67
  • Killgore
    #1
    ahh :) már vártam ezt a cikket, grat, jó munka!
  • Looserke
    #2

    megadja a hangulatot a Silent Hunter 3-hoz...
  • Kalwa
    #3
    Hát igen a német a XXI. -es hajóosztály :( Mestermunka volt!!! Kár, hogy nem készült el időben :(
  • Razgon
    #4
    Tényleg jó kis cikk volt...
    Az a Typhoon iszonyat nagy! Lehet, hogy estére előásom a jó öreg Sub Command-ot...
  • Razgon
    #5
    Egyébként sokat gondolkoztam, hogy mi lett volna a rakétahordozó tengeralattjárókkal egy atomháború esetén.. Addig tiszta, hogy kilőtték volna a rakétáikat, de utána? Pár hónapot el tudtak volna hajókázni, de utána??
  • Runo
    #6
    De amelyik elkészült, azt letesztelték , a parancsnoka kapott egy parancsot, hogy térjen vissza, és adja meg magát, és senkit nem támadhat meg, ő hazafelé tartva találkozott egy csatahajóval, vítz alatt 500 méterre megközelítette, és fél órán keresztül követte!
    A csatahajó nem vette észre!!!
    Simán kilőhette volna, persze nem tette, de a teszt sikerült
  • Kis-Bob
    #7
    Ők lettek volna legtávolabb a robbanásoktól. De hosszútávon.... Hát.... Ugyan azt, amit a többi ember, ők is meghaltak volna :D
  • [NST]Cifu
    #8
    Az a Typhoon iszonyat nagy! Lehet, hogy estére előásom a jó öreg Sub Command-ot...

    Szvsz ha teheted, próbáld ki alkalomadtán a Dangerous Waters-t, talán nem olyan szép, mint az SH3, de tengeralattjáró-mániában szenvedőknek kötelező darab. ;)

    Egyébként sokat gondolkoztam, hogy mi lett volna a rakétahordozó tengeralattjárókkal egy atomháború esetén.. Addig tiszta, hogy kilőtték volna a rakétáikat, de utána?

    Saját tippem (szigorúan cinikusan):
    Túlélőtábor a déli-sarkon, dél-amerikában vagy afrikában, függően a nukleáris szennyezettségtől. Aztán a szovjet és a NATO tengeralattjárók személyzete majd együtt teázhatnak, és megvitatthatják milyen szörnyű is ez az új világ... :)
  • Thrawn
    #9
    Vagy csak haladék. Lásd Nevil Shute: Végső part c. művét.
  • Zedas
    #10
    Cifu, lassan kifogysz a témakörökből :)
    Vagy tévedek?
  • bigfoot
    #11
    ja!
    sajna a szöv bombatámadások a gyár ellen kissé lelasította a gyártását
  • Pluskast
    #12
    Tényleg jó a cikk!
    Csak kár, hogy nekem nem mondott semmi újjat....
  • Zsolo007
    #13
    Jó lett mint mindíg grat Cifu!
  • smv
    #14
    Ez a cikksorozat még mindig nagyon tetszik. :)
  • shim
    #15
    "Ez ugyan igen kis hajtóerőt jelent, <b>de viszont</b> teljesen hangtalan"

    azért ilyen hibákra ügyelni kéne...
  • Razgon
    #16
    Megvan, azt is végigtoltam... Hiszen kötelező darab...
  • Sadist
    #17
    Újabb szép cikk Cifutól
  • gz8
    #18
    Ha még csak ezekre :DDD

    A de viszont meg a múlté.
  • Dj Faustus #19
    Az a Typhoon iszonyat nagy! Lehet, hogy estére előásom a jó öreg Sub Command-ot...
    170-172 méter hosszú, és 23-23,3 m sugarú. Szép kis megtermett jószág.
    További infók itt:

  • Godefroy
    #20
    A KURSK is ez volt ugye?
    ;-)
  • sz4bolcs
    #21
    Mekkora ez a vashal... Hogy másznak le onnan föntről???
  • [NST]Cifu
    #22
    Ha mindenkinek annyira tetszik a 941-es: :))

  • [NST]Cifu
    #23
    Nem, a Kurszk a 949A-osztályba (NATO: Oscar II.) tartozott.

    Itt egy kép, a bal oldali egy 949A (vagyis olyan, mint a Kurszk), a jobb oldali pedig egy 941.
  • sz4bolcs
    #24
    Elcímezted a választ. :) Nekem a jobb oldali kéne itthonra a kádba játszani. Csodálatosak ezek a gépek. Mennyi munka lehet bennük, mire elkészültek ilyen nagynak...
  • sz4bolcs
    #25
    Sztem az egész Balatont kiszorítaná egy ilyen. :)
  • [NST]Cifu
    #26
    Valóigaz, Godefroy-nak ment a #23-as. Maxima Mea Culpa...
  • Dj Faustus #27
    Szépeknek szépek, csak ne kelljen őket rendeltetésszerűen (csatában) használni.
    Egyébként a Kurszk se olyan pici... 154 méter hosszú, 18,2 méter sugarú (a ruszki megalománia)... Ez sem férne be a kádba.
  • Megamanó
    #28
    Király cikk
  • SirLord
    #29
    némá tényleg!!! Mi lessz következö cikk ha ezt a tengeralattjárosat befejezed???
    "Komunikácio az ellenség földjén-Katonai zsebrádiók"
    "a jövö Walkie-talkie-jei"
    najo okos szemzögböl nézve van itt még mit irni....
  • [NST]Cifu
    #30
    A következő cikk címe a jelen állás szerint a "Jövő harctere" lesz. ;)
    Hogy utána mi jön? Na ez más jó kérdés... ha nagyon ötlethiányban fogok szenvedni, majd legfeljebb segítséget kérek tőletek, olvasóktól. ;)
  • PLaci #31
    Nem csak méretbeli külömbség van az Oscar és Typhoon osztály között, míg a Typhoon 24 függőlegesen elhelyezett ballasztikus rakétát hordoz, addig az Oscar(I) 8 (4+4, a torony mellett egy sorban elhelyezkedő) döntött indítóálványú "hagyományosabb" rakétát hordoz. (Az Oscar II-re inincs adatom, de gondolom hasonló a helyzet, típuson belül nem szoktak radikálisan változtatni.)
  • PLaci #32
    Jó, az oldal, "csak" sajna keverik a szezont a fazonnal, mert mint Akula-t emlegetik, ami egy vadász tengeralattjáró, míg a Typhoon rakétahordozó.
  • [NST]Cifu
    #33
    Nem egészen erről van szó. A 941-es típus elnevezése az oroszoknál 'Akula' (vagyis "Cápa" oroszul), a NATO eredetileg a latin ábc betüit használta megjelölésre (Alfa, Bravo, Charlie, stb.), de miután kifogytam a betükből, az akkori legújabb szovjet vadásztengeralattjáró típust, a 971-est 'Akula' elnevezéssel illeték (a 971-es orosz elnevezése pedig pl. Barsz ill. Szcsuka-B). Szóval az oroszoknál az 'Akula' a 941, a NATO-nál pedig a 971. Én sem véletlenül használom itt inkább a típusszámos elnevezést, mert ezekből az elnevezésekből mindig csak keverés van... :)
  • PLaci #34
    Nekem meg volt régen egy szép tengeralattjárós könyvem, csak eltűnt már jópár éve :(, abban nem volt szó az orosz elnevezésekről (nem csoda, egy volt NATO tiszt írta), és így a Nato megnevezések maradtak meg bennem ;)
  • Gade
    #35
    hálistennek ennek a cikknek a neve ...tengeralattjárói I. remélem lesz még II meg III is, mert ez végre érdekes téma és ahogy elnézem nem csak engem érdekel
  • Kryon
    #36
    Érdekes téma,csak sajnos nem sok infót találni róla általában.....Grat Cifu!Ez ismét jó lett!...
  • Kryon
    #37
    Bár amint látom szerencsére ötlethiányban nem szenvedsz;))),lehetne egy cikk a jövőben várható úgymond "nem konvencionális" fegyverekről,pl:lézerek (és egyéb "energiafegyverek",űrfegyverek (rakétavédelmi program),robotvezérelt fegyverek stb.....És ismét gratula!..
  • Kryon
    #38
    Bár talán a "Jövő harctere" talán ilyesmire utalhat...
  • Deus Ex
    #39
    Nem, a Kursk a nyugati repülőgép hordozó kötelékek ellen kifejlesztett vadász tengeralattjáró hajóosztály tagja volt, a Tájfun osztály ellenben rakétahordozó.

    Ha kérhetem, ne sajnálkozzunk már azon, hogy a nácik nem tudtak eléggé sebesen fegyvert gyártani, és evvel elodázni a vereségüket.

    Minden egyes háborúval töltött nap milliók számára jelentett mérhetetlen szenvedést, és tízezreknek hozott borzalmas halált.
  • Loxa
    #40
    a silent hunter 3-ban sem engedik, hogy kihajózzak a későn elkészült modellel, mert a tonnaháború onnantól egyértelművé válna. Állítólag olyan "grafitos" burkolata volt, hogy a romboló ping-je kicsit lecsúszott róla. Ez nem hivatalos hír, de ha igaz, akkor adott egy biztonságosabb érzést a legénységnek. Köztudott, hogy a ping a hideg víz és a mélység arányában téved akár métereket is. Nos ha még el is "csúszik", akkor a mélységi aknák kellő távolságban pukkannak ahhoz, hogy ne okozzonak kárt. Szerettem volna kipróbálni szimulátorba, de a silent hunter sorozat még nem engette meg