17
  • Beers
    #17
    Még azt mondják,hogy az eu-hoz tartozunk!
    Nevetséges amit itt megengedhetnek egyes cégek!
    Balkán fizetések és skandináv adózás,árak!
    Mindnki tudja,hogy a leszopott f@sznak melyik végén vagyunk :( !
  • Omega
    #16
    És az enternet az milyen ?
  • csuzlee8400
    #15
    Erre is elhozhatnák ezt a 6 megás vonalat :P.
    Az ajkanet és a helyi szolgáltatók katasztrófálisan szarok.
    egy nagyhatár trágyadomb az egész.
    Maximális letöltési sebességem ha eléri a 24-30kb/s-t akkor már ünnepelni lehet....
    Azt megjegyezném hogy errefelé ezt nevezik ADSL-nek :-)
  • clarus
    #14
    Én spec. tökre örülök, hogy a Matáv (T-Com) kétszer is emelte az elmúl évben a sávszélességemet, így az eredeti 384 helyet most már 1 Mb/s-em van. Így tovább! :)
    Az meg hogy mi van a németeknél, az számunkra max. érdekesség és igazából nem is érdekel, hiszen itt élek, hazai fizetésből, hazai lehetőségekkel. A két ország sok szempontból nem egy kategória! :)
    Tehát én örülök az 1 MB/s-nek is a kezdeti 384 kb/s-hez képest.
  • gz8
    #13
    Gyengébbek kedvéért itt vannak az árak. Aki mondjuk méregdrága ISDN-t vesz, meg hozzá 3 Mbites dsl-t, az meg is érdemli.
  • tbundy
    #12
    90-100 EU a netért? hmm, talán kijön a 2-3000 EUs fizujukból...
  • Bucser
    #11
    Addig amíg falun nem megoldott az DSL.... Azért ott sem tejfel folyik a wc-ben...
  • Caro
    #10
    A hagyományos telefon eléggé halálra van ítélve. Nem tudom meddig fogják használni, de sztem. már nem sokáig. Meg vannak sokkal olcsóbb csomagok is.
  • grebber
    #9
    Ki kéne emigrálni németbe :)
  • shabba
    #8
    Egyébként ez inkább PR lépésnek tűnik a kisebb alternatívok utóbbi időben meglépett sávszél bővítései(azok legalább valódi duplázások voltak minden csomagban) és fejlesztési sajtóhíreikre(ADSL2+ meg WiMax).

    Végülis azzal hogy a nagy tömegek által előfizetett 1 és 2mbps-es csomagokhoz nem nyúltak ez az egész nem fog lényegi változást hozni a piacon. A 3Mbps-es ügyfelek közül meg nagy valószínűséggel csupán töredéknek lesz alkalmas a vonala a 6Mbps-es bővítésre. Így kvázi a 6.7 milliós ügyfélkörben alig pártízezer előfizetőnél lesz sebesség változás a többinél minden marad a régiben. De a sajtóhír jó apropó arra hogy elkápráztassák a népet mekkora lépésben halad a fejlődés.
  • [HUN]Stanlee
    #7
    Az elofizetoi szam a t-com altal bekotott dsl pontokat jelenti, de ez tobb szolgaltato kozott oszlik meg, a t-com adja az infrastruktura, ezt berlik a szolgaltatok. Tudtommal most mar nem igazan bovul a piac odakint sem. En pl meggondolnam, hogy 100€-t kiadjak e internetert...
  • [HUN]Stanlee
    #6
    A 25 € csak a vonal arat tartalmazza, ezzel biztosit a telekom egy olyan vonalat,amin az adatok ilyen gyorsan johetnek. Forgalom es portkorlatozas nelkuli internetelofizetes a telekomnal 50€ es a vezetekes telefon dija meg hozza jon, vonalfuggo, de ez kb 15€-tol indul. Tehat osszessegeben fizetsz erte 90-100€ kozotti osszeget. ez mar 25e Ft-nak felel meg, es nem mindenhol biztositott a sebesseg erte. Szoval nem olyan olcso az a net odakint sem.
  • Bucser
    #5
    Igen és ott évente 600 000 új előfizető van csk a T-comnál aki nem az egyetlen míg nálunk örülnek, ha az egész országban 100 000-el tudják növelni a dsl elérések számát...
  • gz8
    #4
    Ez csak a net. Erre még rájön a szupergagyi ISDN 24-38 eurós havidíja, illetve a 16-30 eurós normál telefonvonal előfizetési díja (átlagban 24, illetve 30 euró per hó). Tehát a legalapabb telefoncsomag + 3 megabites net is 41 euró, azaz kb. 10 ezer forint. Ez persze arányaiban még mindig sokkal kevesebb, mint amennyit az ember a havi keresetéből perkál le.
  • shabba
    #3
    75 euro az neked mióta 6000? Vagy ennyire le vagyok maradva és az elmúlt napokban az euro ekkora mélyrepülésbe kezdett?
  • TheGOro
    #2
    FORRÁS: http://www.heise.de/newsticker/meldung/59668
  • cement
    #1
    hehh ezek 6mbiten szorakoznak kb havi 6000-bol, mi meg orulhetunk a tizenegynéhányezerünkért 2mbitnek (legalabbis nekem ez van)
    de ahogy nezem itt sem tulozzak el a kocsogok az upload szelesseget