47
  • [HUN]PAStheLoD
    #7
    Windóz és az erőforrások maximális kiaknázása .. mint a mesében , ugye?
  • dez
    #6
    "Ha több szálon fut a programod"

    Magától nem fog... Úgy kell megírni.
  • Robin Hood
    #5
    A HT dupla magnál is nagyon hasznos, ott se kell pazarolni a teljesítményt, ki kell használni az utolsó cseppig, erre jó a HT. Optimalizálni meg nemtom mit kéne, ez nem egy szoftveres dolog. Ha több szálon fut a programod, akár rendes, akár virtuális (HT ) dupla mag van, azt automatikusan kihasználja (Win lekezeli).
  • Supergamer_real
    #4
    "Hozzátehette volna: "Az egész csak a vevők hülyítését szolgálta."

    És mekkora sikerrel. Már várom azokat az első intel fikázókat, akik két linkkel arréb még azt magyarázták, milyen jó is ez, meg h 10 GHZ ig meg sem áll az intel.
  • dez
    #3
    "A Pentium 4 igen hosszú futószalagot rejt magában. Ez mindenképpen szükséges volt a magas órajel eléréséhez, de a fogyasztás és a teljesítmény terén nem igazán tette hatékonnyá a processzort."

    Hozzátehette volna: "Az egész csak a vevők hülyítését szolgálta."
  • droland
    #2
    Magának a HT-nek önmagában van értelme, mert KI LEHET használni. Tehát eldobni mégsem kéne... ez meg az én privát véleményem :)
  • Noffir
    #1
    Szerintem a Hyper-Threadinget itt és most el is felejthetnék. Hiszen pont a két magos prociknál veszti értelmét az egész.
    Ha mindkettőre optimalizálni akarják a progikat (dupla mag+HT), hááát... A szoftgyártókon múlik, de sztem túl sok meló és túl kevés megtérülés. Én rárepülnék az SMP-re és csupán arra koncentrálnék. Ez az én privát véleményem.