21170
LCD - Plazma
  • mulli1986
    #21170
    Hát nekem is ilyen nagy UHD van, gondolom azokban nagyobb is a hangszóró. Azok viszonylag korrekten szólnak, de annyira nem, hogy élvezhető legyen egy film. 35-ért vettem 2.1 hangsugárzót ami annyira kompatibilis, hogy kapcsol a TV-vel így nem is kell külön nyomkodni. Van rendesen mély és szól is rendesen. Szerintem ez jó lehet nektek magával a samsunggal. Nem vagyok márkahű és samsungos sem, de nekem az LG képe kifejezetten nem tetszik. Persze ezek csak izlések, nincs mögöttes mérhető érték ami alapján így érzem.
  • SzocsA
    #21169
    Barátnőnél lesz, max 80 cm nagyobb nem fér be. Nála Orion van kb 60 cm de max 20 ig növekszik a hangerő utána már nem érezni, hallani a növekedést, hiába megy fel 100 ig.
    Otthon ha hallókészülék nélkül hallgatom a tvt. 65-70-re kell felnyomni hogy értsem is, samsung 80 cm van
  • desigo
    #21168
    Miért ezt a két TV-t nézted ki magadnak?
    100 ezer Ftért tudsz venni pl Samsung UE43TU7022-t ami nagyobb méretű és 4K-s
    Vegyél mellé egy Aktív hangfalat (kb 15e) és egyből jobb lesz a hangzás is.
  • SzocsA
    #21167
    Helló
    Samsung 32T5372
    LG 32LM6370PLA
    A kettő közül melyik jobb? Samsung 2x5 w hangszórója elég erős? Rossz a hallásom.
    Az Lg tudtam megnézni Euronicsba, hogy milyen a képe, elég sötét. De ez 2021 megjelenésű a Samsung régebbi.
  • mulli1986
    #21166
    Aham, sztem kamu, hogy minden szögből 3d legyen. De ha az energia felhasználást nem nézzük, nem rossz ötlet. Ennyi led már fűt is télen sztem :) Nyáron mondjuk szopás :)
  • ximix #21165
    Oké, akkor lehet nem szigetelem a házat csak bevonom TV-vel kívülről . . .
  • repvez
    #21164
    Az attól függ , hogy az adott csatorna hol fogható?
    Ha müholdas csatorna , akkor vagy szerzel valahonnan egy simkártyát és egy beltérit hozzá ami tudja dekodolni, és ahhoz még az is kll, hogy europa igy magyarország felett is legyen sugárzása a müholdnak. Egy amcsi esetén ez elég bajos.

    Ha online TV akkor elö kell fizetni egy VPN programra és megadni azt az országot amelyiket akarod nézni és igy PC-n keresztül át tudod TV-re játszani ak épet.

    TV-n belül talán segithet ha a régiót átállitod arra az országra , de nem minden esetbe veszi be a rendszer ezt a trükköt és tudni fogja, hogy honnan nézed.
  • TvDiszkont
    #21163
    Sziasztok!

    Abban tud esetleg valaki segíteni, hogy milyen módon tud az ember esetleg küföldi TV szolgáltatásokat igénybe venni itthon? Ha például egy amerikai szolgáltatónak a csatornáit szeretném nézni a TV-n, arra milyen megoldások vannak. A válaszokat előre is köszi.

    Üdv, TvDiszkont.hu
  • mulli1986
    #21162
    Egyelőre nem erőltetem a netflixet, mert éppen most locsoltam 20e forintott egy régi gépem felélesztésére és még 20-ért vettem bele 3 terrás vinyót, hogy lehessen lehúzgálni az uhd filmeket. Így nem igazán izgat most ez a téma.
    Visszatérve, utánajártam a set top box témának elég rendesen. a Lényeg, hogy ha régi kábeles vagy műholdas TV adásod van, akkor nyugodtan vehetsz az adásnak megfelelő CAM kártyát, amit beteszel a tv-be a set top boxos kártyával és már lehet is a TV-n belőni a csatornákat. Ez független attól, hogy t-home vagy upc, ha a tv tudja a DVB-C és DVB-S akkor tudja kódolni cam kártyával. A Cam kártyát is úgy kell megválasztani, hogy Satelites vagy Cabeles legyen. T home állítja, hogy nem működik, de pedig működik. Ami felejtős, ha IPTV-d van, de akkor jó esetben pár hónap/év múlva jön a felhő és internet alapú TV-zés, akkor ezért lesz offolva a set top box.
  • n000rbi
    #21161
    Október 4-e óta már minden új tartalom magyar felirattal jön (a régebbiekhez pedig folyamatosan pótolják).
  • Mentol
    #21160
    Feltéve, hogy megy az angol a TVnézők mindegyikének...
  • partizan182
    #21159
    Mi Netflix-el váltottuk ki, csak ajánlani tudom ;)
  • mulli1986
    #21158
    Hali,

    Set top box kiváltásával kapcsolatos kérdéseket ide vagy van ennek topikja valahol, ahol nem találtam?
  • DonnieBrasco
    #21157
    Review
    Kicsit régen vettem (15 éve), de a mai napig eszméletlen jól szól, még semmit nem hallottam azóta ami überelte volna.

    DB
  • DonnieBrasco
    #21156
    Ezt kötöttem a 65C9PLA-ra: Megaworks 550
    Istenien szól :D
    Ilyen mélyeket soundbar nem tud manapság.
    Igazából semmit nem gyártottak azóta sem, ami addig lemenne, mint ez. Nem tudom az okát.

    DB
  • arty
    #21155
    nagyobb szám -> jobb :D
  • Kandurex
    #21154
    Vettem egy HTB510-et. Működik jól a ki - be kapcs HDMI-in.
  • mulli1986
    #21153
    Akkor lassan szedhetnél érte pénzt is ;)
  • Bucser
    #21152
    Lehet ket server beallitva. Akar tobb is. Akar megosztani is lehet.

    Nalunk a fel csalad az en plex serveremrol tevezik olyanok is akik nem velem elnek (mobilra es tabletre is van kliens mind Androidos es iOS, plusz webes browserbol is el lehet erni).

    A forumjuk a plex.tv-n is tele van jo tanacsokkal.
  • mulli1986
    #21151
    TOSLINK
  • Kandurex
    #21150
    jah, azon ilyen nincs
  • ItaloMucsacso70
    #21149
    Azt nem tudhatom neked a Panán hol van mert én sok sok teszt elolvasása után inkább a Magnat mellett döntöttem
    de ITT van egy kép róla hogy nekem hol van a távirányítón!
    Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2019.11.23. 16:03:27
  • Kandurex
    #21148
    Hol van ez az AUX mód? Nem találom :(
  • ItaloMucsacso70
    #21147
    Kihasználta valaki tegnap a Black Friday-t Oled vásárlására?
    Láttam volt ahol befigyelt 300 alá is az 55'-os!
    Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2019.11.23. 11:22:33
  • ItaloMucsacso70
    #21146
    Nem véletlenül AUX módban kapcsoltad ki?
    Mert nálam az LG OLED-hez egy Magnat 250 van társítva és csak abban az esetben nem kapcsol vissza a rendszer ha a TV-t bekapcsolom amennyiben AUX módban kapcsolom le.
    AUX módra a PC hangja van kivezetve.
    Nem tudom, csak egy tipp!
    Utoljára szerkesztette: ItaloMucsacso70, 2019.11.22. 19:10:46
  • Kandurex
    #21145
    mindegy, visszaküldtem :/
  • Kandurex
    #21144
    Optikára gondolsz vagy mi?
  • mulli1986
    #21143
    Én utána néznék a használati utmutatóban. Én most vettem egy kisértetiesen hasonlító hangprojektort, csak az samu, 130W és 35e-be megállt. Az pld a samsung TV-vel automatikusan indul, de nem áll le. Viszont ha nem ad ki hangot, akkor pár perc múlva automatikusan le is kapcsol. Ebből kifolyólag el tudom képzelni, hogy valami működésbeli megoldás miatt nem tudja újraindítani magát. BTW próbáltad TOSLINKKEL?
  • Kandurex
    #21142
    Help,

    Vettem egy Panasonic HTB488 hangprojektort, HDMI ARC kimenettel, minden OK, van hang, tudom állítani a hangerőt a TV-n (B8 LG)

    De, ha kikapcsolom a TV-t, kikapcsolja a sound bar-t, ez rendben van, majd vissza, és semmi, nem hajlandó a hangprojektor visszakapcsolódni? Ez mi a szösz?
  • Szacsa HUN
    #21141
    Én csak nem értek a tv-k-hez.
    Ezért kérdezlek titeket. ;)
  • ItaloMucsacso70
    #21140
    Vicces gyerek vagy!
  • Borg
    #21139
    Már hogyne lenne érdemes. Kb minden évben ilyenkor akciózzák be a legjobban az aktuális B modelleket. Tavaly ilyenkor vettem a B8-amat is.
  • Szacsa HUN
    #21138
    Üdvözlet!
    Érdemes-e az alábbi típust vételezni?
    Most elég tűrhető áron van. ;)

    LG OLED 55 B9 PLA
  • mulli1986
    #21137
    Köszi az infókat! Hétvégén kipróbáltam. Nagyon kellemesen csalódtam benne. Nem gondoltam hogy ilyen jó. Egy servioohoz képest ez fényévekkel előre van. Igaz kicsit macerás volt a TV-n belőni a progit, de utána teljesen egyételműen működik.
    Az lehetséges, hogy az otthoni PC-re és feleségem Laptopjára is felteszem a szervert? Ilyenkor, ha be van kapcsolva a két gép, mindkettőről tud menni a stream? BTW az ideiglenes meghajtó a terrás HDD-re raktam a hely miatt. Nem is gondoltam az SSD-re :) De köszi!
  • Bucser
    #21136
    Plexnek csak megmondod milyen bitrate-n akarod attolni a filmet es akkor leszervezi maganak.

    Eddig nem volt ra panaszom (kb 5 eve hasznalom)

    Vigyazz ha 4k-ban van valami es a halozatod gyenge es mondjuk 4-kban akarsz streamelni akkor hamar diavetites lesz belole peldaul.. tehat erdemes azert neha ranezni a transcode-ra.

    Ja es erdemes a cache-t olyan helyre tenni ahol van helye terjeszkedni... Kulonben gyorsan kinyirja az ssd-t. inkabb hely kell neki es nem sebesseg.
    Utoljára szerkesztette: Bucser, 2019.11.01. 00:15:04
  • mulli1986
    #21135
    Serviioval sose akadt a 4K mondjuk én kábelen tolom direktbe. Most szedem le a plexet, kíváncsi vagyok, mert ezt programozást lusta vagyok végig olvasni. Itt egyszerűbben lehet beállítani a kódolást?
    Ha jól látom, elég lenne csak a media szervert letölteni és ott kell garázdálkodni?
    Utoljára szerkesztette: mulli1986, 2019.10.31. 21:06:35
  • partizan182
    #21134
    Én szeretem a plexet, mondjuk 4k akadozik vele, de ott a network a ludas (tévékben csak 100-as eternet van, wifi meg ugye elég variábilis).
  • mulli1986
    #21133
    Akkor egyszerűbb lenne feltenni egy plexet? Az mennyire stabil? Csak mert néha problémázik a serviio is, bár nem annyira gyakori hogy zavarna.

    Update. Megnéztem ezt a programozást, amit kell csinálni, de ennél lehetne szájba rágósabb, mert ez nekem így erős elsőre...
    Utoljára szerkesztette: mulli1986, 2019.10.31. 15:01:58
  • partizan182
    #21132
    Serviio transcoding-ra keress rá, ha jól nézem kb mint egy ini file konfigurálása. Képet is tud átkódolni, de az sokkal jobban megterheli a CPU-t.

    Én plexet használok, ott simán menüből tudod állítani, hogy hogyan küldje át a filmet.
  • mulli1986
    #21131
    Hooh, azt mondod, hogy akkor ki tudom ütni a TV gyengeségét a serviooval? nincs erről valami youtube vide vagy akármi, hogy tudom megcsinálni? Elég sok problémát megoldana nekem ez a kis segítség
    Mivel nincsen semilyen hangrendszer a TV-n ezért pont nem izgat fel, hogy milyen hangformátumban szól a tv. Ez olyan esetben is segít, ha a képformátum nem megfelelő vagy csak hangformátumot tud konvertálni?