36
  • Ascension
    #36
    "The cost of materials for each laptop is estimated to be approximately $90, which includes the display, as well as the processor and memory, and allows for $10 for contingency or profit."

    kíváncsi vagyok mennyi lesz a valós ára, mert ez azt írja hogy ebben az árban a vinyó nincs benne, gondolom az majd a megrendelések alapján kiderül melyikbe mekkorát rakjanak és ez majd az árat befolyásolja jelentősen.

  • Vorpal
    #35
    Azér remélem valakinek lejött, hogy AFRIKA legutolsó putri városában ahol az átlag havi kereset 16 dollár mennyi az a 100$???
  • Mice
    #34
    én pölö azért mert utálok papírra körmölni és soxorta annyi tempóval tudok gépelni. nekem füzet gyanánt nagyon bejönne egy amikor az oktató nyomatja az anyagot 3 órán át és csak hadar. amúgy is minden füzetem elektronikusan tárolom mivel papíron elvész, rendszerezhetetlen, ellenben ha valaki nem akar gari nélküli aksi miatt hazárdjátékozni akkor egy p3-as notebookot messze nem 100dollárért vágnak hozzá...
    én pl. ezért örülnék egynek...
  • Mice
    #33
    valószínű hallod :))
    nem tom, de én valahogy még mindig azt látom, hogy a fejlettebb országokban a szegényebbekhez képest kevésbé viselkednek az emberek nyulakként...

    az más kérdés, hogy ez kevésbé tűnik fel a lakosságlétszámban mert nagy a minusz
  • fie
    #32
    Nem értem miért is irigylik egyesek ezt a notebookot. 500Mhz proci, sima LCD 100ms-os válaszidővel.
    És megint tisztázék pár fogalmat, ami a hacker és a cracker közti különbség:
    A hacker = barkácsoló, ártalatan programozó.
    A cracker = ő töri fel a programokat, szervereket.
    (Nem feltétlen rendelkezik programozói tudással - gondolok itt a tutorialokra).
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Hacker
  • fflx
    #31
    egyebkent 40-60e Ft-ert hasnolo kaliberu notebookot lehet mar kapni. (hasznaltat)
  • fflx
    #30
    termeszetesen senki nem gondolta, hogy billy nem akar minden gepre win-t telepittetni. (es nem ingye)
  • fflx
    #29
    szerintem azert nem art az a sok memoria, abbol ugyanis sose eleg. egyebkent meg nem jatszatni akarjak a szerencsetlen gyerekeket.
  • Alfa Of NS
    #28
    "100$ -os notebook, tenyleg bejon Billy jovokepe, a (majdnem) ingyenes hardverrol :)"

    Csak Bill baratunk ugy kepzelte el, hogy:
    olcso gep = ingye hardver + draga win

    :)
  • fflx
    #27
    hat igen, Kina 3, Brazil 1, A maradek 2-t meg csak osszeszedik innen onnan... es akkor a forgalomba kerult 6 millio uj pc felboritja a windows - linux, aranyokat :). de persze legtobb helyen egy azonnali windows installal lehet szamitani :)
  • Inquisitor
    #26
    "A jelenlegi specifikációk 500 MHz-es processzorral, 1 GB memóriával..."
    Nem lenne életszerűbb, ha 700-800MHz lenne, de csak 512MB-al? Játszani úgy se lehet vele, grafikához is lassú. akkor minek a sok memória?
    Remélem jól fut rajta az MPlayer ;)
  • Alfa Of NS
    #25
    Nem azert, de ha tenyleg 100 dollarba kerul, akkor arulhatnak Magyarorszagon is. Informatikai miniszterium atvallalja a reklamozast es a igenyek osszeszedeset es tobbszazres megrendeles is lenne Magyarorszagon. Ez a 100 dollar biztos profit nelkul szamit, kulonben robbantananak vele a piacon.
  • DVDMester
    #24
    Nem vettétek észre a lényeget!

    "Azonban ahhoz, hogy a gyártás beindulhasson, legalább egy hatmilliós megrendelésre van szükség."

    Biznisz, uraim, biznisz !
  • fflx
    #23
    100$ -os notebook, tenyleg bejon Billy jovokepe, a (majdnem) ingyenes hardverrol :)
    HDD lesz benne? :)
  • fflx
    #22
    azert nem mindenki ehezik ott sem, es lehet nehol meg aram es tavkozles is van... nem kell mindig szelsosegekben gondolkodni.
  • Manoi
    #21
    "Én speciel 350-400 dollárt még hajlandó lennék kiadni egy notebookért, szövegszerkesztésre, meg zenehallgatásra kéne, de használtat már nem érdemes venni."

    Ha tényleg erre kell a gép, akkor nem igazán értem miért nem éri meg a használt gép. Ha veszel egy újat akkor az értéke egy éven belül lemegy a negyedére attól függetlenül, hogy milyen állapotban van...
  • Noffir
    #20
    Hát a szállítmányok fele tuti abban a pillanatban piacra kerül, ahogy megkapják.
    Ebay-en ott fognak figyelni 40-50 pénzért.
  • ReTeK
    #19
    "Én speciel 350-400 dollárt még hajlandó lennék kiadni egy notebookért"

    szépen tesz egy nagy kört a szállítmány, mire elér hozzánk addigra biztos ennyi lesz az ára
  • smv
    #18
    Én meg azzal nem értek egyet, hogy én nem kapok. :(
  • LowEnd
    #17
    Nem értünk egyet.
    Ismered a mondást, hogy: "Ne halat adj az éhezőnek, hanem halászni tanítsd meg?"

    Ez hosszú távon nekik is jobb. Rövidlátás azt hinni hogy néhány hamburger és twix csokoládé hasznosabb lenne.

    A fejlett technológia ismerete / használata egyébként úgy megnövelheti az elmaradott országok termelékenységét, hogy nem kell segélyekkel nyomni őket, és még plusz piacot is jelentenek majd.
  • Zombye
    #16
    Én speciel 350-400 dollárt még hajlandó lennék kiadni egy notebookért, szövegszerkesztésre, meg zenehallgatásra kéne, de használtat már nem érdemes venni.

    A harmadik világnak, pedig szerintem most fontosabb lenne, hogy élelmhez, meg gyógyszerhez jussanak. Az oktatás, és ezen belül az informatika is nagyon fontos, de ahhoz előbb "élni" kéne.
    Az azért durva, hogy itthon is meg a fejlett világban a gazdák többsége azzal kűszködik, hogy tej/búza/kukorica stb. túltermelés van, miközben afrikában gyerekek százai, ha nem ezrei halnak éhen naponta.

    Mégegyszer! Nem a fejlődés ellen vagyok, de azért a prioritásokat látni, és főleg kezelni kéne.
  • Power
    #15
    Ez is üzlet, ezért kellenek majd újabb védelmi szoftverek, számítógépek stb, ezt mind úgyis az ügyfelek fogják fizetni, sőt erre hivatkozva még tovább lehet kurtítani az emberi jogokat, szép új világ lesz...
  • Power
    #14
    "...egy jó keresettel még akár nincstelen családját környezetét is segíteni tudja/hasonlóan a neki jót tevő emberhez céget alapítva segítse a többieket."

    "szóval lehet h szívtelen vok, de én nem kajára költöttem volna a manit, amúgy is túlnépesedünk "

    Mivel jó keresete van ezért 8 gyereke lesz és nem 3, így csak tovább növekszik a népesség.


    Ha nem költesz kajára éhen halsz. Voltál már, hogy napokig nem ettél semmit? Nem az az éhezés, amikor a reggeli és a tízórai között megéhezel.
    A muksó biztos az étkezést is fizette.
    Lehet vki marha okos, sőt még notebookja is lehet, de 1-2 hónap alatt meghal, ha nem eszik.
  • Power
    #13
    Gyomorforgató a haszonelvűség "nemes" köntösben.
  • Tetsuo
    #12
    Ez a rendszer hackerek millióit tenyészti ki.
    Ugyanis a legszegényebb (netező)réteg van rászorulva a csalásokra, zsarolásora.
    Nekik ez megélhetés lesz, mint ma pl az orosz tinédzsereknek.
    A fejlett világ IT cégei nagyon meg fogják bánni, h éhező robinhoodok rájuk vadásznak. :DD
  • Mice
    #11
    nem tom. anno láttam egy riportfilmet aszem talán indiáról. nem ugrik be a kaszt neve, de vannak az ún. "érinthetetlenek". a muksó ebbe született bele, de mázlijára valahogy kikerült külföldre és amikor visszatért olyan központot létesített ahol informatikára tanította azon fiatalabb generációt akinek jobb esetben ha 2 nadrágja és alvóhelye volt. Ellenben a kölkök semmivel sem voltak rosszab képességű nebulók mint bármelyik másik országban s mivel gépet már tudnak használni feltételezem egy ennyire dinamikusan növekvő országban mint az övéké (min 2milla programozó) egy jó keresettel még akár nincstelen családját környezetét is segíteni tudja/hasonlóan a neki jót tevő emberhez céget alapítva segítse a többieket.

    feltételezem ha a kapott pénzt ruhára és ételre költötték volna akkor hasonló karriert futott volna be az új nemzedék képesítetlen napszámosként stb.....

    szóval lehet h szívtelen vok, de én nem kajára költöttem volna a manit, amúgy is túlnépesedünk
  • pmyki
    #10
    Hát nem látjátok át a dolgot? Majd 10 év mulva a most még szegény afrikai országok lesznek a világ legnagyobb laptopértékesítői, csak erre mehet ki a játék. Bezsebelik az olcsó laptopot és tovább adják jópénzért
  • AtisH
    #9
    1. Szegény kisgyerek első kérdése az lesz:
    "Ezt hogyan kell megenni?"
    Fontosabb lenne, ha a táplálkozásukat és iskolázottságukat támogatnák. Ja, hogy az nem olyan hangzatos reklámszöveg a MIT-nek!

    2. Igen kíváncsi lennék, hány gép landol majd valami befolyásosabb, tehetősebb családnál (akár második gépként).
  • whitehawk
    #8
    az éhenhaló kisgyerekektől tudtok majd szerezni ilyen gépet... 100 dolcsinyi kajának lehet, h jobban örülnének. Szerintem úgyse tudnak írni, olvasni.
  • juhand
    #7
    "idióta! Áram sincs!" Ezért adnak laptopot, egy ideig húzza az aksiról :-))
    Szóval komolyra fordítva a szót, a kaja tényleg sokkal fontosabb lenne.
  • BlackRose
    #6
    500 MHz processzor 1 GB RAM... szerintem ez a CPU nem sokat fog tudni kezdeni ezzel a RAM-al, inkább 1 GHz CPU 512 MB RAM kellett volna... na de mindegy.
  • echo
    #5
    Szerintem ez jó. Ilyesmi ötletek kellenek hogy csökkenjenen a szakadék. Amig nem lesz gazdaság nem is lesz pénze semmilyen államnak, hogy ingyen kaját osztogasson, másrészt meg, nem is az kéne hogy legyen a cél hogy az államnak kelljen etetni a polgárokat.
  • cfa
    #4
    idióta! Áram sincs!
  • sanyo1212
    #3
    "céljuk, hogy minden harmadik világbeli szegény gyereknek eljuttassanak egy notebookot."

    Igen nagy realitás alapja van... Hány gyerekről is lehet szó? 800-1500 millió? Pff....

    Elképzelem ahogyan afrikai diákok tömege fog a szavannán az esti tűz körül szövegszerkeszteni, habár vezetékes ivóvíz még nincs meg milliók halnak meg az országban éhinség miatt mert nincs pénze az államnak ingyen ételt osztani, munkát teremteni, stb...

    Akkor meg minek is?
  • echo
    #2
    Nyugi, a harmadik világban mi is benne vagyunk :)
  • ZoliJ
    #1
    hozzám miért nem vágnak egy notebookot?