12134
1147464846/1614162139.jpg

Hivatalos honlap


A Hivatalos oldalon megtalálható a Mount&Blade, Warband, With Fire and Sword,
Napoleonic Wars és a Viking Conquest kiegészítők leírása, FAQ részlege illetve a letöltés menüjük.

* M&B Native Angol FAQ *

* Warband Angol FAQ *

* Mount&Blade Wiki *

* Mount&Blade leírás (Strategywiki,angol) *


M&B/Warband/WFaS modok gyűjtőhelye


M&B/Warband/WFaS/NW hivatalos fóruma



---> * Mount&Blade Magyarország * <---

WARBAND Gépigény

  • Wreck86
    #11773
    Oks, átnézem, átszerkesztem, viszont ha jól emlékszem a magyarítás mint nyelv az válaszható,nem? Ergo nem kell neki külön telepítő. Vagy csak volt választható? :S
  • nearo
    #11772
    Jó kérdés... én nem nagyon szoktam használni őket. Ha kell valami azt megkeresem magam, na meg többnyire wikia-ról szoktam infókat nézni, ami pont nincs benne link-seregben :)
    De aki új, annak esetleg hasznosak lehetnek... bár tapasztalat alapján mindenki úgyis előbb kérdez, mint hogy faq-t olvas :D

    Hivatalos honlap szerintem mindenképp elfér, repository is, strategywiki oldal is egész jó, bár nem tudom mennyire up to date (ha jól látom ott warband latest version még csak 1.151). Magyarosítás nem tudom hogy mennyire működik jól/rosszul, nem próbáltam, de rémlik az itteni topiclakók nem kedvelik túlzottan, mindenkit tűzzel-vassal óvnak tőle :)

    Azt a native angol faq-t nem olvasgattam még, de ezt a gamefaqs oldalt ismerem, ami oda felkerül az általában jó minőségű.
    Somesz féle fórum is maradhat szerintem, régebben rendszeresen írogattam oda. Egész jó a közösség, és előfordulhat, hogy itt nem tudunk válaszolni valamire, de ott esetleg tudják a megoldást, na meg vannak ott egyéb témák is, amivel itt még nem találkoztam (fan-fiction pl).

    A letöltések meg a warband faq mind taleworlds-ös oldal, az úgy talán egy kicsit redundáns... hivatalos honlap mellé esetleg oda lehetne írni, hogy letöltések, faq-k, egyebek, és akkor akinek van egy kis sütnivalója, az már tudja, hogy hol keresse őket.

    Érdekes, hogy taleworlds-ön nem találtam meg a gépigényt, pedig az ilyesmi általában szerepelni szokott a hivatalos oldalakon. Ellenben strategywiki-n fent van, bár ez nem jelenti azt, hogy az ember egyből ott fogja keresni, szóval talán mégis elfér itt is.

    Hát ez az én véleményem, röviden még egyszer: az alján az öt tw-s linket összefoglalnám pár szóban, hogy ezek megtalálhatók a hivatalos honlapon, a többi nagyjából maradhatna, és esetleg a wikia link még szerepelhetne ott +1 hasznos helyként.
  • Wreck86
    #11771
    + egy kérdés:
    Szerintetek van olyan link ami felesleges a bannerba?
  • Wreck86
    #11770
    Oks, fórumora átrakom és más néven, a pendor modosat kiveszem.
  • nearo
    #11769
    A gamedroidos oldal megszűnt, lejárt az előfizetés és nem hosszabbították meg, viszont a fórum része még él (az infot is onnan vettem), esetleg lehet arra cserélni.
  • SaGa Jr
    #11768
    Szedd ki nyugodtan.
  • Wreck86
    #11767
    Hali!
    A felsorolt linkek nem élnek, azt kérdezném ,hogy valaki tud e róluk valami új infót?
    ---> * Mount&Blade Magyarország * <---
    :: Prophesy of Pendor mod FAQ ::

    Ha nem, akkor kiszedem őket a bannerból.


  • SaGa
    #11766
    Ez a memory leak... Szép lassan megeszi az összeset. Ha újraindítod, megint lesz elég szabad, aztán újra felcsipegeti az egészet... I ták dálse...
  • nearo
    #11765
    Nekem olyat szokott, hogy az első pár csata lemegy akadás nélkül, aztán egyre jobban beszaggat. Ilyenkor ha kilépek és újraindítom a játékot, akkor megint akadás nélkül viszi a csatákat egy darabig, aztán megint akad. Szóval nemtom :D
  • Kilop
    #11764
    Az mitől van, hogy nagyobb csatáknál, ostromoknál belassul a játék? Régebben nem volt ilyen, most windows 7 van fenn, + az 516 Mb ramot lecseréltem egy 4 gb-ra... nem értem mitől lehet:/
  • Bigman22
    #11763
    küldtem privibe
  • Wreck86
    #11762
    Képet, ha tudnál mutatni a hibáról, könnyebb lenne segíteni. :)
  • Bigman22
    #11761
    Az 1.153-at letöltöttem és hibaüzenetet ír ki mindig amikor elindítom%
    Ez miért van?
  • nearo
    #11760
    Aha, végülis csak be kellett mennem egy várba, és szétváltunk... mindenesetre érdekes bug :)
    (amúgy mégiscsak lassította a csapatot, plusz el is kezdtek gyorsan dezertálni a katonák)
  • nearo
    #11759
    Erre tud valaki mondani valamit, találkoztatok már ilyennel? Egy ostromból jöttem ki így, "összenőve" a fickó seregével... ha a partyt nézem, ott nincsenek bent, meg talán magát a csapatot se lassítják, de remélem nem végleges a dolog, mert még az előtt elmentettem a játékot, hogy észrevettem volna a bakit...
    Még nem próbálkoztam a szétszedéssel, de van pár ötletem...
  • Wreck86
    #11758
    Ez szerintem az alap M&B-re van, nem a Warbandra.
  • nearo
    #11757
    Kérdés: ami ezen az oldalon az alján van táblázat, az helyes? A masterwork az nekem nagyon nem stimmel azzal a +6/+9-el. Inkább +4/+5 warband-ben is. Vagy az esetleg wfas-ra vonatkozna...? Lehetne akkor pontosítani a szövegen.
  • Wreck86
    #11756
    Kérdés:
    A ":: Prophesy of Pendor mod FAQ :: " alatti link nem él, ha valaki játszik vele tudna hozzá működő linket adni? Kicserélem.
  • Wreck86
    #11755
    Szia!
    Sajnos én nem játszottam római moddal, de hátha valaki még visszanéz és tud ajánlani.
  • Wreck86
    #11754
    Szia!
    Itt a válasz: katt
    "
    7) I've searched all the taverns bu i can't find any companion, where are them?
    (click to show/hide)
    You can't recruit companions in taverns, even with the option "send a message to X"; to recruit them you must be a vassal or have your own kingdom.
    Then you can go to your fief and choose the option "invite nobles to a hunt". You will see a new scene with 6 people you can hire (based on your fief's culture: Catholic, Muslim, Orthodox, Balt
    or Mongolian). To have more than 6, you need to own fiefs of different culture. They are all low level, only a couple of them has good stats at the beginning (a medic, an engineer and a pathfinder).
    "
  • Metontour
    #11753
    Sziasztok!

    Tudtok ajánlani valami jó, élethű rómais modot?
  • geri07
    #11752
    Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy most kezdtem el játszani az anno domini-val és nem találtam még hősöket akiket magam mellé vehetnék! Hol találhatóak, vagy ilyenek nincsenek is benne??
  • Wreck86
    #11751
    Hali!
    Kevés a memóriád. Lehet nem mindegyiket érzékeli az op rendszered. Nézd meg hogy mennyid van és mennyit ír ki a gép, vagy graf kártyával van gebasz.

    Előtte amúgy vitte akadás nélkül?
  • spibal
    #11750
    Sziasztok!

    Újra tettem a gépet. Steam-es warbandom van, de valamiért baromi lassú. Nem a ping magas, hanem akadozik, szagat nagyon a játék. Mitől lehet?
  • SaGa Jr
    #11749
    Én is ezt írtam, hogy a steam-es up to date, tehát a legfrissebb, így ha próbálkozol feltenni az annál régebbi patch-et akkor nem érsz el vele semmit, mert nem tudod lebutítani a verziót.

    A tedd fel az 1.003-as majd 1.011-es patch-et metodika addig működik míg neked eleve 1.03-nál régebbi verziód van. Az annál magasabb verziójúakkal nem fog összejönni a régi patch beleerőltetése.
    Így ha ez a kettő kell a magyarításhoz de neked eleve a végső, 1.011-es verzió van meg akkor bukta a magyarítás külön applikálása a programba.

    De ha őszinte akarok lenni, akkor jobb is, hogy nem sikerül neked, mert szokásosan trágya minőséget képvisel a magyarítás.

    Carmang:
    A Warband más tészta. Ott tovább benne maradt a magyar nyelv és a későbbi patch-ek bár nem tartalmazzák de nem is írták felül a nyelv használatát. A sima M&B esetében nem ez a helyzet. A Steam-es verzióban nincs magyar nyelv mert az eleve a 1.011-el került fel amiben már nincs támogatva a magyar nyelv (utoljára a 1.010-ben volt és mivel a steam eleve a 1.011-el indult így ez kilőve) és nem is tudod egykönnyen azzá tenni.
  • grebber
    #11748
    Nem is kell semmit butítani mert a magyarítás 1.011-hez van és a steam-es az annyi!

  • Carmang
    #11747
    Az enyém is Steam-es és alapból magyarul nyomja. Bár nekem a Warband van meg nem az alap.
  • SaGa Jr
    #11746
    Ja és a steam-es is eleve up to date, így a patch felrakása semmit nem fog elérni mert nem engedi lebutítani a verziót a steam és automatán korrigálja indítás után a cserélt fájlokat, így a manuális patch-el steam-en kb semmit nem érsz. A steam-es verzióból mondjuk magyar az úgy tudom nem volt, mert csak később, a végső állapotú játékot lehetett tőlük levadászni amiből már kivették a magyar nyelvet. A dobozosban viszont mindmáig benne van.
  • SaGa Jr
    #11745
    A felugró ablakban kell legyen egy configure menüpont és azon belül lehet nyelvet állítani a game alatt.

    Ha ez nincs akkor a steam verzió miatt nem tudod feltenni a magyarítást mert nem arra/ahhoz és annak könyvtár vacakjaihoz íródott a magyarítás amit használni akarsz.

    Töltsd inkább le a Taleworlds oldaláról a programot (az a teljes program amit letöltesz csak amíg nem aktiválod addig szintlimites) azt írd be oda (a játékot elindítva lesz erre lehetőséged valahol mikor megemlíti hogy ez nem a teljes és kell neki kód) a steam-es játékod aktiválási kódját. Ugyanúgy működni fog és az legalább jó lesz a modok és magyarítás szempontjából.
  • grebber
    #11744
    Az elinduló launcherben nincs semmiféle nyelv állítási lehetőség!
  • SaGa Jr
    #11743
    A steam-es verzióra viszont nem jó a simához készített 1.011-es patch. Ahhoz volt külön patch de, hogy azt hol találod meg és hogy az működni fog a magyarítással vagy sem az passz. A Steam-es M&B játékokhoz készült patch-ek sokszor apróságokban eltértek a normál retail verzió patch-eitől és ez galibákat okozhat a tartalomban, bekavarhat az olyan mod jellegű változtatásoknak mint amilyen a magyarítás is.

    Próbáltad a játék indulásakor felugró launch ablakban átállítani a nyelvet (ott ahol minden egyebet a config-ban át lehet állítani)?
  • grebber
    #11742
    Eredetim van, steam-ről!
    És játszani akarok nem szótárazni.

    Ha érdekelne az angol tanulnám,de mivel a játékokon kívül nekem nem kell másra nem tanulom és nem is akarom!
  • SaGa Jr
    #11741
    Ez a játék azért igen messze áll a kalandjátéktól. Inkább akció játék RPG elemekkel (fejlődés). Szöveg az kb konyha angollal is érthető, nem pörög, neked tetsző ütemben lehet léptetni így még gyakorlásra is jó szótárhasználattal.

    A dumálások lényege meg ha fontos, akkor úgyis feladatként jelenik meg amit meg lehet nézni miről is szól. Minden más lényegtelen rizsa.

    Egyébként honnan vadásztad le a programot? Le lehet tölteni direktben a készítőktől is és az biztosan frissítve van, nem kell patch-et rátolni sem (amiből lehet nem mindegy hogy az európait vagy az amerikait teszed fel rá és emiatt aztán nem működik majd a magyarítás).

    A játék eleve megjelent magyarul is és az a készítőktől letölthető változatban is benne van választható nyelvként.

    Illetve még egy dolog. A játék indításánál felugró ablakban lehet átállítani a nyelvet. Ha ott nem tetted még meg akkor naná hogy angol marad. ;)
  • grebber
    #11740
    Ez vagyok én "kaland játékot" ha lehet csak magyarul tolom!
    Nem tudok angolul csak nagyon keveset ez pedig játékokhoz bőven kevés!
  • nearo
    #11739
    na ne csináld már... nem egy nagy wasistdas a játék angolja... főleg nem az alapjátéké
  • grebber
    #11738
    Értelemszerűen az alap Mount and Blade-et.
    De hiába csinálok mindent ahogy írva van semmi nem lesz magyar.
    Semmiféle mod nincs és nem is lesz fent! Bár ha magyarítani se tudom akkor játszás se lesz!
  • SaGa Jr
    #11737
    Melyik játékot akarod magyarítani? A sima, régi alap Mount & Blade-et? Mert csak annak volt 1.011-es változata.
    Warband-hez ez nem lesz jó, az más játék.

    Esetleg van fenn valami mod? Mert azzal nem fog működni semmilyen magyarítás.
  • uwu420
    #11736
  • grebber
    #11735
    A "languages" ,"Modules" mappát és a "language.txt" bemásolni a játék Mappájába
    és felülirni az ott levö file-okat.
    Természetesen elötte feltelepiteni az 1.003 és az 1.011 patchat (upgrade,javitás).

    Ezt irják a magyarításnál!

    Nálam mi a fenéért nem működik? Kell még valahol valami extrát állítani?
  • Terawatt
    #11734
    Egy két nem túl sokat mondó dev blog bejegyzésen kívül semmi.