387
Ide át lehet tenni minden hozzászólást, ami ...khm.... mondjuk úgy, hogy túlhaladott :))
  • sz4bolcs
    #267
    Egy örök-kedvenc dalból: Led Zeppelin - Stairway to heaven
    Sok mindent hallgattam eddig, de valahogy mindig visszatérek ehhez. Ez az első, és utolsó. Ebben minden bennevan. Biztos neked is van valami ilyen dalod...

    Egyébként meg zenefüggő vagyok.
  • Zsolo007
    #266
    Hát szerintem tévedsz megint, a káoszt mihoztuk, és mi magunk generáljuk, a természetben az állatvilágban rend és "harmónia" van.......ide ne keverjük bele a fizikát, hogy az atomok hogy mocorognak meg ilyesmi.....(káosz elméletek)
  • steweee
    #265
    nos amit te esetleg csapongásnak vélsz az inkább csak az, hogy semmi sem biztos, sőt inkább bizonytalan, az ember próbál rendet teremteni a káoszban és saját igényei szerint saját képére formálni a világot, de azért a káosz az úr.modnjuk leesne egy nagy meteorit a földre ami romba döntené az országokat és a gazdaságot, ha lenne utána túlélő akkor kezdődne a mad maxes feeling, mert az emberi természet már csak ilyen.egyébként 28.és legalább én kételkedek még ilyen idős koromra is bármiben, ami nem 100%-ig biztos és nem hiszek el senkinek semmit, amíg meg nem győződöm az állítása valóságrartalmáról.a legtöbben ilyen korukra szépen elhitetik magukkal hogy ez és ez van, így és így jó, a világ rendje ez, de ez csak önámítás, hogy a saját kis fantáziavilágunkban kényelmesebben élhessünk. a dolgok legbelső természete a káosz(erre a fizika adhat leginkább választ, és az pedig tudomány)de mi akarunk rendet tenni benne.a nemlét az egyetlen tökéletes állapot, ez teszi értékessé magát az életet, mivel bár tökéletesen értelmetlen, de azért mennyivel jobb aki boldogan él és AZTÁN meghal, mint aki meg sem született
  • Zsolo007
    #264
    Ha beszélsz valamiről akkor azt egyértelműen tedd az eddigiekből általánosítás jött le(és ebből is).....utólag már ne próbáld elferdíteni....

    Amúgy is össze vissza csapongsz.....

    Szerintem nem is igazán tudod hogy miről beszélsz....

    Szabolcsnak igaza van....

    Hadd kérdezzem meg: Hány éves vagy??

    UI.: Szabolcs az idézet honnan van? (ami a HSZed alján van :) )
  • sz4bolcs
    #263
    igen.. ez butaság és primitívség
  • steweee
    #262
    igen, de én a felnőttekről beszélek, mondjuk a szomszédaimről, akinek az utóbbi tíz évben volt vagy 50 állatuk, mert csak arra kellett hogy a kisegyerek kiszórakozza magát vele egy ideig, aztán ha megunja akkor be a kocsiba, elvinni jó messzire és kirakni...a szórakozás is nagyrész soft állatkínzásból állt, tehát monjuk nem késsel és baltával hentelte, hanem nyakára spárga és úgy húzta a földön meg próbálta oktani egy 8 éves gyerek hogy ül, fekszik stb.a primitívség tetőfoka, meg hogy vagy kapott enni az állat vagy nem, nyáron tűző napon kikötve a napra, a féregtelenítés az drága minek, aztán ha már gebe az állat akkor takarodjon mert még megfertőz vkit....na az ilyeneket gyűlölöm

    igen, jól látod a dolgokat, viszont én továbbfejlesztettem ezt azzal hogy ha bennünk van isten(hát inkább nincs mint ahogy leírtam csak a gondolataink vannak) akkor én elképzelek magamnak egy világot ami sztem jó, de azért nem csak szerintem mert akkor elmebeteg paradoxon lenne, hanem olyan ahol minden jóérzésű ember szeretne élni, ahol paradicsomi állapotok uralkodnak, nincs bűnözés, az emberek odafigyelnek egymásra stb. és aki ennek súlyosan ellene tesz, az nem tartozik többé abba a körbe akinek kijárna az élet és élőlények iránti tisztelet.valóban minden felfogás kérdése, pl a móri bankrablókat szivem szerint kínhalálra ítélném és nem hiszem hogy ezzel egyedül vagyok, pedig az is kegyetlenség, de hát a világ már csak ilyen, kell hogy legyen egy cél azért hogy működjön is a dolog. ha nem lenne, akkor az erőszakos emberek mindet megtehetnének megtehetnének a jámborakon, ha nem lennének olyanok akik ugyan elítélik az erőszakot, mégis ha arról van szó, nem félnek megtenni dolgokat azok ellen akik súlyosan vétenek a társadalmi normák ellen.én nem gondolkodok azon hogy jó dolog e patkánymérget letenni a patkányoknak, egércsapdát az egereknek, lepermetezni a kártevőket, agyonütni a szúnyogot, ezek az élet természetes és rossz velejárói.de megölni a szomszéd macskáját mert átcsámborgott a másik lakásába, tűkkel vagy méreggel bélelt húsdarabokat kitenni kóbor állatoknak, felelőtlenül közlekedve zebrán elütni kisgyerekes anyákat, vagy bérgyilkosságot elkövetni stb. az számomra mind megbocsáthatatlan bűn,méltó büntetést érdemel.ez számomra a vezérlő elv, és nem a nagy megbocsátás meg egyebek.ha van isten az majd megbocsát a bűnösöknek, de ha rajtam múlik azért a földi létezésből pusztuljanak
  • sz4bolcs
    #261
    Megtanulja, itt a kulcsszó. Attól, hogy valaki butább, vagy nem tud valamit, még nem kell máglyán elégetni. :-)
  • SRobert
    #260
    ha nem nevelnétek, akkor is meg van az esélye, h tanuljon.
    Ember visszaüt, állat harap, karmol, csíp, stb...

    Ez a kor az öntudatra, egora ébredés időszaka. Feszegeti a határokat, próbálkozik. A személyiségfejlődése azon múlik, milyen reakciókkal találja magát szembe...

    De majd egyszer biztosan lesz kedvem és időm ilyenekről dumálni. :)
  • sz4bolcs
    #259
    Ez érdekelne, nem tudnád csak címszavakban, vagy egyszerüsítve?
  • SRobert
    #258
    kialakulna nevelés nélkül is, csak másképp...
    de úccse mondom el, mert kiba hosszú...
  • Zsolo007
    #257
    Tikal naygon egyezik a véleményünk, csak más szavakat használnuk
  • SRobert
    #256
    Ars poetica=áltudomány, vagy
    áltudomány=ars poetica

    :D
  • sz4bolcs
    #255
    Egyébként ha van családodban kisgyerek, rajta megfigyelheted, hogy bűntudat nélkül bánt állatot, embert, amég meg nem tanítod neki, hogy "nem szabad" mert fáj neki, vagy "nem jó", amit csinál. Nekem van egy ovis unokaöcsém, és egy másik 4 éves, és jelentem, már dolgozunk a gátlásain!
  • sz4bolcs
    #254
    Ez az "Istentjátszunk" felfogás tényleg megy addig, amég egyszer tévedünk, és akkor hopp, olyanná leszünk hirtelen, mint akik felett ítélkeztünk. Az egy dolog, hogy utána az olyan emberek ítélkeznek feletted, amilyen te is voltál, de a lelkiismereteddel hogy számolsz el?
  • Zsoldos
    #253
    Kene valami erkolcs topic ennek a temanak..
    Jopofa altudomanyoknak kene itt hemzsegniuk, erre mindenki itt fejti ki az ars poeticajat :)
  • Tikal #252
    azért gondolj bele hogy te is követtél már el életed során rossz dolgokat, mi lenne ha téged is az alapján itélnének meg, pedig te azt állitanád hogy megváltoztál... mert meg lehet. Ezért mondom hogy nincs jo és rossz, mert lehet hogy kis korodban megverted egy osztálytársad, neked ez semmiség, de mi lesz ha jön egy ujabb hitler, és ő minden verekedőt táborba kuld, mivel az ilyen személyek magukban hordozzák az agresziot, ami egy tiszta fajnál nem kell... ne itélkezz, mert meg itéltetsz... ha jol emlékszem a bibliai idézetre :)

    ja és tényleg paradoxon vagy :)
    kár hogy csak a keresztény kulturát ismered, szerintem olvasgass egy két keleti dolgot... zen, buddhizmus, hinduizmus, esetleg egy nagy lázadot: OSHO-t...
  • Tikal #251
    nem modern elképzelés, több ezer éves, keleten ezt mindig is igy gondolták. Minden ember magában hordozza a Létet/ Istent, csupán az ego elvette ezt az embertől... az egodnak van szuksége arra hogy elképzelj egy emberarcu Istent aki segit ha baj van, irányit stb... de ez nem igy van. Jo és rossz? Furán fog hangzani de nincs jo és rossz, a dolgok csak vannak. Az ember ragaszt mindenre cimkét, a dolgok semmilyenek csak mi toltjuk meg oket tartalommal. Nekem pl rossz dolog hogy agyon csapsz egy szunyogot örömmel, neked viszont semmiség. Kérdezz meg egy oroszlánt miután elejtette a zsákmányát, hogy rossz vagy jo amit csinált? :) Minden csak van, létezik, és létezett nélkuled vagy nélkulem is, és fog is a jövöben... errol sokat lehetne még irni, de most nem tudok.
    Az egyház azért nem érdekel mert az egy irányitási forma, amire végulis szukség van, mert nagyon sok embernek még igy is jot tesznek, de szvsz alapjaiban ferditi el a hitet, Bibliát stb... Jézus mikor mondta hogy alapitsatok vallást? Lefektette az alapjait egy egyháznak? Nem, csak késobb alakult ki az egész, mert az ego szabályokat akart látni, amiket aztán alkalmazhat másokon kulonbozo okok miatt.

    a földi életed nem csak az anyagi dolgokkal teheted jobbá :) Sőt, azzal soha, csak pillanatokra.

    Az élet valoban egy paradoxon, éppen ezért nem irhato le semmilyen vallással, filozofiával, mert azok egy fajta logikus vonalat követnek, az élet pedig nem logikus :) Kiszámithatatlan.
  • Tikal #250
    amig nagy az egod addig messze állsz Istentől/megvilágosodástol, márha egyáltalán célod a keresés.

    hozzászolásod középsao részére nem tudok és nem is akarok válaszolni, mivel engem egyáltalán nem érdekel az egyház, a vallás, és ezek cselekedetei, vagy hogy hogyan akarják irányitani az embereket.

    a végéhez: Isten=Élet=Lét, hivd ahogy akarod. halál hivő vagy? nem élet hivő vagy inkább, hiszen azt irtad szereted hiszen megismételhetetlen és egyszeri :)
  • Zsolo007
    #249
    nagyrészt igazad van egy két apróság:

    Ami általánosan társadalmilag elfogadott az nembiztos hogy jó....(nem akarok példálózni, érted így is, nem?)

    Én úgyérzem továbbra is úgy gondolod hogy egy ember eredendően rossz és jó lehet.....Valóban az embert a tettei határozzák meg ez így igaz, azonban nem szabad figyelmen kívül hagyni azt sem hogy a tetteit a személyisége határozza meg ami pedig gyerekkorától alakul ki és mire felnőtt lesz nagyjából ki is alakul a végleges formája (ami persze nem teljesen igaz hiszen folyamatosan változunk). Viszont az hogy valakinek milyen lesz a személyisége az a szüleitől, környezettől függ....Az egyén nem okolható érte.....pontosan ezért kell akin csak lehet segíteni mert lehet hogy ha 1 ember segít neki akkor azt kihasználja, lehet a2.at is, de a 3.nál talán elgondolkodik, hogy miért segít neki olyan sok ember, mikor ő nem ad érte semmit, illetve kihasználja őket...és ha megfogan a gondolat akkor már megtette az első lépést, ennél sokkal többet már nemhiszem hogy tehetsz de ha ezt megteszed akkor már cselekedtél valami jót.
    Az átlagember nem áll le segíteni másokon, csak hogy tudd....

    Mivel nem hiszel a halál utáni életben és a reinkarnációban így nem mondom el neked a tudatos élet/küldetésválasztásról amit tudok(illetve gondolom hogy tudok valamit róla :))) ), a karma fontosságát, illetve pár ilyen ezoterikus "marhaságot".....
  • steweee
    #248
    a paradoxonok igazi mivoltja az emberi elmében létezik. azért valld be, alapvetően igaz amit írtam, és végül ha eljutunk a gondolati síkon oda hogy istent magunkban keressük és a hitet magában az elmében találjuk meg, akkor ezen felismerés tudatában már, ha nem is szükségszerűen de elvethető isten léte, hiszen az önmegismerés ezen fokán már nincs többé szükség egy megfoghatatlan, homályosan körülírt, mesékkel körbeszőtt és dematerizált vezérlő elvre, irányítóra, istenre, nem marad más csak a kristálytiszta logika és a kikristályosodott gondolatok.ekkor is még lehetséges továbbiakban hajtóerő az emberben, a tudás utáni sóvárgás, a megismerés öröme, az anyagi haszonszerzés mint cél és egyebek.én talán átestem a ló túloldalára, mert értelmetlennek tartok bármit is a földi létezés kényelmesebbé, jobbá tételén kívül, hiszen csak ez adatik meg nekünk, de végül is úgyis teljesen mindegy, mindenki meghal, csak ezt a legtöbben életükben sem hajlandók elfogadni. a végeredmény ua. a semmi bárki részéről akár hisz a saját istenében, akár nem hisz egy istenben sem. egyébként szelektíven gondolkodok, de akiről én azt gondolon hogy jó ember az emberek többsége is így vélekedik és fordítva is. tehát nem állok messze az általánosan elfogadottól, hacsak abban nem hogy én semmibe nézem az olyan embereket akik nem tisztelik mások életét, és ezek halála nemhogy rossz érzéssel, hanem inkább elégedettséggel tölt el. elllentétben az átlagembereket, akik még egy rossz embernek is szivesen segítenek abban a botor tudatban hogy hátha ettől rádöbben hogy eddig hogyan élt és talán megváltozik, meg nekik vmiért felemelő érzés még egy ilyen emberen is segíteni.sztem egy embert a tettei határoznak meg, és mondjuk aki életében már örömmel gyilkolt meg akár egy kutyát vagy macskát, az számomra a 0-val egyenértékű selejt
  • Zsolo007
    #247
  • sz4bolcs
    #246
    Szerencsére már 0 olyan embert ismerek, akinek nem segítenék, ha segítségre lenne szüksége, és elfogadná a segítséget. Persze ha visszaél vele, utána már meggondolnám, hogy pazaroljam-e rá az időmet, de ha pl. magatehetetlen valaki, akkor nem érzem jogosnak a szelektálást még ilyen alapon sem. Ha megtenném, akkor talán már én sem érdemelnék segítséget.
  • Zsolo007
    #245
    "ellenben egy olyan ember aki gonosz, rosszat tesz azt hagynám segítség nélkül megdögleni az út szélén" Ezzel leszel te magad is rossz ember. Istenem hányszor leírtam már az ÉLET NEM FEKETE ÉS FEHÉR NINCS GONOSZ ÉS UGYANÚGY TELJESEN TISZTA JÓLELKŰ EMBER SINCS ÁRNYALATOK VANNAK CSAK SZÜRKE ÉS ANNAK EZER ÉS MILLIÓ ÉS MILLIÁRD ÁRNYALATA!!!!


    "becsületes embernek önzetlenül is képes vagyok segíteni és szoktam is ha lehetőségem nyílik rá" Ez annyira szelektív, az önzetlenség pont abból fakad hogy mindenkinek segítesz akinek csak tudsz. Az általad gonosznak nevezett ember azért gonosz mert olyan a környezete úgy bántak vele, soha nem látta a jó egy szikráját sem pont azért mert a világ olyankból áll mint te vagy akár én is hiszen én sem vagyok kivétel, bár szeretnék az lenni, és persze még rosszabbakból :))))


    UI.: Vagy szerinted az emberek gonosznak és jónak születnek? Gének alapján döntődik el a dolog? (csak hogy tudományt vigyek bele) Amennyiben így gonolod nézd meg a Gattaca c. filmet.....ott van a nagyrabecsült tudomány, oda fogunk jutni.... csak idő kérdése
  • Zsolo007
    #244
    Hát stewee te egy abszolút paradoxon vagy számomra....

    Az második bekezdéssel szépen tagadod az elsőt. Bőven elég lett volna leírni a másodikat, az első felesleges....

    És a második végén is elkavarodsz hiszen egész szépen megmagyarázod a dolgot aztán megint megkérdezed amire te magad adtál választ....

    "csak a mi képzeletünk szülötte hogy nagy dolgokra legyünk képesek általa? ha ez utóbbi akkor szükségünk van e még mindig rá ennek a felismerésnek a tudatában is? na ez itt a kérdés?"

    Erre meg annyit hogy ez a kérdés nem kérdés, manapság sokkal nagyobb szükség van "istenre" mint eddig bármikor, hiszen egy nagyon brutális, kapzsi világban élünk. De végül is ha szerinted manapság nincs szükség nagy tettekre akkor dobd el istent......Főleg te mondod ezt aki #238ban azt mondta hogy az élet azért olyan értékes mert "EGYSZERI ÉS UTÁNOZHATATLAN", mit ér az élet nagy tettek nélkül te?? Dobd el istent és öregkordban majd mikor visszagondolsz szégyelled magad hogy semmit sem értél el egy ilyen hülye materialista felfogás miatt!!!!

    De ne legyen igazam!!!!
  • steweee
    #243
    :)))) csak egy példa volt,inkább úgy pontosítok, hogy nálam ez az emberekre is igaz. egy jóravaló, becsületes embernek önzetlenül is képes vagyok segíteni és szoktam is ha lehetőségem nyílik rá,ellenben egy olyan ember aki gonosz, rosszat tesz azt hagynám segítség nélkül megdögleni az út szélén.igen, szelektív élettisztelet, ha úgy tetszik, még ha kicsit meseszerűenk is fogalmaztam, azért ez véresen komoly életszemlélet.mindenki kapja amit megérdemel, és az irányelv számomra az élet tisztelete és jobbátételére való törekvés, amihez társadalmi összhangra van szükség, hiszen egy ember porszem vagy vízcsepp, a társadalom és az emberiség a szárazföld és az óceán együttesen.vagyis nagy dolgokat csak közösen lehet véghezvinni, ha nem eszerint az egyéni érdekből kovácsolt szellemi tőkéből formálódna a társadalom , még mindig a fán ugrálnánk vagy barlangban fagyoskodhatnánk.aki viszont ennek súlyosan ellene tesz, az pusztuljon.(pl bűnözők, háborút szító politikusok stb.)

    egyébként nagyon jókat írsz te is és tikal is, én szeretem felépíteni a mondókámat, hogy aki olvassa az értse is. ti alapot fektettek, és az alapra felépítem a házat is
  • steweee
    #242
    ha mint mondtak te sem egy emberarcú, teremtő istenben hiszel hanem egy univerzális rendező energiában, elmében, elvben (ha jól értettelek), akkor az valóban nagyon modern elképzelés viszont sztem még mindig a hit utolsó fellegvára az ősi gyökereken.ha isen létezik de nem avatkozik bele a világ dolgaiba, akkor mi szükségünk van rá?tesz ő jót vagy rosszat nekünk? nélküle is pont úgy élthetünk mint vele!tehát ha isten nem avatkozik bele a földi dolgokba és az életünkbe, akkor nincs is szükségünk rá, léte elhanyagolható, el lehet felejteni.viszont ha beavatkozik a földi dolgokba, akkor annak jelei kellene hogy legyenek, mondjuk egy újabb szodoma és gomorra még engem is meggyőzne ahol a meteoritokon kívül azért elvárnám hogy egy mennydörgő hang is leszóljon nekünk hogy "na most aztán megkaptátok, bűnösök" csak a biztonság kedvéért nehogy a tudomány esetleg természeti katasztrófaként könyvelje el a dolgot :) szóval ha isten nem avatkozik bele az életünbe, isten nem egy emberformájú főangyal aki ítélkezik majdan a lelkünk felett hogy menny vagy pokol,ha isten ott van mindenütt de még sincs tulajdonképpen sehol, ha isten ott van mindenben de mégsem okoz változást a dolgok természetes folyása felett, hiszen úgy teremtette hogy az magától működjön és az embernek azért adott tudást és bölcsességet hogy azt jóra és rosszra egyaránt használja(bár ez inkább csak így alakult a biblia szerint, de ha isten isten, akkor valószínűleg meg tudta volna akadályozni hogy adám és éva egyenek a tudás fájáról, nemde?)inkább tehát csak kíváncsi volt hogy mi is történne ha az ember tudást kapna, vagyis ha isten van, létezik, de tulajdonképpen számunkra mégsincs, mert nincs hatása, akkor tulajdonképpen így is úgyis nemlétezőnek,hallottnak tekinthető.namármost én nem hiszek semmilyen istenben, vagy rendező elvben vagy bármiben ami az anyag felett állna, hiszen az anyag energia(potenciál, lehetőség)és az energia maga az anyag megvalósult formában, és ez már tudomány, bizonyított tény.vagyis soxor a tudomány sokkal megdöbbentőbb TÉNYEKET szolgál mint amit vallások együttesen kitalálni voltak képesek, hiszen az emberi elme egyre fejlődik, bővül a tudás és korábban az ismeretek hiánya korlátozta az emberi képzelőerőt is.

    végezetül,sztem nem létezik semmiféle isten, semmilyen formában, az csak az emberi képzelet szüleménye, egy olyan jó mese ami elég régóta él különböző formában és változékonyan, képlékenyen a különböző korok igényeinek megfelelően, hiszen milyen jó érzés is az ha hiszünk a mesékben , mert ha hiszünk akkor a képzeletünkben valóra is válhatnak, és ha a képzeletünkben valóra válnak, akkor az sarkallja az embert arra hogy azt meg is valósítsa, és ha sarkallja az embert akkor van rá esély hogy meg is valósul, mert ha nem lenne belső késztetés, akkor soha nem is jöhetne létre. ez mindenben igaz, a nagy gondolkodók megálmodtak dolgokat amin sokan csak nevettek, aztán mikor a technikai fejlettség eljutott arra szintre hogy az megvalósíthatóvá vált, akkor meg is valósultak, lehet már nem is élt aki megálmodta.mára azért felgyorsultak a dolgok, de a lényeg ugyanaz,megálmodni, küzdeni érte,megvalósítani.vagyis mi emberek vagyunk a sajátk álmaink,elkézeléseink kitalálója és megvalósítója is egyben, illetve ez emberiség saját magának hiúsít meg dolgokat is.vagyis mi vagyunk akkor az istenek? ez bibliailag magyarázható lenne rögtön azzal hogy isten teremtett minket és az isteni tudás részesei vagyunk, de hát azért ez nem lehet mert ugye mi ebmerek vagyunk, hús vér törékeny kis testtel.vagyis végő soron, létezik egy egyáltalán bármilyen féle forma isten, vagy nevezzük bárhogy a magasabb rendő élőlényt, irányító, vezérlő elvet OBJEKTÍVEN,vagy csak a mi képzeletünk szülötte hogy nagy dolgokra legyünk képesek általa? ha ez utóbbi akkor szükségünk van e még mindig rá ennek a felismerésnek a tudatában is? na ez itt a kérdés?
  • sz4bolcs
    #241
    Látom mind2en lecsaptunk erre a mondatra, de te voltál a gyorsabb. :)
  • sz4bolcs
    #240
    "egy bogarat sem pusztítok el amennyire lehetséges, inkább mellé lépek stb. viszont egy szúnyogot örömmel csapok agyon, hiszen az csak egy élősködő."

    :-))) Ebből valószínűsítem, hogy vegetáriánus vagy, hiszen ha húst akarsz enni, ahhoz először bántani kell azt a szegény állatot, amiben vagy közvetlenül, vagy közvetetten neked is szereped van. Persze ahogy az állat is próbál védekezni, amikor meg akarom enni, így én is megütöm a szúnyogot, hogy ne én kerüljek az étlapjára, és bezabáljon. Persze nekünk több eséllyel sikerül kicsinálni egy szúnyogot, mint egy sertésnek túlélni a disznyóvágást.
  • Zsolo007
    #239
    "viszont egy szúnyogot örömmel csapok agyon, hiszen az csak egy élősködő." Ez jó... Akkor ez most szelektív élettisztelet?
    A szúnyog is a tápláléklánc eleme, annak aminek a csúcsán ülünk mi is....
    Gondolj bele az emberiség is csak egy élősködő ezen a bolygón, tönkretesszük azt... :))


    Tikal azért mondta hogy te vagy isten mert istent mi magunk hoztuk létre, hogy a megm,agyarázhatatlan dolgokra magyarázatot adjon és hogy erőt adjon, de isten bennünk van hiszen mi hoztuk létre, mi magunk vagyunk istenek. Amikor imádkozol nem istenhez imádkozol hanem a tudatalattidat formálod.....ennyi

    Nem egyből az egora kell gondolni, sajnos túl sok ember van aki istennek képzeli magát....
  • steweee
    #238
    na hát ez már nekem is nagyon kusza.nekem igen nagy az egom, akkor most isten vagyok?

    na egy dolgot tisztázzunk, ugye mára modernizálódott az egyház, a vallás és a hit is. kellett ezt tennie azért mert az emberek szabadabban gondolkodnak, oldani kellett a gondolatokat gúzsba kötő tanításokat olyanná, hogy a mai modern ember által is elfogadhatóak legyenek, hiszen az egyházak, a vallások és az ezek által terjesztett hit célja az életbenmaradás a modernizálódott világgal való összhangteremtés és az olyan tanok tanítása ezáltal, ami összeegyeztethető a tudományos ismeretekkel azért hogy elfogadhatóak legyenek. ezért már nem a tudomány alkalmazkodik az egyházhoz hanem fordítva, de nincs is ezzel semmi gond. az egyház megoldja úgy hogy már nem erőlteti a tanításait miszerint isten megteremtette a földet, állatokat és az embert, mert ugye a tudomány választ talált a naprendszer, a bolygók, a földi élet eredetére, még ha nem is minden részlet ismert.legjobb példa hogy a majmokból fejlődtünk ki, vagyis az ember nem önálló teremtmény, vagy mondjuk az katolikus egyház sem erőlteti annyira jézus csodatévő cselekedeteit, inkább már úgy állítja be mint egy szent embert aki felvilágosult tanokat terjesztett,szeretetre tanítot és az emberi gyarlóság ellen küzdött, és végül emiatt mártírhalált halt, és ezért csodálatos az ő élete,persze közben egy szóval nem mondja azt hogy nem isten fia, csak azt az oldalt kár lenne erőltetni,mert sokakban esetleg az keltene kételyt vagy ellnérzést, így meg sokkal elfogadhatóbb manapság. aki meg isten fiának tartja az tegye annál jobb(jó példa az indiánok vallásába való beültetése a kereszténységnek,akik kisjézust a szent fiút hurcolgatják a vallási ünnepeiket nagy boldogan lobogtatva.előtte is vmi hasonló törzsi ünnepet ültek, csak miután az európaiak legyilkoltak pár milliót közülük,és lenézték őket mert "pogányok" voltak, így jobban tették hogy átvették a keresztény vallást saját képükre formálva, így máris szimpibbek voltak a hódítóknak nem amolyan barbár vademberek)

    végső soron tehát ha nem az egyház vagy az általa terjesztett vallás a fontos, hanem a hit, akkor kicsit bővebben kellene kifejteni hogy emögött mi is lakozik, mit értsünk alatta, milyen formái, variációi létezhetnek.és pl halálhívő vagyok, ami annyit tesz hogy szerintem az élet a születéssel kezdődik, a halállal végződik, és se előtte, sem utána nincs semmi, pont ezért OLYAN ÉRTÉKES, EGYSZERI ÉS UTÁNOZHATATLAN az élet. ezért tisztelem az életet, illetve az olyan embereket és cselekedeteket, ami az élet jobbá, komfortosabbá tételét irányozzák, és gyűlölöm az olyanokat akik bajt és szenvedést okoznak másoknak.egy bogarat sem pusztítok el amennyire lehetséges, inkább mellé lépek stb. viszont egy szúnyogot örömmel csapok agyon, hiszen az csak egy élősködő.
  • Tetsuo
    #237
    relatív.
  • sz4bolcs
    #236
    És finom a szaros grillcsirka?
  • SirLord
    #235
    a grillcsirka finom, ezt lehet tudománosan is cáfolni, de azt én leszarom!!!!
  • Tikal #234
    Isten nem egy személy, Isten te vagy, vagy nevezd ahogy akarod :) Az a baj hogy az elme csak ennyire képes, egy személynek elképzelni Istent, mert ez a legegyszerubb, és ez tetszik a legjobban az egonak is, hiszen Isten igy olyan mint mi, ember formáju stb... :)
  • Tikal #233
    ja, mivel az élet maga paradoxon, ezért nem lehet kulonféle filozofiákkal megmagyarázni, mert azok egyfajta logikát kovetnek, egyenes vonalon haladnak, az élet pedig nem egyenes :)
  • Tikal #232
    nem paradoxon... aki állandoan csak gondolkodik az nem lesz boldog, filozofiákkal, elméletekkel nem jutsz sehova. Vallásra nincs szukség, hitre igen, és pont arrol beszéltem hogy a lényeg az hogy ne gondolkodj állandoan, mert igy mindig csak a multban és a jövöben koszálsz, aminek nincs értelme... mikor gyerek voltál azért voltál boldog mert még tiszta voltál a sok hulyeségtol amit rád ragasztott a társadalom, a szabályoktol, neked más volt akkor a rossz és a jo, mint most... mára már rengeteg dolog befolyásolta az életed... végulis akkor most ki vagy? Egy személy akit a szulei és a társadalom kinevelt olyannak amilyennek ok gondolták hogy jo lesz. A megvilágosodás pont arrol szol hogy ezeket ledobd magadrol.
    végulis te is kimondtad a lényeget: "és fölösleges gondolatokkal nem terheltem az elmémet" ez lenne a lényeg, kelet szerint és Jézus szerint is, csak a papok ezt már kicsit félreértelmezték (mert ehez fuzodott érdekuk)...
  • SRobert
    #231
    Még annyi, hogy a teljes könyvre már nem emlékszem, a történelmi részéről annyira mély ismeretem nincs is, de a könyv Bibliára és kereszténységre utaló része egy értelmetlen zagyvaság, egy mondva csinált, nesze semmi fogd meg jól, amit a legtöbb ember sem tud, de leginkább nem is akar ellenőrizni.
    (Nem hitbeli szempontból természetesen.)
  • SRobert
    #230
    Van magyarázat, csak ezt elmaszatolják a legtöbb esetben.
    Ezeket az elméleteket nem történészek találták ki eredetileg, így hiába is magyarázzák nekik az olyan dolgokat, h pl: x törtélelmi korszak sajátosságai.

    Az elképzelhető, h eredetileg a Frank birodalom nem volt akkora nagy szám, mint amekkorát a történelemírás csinált belőle.

    De az ilyeneket a római kat. egyház és a pápa nagyon egyszerűen, hamis levelekkel, történeti írásokkal, hamis "tanúvallomásokkal" oldotta meg.

    Egyszerűen nem volt szükség egy ekkora méretű projectre, ami az akkori viszonyok között ráadásul nem volt ilyen szinten kivitelezhető.

    És nagyon sokmindent a hagyományos történelmi gondolkodás ural. Kihal egy-két történész generáció és olyan fordulat lesz, a történelem megítélésében, hogy ihaj. :D

    Csak gondolj bele abba, h még mindíg felvilágosodásnak nevezünk egy olyan korszakot, ami több szempontból is a katasztrófa szélére sodorta európát.
    Ezek a felvilágosodásosok minimál infoval és tudással a fejükben kijelentették, h ennyire kurvára eszes és okos emberek nem éltek még a földön.

    A mai gondolkodást egyébként az akkor lefektetett gondolkodási minták határozák meg és nem a babonás, vagy a vallásos gondolkodás, amit a laikusok állandóan vádolnak.

    Amit ki akarok hozni ebből: a sötét középkor eleve egy hülye és valótlan elnevezés, ami nem felel meg a valóságnak, mégis eszerint az egy szó alapján ítéli meg a legtöbb ember ezt a korszakot, ami teljesen téves megítélésekhez vezet.

    stb.. stb..

    Most nincs kedvem tovább írni. :D
  • Zsolo007
    #229
    "Mert olyan nincs hogy virágzó frank városok és királyi paloták (meg úgy egyáltalán minden Európában) eltűnik és csak 3 évszázad múlva lesz újra tárgyi bizonyítéka. Semmi temetkezés, nincsenek városok. SEMMI." És erre mit mondtok? :)
  • Zsolo007
    #228
    Érdekes amúgy hogy csillagászati szempontokat nem vesz figyelmebe az elmélet, de ami még érdekesebb, hogy nem is támadják eszerint....