12134
1147464846/1614162139.jpg

Hivatalos honlap


A Hivatalos oldalon megtalálható a Mount&Blade, Warband, With Fire and Sword,
Napoleonic Wars és a Viking Conquest kiegészítők leírása, FAQ részlege illetve a letöltés menüjük.

* M&B Native Angol FAQ *

* Warband Angol FAQ *

* Mount&Blade Wiki *

* Mount&Blade leírás (Strategywiki,angol) *


M&B/Warband/WFaS modok gyűjtőhelye


M&B/Warband/WFaS/NW hivatalos fóruma



---> * Mount&Blade Magyarország * <---

WARBAND Gépigény

  • tombadillo
    #11733
    nincs valami hír a bannerlord-ról?
  • SaGa Jr
    #11732
    Ezt akkor csinálja ha nem a megfelelő verziójú játékot használod a modhoz. Szóval nézd meg milyen verziójú a tört játékod és milyen verziót igényel a mod. Ha ez a kettő nem stimmel akkor van ez a fajta hibaüzenet.
  • rico86
    #11731
    Sziasztok, olyan játékost keresek aki játszik az 1860 old america moddal mert feltettem tört verziós warbandhoz és mindíg kidobb valamilyen rgl hibával.
  • SaGa Jr
    #11730
    A Warband egy kiegészített, bővebb, multival is rendelkező M&B.

    A WFaS az azonos című regényen alapuló, Európában játszódó összetettebb variánsa a Warband játéknak. Itt már vannak puskák és pisztolyok, kismillió és egy összetett változtatás kereskedelemben, toborzásban, küldetésekben és nem utolsó sorban itt már van valódi sztori is.

    A melyik a szebb kérdésre az a válasz, hogy amelyikhez szebb modot leszedsz. A Warband az amihez rengeteg mod van, sok szép, sok bonyolult, sok nehéz és kismillió változatos.

    De ha rákeresel konkrétan a Google-ban a különbségekre akkor megtalálod összefoglalva azokat. A legtöbb érdekesség, játékmenetbeli fejlesztés a WFaS-ban van.
  • Although
    #11729
    bannerlord blog updates

    Új infok pár direkt linkel.
  • Carmang
    #11728
    Warband = alap + multi + egy új nép.
    Fire and Sword máshol játszódik, és Napóleoni háborúk szerű az egész, de igazából ezt csak láttam, nem játszottam vele.
  • Edorn
    #11727
    Mi a különbség az alap verzió és a Warband, illetve a With Fire and Sword között?

    Én elég régen már játszottam szerintem az alap verzióval és nagyon tetszett. Most az ünnepi Steam akció alkalmából meg is vettem a Collection kiadást, amiben minden benne van.

    Persze grafikailag gondolom a Warband a legszebb... De egyébként mi a különbség? Játékmenet? Népek? Játékélmény? Stb... Minden részlet érdekel... :-)
  • SaGa Jr
    #11726
    Sehogy. Lázadj fel ellene mikor nem ad neked birtokot és lépj le aztán igázd le a királyságát és te leszel a király. Bár ebben a modban lehet hogy fényesre kell nyelvvel suvickolnod pár főnemes alfelét (nagyon magas viszony) és a királyuk ellen fordítanod őket (ha fogságba esnek mindig te szabadítsd ki őket) azt akkor talán találhatsz támogatót. De a normál menete a dolgoknak az a lázadás és saját erőből elfoglalás lesz. De akár fel is mondhatod a vazallusi státuszod, bár ekkor bukod a birtokaidat (ha viszont okosan előtte leüríted azokat akkor sétagalopp lesz néhányat visszaszerezni).
  • Zs0olt
    #11725
    Hello és Üdv! Warband-al játszok Europe 1200 moddal (lövésem sincs melyik verziójával :D) az lenne a kérdésem hogy ha vazallus vagyok, hogy tudnék a királyom ellenfordulni, illetve hogy lehetne őt leszorítani a trónról, mert a "hőseimet"(Bunduk, Nizar, Rolf,... stb) küldözgetem hogy mondják el mindenkinek hogy jogot formálok a trónra, de semmi más visszajelzés nincs afelől hogy bárkit is érdekelne ez vagy valami :D... Szóval a kérdésem röviden, hogy tudnék a Király helyébe lépni? :D Előre is köszi! :)
  • Mayorpapa
    #11724
    köszi!
  • uwu420
    #11723
    Brytenwalda
  • Mayorpapa
    #11722
    sziasztok! tudnátok nekem egy jó kis vikinges modot mondani single playerben?
  • uwu420
    #11721
    Az is lehet hogy mind meghaltak
  • lordsamuel
    #11720
    csinaltam egy olyat hogy volt egy 1300-as regimentem es elkuldtemoket werichegbe... mikor meg kellettek visszamentem oda es nem voltott...nem telt el sokcsak ugy 2nap a jatekban es nem is voltam mesze...fel nap alattodaertek volna
    van valami modszer hogy megtalaljam oket?
  • SaGa Jr
    #11719
    1. Túl sok a potenciális hibaforrás (kezdve a kevés memóriával, nem jól beállított játékkal - nem csak a játékon belül lehet ám opciókat állítgatni hanem induláskor a launcher-ben is ráadásul ezek a játékon belül nem is érhetőek el - folytatva egy rossz driver-rel vagy épp nem megfelelő verziójú mod és nem hozzá passzoló alap játék verzióval), ennyi infóból lehetetlen megmondani.

    2. Szótár használata csodákra képes, itt ugyanis van idő bőven kiszótárazni miről van szó... Az alap játékban is benne lévő királyságok trónkövetelőinek egyikével dumáltál és beleegyeztél, hogy megszerzed számára az adott/vágyott királyságot minden településével és lehetőleg minden lordjával. Ha befejezed a feladatot akkor viszi magával az egész részleget amiért a harc ment és te elfoglaltad, ahogy viszi magával a lordjaidat is. Ha kitessékeled a kíséretedből akkor a helyzet ugyanez, csak akkor mindent visz ami korábban a tiéd volt, nem csak azt amiben megegyeztetek.

    A megoldás, hogy elolvasod miről megy a dumálás és akkor kikerülöd az ilyen feladatokat. Vagy erővel visszaszerzel mindent.
  • lordsamuel
    #11718
    hello
    megint vannak gondjaim
    the peloponessian war minidg kidob a jatekbvol h m&b has stopped working...mindent leeegyszerusitettem de csak kidob....
    van erre valami megoldas?
    2. A sword of damoclaces invasion ban volt kajak 25lordom ev a terkepen meg meg 2 var volt amitel kellet volna foglaljak de egyszertalalkoztam egy assszonnal nem tudom mar mi a neme ve oda volt irva utanna h for Suno
    beszeltem vele nagyon sokat es azt mondta hogy segit nekem intezkedni...vagy mi...nem tudok angolul
    erre kaptam egy kuldetest es itt volt mar is a seregemben...el akartam kuldeni es beszeltem vele nagyon sokat megint nem tudom mit csak nyomtam az elsot mindig h huzzzon mar el....elle a fegen volt egy olyan h:
    -Are you sure
    -I am sure
    erre minden varam meg minden ami az enyem volt, vagyis amit a lordjaimnak adtam hasznalatra narancssarga lett es a Swadiaiake lett....
    minden
    maradt 4 varam amit meg nem osztottam ki...annyival maradtam

    ven velemi hogy visszavegyem..esetleg ha beszelek azzal akivel beszeltem 1. visszaadja?
  • Oltred
    #11717
    Ohh köszönöm a segítséget!

    Oltred
  • SaGa Jr
    #11716
    A nexusról (mountandblade.nexusmods.com).
    A telepítés meg annyiból áll, hogy a modot berakod a Modules mappába (oda ahol a Native is van, de értelemszerűen nem abba kell tenni). Induláskor meg kiválasztod hogy a Native helyett azt akarod játszani.
  • Oltred
    #11715
    Üdv mindenkinek!

    Honnan tudnám letölteni a pop-t? Jah és valaki adjon hozzá legyen kedves egy útmutatást mit hova kell telepíteni, stb!

    Köszönöm előre is!

    Oltred
  • uwu420
    #11714
    Nekem a cRPG mod jön be legjobban 50-100 fős szerverek is vannak hagyományos ostromba és csatába.
    Meg van ebbe egy olyan játékmód is ahol több száz fős csaták vannak, de ahhoz klánozni kell.
  • spibal
    #11713
    Üdv!

    Bannoltak a M&B with fire and sword-ból, a westres_bnet_siege-ből. De sajnos nem találom az adminokat, hogy hol tudnám magam visszakönyörögni. Tud valaki segíteni, hova írjak?
  • KiruHoshino
    #11712
    Rengetegen. A kollekcióhoz jár a Napoleonos DLC. Van egy szerver ahol napi +100 fő játszik szinte folyamatosan.
  • denevérember
    #11711
    Sziasztok!


    Érdeklődni szeretnék,az egész mount and blade kollekció most akciós a steamen és gondoltam benevezek rá. Az lenne a kérdésem,hogy mennyire játszák még neten? Plusz mennyire nehéz beletanulni,mennyire bonyolult a játék?

    Előre is köszi a válaszokat!


    Üdv, D.
  • toto501
    #11710
    Köszi a gondot a dual proci okozta kiszedtem hogy egyet futtasson így jó!
  • uwu420
    #11709
    Nekem bizonyos tárgyak miatt lett bugos a csata pár verzióval korábban. Reworked változatban kevesebb cucc van, azzal nem volt gond.

    Én az egységeket változtattam meg, ha nincs aki hordja ezeket, nem jön elő a bug sem. Piacon nem gáz ha meglátod, csak ha összefutsz valakivel aki hordja az adott páncélt.
  • zsocmoc
    #11708
    sziasztok!
    Floris moddal kapcsolatban tud valaki segíteni:
    ha az expanded florissasl kezdek játszani a játék kidob elég gyakran - ha tournament van, ha épp beszélni akarok egy companionnal (felszerelést/képzést intézni) és van hogy csata közben belassul, szaggat. a videobeállítások ha mindent felhúzok akkor is 130%, de ha egykét dolgot leszedek 140-150%, ezen nem kéne szaggatnia.
    Ha csak a basic florissal játszok, ott nincs gond, meg más modok is mennek rendesen (brytenwelda, pendor).
    Valakinek van ötlete, járt hasonlóan?

    köszi
  • toto501
    #11707
    Helo
    steam es verzióban annak meg és olyan gondo lenne,hogy néha igen rondán szétesnek a textúrák csatáknál a legrosszabb ott a legutóbb mindenki színes
    pacává vált a karakteremből meg csak a ruha látszott......csak ennél a játéknál csinálja

    Paraméterek Win 7 64
    Nvidia G102m 512
    4gb ram 2X 2.1 ghz intel
  • uwu420
    #11706
    A segédprogramok is ezeket a txt-ket buzerálják egyébként, de ha csak egy tárgyról van szó megoldható úgy is ha belemerülsz kicsit a kódokba. Ha komolyabban bele akarsz nyúlni akkor ezzel a módszerrel rámegy az életed :)
  • uwu420
    #11705
    Én azt csinálnám a helyedbe, hogy egy a modban már meglévő felszerelés értékeit egyszerűen átírnám olyanra amit szeretnél, és lecserélném a textúrát.
    Ezek mind txt fájlban vannak megadva, a megfelelő sort kikeresve, és átírva könnyű egy-egy tárgyat így berakni. Csak így elvész az aminek a helyére csinálod, és az azt használó egységek is megkapják, stb.
  • SaGa Jr
    #11704
    Ha adott karakternél lévő cuccokra gondolsz akkor sehogy.

    Amennyiben egy meglévő karakter cuccairól van szó akit újrakreálsz egy másik modban akkor ugyanaz a helyzet mint fentebb. Export/import módszerrel tárgyakat nem tudsz átadni csak pénzt és statokat.

    Amennyiben azonban egy adott modban lévő egyedi tárgy esetéről van szó, úgy irány a taleworlds fóruma azt ott jó alaposan elmagyarázzák ezt több topikban is a módkészítés témában. Röviden elmondva: a dolog nem egyszerű, főleg akkor nem ha egyedi textúrákat is használ a tárgy. Ekkor szépen integrálni kell a modba a textúrákat, aztán a megfelelő helyekre és módokon le kell generálni a tárgyakat/eszközöket hogy a kérdéses mod felismerje. Persze megfelelő segédprogram (például a Morgh féle troop/party/item editor) az megkönnyíti az ember életét, de ha nem tudod pontosan mit csinálsz (tehát pontosan mit és hogyan kell átvariálni), akkor tönkre is vághatja az egészet.
  • geri07
    #11703
    Hali! Egy kis segítséget kérnék! Hogyan tudok átmásolni vagy importálni a M&B Warband-nél az egyik mod-ból a másikba felszereléseket (fegyver,páncél,lovak stb....)? Előre is köszönöm a választ!
  • Wreck86
    #11702
    Hali!
    Ez pech. A kulcsod ugyanaz marad, szóval onnan csak kéréssel tudod visszavonni a bant.
    Keresd az adminokat arról a szerverről!
  • spibal
    #11701
    Üdv! Bannoltak az egyik szerverről a m&b with fire and sword-ban, nem tudom miért? Hogyan lehetne feloldani? Ha feltelepítem újra a windows-t akkor megvan oldva a probléma?
  • Terawatt
    #11700
    Várom már ! :)
  • Wreck86
    #11699
    Elég szépnek néz ki, nekem tetszik!
  • Volfram42
    #11698
    Ezt nemrég rakták ki: http://ipon.hu/hir/mount__blade_2_bannerlord_kepek_es_koncepciorajzok/27088
  • uwu420
    #11697
    Elkezdtem a Brytenvalda mod legújabb változatával egy játékot.
    Ajánlom mindenki figyelmébe.
    Nagyon jól ki vannak balanszolva a fegyverek, a balták és kardok végre olyanok egymáshoz képest mint amilyennek lennie kell. Eddig soha nem láttam még ilyet warband modban, ezt most tényleg nagyon eltalálták!
    Ami még elég szembetűnő, hogy a realisztikusság is tetszés szerint belőhető, bár ez a korábbi verzióban is ilyen volt.
  • uwu420
    #11696

    ez lemaradt
  • uwu420
    #11695
    Végeztem a Pendor 3.6 játékommal, május óta játszottam vele, a játékban 885 nap telt el. A saját lovagrend rettenetesen kemény lett 500 lovaggal egy lendülettel 150 lovag veszteséggel foglaltam el 12 városnyi területet, miután 6 várossal kifejlődtem. Itt van képekben a vége:




    http://www.sg.hu/galeria/1348142124/13481421241380443802.jpg
  • MrMojo21
    #11694
    sziasztok
    letöltöttem a napoleonic wars-t, lécci leírná valaki lépésről lépésre, hogyan kell multizni. bocsi, még új vagyok :)