték kérni.

A Panasonic TX-37LZ8P és a Samsung LE37A551P2R közül melyiket érdemesebb megvenni?

Árban ugyanannyi mind a kettõ, de én nem igazán tudok dönteni.

Számitógépet, X-360 at, dvd-t szeretnék rákötni.

Köszönöm a választ elõre is!
#8994
Így már OK, vágom. Ilyen van a Sharpunkban, ne sajnáld, hogy Mpeg-2es... :-)

Sharp Aquos LC-32DH66E

Törölt felhasználó
#8993
Helyesbitek: dvb tuner, nem dekoder. Elnézést
Törölt felhasználó
#8992
DVB!!! PC-re rádugod és tudod fogni a földi digitális adókat. Enyém sajna MPEG-2.
#8991
Mi az az usb-s dvd dekóder?

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8990
A reálkeresetek rossz sorba került. Sajnos. És nem offolok többet.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8989
Ja, Olimpiát én szeretnék! Egy nyárit, meg egy télit is! Mert azt digitálisan adják!

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8988
:-) A 4-es metrót hagyjuk, Demszky 18 éve képtelen megépíteni, pedig ebbõl 14-ben a háta mögött állt a kormány... Az euro megint csak politika, mert 6 év alatt sikerült kiküzdenünk magunkat a bevezetés kapujából - csak csökkennie kellett a GDP-nek, nõni az inflációnak, a munkanélküliségnek, a reálkereseteknek és immáron 64,5%-ra az államadósságnak. :-( Megcsinálták!

A digitális átállás viszont szerintem meglesz (már írtam, hogy miért), de - ahogy Arty hozzászólása is mutatja - rengeteg simlivel, eltapsolt milliárddal. Vagy úgy, hogy párhuzamosan fut egy ideig az analóggal. Ami ugye szintén pénznyelés.

Rezsõ: ezek szerint nem a minõséggel van bajod, hanem a mennyiséggel. Ez megnyugtat, mert nem a TV tehet róla.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8987
Nah jah de majd kész lesz amikor ez eruo, meg a digitális tv. Nah jó kicsit pesszimista kijelentés. 😄

Klemice
#8986
az olimpiához meg 5ös metró kéne 😊

Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐

#8985
Nem az a gond ha hogy az elején vagyunk, hanem ami itthon megy, határidõt tartani luxus, minden drágább, és valamikor be se fejezõdik valami.

pl. M4es metró, 5 év, 5km. Ez Kínában 50km és kb ennyi idõ alatt volt kész. Persze lehet fogni hogy több pénzük van, de ez csak kifogás. 😄

Törölt felhasználó
#8984
LC32-DH65E
Tulajdonképen gondom nincs a földi adókkal, csak úgy gondolom, hogy még nagyon az elején vagyunk ennek itt Magyarországon. Tapasztalatból mondom, mert jópár nyugati országban már volt szerencsém nézni ezt a szolgáltatást. (Pl. Angliában sikerült befognom az USB-s dvb dekóderrel majdnem 100 adót kódolatlanul.)
#8983
Szia Rezsõ, üdvözlünk a klubban! Milyen típust vettél? Ami pedig a kártyát illeti: szerintem az a kábelre vonatkozik, mûhold esetén szerintem mindig kell belsõ egység. Bár tévednék, mert én se ragaszkodom a box-hoz.
A földi ingyenes adásokkal gondod van? Szerintem jobb mint az analóg jel!

Arty: igen, ez a laza 2 mrd nekem is feltûnt a hírekben, (amúgy ígértek HD adást?), de én a tartható határidõre gondoltam, nem a megszokott anomáliákra...

Sharp Aquos LC-32DH66E

Törölt felhasználó
#8982
Üdv!
Elõször is aranath-nak megköszönném a tippet. Már én is egy Sharp lcd tulaj vagyok. Egyenlõre analóg kábelem van, de meglepõen jó a képminõség.
Sikerült befognom a földi digitális adókat is, de ebben a viszonylatban még nagyon az elején járunk. Reméljük lesz ez még jobb is.
A kérdésem a következõ: CA kártyát melyik szolgáltató tud biztosítani jelenleg? Ez a dolog esetleg alkalmas lenne mûholdas adások vételére is? (Ez alatt azt értem, hogy helyettesíteni tudja-e a beltéri egységet?)
arty
#8981
már most vanna "gubancok"

pl felméretezett "hd" dunatévét nézel (majd) 2 milliárdért ... és ez csak az elsõ lépés 😞

Forza.

#8980
:-) Ebben igazad van, de itt annyi fog történni, hogy az ingyenes analóg adást is párhuzamosan tovább adják, de a digitális szerintem idõben elindul. Elvégre van még rá 3 év, de kísérleti jelleggel már most is mûködik...

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8979
Itthon még nem láttam olyat ami idõben elkészült. Hidd el itt is lesz valami gubanc.

#8978
Szerintem ebben tévedsz, klemice!
Az Euro bevezetéséhez az EU ellenõrzi a gazdasági mutatókat (de legalábbis elõírja, hogy milyen feltételekkel csatlakozhatunk a zónához), ezzel szemben a digitális átállás szuverén magyar döntés.
Mondani sem kell, hogy milyen lobbiérdekek fûzõdnek a digitális mûsorszórás megkezdéséhez - elég csak arra gondolni, hogy nem 3, hanem 6-8 adó lesz országosan elérhetõ (óriási reklámfelület), hogy mindenki STB-t lesz kénytelen vásárolni (mert kevés az Mpeg4 tuneres TV), hogy milyen hálózatokat kell létrehozni, hogy az egy szlovák cég ellen tendergyõztes AH mindent visz.

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8977
Az AH-t mint tendergyõztest és az Mpeg4-et mint tömörítési formátumot 2008. július 26-án vagy 27-én fogadták el, még az Olimpia elõtt.
Nem akarod elküldeni hozzám is a szerelõdet? Félek, hogy a T-Sat-os kolléga drágább lesz! :-)

Sharp Aquos LC-32DH66E

#8976
Én azt olvastam, hogy õsszel fogadták el a tendert a digitális átállásról, de mondjuk teljesen mind1 is, lényeg, hogy mpeg4ben történik a tömörítés. Egyébként már vannak olyan kábel tv szolgáltatók, akik rugalmasabban állnak a kérdéshez, és felajánlják a lehetõséget, hogy box vagy smart kártya (sajnos a nálunk lévõ T-Home nem tartozik közéjük)...
Tegnap én is megrendeltem a T-Home Sat családi csomagot, kiváncsi leszek rá, milyen változás következik be. A szomszédom mesélte, hogy õ egy magán szerelõt hívott ki a beszereléshez, aki plusz 5 ezerért beállította neki, hogy az összes adót nézni tudja. Asszem én is õt fogom kihívni 😊))
#8975
Várjál nem azt is 2012 felé akarják bevezetni? XD

Klemice
#8974
olyan lesz ez az analóg adás megszûnése mint az euró bevezetése

Saddam Hussein ☑ - Osama Bin Laden ☑ - Moammer Kadhafi ☑ - Kim Jong Il ☑ - Tirexi ☐ - DarkSector ☐

#8973
Azért nem eszik olyan forrón azt a 2012-t. Németország például talán csak 2016-ban fejezheti be az átállást a hivatalos 2010-es idõpont helyett. Olaszország pedig ahol már 2006-ra tervezték az analóg sugárzás eltüntetését ott is csak 2020-ra tudják esetleg elérni célját.
Akkor M.O-n el lehet képzelni mikor szûnik meg ténylegesen az analóg sugárzás.
#8972
Még a nyáron fogadta el egy Országgyûlési BIzottság a Nemzeti Hírközlési Hatóság döntését, miszerint az Antenna Hungária az Mpeg4-es tömörítési eljárást fogja alkalmazni - azért hogy több csatornát lehessen ingyen szórni.
Elõfizetés esetén az STB simán megoldja a gondot, kérdés, hogy a szolgáltató - aki ragaszkodik hozzá - milyet ad: mert egy kínai sz*r bizony ronthat a képminõségen. Azon túl, hogy ronda, plusz 1 távirányítót jelent és elvben felesleges, hiszen mindössze a szolgáltató haszonlesése.
A TV-det nem kell kidobni, de ha 4 év múlva leviszed mondjuk a nyaralóba, oda is kell elõfizetés, mert az ingyenes 6-7-8 adót nem fogod tudni venni egy Mpeg2-es DVB tunerral.

Sharp Aquos LC-32DH66E

Marcell
#8971
Javitsatok ki, ha tevedek! :
Tudomasom szerint az MPEG4-es tuner nem fontos, hiszen majd' minden szolgaltato biztosit egy set-boxot, ami gyakorlatilag egy MPEG4 tuner.

Ha a TV-d tudja, akkor a box hasznalata nem indokolt. De ha hasznalod a kis dobozt majd, akkor a sima (vagy MPEG2) tunerrel ellatott HD TV-kel is teljesen jo keped lesz.

#8970
Igen, Magyarországra vonatkozik, ha jól tudom októberben fogadta el a kormány, ez az mpeg2es technológiával szemben (ami nyugaton van jelenleg, de õk is át fognak térni mpeg4re pár éven belül) egy magasabb lépcsõfok.
Kidobnod nem kell a tvdet, hiszen a set top boxon keresztül tudod majd nézni az adásokat.
#8969
na ezt nem is tudtam, és konkrétan Magyarországra vonatkozik?
meg akkor dobhatjuk ki a mostani tv-ket? 😄DD
#8968
Igazából a földi sugárzású adókra gondoltam, mert 2012tõl már azok is digitális formában lesznek csak elérhetõk, amelyek vételéhez lesz szükség az mpeg4es tunerre.
#8967
Az analóg adások vége...
Klemice
#8966
jönnek az ufók.. <#finom>
ja nem x-akták topic 😄 sry

Saddam Hussein &#9745; - Osama Bin Laden &#9745; - Moammer Kadhafi &#9745; - Kim Jong Il &#9745; - Tirexi &#9744; - DarkSector &#9744;

#8965
miért, mi lesz 2012-ben? 😄
#8964
Szia,

Ezt neked kell eldöntened, hogy megér-e 20-30 ezer plusz, de én azt mondom, hogy mivel hazánkban az mpeg4 tömörítés van (ha jól tudom a sima sd adások mpeg2ben, a hd adások mpeg4ben jönnek), így sztem érdemesebb az olyan típusú tv-t választani, amelyik tudja kezelni a már újabb mpeg4es technológiát. Nyilvánvalóan te is elõ fogsz fizetni egy digitális csomagra, amihez kapsz majd egy set top boxot (ez esetben teljesen mind1 az mpeg4 jelenléte), de ha kicsit a jövõbe nézel, akkor ugyebár 2012 után nem fogod tudni használni az mpeg2-es tunerrel felszerelt tv-t (és hát az ember nem egy évre vesz tv-t). Én megmondom õszintén, azért döntöttem a sony w4000es mellett, mert egyrészt én sony párti vagyok, és ár/érték arányban ez a legjobb, másrészt pedig mert ebben mpeg4es dvb-t és c is van, ami azt jelenti, hogy (ha a szolgáltatóm is rábólint) nem kell set top box a tvmhez...
Amúgy a samu A676-os nekem is nagyon bejött, majdnem azt vettem meg 😊
#8963
Hali! Köszönöm a választ,igazából nem nekem kellett a segitség énis próbáltam válaszólni egy érdeklõdõnek,s én tényleg nem találtam olyan tipust amiben Mpeg4 tuner lenne. Már énis kezdet elszomorodni mert mivel Samsung párti vok minden téren és csakis Samsung Lcd jöhet szóba,de igy most hogy ezeket a tipusokat leírtad megörültem és köszönöm szépen. Én még várok pár hónapot a vásárlással,mert van még mire költenem a pénzt,de mi a párommal a 46-os méretet néztük ki. Ahogy nézem a 46A656 és a 46A676 között kb. 20-30 ezer ft különbség van ami sztem megér annyit hogy Mpeg4-es legyen?! ÜDv.Lackó
#8962
hát igen sajnos eddig én is eljutottam hogy volt annyi eszem hogy nagyjából utánna nézzek ennek de biztosíthatlak hogy sajnálatos módon semmi ujdonságot nem találtam az eszközkezelõben. mi több ahol vettem a kártyát ott is meg mondták hogy csak a 30-40e ft os kategóriákban van ez gyárilag benne. és ne is álmodjak róla hogy ez kiküldi a hangot.

GIGABYTE EP45-DS3|CORE2 Q6600|CHIEFTEC CFT-750-14CS 750W|THERMALTAKE VI1000BNS M9|Asus 9600 GT|2X2 GB DDR3 KINGSTON|Samsung 32LH4000|LOGITECH X-540|XBOX360 Premium pack| Samsung 40b650

arty
#8961
Talán akkor inkább olvasd el a tulajdonosok tapasztalatait 😉

egy komment:
"Audio works via DVI to HDMI cable. This is very helpful as the audio quality is much better than integrated audio."

Aztán csekkold le a rokonod gépén az eszközkezelõt, ott lesz az ismeretlen eszköz (vagy HDMI eszköz vagy mittoménmi - vga-driverfüggõ).



Ha van DVI2HDMI átalakitod vagy DVI-HDMI kábeled, probáld ki. Olyanról már hallottam, h valakinek nem ment a nem-ati kártyához adott átalakito, de errõl nem sokat tudok. google. Ill. mivel 2 DVI kimenet van,

---

Részemrõl a "vita" lezárva, ha gondolod, old meg vga kábellel + analog hanggal 😊 (DVI2DSUB átalakitot kaptál a kártyához, azt irja az ASUS is! gondolom ezt érted RGB alatt. RGB=VGA=DSU😎

Forza.

#8960
tévedsz:
http://www.asus.com/products.aspx?l1=2&l2=9&l3=772&l4=0&model=2447&modelmenu=2
ebbe a kártyában nincs.

GIGABYTE EP45-DS3|CORE2 Q6600|CHIEFTEC CFT-750-14CS 750W|THERMALTAKE VI1000BNS M9|Asus 9600 GT|2X2 GB DDR3 KINGSTON|Samsung 32LH4000|LOGITECH X-540|XBOX360 Premium pack| Samsung 40b650

#8959
annak az átalakítónak nem tudod véletlen hogy mi a neve?
esetleg van olyan ami hdmi bõl varázsol rgb-t vagy akkor már nem lenne olyan jó a kép minõség? mert rgb fölött van egy hang bemenet amihez elvileg oda van írva hogy HDMI és RGB hang de csak RGB-n van hang. mondjuk bovitóban is azt mondták amikor vettük a kábelt hogy így külön lesz hang....

GIGABYTE EP45-DS3|CORE2 Q6600|CHIEFTEC CFT-750-14CS 750W|THERMALTAKE VI1000BNS M9|Asus 9600 GT|2X2 GB DDR3 KINGSTON|Samsung 32LH4000|LOGITECH X-540|XBOX360 Premium pack| Samsung 40b650

arty
#8958
Mind1, h AGP-s vagy sem. Az összes ATI HD2xxx / HD3xxx / HD4xxx kártya DVI kimenetére tett saját DVI/HDMI átalakiton kijön a hang. Nincs kivétel. Ha 3 ezer lett volna, akkor se 😄

Forza.